Saját Technikák Ötletelője

+144
Lanmao
Datara
Hyuuga Ayako
Orochimaru
Hakkyou Katsumi
Hattori Arata
Shihouin Aki
Senju Tobirama
Tsuuzoku Tomoe
Hamacho Yoshitaro
Amori Shuu
Inohara
Hyuuga Junpei
Shunsui
Shimura Danzou
Nashimaru Miuru
Shibo
Katana
Djuka Munfurawa
Akihiro Jaken
Hasegawa Zauki
Bunjiro Hideaki
Kenshiro Yori
Ishihara Aki
Hyuuga Emiko
Aokaze Atsushi
Areno Shinichi
Masaru Ibuka
Misage
Nishikawa Karasu
Ginoo Yukizaki
Katsumi Mao
Howabi Kimiroku
Tsunomi Ai
Ago
Amaken Yoshimitsu
Imagawa Takayama
Nara Akane
Hyuuga Oyoki
Kenta Koizumo
Katsumi Kawachi
Jiraiya
Gonza Sasano
Chen
Okisha Aiza
Isha Dansei
Yura Houji
Korotsuki Kazeno
Suijin Benzaiten
Hiyama Takeo
Chikuma Gennosuke
Hiraga Natsu
Doshiri Asuka
Sado Kenji
Tairjuko Rikuno
Togan Hiroshi
Deidara
Hachidori Icye
Kira
Minovara Hitoshi
Miyamoto Musashi
Kenshiro Sena
Bayakoshi Yuukihime
Uchiha Madara
Baiko Isozaki
Killer Bee
Daizo Tensei
Sesshou Sarasho
Yamato
Uchiha Itachi
Gawakatsu Hikuro
Hinata
Sugomi Aoi
Hoshizoku Kaito
Takeyanagi Tomoko
Vándor Kazunari
Obake Kaito
Umi Michishio
Shikotou Sei
Obotsu Ryu
Tottori Shinko
Djuka Hiashi
Fudou Shun
Taiki Touya
Kamio Hiraku
Kaibutsu Hiroto
Djuka Ryuu
Akasuna no Sasori
Makenshi
Kushieda Unazaki Tessa
Akari Tenshi
Hokoshita Kinta
Sakaki Toua
Hazame Karou
Aburame Shino
Atsui Shouki
Kakuzu (Inaktív)
Ryu
Urufu Djuka Okami
Akira
Kitori Musato
Hara Akahito
Azumi Yuurei
Kagemare Kuzomi
Kenshiro Karu
Taidana Kaito
Akai Ryu
Shikamaru(Inaktív)
Hatake Kakashi(Inaktív)
Kenshiro Yuu
Itanashi
Uzumaki Kushina
Yamori
Darui
Djuka Kodomo
Shiren
Aono Takefumi
Kurotsuki Emi
Yotsuki Kagerou
Ayami Remiyu
Hyuuga Shakaku
Huramino Saito
Hazukage Kurono
Shirou Tavara
Hidetora No Minovara
Raion Tensei
Fujishima Hana
Hatake
Kanmiru
Zetsu
Hawake Kochio
Katsutomo Goukan
Shintaro Yun
Karin
Hazukage Ishida
Ayanokoji Takashi
Anso Saniko
Hakusho Hurima
Gruczi Duneai
Shikaku
Shikoku Naoki
Fujikage Koichi
Unazaki Ashura
Shagon
148 posters

9 / 40 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Djuka Kodomo Szomb. Feb. 04 2012, 13:17

Aka, már én is próbáltam régebben ezt, ott is az volt a baj, hogy már va, remélem összehozunk valamit ennyi kérelemből már:D
Djuka Kodomo
Djuka Kodomo
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 80

Tartózkodási hely : Getsugakure no Sato


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 1130

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shiren Szomb. Feb. 04 2012, 13:19

És miben lenne más a Tűzklón mint a többi? Csak annyiban, hogy mikor szertefoszlik, akkor lángok "keletkeznek"?
Csak érdekelne, hogy mért olyan nagy szám Very Happy
Shiren
Shiren
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1736
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 350 (B)
Gyorsaság : 1186 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : A Természet Útját járva


Adatlap
Szint: S+
Rang: Nekomata
Chakraszint: 1741

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Djuka Kodomo Szomb. Feb. 04 2012, 13:20

igen, esetleg robban. Annyiban, hogy a naruto világában a látvány és rendszer egyszerre működik. És miért ne lehetne a katon beállítottságúaknak is saját Bunshin-juk, ha a többi elemmel rendelkezőnek van? Very Happy
Djuka Kodomo
Djuka Kodomo
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 80

Tartózkodási hely : Getsugakure no Sato


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 1130

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shiren Szomb. Feb. 04 2012, 13:36

