Az Országok Felépítése és Hatalmi Rendszere

Go down

Az Országok Felépítése és Hatalmi Rendszere Empty Az Országok Felépítése és Hatalmi Rendszere

Témanyitás  Jiraiya Vas. Jan. 08 2017, 13:34

A Naruto Világának Hatalmi Rendszeréről




Az Országok Hatalmi Rendszere - A Daimyō Teljhatalma
A Naruto Világának hatalmi rendszere voltaképpen a középkori Japán felépítését tükrözi vissza egyértelmű okokból kifolyólag. Azonban, hogy a Narutoban ne legyenek bonyolult, zavaros külpolitikai és belpolitikai harcok és még bonyolultabb hadrendszer, ezért a készítő leegyszerűsítette a Hatalmi Rendszert arra a szintre, amivel a Naruto története realisztikusan haladhat a megtervezett történetével.
Így tehát, a Hatalmi Rendszerből eltűnt a Japán Középkorból jól ismert Shogun és voltaképpen a Császári rang is, pontosabban ez a kettő tisztség egyesült egy harmadikban a Daimyō tisztségben. Ezáltal a Naruto világában a Daimyō vált az Ország teljhatalmú urává, voltaképpen Ő a legerősebb Katonai és Politikai vezető is egy személyben, aki jóformán  jogai és a megkérdőjelezhetetlen tekintélye által birtokolja magát a Földet, vagyis a Teljes Országot. Természetesen a Daimyō egymaga nem képes igazgatni egy Ország teljes működését - hacsak az Ország nem egy nagyon kicsi Ország - így a fontosabb ügyeket a tanácsadói, helyettesei és megbízottjai felügyelik, valamint az Ország földterületei felett további előjogokkal bíró, a Daimyō által adományozott, vagy öröklött rangos személyek uralkodnak, akik feltétlen hűséggel kell, hogy legyenek az Ország vezetője felé. A Daimyō mindig az Ország fővárosában lakik, ahol természetesen az ügyeket intézik. Számos szolgájuk, követőjük, tanácsosuk és katonájuk van, akiket vagy Palotaőröknek vagy Samuraioknak hívnak attól függően, hogy milyen rangot és harcmodort képviselnek. Az átlagos katonákat Ashigaru-nak hívják.
A Narutoban többször tanúbizonyságot tettek már - és egyes irományokban, részekben említésre is került - a Daimyō-k az önzőségükről és arról, hogy számukra a szenvedés és a halál nem ismert fájdalom a világban. Egyértelmű tény, hogy a Világ Országok közti konfliktusáért ezen vezetők felelnek, akik hajlamosak apró dolgok miatt is civakodni egymással, majd a nézeteltéréseket a Shinobik felbérlésével rendezni. Nem általános, de előfordult már, hogy az Országok vezetői között zajló kártyajáték végkimenetele miatt kezdődtek harcok a két Ország között. Mivel a Daimyō-k első sorban a Shinobikat küldik harcba és csak utána a saját seregüket, így az Ország hivatalos katonai erői nem szenvednek csorbát. Mivel a Daimyō-k nem vesznek részt az általuk generált harcokban, nem vonják be személyüket, sőt, ki is vonják sokszor magukat a harcot megkezdő előkészületekből és az egész lefolyásából, ezért sohasem tudták és nem is fogják átérezni a háború borzalmait, így elkerülhetetlen a Világ számára a folyamatos harc...

