S A M U R A I - Légy erkölcsös!
2 posters
1 / 1 oldal
S A M U R A I - Légy erkölcsös!
Samurai kódex
A "Karaktertípusok" témában olvashattál röviden arról, hogy mit is jelent az oldalon samurainak lenni. Az alábbiakban megtalálhatod a részletes leírásukat, továbbá azt, hogy hogyan indíthatsz samurai karaktert!
A Naruto Gundan ritkábban indított karakterei, hiszen játékmódjuk sokkal kötöttebb, mint a ninjáé. Mégis, azok számára, akik ismerik a japán kultúrát, és könnyen tudnak a Kelet eszméivel azonosulni, azok számára ideális választás egy ízig-vérig samurai mentalitású karakter megalkotása és megszemélyesítése. Természetesen egy, az útjáról letérő samurai kijátszása is izgalmas lehet. A lehetőségek végtelen tárháza és millióféle megalkotásra váró karakter áll azok előtt, akik samurait szeretnének játszani!
Általánosan samurai csak férfi lehetett, viszont hasonló neveltetésű és mentalitású asszonyok is léteznek a világban, kiket bugeisháknak hívunk. Az oldalon indítható mindkét nemű harcos, ám ha valaki "női samurait" szeretne indítani, akkor járjon utána a bugeishák neveltetésének és a betöltött szerepüknek. A Narutoban a tradicionális értelemben vett samuraiok közül főként férfiakkal találkoztunk, így az ő játékukat részletezzük most!
A samuraiok általánosan nagy tiszteletnek örvendő harcosok. Főként kardforgatók, azonban remekül értenek más fegyverek forgatásához is! (Fegyverforgatási szintek)
Szerepük még a ninják és a ninjutsu feltűnése előtti időkre vezethető vissza, amikor a chakra mint energia még nem volt irányítható, szerves része az emberiségnek. A régmúlt időkben az elitbe tartoztak, azok közé az emberek közé, akik az országokat irányították. Csak a nemesek, földbirtokosok rendelkezhettek samurai ranggal. Minden más harcost ashigarunak hívtak, vagy más elnevezéssel illettek. Az eszmék terjedésével és a harcművészetek, valamint az emberiség fejlődésével a samuraiok életmódja, életfelfogása már nem csupán a gazdag rétegek között terjedt el, hanem a nemes urak alatt szolgáló harcosok körében is. Végül kialakult a samurai kultúra és vele együtt normarendszere, a bushido ("Harcos útja").
A Naruto és a Naruto Gundan világában ezen időszakban terjed el a földön a chakra, amely évezredek során az emberiség majdhogynem 90%-ában megjelent, ennek ellenére kevesen voltak képesek használni azt! Azok, akik mégis fogékonyak voltak a chakrahasználatra, végül ninjákká vagy samuraiokká lettek, esetleg olyan civilekként tengették hétköznapjaikat, akik pontosan tudatában sincsenek a birtokukban levő képességeiknek. A samurai kaszt a fejlődés során eljutott odáig, hogy a bushido útján járó harcosoknak is tudniuk kell használni a chakrájukat. Megalkották a kenjutsu művészetét, amely nemcsak a hagyományos értelemben vett kardforgató technikákat és világnézetet foglalja magába, hanem a chakrával ötvözött Kard és Lélek útját is: Egy samurai fő fegyvere a kardja, amely egyben "lelkének egy darabja." A samurai tiszteli a kardját, nem úgy, mint a ninja, aki csak eszközként tekint rá, ahogy bármely más felszerelésére.
Egy samurai a bushidója alapelveit követi, törekszik az erkölcsösségre.
Képességeiket és chakrahasználatuk kardjuk és testük kapcsolatán alapul. Így ők nem képesek ninjutsukat használni, mivel nem részesülnek a ninják alapképzésében, ám mesterien használják ki a kenjutsu- és taijutsubéli jártasságaikat! Fegyverhasználatuk mindig erősebb és fejlettebb, mint egy azonos szinten álló ninjáé. Ennek következtében egy kardpárbajban aligha akad párjuk!
Samuraiok a világ minden szegletében megfordulnak. A legtöbb földesúr szolgálatában samuraiok állnak, s nem ritka az sem, hogy magát a városi őrszolgálatokat is samuraiok foglalják el. A nagyobb városokban több tucatnyi képzett samurai harcos lehet, ahogyan a főurak oldalán is általában legalább egy magasan képzett, testőri feladatokat ellátó samurai foglal helyet. Minden samurai az urának tesz esküt, ám mindenekelőtt igyekszik követni a bushidoja útmutatásait. Olykor ez nem könnyű feladat, hiszen a Harcos Útját járva akadhatnak olyan szituációk, amelyekben az általa követett bushido előírásai ellentmondanak ura parancsának. Ilyenkor a Samurainak döntenie kell, hogy melyik a fontosabb számára: u tett esküje vagy a bushidoja. Minden nehéz döntésnek ára és következménye lehet!
Azon samuraiok, akik valamilyen oknál fogva elveszítették urukat, roninként élnek tovább a világban egészen addig, amíg új urat nem kezdenek szolgálni. Ám vannak olyan samuraiok, akik nem elveszítették urukat, hanem valamilyen oknál fogva saját útjukat járva igyekeznek boldogulni a világban, őket vándor samurainak hívjuk. Bukott roninná az a samurai válik, aki letért a bushidoja ösvényéről, és megtagadva azt szégyen szemre elmenekült. Ők általában alvilági személyek szolgálatába állnak, esetleg saját szakállukra dolgoznak tovább. Mindenhol megvetik őket, ahol kicsit is tisztelik az erkölcsöt.
Az előzőekben taglaltuk, hogy a samuraiok egy erősen a hagyományokon és az általuk elfogadott törvényeken alapuló karaktertípust alkotnak, akik mindig nemzetségekbe, nemzetiségekbe tömörülve harcolnak a hagyományokért és a törvényekért, amiket tisztelnek. Történelmük sokkal régebbre nyúlik vissza, mint bármely jelenleg is harcoló fegyverforgató csoporté, és chakrahasználatuk is az elsők között fejlődött ki az emberek között, jelenleg azonban már csak két samurai kasztnak vannak képviselői a föld színén. Az egyik kasztot a kisebb fegyvermesterek iskoláihoz és fegyverkészítők udvaraihoz tartozó elit őrségek alkotják, a másikat pedig Vas Országának hadserege.
- Az udvari samuraiok kasztja: A hagyományokat tisztelő, azokat végletekig megtartó, mindenben az ősöket követő irányzat. Tagjai egytől-egyig nemes harcosok, akik arisztokratikus és harci neveltetésben részesültek kisgyerekkoruktól kezdve. Hitvallásuk a fanatikus szinteket súrolja, harci tudományuk pedig lassan, de saját útjuk meglelésével annál tökéletesebben fejlődik. Általánosan igaz rájuk, hogy bár vallásos neveltetést kaptak, később csak a környezetüktől és önmaguktól függ, hogy mennyire szorosan kötődnek a bushido erényeihez.
Ezen a kaszton belül három alkasztot különböztetünk meg: a gokenin alkasztot, amibe a legalacsonyabb rangú, földesúr háza körül élő és tevékenykedő udvari samuraiok tartoznak, a goshi alkasztot, amibe olyan udvari samuraiok tartoznak, akik már rendelkeznek saját földdel, de nem használhatnak két kardot, valamint a hatamoto alkasztot, amibe a legmagasabb rangú udvari samuraiok tartoznak (lényegében tőlük várja el a földesúr, hogy az érdekei képviseletében és oltalmában akár az életüket is feláldozzák).
Megjegyzés: az udvari samuraiok kizárólag az uruk parancsát követve teljesíthetnek küldetést, illetve egyéb megbízást vagy feladatot.
- A Vas Országának samurai kasztja: Egy reguláris, modern sereghez hasonlít, szigorú és kemény kiképzéssel, amely nem csupán a szokások és törvények elfogadásával, hanem keménységével is fizikai és lelki erősségre, szilárd tudatú gondolkodásra bírja a tagjait. Náluk a fegyelem az első, s meg is követelik a bushido szerinti életet. Azoknak, akik a Vas Országának samuraiai közé tartoznak, sokkal szigorúbb törvényekhez kell tartaniuk magukat.
- Vándor samurai: olyan samurai, aki a földesurától vagy pedig a tábornokától határozott vagy határozatlan idejű eltávot kapott, így az eltáv keretein belül szabadon mozoghat a világban, ha azonban az eltávban rögzített feltételeket megszegi, roninná nyilvánítják.
Megjegyzés: egy vándor samurai a vándorlásai során olyan feladatokat, megbízásokat vállalhat el, amik nem ütköznek a bushidojába, valamint nem ellentétesek az urának érdekeivel.
- Ronin: a kifejezés szó szerint „elsodort embert” jelent, utalva arra, hogy a kitaszított samurait elsodorták az élet hullámai. Tanító vagy úr nélküli samurai harcosok megnevezése.
Megjegyzés: egy ronin bármilyen megbízást elvállalhat.
Egy samurai négyféleképpen válhat roninná:
- Onna-bugeisha / bugeisha: női samuraiok, akiket ugyanolyan kiképzésben részesítenek, mint a férfiakat és ugyanolyan elvárásokkal állnak szemben. A kovácsok az onna-bugeisháknak való fegyvereket készítettek, ami a samurai kardok egy könnyebb változatát jelentette, és lóháton is lehetett használni. Ez a kard a közelharcokban is jó szolgálatot tett.
Megjegyzés: ugyan a felsorolásban külön nevesítettük őket, mégis a feladatokra, megbízásokra, illetve azok elvállalására ugyanazon szabályok vonatkoznak rájuk is, mint a férfi samuraiokra.
