Saját Technikák Ötletelője

+144
Lanmao
Datara
Hyuuga Ayako
Orochimaru
Hakkyou Katsumi
Hattori Arata
Shihouin Aki
Senju Tobirama
Tsuuzoku Tomoe
Hamacho Yoshitaro
Amori Shuu
Inohara
Hyuuga Junpei
Shunsui
Shimura Danzou
Nashimaru Miuru
Shibo
Katana
Djuka Munfurawa
Akihiro Jaken
Hasegawa Zauki
Bunjiro Hideaki
Kenshiro Yori
Ishihara Aki
Hyuuga Emiko
Aokaze Atsushi
Areno Shinichi
Masaru Ibuka
Misage
Nishikawa Karasu
Ginoo Yukizaki
Katsumi Mao
Howabi Kimiroku
Tsunomi Ai
Ago
Amaken Yoshimitsu
Imagawa Takayama
Nara Akane
Hyuuga Oyoki
Kenta Koizumo
Katsumi Kawachi
Jiraiya
Gonza Sasano
Chen
Okisha Aiza
Isha Dansei
Yura Houji
Korotsuki Kazeno
Suijin Benzaiten
Hiyama Takeo
Chikuma Gennosuke
Hiraga Natsu
Doshiri Asuka
Sado Kenji
Tairjuko Rikuno
Togan Hiroshi
Deidara
Hachidori Icye
Kira
Minovara Hitoshi
Miyamoto Musashi
Kenshiro Sena
Bayakoshi Yuukihime
Uchiha Madara
Baiko Isozaki
Killer Bee
Daizo Tensei
Sesshou Sarasho
Yamato
Uchiha Itachi
Gawakatsu Hikuro
Hinata
Sugomi Aoi
Hoshizoku Kaito
Takeyanagi Tomoko
Vándor Kazunari
Obake Kaito
Umi Michishio
Shikotou Sei
Obotsu Ryu
Tottori Shinko
Djuka Hiashi
Fudou Shun
Taiki Touya
Kamio Hiraku
Kaibutsu Hiroto
Djuka Ryuu
Akasuna no Sasori
Makenshi
Kushieda Unazaki Tessa
Akari Tenshi
Hokoshita Kinta
Sakaki Toua
Hazame Karou
Aburame Shino
Atsui Shouki
Kakuzu (Inaktív)
Ryu
Urufu Djuka Okami
Akira
Kitori Musato
Hara Akahito
Azumi Yuurei
Kagemare Kuzomi
Kenshiro Karu
Taidana Kaito
Akai Ryu
Shikamaru(Inaktív)
Hatake Kakashi(Inaktív)
Kenshiro Yuu
Itanashi
Uzumaki Kushina
Yamori
Darui
Djuka Kodomo
Shiren
Aono Takefumi
Kurotsuki Emi
Yotsuki Kagerou
Ayami Remiyu
Hyuuga Shakaku
Huramino Saito
Hazukage Kurono
Shirou Tavara
Hidetora No Minovara
Raion Tensei
Fujishima Hana
Hatake
Kanmiru
Zetsu
Hawake Kochio
Katsutomo Goukan
Shintaro Yun
Karin
Hazukage Ishida
Ayanokoji Takashi
Anso Saniko
Hakusho Hurima
Gruczi Duneai
Shikaku
Shikoku Naoki
Fujikage Koichi
Unazaki Ashura
Shagon
148 posters

30 / 40 oldal Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Doshiri Asuka Csüt. Aug. 06 2015, 22:40

Üdvözlet!

Két dologgal kapcsolatban jöttem, az egyik egy báb, a másik pedig saját technika:

Naraku

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 20a85qc

Maga a báb Asuka jellemváltozása után lesz elkészítve(a változás épp kijátszás alatt). A báb leginkább a közelharci támadásra alkalmas, két pár teleszkopikus karjával és kígyószerű testével. A farokrész szélei ki vannak élezve, míg a vége hegyes. Ha valakit körbe fognak vele, akkor komoly vágási sérülést lehet vele okozni, illetve akkor már könnyedén le lehet szúrni a célpontot is. A bábba az egykori Tenshi fegyverei vannak elhelyezve: két karban 1-1 30cm hosszúságú penge, a másik két karban pedig 1-1 bombakilövő szerkezet van. A báb szájában egy tűvető található.

Fegyverei:
- 1 tűvető a szájában
- 1 pár 30cm hosszúságú penge, ezek a csukló alól törnek ki; 1-1 karban elhelyezve
- 1 pár bombakilövő szerkezet a tenyerekbe rejtve; egyikből(a balosban) füst, míg a másikban rendesen robbanó bombákat vannak, egyszerre 5-5db van a karokba rejtett tárakban.
- Skorpiófarok 

Elkészítési ár: ???

És akkor a saját technika:

Kugutsu Fūin: Kugutsu Tensei no Jutsu // Báb Pecsét: Báb Feltámadás Technika
Típus: Fūin jutsu; Pecsét technika
Kézjelek: Tigris - Kígyó - Kutya - Sárkány - Tenyerek összecsapása
Leírás: Egy igen érdekes pecsét technika, ami lényegében a hírhedt Sasori munkásságát másolja, vagyis az emberi bábokat. Ez a technika viszont nem embereket változtat bábokká. A kézjelek megalkotása után, amint összecsapja a tenyereit a bábmester, a báb testéből chakraláncokat törnek elő és ragadják meg a célpontot. Ezután tovább kell koncentrálni, mert a java csak most következik. Miután meg van a kapcsolat, a láncok visszahúzódnak a báb testébe, miközben elragadják az áldozat lelkét. Ezt követően a bábbal használni lehet az áldozat által ismert technikákat.
Erősség: Ha megszereznek vele egy lelket, akkor akár pusztító technikák birtokába is juthat a bábmester.
Hátrány: Mozgócélpont ellen nehéz bevetni a technikát, éppen ezért használat előtt el kell fogni az áldozatot. Ahhoz hogy a lélek által nyert technikákat használni lehessen, ismerni kell az áldozat által használt technikákat. Éppen ezért mindenképp látni kell a célpontot harc közben, vagy pedig BINGO-s adatok alapján esetleg más információkból meg kell tudni mit képes használni az áldozat.

Szint: A vagy S
Chakra: ?
Doshiri Asuka
Doshiri Asuka
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 879
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 302 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 352 (B)
Ügyesség/Reflex : 375 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 804

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Pént. Aug. 14 2015, 16:14

Fuuinjutsu Tochi no Hakai // Pecsét jutsu: Pusztítás földje

A technika kivitelezése három lépcsőből áll. Először is létre kell hoznunk egy speciális pecsétet ami hatalmas mennyiségű chakra eltárolására képes. Eztán a pecsétbe már említett 'hatalmas' mennyiségű KATON elemű chakrát kell áramoltatni. Ez a folyamat több órát vesz igénybe és meglehetősen megterheli a szervezetet ezért csak akkor ajánlott egyedüli alkalmazása ha a használó rendkívüli (S/S+) chakrakészlettel rendelkezik. Miután sikeresen feltöltöttük a pecsétet chakrával ezek után elvégezzük a megfelelő kézpecséteket és ráhelyezzük a már meglévő pecsétünkre egy másodikat. Miután a kettős pecsét készen áll már csak el kell indítanunk a folyamatot és minél gyorsabban elhagyni a területet, lényegében a második pecsét időzítő jellegű is lehet. Az elsődleges pecsétben tárolt chakrát a második pecsét gyakorlatilag addig süríti amíg az elsődleges pecsét széthasad és így egy elemi erejű robbanás következik be amelynek nagyjából akkora az ereje mint egy nukleáris fegyvernek. (Atomrobbanásként próbálom elképzelni.) A detonáció több kilóméteres sugarú körben mindent megsemmisít. A technika hátránya, hogy S szintű chakra készletre van szükség a létrehozásához, illetve kiemelkedő chakra kontrollra van szükség mert a létrehozás idő igényes és ha instabil a pecsét akkor könnyen felrobbanhat és felemésztheti a készítőjét. 