Az Országtanács és a Területfelosztás
Ahogyan már írva volt, az Országok élén a Daimyō áll, aki egyeduralkodója és tulajdonosa a földterületnek, amit Országnak neveznek. Általánosan a Daimyō hatalma, ereje és tekintélye annál nagyobb, minél nagyobb és gazdagabb, minél nevesebb Országot birtokol. Egymás között a tekintélyt nem csak a vagyon és az Ország mérete, de leginkább a kincsek és a becses ritkaságok is befolyásolják, így akár egy kisebb Ország vezetője is bírhat nagy tekintéllyel egy másikkal szemben, ámbár Rangban és Jogokban minden Daimyō (Akiket az Ország Földesurának is nevezünk) egyenlő.
Azonban egy Országot nem képes egyedül elvezetni a Daimyō még a segítői és a szolgái közreműködésével sem, így az Ország Földterületének nagy részét a Daimyō más Rangos személyeknek adományozza azért cserébe, hogy felügyelje az adott területet és annak rendjét, szedje az adókat, állítson fel sereget az ország és a terület védelmére és persze feltétel nélküli hűséget kell fogadnia az Ország Földesurának, vagyis a Daimyō Rangjának. Mindezért cserébe, egy meghatározott méretű földterületet kap, ami felett szabadon rendelkezhet betartva és betartatva az Ország Földesurának akaratát. Így tehát a rendszer voltaképpen egy Hűbérúr-hűbéres rendszer.
Az Ország ügyeiről ugyan a Daimyō dönt, de a döntéshozás folyamatában szerepet játszanak a Tartományvezetők és a Főnemesek, a legnagyobb ranggal és hatalommal rendelkező személyek az Ország Földesura után. Ők egy tanácsot alkotva vitatják meg a Daimyō kérdéseit és felvetéseit, valamint saját maguk is ötletekkel állnak elő. A Tanácsot csak rendkívüli krízishelyzetben hívják össze, hogyha belső viszályok indulnak, vagy pedig támadás alá veszi az Országot egy másik Nemzet. A Tanácsot minden Országban csak a Daimyō hívhatja össze, kivéve, hogyha a Tartományvezetők és Főnemesek többségi akarattal rákötelezik a Diamyō-t és az Országtanács összehívását nem támogató Rangos személyeket arra, hogy üljenek össze és tartsanak egy Tanácskozást. Ezen esetek általában akkor szoktak előfordulni, hogyha magával a Daimyō személyével van problémája a Hűbéreseknek. 

Rangok, Tisztségek és azok Leírásai



Daimyō-k
Az Országok teljhatalmú urai, akik birtokolják az Ország teljes területét és akiknek szabályai és rendeletei által élnek az Ország lakói. Ő felosztja a földterületeit vagyis a teljes Országot a Rangban alatta állók között a rangjuk nagysága szerint. A Daimyo rendelkezhet bármekkora haderővel, ez azonban Hűbéreseiről (Akik között felosztja az Ország területét) nem mondható el, ugyanis egy maghatározott számú sereglétszámot kell megtartaniuk és elérniük, amit nem haladhatnak meg és hivatalosan nem teljesíthetnek alul. Rangtól függ az, hogy egy Hűbéres mekkora sereget kell, hogy fent tartson, aminek a számát nem léphetik át biztonsági okok miatt. Az Ország Földesura ugyanis azzal tartja meg a pozícióját és veszi elejét a puccskísérleteknek, hogy a Hűbéreseinek fenntartható haderő létszámát megszabja. Így, csak áthágva a szabályokat és túlélve az ellenőrzéseket képes egy Hűbéres az engedettnél nagyobb sereget fenntartani, ha pedig puccsot akar szervezni, akkor ahhoz több Hűbéres összefogására van szükség a Daimyo Serege ellen, ami mellé természetesen csatlakozik annak minden hűséges hűbéresének hadereje is, hogy megvédjék az Ország Földesurát. A Daimyō-nak mindenhez joga van az Ország teljes területén belül.
A Daimyō ugyebár a fővárosban él, amely a központja egy Országnak, a főváros pedig legtöbbször az Ország közepén helyezkedik el!
Tisztség száma egy Országban Átlagosan egy fő; Birtokolják az egész Országot; Jövedelmük Forrása az Ország és az általuk igazgatott Főváros adói Az Ország vagyonával rendelkezik, vagyis az összegyűjtött adó felett rendelkezhet, ezen összeg mértéke az Ország nagyságától és erejétől, gazdaságától függ;
 A Rangjából származó havi jövedelme Országonként eltér, így 5 és 20 Millió Ryo közötti az átlagos kereset; Fenntartható seregének nagysága bármekkora lehet, továbbá rendelkezik a Hűbéresei seregei felett, az Ország hadereje pedig megint csak az Országtól függ; A Daimyō-nak kötelezettsége megvédeni és igazgatni az Országot a népe jóléte érdekében;