Hát robbanni az Árnyékklón is tud Very Happy
De így már értem Very Happy Nem szép dolog, hogy elnyomják a Katon beállítottságúakat Very Happy Hu hu lázadjunk! Very Happy
Shiren
Shiren
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1736
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 350 (B)
Gyorsaság : 1186 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : A Természet Útját járva


Adatlap
Szint: S+
Rang: Nekomata
Chakraszint: 1741

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Szomb. Feb. 04 2012, 13:43

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem ez az „uccu neki és kreáljunk jutsut” hozzáállás nem éppen a legjobb ötlet, mert szerintem az efféle „teremtésnek” ugyanolyan megalapozottnak kellene lennie, mint a hétköznapi életben a feltalálók művei, vagy hétköznapi élet dolgai.
A tűzklón ötletével már én is eljátszadoztam, mert hát szerintem is tök jó lenne, ha meg tudná Naka tanulni, de max ennyi a motivációm. Suliban azonban jó ok arra, hogy elgondolkozzak dolgokon egy unalmas óra keretei között.
Én valahogy a tűzklónt úgy tudnám elképzelni, hogy chakrából épül fel, az veszi fel a másolandó személy alakját, tehát ez a technika azon része, amikor a chakrát a testeden kívülre bocsájtod, a testeden kívül irányítod (mint például a Bunshin no Jutsunál).
A tűz létrehozásához ugyebár kell egy éghető anyag, égést tápláló közeg, valamint gyulladási hőmérséklet.
Éghető anyag – Chakra (simára gondolok)
Gyújtóforrás – Tűz elemű chakra
Égést tápláló közeg – Chakra ÉS Oxigén (magyarán víz alatt nem lehet létrehozni, valamint a hosszabb tűzhatás érdekében folyamatosan lehet tölteni chakrával, így növelve a hatásfokot)
Gyulladási hőmérséklet – Chakrával lehetne létrehozni: a részecskék egyre gyorsított sebességgel súrlódnak, így hőt hoznak létre, amely megadná ezt a hőmérsékletet, s maga a Tűz elemű chakra hozzáadása gyújtja be a tüzet, indítja be a robbanást, míg a sima chakra (jobb szó híján) „közvetítőként” hat.
Magyarán:
Létrehoznád sima chakrából a klónt, s ha fel akarod robbantani, akkor a Chakra-részekéket rá veszed az egymással való súrlódásra, így azok hőt termelnek, majd pedig hozzáadod a tűz elemi chakrát abban a mennyiségben, hogy milyen hatást szeretnél; nagy chakramennyiségben több részecske súrlódik, nagyobb sebesség (pl. 1000 m/mp a detonáció égési sebessége) így nagyobb a robbanás is.
Legalábbis nekem ez lenne a Tűzklón mögött álló elméletem. Naka voltam, Chuu~
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shiren Szomb. Feb. 04 2012, 13:59

O.o Az igen. Nem semmi kis elmélet.
A részecskék mozgatásába és az úgy létrejövő égésbe már én is komolyabban belementem. Kreáltam is egy jutsut ami el is lett fogadva kisebb javítások után. Szóval az egész jutsu létrejöttös dolgot szerintem a legegyszerűbb Kémiai szempontból megközelíteni. Én is valahogy úgy tudnám elképzelni ahogy Naka.
De még mindig az mellett vagyok, hogy inkább megtanulom a Kage Bunshint aztán pedig a Bunshin Bakuha-t és Wohllá Kész is a darabokra robban sült ellenfél ^^
Shiren
Shiren
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1736
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 350 (B)
Gyorsaság : 1186 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : A Természet Útját járva


Adatlap
Szint: S+
Rang: Nekomata
Chakraszint: 1741

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kitori Musato Szomb. Feb. 04 2012, 14:02

Yo!
Kérdésem a következő: az alábbi technika lehetséges-e ( és ugye ilyen még nincs az oldalon) ?


Név: Művész lélek // Geijutsu no tamashī

A technika neve nem festők lelkére vagy más egyéb közismert művészeti ágra utal. A technika maga a saját belső harcművészetet engedi szabadjára. A szellemi és fizikai erő egyesülése, azaz a chakra szétárad a testben, pont mint a Shunshin no jutsu esetében, csak itt nem csak a gyorsaság nő. Egész pontosan az csupán egy kicsivel növekszik. Itt a mozdulatok pontossága, erőssége, szépsége az ami jelentősen növekszik. A jutsu használatakor a shinobi arca semmitmondóvá válik, a mozdulatai pontosabbak, gyorsabbak, szebbek és kiszámíthatatlanabbak lesznek. Ilyenkor - valamilyen szinten - transzba esik a használó, természetesen tudatánál marad, csak "öszönből" mozog - ez azért van idézőjelben, mert itt a kifinomult harcművészeti ösztönre gondolok. Ennek hatására a védelme is növekszik nem csak a támadásainak fejlesztésére van ez a jutsu, de minden esetben kicsit sajátos hatással van a technika, mert minden személy más és ezért a belső művészete is más... még, ha csak egy kicsit is.