Chsz: 
Szint: (S/S+)
Megkötés: Kiemelkedő katon elemi affinitás, rendkívüli chakra sztamina
Típus: Távolharci, kiegészítő, pecsét 
Kézjelek: Sárkány, ló, sárkány, kígyó, kutya, majom
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenta Koizumo Szomb. Aug. 15 2015, 23:07

Ha már mindenki OP-zik, akkor én is bedobok valamit, igaz, nem atomrobbanás no jutsu jellegű lesz Very Happy

Sora Kenrin // Égi Hatalom
Tűz elem - kiegészítő
A jutsu nem elsősorban támadó vagy védekező technika, de segítségével a használó sokkal szélesebb skáláját használhatja a létező mozgásformáknak. A ninja képessé válik az ég meghódítására, mint a madarak, Sakura pofonját megélt élőlények, vagy a Vasember (tongue). Utóbbi repülési módszeréhez egyébként némiképp hasonlít is a jutsu. 
Maga a technika kombinálja a tűz elemet, és a rakéták működési elvét. Négy gömböt kell a használathoz létrehozni a talpaknál, és a tenyereknél a tűz chakrából. A felszálláshoz a ninjának csupán annyi a dolga, hogy a gömbökben sűrűsödő chakrát kiengedi, ezzel hatalmas hajtóerőt létrehozva. A meghajtásért első sorban a talpaknál lévő "hajtóművek" felelősek, a tenyereknél lévők az egyensúly fenntartására és manőverek pontos kivitelezésére szolgálnak. A levegőben a shinobi a testével irányítja magát, de az akrobatikus, látványos mozgásra való képesség csak rengeteg gyakorlás árán szerezhető meg. Hogy miért van szükség a gömbökre? Vész esetén a ninjának harcképesnek kell lennie, és a jutsu fenntartása közben nem vehet elő egy kunait, de hatékony lehet, ha például egy ilyen tűzgömb találkozik az ellenfél egyik testrészével. 
Szint: lvl ninja (tehát magas)
Chakraszint: úgyszintén
Kenta Koizumo
Kenta Koizumo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 40

Állóképesség : 180
Erő : 200
Gyorsaság : 300
Ügyesség/Reflex : 300
Pusztakezes Harc : 150

Tartózkodási hely : Szerdán


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Szomb. Aug. 15 2015, 23:45

Hanae
Elfogadva, a pecsét könnyen feltörhetősége miatt:
Besorolás: B
Chakraszint: 300
Chakra elszívás:
D Szintű ellenfél --> Körönként -12%
C Szintű ellenfél --> Körönként -8%
B Szintű ellenfél --> Körönként -5%
A Szintű ellenfél --> Körönként -3%
S Szintű ellenfél --> Körönként -1%

Ha többször vagy képes pecsétet létrehozni az ellenfelen, akkor természetesen több pecsét dupla hatást fejt ki. Ha S szinten használod a technikát, akkor is megmaradnak az arányok, ugyanis a pecsét attól még egyszerűbb és az összetétele változatlan, hogy te fejlődtél.




Kimiroku 
Hasonló formában megvalósítható, ha érdekel még akkor írj rám és akkor ha otthon leszek, és nem egy elég fura gépnél + bill-nél, akkor leírom elfogadhatóra a technikát. Ha jól tudom akkor ezek a chakra Yang manipulálására fognak épülni, de ezt Shikamaru is megállapította. Ő a Kage technikáival hasonlította ezeket össze.
+ Ennél a technikánál azt se felejtsd el, hogy amit Nagato használt és amit a Doki használ, az nem egy szinten van.





Asuka
Itt most számítsunk ki neked egy fix elkészítési árat, vagy az elfogadásra tetted be? ><
A technika voltaképpen magát a chakrát ragadja el, ami egy elég komoly chakraelszívó technika, főleg, hogy a leírásod alapján itt még ugye felhasználható lesz a chakra és így a technika. Ez nem lehetetlen dolog, de az olyan chakra elszívások, amiket aztán a használó fel is tud használni, mind engedélyesek, így írj nekem Pm-ben, hogy mennyire vagy hajlandó átvariálni a technikát és ha ezzel megvagyunk, majd akkor eldöntöm, hogy akkor az NT-vel kell-e megvitatni ezt a dolgot, vagy elfogadható-e a megbeszélt technika átírva.
Egyébként ez a pecsét nekem Bunpuku Bijuu pecsételő technikájára hasonlít.





Karu
A technika elfogadható, de hogy őszinte legyek, így átértékelve ez nagyon magas szint. (Ha gondolod odaírhatod majd az "S+"-ot Very Happy) Az én karimnak is van egy hasonló technikája, ami egy kilométerre terjed ki. Az erősen 1000 chakrás technika. Na most ha Te egy ekkora robbanást 2 kilométerre akarsz kiterjeszteni, akkor az a legjobb esetben is 2000 chakra de ha jó indulatúak akarunk lenni, akkor 1800. Én megadom neked ennyire, mert valószínűleg már csak azért is elérnéd, de nem lenne fair ezt alább engedni. Ha egy kilométerre csökkented akkor 1000 chakra lesz.
(Igen felvittem az Én karimnak is)
Tudom hogy chaten "kiegyeztünk" 1300-ban de nem lenne fair ha egy ilyen technika csak ennyi chakrába kerülne. Elvégre egy ilyen robbanás, már egy egész rejtett falut és környékét is elpusztíthat, mivel maga a robbanás által keltett tűz meg hasonlók a 2 kilométer, a lökéshullám és a többi még nincs is beleszámolva.





Koizumo
A technika tökéletesen működik sok chakra használatáva, azonban egy dolgot nem vettél számításba: A tűz ugyanolyan hatással van a használóra, mint az ellenfélre. Pár centire (De még egy méterre is) a kezedtől egy ilyen fokozottan égő, perzselő, intenzív "rakéta" szétégeti a kezed.
Ha a vasemberből indulsz ki akkor ott is van ami felfogja a hőt és nem olvad meg.
De amúgy szerintem ilyenkor a hő tolja előre a rakétákat is vagy nem? Talán kérdezd meg Kawachit erről Ő jó fizikából, vagy ha esetleg megnézed valahol és felvilágosítanál egy rakéta működéséről, akkor akár még ki is találhatunk erre valamit, viszont a legfontosabb probléma maga a hő.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Vas. Aug. 16 2015, 02:13

Okés érthető. Engem nem zavar, a tied őszintén szólva nem is érdekel nem kell magyarázkodni. Legyen szintekre szedve mondjuk S 1000 1 Km // S+ 1800-2000 (döntsd el) 2 Km. Azt gondolom ez abszolult reális mi a véleményed?
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenta Koizumo Vas. Aug. 16 2015, 09:31

Igen, tudom, hogy a rakétát nem a hő hajtja, ezért is írtam hogy "a gömbökben sűrűsödő chakrát kiengedi, ezzel hatalmas hajtóerőt létrehozva." // Utólag hozzátenném, hogy tolóerőt akartam írni. // Tehát nem a hő hajtaná Koizumot, hanem a kiengedett chakra. Na mármost mintha lenne az oldalon olyan technika, amivel a használó immunis lenne a saját maga által létrehozott Katon jutsukra, egy hasonló célú technikával szerintem elkerülhető, hogy szegény Koi keze hamuvá égjen.
Kenta Koizumo
Kenta Koizumo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 40

Állóképesség : 180
Erő : 200
Gyorsaság : 300
Ügyesség/Reflex : 300
Pusztakezes Harc : 150

Tartózkodási hely : Szerdán


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Yamato Vas. Aug. 16 2015, 09:58

Nem tudom kit kell felvilágosítanom a rakéta elvről, de a laírásokat olvasva inkább Jira szorul rá, mert Koinál úgy látom világos az elv.

Nos a rakéta elvén működik a lufi is, amit ha felfújsz és elengedsz össze vissza repül. Nem a hő az, ami kilövi a rakétát. A rakéta elv gyakorlatilag Newton törvénye, a hatás- ellenhatás elve. Arról van szó, ha valami, rakétában az üzemanyag, kiszabadul egy irányba, akkor az a test, amiből kiszabadult az ellenkező irányba fog mozdulni.  Lásd Lufi, mentosos kóla stb.

Koinak meg azt javaslom, hogy inkább valami eszközt probálj meg beszerezni, ami jól vezeti a hőt és azon keresztü is tudsz tűz chakrát is áramltatni. Én alapvetően valami tűz elemi chakrára érzékeny eszközre gondoltam, de biztos lesz ötleted, hogy mi is legyen az.
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenta Koizumo Vas. Aug. 16 2015, 10:13

Köszi Yama ^^ Kesztyű lehetne például valami kis fúvókákkal, és ugyanilyen cipő, így a hatékonyság és a hőtől való védelem is meg van oldva. Így lényegében ez nem is technika, hanem egy eszköz lesz, de a nevet megtartanám >.>
Kenta Koizumo
Kenta Koizumo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 40

Állóképesség : 180
Erő : 200
Gyorsaság : 300
Ügyesség/Reflex : 300
Pusztakezes Harc : 150

Tartózkodási hely : Szerdán


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Vas. Aug. 16 2015, 12:43

Hyuuga Aikan írta:Nyaaaa~!
A minap sakkoztam apával (mert igen, tudok sakkozni, annak ellenére, hogy ilyen lökött vagyok Very Happy), és elgondolkoztam valamin, amit egyszer már felvetettem magamban fizika órán, de aztán dobtam is az ötletet. Előkerestem a fizika füzetemből a jegyzeteimet, átolvastam őket, javítottam rajtuk, majd pedig letisztáztam és újra átnéztem.
Az ötlet végtelenül őrült, tudom, úgyhogy sokakat (legalábbis azokat, akik olvasni fogják - már előre sajnálom őket -) le fogok fárasztani, mert ez egy amolyan tipikusan Nakás ötlet/felvetés.
Igaz, a Kérdések topicban nem kaptam választ arra, hogy a Chakra atomos felépítésű-e, de gondolom, az, mert sajnos másra nem tudok gondolni - már pedig ha másmilyen, akkor az tényleg "sajnos", mert az azt jelenti, hogy nem jutott más az eszembe, nem voltam elég kreatív.
Na de tegyük fel, hogy atomokból áll.
Az ötlet egy fizikaórán fogalmazódott meg bennem - azon az órán az atombomba felépítéséről, valamint a hidrogénbombáról tanultunk. (Igen, tudom, már itt fogjátok a fejeteket XD. Jólvanna Very Happy)

Kérdés/Felvetés:

Olyan méretű robbanás, mely egy atom- vagy hidrogénbomba erejével bírna (mínusz a radioaktív sugárzás) kivitelezhető lenne-e?