A bushido, vagyis a "Harcos Útja" a samurai harcosok íratlan és ki nem mondott törvényeit foglalja magába. Főként ezen elvekben különbözik egy samurai karakter játékmódja egy ninjáétól, ugyanis ezek a szigorú és komoly törvények a harcos természetét és normáit határozzák meg. Maga a bushido egy íratlan etikai kódexnek tekinthető, amely a sok-sok év alatt összegyűlt tapasztalatokból formálódott egységesebb erkölcsi útmutatóvá, amelynek tanulságait és ki nem mondott szabályait történetekbe és szállóigékbe foglalták. Nagy hangsúlyt fektet az igazságosságra, hűségre, egyszerűségre, mértékletességre, a harcművészetek gyakorlására és legfőképpen magára a harcos becsületére, így a samuraiokat már gyerekkortól kezdve a bushido szerint neveltetik.
Ez a fajta normarendszer már a ninják megjelenése előtt kialakult, amikor még csak puszta acéllal harcoltak egymással az emberek. A háborúk során sok harcos emelkedett ki tudásával, bátorságával és becsületével társai közül, s a földesúr ranggal és földdel ajándékozta meg őket. Ezért - ahogy korábban szó volt róla - csak a magasabb rangú nemeseket nevezték samuraioknak, és csak ők tartották magukat a bushido eszméjéhez. Ők voltak az "Igaz Harcos" és az Erkölcs megtestesítői, azok, akikre mindenki felnézett. Feladatuk az volt, hogy szolgálják a földesurat és kövessék annak minden parancsát.
Később már nemcsak a főurakat és a nemeseket illették a samurai megnevezéssel, hanem az összes többi katonát is, akik egy-egy földesúr szolgálatában álltak. Elzártan kezdtek élni egy mestertől tanulva, és már gyerekkoruktól kezdve a bushido szerint éltek. A bushidonak van egy általánosan elfogadott normarendszere, ám nem ritka az sem, hogy a harcos saját világnézete és eszméi szerint átformált bushido szerint él. Amíg ezek a normák nem viszik le az erkölcs útjáról, addig a samurai kultúra elfogadja a harcos saját bushidoját is.
A Bushido által vallott Erények
- Egyenes jellem és Igazságosság
- Bátorság és Kitartás
- Őszinteség és Önuralom
- Hűség és Becsület
Seigi: Őszinteség és igazságosság, egyenes jellem, a helyes döntés és a becsületesség.
Légy teljesen őszinte az emberekkel folytatott kapcsolataidban. Higgy az igazságosságban, nem másokéban, hanem sajátodéban. Egy igaz samurai számára nincsenek szürke foltok az őszinteség kérdésében. Csakis az igaz/jó vagy a hamis/rossz létezik.
Yuki: Hősies bátorság, bátorság és kitartás.
Emelkedj ki a cselekvőképtelen emberek tömegéből! Elbújni, mint a teknőc a páncéljába, nem élet. A samurainak hősiesen bátornak kell lennie. Ez nagyon kockázatos, veszélyes. Ez az élet teljes, csodálatos kiélése. A hősiesen bátor nem a vak. Intelligens és erős. A félelmedet váltsa fel a tisztelet és az óvatosság.
Jin: Könyörület, szánalom és a jóindulat mindenki iránt.
Az intenzív edzésnek köszönhetően a samurai gyorssá és erősség válik. Nem olyan, mint más emberek. Olyan erővel rendelkezik, amelyet a Jó érdekében kell használnia. Könyörületes Mindig segít a bajtársainak. Ha nincs lehetősége a segítségnyújtásra, megy, és keres egyet.
Reigi: Udvariasság, tisztelet, helyes cselekedet.
A samurainak nincs oka a kegyetlenkedésre. Nincs szükségük az erejük fitogtatására. A samurai még az ellenségeivel is udvarias. Enélkül a kifelé irányuló tisztelet nélkül nem vagyunk mások, csak állatok. A samurait a csatában nemcsak az ereje miatt tisztelik, hanem amiatt is, ahogy más emberekkel bánik. A samurai igazi belső ereje csak a nehéz időkben mutatkozik meg.
Makoto: Teljes, kimondott őszinteség, igazságosság.
Ha egy samurai azt mondta, hogy megtesz valamit, akkor az úgy is volt. Senki sem tudta megakadályozni abban, hogy megtegye, amit mondott. Nem kell a szavát adnia, nem kell megígérnie. Már a szavak kimondása is elindította a cselekvést. A beszéd és a cselekvés ugyanazt jelenti.
Meiyo: Becsület, tisztelet és dicsőség.
Az igaz samurai becsületességének csak egyetlen bírája van; és ez önmaga. A döntések, amelyeket meghozol, és ahogyan azokat azt véghezviszed, meghatározzák azt, hogy ki vagy valójában. Nem bújhatsz el önmagad el.
Chugi: Kötelesség és lojalitás, rajongás és hűség
A samurai hitvallás:
Nincsenek szüleim; Az eget és a földet tekintem szüleimnek.
Nincs otthonom; A saika tanden az én otthonom.
Nincs isteni hatalmam; A becsületesség lesz az én isteni hatalmam.
Nincsenek eszközeim; A tanulékonyság az eszközöm.
Nincs varázserőm; A személyiségem az én varázserőm.
Nincs se életem, se halálom; az aum (légzésszabályozás művészete) ami az életem és a halálom.
Nincs testem; A belátáson alapuló bölcsesség a testem.
Nincs szemem; Villámlás a szemem.
Nincs fülem; Az éber figyelem a fülem.
Nincsenek végtagjaim; A gyorsaság az én végtagom.
Nincs törvényem; Az önvédelem a törvényem.
Nincs stratégiám; A Sakkatsu jizai (megszabadulás az ölés, valamint az élet megóvásának
szándékától) a stratégiám.
Nincs tervem; A kisan (az első adódó alkalom megragadása) a tervem.
Nem teszek csodákat; Az igazság az én csodám.
Nincs alapelvem; A rinkiohen (minden körülményhez való alkalmazkodás) az alapelvem.
Nincs taktikám; A kyojitsu (üresség és telítettség) az én taktikám.
Nincs talentumom; A toi sokumyo (találékonyság)-ban van az én talentumom.
Nincsenek barátaim; A lelkem a barátom.
Nincs ellenségem; Az óvatlanság csak az ellenségem.
Nincs páncélom; A jin-gi (jóindulat és igazságosság) a páncélom.
Nincs váram; A fudoshin (megingathatatlan lélek) a váram.
Nincs kardom; A mushin (tudat üressége) a kardom. (Forrás)
Seppuku vagy más néven harakiri (jelentése: hasmetszés) egy rituális öngyilkossági forma, amelyet egy megszégyenült, a bushidoja ellen vétő samurai végezhet el magán annak érdekében, hogy lelke megtisztuljon az őt ért szégyentől. Miután végrehajtotta a műveletsorozatot, a lelke megnyugodhatott: az ő és családja nevéről lemosta a szégyenfoltot és dicsőséges halált halhatott.
Kezdetben a seppuku megnevezés volt a hivatalos formája az öngyilkossági rituálénak. A földesúr, miután egy samurai elveszített egy csatát, rossz döntést hozott, vagy csak simán megfutamodott, felkérhette harcosát a seppuku elvégzésére. Ekkor, ha a samurai elfogadta ezt a nagyvonalúnak számító ajánlatot, az udvar rangosabb samuraiai és saját családja előtt kellett elvégeznie a rituálét. A földesura elé kellett térdelnie, majd ki kellett választania egy segítőt, aki felmarkolta az öngyilkosságot elvégző harcos katanáját és mögé állt. Ezután a samurai levetette felsőruházatát, majd kezébe vette wakizashiját, és ágyéka fölé szúrva azt egy hosszanti vágást ejtett az ágyéktól egészen a felső hasfaláig. Ezután kihúzva a kardot, hasfalának bal oldalába szúrta azt, majd egy vízszintes vágást ejtett hasának jobb oldala felé. Miután kihúzta sebéből a kardot, maga elé helyezte, ekkor pedig segédje a harcos Katanájával levágta annak fejét, megszabadítva a fájdalomtól. Ekkor vált teljessé a seppuku. Magát a rituálét a harcos is kérhette a földesúrtól, ha úgy érezte, bűnéért halállal kell lakolnia. Ez még nagyobb tiszteletnek örvendett, mint a felszólításra tett seppuku.
A későbbiek során rengeteg samurai vesztette ily módon az életét, ám sokan egy harc elvesztése után is végrehajtották a seppukut, teljes magányban. Ezt nevezték később harakirinek. Ezt a fajta öngyilkossági formát a harcos mindenképpen egyedül végezte. Vagy egy vesztes harc után a harctéren vagy egy a becsületvesztése utáni magányos éjszakán az otthonában. Ez a módszer fájdalmasabb és kegyetlenebb volt, mint az elődje, ugyanis itt a ninja hasfalának felső részébe szúrta a wakizashiját oly módon, hogy az elfordulva a szívét találja el. Ha sikerrel járt, akkor pár másodpercen belül életét veszítette, viszont ha hibázott, akkor akár órákig is haldokolhatott, amíg el nem vérzett.
A Naruto Gundan ritkábban indított karakterei, hiszen játékmódjuk sokkal kötöttebb, mint a ninjáé. Mégis, azok számára, akik ismerik a japán kultúrát, és könnyen tudnak a Kelet eszméivel azonosulni, azok számára ideális választás egy ízig-vérig samurai mentalitású karakter megalkotása és megszemélyesítése. Természetesen egy, az útjáról letérő samurai kijátszása is izgalmas lehet. A lehetőségek végtelen tárháza és millióféle megalkotásra váró karakter áll azok előtt, akik samurait szeretnének játszani!
Általánosan samurai csak férfi lehetett, viszont hasonló neveltetésű és mentalitású asszonyok is léteznek a világban, kiket bugeisháknak hívunk. Az oldalon indítható mindkét nemű harcos, ám ha valaki "női samurait" szeretne indítani, akkor járjon utána a bugeishák neveltetésének és a betöltött szerepüknek. A Narutoban a tradicionális értelemben vett samuraiok közül főként férfiakkal találkoztunk, így az ő játékukat részletezzük most!