Szint: ?
Chsz:?


Kitori Musato
Kitori Musato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 450
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 500 (A)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 200 (C)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Itt-ott amott, ahol éppen szükséges...


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 396

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Aono Takefumi Szomb. Feb. 04 2012, 14:08

Elméleti kifejtést nem kezdek el, mert kiderült abban nem igazán vagyok jó, szóval csak a véleményem mondom el. A technikát elolvasva én arra jutottam, hogy nem igazán kéne ilyen formában létrehozni. Hogy mire is gondolok? Technika helyett inkább stílusként próbáld megalkotni, és ha később késztetést érzel még akár egy-két technikát hozzá. Hasonló dologban egyszer én is gondolkodtam más volt valamilyen szinten, de rájöttem nem sok értelme volna. Szóval én csak annyit mondok, hogy ez mint stílus jobban megérné.
Aono Takefumi
Aono Takefumi
Játékos Mesélő

Elosztott Taijutsu Pontok : 490
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 180 (C)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 250 (C)
Ügyesség/Reflex : 151 (C)
Pusztakezes Harc : 159 (C)

Tartózkodási hely : Itt is, ott is


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 490

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kitori Musato Szomb. Feb. 04 2012, 14:20

Igen, így belegondolva igazad van, csak azt nem tudom, hogyan tudnám megtanulni... mert ugye egy stílust nem lehet egy egyszerű Tanulás topicban megírt akármivel elsajátítani...
Akkor majd még várom egy mesélő véleményét és próbálkozok a dologgal Very Happy
Kitori Musato
Kitori Musato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 450
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 500 (A)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 200 (C)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Itt-ott amott, ahol éppen szükséges...


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 396

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hara Akahito Szomb. Feb. 04 2012, 16:09

No nem akarok személyeskedni pusztán ragálok a véleméyetekre Akian és Mirubi.

Elég egyszerű dolog miatt akarom a tűz klónt, nem azért mer hűűűűűűűűűűűűűűűűűű ez az én saját termékem levédetem stb..., ha nem azért mert nincs kanton bushin. A természeti csakrával létrehozott klónok kisebb szintűek mint a híres Kage no Bushin, nem kell vesződni azzal hogy kérelmet írjak (mivel kiemelten engedély köteles a dolog), de én még távol vagyok ettől. A lényege az hogy egy egyszerű és nagyszerű technika, amit netán lehet kombinálni mással (pl a klón robantos cuccal, csak most nem jut eszembe a neve, na ennél az lehetne hogy mivel tűz klón nagyobb szorzót kap a robbanás), a lényeg az hogy alacsony szintű technika ami idővel lehet durvább is. Az ötlet akkor fogalmazódott meg bennem amikkor láttam hogy Kaito pajtás hogyan turbózta fel a karasu bushint, én is valami egyszerű, de nagyszerű dolgot akartam ami idővel a karakterrel együtt fejlődik, és egyéniségéhez igazodthat.

Az elmélet pedig természetesen igen egyszerű. Van csakrád a többi kanton jutsuhoz hasonlóan a gyomrodban alakítod át, és amikkor kifújod akkor nem csak gyújtod a ch-t hanem sajád magad képre formázod is egyben. Természetesen mivel kantonról van szó fuiton ellen jó, suiton ellen nem (remélem utóbbi kettőt jól írtam, szél és a vízre gondoltam). Nem kell a témát túl spirázni. Vagyunk hárman akik akarjuk használni ezt a technikát, majd mi kigondoljuk hogy mi legyen és majd max a staff helyre tesz minket Smile ...
Hara Akahito
Hara Akahito
Játékos

Tartózkodási hely : Pont ott


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 185

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Uzumaki Kushina Szomb. Feb. 04 2012, 17:27

Hara Akahito írta:
No nem akarok személyeskedni pusztán ragálok a véleméyetekre Akian és Mirubi.

Elég egyszerű dolog miatt akarom a tűz klónt, nem azért mer hűűűűűűűűűűűűűűűűűű ez az én saját termékem levédetem stb..., ha nem azért mert nincs kanton bushin. A természeti csakrával létrehozott klónok kisebb szintűek mint a híres Kage no Bushin, nem kell vesződni azzal hogy kérelmet írjak (mivel kiemelten engedély köteles a dolog), de én még távol vagyok ettől. A lényege az hogy egy egyszerű és nagyszerű technika, amit netán lehet kombinálni mással (pl a klón robantos cuccal, csak most nem jut eszembe a neve, na ennél az lehetne hogy mivel tűz klón nagyobb szorzót kap a robbanás), a lényeg az hogy alacsony szintű technika ami idővel lehet durvább is. Az ötlet akkor fogalmazódott meg bennem amikkor láttam hogy Kaito pajtás hogyan turbózta fel a karasu bushint, én is valami egyszerű, de nagyszerű dolgot akartam ami idővel a karakterrel együtt fejlődik, és egyéniségéhez igazodthat.

