Saját Technikák Ötletelője

+144
Lanmao
Datara
Hyuuga Ayako
Orochimaru
Hakkyou Katsumi
Hattori Arata
Shihouin Aki
Senju Tobirama
Tsuuzoku Tomoe
Hamacho Yoshitaro
Amori Shuu
Inohara
Hyuuga Junpei
Shunsui
Shimura Danzou
Nashimaru Miuru
Shibo
Katana
Djuka Munfurawa
Akihiro Jaken
Hasegawa Zauki
Bunjiro Hideaki
Kenshiro Yori
Ishihara Aki
Hyuuga Emiko
Aokaze Atsushi
Areno Shinichi
Masaru Ibuka
Misage
Nishikawa Karasu
Ginoo Yukizaki
Katsumi Mao
Howabi Kimiroku
Tsunomi Ai
Ago
Amaken Yoshimitsu
Imagawa Takayama
Nara Akane
Hyuuga Oyoki
Kenta Koizumo
Katsumi Kawachi
Jiraiya
Gonza Sasano
Chen
Okisha Aiza
Isha Dansei
Yura Houji
Korotsuki Kazeno
Suijin Benzaiten
Hiyama Takeo
Chikuma Gennosuke
Hiraga Natsu
Doshiri Asuka
Sado Kenji
Tairjuko Rikuno
Togan Hiroshi
Deidara
Hachidori Icye
Kira
Minovara Hitoshi
Miyamoto Musashi
Kenshiro Sena
Bayakoshi Yuukihime
Uchiha Madara
Baiko Isozaki
Killer Bee
Daizo Tensei
Sesshou Sarasho
Yamato
Uchiha Itachi
Gawakatsu Hikuro
Hinata
Sugomi Aoi
Hoshizoku Kaito
Takeyanagi Tomoko
Vándor Kazunari
Obake Kaito
Umi Michishio
Shikotou Sei
Obotsu Ryu
Tottori Shinko
Djuka Hiashi
Fudou Shun
Taiki Touya
Kamio Hiraku
Kaibutsu Hiroto
Djuka Ryuu
Akasuna no Sasori
Makenshi
Kushieda Unazaki Tessa
Akari Tenshi
Hokoshita Kinta
Sakaki Toua
Hazame Karou
Aburame Shino
Atsui Shouki
Kakuzu (Inaktív)
Ryu
Urufu Djuka Okami
Akira
Kitori Musato
Hara Akahito
Azumi Yuurei
Kagemare Kuzomi
Kenshiro Karu
Taidana Kaito
Akai Ryu
Shikamaru(Inaktív)
Hatake Kakashi(Inaktív)
Kenshiro Yuu
Itanashi
Uzumaki Kushina
Yamori
Darui
Djuka Kodomo
Shiren
Aono Takefumi
Kurotsuki Emi
Yotsuki Kagerou
Ayami Remiyu
Hyuuga Shakaku
Huramino Saito
Hazukage Kurono
Shirou Tavara
Hidetora No Minovara
Raion Tensei
Fujishima Hana
Hatake
Kanmiru
Zetsu
Hawake Kochio
Katsutomo Goukan
Shintaro Yun
Karin
Hazukage Ishida
Ayanokoji Takashi
Anso Saniko
Hakusho Hurima
Gruczi Duneai
Shikaku
Shikoku Naoki
Fujikage Koichi
Unazaki Ashura
Shagon
148 posters

27 / 40 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Kedd Dec. 09 2014, 18:27

Sziasztok!
Akadna egy felvetésem a téridő technikával kapcsolatban – mivel így vizsgára készülve igencsak hajlamos elkalandozni a figyelmem.
Szóval elolvastam a Hiraishin (tyű, remélem jól írtam, khmm) technika rövid leírását, valamint az Ezüst Villanásét. Az elsővel kapcsolatban az jár a fejemben, hogy értem én a pecsét alapvető funkcióját, hiszen nélküle nincs kapcsolat, de na...
A mangában és ennek következtében az animében sem kapunk rá választ arra, hogy mi indítja be egész konkrétan a reakciót és legfőképpen arra nem, hogy hogyan. Mi az, ami konkrétan átrántja a Negyediket egyik pontból a másikba? Persze, „chakra és pecsét, döh”. De hogyan? „Hát kérlekszépenúúúgy, hogy a pecsétbe koncentrál chakrát, aztám bamff!”
Következő kérdés: ha több pecsét van, akkor hogy választ a sok közül? Elvégre is nem lehet egyszerre több helyen; az még a Naruto világához képest is bizarr lenne, mínusz a Kage Bunshin, de az meg rövidlejáratú másolat.
Továbbá: hogyan reagál a pecsét? Miből tudja, hogy úm. neki kell akcióba lendülnie?

Ezeket a kérdéseket feltettem magamnak, és egy ötletkezdeménnyel állnék most elő:

Pecsétkoncepció:
Több, kör alakban elrendezett pecsétkompozíció centrikus összeillesztése anélkül, hogy azok bármilyen módon átfednék egymást, tiszta utat hagyva a chakra szabad áramlásának.
A kalligrafikus írásmodell vérrel történő elkészítése specifikálja a használóját és differenciálja a környezetében tartózkodó entitások chakrajeleitől.