A samuraiok általánosan nagy tiszteletnek örvendő harcosok. Főként kardforgatók, azonban remekül értenek más fegyverek forgatásához is! (Fegyverforgatási szintek)
Szerepük még a ninják és a ninjutsu feltűnése előtti időkre vezethető vissza, amikor a chakra mint energia még nem volt irányítható, szerves része az emberiségnek. A régmúlt időkben az elitbe tartoztak, azok közé az emberek közé, akik az országokat irányították. Csak a nemesek, földbirtokosok rendelkezhettek samurai ranggal. Minden más harcost ashigarunak hívtak, vagy más elnevezéssel illettek. Az eszmék terjedésével és a harcművészetek, valamint az emberiség fejlődésével a samuraiok életmódja, életfelfogása már nem csupán a gazdag rétegek között terjedt el, hanem a nemes urak alatt szolgáló harcosok körében is. Végül kialakult a samurai kultúra és vele együtt normarendszere, a bushido ("Harcos útja").
A Naruto és a Naruto Gundan világában ezen időszakban terjed el a földön a chakra, amely évezredek során az emberiség majdhogynem 90%-ában megjelent, ennek ellenére kevesen voltak képesek használni azt! Azok, akik mégis fogékonyak voltak a chakrahasználatra, végül ninjákká vagy samuraiokká lettek, esetleg olyan civilekként tengették hétköznapjaikat, akik pontosan tudatában sincsenek a birtokukban levő képességeiknek. A samurai kaszt a fejlődés során eljutott odáig, hogy a bushido útján járó harcosoknak is tudniuk kell használni a chakrájukat. Megalkották a kenjutsu művészetét, amely nemcsak a hagyományos értelemben vett kardforgató technikákat és világnézetet foglalja magába, hanem a chakrával ötvözött Kard és Lélek útját is: Egy samurai fő fegyvere a kardja, amely egyben "lelkének egy darabja." A samurai tiszteli a kardját, nem úgy, mint a ninja, aki csak eszközként tekint rá, ahogy bármely más felszerelésére.
Egy samurai a bushidója alapelveit követi, törekszik az erkölcsösségre.
Képességeiket és chakrahasználatuk kardjuk és testük kapcsolatán alapul. Így ők nem képesek ninjutsukat használni, mivel nem részesülnek a ninják alapképzésében, ám mesterien használják ki a kenjutsu- és taijutsubéli jártasságaikat! Fegyverhasználatuk mindig erősebb és fejlettebb, mint egy azonos szinten álló ninjáé. Ennek következtében egy kardpárbajban aligha akad párjuk!
Samuraiok a világ minden szegletében megfordulnak. A legtöbb földesúr szolgálatában samuraiok állnak, s nem ritka az sem, hogy magát a városi őrszolgálatokat is samuraiok foglalják el. A nagyobb városokban több tucatnyi képzett samurai harcos lehet, ahogyan a főurak oldalán is általában legalább egy magasan képzett, testőri feladatokat ellátó samurai foglal helyet. Minden samurai az urának tesz esküt, ám mindenekelőtt igyekszik követni a bushidoja útmutatásait. Olykor ez nem könnyű feladat, hiszen a Harcos Útját járva akadhatnak olyan szituációk, amelyekben az általa követett bushido előírásai ellentmondanak ura parancsának. Ilyenkor a Samurainak döntenie kell, hogy melyik a fontosabb számára: u tett esküje vagy a bushidoja. Minden nehéz döntésnek ára és következménye lehet!
Azon samuraiok, akik valamilyen oknál fogva elveszítették urukat, roninként élnek tovább a világban egészen addig, amíg új urat nem kezdenek szolgálni. Ám vannak olyan samuraiok, akik nem elveszítették urukat, hanem valamilyen oknál fogva saját útjukat járva igyekeznek boldogulni a világban, őket vándor samurainak hívjuk. Bukott roninná az a samurai válik, aki letért a bushidoja ösvényéről, és megtagadva azt szégyen szemre elmenekült. Ők általában alvilági személyek szolgálatába állnak, esetleg saját szakállukra dolgoznak tovább. Mindenhol megvetik őket, ahol kicsit is tisztelik az erkölcsöt.
Samuraiok csoportosítása
Az előzőekben taglaltuk, hogy a samuraiok egy erősen a hagyományokon és az általuk elfogadott törvényeken alapuló karaktertípust alkotnak, akik mindig nemzetségekbe, nemzetiségekbe tömörülve harcolnak a hagyományokért és a törvényekért, amiket tisztelnek. Történelmük sokkal régebbre nyúlik vissza, mint bármely jelenleg is harcoló fegyverforgató csoporté, és chakrahasználatuk is az elsők között fejlődött ki az emberek között, jelenleg azonban már csak két samurai kasztnak vannak képviselői a föld színén. Az egyik kasztot a kisebb fegyvermesterek iskoláihoz és fegyverkészítők udvaraihoz tartozó elit őrségek alkotják, a másikat pedig Vas Országának hadserege.
- Az udvari samuraiok kasztja: A hagyományokat tisztelő, azokat végletekig megtartó, mindenben az ősöket követő irányzat. Tagjai egytől-egyig nemes harcosok, akik arisztokratikus és harci neveltetésben részesültek kisgyerekkoruktól kezdve. Hitvallásuk a fanatikus szinteket súrolja, harci tudományuk pedig lassan, de saját útjuk meglelésével annál tökéletesebben fejlődik. Általánosan igaz rájuk, hogy bár vallásos neveltetést kaptak, később csak a környezetüktől és önmaguktól függ, hogy mennyire szorosan kötődnek a bushido erényeihez.
Ezen a kaszton belül három alkasztot különböztetünk meg: a gokenin alkasztot, amibe a legalacsonyabb rangú, földesúr háza körül élő és tevékenykedő udvari samuraiok tartoznak, a goshi alkasztot, amibe olyan udvari samuraiok tartoznak, akik már rendelkeznek saját földdel, de nem használhatnak két kardot, valamint a hatamoto alkasztot, amibe a legmagasabb rangú udvari samuraiok tartoznak (lényegében tőlük várja el a földesúr, hogy az érdekei képviseletében és oltalmában akár az életüket is feláldozzák).
Megjegyzés: az udvari samuraiok kizárólag az uruk parancsát követve teljesíthetnek küldetést, illetve egyéb megbízást vagy feladatot.
- A Vas Országának samurai kasztja: Egy reguláris, modern sereghez hasonlít, szigorú és kemény kiképzéssel, amely nem csupán a szokások és törvények elfogadásával, hanem keménységével is fizikai és lelki erősségre, szilárd tudatú gondolkodásra bírja a tagjait. Náluk a fegyelem az első, s meg is követelik a bushido szerinti életet. Azoknak, akik a Vas Országának samuraiai közé tartoznak, sokkal szigorúbb törvényekhez kell tartaniuk magukat.
- Vándor samurai: olyan samurai, aki a földesurától vagy pedig a tábornokától határozott vagy határozatlan idejű eltávot kapott, így az eltáv keretein belül szabadon mozoghat a világban, ha azonban az eltávban rögzített feltételeket megszegi, roninná nyilvánítják.
Megjegyzés: egy vándor samurai a vándorlásai során olyan feladatokat, megbízásokat vállalhat el, amik nem ütköznek a bushidojába, valamint nem ellentétesek az urának érdekeivel.
- Ronin: a kifejezés szó szerint „elsodort embert” jelent, utalva arra, hogy a kitaszított samurait elsodorták az élet hullámai. Tanító vagy úr nélküli samurai harcosok megnevezése.
Megjegyzés: egy ronin bármilyen megbízást elvállalhat.
Egy samurai négyféleképpen válhat roninná:
- A samurai hűbérura meghalt vagy klánja megsemmisült. Ebben az esetben az összes életben maradt samurai, aki az elhalálozott urat szolgálta, ronin lett.
- A samurait a hűbérura elbocsátotta szolgálatából. A törvény értelmében egy hűbérúr sem alkalmazhatott más hűbérúr által elbocsátott samurait.
- A samurai engedély nélkül elhagyta a szolgálati helyét, a fent említett vándor samurai az eltávengedélyében rögzített feltételeket megszegte.
- Roninnak született, egy ronin fiaként.
- Onna-bugeisha / bugeisha: női samuraiok, akiket ugyanolyan kiképzésben részesítenek, mint a férfiakat és ugyanolyan elvárásokkal állnak szemben. A kovácsok az onna-bugeisháknak való fegyvereket készítettek, ami a samurai kardok egy könnyebb változatát jelentette, és lóháton is lehetett használni. Ez a kard a közelharcokban is jó szolgálatot tett.
Megjegyzés: ugyan a felsorolásban külön nevesítettük őket, mégis a feladatokra, megbízásokra, illetve azok elvállalására ugyanazon szabályok vonatkoznak rájuk is, mint a férfi samuraiokra.
Bushido
A bushido, vagyis a "Harcos Útja" a samurai harcosok íratlan és ki nem mondott törvényeit foglalja magába. Főként ezen elvekben különbözik egy samurai karakter játékmódja egy ninjáétól, ugyanis ezek a szigorú és komoly törvények a harcos természetét és normáit határozzák meg. Maga a bushido egy íratlan etikai kódexnek tekinthető, amely a sok-sok év alatt összegyűlt tapasztalatokból formálódott egységesebb erkölcsi útmutatóvá, amelynek tanulságait és ki nem mondott szabályait történetekbe és szállóigékbe foglalták. Nagy hangsúlyt fektet az igazságosságra, hűségre, egyszerűségre, mértékletességre, a harcművészetek gyakorlására és legfőképpen magára a harcos becsületére, így a samuraiokat már gyerekkortól kezdve a bushido szerint neveltetik.