Az elmélet pedig természetesen igen egyszerű. Van csakrád a többi kanton jutsuhoz hasonlóan a gyomrodban alakítod át, és amikkor kifújod akkor nem csak gyújtod a ch-t hanem sajád magad képre formázod is egyben. Természetesen mivel kantonról van szó fuiton ellen jó, suiton ellen nem (remélem utóbbi kettőt jól írtam, szél és a vízre gondoltam). Nem kell a témát túl spirázni. Vagyunk hárman akik akarjuk használni ezt a technikát, majd mi kigondoljuk hogy mi legyen és majd max a staff helyre tesz minket Smile ...

1. "A természeti csakrával létrehozott klónok kisebb szintűek mint a híres Kage no Bushin (…)" – Ez nem feltétlenül igaz. Szerintem a Kage Bunshin azért is ilyen nehezen elérhető, mert a mangában/animében nagyon fontos szerepe van, valamint egy speciális tekercsben van leírva, nagyon kevés ember szaladgál ezzel a jutsuval a tarsolyában, stb.
2. "a lényeg az hogy alacsony szintű technika ami idővel lehet durvább is" – az elemi beállítottságú jutsuk nem alacsony szintűek, mert mangában nem látsz túl sok genint elemmel harcolni – azok, akik használják őket (Pl. Temari), már nem genin szintűek.
3. "Az elmélet pedig természetesen igen egyszerű”, „Nem kell a témát túl spirázni.” – attól függetlenül, hogy a Naruto-világ sokkal különlegesebb, ’varázslatosabb’, mint a mi világunk, attól még a fizikai és az ok-okozati összefüggésekre ugyanúgy figyelni kell, mindent meg kell magyarázni. A gyümölcs sem lesz csak úgy a semmi közepén. Semmi sem egyszerű, ha nem magyarázod meg (ahogy a matek sem, ha egy tanár/barát/szülő, vagy könyv/net el nem magyarázza, senki sem születik matekzseninek).
4. "Van csakrád a többi kanton jutsuhoz hasonlóan a gyomrodban alakítod át, és amikkor kifújod akkor nem csak gyújtod a ch-t hanem sajád magad képre formázod is egyben.” – a lángokat formázod emberi képmásra? Hogyan? A lángoknak az anyaga adott, azt nem tudod átalakítani, max. egy okos Genjutsuval eltakarni. A láng tulajdonságai megmaradnak, ha tűzként kezeled – magyarán kileheled és begyújtod. A Katon az egyik legvadabb elem, az egyik legkiszámíthatatlanabb mind közül, az egyik legnehezebben formázható és idomítható.
5. "Vagyunk hárman akik akarjuk használni ezt a technikát, majd mi kigondoljuk hogy mi legyen” – nem csak hárman vagytok, többen is vagyunk ezen az oldalon, akik érdekeltek a témában. Csupán a Katon irányításának nehézségei mindenkinek szemet szúrnak, ezért sokan inkább hagyják a dolgot. Ennek ellenére sokan csak passzívba rakják az ötletet, nem pedig lemondanak róla.

Ezen kívül szeretnélek megkérni, hogy alaposabban olvasgasd a japán kifejezéseket. Én annak a híve vagyok, hogy ha valamit nem tudok pontosan leírni japánul, akkor inkább vagy kikeresem postolás előtt, vagy pedig inkább a magyar megfelelőjét írom, mert úgy sokkal kisebb a hibázás lehetősége.
Ezen kívül szeretnélek megkérni, hogy a helyesírásra vigyázz. Ha segít, akkor érdemes a postot Copy-zni Wordbe, ott kijavítani a hibákat, majd a javított változatot átmásolni, s azt postolni. Az elgépelések nem nagy ügyek, mindenkivel megesnek, de különösen ügyelj a nevek helyes leírására, mert zavaró lehet annak, akinek elírják a nevét.

Köszönettel: Hyuuga Aikan (aki lusta volt átjelentkezni Razz)

Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hara Akahito Szomb. Feb. 04 2012, 19:12

No kedves Aikan/Kushina először is köszönöm az észrevételedet. Az észrevételed hogy kanton nehezen irányítható teljesen jogos, én voltam hogy hülye hogy nem gondoltam erre. No akkor arra lennék kíváncsi fáncsi hogy az régen hogyan működött vagy pedig egy brain stroming kellene hogy hogy lehetne létre hozni ezt a klónt. Az egyszerűséget meg arra mondtam hogy az alap ötlet átlátható, bár a gyakorlat az mindig neccesebb ez most is így van.