Csak akkor olvasd tovább, ha a Chakra atomos XD

Ötlet:

Az atom magból és elektronhéjból áll. Az a reakció kémiai reakció, melyben több atom vesz részt, és csak az elektronburkok rendeződnek át. Ha a reakció következtében új atommag (és atom fajta) jön létre, akkor nukleáris reakcióról van szó. A magfúzió következtében két kisebb atommagból egy nehezebb jön létre, a maghasadáskor egy nehezebb atommagból két könnyebb. Egy magfúzió esetén, ha a végtermék könnyebb a vasnál, akkor energia szabadul fel. Ha a magfúzió végterméke nehezebb a vasnál, akkor a reakció endoterm. Ez a természetben szupernóva robbanásakor megy végbe.
Magfúzió esetén két könnyű atommagot kell ütköztetni, hogy ezek egyesüljenek. Az atommagok azonos, pozitív töltése erős taszítóerőt fejt ki, ennek legyőzésére a magokat nagy sebességgel kell ütköztetni. Ezért nagy hőmérsékletre van szükség, hogy a magoknak elég energiája legyen a taszító erő legyőzéséhez, ugyanakkor óriási nyomásra, mivel nem minden ütközés vezet magfúzióhoz.

Fúziós anyag: Chakra (Tűz elemű)

A shinobi a testén kívülre bocsájt ki chakrát, melyet egy pontba fókuszál. Ebbe a pontba gyűjti össze a chakrát, egyre tömörítve és sűrítve is. A fókuszban létrejönne egy golyó alakú energiadúc, mely méretében nem nagy, viszont egyre sűrűbb és sűrűbb – a mérete nem, vagy csak nagyon kicsit változik. Ez persze elképesztő koncentrációt igénylő folyamat.
Az összetömörülő, egymással súrlódó chakra-részecskék a nagy nyomásra, a hely szűkössége, valamint a termelt hőenergia miatt egyesülnek. Az egyre növekvő sebességgel súrlódó részecskék folyamatosan termelik a hőt, a chakra-részecskék összeolvadásával a tömeg is lineárisan növekszik, megközelítve, majd el is érve a kritikus tömeget.
Az energia növekedése miatt a koncentrációnak nagyon nagy szerepe van – a növekvő energiát ugyanis kordában kell tartani, nehogy az szétszóródjon, nehogy leálljon a láncreakció. Ennél a fúziónál hatalmas hőmérséklet szükséges ahhoz, hogy beinduljon a láncreakció.
Az összeolvasztott chakra-részecskék az adott nyomáson elérik kritikus pontjukat, amikor már nem lehet jobban sűríteni őket, nem csak azért, mert „nem férnének” el, hanem mert az így létrejött hőenergia már képtelenné teszi a további töltést, akkor az chakradúc felrobban. Ugyanezt a hatást lehet akkor is elérni, amikor egy bizonyos töltésszinten túl a shinobi hirtelen megszakítja a folyamatot – az energia itt is kirobban. A „bizonyos szint” alatt azonban eloszlik az energia, nem robban fel.

Hatásai:
(Méret és koncentrátum függvényében)

•  Lökéshullám
•  Elektromágneses impulzus A hősugárzástól kezdve a látható fényen keresztül egészen a röntgensugarakig minden frekvencia megtalálható a spektrumában.

A bomba robbanásakor a hőmérséklet a több tíz millió Kelvint is elérheti. A levegő pár méter után teljesen elnyeli a keletkezett röntgensugárzást, ezáltal hirtelen felmelegszik. Légköri detonáció esetében egy tűzgömb alakul ki, ami tágulni és egyben emelkedni kezd. A tűzgömb hirtelen tágulása összenyomja a szélén lévő hideg levegőt, akusztikus hullámot kialakítva.

A bomba robbanásakor hirtelen felszabaduló energia egy része a bomba közvetlen közelében levő atomok hőenergiájává alakul. A nagy sebességű atomok sugarasan távolodni kezdenek a robbanás központjától, maguk előtt „tolva” a még hideg levegőt. Így egy nagyon erős lökéshullám alakul ki, ami valójában egy klasszikus akusztikus hullám. Ez a lökéshullám eleinte késik a tűzgömbhöz képest (bár így is gyorsabb, mint a hang). Abban a pillanatban, amikor a lökéshullám utoléri a tűzgömböt, a nagy nyomástól a levegő izzásig melegszik, így még egy villanás látható.
A robbanás során jelentkező széles spektrumú elektromágneses sugárzás hősugárzás formájában fejti ki romboló hatását. A hősugárzás okozhat tüzet, égési sérüléseket, a keletkező ultraibolya sugárzás pedig ideiglenes vagy végleges vakságot.

Köszönöm a türelmet - és remélem, nem túl sok hajat téptetek ki ^^".


Sziasztok,
értelemszerűen nem kaptam rá választ, de az ötlet azóta más szerző tollából felmerült. Ilyen időtávlatból még okkal kérhetek-várhatok választ, vagy hagyjam ezt is?
Zsófi
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Vas. Aug. 16 2015, 13:07

Ez a chakra atomokra való bontása nekem egy kicsit erős. Van pár olyan technika ami ezen 'próbál' alapulni és szerintem ez egy olyan terület amit hagyni kéne. Ezért nem kéne túlfeszíteni ezt a dolgot mert különben jön Morgan Freeman és énekelni kezd... Ha ennyire érdekel egy ilyen robbantós cucc és elfogadják az enyémet akkor a két karakter találja ki és kreálja meg együtt azt a technikát és így meg van oldva a probléma lesz naaagy bada bum és nem kell 'atomi szintre bontani' a chakrát és mindenki örül. Ha Jiraiyanak így megfelel és neked is akkor szerintem ez egyszerűbb lenne. 
Persze ha nektek ez így nem kóser akkor vegyétek úgy, hogy meg sem szólaltam!
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Hyuuga Shakaku Vas. Aug. 16 2015, 13:26

Nekem „kóser” a dolog – köszönöm szépen a felajánlást, ilyesfajta jófejségnek ritkán vagyok az alanya ezen az oldalon!
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Shakaku
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2575
Elosztható Taijutsu Pontok : 328

Állóképesség : 805 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 840 (S)
Ügyesség/Reflex : 805 (S)
Pusztakezes Harc : 805 (S)


Adatlap
Szint: S+
Rang: ANBU Darinin
Chakraszint: 2786

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Vas. Aug. 16 2015, 13:40

Rendben dear a többi már Jiin múlik! Smile
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Vas. Aug. 16 2015, 15:08

Koi & Yama

Én nem mondtam, hogy nem a hő hajtja, én nem tudtam, hogy ez most miképpen jön létre de Yamato ésszerű magyarázatából leesett a dolog Very Happy Ezér mondtam, hogy nekem fogalmam sincs a rakéta működéséről, ezért kértem felvilágosítást >.>És igen, egy ilyen eszköz működhet, de mindenképpen pályázat vagy engedély formájában. (Már csak a szabadalmaztatás miatt is)
Egy ilyen szerkezetet venni lehet drágán, amire engedély kell, vagy elkészíteni olcsóbban, amire engedély kell, de később sokat profitálhat ebből a kari, hogyha Ő készíti el. Viszont ehhez sok ismeretre és gyakorlatra van szükség, ha Ő készíti ezeket.


Karu & Aikan

Igen gondoltam, hogy nem érdekel csak a rend kedvéért írtam ^^
Amúgy így rendben van.
Besorolás: S (vagy S+ Smile)
Chakraszint: 1000 (1Km-es hatótáv)  2000 (2Km-es hatótáv)

Amit Naka te mondasz, arra még emlékszem is. Ha jólt udom Shikaku nem adott rá egyértelmű választ erre, mert nem tudtuk, hogy a chakra az most milyen anyag, de mint kiderült a chakra nem egy anyag, hanem Energia, amit BÁRMILYEN formában formálható. Tehát hullámmá, atommá meg mindenné alakítani lehet, voltaképpe na lényeg, hogy chakrából bármi létrehozható és bármi elérhető. Elvégre a chakra egy "isteni hatalom."
Azonban egy ilyen technika csak úgy oldható meg, ahogy Karu leírta. Mármint biztonságosan úgy oldható meg. Egy pontban lehetséges Katon, vagy Sima chakrát koncentrálni és egy pontba sűríteni, aminek a végeredménye egy több kilométeres robbanás, ám ez felemészti a használót is, mivel neki fent kell tartani a sűrített chakrát. Ha pedig már több száz méterre van tőle, akkor nem képes fenntartani, mert túl messze van. Mindenképpen a közvetlen közelben kell lenni. De ha ezt egy pecséttel teszed meg, ami időzített pecsét, akkor megoldható, ám amin látod ezt most írta meg Karu.

