Saját Technikák Ötletelője

+63
Yume
Nashimaru Shizu
Yori
Katana
Minovara Hitoshi
Doshiri Asuka
Fukashigi Hibiki
Sai
Ayanokoji Takashi
Shiren
Jiraiya
Nashimaru Miuru
Nakahara Saki
Tatsuno Sizu
Togashi Kaito
Kushieda Unazaki Tessa
Hamada Fuyu
Akihiro Jaken
Kihara Nana
Djuka Orimi
Misage
Hirota Yukionna
Uchiha Kagami
Hasegawa Zauki
Djuka Ryusuke
Isawa Genji
Okisha Aiza
Uchiha Madara
Kenshiro Yori
Katsumi Mao
Yamato
Aikawa Hanako
Shikoku Naoki
Tsunomi Ai
Shibo
Osumi Hiroto
Kureiji Hanaro
Zawaki Hotaru
Nara Akane
Hyuuga Shakaku
Fujishima Hana
Kaibutsu Hiroto
Tottori Shinko
Akira
Wakizashi Yumi
Kowarii Zion
Matsuhito Shinroku
Kenshiro Karu
Baku
Hakkyou Katsumi
Yonmare Abuso
Amori Shuu
Yuriko
Hattori Arata
Shihouin Aki
Tsuuzoku Tomoe
Lanmao
Itanashi
Senju Tobirama
Djuka Munfurawa
Katsumi Kawachi
Hamacho Yoshitaro
Kenta Koizumo
67 posters

3 / 11 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shibo Szer. Jan. 03 2018, 17:06

Kyūshū Oto (Elnyelt Hang Technika)
A jutsut a Hang Országában fejlesztették ki, a ninja képes lépéseinek hangját a földben elvezetni, így hangtalanul haladni (futás közben is).
Chakraszint: 180 (?)
Szint: C

Gaido-tsuki Henge no Jutsu (Irányított Transzformációs Technika)
A használó képes egy másik lény alakját megváltoztatni.
Chakraszint: 200
Szint: C


Mugen Infuuin (Végtelen Titkos Jel Pecsét)
A használó képes más élőlényeket is ellátni a Titkos Jel Pecséttel, így képes beléjük is chakrát tárolni a saját testén túl.
Chakraszint: 1200
Szint: S
Megkötés: Infuuin ismerete


Nyūtoraru Hyōmen no Jutsu (Semleges Felület)
A használó chakrával von be egy adott felületet, mely ezután semlegessé válik az azt ért mérgekkel szemben.
Chakraszint: 220
Szint: C
Megkötés: mérgek ismerete (?), orvosi ismeretek (?)
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Tsunomi Ai Szer. Jan. 03 2018, 21:23

Miuru féle technikák:
Név: Kakusareta Hasaki //Rejtett Szélpenge
Típus: Fuuton, Kenjutsu
Szint: A-S
Leírás: Egy igen különleges és alattomos technika, melyhez elképesztően magas chakrakontroll kell. A jutsu magas szintű testen kívüli chakrairányítást követel meg, ugyanis a technika során amolyan légi aknákat készítünk. Az „aknák” lényegében összesűrített szélpengék, amelyek a levegőben lebegnek, majd az aktiválás pillanatában vákumszerű hatással összesűrösödnek, majd kilökődnek, így lényegében kárt téve minden olyan dologban, amik az aktiválás pillanatában a szélpengéken tartózkodtak. A csapdák mindenki számára láthatatlanok, még a használó számára is, így jó, ha megjegyzi hova is pakolta el ezeket a „pengéket”, mert lehetséges, hogy saját magát sebesíti meg, ha nem figyel. Ezeket a kis csapdákat úgy kell létrehozni, hogy aktív technika mellett megformáljuk a chakránkat és egy vágás pillanatában „elhelyezzük” a levegőbe.

Név: Himitsu no Kenjutsu: Motocho no Michi // Titkos Kardművészet: A Lajhár Útja
Típus: Kenjutsu, Taijutsu
Szint: A (felsőhatár) - S
Leírás: Egy kifejezetten erős és nehezen megtanulható kardművészeti rítus, mely lényegében maximálisan kihasználja a test készségeit. Eme harcművészet során a chakránk szétterjed a testünkbe és fokozza amaz működését, mely nyomán a shinobi sokszorosára növeli a refelexeinek és mozgásának precizitásának, gyorsaságának (fegyverforgatás terén, nem helyváltoztató) képességeit, így nálánál jóval gyorsabb és erősebb ellenféllel is felveheti a harcot. A hátulütője azonban igen meredek, ugyanis hatalmas chakrát emészt fel, ezenfelül megterheli a testet a túlfokozódás, így naponta csak 1x alkalmazható, maximum 10 percig, különben maradandó károkat is tehet.

Hanae féle technikák:
Név: Wasure no Chikyu // Elfeledett Hangok Földje
Típus: Ninjutsu
Szint: B
Leírás: A technika röviden tömören nagyon egyszerű: megszüntet mindennemű hanghatást egy kisebb tárgyon. Ezt úgy kell érteni, hogy amíg a technika él, addig a tárgy nem fog semmilyen hangot kiadni, hiába ütközik, vág bele valamibe, vagy épp egyszerűen eldobják.  Ez annak köszönhető, hogy a jutsu létrehoz egy légüres teret a tárgy körül és mivel a hang csak légtérben tud terjedni, a vákuumszerű réteg elzárja terjedésének lehetőségét. A technika leginkább tárgyak és fegyverek körülfonására jó, mivel élőlény teljes bevonásánál a használó nem tud oxigénhez jutni, hisz a burok nem engedi bejutni a levegőt se, ezen felül minél nagyobb felületet vonunk be, értelemszerűen a ch igénye is annál nagyobb.
Tsunomi Ai
Tsunomi Ai
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 200 (C)
Ügyesség/Reflex : 718 (A)
Pusztakezes Harc : 100 (D)


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 771

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Hétf. Jan. 08 2018, 12:48

Sziasztok!
Az alábbi ötletet szeretném felvetni a rezidens Játéktechnikusaink előtt:

Elszívott chakrát tároló pecsét: A Chakra Elszívó technika lehetővé teszi a shinobi számára, hogy idegen szervezetből elvonva pótolja a saját kieső chakaszázalékait, azonban egy pohárba is csak annyit lehet tölteni, amennyi egyébként férne, azon túlmenően viszont a folyadék kicsordul a tárolóból. Ezen az elven haladva az elszívó technikát alkalmazó shinobi is mindösszesen a saját chakrájának 100%-át képes feltölteni - abban az esetben, ha áldozattól több chakrát szív el ennél a mennyiségnél, azt ő maga nem tudja aktívan hasznosítani, nem tudja a saját hálozatát 100%-on túlmenően megterhelni, feltölteni.
A chakrapecsét ezt a korlátozást hivatott hatálytalanná tenni, ugyanis a pecsét lehetővé teszi a megalkotója számára, hogy az elszívott chakrát a pecséten belül tárolja el, halmozza fel, így konkrétan egy csepp sem megy veszendőbe.
Kivitelezését tekintve a pecsét akként jön létre, azzal a célzott hatással és szándékkal, hogy amennyiben a felhasználó a saját 100%-nál több chakrát szív el idegen shinobi testéből, úgy a 100%-ot meghaladó mennyiség a pecsétbe zárul passzív folyamat következtében (passzív hatás), viszont maga a felhasználó is dönthető úgy az elszívás megkezdésének pillanatát megelőzően, hogy az elszívandó chakrát automatikusan és közvetlenül a tárolóba irányítja, nem pedig közvetlenül a saját chakrahálózatába integrálja azt (aktív hatás).
Az ekként eltárolt chakrahalmaz a későbbiekben tölthető, vagy felhasználható. A felhasználás esetén a pecsét megnyitása, ezáltal a chakra beépítése történhet részletekben, vagy teljes egészében.
Egy kaland alatti feloldások maximális száma: 5 felnyitási alkalom.
A pecsétben tárolható chakra kvázi állaga és minősége megegyezik az elszívó technika által elszívható chakra megkötéseivel.
A pecsétben tárolható chakra a felhasználó chakraszintjéhez igazodóan x százalék:
600-700 felhasználó chakra : x %
........... : y %
.... : Z %
(egyéb beosztási egységek)

Típus: kiegészítő pecséttechnika
Besorolás: A
Megkötés: Chakra Kyuuin, ill egyéb chakraelszívó technika (amennyiben alkalmazható a pecséttel), a jutsulistában szerepeltethető, de a létrehozó karaktertől tanulható.
Chakra: ?
Japán név: ?

Ez még egy nagyon halovány váz, úgyhogy minden észrevételt, meglátást, javaslatot, kritikát hálával fogadok, legyen az Játéktechnikusi, vagy játékosi (ez utóbbit, ha lesz egyáltalán lehetőleg ne ebbe a topicba, ne toljuk túl a spamet - kivételesen Very Happy)

További szép napot kívánok,
Shakanaka

Edit: pontosítás: " ill egyéb chakraelszívó technika (amennyiben alkalmazható a pecséttel)"
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Matsuhito Shinroku Csüt. Jan. 18 2018, 02:02

Egy viszonylag egyszerű, mégis roppant hatékony jutsu ötlettel állnék elő, aminek az előnye a lehetséges kombinációk sorában rejtezik. 

Név: Roru Sutairu: Kemuri
Magyar név: Tekercs Stílus: Füst
Szint: 
Ch Szint: 
Besorolás: Ninjutsu, kiegészítő 
Leírás: A technikához szükséges egy kis tekercs, amelybe a használó 2-3 ( vagy több ? ) tetszőleges bombát pecsétel. Ezek a szokványos, shinobi eszközöknek megfelelő bombák, lehetnek: villanó, füst, mérgező füstbomba. A technika használatakor, a tekercsből előidézett bombák szétszóródnak a terepen, majd a használó tetszőleges sorrendben robbanthatja azokat.
Matsuhito Shinroku
Matsuhito Shinroku
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 87


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 274

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikoku Naoki Szomb. Jan. 27 2018, 00:40

Na, rátaláltam régi kedvenc topikomra. Very Happy

Ha valakinek van kedve elmélkedni ilyenekről akkor tessék:

Mi történne ha a Ninpō: Kago Nome // Ninja Művészet: Isteni Védelem Előtörése technika közben a drótokba chakrát/elemi chakrát vezetek?


Ninpō: Kago Nome // Ninja Művészet: Isteni Védelem Előtörése

A ninja a drótok segítségével egy félkör alakú sűrű szövésű burkot hoz létre maga körül, mely igen nehezen áthatolható. Jól véd a fegyveres támadások ellen.
Shikoku Naoki
Shikoku Naoki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 931
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 331 (B)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 600 (A)
Ügyesség/Reflex : 900 (S)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Sunagakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikoku Naoki Szomb. Jan. 27 2018, 02:53

Bocsi a duplaposztért, de láttam pár technikaötlet még nem lett véleményezve senki által, így gondoltam ideokoskodok párat unalmamban.
Rég volt már, kicsit kiestem a praxisból, de majd jól leoltanak ha hülyeséget beszélek. ^^"

A disclaimer pedig az, hogy olyan technikát itt nem említek meg, amikről fogalmam nincs, vagy amik szerintem tökéletesek.