Két különálló, de egymásra reagáló pecsétrendszer felállítása a következő feltételekkel történik:

Alkalmazott felületen lévő pecsét (használó személyétől elkülönült):
Első, tehát a legkülső kör: Transzmitter a shinobi és a pecsét között. A külső kör a shinobin található pecsét (később) képmása, közvetlen testvére, továbbá minden elkülönült pecsét esetében egyforma. Ami a használó pecsétjén változásba megy, az az elhelyezett pecsét transzmitterében szintúgy megtörténik. Ez adja a chakrát a Második, tehát a belső körnek. A Transzmitterbe úgymond csak tölteni lehet az energiát, az átadottból elvonni nem.
Második, tehát belső kör: a Transzmitter által közvetített energia által lép reakcióba. A személy által töltött chakra a Transzmitterben megjelenik, a körkörös konstrukció pedig az energia áramlásának szabad útját biztosítja, az energiaveszteség elkerülése végett a két kör középpontja megegyezik. Az így vezetett energia addig tölti az idéző pecsétet, míg az képes egyik helyről áthelyezni egy másikra a használót. A belső pecsét viszont középpontjában minden pecsétnél eltérő, ami a célirány kiválasztását segíti: különböző shinobi kézjelekhez kapcsolódnak a különböző desztinációk, így amikor a shinobi a Transzmitterbe energiát közvetít, akkor a kézjel megfelelő kiválasztásával jelöli meg a célját. Kézjel nélkül nincs helyváltoztatás, a Transzmitter feleslegesen töltődik. Megsemmisült külsős pecsét esetén a helyváltoztatás alapvetően kizárt. Ha a Transzmitter sérül, illetve semmisül meg, a helyváltoztatás lehetősége kizárt.

A használó személyén lévő pecsét (passzív): a shinobi testén elhelyezett pecsét a személy chakrahálózatához közvetlenül kapcsolódik, de nem aktív formában – ez azt jelenti, hogy használathoz chakrát kell irányítania a shinobinak a pecsét konstrukciójába ahhoz, hogy a Transzmitter is energiát kapjon. Ha a személyen lévő pecsét semmisül meg, akkor a külsős pecsétekkel való kapcsolat lehetősége fogalmilag kizárt.

Értelemszerűen minél nagyobb a távolság, annál nagyobb chakra szükséges a folyamathoz. A pecséteket csupán szilárd felületen lehet elhelyezni.

Ötletek, (konstruktív)kritikák? Hogy lehetne az ilyesfajta technikát kivitelezni? Más véleménye szerint milyen fázisokban és metodikával működik például a Repülő Villámisten (egyáltalán a magyar nevét jól írtam...?)?

Előre is köszönöm, ha érkezik válasz!
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Kedd Dec. 09 2014, 19:15

// A többieknek küldöm a választ hamarosan, de ebből a technikai kérdésből többen is tudnak tanulni, így ezért írtam le ezt elsődlegesen //

Egy szótár kell hozzád, úgyhogy majd a Technika dologra később adom a választ. Very Happy

A Mangában és az Animében sem kapunk a technika működéséről egyértelmű választ, azonban erre találtuk ki a Chakraelméletet, hogy az ilyen megmagyarázhatatlan dolgokat is megmagyarázzuk. Egyébként minden információ benne van a mangában és az animében, csak nagyon figyelmesnek kell lennünk és több részből kell egyszerre csemegéznünk. Először közlök egy olyan tényt, amely alátámassza, hogy a Chakrával el lehet érni bármit, ugyanis Tér és Idő fölött áll. (Leginkább Tér, mintsem Idő, de az időt is ki lehet játszani) Rikudou Sennin hallhatatlansága a Chakra által. A Chakra tartalmazza minden ember Testi és Szellemi energiáját. Olyan mint egy ujjlenyomat ami tartalmazza a Chakra eredetét, a test születéstől való információját és minden emléket, tudást, képet, stb stb. Egyszóval a chakra lekövethető és a segítségével képesek vagyunk tudatunk, testünk és minden tudásunkat örökíteni a későbbiek során. Rikudou Sennin képes volt chakráját elzárva, vagy csak simán szabadjára engedve feltűnni Narutoék előtt és képes volt megidézni a volt Kagékat is. (Ami sok kérdést vet fel, de egy ilyen nagy erejű embernél megmagyarázható) A másik tény az pedig az Edo Tensei létezése, ahol csak egy picurka DNS szükséges a jutsu kivitelezéséhez és egy élő test. Hogy miért? A DNS tartalmazza megidézendő chakráját, amely minden információt tartalmaz az egyénről. Az élő test azért kell, hogy a technika szaporítsa a chakrát és így az átvegye az irányítást a még élő test felett, így magáévá téve azt. Ekkor a Sejtek már az adott megidézni kívánt használó chakrájára állnak be, akitől a DNS-t kapták, így azt a chakrát termelik és végül a kinézetre formálás, amely ugye a fizikai rész. Tehát a chakra magától felépíti újra azt a formát, ahol a legütőképesebb formájában volt a DNS gazdája. (Ezt úgy képzeld el, mint egy kódot a testről és a "lélekről" ami egy életen át el van tárolódva. Te azt a kód képletet ragadod ki, ahol a leghasználhatóbb az adott személy)

A Hiraishin no Jutsu nem egy pecsét technika, annak a pecsét csak részfázisa. A Pecsétek arra szolgálnak, hogy kapcsolatot teremtsenek a használó chakrája és így a használó és a pecsétbe zárt chakra között és így a megpecsételt eszköz között. Amint létrejött ez a kapcsolat, (Amit egy hosszú láthatatlan chakrafonálként képzelj el) a világ bármely pontján képesek vagyunk operálni a két végponttal, vagyis a Saját Testtel és a Pecséttel. Természetesen a pecsétre azért is szükség van, hogy a kellő hatást segítse (Ahogy az idéző Technikánál is szükséges a pecsét a tér-idő áthidaláshoz) mert ha nem segít, akkor nehezebb a dolgunk. Leírom a Hiraishin működését:

1.) Pecsét létrehozása a megfelelő szimbólumokkal melyek értelmét csak a pecsétben jártas személyek ismerhetik.
- Ezzel kapcsolat alakul ki a használó chakrája és a pecsétbe zárt chakra között. A pecsétet a tetszőleges felületre helyezhetjük el. Ezért használta Minato fegyvereken, mert így a kapcsolat mindkét végpontja mozgatható volt. HA egy sziklára tette volna, akkor a sziklához tudott volna csak teleportálni.