Tartományvezetők
A Daimyo után ők a második legnagyobb hatalommal, ranggal, jogokkal és földterülettel rendelkező személyek, akikből igen kevés van egy Országban, ugyanis ők azon kegyeltek közé tartoznak, akiknek az Ország Földesura több falut, várost, ezzel együtt pedig több ellenőrzés alatt tartott területet adományozott. A Tartományvezetők általánosan a Daimyō-k leghűségesebb hűbéresei, akikben a Földesúr a legjobban megbízik, hiszen Ők rendelkeznek az Országban a legnagyobb sereggel is. A Tartományvezetők közül szoktak kikerülni a Daimyō-k utód, vagy leváltás híján. Tekintélyük majdhogynem ugyanakkora, mint magáé az Ország vezetőjévé, ők is bármit megtehetnek, amit csak akarnak, ha az nem áll szembe a Daimyō akaratával. Általánosan a Tartományvezetők valamely Klánhoz, családhoz köthetőek, akik már évszázadok óta szolgálják az Országot, ők a legnemesebb származású személyek, kiknek vére olykor magánál a Daimyō-nál is kékebb. Számukra azonban a halál, szenvedés, harc és a fájdalom nem ismeretlen dolgok, érzések, hiszen ők azok, akik elvégzik az Ország Vezetője helyett a "piszkos" munkát. Mivel a Tartományvezetők feladata a Daimyō és az Ország legfőbb védelme, így a Tartományaik militarista beállítottságúak.
A Tartományvezetők az Ország középterületeinél helyezkednek el, nagyjából egymástól megegyező távolságokra a Főváros területei körül, ezzel is védelmezve a Daimyō-t. A Tartományvezetők a birtokolt falvak, városok egyikében élnek, míg a Tartományban lévő többi falut, várost az általuk kinevezett Helytartók (Faluvezetők) irányítják a Tartományvezetők akarata szerint.
Rang száma egy Országban átlagosan 1-3 fő; Birtokolnak általában 3 nagyobb Falut vagy Várost amik egymáshoz közel helyezkednek el és nem lógnak más Tartományok területébe; Jövedelmük Forrása az ellenőrzésük alá eső faluk havi adói 70%-a (30% a Daimyōé); A Tartományaiból származó, megtartható adóval rendelkezik, ez az Ország helyzetétől és a tartományaitól függ; Rangjából származó havi jövedelme Országonként eltér, így 2 és 15 Millió Ryo közötti az átlagos kerest; Fenntartható seregének nagysága maximum 2000 Fő (Átlag = 1500 Fő); A Tartományvezetőnek kötelezettsége a rábízott tartományok felügyelete és igazgatása, valamint hűséggel szolgálni a Daimyō-t és az Országot!

Főnemesek // Shakui
Alighanem a legkényelmesebb tisztség, habár nem jár akkora hatalommal és tekintéllyel, mint a Tartományvezetői Rang. A Főnemesek kívül esnek a Tartományvezetők ellenőrzése alól, így nem tartoznak felelősséggel nekik, hiába állnak rangban felettük, egyedül a rangjukból adódó tiszteletet kell megadniuk nekik. A Főnemesek is leginkább ősi családok leszármazottai, akik vagyonukkal és az Országért tett cselekedeteikkel vívták ki maguknak a Főnemesi Rangot. Ezzel együtt egy bizonyos mértékű függetlenségük is van, hiszen nem ellenőrzi őket közvetlenül sem a Daimyō sem pedig a Tartományurak, valamint a városuk adóinak jelentős mértékét megtarthatják maguknak. Azonban nem tarthatnak fent a tartományvezetőknél nagyobb sereget. A Főnemesek feladata az Ország védelme egy esetleges támadás esetén, támogatni a határszéleket.
A Főnemesek a Tartományvezetők területei és a Nemesek/Faluvezetők/Helytartók területei között helyezkednek el az Országban, hogy innen tudják támogatni a szükséges területeket, ezzel egy gyűrűt alkotva a Tartományvezetők területei között. Ha az Országot megtámadják, valószínűleg a Főnemesek Városai és Falvai lesznek az ütközetek középpontjában, ugyanis ide érkezik meg a katonai támogatás a Tartományokból.
Rang száma egy Országban átlagosan 3-15 Fő;  Birtokolnak általában 1 nagyobb Falut vagy Várost és annak területét;  Jövedelmük forrása a birtokukról származó adó 60%-a (40% a Daimyōé);  A birtokáról származó megtartható adóval rendelkezik  Rangból származó havi jövedelme 1 és 10 Millió Ryo közötti átlagosan; Fenntartható seregének nagysága maximum 1000 Fő (Átlag = 800 Fő);  A Főnemes kötelezettsége a birtokában lévő Falu, város felügyelete és igazgatása, valamint feltétel nélküli hűséggel tartozik a Daimyō felé!