Kureiji Hanaro: A technika eleje nekem szimplán egy tároló pecsétnek tűnik. Ebben az esetben is a báb minden információja bele van kódolva a pecsétbe. Ezt a kódolást chakrával oldod meg, tulajdonképpen azzal kötöd bele a pecsétbe. Amikor megidézed a bábot, akkor feloldod ezt a chakrát, ezzel felhasználva azt és kivonod a pecsétből a kódot, amit előtte beleraktál. Tehát maga a pecsét üres marad. Nem marad benne a bábodnak a kódja, mert megidézted onnan. De ez nem is lenne logikus, mivel ha bennemaradna a kódja a bábodnak chakrával együtt, akkor újra és újra megidézhetnéd és így sokszorozódhatna a bábod.

A lényeg: szerintem ha egy tároló pecsétből megidéztél valamit, azzal az eltávozik a pecsétből, üres pecsétet hagyva maga után, amibe max vissza tudod az adott tárgyat pecsételni.

Hiroto Osumi: Először is hali Osumi, rég találkoztunk! ^^ A technikával kapcsolatban az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy a változást 1 technikában gondoltad? Tehát tegyük fel, hogy vagy te és az idézett békád. Te használod ezt a technikát és a békából Te leszel, belőled meg a béka, jól értem?
Mármint ha nem erre gondoltál, hanem mindkét fél elvégezné a jutsut, akkor szimplán csak mindkét fél alkalmazza az alap hengét és készen is van.
Viszont ha az első verzió, akkor erre nem szükséges új jutsu. Létezik a Juujin Bunshin // Vadállat Ember Klón, amivel ninja állatokat is át tudod alakitani a te alakodra, miközben Te használhatsz egy sima Hengét, hogy felvedd az állat alakját.
Miközben ezt írtam eszembe jutott egy harmadik variáció is, amire gondolhattál... Ez egyfajta erőltetett Henge, tehát harc közben átalakulsz ellenfeleddé és ellenfeledet pedig "magaddá" alakítod.
Ez szerintem nem lehetséges, hiszen nem tudsz chakrát juttatni ellenfeledhez, hogy átalakítsd őt. De még ha juttatnál is, ahhoz hogy Hengére kényszerítsd át kéne venned a chakrája felett az uralmat és azzal kéne elvégezned a jutsut. Ezt csak egy nagyon magas szintű technikaként tudom elképzelni. Még a genjutsuk sincsenek olyan szinten, hogy egy másik ember chakráját fehasználva alkalmazzanak jutsukat, pedig a genjutsuk pont hogy átveszik az uralmat a chakra felett.

Shibo: Mivel látom Osumi is a te karaktered és itt irányított Hengéről beszélsz, sejtem hogy a fenti technika is irányított Henge, azaz a 3. verzió amit leírtam. Ugyan abból az okból nem működik ez az irányított Henge sem, mint amit már fent leírtam. Nem tudod átvenni az ellenfeled chakrája felett az uralmat olyan mértékben, hogy Hengére kényszerítsd.
Természetesen ha hagyja magát az más kérdés. A Juujin Bunshin // Vadállat Ember Klón is úgy működik, hogy érintkezik egymással a két test, és a "vadállat" engedi, hogy átalakítsák, azaz a chakráját szinkronizálja a technika elvégzőjével. Még ehhez is hihetetlen mennyiségű edzés és egymáshoz szokás szükséges, pedig itt tényleg arról van szó, hogy mind a két fél együttműködik. Ha ez utóbbi nem valósul meg, a technikát nem lehet elvégezni. Max. hatalmas szintkülönbség esetében tudnám elképzelni.

A semleges felület technika esetében elméletileg lehetséges a dolog, el tudom képzelni, hogy a chakra megakadályozza a méreg áthatolását, viszont ehhez nagyon magas szintű forma manipuláció szükséges. A chakrát úgy kell manipulálni, hogy egy vékony lapként körbevegye az objektumot. Ezt egy hyuuga-ból kinézem hogy megcsinálja, egyébként tényleg csak nagyon magas formai manipulációval lehetséges. Mármint a hyuuga is azzal csinálná, csak neki könnyebben menne ez. ^^ És eleve itt nagy felületről szó se lehetne, max 30-40cm2 felületű dologról. Viszont ami a legrosszabb hír ezzel kapcsolatban, hogy ezt folyamatosan fenn kéne tartani hogy hatásos legyen. Tehát ott kell állnod és folyamatosan tartani formamanipulációval a chakrát, hogy kizárd a mérget. Amire Te gondolsz, hogy egyszer elvégzed a jutsut és onnantól nem érheti méreg az adott tárgyat, azt esetleg egy bonyolultabb pecséttel lehetne elérni. De ez se biztos, pecsétekhez végképp nem értek.
Elvégre ha meg lehetne védeni a testet a mérgektől, akkor a tűztől, villámtól is, és akkor minden shinobi ilyen pecsétekkel szaladgálna.

Kenshiro Hanae: alapvető chakraelméleti tétel, hogy ahhoz hogy testen kívül és a testtől távol bármilyen változást el lehessen érni, ahhoz a chakrádat valahogy el kell juttatni oda.
Ha megnézzük pl. a mangát, nagyon ritka hogy a testtől távol levő dolgokat manipulál valaki chakrával. Ilyenekre példa:
Gaara homokja: amikor nem a saját homokját használja, hanem a földben levő homokot, akkor előzetesen a földbe vezeti a chakráját, amit aztán kever a homokkal és használja azt.
Bábtechnikák: chakrafonalon keresztül jut el a bábhoz a chakra.
Shikamaru árnyékra dobott kése: chakrapengébe vezeti a chakrát, ami így egy ideig megtartja azt. Tehát itt egy speciális fegyver miatt lehetséges ez.
Naruto rasenshurikenje: Csakis sennin módban tudja eldobni, amikor is a természeti energiákkal tartja fent a formai és elemi manipulációt miközben repül a jutsu. - ez a legkülönlegesebb formája a testtől távoli chakrahasználatnak.

És még sorolhatnám. Egy tőled távol levő helyen létrehozni egy lebegő légaknát, ráadásul ott is hagyni - nem lehetséges. Lebegve végképp nem. Olyan tudsz csinálni, hogy az általad leírt hatást belepecsételed egy tekercsbe, amit aztán elhelyezel valahova és aktiváláskor, vagy érintéskor beindul. De abban a formában ahogy Te leírtad szerintem nem működik.

A Titkos Kardművészet: A Lajhár Útja technika kapcsán annyit jegyeznék meg, hogy ez tulajdonképpen a Hachimon 8 kapu stílusban az első kapu kinyitásának felel meg. Ha minden igaz...

Az Elfeledett Hangok Földje-n gondolkodtam hogy kihagyjam-e, mint a másik hangelnyelős jutsu esetében is tettem, mert nem volt konkrét ötletem rá hogy ez hogyan is működik. Viszont az biztos, hogy ebben a formában hogy chakrával vákumot vonsz köré és ezt fenntartod akkor is, amikor már eldobtad, ez biztos nem működik. Eleve, manipulálni nem igen tudsz semmit amit már eldobtál, tehát ez eleve ki van zárva. Az viszont érdekes kérdés, hogy - ahogy Shibo is írta az Ő technikájában - chakrával el tudod-e vezetni a kezedben levő kunai hangját amikor összecsapsz az ellenfeleddel? Ennek majd még utána nézek, ez engem is érdekel a technikától függetlenül is. Smile

Hyuuga Shakaku: jól sejtem hogy a nevet váltott Nakához van szerencsém? ^^ Itt most egy kicsit veszélyesebb terepre evezek és nagyon találgatás lesz, de én úgy gondolom tiszta chakrát tárolásra csak élő szövetbe lehet pecsételni. Ami ugye az infuuin, neked is megvan. Érdekes gondolat lehet, hogy chakraelszívással fel lehet-e tölteni egy rajtad levő infuuin pecsétet? Nagy koncentráció és precizitás kell a pecséttöltéshez, ahogy a chakraelszíváshoz is, nem hiszem hogy működne a kettő egyszerre. Főleg azért mert ha jól tudom az infuuin pecsétet csak lassan lehet feltölteni, nem lehet hirtelen nagy adag chakrát belepecsételni. De aztán mittudomén, lehet nem jól gondolom, ez tényleg eléggé találgatás. Smile

Matsuhito Shinroku: ez nekem szimplán egy pecsételő, majd idéző technikának tűnik a legalapabb fajtából. Tehát ez a jutsu létezik.


Huh... Nem hiszem el, hogy hajnali 3-kor itt pofázok hülyeségeket, ahelyett hogy írnám az élményem vagy aludnék...  scratch Najó, Naoki balra el.
Shikoku Naoki
Shikoku Naoki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 931
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 331 (B)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 600 (A)
Ügyesség/Reflex : 900 (S)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Sunagakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kureiji Hanaro Szomb. Jan. 27 2018, 04:43

Naoki!
Köszönöm az értékelést! A felvetés ilyen téren teljesen jogos, nem is tudom hogy nem gondoltam erre én is Very Happy
Viszont ez alapján támadt egy ötletem! Szóval régóta töröm magam, hogy beadjak-e egy kérvényt a Ryuudouin féle technikákra, de mindig gondba ütköztem, hogy hogyan tudnék magammal cipelni minél több bábot. Arra gondoltam, mi lenne, ha ez a pecsét nem egy tároló pecsét lenne. A lényeg, hogy a pecsét létrehozásakor úgymond beszkenneli a bábot, ami a fentebb említett stílusban meglehetősen egyszerű, majd képes azt sokszorosítani. Hogy hogyan? A pecsét legfőbb feladata voltaképpen, hogy irányítsa a használó által bele áramoltatott chakrát. A chakra a pecsétbe áramlik, ott a pecsét úgymond átadja a megfelelő parancsot, aztán a normál tároló pecsétekkel ellentétben nem vissza alakítja a chakrát, hanem átalakítja azt a kódolásban foglalt formára és megjelenik a báb vagy bábok. Tehát ezúttal se a használónál nincs a báb, se a pecsétben. Abban csupán a kód van, ami alapján majd megalkotja a bábokat. Egyfelöl megkötés, hogy csak a fentebb említett gyakorló bábokat lehet létrehozni vele, másfelöl a használó chakraszintje határozza meg, hogy mennyit tud létrehozni vele. 
Azért gondolom, hogy szükséges a pecsét megléte, mert van technika ami képes mondjuk fegyvereket sokszorosítani, az Árnyék Klón Shuriken technika, viszont azzal csak egyszerübb fegyvereket lehetséges, véleményem szerint itt azért jó, ha van egy pecsét ami kordinálja a dolgot és talán a szintjéből is lefarag. 
Ha esetleg megkapnám rá az engedélyt, hogy Ryuudouin technikákat tanuljak, itt a technika leírása.