Ez a fajta normarendszer már a ninják megjelenése előtt kialakult, amikor még csak puszta acéllal harcoltak egymással az emberek. A háborúk során sok harcos emelkedett ki tudásával, bátorságával és becsületével társai közül, s a földesúr ranggal és földdel ajándékozta meg őket. Ezért - ahogy korábban szó volt róla - csak a magasabb rangú nemeseket nevezték samuraioknak, és csak ők tartották magukat a bushido eszméjéhez. Ők voltak az "Igaz Harcos" és az Erkölcs megtestesítői, azok, akikre mindenki felnézett. Feladatuk az volt, hogy szolgálják a földesurat és kövessék annak minden parancsát.
Később már nemcsak a főurakat és a nemeseket illették a samurai megnevezéssel, hanem az összes többi katonát is, akik egy-egy földesúr szolgálatában álltak. Elzártan kezdtek élni egy mestertől tanulva, és már gyerekkoruktól kezdve a bushido szerint éltek. A bushidonak van egy általánosan elfogadott normarendszere, ám nem ritka az sem, hogy a harcos saját világnézete és eszméi szerint átformált bushido szerint él. Amíg ezek a normák nem viszik le az erkölcs útjáról, addig a samurai kultúra elfogadja a harcos saját bushidoját is.
A Bushido által vallott Erények
- Egyenes jellem és Igazságosság
- Bátorság és Kitartás
- Őszinteség és Önuralom
- Hűség és Becsület
Seigi: Őszinteség és igazságosság, egyenes jellem, a helyes döntés és a becsületesség.
Légy teljesen őszinte az emberekkel folytatott kapcsolataidban. Higgy az igazságosságban, nem másokéban, hanem sajátodéban. Egy igaz samurai számára nincsenek szürke foltok az őszinteség kérdésében. Csakis az igaz/jó vagy a hamis/rossz létezik.
Yuki: Hősies bátorság, bátorság és kitartás.
Emelkedj ki a cselekvőképtelen emberek tömegéből! Elbújni, mint a teknőc a páncéljába, nem élet. A samurainak hősiesen bátornak kell lennie. Ez nagyon kockázatos, veszélyes. Ez az élet teljes, csodálatos kiélése. A hősiesen bátor nem a vak. Intelligens és erős. A félelmedet váltsa fel a tisztelet és az óvatosság.
Jin: Könyörület, szánalom és a jóindulat mindenki iránt.
Az intenzív edzésnek köszönhetően a samurai gyorssá és erősség válik. Nem olyan, mint más emberek. Olyan erővel rendelkezik, amelyet a Jó érdekében kell használnia. Könyörületes Mindig segít a bajtársainak. Ha nincs lehetősége a segítségnyújtásra, megy, és keres egyet.
Reigi: Udvariasság, tisztelet, helyes cselekedet.
A samurainak nincs oka a kegyetlenkedésre. Nincs szükségük az erejük fitogtatására. A samurai még az ellenségeivel is udvarias. Enélkül a kifelé irányuló tisztelet nélkül nem vagyunk mások, csak állatok. A samurait a csatában nemcsak az ereje miatt tisztelik, hanem amiatt is, ahogy más emberekkel bánik. A samurai igazi belső ereje csak a nehéz időkben mutatkozik meg.
Makoto: Teljes, kimondott őszinteség, igazságosság.
Ha egy samurai azt mondta, hogy megtesz valamit, akkor az úgy is volt. Senki sem tudta megakadályozni abban, hogy megtegye, amit mondott. Nem kell a szavát adnia, nem kell megígérnie. Már a szavak kimondása is elindította a cselekvést. A beszéd és a cselekvés ugyanazt jelenti.
Meiyo: Becsület, tisztelet és dicsőség.
Az igaz samurai becsületességének csak egyetlen bírája van; és ez önmaga. A döntések, amelyeket meghozol, és ahogyan azokat azt véghezviszed, meghatározzák azt, hogy ki vagy valójában. Nem bújhatsz el önmagad el.
Chugi: Kötelesség és lojalitás, rajongás és hűség
A samurai hitvallás:
Nincsenek szüleim; Az eget és a földet tekintem szüleimnek.
Nincs otthonom; A saika tanden az én otthonom.
Nincs isteni hatalmam; A becsületesség lesz az én isteni hatalmam.
Nincsenek eszközeim; A tanulékonyság az eszközöm.
Nincs varázserőm; A személyiségem az én varázserőm.
Nincs se életem, se halálom; az aum (légzésszabályozás művészete) ami az életem és a halálom.
Nincs testem; A belátáson alapuló bölcsesség a testem.
Nincs szemem; Villámlás a szemem.
Nincs fülem; Az éber figyelem a fülem.
Nincsenek végtagjaim; A gyorsaság az én végtagom.
Nincs törvényem; Az önvédelem a törvényem.
Nincs stratégiám; A Sakkatsu jizai (megszabadulás az ölés, valamint az élet megóvásának
szándékától) a stratégiám.
Nincs tervem; A kisan (az első adódó alkalom megragadása) a tervem.
Nem teszek csodákat; Az igazság az én csodám.
Nincs alapelvem; A rinkiohen (minden körülményhez való alkalmazkodás) az alapelvem.
Nincs taktikám; A kyojitsu (üresség és telítettség) az én taktikám.
Nincs talentumom; A toi sokumyo (találékonyság)-ban van az én talentumom.
Nincsenek barátaim; A lelkem a barátom.
Nincs ellenségem; Az óvatlanság csak az ellenségem.
Nincs páncélom; A jin-gi (jóindulat és igazságosság) a páncélom.
Nincs váram; A fudoshin (megingathatatlan lélek) a váram.
Nincs kardom; A mushin (tudat üressége) a kardom. (Forrás)
Seppuku
Seppuku vagy más néven harakiri (jelentése: hasmetszés) egy rituális öngyilkossági forma, amelyet egy megszégyenült, a bushidoja ellen vétő samurai végezhet el magán annak érdekében, hogy lelke megtisztuljon az őt ért szégyentől. Miután végrehajtotta a műveletsorozatot, a lelke megnyugodhatott: az ő és családja nevéről lemosta a szégyenfoltot és dicsőséges halált halhatott.
Kezdetben a seppuku megnevezés volt a hivatalos formája az öngyilkossági rituálénak. A földesúr, miután egy samurai elveszített egy csatát, rossz döntést hozott, vagy csak simán megfutamodott, felkérhette harcosát a seppuku elvégzésére. Ekkor, ha a samurai elfogadta ezt a nagyvonalúnak számító ajánlatot, az udvar rangosabb samuraiai és saját családja előtt kellett elvégeznie a rituálét. A földesura elé kellett térdelnie, majd ki kellett választania egy segítőt, aki felmarkolta az öngyilkosságot elvégző harcos katanáját és mögé állt. Ezután a samurai levetette felsőruházatát, majd kezébe vette wakizashiját, és ágyéka fölé szúrva azt egy hosszanti vágást ejtett az ágyéktól egészen a felső hasfaláig. Ezután kihúzva a kardot, hasfalának bal oldalába szúrta azt, majd egy vízszintes vágást ejtett hasának jobb oldala felé. Miután kihúzta sebéből a kardot, maga elé helyezte, ekkor pedig segédje a harcos Katanájával levágta annak fejét, megszabadítva a fájdalomtól. Ekkor vált teljessé a seppuku. Magát a rituálét a harcos is kérhette a földesúrtól, ha úgy érezte, bűnéért halállal kell lakolnia. Ez még nagyobb tiszteletnek örvendett, mint a felszólításra tett seppuku.
A későbbiek során rengeteg samurai vesztette ily módon az életét, ám sokan egy harc elvesztése után is végrehajtották a seppukut, teljes magányban. Ezt nevezték később harakirinek. Ezt a fajta öngyilkossági formát a harcos mindenképpen egyedül végezte. Vagy egy vesztes harc után a harctéren vagy egy a becsületvesztése utáni magányos éjszakán az otthonában. Ez a módszer fájdalmasabb és kegyetlenebb volt, mint az elődje, ugyanis itt a ninja hasfalának felső részébe szúrta a wakizashiját oly módon, hogy az elfordulva a szívét találja el. Ha sikerrel járt, akkor pár másodpercen belül életét veszítette, viszont ha hibázott, akkor akár órákig is haldokolhatott, amíg el nem vérzett.
A hozzászólást Jiraiya összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 11 2020, 11:51-kor.
_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!
Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok !!
Jiraiya- Főadminisztrátor
- Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt
Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol
Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|
Samurai Előtörténet és Adatlap
ELŐTÖRTÉNET
Samurai előtörténet
A samuraiok előtörténete is a szülők és a család bemutatásától és a karakter születésétől kezdődik. Innentől fogva a játékos kitöltheti történetekkel az időt, amíg a karaktere el nem éri a 8-9 éves kort, amikor a karaktere hivatalosan is elkezdhet edzeni. Választható opció az udvari és a Vas Országában élő samuraiok kiképzése.
Az udvari samuraiokat általában kiskoruktól kezdve az apa vagy valamilyen samurai rokon edzi, vagy iskolákba tömörülve tanároktól tanulnak. Később, amint a mesterük úgy ítéli meg, hogy elég tehetségesek ahhoz, hogy elnyerjék a samurai rangot, a földesúr és több neves samurai előtt kell harcolnia egy már kinevezett samuraial, hogy meggyőzze a nemeseket arról, hogy ő is méltó a címre. Ha méltónak találják rá, akkor megkapja a kinevezést és a hivatalos elismervényt. Eddig kell megírni a samurai előtörténetét. Onnantól fogva, hogy ez meg lett írva, az ellenőrző staff tag elfogadhatja az előtörténetet és ezután a játékos annak az országnak a védelmező katonája, amelyik országban samuraijá avatták.