Nemesek/Faluvezetők
A tisztséget, vagy rangot viselő személyek átlagosan kemény munkájuknak és/vagy nagyobb vagyonuknak köszönhetik a vezetői tisztségüket, amely a saját vezetésük alá eső földterületeken nagy hatalommal ruházza fel őket. Rangban a Főnemesek alatt állnak, sokan nem nemesi származásúak, így a neveltetésük is hagy némi kívánnivalót maguk után egyes esetekben. A Nemesek akik minden esetben Faluvezetők - de a faluvezetők nem minden esetben nemesek - az Ország határszéleire lettek "száműzve" ahol határvédelmi feladatokat látnak el. Ellenőrzésük alá egy-egy kisebb esetleg normál méretű falu esik, minek mérete attól függ, hogy mennyire fejlett faluról van szó. Nem túlzás azt állítani, hogy a Nemesek/Faluvezetők fennhatósága alá eső Falvak egy Ország voltaképpen legszegényebb falvai, hiszen az itt élők általában egy Ország ipari, mezőgazdasági ellátói, nem beszélve a bányákról. A Nemesek/Faluvezetők nem tarthatnak fent a Főnemeseknél nagyobb sereget, feladatuk pedig az Országhatár védelme és egy esetleges támadás, behatolás esetén azonnal jelenteni kell a Daimyō-nak és a Rejtett Falunak.
Ahogy már említve volt, ezen faluk az Országok határain helyezkednek el, ámbár van rá példa, hogy az Ország nagyobb kitermelő területein foglalnak helyet attól függően, hogy milyen munkát végeznek. Szerepük a hadviselésben igen csekély, ámbár nagy mennyiségben nem elhanyagolható. A Nemesek/Faluvezetők nem szólhatnak bele az Ország ügyeibe, nincs helyük az Országtanácsban. Azonban működésüket a Daimyō felügyeli.
Rang száma egy Országban átlagosan 15-50 Fő;  Birtokolnak általában 1 kisebb falut és annak területét; Jövedelmük forrása a megtermelt javak értékesítése más falvak számára, valamint a csekély mértékű adó 90%-a (10% a Daimyōé);  A vezetése alatt álló falu bevételével rendelkezik;  Rangból származó havi jövedelme 500.000 Ryo és 2.000.000 Ryo közé tehető;  Fenntartható seregének nagysága maximum 500 Fő (Átlag = 150 Fő);  A Nemes/Faluvezető kötelezettsége a birtokában lévő falu felügyelete és igazgatása, a megfelelő termelési munkák elvégzése és megszervezése, valamint a kereskedelem. A határok védelme és feltétel nélküli hűség a Daimyō felé!




Speciális Rangok



Helytartók/Faluvezetők
A Tartományvezetők fennhatósága alá eső, általuk nem közvetlenül irányított faluk, városok igazgatására kinevezett személyek, akik olyan Faluvezetők vagy Helytartók (Ebben az esetben a kettő megnevezés ugyanazt jelenti) akik nem rendelkeznek sem nemesi címmel, sem pedig nemesi ranggal, ám az adott faluban jogokkal bírnak. Magában a Nemzet működésében nincs szerepük, a Nemzet sem tartja őket különösebben nyilván, egyedül a Tartományvezetők azok, akik figyelik a működésüket, valamint a Tartományvezetők felelnek értük. A Helytartók tehát az Ország ügyeibe sem közvetlen sem pedig közvetve nem tartoznak bele, csupán megbízott személyek, akik helyettesítik a Tartományvezetőket. Az ellenőrzésük alá eső faluban a Rangjuk ugyanannyi, mint egy Nemesnek, ám a falun kívüli területeken voltaképpen ugyanolyan közemberek, mint mindenki más a jog szerint.
A Helytartók vezetése alá eső falvak a Tartományvezető területén helyezkednek el, a Tartományvezető által igazgatott Faluhoz, városhoz, valamint a többi, a Tartományvezető birtokában lévő, más Helytartók által vezetett faluhoz, városhoz közel helyezkedik el. A Helytartók által vezetett falvak legfőképpen a katonai kiképzésre specializálódtak.
Megbízott vezetői egy Tartományvezető birtokában lévő Falunak, városnak; A vezetése alatt álló falu, város vagyona felett rendelkezik, ám csak akkor kezdhet nagyobb beruházásokba, ha a Tartományvezető engedélyt adott rá; Rangjából származó havi jövedelme átlagosan 100.000 Ryo és 500.000. Ryo közé tehető;  Fenntartott seregük nagyságát a Tartományvezető határozza meg az Ő limitje szerint;  A Helytartó/Faluvezető feladata a Tartományvezető által rábízott Falu, város ügyeinek intézése és igazgatása a Tartományvezető utasításai szerint! Továbbá a Helytartó/Faluvezető feltétel nélküli hűséggel szolgál a Daimyō felé, ámbár a gyakorlatban a Tartományvezetők felé!