Mokujin Jutsu: Wasure Sen-Bunno// Fa Ember technika: Elfeledett Ezred
Egy már-már elfeledett technika, melyet még a Ryuudouin klán tagjai közül is csak kevesen ismernek. Egy pecsét technika, amit a pecsét mérete miatt csak nagy tekercsre lehet létrehozni, aminek segítségével a használó képes a chakraszintjétől függően akár hadseregnyi gyakorló bábot is létrehozni. Első lépésként a használó a pecséttel úgymond beszkenneli a később sokszorosítani kívánt bábot, majd megalkotja a pecsétet, ami így már tartalmazza a báb teljes "tervrajzát", majd leköti a tekercset. Mikor a használó chakrát áramoltat a pecsétbe, magasabb szinten már a tekercs kibontása sem szükséges, vöröses füst kezd kiáramlani belőle és a használó elött alakot ölt a kívánt mennyiségű báb, melyek azonnal be is vethetők. A létrehozni kívánt bábok számát a használó chakraszintje határozza meg és nem feltétlenül kell egyszerre többet létrehozni, lehetséges akár egyesével is. 
10 báb     Szint:
               Chakraszint:

50 báb     Szint:
               Chakraszint:

100 báb   Szint:
               Chakraszint: 

???1000 báb???  Szint:
                          Chakraszint:

Előre is köszi a választ Smile
Kureiji Hanaro
Kureiji Hanaro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 350
Elosztható Taijutsu Pontok : 213

Állóképesség : 150 (C)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 350 (B)
Pusztakezes Harc : 100 (D)


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 437

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikoku Naoki Szomb. Jan. 27 2018, 13:00

Majd biztos egy okosabb ember is hozzászól, aki ért is a pecsétekhez, én csak a saját elképzelésemet tudom megosztani. ^^

Én azt a pecsétet ami tárol valamit úgy tudom elképzelni, hogy a belepecsételéskor a pecsételő belevezeti a chakráját és a szándékát/kódot a pecsétbe. A chakrát úgy lehet felfogni, mint a pl. a maltert. Semmi sem marad csak úgy a helyén chakra nélkül, a chakrának ott kel lennie és benne kell tartania a kódot a pecsétben. Ha pl valaki elszívja egy területről az összes chakrát ahol vannak rejtett csapda pecsétek, ezzel kiszívja a pecsétekből a chakrát, azok megszűnnének funkcionálni.
Amikor tehát megidézel valamit a pecsétből, a benne levő chakra felszabadul és végrehajtja a kódban szereplő utasítást legyen az robbanás vagy egy tárgy megidézése. Tehát nem a saját chakrádat használod, hanem azt a chakrát, amit akkor pecsételtél bele amikor lepecsételted a dolgot.
Ha nem aktiválni szeretnéd, hanem a saját chakráddal valamit machinálni és mondjuk felül akarnád írni a már benne levő chakrát, akkor pont ugyan az történne mintha egy téglafalból ki akarnád szedni a maltert majd valami mással helyettesíteni. Ehhez teljesen le kell bontani a falat.
Ebben az esetben teljesen megsemmisül a pecsét és újra kell csinálni.

Tehát ha jól értettem a technikád alapja az lett volna, hogy a pecsétben nincsen chakra, csak kód és amikor hozzáadod a chakrádat újra és újra akkor mindig meg tudod idézni a bábodat ezzel sokszorosítva azt. A probléma röviden összefoglalva az, hogy kód nem lehet pecsétben chakra nélkül. Az a malter, ami a pecsétben tartja a kódot, majd megidézi onnan. És pecsétbe a megalakulása után már nem lehet külső chakrát vezetni és megpróbálni manipulálni mert az megsemmisíti a már benne lévő hatást.
Ez az én véleményem, de mint mondtam várj meg egy pecsétszakértőt is hogy leellenőrizze, az a biztos. Smile
Shikoku Naoki
Shikoku Naoki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 931
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 331 (B)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 600 (A)
Ügyesség/Reflex : 900 (S)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Sunagakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kureiji Hanaro Szomb. Jan. 27 2018, 15:25

Nem, nem! 
Hogy a pecsét önmagában tartalmaz-e chakrát vagy sem azért nem írtam, mert irreleváns. Egy bizonyos mennyiségnek mindenképp megkell lennie, hogy a pecsét egyáltalán megmaradhasson. 
Úgy kell elképzelni ezt a pecsétet, mint egye süti készítő gépet. Egyik oldalon bemegy a tészta, a másikon kijön a kész süti. A normál tároló pecsétben már benne van a tészta, ebben nincs. Very Happy
Kureiji Hanaro
Kureiji Hanaro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 350
Elosztható Taijutsu Pontok : 213

Állóképesség : 150 (C)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 350 (B)
Pusztakezes Harc : 100 (D)


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 437

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikoku Naoki Szomb. Jan. 27 2018, 16:40

Hmm. Szerintem a pecsét attól pecsét, hogy benne van már a tészta. Very Happy Mármint kód+chakra nélkül nincs hatás se. Ha viszont benne van mindkettő, akkor azzal 2 dolgot lehet csinálni:
Aktiválod, ezzel létrejön a hatás, amit előzetesen belekódoltál.
vagy
Felülírod: új kódot teszel bele, a régi hatás eltűnik.

Tehát nem tudsz hozzátenni semmit, csak teljesen újat tudsz készíteni. Ergó nem működhet sütikészítő gépként, mert az azt feltételezi hogy neked még valamit hozzá kéne később raknod, hogy teljes legyen, ez pedig nem lehetséges. A pecsét az egy kész, lezárt dolog, nem lehet módosítgatni és hozzáadni dolgokat.
Vagy még mindig nem jól értem az kérdésed? ^^"
Shikoku Naoki
Shikoku Naoki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 931
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 331 (B)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 600 (A)
Ügyesség/Reflex : 900 (S)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Sunagakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kureiji Hanaro Szomb. Jan. 27 2018, 16:50

Na erre voltam én kíváncsi Very Happy Szóval akkor a pecsétek zárt rendszerek, amiken nem lehetséges kiskaput hagyni ????
Kureiji Hanaro
Kureiji Hanaro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 350
Elosztható Taijutsu Pontok : 213

Állóképesség : 150 (C)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 350 (B)
Pusztakezes Harc : 100 (D)


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 437

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikoku Naoki Szomb. Jan. 27 2018, 16:55

Jelenlegi ismereteim alapján a pecsétek zárt rendszerek és nincs rajta kiskapu. 
Viszont nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy alapvetően annyira nem értek a pecsétekhez, a chakraelmélet sokkal inkább az én területem, tehát mindenképpen kérdezz meg valami hozzáértőt is mielőtt elvetnéd ezt az ötleted. Smile
Shikoku Naoki
Shikoku Naoki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 931
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 331 (B)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 600 (A)
Ügyesség/Reflex : 900 (S)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Sunagakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Senju Tobirama Hétf. Jan. 29 2018, 11:52

Üdv!

 Először is köszönöm Naok a besegítést Naoki, a nagyjával egyet kell értenem, azonban van egy-két olyan technika ami menthető kis átdolgozással, vagy esetleg más a véleményem róla, meg persze vannak olyanok is, melyek nem lettek véleményezve. 

Akane:

Farkaska a farkas:
Így első ránézésre leginkább egy alakba formált, ám alapjában több, de még nem vészesen több chakával létrehozott Kage-Nui lenne.. Ha nem, akkor kérlek írd le, miben gondoltad, hogy eltér az alakján kívül? 


Árnyék pecsét:

Huhh.. megijedtem már, hogy mit akarsz ezzel a névvel, de leesett a kő a szívemről.. Very Happy Alapjáraton ez a technika egy elég érdekes kérdést feszeget. Elvégre az árnyék mint olyan nem valós fizikai jelenség, csak szimplán a fény hiánya, így viszont test nélkül nagyon nehéz a kérdés, hogy alkalmas lehet-e ugyanolyan pecsételésre, mint ahogy azt tekercsekbe is szokták csinálni. Persze, fizikai hatásokkal rendelkezik, gondoljunk a technikára, amely lefog, de azt a belevezetett chakrának köszönheti, annak okán képes kapcsolatba lépni bármivel, aminek fogható anyaga van igazándiból. Viszont itt akkor jön a másik kérdés, hogy ha képes a chakra befogadására, mint olyan, akkor a chakrává alakított tárgyak, amelyek egyfajta kódokkal való tömörítésre hajazhatnak a legjobban, képes-e befogadni? És erre az én válaszom, hogy nem igazán, de legalábbis egyáltalán nem tartósan. Elvégre gondoljunk a tekercsekre... nem rendelkeznek saját chakrával, azonban az elkészítésük nem átlagos módszerrel történik, képesek magukba szívni a chakrát mint egy tintát kb, valamint rendelkeznek maguktól is fizikai testtel. Na most ha belegondolsz, akkor az árnyékod azért rendelkezik fogható formával, mert benne van a chakrád. Magyarán az teszi "létezővé" az árnyakat, így ha lesarkítjuk a dolgot, vagy épp egyszerűsítjük, a tárgyakat a saját chakrádba pecsételnéd bele, nem az árnyékba. Ez pedig önmagában egy elég húzós kérdés, s igazándiból erre akkor már egy testfelületi pecsétet kellene alkotni. Esetlegesen ha úgy írnád meg, hogy a tenyereden egy villámlópengébe gyűjtöd bele magát a pecsételt dolgokat, majd amennyiben harci szituációt képzeltél el elsődleges felhasználásként, úgy valamiféle arnyákba rejtőző jutsuval a kioldott fegyvert egyből a földben való "közlekedéshez" hasonlóan juttatnád el. Máskülönben csak úgy tudnád használni igazából, hogy akkor pecsételed le, mikor harcban használni akarod és addig lennének benne míg van árnyékod. Ebben az esetben pedig akkor már inkább egy árnyékban utaztató jutsu lenne a megoldás, bár úgy tudom hasonlód már van, mely elég nagy chakra kontrollt igényel.. Ez sem igényelne kevesebbet annál, minden esetre lehet én értettem félre, ebben az esetben szólj kérlek és magyarázd meg mit szerettél volna. Very Happy

Reiki no Kyuuin:
Nem.. :DD Maximum ha sikerül az egyénre feljuttatnod egy pecsétet és a pecséttel való chakrakapcsolatodat egyfajta áthidalásként használnád a testetek között, ezzel igazándiból egy távolsági chakrakyuuint alkotva, azonban ez még mindig nem az, mint amire gondoltál. Irányítatlanul mindenféle chakrát nem igazán lehet elszívni... sajnos :DD