A Vas Országában élő samuraiokat szintén kiskoruk óta edzik, viszont szigorú katonás fegyelemmel. A kiképzésük követi a samurai hagyományokat, de emellett kiemelten tanulnak kenjutsura épülő chakrahasználatot, illetve más-más ismereteket is már gyerekkoruktól kezdve. Az itt edző samuraiokat 7-8 éves korukban hozzák ide, és évfolyamokba tömörítik őket a képzés idejéig, ami általában 12-13 év. Miután elérték a megfelelő életkort (20-21 év), leteszik a samurai vizsgát és beállhatnak a Vas Országának seregébe.
Samurai előtörténet sablon
Név: a karaktered neve
Ország: Ahonnan származik
Samurai Csoport: Udvari samurai vagy Vas országi samurai
Rang: Kezdésként birtokolható rang, mint pl.: Ronin, Udvari samurai, Bukott Ronin, Vándor samurai, Rusuigumi, stb.
Szint: E - D, az előtörténet alapján kerül elbírálásra!
Chakraszint: az ellenőrző staff adja meg az előtörténet elfogadása után. Ez samurai esetében 50-120 chakra. Az előtörténet minőségétől függ.
Kor: A ninjáknál a szamurájok is idősebb korban érnek el magasabb szintekre, tehát egy induló D szintű szamuráj 20 éves korig is írhat előtörténetet.
Nem: a karaktered neme
Felszerelések: A samuraiok csak a hagyományos fegyvertárból, és vértezetből válogathatnak (lásd: Fegyverek/Felszerelések topic); a későbbiekben részletesen vezesd a vásárlásokat!
Kinézet: ide egy rövid jellemzést kérnénk a karaktered külleméről, kinézetéről /szeme színe, haja színe, testalkat, testfelépítés, milyen ruhát, ékszereket visel, stb.
Jellem: ide kérjük, hogyan viselkedik a karaktered, akár azt is, milyen intellektussal rendelkezik.
Különleges képesség: ha kaptál rá engedélyt!
Pénzösszeg: a kapott, elnyert pénzösszeg (ryo)
Ninjutsu: a legtöbb samurai nem képes ninjutsut használni, külön engedély szükséges rá!
Genjutsu: a legtöbb samurai nem képes genjutsut használni, külön engedély szükséges rá!
Taijutsu: a karakter által ismert Taijutsuk.
Kenjutsu: a karakter által ismert Kenjutsuk. Kenjutsu technikák a samuraiok számára a Hien elem nélküli kivitelezésével együtt alapvetően megengedettek, nem kell engedélyt kérni rá!
Előtörténet: a karakter élettörténete a fent megadott szempontok, szabályok figyelembe vételével a fent megjelölt életkoráig bezárólag. Minimum karakterszám: 3000
ADATLAP
A samurai adatlapok jellemzője nem sokban tér el az előtörténet sablontól.
Név: a karakter neve
Nem: neme
Ország: ahol élt
Életkor: a karaktered életkora
Kinézet: (az előtörténetben közölt)
Jellem: a játékod során folyamatosan változhat az események hatására; elsőre az előtörténetben közölt leírás!
Szint: a karakter aktuális szintje. (E-D-C-B-A-S)
Rang: a karakter aktuális rangjának neve.
Chakraszint: a karakter jelenlegi chakraszintje.
Különleges képesség: vérvonal képesség, jutsetsu, egyéb speciális képesség, ha van.
Elsődleges chakratípus: Samuraiok esetében ez nem jellemző.
Felszerelés: a karakter felszerelései (lásd. Fegyverek téma; részletesen vezesd a vásárlásokat!)
Pénzösszeg: a kapott, elnyert pénzösszeg (ryo)
Ninjutsu: a karakter által ismert Ninjutsuk. --> Engedélyköteles!
Genjutsu: a karakter által ismert Genjutsuk. --> Szigorúan engedélyköteles!
Taijutsu: a karakter által ismert Taijutsuk. --> Tanulható!
Kenjutsu: a karakter által ismert Kenjutsuk. A kenjutsu nem engedélyköteles samuraiok számára!
Ezen kötelező alapadatokon kívül kreatívan bármilyen információt és egyéb érdekességet felvezethettek az adatlapotokra az adott karakteretekről!
Ajándékok, Jutalmak: a karakter által elnyert jutalmak és ajándékok. (A chakra is ide tartozik, amit élmény vagy játéktéri kaland után kapott a karakter.)
UTOLSÓ MÓDOSÍTÁS IDŐPONTJA: a legutolsó frissítés időpontja.
A hozzászólást Jiraiya összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 11 2020, 11:52-kor.
_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!
Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok !!
Jiraiya- Főadminisztrátor
- Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt
Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol
Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|
Fejlődés, Szintek, Képességek
FEJLŐDÉS
A samuraiok fejlődése
A samuraiok fejlődése főként a bushidojuk - a kardjuk útjának - és a tetteik jelentőségének fényében történik meg. A bushido mint tudás, felfogás és életet vezető tényező nem feltétlenül van jelen kifejezetten erős mértékben az életükben, azonban mivel fiatal koruk óta kard által neveltetnek, akaratuk és életük minden mozzanata összeforr vele, ezért egy idő után minden samurai tisztában lesz vele, mi is az, amit ő bushidonak hív, és azt hogyan éli meg. Ezzel párhuzamosan a chakraszintek növekedése is döntő abban, hogyan fejlődik a samurai, és mennyire képes használni saját testét és chakráját.
A samuraiok fejlődésük, tanulásuk, életmódjuk útján tanulják el a chakra használatát. Fő technikájuk használatát az edzések és harc útján érik el; a kardra fókuszáló tanulás, minden más chakratermészetű tapasztalat hátrahagyása a kard mesteri forgatásáért meghozza a gyümölcsét: a Hien Fegyverformázás útja egy samurai számára 100 chakraszint fölött már használható formát ölt. Mert a fejlődésük során ők is kapnak chakraszintet. Ezt úgy fejelhetik meg bónusszal a jutalmazáskor, ha a bushidojukat követik és helyezik előtérbe: edzik testüket és lelküket. A samurai lelke a kardja, ahogy az ősi mondás tartja.
Fontos tény még, hogy habár a samuraiok többnyire nem képesek a ninja technikák végrehajtására, a testükben tökéletesen irányítják és fejlesztik a chakrájukat, tehát a gyorsaságuk, teherbírásuk, teljesítőképességük minden tekintetben megegyezik egy velük azonos chakraszintű taijutsu specialistáéval!
A samuraiok fejlődése főként a bushidojuk - a kardjuk útjának - és a tetteik jelentőségének fényében történik meg. A bushido mint tudás, felfogás és életet vezető tényező nem feltétlenül van jelen kifejezetten erős mértékben az életükben, azonban mivel fiatal koruk óta kard által neveltetnek, akaratuk és életük minden mozzanata összeforr vele, ezért egy idő után minden samurai tisztában lesz vele, mi is az, amit ő bushidonak hív, és azt hogyan éli meg. Ezzel párhuzamosan a chakraszintek növekedése is döntő abban, hogyan fejlődik a samurai, és mennyire képes használni saját testét és chakráját.
A samuraiok fejlődésük, tanulásuk, életmódjuk útján tanulják el a chakra használatát. Fő technikájuk használatát az edzések és harc útján érik el; a kardra fókuszáló tanulás, minden más chakratermészetű tapasztalat hátrahagyása a kard mesteri forgatásáért meghozza a gyümölcsét: a Hien Fegyverformázás útja egy samurai számára 100 chakraszint fölött már használható formát ölt. Mert a fejlődésük során ők is kapnak chakraszintet. Ezt úgy fejelhetik meg bónusszal a jutalmazáskor, ha a bushidojukat követik és helyezik előtérbe: edzik testüket és lelküket. A samurai lelke a kardja, ahogy az ősi mondás tartja.
Fontos tény még, hogy habár a samuraiok többnyire nem képesek a ninja technikák végrehajtására, a testükben tökéletesen irányítják és fejlesztik a chakrájukat, tehát a gyorsaságuk, teherbírásuk, teljesítőképességük minden tekintetben megegyezik egy velük azonos chakraszintű taijutsu specialistáéval!
A kenjutsu technikákat a Ninja szabályzaton belül, a Fejlődés & tanulás (LINK) részben leírtak alapján sajátíthatják el a samuraiok!
A samuraiok jutalmazására ugyanaz vonatkozik, ami az itt leírt (LINK) ninják jutalmazására!
SZINTEK & RANGOK
A samuraiok képességei
A samuraiok esetén a tudományok felső határát az elhivatottak hamar elérik; onnantól az ő kezükben van, hogy miként is fejlesztik tovább, éppen ezért a legrangosabbak között már az elért tettek súlya, a tisztelet és a korelőny dönt a vezetésről. Az, hogy a tapasztalaton kívül valóban van-e érdemi fejlődés a magas samuraiok számára, nemzedékek óta nem derült ki. Az egyetlen ismert karo - a legnagyobb tiszteletnek örvendő, s egyben legerősebbnek tartott samurai - a történetünk idején Mifune, Vas Országának vezetője.
A ninjákéhoz hasonlóan a szintrendszer is a chakraszinteken alapszik, azonban itt is csak olyan értékeket határoz meg, amik számokba és mennyiségekbe foglalhatóak: erőnlét, kitartás, reflexek, érzékelés és kontroll, harctéri tapasztalat, helyzetfelmérő képesség.
A szinteket a játékosok chakraszintjük növelésével és technikák tanulásával érhetik el.
A karakterek céljaiktól és körülményeiktől eredően tanulhatnak a szintjüknél magasabb szintű jutsut, azonban ehhez mesélői vagy staff elbírálás szükséges, ami a játékos általunk megismert teljesítményétől, játékminőségétől és a választás logikusságától, realitásától (stb.) függ.
A ninjákéhoz hasonlóan a szintrendszer is a chakraszinteken alapszik, azonban itt is csak olyan értékeket határoz meg, amik számokba és mennyiségekbe foglalhatóak: erőnlét, kitartás, reflexek, érzékelés és kontroll, harctéri tapasztalat, helyzetfelmérő képesség.