A helyesírási hibákért meg sorry egyébként mindig wordben írom meg a hsz-imet, és még is meg kapom néha napján hogy nem írok helyesen ezek szerint my fault …
Hara Akahito
Hara Akahito
Játékos

Tartózkodási hely : Pont ott


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 185

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shikamaru(Inaktív) Szomb. Feb. 04 2012, 21:59

Musato, ez valóban egy stílus, ahogy azt előttem is mondta valaki. Hasonló létezik is, a Taira Doukou. Tulajdonképpen ugyanezt csinálja, amit leírtál. ^^ Ettől függetlenül, ha kidolgozod magát a stílust, akkor lehet belőle valami...

Naka, a KBnJ azért tiltott és tekercses, mert egy gyengébb emberke csinál belőle 5-öt, és meghal. Osztja a chakrát, nem véletlenül csak Naruto tudja használni értelmesen.
Shikamaru(Inaktív)
Shikamaru(Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: A
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Szomb. Feb. 04 2012, 22:29

Fém klón

Bármilyen fém eszközből, amit a földre dobnak, több eszköz felhasználásával kevesebbet kell a nyers fémet használni, ami minimálisan csökkenti a chakra igényt, nagy mennyiségű chakra felhasználásával és a föld fémtartalmával egy klónt lehet létrehozni, ami fém jellege miatt tartósabb a többi klón típusnál, viszont ezt a felhasznált chakra mennyiségétől függ. A felhasznált fegyverek a klón létrejötte után elvesznek.


Kaméleon egybeolvadás

Bizonyos chakra felhasználásával a használó képes beolvadni a környezetében. Ha egyszer használó alkalmazta minimális chakra mennyiséget kell rááldozni és a test színei a használóval együtt mozognak. A technika felderítésre és rejtőzködésre alkalmas, de túlzott használat után kaméleonná változhatsz. (mint Narutonak volt esélye a remete formánál a békává változás)

Ezek csak ötletek, próbálkozom
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Vas. Feb. 05 2012, 13:29

Nyaaaa~!
A minap sakkoztam apával (mert igen, tudok sakkozni, annak ellenére, hogy ilyen lökött vagyok Very Happy), és elgondolkoztam valamin, amit egyszer már felvetettem magamban fizika órán, de aztán dobtam is az ötletet. Előkerestem a fizika füzetemből a jegyzeteimet, átolvastam őket, javítottam rajtuk, majd pedig letisztáztam és újra átnéztem.
Az ötlet végtelenül őrült, tudom, úgyhogy sokakat (legalábbis azokat, akik olvasni fogják - már előre sajnálom őket -) le fogok fárasztani, mert ez egy amolyan tipikusan Nakás ötlet/felvetés.
Igaz, a Kérdések topicban nem kaptam választ arra, hogy a Chakra atomos felépítésű-e, de gondolom, az, mert sajnos másra nem tudok gondolni - már pedig ha másmilyen, akkor az tényleg "sajnos", mert az azt jelenti, hogy nem jutott más az eszembe, nem voltam elég kreatív.
Na de tegyük fel, hogy atomokból áll.
Az ötlet egy fizikaórán fogalmazódott meg bennem - azon az órán az atombomba felépítéséről, valamint a hidrogénbombáról tanultunk. (Igen, tudom, már itt fogjátok a fejeteket XD. Jólvanna Very Happy)

Kérdés/Felvetés:

Olyan méretű robbanás, mely egy atom- vagy hidrogénbomba erejével bírna (mínusz a radioaktív sugárzás) kivitelezhető lenne-e?

Csak akkor olvasd tovább, ha a Chakra atomos XD

Ötlet:

Az atom magból és elektronhéjból áll. Az a reakció kémiai reakció, melyben több atom vesz részt, és csak az elektronburkok rendeződnek át. Ha a reakció következtében új atommag (és atom fajta) jön létre, akkor nukleáris reakcióról van szó. A magfúzió következtében két kisebb atommagból egy nehezebb jön létre, a maghasadáskor egy nehezebb atommagból két könnyebb. Egy magfúzió esetén, ha a végtermék könnyebb a vasnál, akkor energia szabadul fel. Ha a magfúzió végterméke nehezebb a vasnál, akkor a reakció endoterm. Ez a természetben szupernóva robbanásakor megy végbe.
Magfúzió esetén két könnyű atommagot kell ütköztetni, hogy ezek egyesüljenek. Az atommagok azonos, pozitív töltése erős taszítóerőt fejt ki, ennek legyőzésére a magokat nagy sebességgel kell ütköztetni. Ezért nagy hőmérsékletre van szükség, hogy a magoknak elég energiája legyen a taszító erő legyőzéséhez, ugyanakkor óriási nyomásra, mivel nem minden ütközés vezet magfúzióhoz.