Kagami Fuuin:
Ez már inkább egy több helyen felbukkanó technika, bár gundanon ilyen komplex formájában még nincs, csak úgy, hogy a két egyén a szívénél van összekötve. Bármilyen meglepő, nem tartom lehetetlennek, sőt épkézláb technika, csak nem mindegy, hogy ki és mi áll mögötte. Fontos hogy tisztában legyen az emberek szervi, szöveti felépítésével (Akane: pipa), tudja mi hol van és miképpen lehet rájuk hatni, valamint fontos, hogy a pecsétek ismerete közel se legyen alapszinten, hisz elég kemény fajtáról beszélünk. (Pipa?) Valamint természetesen egy jó adag képzettség, tehát nem 200 chakrás technika. Bár önmagában a pecsét egy közvetítő lenne itt is, a bonyolultsága abban rejlik, hogy a Kabutonál is látott fonalakat képes legyen a megfelelő helyre juttatni. Egy efféle pecsét megalkotása kb olyan, mint egy programozás shinobi módra.. Bonyolultabb műveletért, bonyolultabb áthidalások kellenek, a minta kidolgozása stb... Nem lesz egyszerű, de lehetséges. Majd miután a pecsét elkezdte kifejteni a hatását, rá kell kapcsolódnod, így egyfajta hosszabbítóként használod kb... 
Viszont fontos, hogy így igazándiból kb a szöveti károsodást adod át, nem a sérülést. Tehát ha lebénul a karod, akkor az övé is, de attól még nem lesz vágás a karján, hogy neked is van, max úgy érzi, hogy neki is van egy. 
Chakra: 1000
Besorolás: S
Megkötés: Magas szintű Irio ninjutsu ismerete, Széleskörű pecsét ismeretek.

Shintai Genji:
Ez miben különbözne egy Edo-Tenseitől, amelyben nem léped meg az utolsó, szolgásító lépést? 

Kyuugeki Shinka:
Ez mindenképpen az Irio ninjutsu csúcsa lenne, ám mielőtt rábólintok... Képes magát szó szerint klónozni, esetlegesen új testet alkotni magának?  


Hotaru:

Alapjaiban véve egész szép kis technika, de nem olyan kemény, hogy egy jounin 2x tudja használni. Egyáltalán nem az a szint, sőt inkább egy jounin átlagosabb technikái közé sorolható, amely az ütőkártyákat jelenti. Tehát nem kerül kevés chakrába, de azért nem annyiba, mint gondolnád. Ha jól értem egy spirálba gyűjtöd össze a szelet, az energiát, majd elindítod útjára, ezzel egy széláradatot megindítva előre, amely példád szerint egy "hengerben" mozog. Olyan szintű semmiképpen sem lesz, mint amit Konohamarutól láthattál a Boruto egyik frissebb részében, az egy rasengan ereje volt, nem is kicsi, amelyet már elemmel is vegyítettek... Ez inkább az emberek sodrására, a közelebbi felületekhez való kemény odacsapására szolgálna. Halálos is lehet, természetesen. Hasznos kis cucc. Viszont nagyobb a feneke, mint a tényleges hatása. Mármint ha azt vesszük, viszonylag kevés chakrával létrehozható egy efféle dolog, főleg ha rendelkezel legyezővel, így egyáltalán ne számíts túl nagy besorolásra. Talán a Daitoppa, amihez tudnám hasonlítani, csak koncentráltabb, iránított forma. 


Chakraszint: 250
Besorolás: C


Hanaro:
Tegnap előtt (?) Chaten megbeszéltük a dolgot, de ide is: Alapjaiban egy ekkora mértékű semmiből teremtős chakra dolog nem igazán működik. Maximum ha Kage Bunshin-szerűen hoznád őket létre, magyarán nem a valós anyagukat felhasználva. A fát és fémet nem leszel képes ilyen precízen akkor se összeállítani, ha netán meg tudnád őket teremteni. Azonban egy doton technika mondjuk kiváló lehet erre, mondhatni egy butított klón, mely nem képes önálló mozgásra, hanem bábként kellene irányítani. Természetesen ezzel együtt akár egy tömeges verziót is alkothatsz, mely egyértelműen kevesebb chakrába fog kerülni valamivel mint a tömeges föld klón. 


Kawa:
Bábokhoz és hasonlókhoz, de főleg árazáshoz nincs tudásom, Jirát majd megkérem hogy lessen rájuk. 


Osumi: 
Bizonyos fokon egyetértek Naokival, sok megvalósítása létezhet, ez így önmagában nem feltétlen egy technika. Annyi kiegészítést ínék az előttem véleményezőhöz, hogy akár egy kitanított kutya is képes lehet hengét használni, mint épp Akamaru volt, aki használt hengét ugye. Elvégre gondoljunk bele, önmagában a legtöbb ninjuu faluból lévő állatunk is egyszerű állat alapjaiban, csak intelligensebb, képes ninjutsut tanulni. Pl a kígyók.. Óriáskígyókból Orochimaru is tudott idézni is, tehát faluból származó ninjuuk közül volt olyan, amelyik csak egy egyszerű óriáskígyó volt, míg volt olyan is mint Manda, aki képzett, veszedelmes harcos volt. Tehát igazából az állathasználó technikáknál, a ninjuus technikáknál elengedhetetlen, hogy ilyen téren (is) képzett társsal csináljuk, egyedül nem lenne képes egy genin arra, hogy valós fizikai tranzformációt végrehajtson magán (négy láb) valamint a kutyáján is... Ott ugyan tényleg az egymás testének erős ismerete és az összeszokottság, a kapcsolat, ami legnagyobb részt veszi el, azonban úgy gondolom, hogy mindkét fél végez chakraműveletet, az állat nem csak hagyja önmagában a folyamatot, hisz egy valós fizikai tranzformáció amely nem foszlik szét olyan könnyen, elég nehéz tud lenni. (henge + hengés alak négy lábban). Kiváló példa erre talán a Konbi Henge no jutsu. Valamint Enma, aki szintén egy ninjuu volt és képes volt technikákat alkalmazni.



Shibo:

Elnyelt hang:
Ez így leírásnak elég kevés, talán ez okozza az értetlenségem is. Miként vezetné el? Mármint a hang nem a földben hanem a láb és föld találkozásánál keletkezik, miként vezetné el a földben magát a hangot? Vagy kigyakorolná, hogy magát a hangot amint "megszületik" bevonja chakrájával és a földbe vezeti? Egyáltalán nem mindegy a megvalósítás, ugyanis nagyobb technika is lehet ebből, mint amire gondoltál, vagy talán még kisebb is. 

Irányított tranzformáció:
Egyet kell értenem az előttem szólóval. Ha a társ "beleegyezik", hagyja magát akkor képes lehetsz rá, ahogy tárgyaknál is, azonban harci szituációban nem igazán lehetséges sehogy ezen technika kivitelezése. 

Mugen Infuuin: 
Hogy az Akanehoz írtakból idézzek... Nem... Very Happy Mármint alapból infuuint, mint más tárolópecsétet képes vagy másra rakni, azonban azt ő képes csak feloldani onnantól, hiszen az ő chakrájából táplálkozik, az ő chakrarendszerébe van beleépítve. Hogy ezt tisztázzuk, először is nézzük meg, hogy hogyan működik maga a pecsét, amely olyan egyszerűnek tűnik... 
Először is mi az infuuin? Egy tároló? Nem egészen... Az infuuin egy mesterségesen létrehozott, a chakrakeringésedhez, a rendszeredhez utólagosan csatlakoztatott plusz cella, amely akár egy kullancs, abból tartja fent magát, hogy folyamatosan chakrához jut. Ez azért van, mert alapból instabil pecsét, melynek szerkezete gyenge "kívülről", ezért nem vagy képes egyszerre több chakrát belenyomni, mint amit elszív, hisz akkor megtörik maga a szerkezet. Viszont mint egy jó kullancsot, nem tudod leállítani, ha csak el nem távolítod. Persze ennek kiküszöbölésére lehetséges egyéb technikákat, kiegészítéseket eszközölni. A legjobb talán úgy elképzelni magát a pecsétet, mint egy bonyolult csőrendszert, ami egy víztározóba fut be. Alul a tározó, középen a csövek, felül pedig a chakrád maga. A gravitáció húzza le a vizet, mely ezáltal átkel a csöveken, s bekerül a medencébe, szépen lassan. Ha túl sokat akarsz egyszerre beletölteni és elkezded a csőbe pumpálni a vizet, akkor az széttörik és az összes víz lezúdul. Ekkor viszont a medence túltelítődik és igazándiból a létezése feleslegessé vált, hiszen onnantól már a nagy egész része, nem egy külön tároló. (Ugyanez az aktiválás, csak akarattal, de arról később.) Magyarán nem vagy képes akaratod szerint tölteni a chakrát bele, mert megsérül és akkor ha van benne mondjuk 50% chakrád, akkor feltörik, lesz 150% chakrád, viszont nem leszel képes tovább gyűjteni, hogy legyen 200% hanem elölről kezdheted az egészet. Ebből is következik, hogy ha máson alkalmazod a technikát, másra szereled fel a pecsétet, úgy az egyetlen megoldás arra, hogy folyamatosan kapjon chakrát, ezáltal töltődjön, ha a másik chakrarendszeréhez kötöd ezt a csőrendszert, Ez azonban azt eredményezi, hogyha feltörik, akkor az ő chakrájához fog adódni a plusz is, valamint mivel a pecsétben az ő chakrája lesz a domináns és igazából a pecsétet magát is az ő chakrájával kell megalkotnod, te nem leszel képes feltörni azt, kivéve ha valami módon átveszed a teste felett az uralmat ténylegesen, mint mondjuk egy Yamanaka technikával teheted. Az aktiválás pedig lényegében egy tervezett feltörés semmi több. Megrepeszted a csöveket és ezáltal az egyik medence tartalma közvetlenül zuhan a másik medencébe, egy közös nagyobbat alkotva. Magyarán a saját chakrád bővítésére semmiképpen sem alkalmas, ha másra teszed fel, azonban a technika tudásának birtokában, s ha gyakorlatod is van már benne, képes vagy másra, az ő chakráját felhasználva, az ő chakrájához kapcsolva felhelyezni egy ilyet, de akkor nem fogsz részesülni se az előnyeiből se a hátrányaiból. Épp ezért erre egy külön technika, nem szükséges, kivéve ha azt tervezed, hogy mint a szőlőt beszüreteled a kiosztott pecséteket, mert az, mondhatni lehetetlen. Kivéve ha a pecsétet fel tudod valahogy törni annak ellenére, hogy nem a te chakrarendszeredhez kötődik és egy chakrakyuuinnal elszívod. De az is csak alkalmi bónusz, nem tárolható, vagy maradandó. 