A szinteket a játékosok chakraszintjük növelésével és technikák tanulásával érhetik el.
A karakterek céljaiktól és körülményeiktől eredően tanulhatnak a szintjüknél magasabb szintű jutsut, azonban ehhez mesélői vagy staff elbírálás szükséges, ami a játékos általunk megismert teljesítményétől, játékminőségétől és a választás logikusságától, realitásától (stb.) függ.
Vas Országa rangjai
A samuraiok szintjét a Vas Országa samuraiainak rangsorolásához viszonyítjuk, csakúgy, mint a ninjáknál a ninja rangokat. (D-C szint - Genin; B szint - Chuunin, stb.) Ám ahogyan a ninjáknál, úgy a samuraioknál sem a szint határozza meg a rangot. A ninjáknál előfordulhatnak A szintű geninek is, így a samuraioknál is előfordulhatnak A szintű rusuigumik. A legtöbb esetben mégis a képességeik és tetteik okán elnyerik a magasabb rangot. Az udvari samuraiok és a roninok szintezése és képességeik is az alábbi leírások szerint alakulnak! - a különbség, hogy az ő rangjuk nem az alább írtak lesznek, hanem "Ronin, Samurai, Udvari samurai, Vándor samurai," stb. - A Vas Országának rangrendszere csupán egy példázat a szintek közötti tudás, képzettség és erőkülönbségek érzékeltetésére!
A samuraiok szintjét a Vas Országa samuraiainak rangsorolásához viszonyítjuk, csakúgy, mint a ninjáknál a ninja rangokat. (D-C szint - Genin; B szint - Chuunin, stb.) Ám ahogyan a ninjáknál, úgy a samuraioknál sem a szint határozza meg a rangot. A ninjáknál előfordulhatnak A szintű geninek is, így a samuraioknál is előfordulhatnak A szintű rusuigumik. A legtöbb esetben mégis a képességeik és tetteik okán elnyerik a magasabb rangot. Az udvari samuraiok és a roninok szintezése és képességeik is az alábbi leírások szerint alakulnak! - a különbség, hogy az ő rangjuk nem az alább írtak lesznek, hanem "Ronin, Samurai, Udvari samurai, Vándor samurai," stb. - A Vas Országának rangrendszere csupán egy példázat a szintek közötti tudás, képzettség és erőkülönbségek érzékeltetésére!
Rusuigumi/Őr - E/D Szint
Chakraszint: 50-150
Lehetőségek: E és D szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik jobbára teljesen átlagosak. Érzékelésük közvetlen környezetükre hat ki. Chakrakontrolljuk alapszintű, kardjukra és kenjutsujukra fókuszált. Harctéri tapasztalatuk csekély, ninjákkal szembeni bujdoklásra, rémes emlékekre korlátozódik.
Feladatkör: Egyszerű objektumvédelmi tevékenységek elvégzése, őrjáratozás, felderítés.
Számuk a Vas Országában: Nincs korlát
Koshogumi/Őrmester - D/C Szint
Chakraszint: 100-300
Lehetőségek: D és C szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik edzettnek számítanak, ritkán kiemelkedőek. Érzékelésük - gyakorlástól függően - közeli környezetük teljes lefedésére elég. Chakrakontrolljuk egész testükre kihat, de leginkább kenjutsujukra és kardjukra fókuszált. Harctéri tapasztalatuk általánosan gyengébb ellenfelek elleni, helyzetfelismerésük gyakorlottan fed fel hagyományos trükköket.
Feladatkör: Rusuigumi egységek vezetése objektumvédelem, őrjáratozás, felderítés közben.
Számuk a Vas Országában: Nincs korlát
Umamawari/Hadnagy - C/B Szint
Chakraszint: 300-500
Lehetőségek: C és B szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik kiélezettek, valamelyik általában kiemelkedő. Érzékelésük - odafigyelést igényelve - nagy, főleg belátott területet képes lefedni. Chakrakontrolljuk kiemelkedő, főként kenjutsura fókuszált, de mellette taijutsukra, kisebb testen belüli chakrairányítási műveletekre is kiterjedhet. Harctéri tapasztalatuk szintjüknek megfelelő, nehéz meglepni és/vagy átverni őket egy azonos szintű ninjának is.
Feladatkör: Koshogumi egységek közvetlen igazgatása; Churo/Főhadnagy helyettesítése, támogatása; közepes jelentőségű személyek/konvojok fizikai védelme
Számuk a Vas Országában: Nincs korlát
Churo/Főhadnagy - C/B Szint
Chakraszint: 300-500
Lehetőségek: C és B szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik kiélezettek, valamelyik általában kiemelkedő. Érzékelésük - odafigyelést igényelve - nagy, főleg belátott területet képes lefedni. Chakrakontrolljuk kiemelkedő, főként kenjutsura fókuszált, de mellette taijutsukra, kisebb testen belüli chakrairányítási műveletekre is kiterjedhet. Harctéri tapasztalatuk szintjüknek megfelelő, nehéz meglepni és/vagy átverni őket egy azonos szintű ninjának is. Képzettségük seregek irányítására is kiterjedhet.
Feladatkör: Nagyobb területek, stratégiai pontok védelmének felügyelete és igazgatása; koshogumi egységek umamawarin keresztüli igazgatása; közepes jelentőségű személyek/konvojok védelmi stratégiájának felállítása és a védelem megszervezése!
Számuk a Vas Országában: Nincs korlát
Koshougumi/Százados - A/S Szint
Chakraszint: 500-800
Lehetőségek: A és S szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik általánosan kiemelkedőek. Speciálisan edzett tulajdonságuk, ha van, meghatározza harcstílusukat. Érzékelésük nagy környező területet képes lefedni odafigyelés nélkül, odafigyelve tájékozódni is képes lehet általa. Chakrakontrolljuk tökéleteshez közelítő, képes lehet kisebb ninjutsukat is alkalmazni, (Engedélyköteles!) kenjutsujuk és chakrakontrolljuk már lehet specializált. Harctéri tapasztalatuk széleskörű, a legtöbb szorított helyzetet lefedő, felkészültségüket általában nem lehet kijátszani ninják számára sem.
Feladatkör: Több churo által igazgatott terület felügyelete, ezen területeken döntéshozás, haderők átcsoportosítása; nagyméretű háborúk, harcok hadvezénylése; komoly jelentőségű személyek/konvojok védelme és más koshogumikkal a védelem megszervezése; részt vesznek a tanácsgyűléseken, ahol politikai, gazdasági és hadi stratégiákat vitatnak meg, ha szükséges!
Számuk a Vas Országában: Nincs korlát
Gokenin/Alezredes - S Szint
Chakraszint: 800
Lehetőségek: S szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik az emberi korlátokat feszegetik, híresek lehetnek csupán testi képzettségükről. Érzékelésük és chakrakontrolljuk természetesen, reflexszerűen működik, képesek B szintű ninjának megfelelő szintű ninjutsukat is alkalmazni. Harctéri tapasztalatukban a legmegfelelőbb képzések és helyzetek összes általánosan lefedhető példája jelen van, felkészültek és elemzőek, kijátszásuk, illetve megtévesztésük csak hasonló kaliberű vagy szokatlanul intelligens és felkészült ellenfélnek sikerül.
Feladatkör: Koshougumik munkájának felügyelete; kiosztott tartományok erőinek igazgatása (koshougumiktól lefelé); tanácsgyűléseken országos szintű döntések meghozatala; támogatják a hatamotok munkáját; hadseregek parancsnoklása
Számuk a Vas Országában: aktív tevékenységet folytató legfeljebb öt
Hatamoto/Ezredes - S Szint
Chakraszint: 800
Lehetőségek: S szintű jutsuk tanulása
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik az emberi korlátokat feszegetik, híresek lehetnek csupán testi képzettségükről. Érzékelésük és chakrakontrolljuk természetesen, reflexszerűen működik, képesek B szintű ninjának megfelelő szintű ninjutsukat is alkalmazni. Harctéri tapasztalatukban a legmegfelelőbb képzések és helyzetek összes általánosan lefedhető példája jelen van, felkészültek és elemzőek, kijátszásuk, illetve megtévesztésük csak hasonló kaliberű vagy szokatlanul intelligens és felkészült ellenfélnek sikerül. Képzettségük alkalmassá teszik őket nemzetközi döntések meghozatalára és az ország irányítására.
Feladatkör: Tanácsgyűlések összehívása; ország belpolitikai feladatainak napi szintű ellátása (hadi, gazdasági, politikai); külpolitikai döntések meghozatala a tanácsgyűléseken; kapcsolattartás más nemzetekkel; szükség esetén a Karo parancsainak teljesítése
Számuk a Vas Országában: aktív tevékenységet folytató legfeljebb három
Karo/Tábornok - S+ Szint
Chakraszint: 1500+
Lehetőségek: Világhírnév; S szintű technikáik kreatív használata kombinált technikák, új saját jutsuk kitalálása nélkül, spontán a játéktéren; S szintű technikák zsigeri létrehozása; B és annál alacsonyabb szintű technikák alig vagy érzékelhetően egyáltalán nem kerülnek chakra % levonásra náluk!
Tulajdonságok: Erőnlétük, kitartásuk, reflexeik az emberi korlátokat átlépik, híresek egyéb képességeikről, tetteikről. Érzékelésük és chakrakontrolljuk természetesen, reflexszerűen működik. Harctéri tapasztalatukban a legmegfelelőbb képzések és helyzetek összes általánosan lefedhető példáján kívül különleges, szokatlan helyzetekben is kreatívan feltalálják magukat. Felkészültek, és jóformán mindent tudnak a chakrakontroll műveleteiről, csakúgy mint a ninják. Képesek kikövetkeztetni a technikák működését pusztán a megszerzett információk alapján. Kijátszásuk, illetve megtévesztésük csak hasonló kaliberű vagy szokatlanul intelligens és felkészült ellenfélnek sikerülhet.