Kagék
A Kage rang egy olyan Speciális rang, amely nem jár olyan joggal, amely közvetlen beleszólást engedne az Ország ügyeinek intézésébe, azonban ez fordítva is igaz. a Rejtett Falvak ugyanis autonómiát kapva saját maguk intézhetik a belpolitikai és külpolitikai ügyeiket, az Ország ügyeitől teljesen függetlenül, ám az Ország és a Daimyō iránt feltétel nélküli hűséggel kell, hogy legyenek, hiszen ők állandó jelleggel az Ország Arisztokratáitól, Gazdag embereitől, Helytartóitól, Nemeseitől, Főnemeseitől, Tartományvezetőitől vagy magától a Daimyō-tól kapják a megbízásaikat, egyes esetekben pedig más Országok polgáraitól, Arisztokratáitól. Továbbá a Rejtett falvak a Nemzetek első számú mozgósítható fegyverei, hiszen egy falu önmagában akár három Tartományvezető által szervezett sereggel is felérhet.
A Rejtett Falvak legtöbbször a Főváros közelében helyezkednek el, de ez Országonként változhat. A Kagék által vezetett falvak minimális szintű kereskedelemből élnek, a legtöbb bevételük az Ország és más Országok megbízásaiból, valamint a Daimyō olykor nem túl bőkezű támogatásaiból származik. Ezen kívül a Rejtett Falvak folyamatosan vívják egymás elleni csatájukat, amik vagy a Daimyō-k tetteinek köszönhetőek, vagy a Rejtett Falvak személyes érdekei miatt. A Shinobi Világháborúk legnagyobb részben a személyes érdekek miatt kezdődnek meg.
A Kagék kinevezéséről a Jouninok Tanácsa és a Daimyō dönt. A Jouninok Tanácsa jelölteket sorakoztat fel a Daimyō-nak, aki dönt arról, hogy ki kapja a Kage rangot. Ez ritkán fordul elő, ha a Rejtett Falu Tanácsában nagy a többségi egyetértés a Kage személyéről, akkor a Daimyō nem szokott közbeszólni. A Rejtett Falut érintő fegyelmi vagy más típusú fontosabb ügyeket az Országtanács vitatja meg a Kage jelenlétében.
Teljhatalmú vezetői egy Rejtett Ninja Falunak;  A Rejtett Falu bevétele felett rendelkezik; Rangjából származó havi jövedelme 1 és 10 Millió Ryo közötti; Fenntartható seregük nagysága korlátlan, ámbár a Shinobi képzés költséges, így nagyjából 100-tól maximum 1500 Főig terjedhet egy Rejtett Falu haderejének a száma, ám voltak források arról, hogy Amegakure és Iwagakure elérte a tízezres létszámot;  A Kage feladata a Rejtett Falu igazgatása és ügyeinek intézése, a megbízások teljesítésének garantálása.