2.) Chakra halmozása és koncentrálása, végigfuttatása a kapcsolaton.
- Ez természetesen azért kell, hogy irányítható chakra legyen a pecsétnél és a használó testén belül is.

3.) Test chakrával való lebontása (Yin és Yang elmélet. Tudat és test chakrává való átalakítása, amiben a tudat a színtiszta chakra, elvégre információkat hordoz magában) és a chakrakapcsolaton való átvitele a pecséthez. Ez természetesen nem úgy megy, hogy az átfutási idő másodpercekig tart el, hanem gyorsabb mint a gondolat. Azonban ha a föld egyik pontjáról a másikra kell teleportálni, akkor az átfutási idő több másodperc akár, viszont az az idő teljesen kiesik és fennáll a veszélye a leszakadásnak. Ez a technika veszélye. Ezért is annyira bonyolult. Egy rossz kód, egy rossz üzenet, egy rossz chakrairányítás, egy rossz kézjel, egy tökéletlen koncentráció és azt veszi észre a használó, hogy a fél karja eltűnt a teleportálás közben. Tehát ez a technika a chakrairányítás és a jutsuk legbonyolultabb része. Nem csak egy testet kell chakrává lebontani majd visszaalakítani, hanem teremtenünk kell, ahogy egy Árnyékklónt. (Elvégre Rikudou Sennin a Bijuukat is chakrából hozta létre fizikai testtel, szervezettel) A Kage Bunshinnál ugyanezt csináljuk, azonban ott nem egy élő szervezetet bontunk le és alakítjuk vissza, hanem a chakrával hozunk létre egy élőlényt tökéletlen testtel. (Mert ugye a klón nem hús és vér, ellenben Mu duplázó technikájával ahol valóban hús és vér másolat jön létre, aki teljes jogú hasonmása lehet) Nem fejtem ki teljesen magyarázva, mert nyilván érted. A lebontás és az átvitel egy előre megadott kódolt paranccsal működik. Ezért is olyan neves erről a technikáról a Yondaime, mert ismerni kell a Pecséteket és Tudnod kell, hogy mit csinálsz.

A több pecsétes dolognál tisztáznunk kell, hogy ez nem egy Idő áthágó technika, hanem Tér áthágó technika. Már ha lehet így fogalmazni. Éppen ezért egyszerre több helyen nem lehet, viszont akár másodpercek alatt ugrálhat egyik pecsétről a másikra. A megkülönböztetés pedig szerintem nyilvánvaló, hiszen a chakrakapcsolattal képes lekövetni a pecsét helyét és képes megkülönböztetni a kapcsolatot a használó. Ahogy Nagato és Itachi beazonosították Kabutot és fellelték a tartózkodási helyét amikor használta őket az Edo Tenseiiel. Lenyomozták a chakrakapcsolatot.

A más dolog pedig ugye innentől már tárgytalan. Tudjuk, hogy nem a pecsét végzi el a dolgot.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Kedd Dec. 09 2014, 19:56

Ooohááwoaaahhh! Very Happy

Errrr... (rebooting)

Első olvasatra egy rakat kérdőjel keringett most a fejem felett :DDD
Aztán persze rájöttem, hogy az utóbbi pár (tucat khmm) mangarészt nem is olvastam (tudod, amikor már végtelenül untam, hogy ilyenharcolyanharcJEeeejj,arramegykihogykeressünktöbbpénzt), csak az évfolyamon van egy fanatikus srác, aki konkrétan ódákat zengett a sztoriszálról. Úgyhogy a végét én innen tudom, de minden bizonnyal előnyökkel járna feldolgozni a tényleges tartalmát.

Az viszont elég vicces lenne, ha mondjuk kitalálnátok, hogy egy pöpec kis időtechnikával visszaküldenétek az aktív (és talán inaktív) karikat a múltba, hogy újraformálhassák a történelmet.

Mondjuk nekem még van egy olyan elképzelésem (kérlek bocsássatok meg, ha az evidens applikációt nem sikerül a lehető legideálisabb intervallum alatt feldolgoznom, de nem ilyen területre van programozva az agyam), hogy ugyebár a Negyedik mozgó tárgyakra alkalmazta – legalábbis nagy általánosságban – a technikát. Tehát a tárgy mozog, így ő alapvetően magasabbra helyzete a lécet. Teoretikusan megközelítve a témát ugyanis könnyebnek és kivitelezhetőbbnek tűnhet a mozdulatlan céltárgyhoz való helyváltoztatást, ami egy pontot birtokol a térben, akár időtől függetlenül (értem én itt, hogy van egy nagy hegy és éppen nem jár arra semmilyen „szellemes teremtmény”, hogy démoni kacaj közepette szépen lerombolja azt). A Negyedik viszont az esetek többségében elegánsan rándítja a vállát és explicit módon pakolja át magát a mozgó tárgy közvetlen közelébe. Őőő, valahogy a gondolat levetülését visszaolvasva mégiscsak kezd világosodni a dolog. Very Happy
Úgy, hogy egyébként nem nyársalja fel magát. Respekt.

Chakrafonál – igen, alapvetően én is így vizualizáltam, viszont ez felveti a kérdést: ha chakrafonál, akkor annak fenntartása nem meríti folyamatosan a chakratartalékokat?