Viszont az csak tőletek függ, hogy egymás között hogy tanuljátok a saját technikákat, vagy miképpen dolgozzátok ki. Smile 

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Sado Kenji Vas. Aug. 16 2015, 22:57

Sado Kenji írta:Név: Sandaimete (no Jutsu) // Harmadik kéz (technikája)
Típus: Ninjutsu, Kiegészítő
Kézjelek: Tigris (gyakorlottabb használóknál elhanyagolható)
Szükséges: Chakraérzékeny anyag (sál, öv, stb.)
Leírás:
--- részlet a Chikaro Katonai Ruházati Társaság (ChKTR), Iwato Chibiku professzor jelentéséből ---

"Egyszerűen páratlan az új anyag. Nem is hittük volna, hogy az Aburame-klán, Yukigakure legjobb tudósai és pár millió Ryou-val képesek leszünk kifejleszteni a termékünk alapját. A különleges, hegyi levegőben termesztett, Chakra-ra reagáló selyemhernyók fonalaiból képesek voltunk olyan fonalat létrehozni, mely nem csak hogy reagál a Chakra-ra, de magát az anyag szerkezetét is megváltoztatja. Mikor Chakra áramlik át a fő szálakon, szétosztja a többi mellékszálon viszont csak a páratlanokon. A Chakra-val töltött mellékszálak elkezdenek megkeményedni és a sűrűsödés hatására pedig tágulnak is, mint mikor a vizet lefagyasztjuk, annak is növekszik a térfogata. A kitágult részek nagy részt befedik a köztes, nem Chakra-val átjárt szálakat és ennek köszönhetően marad meg az anyag rugalmasnak, mégis kemény, "pikkelyes" kinézete lesz. Emellett pedig a "burkolat" képes ellenállni majdnem minden környezeti hatásnak, ami éri. Az alábbi teszteket végeztük el Ninja-technikák szempontjából:

  • Tűz: mivel a burkolatán nincs éghető elem és nem is engedi a lángot bejutni a belső részekhez, így súlyosabb, nagyon magas láng eseteiben is csak megpörkölődik.

  • Szél: még ha nincs is az anyagba Chakra vezetve, akkor is csak egy Chakra-val átjárt éles pengével lehet sebet ejteni rajta, emellett szellőssége miatt csak áthalad rajta a levegő

  • Föld: a burkolat bármilyen külső nyomásnak ellenáll, nem lehet szétzúzni vagy porlasztani, túlságosan erősek a kötések.

  • Villám: azt vártuk, hogy a villám hatására megváltozik majd a szerkezete, összezavarná a tulajdonos és a ruha mozgását (hol teljesen megkeményedne az anyag, mozdíthatatlan lenne, míg valahol egyszerűen szétfoszlana), de meglepődésünkre nem ez történt. Az áramot szó szerint elvezeti és csökkenti annak káros hatását, habár így is képes súlyosan megsebezni a főszálakat egy jól irányított Raiton Jutsu.

  • Víz: Sajnos ez az egyetlen igazi gyenge pontja, de várható volt, hisz még is csak ruhaanyagról van szó. A vízben tartott anyag elkezdi lassan felszívni a vízmolekulákat és mintha elraktározná, emiatt csökken a Chakra áramlásának a folyamata és lassabban is reagál mindenre. Amíg egy sima ruhaanyag azonnal átázik és hamar ki is szárad, addig a "fátyol" ugyan lassabban szívja be a vizet, de rengeteg időbe telik kiszárítani belőle a nedvességet. Egyes teszteknél több, mint 24 óra telt vízhatlanítani a fátylat.


Igen, a fiúk a laborban "fátyolnak" nevezik, ami szerintük szerencsés név lesz, ha betörünk a piacra vele..."

--- ChKTR szigorúan titkos kísérleti részlegét ismeretlen tettesek megsemmisítették. A robbantásnak nincsenek túlélői. Források alapján úgy tűnik, a prototípusok nagy részét mai napig sem találják. ---

Röviden-tömören: maga a sál reagál a Chakra-ra és mivel a nyak van legközelebb az idegi pályákhoz, így könnyedén irányítani lehet a sál mozgását és sok gyakorlással, odafigyeléssel létre lehet hozni egy harmadik kezet. Sok Chakra-t nem igazán igényel a technika, inkább az irányítás, a koncentráció és na persze meg kell szokni, hogy egy harmadik kézzel vagyunk képesek mozgatni a dolgokat. Tapasztaltabb használók nem csak hogy kézpecsét nélkül képesek aktiválni a technikát, de még akár ujjakat is tudnak formálni az anyagból. 

Erősség: harmadik kar, ami nagy segítség lehet egy harc során; meglepetés támadások; új (ken)jutsu stílusok kifejlesztéséhez nagy segítség
Gyengeség: folyamatos koncentráció kell, hisz az akaratunkkal és Chakra-val irányítjuk; minél több víz éri, annál nehezebb mozgatni; erős Raiton technikák súlyosan meg tudják sebezni a főszálakat; ha nincs Chakra-val töltve a sál, egy Chakra-kés segítségével el lehet szakítani, addig viszont lepattannak róla a vágások, ütések

Szint: C
Chakraszint: 150 or 200 ... maybe?

Nohát anno ezen jópár üzenetet váltottam Deidara-val (sajnos ha jól látom azóta ő már inaktív lett) és bár PÜ-ben elfogadta az alábbi változtatásokkal a technikát, mégis inkább meg akarom nézettni egy aktív staff által, hogy látható legyen az elfogadása >.< és nem kaptam még rá ChSZ megkötést... >.>

Version 2.0
Név: Sandaimete (no Jutsu) // Harmadik kéz (technikája)
Típus: Ninjutsu, Kiegészítő
Kézjelek: Tigris (gyakorlottabb használóknál elhanyagolható)
Szükséges: Chakraérzékeny anyag (sál, öv, stb.)
Leírás:
--- részlet a Chikaro Katonai Ruházati Társaság (ChKTR), Iwato Chibiku professzor jelentéséből ---

"Egyszerűen páratlan az új anyag. Nem is hittük volna, hogy az Aburame-klán, Yukigakure legjobb tudósai és pár millió Ryou-val képesek leszünk kifejleszteni a termékünk alapját. A különleges, hegyi levegőben termesztett, Chakra-ra reagáló selyemhernyók fonalaiból képesek voltunk olyan fonalat létrehozni, mely nem csak hogy reagál a Chakra-ra, de magát az anyag szerkezetét is megváltoztatja. Mikor Chakra áramlik át a fő szálakon, szétosztja a többi mellékszálon viszont csak a páratlanokon. A Chakra-val töltött mellékszálak elkezdenek megkeményedni és a sűrűsödés hatására pedig tágulnak is, mint mikor a vizet lefagyasztjuk, annak is növekszik a térfogata. A kitágult részek nagy részt befedik a köztes, nem Chakra-val átjárt szálakat és ennek köszönhetően marad meg az anyag rugalmasnak, mégis kemény, "pikkelyes" kinézete lesz. Emellett pedig a "burkolat" képes ellenállni bizonyos csapásoknak, gondolok itt kardok, bárdok, kések és egyéb kézi fegyverekre. Továbbá az anyag gyengéje a víz, amitől nehézkessé, lomhává válik a mozgatás.
Megj.: A villám elemű Ninja technikákat is kerülni kell!
A
fiúk a laborban "fátyolnak" nevezik, ami szerintük szerencsés név lesz, ha betörünk a piacra vele..."

--- ChKTR szigorúan titkos kísérleti részlegét ismeretlen tettesek megsemmisítették. A robbantásnak nincsenek túlélői. Források alapján úgy tűnik, a prototípusok nagy részét mai napig sem találják. ---

Röviden-tömören: maga a sál reagál a Chakra-ra és mivel a nyak van legközelebb az idegi pályákhoz, így könnyedén irányítani lehet a sál mozgását és sok gyakorlással, odafigyeléssel létre lehet hozni egy harmadik kezet. Sok Chakra-t nem igazán igényel a technika, inkább az irányítás, a koncentráció és na persze meg kell szokni, hogy egy harmadik kézzel vagyunk képesek mozgatni a dolgokat. Tapasztaltabb használók nem csak hogy kézpecsét nélkül képesek aktiválni a technikát, de még akár ujjakat is tudnak formálni az anyagból. 

Erősség: harmadik kar, ami nagy segítség lehet egy harc során; meglepetés támadások; új (ken)jutsu stílusok kifejlesztéséhez nagy segítség; fegyverek csapásai lepattannak róla; a sál 1,8 m hosszú, maximális nyújthatóság 3,6 m; akrobatikus mozdulatok; sérülés esetén az anyag regenerálódni tud
Gyengeség: folyamatos koncentráció kell, hisz az akaratunkkal és Chakra-val irányítjuk; minél több víz éri, annál nehezebb mozgatni; erős Raiton technikák súlyosan meg tudják sebezni a főszálakat (regenerálódási idő drasztikusan megnő); ha nincs Chakra-val töltve a sál, egy Chakra-kés segítségével meg lehet sebezni.

Szint: C (B szinten lehete kéz formájára alakítani az anyagot)
Chakraszint: ???


A hozzászólást Sado Kenji összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 19 2015, 17:43-kor.
Sado Kenji
Sado Kenji
Játékos

Tartózkodási hely : Misa szíve csücskén


Adatlap
Szint: D
Rang: Kardforgató Genin
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenta Koizumo Kedd Aug. 18 2015, 12:10

Bwuhhaha, kitaláltam egy gonosz jutsut \o/

Ninpou: Sekai Saiken // Ninja Művészet: A Világ Újjáépítése
Egy ritka és különleges technika, melynek segítségével és némi tudással a használó bármilyen fegyver ellen fel tudja venni a harcot. A Bárány kézjel mutatása után a ninja képes reprodukálni az ellenfele fegyverét. Ebbe beletartoznak a fegyver különleges képességei (chakraérzékeny, speciális funkciók, stb). A technika segítségével a használónak egy legendás fegyver ellen sem jelent gondot a harc, azonban a reprodukált eszköz a harc végeztével eltűnik.
Besorolás: kenjutsu/kiegészítő
Szint:
Chakraszint: 
Megjegyzés: a ninja a későbbiekben újra használni tudja a jutsu segítségével a korábban alkotott fegyvereket, de csak olyan eszközt tud reprodukálni, ami ellen harcolt.