A Nemzetek és a Naruto Világának Hadviseléséről



Fejlettség és Technológia a Harcászatban
A Naruto hadviseléséről teljes bizonyossággal lehet tudni szinte mindent, hiszen maga a készítő nyilatkozott róla. Ő kijelentette, hogy a Naruto világa ugyan fejlett technológiailag, hiszen van rádió, televízió, kamerák, vannak tévéműsorok (Telefon csak a Boruto időszakában van, ahogyan "internet" és számítógép is) azonban Kishimoto mindezt a Chakrával és az elektromos árammal álmodta meg, amiket chakra akkumulátorok működtetnek, de persze léteznek egyéb gépek, amik másfajta energiát állítanak elő.
Ez a technológiai fejlettség nem terjed ki a hadviselésre, harcászatra. A készítő ugyanis meg szerette volna hagyni a Naruto Világának harci eszközeit a Középkorra jellemző eszközöknek, valamint ezen eszközöket gondolta tovább chakrával, vagy újakat talált ki, amik chakrával működnek. Így az olyan dolgok, mint a puskapor, dinamit, gránát és hasonló technológiai vívmányok nem léteznek a Naruto világában és nincs is rájuk szükség, ugyanis a Chakrával minden általuk elérhető hatást el lehet érni ingyen és bérmentve, éppen ezért nem is kutatnak hasonló hatást elérő eszközök után. (Tehát nem akarnak megalkotni ilyesmit) Így a hadseregek a Középkori Japánban is használt páncélzattal, vértezettél és fegyverekkel vannak ellátva, a Haderők pedig az Egységek típusaitól függően épülnek fel.
Hadigépezetek ennek ellenére működnek, ágyúk (Nem puskaporral működők, hanem a balliszták elvén, vagy chakrával) balliszták, katapultok és fegyvervetők mindmegtalálhatóak a hadseregek eszközei között, hiszen ezekre mind szükség van és a készítő sem idegenkedett tőlük. Sőt, még egyedi, chakrával használatos gépezetek és tömegpusztító fegyverek is feltűntek már a Narutoban. Az ilyen hadigépezetek közül a legjelentősebb erőt képviselő és egyben legritkább, legnehezebben legyártható, betiltott fegyver a Chakraágyú, amely a kisebb hatástól az atombomba erősségéig terjed. Ilyen eszköz birtoklása komoly felelősséggel és veszéllyel jár!

Ashigaruk
Az Ashigaru vagy Hagyományos katonák képezik egy sereg alapját. Ők azon átlag emberek, akik harci kiképzésben részesülve váltak fegyverforgatókká, vagy pedig besorozás által, így az Ashigaruk között lehetnek képzett és tapasztalt, neves Parancsnokok, ügyes katonák, valamint gyenge újoncok, és persze fegyvert még sohasem látott besorozott civilek. Ez az egység típusától függ, az Ashigaru jelző csupán egy általános megnevezése a Chakrát használni képtelen katonákra.
Az Ashigaru elnevezés előtt lévő jelző (Pl.: Yari Ashigaru; Katana Ashigaru) a fegyvernemet vagy pedig az egység speciális nevét jelöli, melyek utalnak az egység funkciójára is.


Samurai-ok
A Szamurájok mind nagy tiszteletnek örvendenek a nép és a hadsereg körében, ugyanis szinte kivétel nélkül tehetséges és erős katonákról van szó. A Szamurájok képesek a chakrahasználat korlátoltabb alkalmazására, ami jelentős előnyt jelent a harcok során. Ők szinte kivétel nélkül Parancsnoki tisztségben vannak, vagy pedig védelmi feladatokat látnak el (Daimyō védelme, fontos birodalmi személyek védelme, fontos épületek védelme) esetleg Speciális Csapatként szervezett egységet alkotnak. Ezen egységek megszerzése és fenntartása igen drága mulatság, hiszen kevés képzett Szamuráj kóborol a világban, így a képzésük is sokba kerül.
Szamurájok közül remek Parancsnokok, bizalmi tanácsadók és személyvédelemre szakosodott katonák szoktak kikerülni ez pedig olykor egyenes utat jelent a Helytartói, Nemesi, Főnemesi cím eléréséhez.
A Vas Országában élő Szamurájok nem ebbe a csoportba tartoznak. Ahogyan az Ashigaruknál is, itt is az elnevezés előtt lévő jelző mutatja meg egy Szamuráj vagy Szamuráj egység harcmodorát.
A Nemes urak (Daimyō, Tartományvezető, Főnemes, Nemes, stb) szolgálatában álló Samuraiok, hogyha ellenszegülnek uruk parancsának és elhagyják őt, akkor Roninokká válnak. Ugyanez következik be akkor is, hogyha a következő vezető már nem alkalmazza a Szamurájt.


Ninják
A Ninják a Haderő legkisebb részét teszik ki, olyannyira, hogy voltaképpen nem is egységet alkotnak és talán még nyilván sincsenek tartva, ugyanis hivatalos Ninja nem állhat közvetlenül egy Nemes úr szolgálatába sem, hacsak nem magát a falutól "bérlik" magát a Ninját. A másik lehetséges módja egy Shinobi felbérlésére, hogy Vándor/Elveszett Ninjákat bérelnek fel a Földbirtokosok, ami jóval olcsóbb, azonban szabályellenes. Ezen Shinobik így is drága "egységek" legtöbbször nem is vetik be őket harcokba, hanem védelmi feladatokat, orvtámadásokat intéztetnek el velük.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.