Fúziós anyag: Chakra (Tűz elemű)

A shinobi a testén kívülre bocsájt ki chakrát, melyet egy pontba fókuszál. Ebbe a pontba gyűjti össze a chakrát, egyre tömörítve és sűrítve is. A fókuszban létrejönne egy golyó alakú energiadúc, mely méretében nem nagy, viszont egyre sűrűbb és sűrűbb – a mérete nem, vagy csak nagyon kicsit változik. Ez persze elképesztő koncentrációt igénylő folyamat.
Az összetömörülő, egymással súrlódó chakra-részecskék a nagy nyomásra, a hely szűkössége, valamint a termelt hőenergia miatt egyesülnek. Az egyre növekvő sebességgel súrlódó részecskék folyamatosan termelik a hőt, a chakra-részecskék összeolvadásával a tömeg is lineárisan növekszik, megközelítve, majd el is érve a kritikus tömeget.
Az energia növekedése miatt a koncentrációnak nagyon nagy szerepe van – a növekvő energiát ugyanis kordában kell tartani, nehogy az szétszóródjon, nehogy leálljon a láncreakció. Ennél a fúziónál hatalmas hőmérséklet szükséges ahhoz, hogy beinduljon a láncreakció.
Az összeolvasztott chakra-részecskék az adott nyomáson elérik kritikus pontjukat, amikor már nem lehet jobban sűríteni őket, nem csak azért, mert „nem férnének” el, hanem mert az így létrejött hőenergia már képtelenné teszi a további töltést, akkor az chakradúc felrobban. Ugyanezt a hatást lehet akkor is elérni, amikor egy bizonyos töltésszinten túl a shinobi hirtelen megszakítja a folyamatot – az energia itt is kirobban. A „bizonyos szint” alatt azonban eloszlik az energia, nem robban fel.

Hatásai:
(Méret és koncentrátum függvényében)

• Lökéshullám
• Elektromágneses impulzus A hősugárzástól kezdve a látható fényen keresztül egészen a röntgensugarakig minden frekvencia megtalálható a spektrumában.

A bomba robbanásakor a hőmérséklet a több tíz millió Kelvint is elérheti. A levegő pár méter után teljesen elnyeli a keletkezett röntgensugárzást, ezáltal hirtelen felmelegszik. Légköri detonáció esetében egy tűzgömb alakul ki, ami tágulni és egyben emelkedni kezd. A tűzgömb hirtelen tágulása összenyomja a szélén lévő hideg levegőt, akusztikus hullámot kialakítva.

A bomba robbanásakor hirtelen felszabaduló energia egy része a bomba közvetlen közelében levő atomok hőenergiájává alakul. A nagy sebességű atomok sugarasan távolodni kezdenek a robbanás központjától, maguk előtt „tolva” a még hideg levegőt. Így egy nagyon erős lökéshullám alakul ki, ami valójában egy klasszikus akusztikus hullám. Ez a lökéshullám eleinte késik a tűzgömbhöz képest (bár így is gyorsabb, mint a hang). Abban a pillanatban, amikor a lökéshullám utoléri a tűzgömböt, a nagy nyomástól a levegő izzásig melegszik, így még egy villanás látható.
A robbanás során jelentkező széles spektrumú elektromágneses sugárzás hősugárzás formájában fejti ki romboló hatását. A hősugárzás okozhat tüzet, égési sérüléseket, a keletkező ultraibolya sugárzás pedig ideiglenes vagy végleges vakságot.

Köszönöm a türelmet - és remélem, nem túl sok hajat téptetek ki ^^".
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hara Akahito Vas. Feb. 05 2012, 14:01

Kedves Hyuuga Aikan

Hali!

Csak átfutottam, mert rohanok vissza Pestre szóval, majd pontosabb választ akkor adok ha vissza értem. Érdekel elmélet, azzal hogy a ch atomos azzal egyet kell hogy értsek egyszerű analitika mivel mennyisége van így valamiből állnia kell. A továbbiakban az a fontos hogy milyen atomokból ál és azoknak az elektron szerkezete hogyan ál össze milyen elektron héja van, ez utóbbi roppant fontos hogy az adott anyag mennyire reakció képes, mert ha nemesgáz szerkezetű akkor már bizony a palacsinta mástól barna és az egész elmélet ugrott, utóbit azért zárom ki (már mint hogy nemes gáz szerkezetű) mert akkor semmit nem lehetne vele létrehozni elemi szinten. Ha meg van a meg felelő tömeg és a megfelelő elektron szerkezet akkor reakció képes. Ha mag fúzióra vágysz az necces a hőmérséklet lényegtelen mert azt az atomok bomlása biztosítja (lsd atomerőművek működése), itt a nyomás a lényeg mivel nyomás hatására neutronok szabadúnak fel és ez bombázza a hidrogén atomokat (ha már ha hidrogén bombát veted alapul), ekkor keletkeznek újabb hidrogén atomok mivel nincs elegendő hely ezért sűrűsödik a dolog(azért van nyomás) egy idő után az anyag massza eléri a kritikus tömeget, akkor már az adott nyomás alatt nem képes tovább működni ergó szét robban az egész cuc, ezért van hatalmas ereje neki. A sugárzás az abból következik hogy a bomba hatására a környezetben alfa/béta (mesterséges környezetben pedig omega ha jól emlékszem a nem görög neve a befogásnak nevezet bomlási folyamatról van szó) ezek hatására jönnek létre új elemek és indul be egy hatalmas lánc reakció, továbbá neutrínó és anti neutrínó jön létre(ezzel a kettővel Svájcban kísérleteznek nagyon durva körülmények között), ezt a két anyagot lehetetlen kezelni. Szóval ha magfúziós ch bombát akarsz létre hozni akkor a sugárzás kötelező mellék hatása lesz, a dolgoknak, továbbá te biztosan ki nyiffansz ha nem egy klónt használsz, de még úgy is lehet. Ahhoz hogy létre jöjjön a magfúzió ahhoz meg hatalmas ch kontrol kel s++++++++++++++++ szintű.