Semleges felület:
Ebben is egyet kell értenem Naokival, önmagában nem lehetetlen a dolog, bár a megvalósítása véleményem szerint kicsivel több szemszögből is megközelíthető. Elsőnek vegyük az Irio ninjutsut, melynél van egy technika, mely erre alkalmas lehet, amely kivonja a szervezetből a mérgeket. Ezt képes lehetsz magadon is alkalmazni. A másik lehetőség, hogy az általad jól ismert mérgekre válsz ellenálló, ahogy a Doku Gasunál olvasható, képes lehetsz a chakrád és a szervezeted hozzászoktatásával bizonyos mérgek leküzdésére, esetlegesen a megfelelő technikákkal elő is állítani. (Mint a Doku Gasu.) Vagy amit javasolt Naoki is, chakralapokkal kb meggátolni a terjedést, azonban ez nem csupán magas szintű technika, de ahhoz, hogy a mérget meggátold, vagy a szervezetnek, a chakrának már jól kellene ismernie, így megalkotva egy féligáteresztő hártyát lényegében, vagy pedig ténylegesen lezárod, ekkor azonban a véred sem fog áramlani, így az adott terület nagyon hamar elkezdhet károsodni ezáltal. Valamint természetesen fokozott koncentációt igényelne a technika és kivételesen durva chakrakontrollt, ami tényleg egy Hyuuga szint már. Plusz nem árt ha itt is rendelkezel orvosi, elég alapos anatómiai ismeretekkel, hogy alkalmazni tudd. Először is azt kérdezném meg, hogy melyik utat szereznéd megközelíteni? Aztán az alapján tovább görgetjük. ^^


Miuru:

Rejtett szélpenge:
Ez a technika kísértetiesen emlékeztet egy régebbi, Aki által megírt technikára. Ugyan saját jutsukhoz nem vezette fel, ám tán ellenőrizve is volt, be is lett szintezve. Mivel felvezetve saját jutsuként nem volt, így a szabályzat szerint elfogadhatnám, azonban mégis arra kérlek, hogy beszélj a userrel, ha más nem FB csoportban érd kérlek utol, vagy max én, ha nem nagyon van időd/hasonló és beszéljétek át, hogy mennyiben is különbözik ez az ő jóval régebbi leírásától. 

Lajhár útja:
Most komolyan... útépítőként dolgozol? XD Mostanság nagyon megszaporodtak az utaid... Very Happy Azonban itt fel kell tennem a kérdést mielőtt ténylegesen ellenőrizném: Mennyiben különbözne ez egy 8 kaput használó kenjutsus harci képességeitől?


Hanae:

Itt nem igazán értek viszont egyet az előttem szólóval. Elemi technikáknál nagyon-nagyon sok esetet láttunk, hogy nem testközelből indították meg a jutsut. Pl Kakashi mikor a parton állt és víz sárkányt formált, vagy épp Zabuza, esetlegesen Hayate gyilkosánál se láttunk érintkezést a jutsu megalkotásánál a célszeméllyel. Másrészt a jutsu megalkotásánál lehetséges és érveléseidnek is megfelelő lehetőség, hogy a kézben fogott idő alatt már megalkotja a technikát. Valamint az is lehetséges, hogy a vákuum lövedék nevezetű technikát alkalmazza és abba rakja bele magát a fegyvert, ezáltal olyan felhasználási módot alkotva, mint mikor a katon jutsukba rejtünk fegyvert. Jutsukat nem lehetetlen távolságból használni, főleg nem elemieket és főleg nem a szabadabb elemeket. Egy Raitonnal más lenne a helyzet, sokkal kötöttebb ilyen téren, mint egy fuuton vagy egy suiton. Más a megalkotási módszere ezeknek, másként lehet hozzájuk állni. Továbbá a báboknál is egy chakrakapcsolat útján irányítják, mely a chakrafonalak képében van jelen, melyeket kisebb távolságból lehetséges használni. De akár a Shuriken Kage Bunshin is jó példa, ahol eldobás után többszöröződik a fegyver. Ezáltal én nem tartom lehetetlennek. Amit kérek viszont, hogy azt vedd ki, hogy becsapódásnál is hangtalan, hiszen az, hogy becsapódik, a vákuum megszűnését eredményezi, ellenkező esetben a vákuum találja el magát a célt, ám akkor annak is van hangja, hisz nem a vákuumon belül keletkezik a vákuum roncsolása kizárólag. Pl egy sziklába beledobod, úgy a szikla darabkái ugyanúgy hanggal járnak, tehát maga a megfogalmazás nem helyes, maradjon a dobás hangtalansága. Magyarán eldobod a fegyvert és nem lesz hallható a szél süvítése, ahogy szeli, csak a jóval tompább vákuum lövedékhez hasonló burok hangja, mely már önmagában elég, hogy külön hallásra irányuló jutsu nélküli személyek egyáltalán ne legyenek képesek betájolni a fegyvert.
Amennyiben ennek megfelelően átíírod, úgy
Chakraszint: 320
Besorolás: B
Megjegyzés: A használó NEM a vákuum lövedék technikát alkalmazza, a burok itt nem rendelkezik közel sem hasonló hatással, csak a hang elnyelésében segít. 


Shakaku:

Ha jól értelmezem ez egy két lépcsős technika, amelynek első fele lényegében maga a chkyuuin, a másik fele pedig egy pecsét, amely chakrát tárol, azonban ellentétben az inuuinnal ez egy közvetlenül feltölthető pecsét, mely igazándiból tárolásra alkalmas. A második lépcső, maga a pecsét igazándiból emlékeztet egy már megtanult, meglévő saját technikámra, amelynél úgy aknáztam ki az infuuin lassabb töltődését, hogy cserébe nem végtelen a korlátja, és nem is 300%, csupán annyi, amennyit képes helyben elraktározni. Ezt úgy lehetséges, hogy míg az infuuin egy medence képében van általában példázva, úgy ezen pecsét inkább egy hordó. Egy hordó amin van egy lakat, és ahogy rárakod a tetejét, automatikusan rácsapódik a lakat. Ezt ha feltöröd, csak akkor vagy képes a chakrát elnyerni. A kérdésem igazándiból, hogy miként különbözik a pecsét az előbb említettől? Mármint azon kívül, hogy a chakrakyuuin-al összekombózható, ami amúgy teljesen lényegtelen, tehát képes lehetsz bármilyen tárolót feltölteni vele, tekintve, hogy a chakra tároló pecsétek mind a chakrarendszer részei, mind olyanok mint egy mesterséges plusz testrész, így igazándiból csak az elszívás végén kellene ráraknod a pecsétet a chakrára, ezáltal megalkotva egy ilyet. Amennyiben lényegében nem különbözik a pecsétemtől, úgy még mindig megbeszélhető a dolog, viszont akkor nem adnék értékelést a technikára, hanem ha az NT beleegyezését megkapjuk, úgy tanulhatnád a technikám, ha egy olyan pecsétet akarsz, ami chakrát tárol, de az infuuinnal ellentétben, nem fokozatosan, hanem azonnali töltési idővel rendelkezik. Persze ezen előny kiegyensúlyozása nem elhanyagolható, mint említettem, csak annyit vagy képes vele tárolni, amennyit a megalkotás pillanatában rászánsz azután csupán feltörni és újra alkotni tudod a pecsétet. Amennyiben más, eltérő mechanikával képzeled el, kérlek fejtsd ki és rátérünk a szintezésre! ^^


Shinroku:

Ahogy Naoki leírta tényleg egy önmagában végtelen egyszerű technika, ami a chakraműveletet illeti, mégis úgy gondolom, hogy amennyiben a fegyvertechnikáknak, főleg az alsóbb szintjeinek van konkrét technika értéke, ahol csak megidézel egy-két fegyvert és verekszel, úgy ennek is van. Sőt, hasonló fegyver technika is van, csupán ott fémgolyókkal van ez megalkotva és támadó jelleggel. A technika nehézségét az adja esetedben, hogy jól begyakorolt, minden helyzetben alkalmazható mozdulatokkal, gyotsan tudd megoldani, tehát maga mint művelet, nem mint chakra művelet. Akár egy csapda felállításánál, amire szintén van technikánk. A pozícionálás pedig kulcs szerepet játszik az egészben. Elvégre úgy kell bedobnod, azonnal a megidézés után, hogy egymást ne robbantsák fel. (minden bombának van nagyon minimális robbanási hatása, mivel egy kb mini robbanójegyzettel aktiválják őket, de ez egyáltalán nem veszélyes emberre, meg se érzi, csak kicsit megsüti, mint a csillagszóró... csillagai(?), mégis képes lehet a másikat is magával rántani, ha túl közel vannak egymáshoz. kivéve a kieresztős füstbombák.) Nem egy nehéz vagy bonyolult művelet, ám tényleg hasznos tud lenni, bár egy kevés chakrakontrollt igényel, hogy megtanuld ténylegesen külön aktiválni a bombákat. Plusz mindenképpen jobb leírni, hogy használod a technikád, mint az egész megvalósítást.
Összegezve: Egy alacsonyabb szintű fegyvertechnikának felel meg a jutsu, így mivel azoknak van külön részlegük és tanulhatóak, elfogadom az alkalmazási módszert, ám ez erősen a "ninjutsu" kategória, inkább ténylegesen csak egy sima jutsu, tehát egy technika, mint az, hogy képes vagy egyszerre zsonglőrködni és biciklizni, ám ennél persze komolyabb, hisz chakrát igényel és használ, így ninjutsuként felvezetheted.