A hozzászólást Kenta Koizumo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 18 2015, 17:34-kor.
Kenta Koizumo
Kenta Koizumo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 40

Állóképesség : 180
Erő : 200
Gyorsaság : 300
Ügyesség/Reflex : 300
Pusztakezes Harc : 150

Tartózkodási hely : Szerdán


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Tsunomi Ai Kedd Aug. 18 2015, 17:24

Japán név: Deddomanzu Kakurega
Magyar név: Holtak Búvóhelye

Leírás: A használó képes a saját testét (vagy másét) egy pecsét segítségével más testébe "rejteni". Bár hivatalosan ő a pecsétben van, mégis gyakorta használatos valamilyen friss emberi holtestbe, vagy egyéb chakraérzékeny tárgyba pecsételni. A jutsu segítségével a használó elrejtheti magát akár a szenzor ninják ellen is ugyanis a pecséten át nem érzékelhető a használó chakrája, és látszatra nagyon hasonlít egy egyszerű tároló pecsétre. Eme technikával bár nem mozgathatjuk azt a személyt, akin a pecsét van, ám könnyen elrejtőzhetünk bárki elől, esetleg könnyebben beszivárogtatunk valahova, ha a holtestről tudjuk, hogy a célhelyre ér. A pecsét nagy hátránya, hogy csak külső hatásra képes a személy megidéződni, vagy több chakrát használva feltöri a pecsétet (természetesen belülről), mint amivel létrehozta azt, amiután az idézésnél hasonlóan a használó ilyenkor is egy füstfelhőben jelenik meg. Az utóbbi kijutás csak akkor sikerül, ha a használó ismeri a technikát. A pecsétbe zárva, bár nem látjuk a kinti világot, hallani, és érzékelni tudjuk a környezetünket. A nevével ellentétbe a pecsétet létre lehet hozni élő emberen is, de ha ez olyan személyen történik, aki ebbe nem ment bele, az könnyen észreveheti, hogy mi történt.

Kézjelek: Majom - Ló - Tigris - Ló - Nyúl - Kos - Ló - Majom - Kos

__________________________ 

Japán név: Kaori Kakaku no Jutsu
Magyar név: Illatár technika

Leírás: Egy speciális rejtőzködő technika, amely a szaglásra specializálódó nyomkövetők ellen hatásos. A használó előzőleg felszereli magát valamilyen növény/tárgy illat kivonattal, amelyet a technikát megelőzően megiszik. A használó a chakráját a gyomrába juttatva az illatanyag segítségével egy különleges párlatot fog létrehozni, amely után a használó teste minden egyéb illatát/szagát átveszi, és ezentúl csak a párlat szagával megegyező illat fog kibocsájtódni (még a légzése is rózsa illatú például, ha rózsapárlattal használja a használó). A használót a technika után szag alapján, már képtelenség megtalálni, legyen a nyomkövető ember, vagy állat.
__________________________ 

Japán név: Koe Rinku no jutsu
Magyar Név: Hang Kapcsolat Technika

Leírás: Ez egy különleges technika, amely segítségével képesek vagyunk kommunikálni másokkal. Természetesen ennek több formája van. A technika alapelve, hogy egy chakrahidat képez A és B pont között, és akár egy adóvevőnél továbbítja a hangot. A technika előnye, hogy az adóvevőkkel ellentétben képtelenség lehallgatni, és amennyiben a chakrahíd két (vagy több) feleként szolgáló valamilyen dolgot, ami lehet bármi meg nem semmisítik, akkor egy kisebb chakra beáldozásával képesek vagyunk üzenni (természetesen ez csak akkor fogyazstja a chakrát, ha éppen üzenünk, és mindig annak a chakrája fogy, aki beszél). A technika annál több chakrát emészt föl, minél távolabb van a chakrahíd túl felén levő közvetítő tárgy. Természetesen ez volt a könnyebb fele, ám van egy bonyolultabb megoldás is, amivel képesek vagyunk egy lepecsételt emberrel, lénnyel is kommunikálni. ebben az esetben a pecsét az egyik közvetítő dolog, míg a másik szintén lehet egy akármilyen tárgy. Ez valamivel több chakrát igényel, ugyanis a pecsétben lévő személy szavait csak akkor hallhatjuk, ha beszél, hisz ő bentről nem képes chakrát a pecsétjén túl használni.
Tsunomi Ai
Tsunomi Ai
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 630
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 200 (C)
Ügyesség/Reflex : 718 (A)
Pusztakezes Harc : 100 (D)


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 771

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Katsumi Mao Szer. Aug. 26 2015, 23:31

Megnevezés: Shoton: Kyo Bakuha // Kristály elem: Kristály robbanás

Mint a legtöbb esetben, a név magáért beszél. A létrehozott kristályokat ezzel a technikával a Shoton használó képes a szó legszorosabb értelmében felrobbantani. Amikor a robbanás bekövetkezik, a létrehozott kristály vagy kristályok megrepednek, majd apró darabokra/repeszekre törnek szét ami minden irányban szétszóródik és komoly sérüléseket képes okozni.

Elképzelés:

C szint
A technika hatására a kristály/kristályok megrepednek, majd azt követően darabokra törnek és szétszóródva "keresik" áldozatukat. A kristálydarabok melyek a technika hatására válnak szét, körülbelül 5 cm-es darabokban, azaz mint egy kunai hegyének méretében szóródnak szét. Súlyos sérüléseket képes okozni egy-egy darab ám csak közvetlen közelről bekapott találat lehet halálos kimenetelű.

Hátránya:
- Lassú aktiválódás ami a repedés képében nyilvánul meg ami akár intő jelként szolgálhat az ellenség számára.
- A repeszek irányíthatatlanok, így akár társakat vagy magát a technika használóját is könnyen megsebezheti.

Előnye:

-
Technika aktiválásához körülbelül annyi chakramennyiség szükséges mint egy robbanójegyzet aktiválásához.


B szint
A technika fő hátrányait ismerve a képzettebb használó képes elkerülni azt, hogy a "robbanás" előtt repedések jöjjenek létre a kristályokon ami figyelmeztetheti az ellenfenet. Ezen felül kristály repeszek mérete csökken, így az 5 cm-es hossz helyett 2 cm-es darabok száguldoznak a levegőben. Mivel a repeszek mérete csökken, de az eredeti kristály (ami ugye a technika alapja) mérete ugyan az mint az előző szinten, így evidens, hogy kétszer annyi repesz jön létre a technika folyamán mint kisebb szinten.


Hátránya:
- A repeszek irányíthatatlanok, így akár társakat vagy magát a technika használóját is könnyen megsebezheti.
- Több repesz jön létre ami a jutsu használó szempontjából is elég kellemetlen tud lenni.

Előnye:

-
Technika aktiválásához körülbelül annyi chakramennyiség szükséges mint egy robbanójegyzet aktiválásához.

- Több repesz jön létre ami az ellenfelek szempontjából is kellemetlen lehet. Very Happy

- Elmarad a repedési fázis, így az ellenfelet nem figyelmezteti többet ez a jelenség a robbanásra.


A szint
A képzett felhasználó már-már tökéletesre fejlesztve a technikát képes előjelek valamint robbanás nélkül létrehozni a technikát. Az előző szintekhez képest annyiban változik a technika, hogy már nem robban fel a technika alapjául szolgáló kristály, hanem egyszerűen elporlad, ámbár nem tűnik el. Elporladás alatt a kristály porszerű éles szemcsévé alakul és úgy csap le áldozatára. A technika az ellenfélre gyakorolt hatása némiképp módosul, mert a porrá vált kristály nem képes felszakítani a bőrt és komoly sérüléseket okozni, hanem a légúton bejutva a belső szerveket veszi célba és ott okoz kellemetlenségeket. Az apró tüskék tönkreteszik az áldozatuk tüdejét, majd azon keresztül a véráramba jutva belső vérzést okoz szerte a testben.
A test külső részére gyenge hatása van, így ha az ellenfél tudja, hogy mivel áll szemben és nem lélegzi be a port, akkor megúszhatja a dolgot bőrbe ált apró szilánkokkal amelyek maximum viszkető érzést keltenek. Egyedül a szemre van hatással a technikának már ha a test külsejéről beszélünk, hisz a szilánkok a szembe állva eleinte égő, viszkető érzést keltenek, majd szemkönnyezést okoznak ami által romlik a látás, illetve hosszas kristálypor kúra hatására ideiglenes vagy akár teljes vakságot okozhat.

Hátránya:
- A por maga irányíthatatlan, így a jutsu használója is könnyen a saját technikájának áldozata lehet.
- Csak belélegezve okoz komolyabb sérüléseket, így ha bőrfelülettel érintkezik, maximum viszkető érzést kelt.

- Csak hosszabb porban tartózkodás esetén válik fenyegetővé a technika és okoz komoly sérüléseket, így ha az ellenfél időben kapcsol és távozik a porfelhőből, kellemetlen élményekkel ugyan, de egyszerűen megmenekül a technika elől.
- Mivel porról beszélünk, rendkívül nagy befolyással bír rá az időjárás, azon belül is a széljárás, hisz hiába az egész technika ha a szél elfújja azt az áldozattól.