Az alapkoncepciómat a megjelölt (kötelező)olvasmányok felelevenítését követően fogalmaztam meg először magamnak, de tény, hogy ez a Y-Y elmélet még meglehetősen kínai. Vagy inkább japán Razz

Köszönöm szépen a gyors felvilágosítást az áthágásról meg a nem-áthágásról! :DDDD
Komolyra fordítva a szót: ez így tényleg lekövethetőbb, mint a listában nyilvántartott leírás. Bár annak (funkcionalitását tekintve) mindössze egy rövid ismertetés nyújtása a szerepe, arra viszont annyi tényleg elég. Elsőre.
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Kedd Dec. 09 2014, 22:19

Igen, tény, hogy a teljes chakraelméletből nem alkotható meg egy tökéletes elképzelés, ami működik is, viszont éppen ezért terveztük a Jutsuk érthetőbbé tételét ilyen magyarázatokkal, amikkel voltaképpen leginkább bonyolítanánk a dolgot, így arra jutottunk, hogy inkább kérdezzenek. Very Happy

A "Chakrafonál" az csak egy képzeletbeli chakrafonál. Tehát a kapcsolat igazából nincs meg. Olyan kapcsolat van a pecsét és a használó között mint a Kage Bunshin és az igazi Ninja között. Tehát igazából nincs semmilyen összekötő közeg, csak maga a chakra természetének vonzata. Mintha lenne egy pohár víz, amely teljesen különbözik a világ minden hasonló és nem hasonló alkotó anyagától. Egy kicsit kiöntesz jobbra egy kicsit balra és a pohárban lévő víznek mondjuk a fele ki lett öntve. Nem köti össze őket semmi, mégis összetartoznak és kapcsolat áll fent közöttük. Tehát leginkább úgy tudom ezt megmagyarázni, hogy ha a chakrád nagyobb részét eltávolítod a testedből és sikerül megkötni azt egy adott pontban, akkor a chakra mennyiségétől függően mindig érzékelni fogod az elzárt chakrát. Olyan ez mint amikor a Szenzor idegen chakrát érez. Ott sem alakul ki közvetlen kapcsolat teljes mértékben (Habár ez nem igazán így van, de most így tudom legjobban érzékeltetni) viszont érzékelni attól még érzékeli. Itt ugyanez van, viszont a saját chakrával amit mindig lehet érzékelni ha adottak a feltételek. A Chakrafonál, mint egy madzag csak egy szemléltető eszköz volt arra, hogy folytonosan lekövethető és érzékelhető kapcsolat áll fent a pecsét és a személy között.

Amikor mozgásban van a pecsét. Nos igen, az a problémás, azonban ha tudjuk, hogy a folyamat kevesebb idő alatt megy végbe mint egy ingerület eljutása az agyba, vagy mint egy gondolat megszületése (Ez Furcsa, szóval a lényeg, hogy hihetetlen sebességgel) akkor már tudunk mindent. Persze azt is kell tudnunk, hogy a kódban és a műveletben a Yondaime már megadja a test "újraépülésének" vagyis megérkezésének formáját, irányát, stb stb... Így tudja mindig megfogni a fegyvert is.

Tehát a Chakra egy ultraszupermegadolog, amivel mindent el lehet érni. Maga az Isteni erő, amit azok érhetnek csak el, akik Rikudou Senninek Very Happy

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Szer. Dec. 10 2014, 11:39

Én csak értelmezek és ha lehet kiegészítek.

Ha jól értem, akkor a chakra olyan, mint az atom kvantum mechanikai modellje,legalábbis a tér- idő áthidaló technikáknál. Elvileg az atomot különálló dolognak tekintették, de kvantum mechanika szerint és a valóságban is, két atom képes arra, hogy érzékelje egymáson a változást, nem mellesleg az az apró bigyó.. csak hogy ne szó ismételjek... képes hullámként és részecskeként is funkcionálni. Erre jó példa egy "atomágyú" előtte egy két hosszúkás lyukkal ellátott fal és mögötte egy szenzor. Ha kilövünk egy atomot az ágyúból, akkor megfigyelésünk ugyanaz lesz, mintha egy teniszlabdát lőttünk volna ki, vagyis vagy az egyik vagy a másik lyukon megy át, viszont ha nem figyeljük meg, hanem utólag csak a szenzort vizsgáljuk, akkor a kilövésnél azt vesszük észre, hogy az atom áthaladt mind a két lyukon. Nekem valahogy ilyennek tűnik a dolog. Amikor megfigyeled a technika használóját, esetünkben a 4.-et, akkor olyan, mint egy ember, vagy a hasonlatnál maradva, mint egy atom, aki éppen ott van, ahol megfigyeljük, viszont amikor nem figyeljük meg, vagyis a technika használata közben, pedig hullám tulajdonságokat vesz fel, mivel a chakra szerintem valamiféle hullám lehet, vagy mint az atom, hullám és részecske is, és képes akár "egyszerre több helyen" is lenni, de ebből a több helyből ténylegesen csak egy helyen van, a többi megjelőlt helye is "érzékeli" a jutsu használatát. Valószínűleg a technika pillanatában, ha lenne megfelelő mérőműszerünk és lehetséges lenne a mérés, akkor véletlenszerűen kiválasztva 3-4 helyet, amit a Yondi megjelölt és nem "odateleportál", akár mérhetnénk, hogy éppen használja azt a technikát.

Kövezzetek meg a fizikai magyarázatért, de hát jogi tanácsért Zsófihoz, fizikai magyarázatért hozzám forduljatok Very Happy Fizikai tanácsadásért, meg egy buddhista szerzeteshez xD
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Katsumi Kawachi Szomb. Dec. 13 2014, 10:38

Kuchiyose: Roppu dansu  // Idézés: kötél tánc
A technika az idézés: kardok tánca technika, saját, egy módosított változata. Ugyanúgy pecséteken és idézésen alapul, mint az alap, de ebben az esetben nem kardokat, hanem drótot vagy kötelet idézünk meg. A technika alapvetően elfogásra lett kitalálva és ehhez a megoldáshoz összesen 4 kötelet kell megidézni, mindegyik egy egy végtagot fog le. Ebben az esetben a földet meg kell jelölni négy helyen a pecsétekkel, ugyanolyan formációban, mint a fuubaku houjin esetében. Ehhez a technikához a kézjelek: ökör, ló, sárkány és az aktiváláshoz a tigris kézpecsét szükséges.