Ha nem akarsz sugárzást és egyszerűbb módon akarsz bombát gyártani néz utána a vákuumbombának, ma jelenleg a legerősebb bomba aminek nincs sugárzás mellék hatása.

De még nekem is át kellnéznem a kémia füzteimet, remélem nem égettem el őket
Smile
Hara Akahito
Hara Akahito
Játékos

Tartózkodási hely : Pont ott


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 185

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Taidana Kaito Vas. Feb. 05 2012, 14:56

Akahito kevered a szezont a fazonnal igen erősen Very Happy, szerencsére régi tanáraink nem látják ezt Smile

A bomlás az atombombánál van, ne keverd bele a hidrogénbombát. Az maghasadásnál van szerepe a bomlási fajtáknak...
A hidrogénbombánál magfúzió van és az atomok tömege határozza meg hogy endoterm vagy exoterm lesz a folyamat. A jól mondtad hogy a nyomás fontos azt általában tnt-vel oldják meg. A továbbá fontos a hőmérséklet mivel ez szolgál arra hogy az azonos töltésű atomok egymásnak ütköznek.

A jutsu hátul ütője kettő dolog. Hogyan állítasz elő több millió Celsiust és óriási nyomást egyszerre, ezt még kordában kellene tartani. Ahhoz hogy a alacsony szinten kordában tartsd ahhoz mágneses erő elég, de ez laboratóriumi körölmények között ... Magát a magfúziós/plazmafúziós folyamatot 50 év alatt fejlesztették ki, a shinobinak aki ezt létre kell hozni hihetetlen fizikai és matematikai képességekkel kell rendelkeznie, és nem tudom hogy meg van e ez a Naruto világában.
Taidana Kaito
Taidana Kaito
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 275

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Vas. Feb. 05 2012, 19:50

Akkor már én is hozzá szólnék, ami a bomlást illeti az az atombomba, ami az alapján működik, a hidrogénbomba robbanásához atombombát robbantanak, ami így létrehozza a kimondhatatlan magas hőmérsékletet.
Na már most még egy észrevétel. Ahhoz, h elérd a közel fénysebességet nem csak iszonyat hőmérséklet kell, de energiamennyiség is, amit ha fenn akarod tartani a sebességet, akkor folyamatosan növelni is kell a mennyiségét (E=mc2 alapján)
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Vas. Feb. 05 2012, 20:52

Woah, micsoda kis fizikai kupaktanács alakult itt ki Very Happy. Annyit azért szeretnék megjegyezni, hogy ez az őrült ötlet csak az atom- és hidrogénbomba skiccét követi vadul. Chakratömörítésről van szó addig, amíg az el nem éri a határt és bumm. Ehhez hoztam a mi világunkból példát, hogy legyen némi alapja is az őrült gondolataimnak.
Naka többször próbálkozott a tűz elemű jutsuknál a chakra olyan koncentrátumra emelésével, amikor a technika a "képedbe robban" (Naka szavai XD), de ezek nagyobb felületű jutsuk voltak. és akkor kattant be nálam, hogy mi lenne, ha Naka a felületet csökkentené? Tegyük fel, hogy van egy lufid. Piros, rajta két szív, alkoholos filccel rajzolsz neki szájat is, meg amit csak akarsz. Ha ezt a lufit elkezded tölteni valamivel (víz, levegő, homok...), akkor egy idő után kipukkad, mert nem bírja a strapát, eléri a határait. Ha van egy ekkora kis fókuszpontunk, amibe folyamatosan áramoltatjuk a chakrát, miközben arra figyelünk főként, hogy a fókuszpont mérete ne növekedjen, de a benne lévő chakra se irányuljon kifelé, akkor egy bizonyos határt elérve elvileg ennek is fel kellene robbannia, nem? oO
(És ha már igen, akkor miért ne lehetne gombafelhő? (>.<) nyaaa, gombafelhőt akarok, buuu)
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Vas. Feb. 05 2012, 21:02