Chakraszint: 120
Besorolás: D


Naoki:

Ugyan chaten beszéltünk erről, de most frissebb aggyal, illetve a chat elpörgése nélkül, valamint, hogy aki kíváncsi rá, az is ismerje álláspontomat, itt is leírom. Very Happy

Alapból a drótok chakra befogadására képesek, ami azt jelenti, hogy kell legalább egy hien ahhoz, hogy elemi hatást eszközölj velük. Mert mit is jelent az hogy chakra érzékeny és hogy chakra befogadására képes? Az, hogy chakrát befogadni képes, annyit tesz, hogy mikor bele vezeted a chakrát, úgy ha elég jó chakrakezelésed van, nem fog akadályokba ütközni, képes vagy a belevezetett chakrával irányítani az anyagot, nem kell külön minden mozgatni kívánt pontjához egy-egy chakrafonalat tapasztani. A legtöbb shinobi eszköz ilyen fémből készül és ennek a fémnek épp ezen képességére alapul az általad felhozott példa is, valamint a drótcsévélő is, vagy akár a shuriken manipulációs technika is épülhet erre, aminél eldobod a fegyvert és a benne lévő chakráddal valamilyen szinten képes vagy a röppályáját menet közben másítani, így akár egy kanyart is dobni vele. Tehát önmagában képes vagy átvezetni rajta a chakrád, a chakrádat mozgatva pedig képes vagy akár mozgatni azt, amin átvezeted... Viszont(!!!) az elemi hatások a chakra egyfajta átalakításával mennek végbe. Ezt amennyiben eszközölöd miközben a chakrád a drótban van, úgy egyszerűen létrejön a feloldás hatása. Pl a drót elkezd melegedni, vagy kisebb földdarabok ülnek ki rajta, esetleg minimálisan rázni fog, de elhanyagolható mértékben. A hien erre szolgál, legalábbis az elemi út. Képes vagy vele nagyobb mértékben is érvényesíteni az elemed hatását. Ezzel szemben a chakraérzékeny... igazából a megnevezés magáért beszél, hisz a chakrára érzékeny anyagról beszélünk. Ezt pedig szó szerint kell érteni. Ami vagy aki valamire érzékeny, akkor azzal kapcsolatba lépve valamilyen hatást fog kiváltani. Pl ha érzékeny vagy a tejre, akkor tudjuk mi lesz később a hatása. Akár egy kémiai reakcióként is felfogható. Az anyaghoz, hogy reakciót kapjuk bedobjuk a reagenst és ezáltal egy bizonyos hatás jön elő. Itt a chakrát értjük ezalatt, magyarán a chakrára érzékeny anyag nem csak befogadni képes a chakrát mint olyat, hanem reagálni is fog rá, magába építi azt. Ennek megfelelően, ha az elemi chakrát vezeted bele, úgy az is chakra, arra is reagálni fog, nem csak áldozatául, közvetítőjéül szolgál annak. Tehát összegezve a megnevezésben is ott a különbség, az egyik megengedi, hogy áthaladjon, a másik érzékeny rá, reagálni fog rá. Viszont válaszolva a kérdésre, hogy mi történne, az előbbiek alapján valószínűleg kisebb földdarabok jelennének meg rajta, többet érnél, ha egy föld akadályt húznál elé, vagy mögé. Mindazonáltal igaz, a chakraérzékeny drót reagálna a belevezetett elemi chakrára, csak nem olyan mértékben, mint azt feltétlen várnánk. Nem tudja teljesen pótolni a hient, pusztán önmagában. Tehát ha egy ch érzékeny kardba belevezeted a katont, lehetséges, hogy égetni fog, viszont ha hient használsz, akkor az szabályosan felizzik. Ha dotont használsz hien nélkül, nem fogod tudni megkapni a törhetetlenséget, és az sem biztos, hogy mindenképpen keményebb lesz az anyag, lehet hogy csak egy kőréteg venné körbe a drótot... Viszont a hien alkalmazható nem chakraérzékeny fegyvereken is, csupán chakraérzékenyekkel jóval könnyebb használni. 
 


Egyéb jelenlévő értekezés:

A pecsétek zárt rendszerek is lehetnek, azonban nem minden esetben. Pl van olyan pecsét, amely olyannyira nyitott, hogy mindent magába szív, ami a közelében van és van energiája. Van olyan pecsét, amelnek direkt az a hátulütője, hogy nem lezárható, folyamatosan chakrát igénylő. Viszont az érvelés jogos, a tároló pecsétek valóban zártak, hisz elzárni kívánunk vele dolgokat. Azonban kicsit nézzük meg az alapoktól. Pl ha egy tekercsbe belepecsételsz egy tárgyat: (Ha megengeditek, hogy a példánál maradhassak..) A tárgy átalakul chakrává, egyfajta kóddá alakul, amely az elraktározott chakrába van beleírva, majd ezután körbeveszi egy fal... Ugye szoktuk látni, hogy pl oda van írva hogy "víz" aztán körülötte meg fura minták.. na azok a minták kb a bent tartó falak jelei. Ha azt a falat megbontod visszaalakul minden, viszont ha megbontod, de a chakrára ügyelsz, benne tartod ugyanazzal a mozdulattal amellyel betetted, és közben koncentrálsz egy másik adag chakrát, képes lehetsz egy pecsétbe, amely már alapból meg lett alkotva, még valamit belezsúfolni. Ez viszont olyan szinten "Költséges" hogy ijobban megéri kiszedni aztán az egészet egybe új pecsétbe rakni. De pl amikor egy Jinchuuriki pecsétjét felülírják, akkor is hasonlóan járnak el, pedig annál jobban záró pecsétből kevés van... 

Mindenesetre, hogy a felvetéshez hozzá tudjak szólni, ha valamiben "kód" van, tehát funkciója van, akkor abban chakra is van, amiből létrejön. Amikor megalkotják a pecsétet, az benne kell legyen, vagy nem történik semmi. Amit Hanaro akart, az pedig lényegében egy átalakító pecsét. Egyik oldalán be, másikon ki. Lehetséges ugyan hasonló, csak nem ilyen formában. Pl Átokpecsét... a természetből érkező energiákat, a senjutsunál is fellelhető chakrát alakítja át egy olyan formába, hogy azt az emberi test optimális esetben képes legyen elfogadni, felhasználni anélkül, hogy tényleges senjutsut alkalmazna. Tehát a pecséten áthalad az energia, majd az átalakítja azt. Sőt ennek nyitottsága sem kérdés, hiszen a használó chakráját emészti az átalakítás költsége. Ha pl sokat használod az átokpecsétet, kifáradhatsz mivel fogyasztja a chakrád a pecsét maga is, hisz mint le volt írva, kell chakra minden pecsétnek, hogy végrehajthassa a műveletet, viszont nem lehet zárt, mert az azt jelentené, hogy időnként újra kell írni, vagy pedig egyszerűen megszűnne létezni. Ebből következtethetően, a használatkor szívja el, tehát képes a használó saját chakráját akár alkalmanként használni, nem szükséges új pecsét felrakása hozzá. Tehát lehetséges ez a típus, csak konkrét bábok alkotása már más kérdés. Az, hogy tiszta chakrából alkossunk valamit nagyon nehéz. Egy elemi technikánál is.. aki képes a víz sárkányra, még nem lesz képes a saját chakrájából is létrehozni azt, meglévő víz nélkül, de elég nagy szinten lehetséges, persze. Képes a shinobi bizonyos fokon anyagot teremteni, viszont ez már egy másik szint. Ez már olyan mintha konkrétan a nem létező dolog megidézése lenne, egy konkrét chakrából álló több anyagból felépülő, összetett szerkezetű eszköz megalkotása mintadarab nélkül...(még ha lenne minta akkor shuriken KB-ra alapozhatnánk), ez így kb egy Ootsutsuki szint is lehet akár. Nem olyan könnyű a chakrából csinálni bármit... a chakra a jutsukban, kivéve elemieknél inkább átalakító és manipuláló hatású (kivéve a tiszta chakra technikák amik csak és kizárólag chakrából állnak, mint akár a rasengan), az hogy konkrétan alkoss vele.. hát az kemény dió. Még ha mokutonod lenne, akkor a fém részek nélkül persze, képes vagy a fabáb megalkotására, de az se tisztán chakrából lenne, hanem pont ezaz hogy elemi felhasználásból származna az is... Így nem igazán lehetséges... 

Viszont... Az efféle értekezéseket magam is szoktam élvezni, jó dolog is, viszont ha erre van igény, úgy véleményem szerint inkább ennek nyissatok egy külön topicot "Jutsu értekezés" vagy hasonló néven, itt az ilyenek eléggé össze tudják kuszálni a dolgokat és ha nem is nagyon de megnehezítik az ellenőrzés folyamatát is, hisz nem csak a technikát de sok mást is el kell olvasni, hátha sikerült dűlőre jutni stb, nem csak a saját véleményünket és az elfogadás feltételeit kell leírnunk, hanem ügyelni kell arra is, ki mit véleményezett, hátha előttünk már leírták a megoldást.. akkor meg ugye minek? Very Happy Na de ja, én értékelem és több mint valószínű hogy be is szállok az ilyenekbe majd, csak egy külön topic nem feltétlen ártana hozzá! ^^

_________________
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 X75uhIm
Senju Tobirama
Senju Tobirama
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: E
Rang: Hokake
Chakraszint: Halálütés

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Aikawa Hanako Vas. Feb. 11 2018, 22:51

Megpályáznám az első saját jutsumat! ^^


Név: Hana Ninpou: Hana no tane // Virág Ninja Művészet: Virágmagok
Típus: Ninjutsu
Leírás: Hanako egy kisebb botanikai kutatást végzett az édesanyja segítségével, melynek köszönhetően sikeresen kitenyésztett olyan virágokat és virágmagokat, melyek kompatibilisek a chakrájával. Ezeket a magokat képes úgy előkészíteni, hogy a megfelelő jutsu használata után, azok egyből kifejlődjenek és kivirágozzanak. Ezeket a magokat mindig magánál tartja, hogy ha szüksége van virágokra, ezeket szétszórva és aktiválva megtöltse a környezetét velük. A virágok nem különböznek semmi másban az átlagos társaiktól, csupán a gyors növekedés chakra hatására, ami különlegessé teszi őket. 
Besorolás: D-C
Chakraszint: 150-200
Aikawa Hanako
Aikawa Hanako
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 160
Elosztható Taijutsu Pontok : 8

Állóképesség : 150 ( C )
Erő : 110 ( D )
Gyorsaság : 150 ( C )
Ügyesség/Reflex : 150 ( C )
Pusztakezes Harc : 100 ( D )

Tartózkodási hely : Kusagakure no Sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 163

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Yamato Kedd Feb. 20 2018, 22:34

Egyszer már be volt rakva, de azóta sem lettek leárazva a bábok.

uizume // Veréb
Veréb méretű és alkatú báb, testében robbanó vagy egyéb jegyzet helyezhető el. Lábán hegyes karmok, amivel bizonyos felületen, például az emberen is, képes megmaradni. Megfelelő technika segítségével használhatjuk felderítésre is.
ára: ?
fa anyag + jegyzet

Same // Cápa
Leginkább víz alatti harcra alkalmas, de megfelelő technika segítségével a föld alatt is képes mozogni (a használónak rendelkeznie kell legalább egy föld alatt mozgást lehetővé tevő technikával). Mérete változó lehet, ahogy anyaga is, míg a víz alatt használatos cápák általában fémből vannak, ebből a típusból van több, addig a föld alatt használhatók inkább könnyebb fából készülnek.

Tenshi no same // angyalcápa
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Angyalcapa_rajz
2 méter hosszú, fém vázú cápa báb Hátát tüskék szegélyezik, hasán egy nyílás van, amivel víz alatti befogásra alkalmazható, de akár vízalatti felderítésre is alkamas, ha a használó rendelkezik megfelelő technikával vagy egy légzőkészülékkel.. Szájában éles fém fogak, amivel harapni tud, valamint az összes úszója kardélességűre van fenve. Különösebb fegyvere nincs.
Ára: ?