Kuchiyose: Roppu arashi // Idézés: Kötél vihar
Az előző  van egy fejlettebb változata is, ami már akkor aktiválódik, ha a célszemély áthalad a pecsétek között, ekkor a tigris pecsét helyett, már a pecsétek megalkotásánál a kos kézjelet kell alkalmazni. Ennek már 2 megalkotási lehetősége van. Egyik, amikor 4 kötelet idézünk meg, ahogy az előd technikánál, míg a másik esetében nemm kell ténylegesen létrehozni a pecsétet, amin keresztül megidézzük, hanem ugyanúgy alkotjuk meg a kötelet, mint az árnyék kígyó kezeknél a kígyókat, vagyis a saját chakránkból. Így képesek vagyunk akár gúzsbakötni akárkit, de remek védelemként is használható, ha valamivel több chakrát áldozunk a kötelekbe, mert így irányítani is képesek vagyunk és bizonyos mozdulatokat is végre tudunk hajtani, például a repülő kunait el lehet vele téríteni vagy akár egy kötél falat is létrehozhatunk, hogy megvédjen minket a kisebb fegyverektől, kunai, shuriken, senbon stb.
Katsumi Kawachi
Katsumi Kawachi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1271
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 571 (A)

Specializálódás : Kenjutsu


Adatlap
Szint: S
Rang: Oinin
Chakraszint: 1132

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikotou Sei Szomb. Dec. 13 2014, 13:56

Rikudou Sennin írta:Sei:
Mennyiben térne el ettől: https://www.youtube.com/watch?v=NH94Ze1EOMk (Azt hiszem 1:18-nál van)
Mert majdnem ugyanaz a kettő.
Nos, szerintem vannak különbségek az én leírásom, a videó és a Tenshi általt bemásolt - még egyszer thx - verziót között.

Spoiler:


Az én leírásom:

Spoiler:

Ami a videóban látszódik és amit az oldalon lévő leírásból kikövetkeztetek, hogy ez egy erősen lebutított technika, elvégre csak magából a használóból engedi kiárasztani a fényt. Így könnyű ellene védekezni. Az Én verziómban nem maga a használó az epicentrum, hanem rá van szabva külön minden ellenségre a technika. Szerintem ez alapvető és lényeges különbség, amely már önmagában meghatározza, hogy nem két egységes technikáról van szó. Amennyiben a fenti technika leírása rossz csak és ennél sokoldalúbban is lehet használni, akkor én kérek elnézést, hogy zalkatlak itt a hülyeségeimmel, viszont ha nem, akkor megköszönném, ha véleményt formálnál erről, kedves Riku-san. ( Persze az én esetemben nyílvánvalóan növekszik a ch és a szint, de ezt belekalkuláltam)
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kaibutsu Hiroto Vas. Dec. 14 2014, 21:30

Egy kérdés: miért pocéskolnád el egy saját technikád erre? Megtanulod azt a technikát, ami már van és tovább fejleszted. Szerintem az csak egy dolog hogy C úgy használta. Nem egy technika van, amit lehet több módon is használni.
Kaibutsu Hiroto
Kaibutsu Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 804
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 422 (B)
Erő : 480 (B)
Gyorsaság : 450 (B)
Ügyesség/Reflex : 450 (B)
Pusztakezes Harc : 502 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 830

https://fairytail.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikotou Sei Vas. Dec. 14 2014, 21:38

Kábé éppen azt kérdezem, hogy lehetséges-e, hogy a leírás csak egyfajta módozatot ír le és ez a technika sokoldalúbb, vagy csak korlátozott. Erről kértem ki Riku véleményét. Very Happy
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Vas. Dec. 14 2014, 21:48

Igen, lehetséges más módon is használni, csak a kreativitás kérdése. Mert ugyan leírnak egy végrehajtást, de az csak a manga/ anime verziója.
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Korotsuki Kazeno Hétf. Dec. 15 2014, 20:08

Igen, de mindennek van egy bizonyos határa... És a továbbfejlesztett változat, az már egy másik jutsu ^^ Ezért kérdem inkább Riku-t, de azért értékelem a lelkesedést és a segítőkészséget. Very Happy
Korotsuki Kazeno
Korotsuki Kazeno
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 336
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 236 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Amegakure no satou: Pein-samát gyászolva...


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 300

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Yura Houji Kedd Dec. 16 2014, 14:51

A különbség a hatásban van és nem a keletkezés módjában. Míg az első Genjutsu amit az animében is látunk, csak egy erős vakító fényt láttat, ami olyan mint a Fénybomba és csak akkor van hatással az emberre (Mivel Genjutsu így átveri az agyat) hogyha a szem nyitva van. Ennél a Genjutsunál pedig a folyamatosság a lényeg. Ez pedig kivitelezésben ugyanaz, mint ez a technika:


Kokuangyo no Jutsu // Utazás a Fekete Sötétségbe

Hatás: látás
Leírás: A Második Hokage genjutsuja, a legegyszerűbb elven alapszik, amit csak genjutsu alkalmazhat: a genjutsut csak a látáson keresztül lehet elindítani, és amint fennáll a chakrakapcsolat az alkalmazó és az áldozat között, az alkalmazó elárasztja az áldozat agyát a látásra koncentrált információval, így képes teljesen átvenni afölött az uralmat, végül tökéletesen fénytelenné tenni a világot számára.
Chakraszint: 700
Besorolás: A


Tehát ennél a technikánál sötétséget láttatunk az áldozattal "vakságot" okozva, a te technikádnál pedig ugyanezt tesszük csak annyi, hogy elvakítjuk akkor is, ha csukva van a szeme. A vakító fény annyival jobb, hogy valóban zavaró akkor is ha be van csukva a szem, mivel folyamatosan olyan érzést kelt az ellenfélben, mintha a Napba nézne. Ezért hosszú hatás mellett megőrülhet. Ha ez így megfelel, akkor a Nidaime technikájának Szintezésével és Besorolásával mehet a technika.