Tőlem lehet gombafelhő, de ez öngyilkosság (kb úgy fogsz járni, mint Deidera Sasuke ellen)
Abból lesz az, h több száz km sugarú körben minden élőlényt, de ha elég kis helyre koncentrálod, akkor akár ezer méteres is lehet a sugár
Végülis mit akarsz létrehozni? Szerintem ebből inkább supernova robbanás lesz, mint atombomba és valószinűleg a föld is elpusztulna (mivel ha túl kicsi lesz a fókuszpont akkor a gravitáció hatalmasra nő és ez anyagi minőségtől függetlenül magába szív mindent, és fekete lyukként elpusztít mindent, ami belekerül, ugyanis a gravitációs erő széttép mindent)
Ja és mint káros mellék hatás nem lenne értelme folytatni a Naruto gundant:D (pedig én még el se kezdtem Mad )
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Vas. Feb. 05 2012, 21:09

Hogy mit akarok? Káoszt, pusztítást, vért, tüzet! Bwuhahahaaaahahaaa!!! Twisted Evil
Na jó, nem Very Happy Az ötlet csupán felvetés, a pusztítás mértéke miatt nem gondoltam valós jutsunak, de egyszerűen muszáj volt megkérdeznem benneteket! Biztos ti is voltatok úgy már vele, hogy "mi lenne ha..." és akkor nem tudjátok megállítani a gondolatmenetet, mert az magával ragad - na, velem is ez történt.
Na de most mondd azt, hogy nem lenne überállat egy ekkora robbanás Very Happy (a való életben kikészülnék az ilyentől, de a Gundan világában erre azt mondom: "Miért ne? Döh!")
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Akira Vas. Feb. 05 2012, 21:15

Én ha ilyet tudnék létrehozni a világban, akkor befognám alternatív energiaforrásként és megpróbálnám kideríteni, h lehet irányított robbanással energiát létrehozni, Gundanba viszont szórakoztató lenne egy ilyen esemény, napszemüvegbe nézném végig egy szomszédos galaxisból ahogy elpusztítod a tejútrendszert Very Happy
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Djuka Kodomo Vas. Feb. 26 2012, 21:34

No, újabb ötlet jutott eszembe...egy idézéssel összekapcsolt kiegészítő nin/genjutsu...

Karasuta no jutsu // Károgás
A nevében is benne van, a technikához szükséges egy varjú. Ezt a varjút idézéssel, illetve varjúklónnal lehet megteremteni. A technika elején a használó megidéz/készít egy varjúklónt, melyet egyből fel is old. A szétrepülő varjak /klón esetében/ károgni kezdenek. A hangokat manipulálva egy hang alapú Genjutsu-t hozhatunk létre, illetve hang alapon vagyunk képesek csapdába ejteni az ellenfelet. Ezután szinte bármely genjutsu-t képesek vagyunk hang alapon létrehozni.
Kikötés: Egy ismert varjútechnika, illetve a szövetségnél tanulandó, esetleg utólag /egyszóval szövetség nélkül nem hatásos/.
Chakra:?

Akaitsuki Hantei // A Vöröslő Hold ítélete
A technika magasabb fokán a varjú károgással egy egyedi, igen magas szintű genjutsut hozhatunk létre. Az áldozat beleesik a genjutsuba, melyben egy sötét világba kerül. Egy mezőn, melyre a vörös Hold sugarai ragyognak. Az áldozat ki van feszítve, esetleg leláncolva, a lényeg, hogy mozgásképtelen állapotba kerül. Ekkor egy nagy csapat varjúsereg repül felé, és szép lassan mindegyik lecsíp az áldozat testéből egy darabot. Összesen 40 varjú kínozza. Majd elrepülnek. A Hold vörös színe először világosabb, majd napról napra sötétedik, a varjak újra jönnek. Összesen 9 napot él át az áldozat. Ha a technika beválik, az áldozat olyan szinten legyengül, hogy a való életben elájul, megbénul egy kis ideig, így harcképtelenné válik.
Kikötés: Károgás ismerete
Chakra:?


A hozzászólást Djuka Kodomo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 26 2012, 22:14-kor.
Djuka Kodomo
Djuka Kodomo
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 80

Tartózkodási hely : Getsugakure no Sato


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 1130

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Taidana Kaito Vas. Feb. 26 2012, 21:49

A varjúdal már létező technika !!! (Shirou Tavara-é)
Taidana Kaito
Taidana Kaito
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 275

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Djuka Kodomo Vas. Feb. 26 2012, 21:54

átírtam a nevét:D...megtaláltam:D
Djuka Kodomo
Djuka Kodomo
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 80

Tartózkodási hely : Getsugakure no Sato


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 1130

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 9 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 40 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.