Feladatkör: Ha a tanácsgyűlés szükségállapotot hirdet, a Karo kezébe kerül az ország teljes irányítása, ekkor ő köteles az ország érdekei szerint cselekedve utasításokat adni; béketárgyalások levezénylése más nemzetek között; független nemzetek hangjának képviselete; megbízott diplomáciai feladatok elvégzése; példamutatás; Vas Országának samuraiképzésének igazgatása, irányítása
Jelenlegi Karo: Mifune
A tulajdonságok leírásai, mivel karakterenként változóak lehetnek, és ezt az illető játékbeli céljai és cselekvései döntik el, érzékeltető jellegűek voltak. Az jellemzők megítélése a mesélők mindenkori feladata, ezeket figyelembe véve döntenek a mesélés során a karakterek egymás, illetve nem játékos karakterek elleni cselekedeteinek sikeréről.
_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!
Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok !!
Jiraiya- Főadminisztrátor
- Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt
Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol
Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|
Re: S A M U R A I - Légy erkölcsös!
A rangváltozásra vonatkozó tudnivalók
A samuraiok tekintetében hangsúlyos, hogy a Vas Országának harcosai rendelkeznek tényleges, a jelen fejezetben részletezett rangokkal. A Vas Országán kívüli samuraiok „rangja” az életkörülményeiktől függenek, osztályozásuk az általános leírásnál található a Kasztok – Samuraiok rovaton belül.
Az alábbiakban erre való tekintettel a Vas Országához tartozó samuraiok rangváltozását taglaljuk.
A rangváltozást a mindenkori regnáló karo, valamint annak (játéktéri) tanácsa eredményezhet. A pecsétjük hiányában ugyanis (játéktéren) előléptetni vagy lefokozni karaktert nem lehetséges. Ha tehát egy folyamatban lévő küldetésen a felettes Játékos Karakter vagy Nem Játékos Karakter a csapaton belül betöltött szerepét negatív irányban változtatja meg egy alatt szolgáló karakternek (aminek az oka lehet engedetlenség, a küldetés sikerét veszélyeztető magatartás és egyéb negatív kihatású magatartás), akkor az érintett karakter rangja nem változik, viszont felmerül annak a veszélye, hogy a tanúsított magatartása miatt a küldetés végén lefokozhatják. Így tehát mind az előléptetés, mind pedig a lefokozás a karakter játétéri teljesítményétől függ.
Rusuigumi/Őr (るすいぐみ): értelemszerűen vannak karakterek, akik ekként indulnak, ezen a rangon kezdik meg a pályafutásukat az Előtörténetük alapján. Ténylegesen ez a legalacsonyabb rang, közvetlen felettese a Koshogumi/Őrmester. Feladatuk az őrjáratok teljesítése, adminisztrálása, a felettesük parancsainak teljesítése és természetesen – támadás esetén – a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: előtörténet
Rusuigumi rangon jellemző feladatok szintje: E-D
Koshogumi/Őrmester (こしょぐみ): vannak karakterek, akik ezen a rangok indítják a karaktereiket. Amennyiben egy Rusuigumi/Őr vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Koshogumi/Őrmester engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Rusuigumi/Őr rangra. A közvetlen felettese az Umamawari/Hadnagy. Feladatuk a beosztottak vezénylése, őrjáratok teljesítése, adminisztrálása és a jelentések továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: előtörténet vagy vizsga
Koshogumi rangon jellemző feladatok szintje: D-C
Umamawari/Hadnagy (うままわり): Amennyiben egy Koshogumi/Őrmester rangú karakter Umamawari/Hadnagy vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Umamawari/Hadnagy engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Koshogumi/Őrmester rangra. A közvetlen felettese a Churo/Főhadnagy. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Umamawari rangon jellemző feladatok szintje: C-B
Churo/Főhadnagy (ちゅろ): Amennyiben egy Umamawari/Hadnagy rangú karakter Churo/Főhadnagy vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Churo/Főhadnagy engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Umamawari/Hadnagy rangra. A közvetlen felettese a Koshougumi/Százados. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és továbbítása, valamint a területeik védelmezése, a beosztott egyeségek képzéseinek szervezése, valamint az ellátmányok szervezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Churo rangon jellemző feladatok szintje: C-B
Koshougumi/Százados (こしょうぐみ): Amennyiben egy Churo/Főhadnagy rangú karakter Koshougumi/Százados vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Koshougumi/Százados engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Churo/Főhadnagy rangra. A közvetlen felettese a Gokenin/Alezredes. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és továbbítása, valamint a területeik védelmezése, a beosztott egyeségek képzéseinek szervezése, valamint az ellátmányok szervezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Koshougumi rangon jellemző feladatok szintje: A-S
Gokenin/Alezredes (ごけにん): legfeljebb 5 (öt) aktív fő töltheti be a tisztséget. A rangot Koshougumi/Százados rangú karakter kérvényezheti. Abban az esetben, ha egy Gokenin/Alezredes rangú karakter engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják. A közvetlen felettese a Hatamoto/Ezredes. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és esetleges továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: moderátori engedélyköteles kérvény előterjesztése („nem levonós kérvény”)
Gokenin rangon jellemző feladatok szintje: S
A Gokenin/Alezredes rangra való előléptetésnél a karakter játéktéri tetteinek és magatartásának van nyomatékos szerepe, illetve annak, hogy milyen szintű küldetéseken vett részt, azokon hogyan teljesített. Kiemelendő ezen túlmenően az is, hogy a karakternek már vezetői készségekkel is rendelkeznie kell, ami több attribútumot is igényelhet, pl. a karakternek jó szervezőnek kell lennie, logikus (belső és külső) érvelést kell felvezetnie a játék során.
A Gokenin/Alezredes rang moderátori engedélyköteles, mely nem kerül levonásra a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Hatamoto/Ezredes (はたもと): legfeljebb 3 (három) aktív fő töltheti be a tisztséget. A rangot Gokenin/Alezredes rangú karakter kérvényezheti. Abban az esetben, ha egy Hatamoto/Ezredes rangú karakter engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják. A közvetlen felettese a Karo/Tábornok. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és esetleges továbbítása, valamint a területeik védelmezése, az érdemi döntéshozatalban való közreműködés.
Rang megszerzésének módja: moderátori engedélyköteles kérvény előterjesztése („nem levonós kérvény”)
Hatamoto rangon jellemző feladatok szintje: S
A Hatamoto/Ezredes rangra való előléptetésnél a karakter játéktéri tetteinek és magatartásának van nyomatékos szerepe, illetve annak, hogy milyen szintű küldetéseken vett részt, azokon hogyan teljesített. Kiemelendő ezen túlmenően az is, hogy a karakternek már vezetői készségekkel is rendelkeznie kell, ami több attribútumot is igényelhet, pl. a karakternek jó szervezőnek kell lennie, logikus (belső és külső) érvelést kell felvezetnie a játék során.
A Hatamoto/Ezredes rang moderátori engedélyköteles, mely nem kerül levonásra a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Karo/Tábornok (かろ): 1 (egy) aktív fő töltheti be a tisztséget. Feladata a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése, valamint a területek védelmezése, az érdemi döntéshozatalban való részvétel és a döntések meghozatala. A Karo/Tábornok látja el a diplomáciai feladatokat is.
Rang megszerzésének módja: engedélyköteles kérvény előterjesztése („levonós kérvény”)
Karo rangon jellemző feladatok szintje: változó
A rangot Hatamoto/Ezredes kérvényezheti, rang betöltése engedélyköteles, mely levonásra kerül a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Figyelemmel azonban arra, hogy egy Karo/Tábornok lehet, ezért játéktéri értelemben a tisztségnek meg kell üresednie: ez történhet elhalálozással, lemondással vagy a karo alkalmatlansága esetén lemondatással. Amennyiben a tisztség betöltött és annak megüresedése a közeljövőben nem várható, a kérvény előterjesztésének nincs helye. Ebben a témakörben a kérvény előterjesztését megelőzően szükséges egyeztetni a Ninja Tanáccsal.
Hangsúlyozandó, hogy egy karo rangú karakternek – a Hatamoto/Ezredes ranghoz fűzött követelményeken túlmenően is – kiemelkedő diplomáciai érzékkel kell bírnia, tudomással kell lennie az ország gazdasági helyzetével, szövetségeseivel és ellenlábasaival és át kell látnia az ország nemzetközi szerepét.
Figyelem! Egy karo rangú karakter nem vehet részt az általánosan meghirdetett küldetéseken. A játéktéri szerepe a diplomáciai küldetésekre korlátozódik, illetve a nagyobb horderejű csatákban vehet csak részt.
Abban az esetben, amennyiben egy játékos a karakterével vizsgaköteles előléptetésben szeretne részesülni, úgy szükséges felkeresnie egy Mesélőt. A vizsgák legtöbbször „egyéni” vizsgák azzal, hogy a karakter mellé NJK karaktereket/vizsgázókat is besorolhat a Mesélője. A vizsgát vezető Mesélő a vizsgázó által nyújtott vizsgaeredményt mérlegeli és dönt az előléptetésről vagy annak sikertelenségéről.
Ahogyan olvashattátok, több ranglépés esetében a kérvényetek elbírálásától függ a karakterek előléptetése. A ranglépési kérvény elbírálásánál az alábbi tényezőket veszi a Ninja Tanács figyelembe:
Felhívnánk a játékosok figyelmét arra vonatkozóan, hogy az előléptetés egy lehetőség, azzal élni nem kötelező. Abban az esetben azonban, ha a karaktert a fentiek alapján előléptetik, úgy a karaktertől a rangjuknak megfelelő magatartást vár el a karakter felettese, végső soron pedig a Karo, valamint mögöttes értelemben az oldal Ninja Tanácsa.