Előnye:

-
Technika aktiválásához körülbelül annyi chakramennyiség szükséges mint egy robbanójegyzet aktiválásához.

- Véráramba jutva (ami akár egy nyílt seb is lehet a bőrfelületen) már problémás tud lenni az áldozat számára.


S szint
Mesteri fokra fejlesztve a technika már rendkívül halálos tud lenni, hisz a használó immáron képes irányítása alá vonni a kristályport és azt az ellenfél közelében tartani. Ezen felül a létrejövő por nem csak a testbe illetve a véráramba jutva fejti ki igazi hatását hanem immáron bőrhöz érve is. Mivel a használó képes irányítani a kristályport, így amikor az bőrfelülettel érintkezik és mozgásba lendül, illetve mozgásban van, sebet ejt a bőrön. Igaz ez a seb nem bír nagy jelentőséggel, de ha nem csak egyetlen apró szilánkra gondolunk hanem egy egész felhőnyi szilánkra ami érintkezik a bőrrel... nos hát sok kicsi sokra megy. Szó szerit a bőr elkezd szétmállni, mindaddig amíg csak a hús marad az áldozaton. A vérveszteségbe illetve a maró fájdalomba az áldozat ebben a stádiumban belehalhat, ám a technika hosszas használatával akár a képes teljes mértékben lebontani a testet. Ez azért lehetséges mert a kristály anyagszerkezete keményebb mint a csont, így a keményebb anyag győz a találkozáskor és a csont elporlad.

Hátránya:
- Magasfokú chakrakoncentráció és fegyelem szükséges hozzá, így ha a technikát aktiválódik, a használó bár mozogni tud de kezeivel folyamatos pecsétet kell formálnia. Ezáltal sebezhetővé válik.
- Lassan fejti ki hatását, így ha valaki megszökik a porfelhőből, megúszhatja a dolgot könnyebb sérülésekkel.

Előnye:

- Irányíthatóvá válik a technika így nehéz előle megszabadulni.

- Komoly sérülést képes okozni már bőrön keresztül is.



Érdekesség:

A illetve S szinten a létrejövő por felhőbe áll aminek köszönhetően jól látható annak holléte apró mérete ellenére is, valamint mivel a kristály színe vörös így a létrejövő felhő is vörös színben fog pompázni.


~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o ~ o



Besorolás: Támadó
Szint: C ~ S


Chakraszint
C:
B:
A:
S:
Katsumi Mao
Katsumi Mao
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 20

Tartózkodási hely : Tűz országa


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 162

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Szomb. Aug. 29 2015, 20:39

// Mivel nem otthon vagyok, így nem tudok átszelleműlve írni, de az ellenőrzést el tudom végezni Very Happy //


Kenji:
Ötletes, itt maga a sál voltaképpen ugye, ahogy írtad, egy chakraérzékeny anyag, amelyet charkával átitatva képes vagy mozgatni. Azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy:
- Ez egy igazán strapabíró anyag, ám HA nincs chakra vezetve belé, akkor sérülékeny, bár nem annyira, mint az általunk ismert anyagok.
- HA nincs chakra vezetve bele, akkor mindenféle Elemi technika könnyedén szétszedi az anyagot.
- HA viszont, az anyagba chakra van vezetve, akkor csak egy sok chakrát (Legalábbis többet, mint ami a sálban van) színtiszta chakratámadás tud kárt okozni benne, ugyanis maga a chakra megvédi az anyagot és mint tudjuk, a színtiszta chakra minden más ismert "anyag" felett áll. Azonban egy Hien használó, vagy éppen egy chakrapenge a sálat könnyedén átvághatja, hacsak nincs bele sok chakra vezetve.

AZONBAN ez a sál mindenképpen Engedélyes, ahogy minden más chakraérzékeny dolog is (Hacsak nem mesélő adja, legalábbis volt már nem egy példa ilyesmire) ám azt a Ninja Tanács még eldönti, hogy vonunk-e le a sálért kérvényt, ha benyújtod a kérelmet. De ha Danzou-t felkeresed, akkor Ő pontosabb választ tud neked adni.



Hanae:
1.) Szintén nagyon ötletes, nagyszerűen megoldható technika.
Efogadva!
Besorolás: B (Tárgy) & A (Élőlény)   
Chakraszint: 450 (Tárgy) & 600 (Élőlény)   
Pontosítás --> A pecsét egy nagyon bonyolult dolog, ugyanis önmagadat alakítod chakrává, majd vissza. Ez nagy szakértelmet igényel, ám maga a pecsét "formulája" nem ennyire bonyolult. Ezért a magas Chakra és vele együtt a Besorolás. A pecsétet ha egy tárgyra (élettelen testre hozod létre) hozod létre, akkor voltaképpen magadat csak könnyedén a pecsétbe zárod el (van nem egy ilyen technika, hogy valamit elzárunk, nézzük csak az Edo Tenseies ninjákat) ám hogyha egy testen hozod létre a pecsétet, akkor a pecsét már a megpecsételt Tenketsujaihoz kapcsolódik, így voltaképpen úgy fog működni a pecsét, mintha egy Bijuu-t zárnál el egy testben. Némi túlzással, ám maga a pecsét koránt sem annyira fejlett, mint egy komoly, nagy chakrát elzáró pecsét. Így könnyebben fel lehet törni, chakrát nem lehet vele megosztani, egyedül arra jó, hogy elrejtőzz és így a pecséten keresztül akár képes is lehetsz kommunikálni azzal, akibe elzártad magad. Ám Ő képes kirekeszteni önmagából, azáltal, hogy feltöri a pecsétet, ekkor viszont akár meg is sérülhetsz... Ezeket írd még bele. Lehet, hogy nem világos, amit írtam, de akkor kérdezz Very Happy 
Edit: A pecsétet te a pecsétből fel tudod oldani, elvégre a "chakralényed" odabent van és képes vagy rá, de ha a pecsétet feltörik és nem felnyitják és "odabent" tartózkodsz akkor vagy meghalsz, vagy eléggé megsérülsz.


2.) Ez is ötletes, a chakrával másolod le a szagot és azt árasztod a tested minden pólusából, akárcsak az izzadtságot. Így, a hámsejtek átveszik a "sugárzott" szag/illat szagát és a saját, vagyis az egyénre jellemző szag eltűnik. Így több szagot is képes vagy kilehellni, a testeden kipárologtatni. Ám ezt a szagot is le lehet követni, ha jellegzetes, így ha mondjuk egy fenyő erdőben vagy, akkor fenyőfa kivonatot kellene "elfogyasztani."
Ezen kívül nem muszáj koncentrátumokat a testbe juttatni, hanem elég egy kisebb tűlevelet, ami tartalmazza a fenyő illatot, így azt a chakrával lehet többszörözni és használni. De ez csak egy példa, az eljárás így működik minden mással is. De természetesen a koncentrátumok is használhatóak, nagyobb hatásfok elérése érdekében.
Edit: Besorolás: D Chakraszint: 140


3.) Ez már kevésbé lenyűgöző, ugyanis ez egy Elmekommunikációs technika, amit megtalálható a Sima Jutsuknál. Az elv kb ugyanez Smile Ahogy a Yamanaka elme technikái is.


Mao:
1.) Elfogadva! Szintenként viszont külön-külön tanulni kell!
C szint: 150 Chakra
B szint: 300 Chakra
A szint: 600 Chakra --> A Kristályok nem jutnak a véráramba, mivel ahhoz már molekuláris/sejt méretűnek kellene lenniük és amúgy is csak a testen, vagy a tüdőn keresztül juthatnak a véráramba. ÁM mire oda jutnának, a tüdő "nyílásai" (Nem emlékszem a nevükre) amik felveszik és leadják az Oxigént/Szén-dioxidot eltömődnek. Ha valaki belélegzi ezt a port, akkor irritálja majd a nyálkahártyáját és szépen lassan a tüdőbe is bekerül, ahol tartós ottlét után fulladást okoz. Ám az irritáció addigis rendkívül zavaró a harc során. A bőrrel érintkezve kikezdi és szintén gyulladást idéz elő a sok apró szilánk. Olyan, mint mikor a vasreszelékkel érintkezik a bőr.
A szint: 800 Chakra --> Véráramba nem kerül, de irányítható és látható. Ha kis mennyiségben idézed elő, akkor is irányítható (Kézjelsorozatok) de nehezebben, ugyanis nem látod.

Ezeken kívül a hatások ugyanazok, amiket Te leírtál.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ayami Remiyu Hétf. Aug. 31 2015, 22:14

Fuuton Naibun Neko

A használó miután alkalmazza a naibun neko jutsut a teste, alakja macskaszerű lesz ember macska keverék. Fülei, farka nő illetve karmai, mint a sima alap jutsunál. Itt a különbség az, hogy a használó már inkább hasonlít vadabb, ha úgy tetszik démoniabb ember macska hibridre. Haja erősebb dúsabb ez a jutsunak köszönhető. Ugyan is a hajszálai közt tette körül apró örvények kavarognak. Haj körül csak a sima fuuton chakra. Teste körül már környezetből nyert pór kavarog alig láthatóan. Ennek eredménye statikus elektromosság létre jötte.  Vagy is feltöltődik haja teste ezzel az elektromosával. Ami aztán mozgási sebességét drasztikusan megnöveli. A sebesség növekedés függ a befektetett chakra menyiségétöl illetve a használó tapasztalatától. Tehát egy D és egy C szintű használó közt már érezhető a különbség, míg D és B közt már sokkal látványosabb a mozgási sebbeség növekedése.