~ Rikudou voltam csak nem jelentkeztem át ~
Yura Houji
Yura Houji
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 15? Egyeztess a megfelelő helyen, amennyiben még nem lett elosztva a pontod

Tartózkodási hely : Vas Országa


Adatlap
Szint: C
Rang: Vándor shinobi
Chakraszint: 201

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikotou Sei Pént. Dec. 19 2014, 11:34

Hali. Megint én vagyok... Elméletileg - ez a szó fontos - Sei utolsó saját technikáját adom le, amely abban megegyezik az összes többivel, hogy megy Sei stílusához, azonban... Nos ehhez használtam egy kis segédletet, a többivel ellentétben.

Enjū Kakurō // Füst Börtön Kötés

A ninja az ellenfele körül lévő füstöt képes összesűríteni, és egy vastagabb kötél módjára megkötözni lebilincselni vele az ellenfelet. A sűrű füst kígyószerűen fonja körbe az áldozatot, és gúzsba köti.

Chakraszint: 200
Besorolás: C



Név: Suiton: Iwashi/Sei no nigiri no jutsu // Víz elem: Sei/Élet Szorítása
Szint: C?
Chakraszint: 200? 
Típus: Suiton - Ninjutsu
Kézpecsétek: Majom, Kos, Sárkány
Leírás:
Három kézpecsét után a shinobi chakrája használatával formázni képes a Ködöt. Méghozzá olyan módon, hogy a benne lévő áldozatot, vagy áldozatokat erős gúzsba kösse. A Technikánál fontos, hogy az áldozat körül maga a Köd keményedik meg és fonja körbe, Tehát védekezni elég nehéz ellene. Illetve ami még fontos, hogy a Jutsu létrehozójának érzékelnie kell az ellenfelét, különben elég nehezen tudná elkapni ezzel a Jutsuval. Ez némileg hátrány is lehetne, azonban a Muon Satsujinos Képzés elegendő, hogy kiküszöbölje ezt a problémát. Hogy mennyi áldozatot képes fogva tartani, az csak a használótól függ, azonban minél több felé osztja a figyelmét, annál inkább lankad a koncentráció. Magas szinten könnyedén képes az ember akár két tucat ellenfelet is gond nélkül gúzsba kötni. Alacsonyabb szinten azonban alaposan leredukálódik ez a szám. A Jutsunak kétfajta létrehozása ismert. Az egyik, amikor különfajta nyúlványokat, amolyan csápokat hoznak létre a ködből és ezzel fogják el az áldozatot. Vagy amikor egyszerűen csak az áldozat körül megkeményedik a köd, egyfajta burkot létrehozva. Mindkettő módszer hasznos és vannak előnyeik. Illetve hátrányaik a másikkal való összehasonlításban. Ami megállapítható: Sei szorítása alapos. Azonban nagyon fontos, hogy mindenképpen szükség van a techikához ködre, párára. Gyakorlatilag vízrészecskékre a levegőben. Minél sűrűbb a vízrészecskék jelenléte a levegőben, annál erősebb a technika. Tehát gyakorlatilag az emberi lélegzetből is létre lehet hozni, azonban ez rásegítés nélkül nem lesz elég egy ember rögzítéséhez - értem ezalatt az anyag szaporítását és sűrítését.
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Pént. Dec. 19 2014, 11:59

Nem teljesen ugyanaz a technika, de a célt hasonlóan szolgálja:

Hijutsu: Kirisame// Titkos technika: Szitáló Eső

Ez a jutsu Kirigakure egyik titkos technikája, melyet az Oinin-ek előszeretettel használnak. Szükséges hozzá a Kirigakure no Jutsu ismerete. Ha a köd már elég sűrű, ezt a technikát használva a köd víztartalmát kipárologtatva a ködfelhőn belül esőt hozhatunk létre, mely meggátolja az ellenfél mozgását, összezavarja, és a jutsuk hatásfokát, korlátozza: A technikák amivel az esőcseppek érintkezésbe kerülnek, ezáltal a bennük tárolódó chakra is, folyamatosan veszítenek a chakratartalmukból, így a gyengébb technikák létre sem jönnek, az erősebbek pedig gyengébbek lesznek.

Igen nem kötözi le az ellenfelet, de szerintem körülbelül ugyanazt tudja, és szerintem kreatívan használva még arra is használható.
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikotou Sei Pént. Dec. 19 2014, 12:23

Szerintem meg ez egy sokkal jobb és erősebb jutsu, mint amit én próbálok megkreálni. És éppen ez benne a probléma, meg az, hogy Seit nem kedvelik Kirigakuréban. ^^ Mert nem látom esélyét rá, hogy megkapjam rá az engedélyt - igaz, eddig a létezéséről sem tudtam - elvégre még ha ki is érdemlem, akkor is: hogyan, kitől sajátítom el? Egy ilyen szintű titkos technikát elég jó őriznek és nem fognak egy kóbor Nukeninnek megtanítani.
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Pént. Dec. 19 2014, 13:27

Esetleg Tenshitől, ha megkéred rá a moderátori engedélyt és már Tenshi is ismeri, vagy megkéred Tenshi njk-ját, ha lesz rá elég ch-d és engedélyed Very Happy
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikotou Sei Pént. Dec. 19 2014, 13:41

Ezzel egy baj van: Sei nem kér. ^^ Very Happy
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Pént. Dec. 19 2014, 14:57

Taishi ellen sok választásod nem lenne jelen állapotodban, igaz később sem Very Happy
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Szomb. Dec. 20 2014, 16:02

Üdv!