Itachizame // tigriscápa
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Capa_tigris_ce1
Szintén fémtestú, 2,3 méter hosszú cápa cápa uszonyai ennek is fenve vannak, de az előző bábtól eltérően nincsenek a hátán tüskék. Száján keresztül több kisebb méretű cápa úszhat ki. A cápa uszonyai lecsatolhatók és egy lánccal visszahúzhatók. A kilőtt uszonyok irányíthatók.
Fémtest + fémuszonyok
lánc
Ára: ?

Neko no Same // macskacápa
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 260px-Scyliorhinus_canicula
Kicsi, 30 centiméter hosszú cápa. Sokrétűen felhasználhatók. Nagyobb rajban a testében elrejtett robbanó jegyzeteknek köszönhetően egy kisebb hajót akár el is süllyeszthetnek, de nagyobb hajón is komoly károkat okozhat, ha elég nagy számú ilyen cápát használunk. A báb általában egy nagyobb cápa gyomrában foglal helyet, legkézenfekvőbb a tigriscápa.
Ára: ?

Jinbezame // Cetcápa
Egy 10 méter hosszú, hatalmas báb, aminek már megépítése és tárolása sem egyszerű. Belsejében 10- 15 ember kényelmesen elfér. Víz alatti rajtaütésre használható, ugyanis számos fegyvere van. Ő az egyetlen víz alatt használandó cápa, ami méretéből adódóan fából készült. Szája felett 5 sorban 3- 3  tűvető található. A testén több helyen lámpák vannak felszerelve, ha a használó mélyebbre süllyed és látni szeretne, valamint több ütés és lövedék álló üveg található. Mélyebbre merülés esetén jobb, ha fémből készült verziót használunk, ami súlyát tekintve maximum 5 méter hosszú lehet és 5- 7 embernél többet nem képes elszállítani, fegyverzete a fa társához hasonló, egyetlen újdonság a hasán elhelyezkedő .
Facápa ára: ?
Fém cápa ára: ?

Nuishiremonzame // Citromápa
Föld alatt használható báb, inkább hosszú, mint széles, felépítése teljes mértékben a nevét adó cápáéra hajaz. éles fogaival és uszonyainak fém éleivel komoly sérüléseket képes okozni. Emellett a szájában található egy folyadék kilövő, valamint a hasában 30 méter dróttal képes elkapni a kijelölt személyt.
Test
folyadékkilövő 15.000 ryo
Drót 3000 ryo
Teljes ára: ?

Mitsukurizame // Koboldcápa
Citromcápához hasonló fegyverzettel és felépítéssel rendelkezik, de a hasában lévő drót helyett a fején található kinövés, ami rakéta végtaghoz hasonlóan kilőhető és becsapodás esetén robban.
Test
folyadékkilövő 15.000 ryo
rakéta végtag 20.000 ryo

Karasu // Varjú
Varjú méretű madár, szájában tűvetővel, teste üreges, benne különböző jegyzettel ellátott tojások, amiket a a madár "fenekén" tud kiejteni. A szárnyai nem hasonlítanak egy madáréra sem, kaszához hasonló pengékből áll.
Test
tűvető+ 20 tű: 5.300
tojásbomba (3 centi) + jegyzetek
Pengeszárnyak
Teljes ár: ?
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Baku Csüt. Feb. 22 2018, 17:14


Ninja/Nindzsa
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 458382068315833827
Könnyen mozgó egyszerű báb. Kezében tűvető van elhelyezve. Kezében egy botot forgat.
Ár:?

Yattako/Rákolló
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 LEQL5
Nagyjából ember méretű, 175cm magas báb. Lapos, vörhenyes feje egy rákéra emlékeztet. Teste páncélozott, egy szamurájra hasonlít kívülről. Balján egy kard van felcsatolva az övére. Jobb keze emberi, amivel a katanát tudja használni, balja egy rák ollója, mely két éles, chakraérzékeny pengéből áll, ezáltal szinte bármit képes elvágni.
Ár:?

Kani/Rák
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Eb4gN
160 cm magas tömzsi báb. Egész teste rákszerű fából készült páncélokkal van fedve. Feje lapos, vékony zöld szemei vannak. Kezében két katana van.
Ár:?

Kakashi/Madárijesztő
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 458382068316420891
2 méter magas báb, hosszú, vékony végtagokkal. Karjai és lábai végén kezek vannak, amikkel képés megragadni az ellenfelét. Ezen kívül karjaiból 3-3 kötél lóg ki, mellyel képes elkapni, magához kötni ellenfelét (mint Lee a kötésével). Mindegyik végtagjában drótlövők vannak, mellyekből dróthuzalokat képes kilőni, ezekkel szintén az ellenfelet elkapni, lekötözni tudja. Kisegítő báb.
Ár:?

Amu/Kar
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 458382068315833863
Két nagyméretű alkar, kézzel. Verekedésre, dolgok megfogására, stb alkalmas, rugalmas felhasználhatóságú. (Nagyjából, mint az Akimitsi család óriáskar technikája.)
Boru/Gömb
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 458382068316908110
Fél méter nagyságú, gömb alakú báb, rövid karokkal és lábakkal. Testéből vékony, henger alakú repeszgrán. Testében nagymennyiségű robbanóanyag található.
Baku
Baku
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin/Bábhasználó
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Tottori Shinko Hétf. Feb. 26 2018, 21:35

Hejhó!

Jönnék akkor egy saját pecséttel:

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Latest?cb=20130406112227
Név: Fuuinjutsu: Kurai Shōkyo // Pecsét Technika: Sötét Eltörlés
Típus: Kiegészítő, Támadó pecsét.
Leírás: A technika hasonlít a Katon: Tenrō-ra. A használó létrehozza a Tigris - Ökör - Patkány - Sárkány - Tigris kézpecséteket, majd a pecsétet úgy hozza létre, hogy megérinti a célpontot. Ezt követően, ha az áldozatunk chakrát használ, a pecsét elnyel egy kisebb mennyiséget. A pecsét létrehozója bármikor kisütheti az összegyűjtött chakrát, ami lényegében egy robbanás képében mutatkozik meg. A robbanás ereje attól függ, hogy a pecsétben mennyi chakra gyűlt össze. A pecsét létrehozója nem igazán érzékeli, hogy mennyi chakra gyűlt össze a pecsétben, így akár az is előfordulhat, hogy csak kisebb pukkanás jön létre.
Besorolás: S
Chakra: 800

A pecsét kinézete:
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 300?cb=20101220165426
Tottori Shinko
Tottori Shinko
Halott Karakter

Elosztható Taijutsu Pontok : 23


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 398

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Baku Pént. Márc. 02 2018, 22:34


Gyaku Kugutsu no jutsu / Fordított bábirányító technila
A használó egy chakrával töltött pecsétet helyez a bábra. Ez lehet akármilyen felépítésű, kidolgozású, felszerelésű báb, a lényeg, hogy főként harcra legyen tervezve. Ezután a használó megjelöli az áldozatot a chakrájával, például megérinti. A technika aktiválása után az előkészített báb folyamatosan támadni fogja a megjelölt áldozatot, legyen az akármilyen messze is a használótól. A báb önállóan cselekszik, a ráhelyezett pecsét egy különlegessége, hogy úgy irányítja a bábot, hogy a helyzethez tudjon alkalmazkodni (mesterséges inteligencia szerű, de nagyon fejletlen)
Előnyök: önálló bábmozgás, amíg az áldozat a bábbal harcol, el tudsz menekülni, vagy más bábokat irányítani
Hátrány: a báb esetlenebbül mozog, nem pontos, nem úgy viselkedik, mintha egy fejlett bábhasználó irányítaná. Ezenkívül a bábot könnyen elveszthetjük, ezért egyszerűbb, olcsóbb bábbal érdemes megcsinálni.
Szint: B?
Chakra:?


Chakura ataeru / Chakra adás
Egy bonyolult pecsétet kell elhelyezni a bábon. Ha chakrát vezetünk a pecsétbe, az képes átalakítani azt elemi technikává, melyet a báb képes használni. (Például: egy bábba belepecsételjük az Iwa no yoroi technikát, így képesek lehetünk a báb testét megkeményíteni; a Kyuuden no jutsu-val pedig elektromos gömböket képes lőni a báb.)
Előnyök: a használó képes lesz használni mind az 5 elemet is akár.
Hátrány: mindegyik elem 1-1 bábhoz van kötve, így ha az elpusztul, kezdhetjük előlről. Ezenkívül nagy mennyiségű chakrát kell az egyes technikákhoz felhasználni
Megkötés: egy pecsét felrakásához két személy kell: az egyik a bábhasználó, a másik pedig ismeri a pecsétet. Ezenfelül minden technikához az alap ch mennyiségének másfélszeresét kell elkölteni, hogy létrejöjjön
Szint: S
Chakra:?
*megj.: fentebb erre a technikára gondoltam, mikor Tobiramával beszéltem (második technika)


Monsuta kontororu / Szörmy irányítás
Ezzel a technikával egy embernél nagyobb, nem chakrahasználó élőlényt képesek vagyunk irányítani, mintha egy báb lenne.
Szint: B
Chakra: 270


Kegawa kontororu / Szőrgolyó irányítás
Ezzel a tecnikával egy embernél kisebb állatot tudunk irányítani, úgy, mint egy bábot
Szint: C
Chakra: 250
Baku
Baku
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin/Bábhasználó
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Uchiha Madara Hétf. Márc. 05 2018, 17:58

Szép napot!

Hanako: Ugyan a technika nem lehetetlen, mivel a chakrara reagáló magok némiképp megegyeznek a Mokuton alapjaival, így a Ninja tanács egy rövid eszmefuttatást végezne a témáról. Addig is kis türelmet szeretnék kérni tőled.

Yamato: Tőled is egy kis időt szeretnék kérni, hogy az NT megvitathassa ennyi báb egyszerre történő felírását. 

Baku:
Ninja: Bábtest, tűvető, bot, tűk a fegyverbe: 6000+3000+1500 (teli tárral)= 10.500 Ryo (+-1000 tölténytől függőeny)
Rákolló: Bábtest, katana, rákolló: 6000+10.000+15.000= 31.000 Ryo (Amennyiben chakraérzékeny pengéket szeretnél, az ár játéktéri kijátszás függvényében növekszik, javasolnám inkább a Hien stílus, mint kiegészítő elemként a költségek helyett)
Rák: Bábtest, erősített lemezek, két katana: 8000+2*10.000= 28.000 Ryo (+-4000 Katana függvényében)
Madárijesztő: Bábtest, kilövő szerkezet, egyéb kiegészítők: 6000+2000+1000= 9000 Ryo (+-1500 drótok mennyiségét tekintve)
Kar: Egyszerű felépítésű bábtest: 3000 Ryo (+- 1500 nagyságtól függően, a megnövekedésre külön technika szükséges, ahogy az óriás kezek mozgatására is, elvégre nincsenek konkrétan a testhez kötve.) Az ár inkább egy erősebb lemezű, minimálisan nagyobb páncélzatszerű karokat jelent.
Gömb: Bábtest, robbanóeszközök: 5000+4000= 9000 Ryo (+-2000 robbanójegyzet mennyiségtől függően)

Akkor a technikákat is ide írom:
Fordított bábirányítás: Az ötlet nem rossz, de a mesterséges intelligencia egy fából eszkábált bábbal igen csak nehézkes. Előre kiadott parancsokat képes teljesíteni, vagy akár az ellenfélre kapcsolva a bábot irányító fonalakat, képes annak mozgását leutánozni. Ugyan kezdeti formájában esetlen, egy esetleges és jól kigondolt elterelésnél vagy követésnél bevethető technika. Az MI-al még várjunk egy kicsit. 
Besorolás: B
Chakra: 250

Chakra adás: Tobiramara hagynám a technikát, ha volt róla korábban szó.