Az alábbiakban erre való tekintettel a Vas Országához tartozó samuraiok rangváltozását taglaljuk.
A rangváltozást a mindenkori regnáló karo, valamint annak (játéktéri) tanácsa eredményezhet. A pecsétjük hiányában ugyanis (játéktéren) előléptetni vagy lefokozni karaktert nem lehetséges. Ha tehát egy folyamatban lévő küldetésen a felettes Játékos Karakter vagy Nem Játékos Karakter a csapaton belül betöltött szerepét negatív irányban változtatja meg egy alatt szolgáló karakternek (aminek az oka lehet engedetlenség, a küldetés sikerét veszélyeztető magatartás és egyéb negatív kihatású magatartás), akkor az érintett karakter rangja nem változik, viszont felmerül annak a veszélye, hogy a tanúsított magatartása miatt a küldetés végén lefokozhatják. Így tehát mind az előléptetés, mind pedig a lefokozás a karakter játétéri teljesítményétől függ.
Rusuigumi/Őr (るすいぐみ): értelemszerűen vannak karakterek, akik ekként indulnak, ezen a rangon kezdik meg a pályafutásukat az Előtörténetük alapján. Ténylegesen ez a legalacsonyabb rang, közvetlen felettese a Koshogumi/Őrmester. Feladatuk az őrjáratok teljesítése, adminisztrálása, a felettesük parancsainak teljesítése és természetesen – támadás esetén – a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: előtörténet
Rusuigumi rangon jellemző feladatok szintje: E-D
Koshogumi/Őrmester (こしょぐみ): vannak karakterek, akik ezen a rangok indítják a karaktereiket. Amennyiben egy Rusuigumi/Őr vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Koshogumi/Őrmester engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Rusuigumi/Őr rangra. A közvetlen felettese az Umamawari/Hadnagy. Feladatuk a beosztottak vezénylése, őrjáratok teljesítése, adminisztrálása és a jelentések továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: előtörténet vagy vizsga
Koshogumi rangon jellemző feladatok szintje: D-C
Umamawari/Hadnagy (うままわり): Amennyiben egy Koshogumi/Őrmester rangú karakter Umamawari/Hadnagy vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Umamawari/Hadnagy engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Koshogumi/Őrmester rangra. A közvetlen felettese a Churo/Főhadnagy. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Umamawari rangon jellemző feladatok szintje: C-B
Churo/Főhadnagy (ちゅろ): Amennyiben egy Umamawari/Hadnagy rangú karakter Churo/Főhadnagy vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Churo/Főhadnagy engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Umamawari/Hadnagy rangra. A közvetlen felettese a Koshougumi/Százados. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és továbbítása, valamint a területeik védelmezése, a beosztott egyeségek képzéseinek szervezése, valamint az ellátmányok szervezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Churo rangon jellemző feladatok szintje: C-B
Koshougumi/Százados (こしょうぐみ): Amennyiben egy Churo/Főhadnagy rangú karakter Koshougumi/Százados vizsgát tesz és azt sikeresen teljesíti, akkor előléptethetik. Ezzel szemben azonban abban az esetben, ha egy Koshougumi/Százados engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják Churo/Főhadnagy rangra. A közvetlen felettese a Gokenin/Alezredes. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és továbbítása, valamint a területeik védelmezése, a beosztott egyeségek képzéseinek szervezése, valamint az ellátmányok szervezése.
Rang megszerzésének módja: vizsga
Koshougumi rangon jellemző feladatok szintje: A-S
Gokenin/Alezredes (ごけにん): legfeljebb 5 (öt) aktív fő töltheti be a tisztséget. A rangot Koshougumi/Százados rangú karakter kérvényezheti. Abban az esetben, ha egy Gokenin/Alezredes rangú karakter engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják. A közvetlen felettese a Hatamoto/Ezredes. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és esetleges továbbítása, valamint a területeik védelmezése.
Rang megszerzésének módja: moderátori engedélyköteles kérvény előterjesztése („nem levonós kérvény”)
Gokenin rangon jellemző feladatok szintje: S
A Gokenin/Alezredes rangra való előléptetésnél a karakter játéktéri tetteinek és magatartásának van nyomatékos szerepe, illetve annak, hogy milyen szintű küldetéseken vett részt, azokon hogyan teljesített. Kiemelendő ezen túlmenően az is, hogy a karakternek már vezetői készségekkel is rendelkeznie kell, ami több attribútumot is igényelhet, pl. a karakternek jó szervezőnek kell lennie, logikus (belső és külső) érvelést kell felvezetnie a játék során.
A Gokenin/Alezredes rang moderátori engedélyköteles, mely nem kerül levonásra a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Hatamoto/Ezredes (はたもと): legfeljebb 3 (három) aktív fő töltheti be a tisztséget. A rangot Gokenin/Alezredes rangú karakter kérvényezheti. Abban az esetben, ha egy Hatamoto/Ezredes rangú karakter engedetlen, küldetést veszélyeztető, nem odaillő és önmagára, társaira és a falura veszélyes magatartást tanúsít, akkor lefokozhatják. A közvetlen felettese a Karo/Tábornok. Feladatuk a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése és esetleges továbbítása, valamint a területeik védelmezése, az érdemi döntéshozatalban való közreműködés.
Rang megszerzésének módja: moderátori engedélyköteles kérvény előterjesztése („nem levonós kérvény”)
Hatamoto rangon jellemző feladatok szintje: S
A Hatamoto/Ezredes rangra való előléptetésnél a karakter játéktéri tetteinek és magatartásának van nyomatékos szerepe, illetve annak, hogy milyen szintű küldetéseken vett részt, azokon hogyan teljesített. Kiemelendő ezen túlmenően az is, hogy a karakternek már vezetői készségekkel is rendelkeznie kell, ami több attribútumot is igényelhet, pl. a karakternek jó szervezőnek kell lennie, logikus (belső és külső) érvelést kell felvezetnie a játék során.
A Hatamoto/Ezredes rang moderátori engedélyköteles, mely nem kerül levonásra a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Karo/Tábornok (かろ): 1 (egy) aktív fő töltheti be a tisztséget. Feladata a beosztottak vezénylése, a jelentések értékelése, valamint a területek védelmezése, az érdemi döntéshozatalban való részvétel és a döntések meghozatala. A Karo/Tábornok látja el a diplomáciai feladatokat is.
Rang megszerzésének módja: engedélyköteles kérvény előterjesztése („levonós kérvény”)
Karo rangon jellemző feladatok szintje: változó
A rangot Hatamoto/Ezredes kérvényezheti, rang betöltése engedélyköteles, mely levonásra kerül a kérvényszámból. A kérvényt a Kérelmek a Ninja Tanács felé című témában kell előterjeszteni, amihez – a többi kérvényhez hasonló módon – indokolást kell fűzni, ezen túlmenően meg kell jelölnie a kérvényezőnek azon játékait, amiket kér figyelembe venni a döntés meghozatalánál. A hivatkozott kalandokhoz vezető linket/linkeket a kérvényben meg kell jelölni, valamint meg kell nevezni a vezető Mesélőt/Mesélőket is. A kérelmeket a Ninja Tanács (zárt) szavazásban bírálja el.
Figyelemmel azonban arra, hogy egy Karo/Tábornok lehet, ezért játéktéri értelemben a tisztségnek meg kell üresednie: ez történhet elhalálozással, lemondással vagy a karo alkalmatlansága esetén lemondatással. Amennyiben a tisztség betöltött és annak megüresedése a közeljövőben nem várható, a kérvény előterjesztésének nincs helye. Ebben a témakörben a kérvény előterjesztését megelőzően szükséges egyeztetni a Ninja Tanáccsal.
Hangsúlyozandó, hogy egy karo rangú karakternek – a Hatamoto/Ezredes ranghoz fűzött követelményeken túlmenően is – kiemelkedő diplomáciai érzékkel kell bírnia, tudomással kell lennie az ország gazdasági helyzetével, szövetségeseivel és ellenlábasaival és át kell látnia az ország nemzetközi szerepét.
Figyelem! Egy karo rangú karakter nem vehet részt az általánosan meghirdetett küldetéseken. A játéktéri szerepe a diplomáciai küldetésekre korlátozódik, illetve a nagyobb horderejű csatákban vehet csak részt.
Abban az esetben, amennyiben egy játékos a karakterével vizsgaköteles előléptetésben szeretne részesülni, úgy szükséges felkeresnie egy Mesélőt. A vizsgák legtöbbször „egyéni” vizsgák azzal, hogy a karakter mellé NJK karaktereket/vizsgázókat is besorolhat a Mesélője. A vizsgát vezető Mesélő a vizsgázó által nyújtott vizsgaeredményt mérlegeli és dönt az előléptetésről vagy annak sikertelenségéről.
Ahogyan olvashattátok, több ranglépés esetében a kérvényetek elbírálásától függ a karakterek előléptetése. A ranglépési kérvény elbírálásánál az alábbi tényezőket veszi a Ninja Tanács figyelembe:
- korábbi játék során nyújtott teljesítmény (logikus döntések, illetve döntések érvelésének levezetése, harci cselekmények levezetése, karakterhűség és faluhűség/bushido-hűség),
- aktivitás,
- játékminőség (bármely platformon: lehet mellékszál, élmény, stb.),
- a kérvényezett ranghoz szükséges szint megléte,
- a karakter technikakészlete/képességei szükség szerint vizsgálható.
Felhívnánk a játékosok figyelmét arra vonatkozóan, hogy az előléptetés egy lehetőség, azzal élni nem kötelező. Abban az esetben azonban, ha a karaktert a fentiek alapján előléptetik, úgy a karaktertől a rangjuknak megfelelő magatartást vár el a karakter felettese, végső soron pedig a Karo, valamint mögöttes értelemben az oldal Ninja Tanácsa.
Uzumaki Kushina- Adminisztrátor
- Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi
Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!
1 / 1 oldal
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.