És Íme, másik karakterrel, a régen tervezett Taijutsu Stílust vetném fel.




Név: Daburufisu to sākuru // Dupla Kör Ököl Stílus
Szint: ?
Chakraszint: ?
Típus: Taijutsu - Stílus
Leírás:
Ez nem egy szimpla pusztakezes harcstílus. Hanem olyasfajta, melyben elengedhetetlen a fegyverhasználat. Alapesetben a használó kezében egy-egy Fuuma Shurikennel áll. Ezek mind támadásra, mind pedig védekezésre kimondottan alkalmasak. Eme harcstílusban nagyon fontos a sebesség, a mozgáskoordináció és a mozgékonyság. Nagyon gyakoriak a pörgő támadások vagy kitérések. Védekezésben a fegyver nagy felületét lehet kihasználni, míg támadásban az éleit és kerekségét. Ezeknek a tulajdonságoknak hála, a megfelelő mozgással sokkal hatásosabb fegyver, mint egy szimpla kard. A fegyverek méreteinek köszönhetően ketté lehet vágni egy embert, miközben pajzsként is funkcionálhat. Mindennek alapja a mozgás, mely olyan, mint a fegyverek. Kör alakú, gyakorlatilag körbe kell táncolni az ellenfelet, ez a dolog lényege. Gyorsan, precízen. A megfelelő ember kezében ez a stílus döntő lehet egy ütközetben.
Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Djuka Kodomo Vas. Dec. 28 2014, 11:55

Egy új stílust szeretnék megalkotni a karakteremnek, mely a Fehér toll stílus nevet viselné (ez a stílus szorosan fűződne a karakterem új becenevéhez is). Szerepel már több varjútechnika a karakterem tudástárában, a saját technikáinak hozná létre ezt a stílust, melybe új technikát is szeretnék feldobni


Hanshiroton: Kazei: Kuro Mugen no Karasu

A genjutsu aktiválása után megváltozik a környezet, az égen megjelenik a Telihold, elsötétül minden. Az áldozatot gyökerek fogják le (Babszár kötés technikához hasonlóan), majd megjelenik előtte egy hatalmas lombkoronájú fa, a talajon pedig csontvázak ezrei jelennek meg. A Csonttemető tökéletes mása jelenik meg az áldozat előtt. A fa lombkoronájából varjak százai kezdenek el körözni az áldozat fölött, mindig leszáll egy varjú, és belecsíp az áldozat testébe, kitépve egy darabot. Igaz, a genjutsu végett nem keletkezik valódi seb az áldozaton, mégis a hatás valódi lesz. Mivel folyamatos a fájdalomérzet, így a saját test megsebzésével nem képes kilépni az áldozat a hatásból, csupán egy külső személy chakraja szüntetheti meg az illúziót. A végső esetben a teljes kimerüléshez és az órákon át tartó ájuláshoz vezethet a technika, azonban remek vallató technikának is. Ekkor a használóak folyamatos fizikai kapcsolatot kell létesítenie. A használó képes kommunikálni az áldozattal, amíg a hatás tart, ezzel is elősegítve az információhoz való hozzáférést. 
Magyar Név: Fehér Toll stílus: Illúzió: Varjak Ünnepe
Típus: Genjutsu
Besorolás: A?
Chakraszint: 500-550?


Hanshiroton: Furekai Inpei
A használó a varjúklónhoz hasonlóan a chakraját a testén kívül formázza, azonban itt nem klónt hoz létre, hanem tollakat. A tollakat a használó a testéből engedi ki, majd az ellenfél felé küldi. A tollak képesek sebezni, maximum 30 tenyérnyi tollat képes megalkotni.
Példa: A használó chakrat koncentrál, majd aktiválja a technikát. Ekkor kabátja alól tollak tucatjait repteti az ellenfél felé.
Magyar név: Fehér Toll stílus: Tollak Tánca
Típus: Ninjutsu/támadó
Besorolás: C-B?
Chakra: 250?
Djuka Kodomo
Djuka Kodomo
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 80

Tartózkodási hely : Getsugakure no Sato


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 1130

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Szer. Dec. 31 2014, 16:15

Benzaiten
A Genjutsu az érzékek becsapásán alapszik. Ha önmagadon akarsz alkalmazni egy illúziót akkor az a chakra testen belüli irányítása és lehetséges, azonban az már nem Genjutsu, hanem olyan felerősítő technikák mint a Raiton használók magasan fejlett reflexe vagy pedig a Shiakiyaku no Jutsu érzékeket felerősítő része.

Tenshi
Módosíthatod, viszont az előző leírásból a második a fordítva való használat az is el lett fogadva?