Az utolsó két technika működőképes, de már meglévő, a báb jutsuk topicjában szereplő Souen Hitomi Goku lényegében ugyanezt hivatott alkalmazni, annyi előnyöd lehet a tanulás során, hogy a kisebb élőlények kevesebb ellenállást mutathatnak, mint egy shinobi. AMennyiben szeretnéd mindneképp külön technikakánt ismerni, a fentebb említett jutsu leírásával 300 Chakras kezdőértékkel tanulhatod. Feltétele azonban, hogy az élőlényt csupán mozgatni vagy képes, számodra ismeretlen mozgási kultúrát, például a repülés imitálását csak ismeretek után leszel képes elsajátítani.

Shinko: Működőképes technika, azonban erről Hanaeval mindenképp beszélni kellene, ha jól tudom, neki van hasonló képessége, mely chakrat pecsétel el és robbant fel. Egy kis egyeztetési időt szeretnék kérni tőled.

További szép napot,


Uchiha Madara
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Senju Tobirama Hétf. Márc. 05 2018, 18:34

Üdv!

Baku:
Nem teljesen emlékszem, vagy chaten beszéltünk erről? Very Happy Mindenesetre ez így nem feltétlen lehetséges. Mármint képes lehet a báb technikát használni, ha a technika le van pecsételve, de erre találsz a pecséteknél egy jutsut és annál darabonként kellene lepecsételni a technikákat, tehát ezzel a pecséttel nem lenne képes rá. Csak úgy hogy átvezeted rajta a chakrád, úgy nem kapsz konkrét technikákat. Egy D szintű jutsu is egy jutsu, s megvan a maga metódusa, ami alapján alkotni kell, nem csak egyszerű chakrát helyezek ide-oda művelet. Magyarán minden esetben ismerned kellene a technikát amit a bábod használ és ezt úgy értem, hogy külön tudnod kellene használni önmagadtól. Elvégre attól, hogy egy pecsét raiton chakrát ad mondjuk, nem leszel képes irányítani a raitont, mert nem tanultad meg. Egy pecsét valóban létezhet, mellyel mondhatni szétbontod a sima chakrát és egy adott részét hasznosítod, mondjuk a raitont például, ekkor a pecsét egyszerűen csak kihozza a chakrádból azt a hatást, de nem fogsz rendelkezni vele, míg meg nem tanulod irányítani ugye. Illetve addig a pontig sokkal chakraigényesebb is lenne a raiton használata, mint alapból, viszont ha meg feloldottad, már értelmetlenné válik a technika. Igazándiból az egyetlen hatás, amit lehetségesnek tartok ennél a pecsétnél, hogy felhelyezi egy olyan személy, aki rendelkezik azzal az elemmel, amire átalakítja a pecsét a chakrát, majd azon áthaladva a chakra elemivé "válik" és a báb megkapja a hatásait. Pl Raiton pecséttel érintéssel megrázza az ellenfelet, vagy katonnal.. hát azzal inkább ne használd. Viszont abban a formában, amiben te szeretnéd félek nem lehetséges egy ilyen pecsét, s ha a lehetségessé tett verziót is nézzük, erősen körülményes lenne a beszerzése, hisz meg kéne tanítanod annyi embernek ahány elemet szeretnél használni konkrétan a bábokon keresztül, de konkrét jutsukat nem fogsz kapni sehogy se ilyen módozattal. Ha azonban rendelkezel elemmel, feloldottad mondjuk a Dotont, akkor kicsit ügyesebb használattal már képes vagy a bábon használni, illetve ha egy-két módosítást bevezetsz a bábba, mint mondjuk kiépített chakrahálózat, talán tudsz azokon keresztül is használni technikákat, ám csak olyanokat, amiket te magad is képes vagy használni. 


Amennyiben így is szeretnéd a technikát megvalósítani, úgy ezek alapján írd kérlek újra, aztán pedig szólj és megnézem! ^^

_________________
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 X75uhIm
Senju Tobirama
Senju Tobirama
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: E
Rang: Hokake
Chakraszint: Halálütés

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Baku Hétf. Márc. 05 2018, 18:52

Köszönöm az értékeléseket és tanácsokat. Néhánykérdésem lenne viszont.
A hien stílust illetve elemi chakra feloldását képes egy bábhasználó is megtanulni? Illetve, ha úgy döntök, hogy a karakterem feloldja, mondjuk az Doton-t, mint elsődleges chakratípust, de ezt nem írtam bele az ET-mbe (mármint, hogy ez az elsődleges ch típúsa, csak még nincs feloldva), azért még feloldhatja? Illetve akkor képes vagyok bábokon is használni technikákat, ha ezeket megvalósítom (például Rákollónál az ollóján használni a hien-t, vagy ltrehozni egy olyan bábot, ami, az előző példánál maradva, képes bizonyos doton technikákat használni)?
Apró megjegyzés, de Kar báb igazából 2 db nagyméretű alkarból állna, mellyel arra vagyunk képesek, mint a hozzá fűzött technikánál. Nem növeljük meg a báb méreteit, azok már így is nagyméretűek (75 cm átmérőjű alkar, és körülbelül 15 cm átmérőjű ujjak)
Baku
Baku
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin/Bábhasználó
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Uchiha Madara Hétf. Márc. 05 2018, 22:46

Magát a Hien stílust bárki tanulhatja, engedély nélkül is. A Hien legfontosabb előnye a chakra, tárgyakon való átvezetése, legyen az nyers vagy elemi chakraról. Amennyiben olyan bábokat alkotsz, melyek képesek megalkotni az elemiség alapjait, és kiküszöbölöd az esetleges hátrányokat, akkor képes lehetsz elemi tulajdonságokkal felvértezni egy-egy bábot. Problémáknál például a katon technikák, fabábon keresztül történő hazsnálatát értem pl. Egy egyszerűbb földpáncéllal képes lehetsz körbevenni bábot is, vannak külön beépítő technikák is.
Elemet bármikor feloldhatsz játéktéren, vagy úgy tudom, már élményben is.
A karoknál nem volt tiszta, hogy növeszteni akarod, vagy eleve nagy karokról beszélünk. A nagyobb bábkarok méretnek adtam amúgy meg az adatait. Minél nagyobb eszközöket akarsz mozgatni, annál több chakra, és tisztább koncentráció szükséges, ne feledd.


Madara
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Tottori Shinko Hétf. Márc. 05 2018, 23:43

Hoy!

Szeretnék bedobni két technikát ötletelőbe. Az egyiket Shinko-nak, míg a másikat Asuka karakteremnek.

Shinko technikája:
Suiton: Mizu Doresu no Jutsu // Víz elem: Vízköpönyeg Technika
A használó a teljes testére kivetíti a Suiton chakráját, aminek hatására az egész teste olyan lesz, mintha harmatos lenne. Ezt követően a létrejött elemi chakra természetét úgymond megváltoztatja a használó, aminek hatására visszaveri a fényt. Ennek köszönhetően a használó láthatatlanná válik.
Előnyök: Amíg a használó nem mozog, addig szinte teljesen lehetetlen észre venni szabad szemmel.
Hátrány: Mozgáskor megtörik a Vízköpönyegen a fény, így ha valaki a környezetét pásztázza, könnyen észreveheti, hogy valami nincs rendben.
Típus: Kiegészítő
Rang: ?
Chakra:
Megjegyzés: Tudom, hogy vannak különböző álcázó technikák, de én sajátot szeretnék, ami elemi technika Smile

Asuka technikája:
Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Latest?cb=20140106152644
Fūton: Kaze Heki no Jutsu // Szél elem: Szélfal Technika
A használó a szélchakrából egy olyan léghullámot hoz létre, ami saját maga előtt egy félkörben lényegében falat alkot. A technika lényegében arra van kifejlesztve, hogy a használó kivédjen különböző támadásokat.
Előny: A technika tökéletes arra, hogy felfogjon különböző dobó és lőfegyvereket, de leginkább a távolsági Raiton technikák hárítására alkalmas.
Hátrány: Ha nem Raiton technikát kell vele hárítani, csak akkor képes megakasztani a különböző fegyvereket, ha nagyobb mennyiségű Fūton chakrát sűrítünk össze.
Típus: Védekező
Rang: ?
Chakra: ?
Tottori Shinko
Tottori Shinko
Halott Karakter

Elosztható Taijutsu Pontok : 23


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 398

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Uchiha Madara Kedd Márc. 06 2018, 00:01

Szép estét!

Suiton: Mizu Doresu no jutsu: Működik az elvi alapokon, hasonló lenne a sunagakureiek által használt Rejtett álcához. Több a hátránya, mint az előnye, de a pillanatnyi láthatatlansághoz elegendő. Mozgás hiányában leginkább egy elemi Láthatatlanság köpenyéhez hasonlít.
Besorolás: C
Chakra: 250
Mozgással vegyítve, sunagakurei technikához hasonlóan is használható
Amennyiben erre módosítanád, az értékek B besorolás, 350 Chakra.

Asuka
Efféle szélfalat igazából bármelyik nagyobb területű széltechnikával elérhetsz, ha kicsit tovább koncentrálod, és sűríted a chakrat, mintsem szétszórod. Ha mindenképp külön technikaként szeretnéd, akkor,
Besorolás: C
Chakra: 230 az azonos szintű raiton ellen


Szeretnék megkérni mindenkit, aki több karakterével tesz be technikát, az az adott karakterrel tegye meg, a későbbi visszakeresések leegyszerűsítése végett. Az elfogadott saját technikákat pedig a Jóváhagyás topicba vezetve várjanak, amíg a Staff véglegesíti. 


Uchiha Madara
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Baku Kedd Márc. 06 2018, 07:57


Madara, a Kar-t nem akarom növelni, viszont nem egy olyan hatalmas báb, és szerintem nem is olyan bonyolult. Viszont ezeket a bábokat (Ninja, Yattako, Kani, Amu) igazából majd csak a Mira ninjo-technikámhoz akarom használni (igaz, meglehetősen sok, és bonyolult chfonállal. Azt is tanulásban kéne kijászani, bábonként, jól gondolom, ugye?)
 
Baku
Baku
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin/Bábhasználó
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 3 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 11 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.