Alapfeltétel:

Naibun neko jutsu ismerete

Fuuton beállitotság


Legalább 2 db fuuton jutsu ismerete

Segítség kellene jutsu létrehozásához Smile
Ayami Remiyu
Ayami Remiyu
Játékos Mesélő

Tartózkodási hely : Macskák földjén


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 253

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Jiraiya Szer. Szept. 09 2015, 11:29

Nos, a technikában leírt vizuális hatások elérhetőek és megvalósíthatóak, ám a statikuselektromosságtól nem igazán leszel gyorsabb ^^ Arra inkább a Raiton Shunshin no Jutsu használható, aminek a magasabb szinten való használata az, amit Ay (Raikage, Bee "testvére") használ. A Fuuton technikák, amik a használó testére vagy aköré korlátozódnak, általában védelmet nyújtanak. Temarinak volt a Szél Pajzsa vagy mi, ami folyamatos védelmet nyújtott a számára a fegyverek elől. Megbeszélhetjük, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek ennek a technikának, azok közül a hatások közül, amiket fel is lehetne használni Smile

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ginoo Yukizaki Vas. Szept. 20 2015, 12:30

Hát eljött az idő, hogy én is írjak ide. Egy bábot találtam ki akinek az egyik nagy előnye, hogy akár amolyan meglepetésként is használható bizonyos helyzetekben. A másik előnye pedig, hogy könnyen hordozható és közelharci fegyverként is használható. A neve: Kígyó.
Alapformájában olyan mint egy vándorbot. Így amolyan másfél méteres, a teteje kampósan lehajlik és egy nyelvét kiöltő kígyót formáz. A kígyó szájából kábító füst jönne kis és a farka végéből egy kis penge amit közelharcban tudna a használó úgy alkalmazni mintha egy lándzsát forgatna.
Kiengedve is megmaradna ez a két fegyvere, de akkor már mint bábot hasznosabb irányítani. Így már három méter hosszú. A báb leginkább az ellenfél elfogására jó. Ebben segítik a kis peckek amik az ellenfél körbefogásakor egymásba akadnak és maguktól is összetartják a bábot. Így nem kell a bábosnak arra koncentrálnia, hogy fogja az ellenfelét. A másik kis trükk pedig abban van, hogy a teleszkóposan megnyúlt részen kis tüskék vannak. Mikor körbetekerednek az áldozaton akkor ezek még nem okoznak semmi problémát, de ha az megpróbál kiszabadulni vagy sokat mocorog akkor elég kényelmetlen vagy fájdalmas tapasztalatokat okoznak.

Érdekelnének a vélemények. Egyáltalán meg lehet-e csinálni, mennyibe kerül, tudnám e használni?(bár szerintem nem olyan bonyolult mint például az emberi mozgást utánozni)


A válaszokat előre is köszönöm.
Ginoo Yukizaki
Ginoo Yukizaki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 702
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 176 (C)
Erő : 117 (D)
Gyorsaság : 390 (B)
Ügyesség/Reflex : 405 (B)
Pusztakezes Harc : 114 (D)

Tartózkodási hely : Konohakagure


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin (Bábhasználó) / ANBU-tag
Chakraszint: 617

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Shiren Csüt. Szept. 24 2015, 19:09

A Kasseiken/tate/furappu mellé jön egy újabb, gondolom már kitalálható volt, hogy ebből majd egy Stílus lesz ^^ Ezzel a jutsuval, ha minden igaz, akkor betelik a Saját Jutsuk mennyisége, így már csak jól kidolgozott, szükség által kitalált Saját Technikám lehetne. (Már ha nem igénylem a törlését a megtanulás előtt valamelyiknek) Legalábbis eddig így volt és a szabályzatban így van. Ha nem akkor elnézést.


Kasseikoutaku // Feltámadás "Fénye"
Típus: Támadó
Besorolás: B/A-S
Kézjelek: Kos, Patkány, Sárkány, Nyúl, Kos

Leírás:
A technika voltaképpen megoldható bármilyen (Relatív) chakratípussal, ám mégis a Sötét Chakra az, ami a legideálisabb a létrehozásához, ugyanis a technika lényege egy "chakrarobbanás" jellegű pusztítás előidézése a következőképpen: A Ninja a Sötét Chakráját testén kívülre koncentrálva, egy pontban tömöríti, voltaképpen egy, a térben meghatározott pontba sűríti, egészen addig, amíg alma, dió, vagy borsószem nagyságúra nem sikerült sűrítenie a chakrát. Ez rendkívüli chakrakontrollt és odafigyelést igényel, ugyanis ha a ninja elveszíti a koncentrációját és ezáltal uralmát a chakrája felett, akkor az eredmény egy instant robbanás, vagyis inkább chakra "kicsapódás" ami a használót is megsebezheti, méghozzá súlyosan. Ám ha sikerül egy pontba sűrítenie annyi chakrát, amennyit akart, akkor utána képes a sűrített, tömörített chakra felett "uralkodva" egy irányba "kilőni" a chakratömeget, majd a kellő pillanatban megszakítva a koncentrációt, a chakra robbanásszerűen szétterjed a környezetben, (Tehát egy gömb formájában "kicsapódik" és áthalad mindenen, ami nem chakra) ezzel egy chakrarobbanást okozva, ami megsemmisíthet szinte bármit. A Robbanás nem jár lángokkal és hasonlóval, hanem a pusztító Sötét Chakra az, ami elkezdi szétroncsolni a környezetet a "burkon" belül, ami hirtelen kitágul, ezzel pedig szétrobbantja, lebontja azt, ami a burkon belül van.

Létrehozás:
A Ninja a chakráját egy adott pontba tömörítve (Célszerű a két tenyér között létrehozni, ugyanis ott minden irányból könnyen áramoltatható a chakra, ezáltal könnyebb kordában tartani a sűrített chakrát) képes egy nagyon sűrű chakramasszát létrehozni, ami rendkívül instabil és ha nincs kordában tartva, akkor az erőltetett sűrítés miatt azonnal robban, vagyis elterjed a környezetében egy szempillantás alatt. A hibánál a jobbik esetben a chakra csak kicsapódva megüti a használót, vagy éppen felrobban, a rosszabbik esetben a hirtelen "tágulás" következik be és a chakraburkon belül a védtelen használó atomjaira szakad, vagyis inkább nagyon pici darabokra.


Szintekre Bontás:

I. Szint

A Ninja az átalakított romboló természetű Sötét Chakrát egy adott pontba sűríti, ám ez a sűrítés egy alma nagyságú Sötét Chakra gömböt eredményez, ami gyorsan lőhető ki a kevés sűrített chakra miatt, ám kisebb területet fed le a burok és így kisebb területet pusztít el a chakra. 

Szint: B/A?
Chakra: 400/500/600? 
Robbanás nagysága: 5-10? méter
Létrehozás ideje: 1-10 Másodperc 


II. Szint

Ugyanaz az eljárás, ám itt a ninja sokkal több chakrát sűrít egy sokkal kisebb pontba, (Dió méretű) ezzel növelve a chakra sűrűségét és súlyát. Ebből következik, hogy a chakra-gömb lassabban fog mozogni, vagyis lassabban ér célt, de nagyobbat robban.

Szint: S
Chakra: 800? 
Robbanás nagysága: 100-200? méter
Létrehozás ideje: 20-60 másodperc



III. Szint

Szintén ugyanaz az eljárás, ám itt már egy borsószem méretű pontba sűrít a használó rengeteg chakrát, ebből következik, hogy a gömb mozgása lassú, ám nagyot robban.

Szint: S
Chakra: 1200? 
Robbanás nagysága 500? méter
Létrehozás ideje: 5-10 Perc




Erősség: A Technika nagy romboló erővel bír a kezdeti állapotában, ha pedig a használó fejleszti a képességeit, akkor nem csak a romboló erő lesz nagy, hanem, a pusztítás kiterjedése is.

Gyengeség: A Technika ahogy egyre nagyobb és fokozottabb hatást akarunk elérni, úgy lesz egyre veszélyesebb és instabilabb, a chakra úgy lesz egyre lassabb és a létrehozási idő úgy lesz egyre több és több. 
Shiren
Shiren
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1736
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 350 (B)
Gyorsaság : 1186 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : A Természet Útját járva


Adatlap
Szint: S+
Rang: Nekomata
Chakraszint: 1741

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Kenshiro Karu Csüt. Szept. 24 2015, 20:57

Suiton Kion Keimusho // Víz elem: Elemi börtön

A jutsu voltaképpen a vízbörtön technikák alapján működik azonban létrehozásában és működésében egy kicsit eltér azoktól. Bár ezzel a technikával képesek vagyunk csapdába ejteni embereket azonban ki lehet használni támadásra is a technikát. A technika létrehozásához feltétlenül szükséges a Mizukyuu no jutsu ismerete. A formai manipulációt tekintve ez a technika az imént említett jutsunak egy tovább fejlesztett változata mivel jelen esetben a használó csupán kis mennyiségű vizet használ fel a saját készleteiből és így minimalizálja elődje gyengeségét. A vizet suiton chakrával keverve egy kis gömbbe megkapjuk a Keimusho chakra masszáját amelyet aztán az ellenfélhez hozzá kell vágnunk. Mivel a technika a chakra testen kívüli irányításából jön létre ezért a gömb el is dobható. Amint hozzáér az ellenfélhez a chakra massza szét folyik az áldozata testén és a tenketsu pontokon keresztül közvetlenül a chakra hálózatba jutva blokkolja azt és így akár képesek vagyunk megölni az áldozatot. A használó által a létrehozható úgy, hogy csupán bénító vagy akár halálos legyen. 