Kawachi
Első variáció elfogadva.
A második variáció elutasítva, mivel ez egy egy technikában tartalmazna legalább 5 lehetséges technikát. Vagy köteleket idézel, vagy köteleket hozol létre. A védelem és a többi is lehetséges, de az mind külön technika. Ha pedig nagyon erős védelmet akarsz, akkor szerintem próbálkozz fizikai anyagokkal, mivel lehet, hogy egy nagyobb acéldrót tömeg többre képes mint egy megalkotott chakrából létrehozott kötél. (És itt nem a színtiszta chakrakötélre gondolok, hanem olyan kötelekre mint az árnyékkígyók)

Sei

Elfogadva!
A Köd csak egy formázható anyag, amibe a chakrát vezeted és a chakrát keményíted. Ahogyan a füstnél is ez történik a lényeg, hogy egy anyag kell ahhoz, hogy hatásosan meg tudd ezt tenni.
Chakraszint: 300
Besorolás: B


Kuzomi

Elfogadva!
De szerintem érdemes lenne nem csak egy leírást adni neki, hanem ehhez különböző technikákat is társítani még pluszba, ami a stílus meglétéből ered. Ha akarsz ilyesmit akkor mindet kidolgozva egyszerre tedd be.
Chakraszint: 250
Besorolás: B


Kodomo

Elfogadva!
Idegen chakra bevezetés, ájulás és magas fokú Genjutsu ismeret esetén lehet kitörni a Genjutsuból. Tehát egy Genjutsu specialista akár egy perc alatt is kitör belőle, de ilyenből kevés van.
Chakraszint: 590
Besorolás: A

Elfogadva!
A Tollakat a testeden kívül is létrehozhatod, de te döntöd el, hogy miképpen használod!
Chakraszint: 200
Szint: C

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Pént. Jan. 02 2015, 19:26

Hali!
Így utólag is nagyon boldog karácsonyt és sikerekben gazdag (vizsgaidőszakot, khmm) új évet szeretnék kívánni!
(Időközben ismét visszataláltam a civilizációba). Szeretnék egy rövid – és talán kibővülő – gondolatmenethez visszakanyarodni, melynek alapvető témája a HippHopp Jutsu.
Rikudou: az általad felvázolt elméletre alapítva tk. megfogalmazható azon tézis, mely szerint a tudat a(z egyik) legjelentősebb tartalommal bíró jelenség az egyenletben – következtetésképpen elhagyható az általam kifejtett transzmitter jelenség. Elvégre is így egyszerűsödik a kivitelezés, továbbá a hatékonysági ismérv potenciális növekedése alapos okkal feltételezhető.
Az alaptézis nyomán továbbá látszólag szükségét veszti a kézjeles azonosítási eljárás – viszont ésszerűnek tartom az ötletem beleépítését a jövőbeni esetleges technikába, hiszen a szelekciós metódus alapjaiban egyszerűsíti a kivitelezést, ugyanis tk. kézjelben megegyező párosítások esetén az alkalmazási kör lényegesen csökken, ez pedig a koncentráció egyenes vonalon, egy célpontra történő fókuszálásához vezet.
Ezen változtatások fényében a technika teoretikus alkalmazhatósága megáll (még)? Ha további pontosításra szorul a háttéranyag, akkor milyen feltételek nyomán érdemes elindítani a vizsgálatot?
Előre is köszönöm a választ!
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Hétf. Jan. 05 2015, 00:47

Katon Itami / / Tűz elem: Fájdalom
 
Típus: Ninjutsu: Tűz elemű jutsu
 
Kézjelek: Mi (kígyó), Tora (tigris)
 
Leírás: Ez a jutsu kivitelezésben hasonlít a Zessenzan nevű technikához.. A szükséges kézjelek után a használó a szájában összegyűjtött tűz alapú chakrát robbanás közeli állapotig sűríti amikor a tűz elemű chakra szinte már plazmává alakul, így a végén egy nagyon nagy nyomású plazma (nem KG) sugarat köp ki, ami nagyjából tizenöt méteren belül minden chakra illetve materiális alapú anyagot átvág! Legyen szó fémről, szikláról, csontról, fáról, chakrával töltött fegyverről. A technika kivitelezéséhez rendkívül sok chakrára van szükségünk illetve létrehozása nagyon veszélyes, mert ha hibázunk könnyen az életünkbe kerülhet.
 
 
Hatótáv: közelharci
 
Szint: A-S?
 

Chakra szint: ??


A hozzászólást Kenshiro Karu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 05 2015, 21:31-kor.
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Hétf. Jan. 05 2015, 14:54

Ez lényegében egy Plazma Lézer ami teljesen megvalósítható a kellő chakrával és legfőképpen Tapasztalattal. (ezt a jutsu szintje is mutatja)  Ahogy te is írtad, mivel komoly technika és a kordában tartása is nehéz, így maximum hatótáv a 15 méter. Ezt meghaladóan a sugár végéből folyamatosan kicsiny lángok csapnak fel (Úgy mintha egy mini lángszóró lenne) mivel oda már nem koncentrálódik a chakra és a lángok nincsenek irányítva, formázva, vagy táplálva, így a lángok eltűnnek. De még egyszer mondom ez akkora láng, ami egy tábortűz begyújtásához elég.
Továbbá a technika átüti a másodperc tört része alatt a Fa, Beton, Sima Fém tárgyakat, viszont az Acélhoz kellhet 2-3 másodperc. Ekkor egyazon pontnál kell tartani a nyalábot, hogy kellően átégesse. Egy fél méter vastag acélfalhoz legalább 6 másodpercre van szükség. A Chakra pajzsokat (Mint a Shishienjin) vagy a cahakrával bevont fegyvereket a chakra vastagságától függően, 6 másodpercre van szükség. (Ez egy 1cm-es vastagságnál van, ami a ch védelmek általánossága. A vastagabb Ch védelem felépítése több idő)

Besorolás: S
Chakraszint: 850


ui.: A leírt bővítéseket fogalmazd bele (Nem tudom lehet-e így fogalmazni Very Happy) a technikába.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Hétf. Jan. 05 2015, 14:57

Naka
Bocsi nem figyeltem.
A teleportálás egy komoly dolog, amit szavaztatni kell még akkor is ha saját az a technika. Ha így megfelel (Neked meg van még mind a négy kérelmed) akkor közérthetően megfogalmazva megírhatjuk a technikát.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 27 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

27 / 40 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.