Típus: Támadó/Kiegészítő
Besorolás: A?
Chakra:600?
Kenshiro Karu
Kenshiro Karu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1829
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 400 (B)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 329 (B)


Adatlap
Szint: S+
Rang: Jinchuuriki
Chakraszint: 1645

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Nishikawa Karasu Kedd Okt. 06 2015, 18:08

Üdv! Még új vagyok, de máris egy kenjutsu technikával indítanék, ugyanis ötletem van annyi mint a tenger. Megjegyzem, hogy ez még csak ötlet, és pusztán azért írom ki, hogy visszajelzéseket kapjak a technikáról. Azért is vagyok vele bajban mert ez nem ninjutsu, ergo azt sem tudom, hogy chakrába kerül e egyáltalán... Na mindegy. A későbbiekben egy egész kenjutsu stílust szeretnék kialakítani, amennyiben elég akaratom lesz hozzá, és nem leszek lusta. Mondjuk időm az van. Smile


Név: Shinigami no kisu/ A halálisten csókja


Típus: Kenjutsu


Kézjelek: Na az nincs.


Leírás: Amikor két ember kardpárbajt vív, és a két kard összeütközik, ellenállást kell kifejteni, hogy ne nyomjon le a másik. Ha ezt megteszi felülkerekedett. Vagy nem... Ennél a technikánál, ha a kardok összeütközése megtörtént, szép lassan leengeded a saját kardod. Fontos: Ne hagyd, hogy a földig nyomja az ellenfél, illetve te se engedd a földig, mert nem nagyon fogod tudni kihúzni, illetve megakaszthatja a technikádat. A másik amire figyelned kell: Próbáld eljátszani, hogy nem direkt engeded a kardot, hanem a nyomást nem bírják a karjaid, ezért engeded egyre lejjebb. Amikor az ellenfél már biztos a győzelmében (vagy még előtte) akkor kezdődik maga a technika. Ekkor a hátsó lábaddal rálépsz az ellenfél kardjára (lehetőleg ne a közepére, inkább a vége felé), és a másik lábaddal mintha egy rúgást hajtanál végre, megfordulsz a tengelyed körül gyakorlatilag az ellenfél kardján állva, illetve a másik lábad a levegőben (vagy hagyhatod lejjebb is, csak ugye lendület) miközben a kezeddel nem ereszted a kardod. Így azt ki tudod húzni az ellenfél kardja alól, és a forgás irányába lendíteni (lendület a kulcs ismét) na most rögtön a forgás elkezdése után célszerű felugrani egy kissé, hogy ne ess ki az egyensúlyodból (pengeélen táncolni nem életbiztosítás). Aztán jön a vége: Ugyebár a lényeg az, hogy miután az ellenfél kardját blokkoltad azzal, hogy ráléptél (és ezzel meglepted Őt) a kardod kiszabadítva egy 360 fokos vágást indítasz (a forgás, és felugrás révén) ami lehet srég, vagy vízszintes is. A forgás akkor jó ha gyors, mert az ellenfél így nem tudja kivédeni. Egy ilyen csapás leszakít egy fejet úgy ahogy van, feltéve, hogy éles pengével hajtják végre. Tehát összefoglalva maga a csapás úgy néz ki, hogy kihúzod a kardot egy (tegyük fel jobbra) fordulással, és miközben fordulsz, felugrasz, avagy neki az ellenfélnek kissé. Amikor ismét szembekerülsz az ellenféllel (vagy legalábbis látod, mert ekkor már jó esetben magasabban vagy mint Ő) a fordulat lendületét kihasználva egy erőteljes csapást mérsz az ellenfél nyakára. Ez a legideálisabb célpont ennél a technikánál, ugyanis a kéz konkrétan alattad van ilyenkor (feltéve, hogy az ellenfél nem mozdította el a kezét). Ezért is célszerű a technikát, illetve magát a forgást gyorsan kivitelezni, hogy ne tudjon reagálni az ellenfél. A másik amiért érdemes gyorsan fordulni, és csapni az az, hogy a csapás így sokkal erősebb. Tehát ha az ellenfél valamilyen isteni csoda folytán kivédi a csapásodat, akkor is egy olyat vágsz a kardjára amitől vagy elreped, vagy szimplán kettétörik. Az ugrásnál figyelni kell, hogy ne ugorj túl magasra mert akkor az ellenfél túl alacsonyan lesz hozzád képest, és hiába a lendület, a levegőt fogod hasítani. A technika legnagyobb mesterei épp ezért maradnak az ellenfél kardján (illetve, hogy ne támadhasson vissza), és onnan próbálnak meg megsemmisítő csapást mérni rá. Ehhez azonban szinte emberfeletti egyensúlyérzék, vagy chakra kell amit a lábadba koncentrálsz. Ám még ekkor sem biztos, hogy a fegyveren maradsz, főleg ha az egy lószeletelő szablya amit a használó felránt miután ráugrottál...


Erősség: Két kard összeakasztása után (ez vagy a harc kezdetén, vagy a későbbiekben történik, amikor a felek nem bírnak egymással) az ellenfelet átverve egy lefejező csapást lehet mérni rá. A kulcsa a sebesség, emiatt (na meg persze a meglepetés miatt) nagyon nehéz kitérni előle, vagy megfelelően kivédeni. A meglepetés ereje, és a gyoraság a kulcs. Továbbá kézjelek sem szükségesek hozzá, sőt chakra sem...


Hátrány: 

-...tudás viszont annál inkább


-Kardhasználó ellenfél ellen lehet csak bevetni.

-A két kardnak össze kell akaszkodnia

-Ha egy Zanbato ellen harcolsz, és neked katana-d van,  valamint nem vagy kigyúrt benga állat, a technika kivitelezése igen nehéz, bár nem lehetetlen.

-Nem könnyű elsajátítani, nagyon sok mindenre oda kell figyelni.

-Ha az ellenfél elmozdítja a kardját miközben rajta vagy, és leesel szinte biztosan vesztettél. Ekkor már nem Ő lesz az aki meglepődött hanem Te....

-Ki lehet védeni.


Besorolás: ?

Chakraszint: ?

Megjegyzés: Azért ez a neve mivel a csapással általában fejet metszenek, és ha valaki bekapja nagy valószínűséggel meghal.
Nishikawa Karasu
Nishikawa Karasu
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 95

Tartózkodási hely : Mei-sama oldalán


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Itanashi Pént. Nov. 27 2015, 22:55

Lassan betelik már a limitkosaram, mégis, egy újabb képességet írnék, ötletelésnek, mely nagyban kötődhet a karakterhez, annak jelleméhez, és képességeinek még színesebbé tételéhez. Az elvakult pap most sem kegyelmez,


Kaishinton: Zion


A technika segítségével képesek lehetünk egy adott objektumot megragadni a chakra testen kívüli mozgatás alapelvén. Miután a használó kiengedi chakraját a tenketsu pontjain át, körbeveszi azzal az objektumot. Amennyiben létrejön a kapcsolat, a „megragadott” terület és a használó mozgásának imitálásában részt vevő végtagja sűrű chakrafátyolba rejtőzik. Ezután végtagjainak mozgatásával, illetve mentális koncentráció együttesével képes lehet megragadni, illetve a helyéről elmozdítani azt. Rengeteg gyakorlást igénylő technika, mely azonban magas szinten képes élőlényeket, vagy nehezebb tárgyakat is elmozdítani és elemelni a talajtól. Minél közelebb tartózkodik a használó az objektumhoz, annál könnyebben és precízebben mozgathatja azt. Ugyan még magas szinten is igencsak nehéz a technikával egy tűbe cérnát fűzni, ám ez a technika nem a precizitás végett született. Csak is magas szintű, a technikába ölt mennyiségnél nagyobb chakrafelszabadítással lehet kitörni a technika alól.
Magyar név: Vérpap stílus: Sötét kötelék
Besorolás: B szint?
Chakra: 400?
Megjegyzés: Végkimenetelében a technika nagyban hasonlít a Bábhasználók által alkalmazott mozgató technikához, ám mivel ebben az esetben a chakra nem köti össze fizikálisan a használót és az objektumot, így kevésbé precízebb és kevesebb lehetőséggel bír, mint egy képzett bábhasználó.
Itanashi
Itanashi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1834
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 500 (A)
Gyorsaság : 252 (C)
Ügyesség/Reflex : 252 (C)
Pusztakezes Harc : 530 (A)

Tartózkodási hely : Jashin oltalmában


Adatlap
Szint: S+
Rang: Kaishin // Vérpap
Chakraszint: 1600

Vissza az elejére Go down

Saját Technikák Ötletelője  - Page 30 Empty Re: Saját Technikák Ötletelője

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

30 / 40 oldal Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.