Műhelyplató

+3
Hinata
Hakkyou Katsumi
Shikaku
7 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Műhelyplató Empty Műhelyplató

Témanyitás  Shikaku Szomb. Szept. 18 2010, 16:45

A Lakónegyed közepén, a város szintje fölé emelkedő plató, ami egy erődnek is felfogható. Az emelkedés az eleven sziklából lett kivájva, és meredeken emelkedő alapzata falként van kirakva, hogy aztán a hatalmas műhelyek húsz méter magasról nézhessenek a városra. A Műhelyek épületein kívül a plató csupasz, sima kővel van kirakva, ahol rendszeres gyakorlatok folynak.
Shikaku
Shikaku
Játékos


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin Hancho
Chakraszint: nem lényeges

http://animecomment.blog.hu/

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Hétf. Május 21 2012, 13:28

Negyvenharmadik Shinobi lehettem, aki hivatalosan beléphetett a helységbe, akinek indoka nincs. Békés szándékomról maga Takumi no Sato adott elismervényt. Amivel túl sokat ne értem. A falu lakói fél szemmel ganakvóan bámul a fél év gyakori látogatásom ellenére.
Igazából már nem zavart, sőt ma már csak a leggyanakvóbbak lesik minden lépésem. Kabura-san az egyetlen, akibe megbízom. Életében nagyon sok izzó vasat ütött. Emellett a mosolya akár egy átlagos embernek pesszimista lekonyuló ajkai.

Műhelyplató Totosai280

Az öreg nagyon sokra becsült. Szinte mester munkákat gyárt, amik miatt sokan elismerik (a falun kívül is). Az első katanát, melyet jó ízűen forgattam, tőle származik. Egy fél kész munka, melyet az első balszerencsés utazásom során farkasok ellen kellett forgatnom. A legyezőmbe épített katana is az ő munkássága.
Ne azt képzeljük, hogy ő első és szent álma volt a kovácsolás. Mostanában én is abban a hitben voltam.
Fiatal korában a falu egy "szent harcosa" akart lenni, hogy a Fegyver készítők szövetsége vetekedjen a Nagy Shinobi Nemzetekkel, ezért tanult jó pár Jutsut.
Mai esős napon eszembe jutott, hogy egyedül hogyan képes e sok mindent könnyedséggel magával vinni.

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Kedd Május 22 2012, 10:24

//Izé vagy is valami//

Egy idegen lép be a boltba, vagy a műhelybe vagy mibe. Csak tegnap érkezett a faluba az idegen, de egyből a dolgok közepébe vág. Csuklyás köpenyéről lerázza a vizet még az ajtóban. Hátra dobja a csukját és lazán lehuppan egy székre az egyetlen asztalnál. Ami az épp betérő vásárlóknak van fent tartva. Arra az időre természetesen amíg kénytelenek várni. Csizmás lábát a nő az asztal alatti kis merevítőn pihenteti. Tisztára olyan pózban mintha itt minden az övé lenne.




- Üdv Kabura-san jöttem azért ami az enyém.

Mikor meglátja, hogy nem csak két ember van a helységben köszönt. ( Köszönés kb mint videón hasonló arc kifejezéssel )

- Nyahú.....
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Szer. Május 23 2012, 09:08

* Azt hittem először, hogy a mai napon egyedül leszek Kabura úrral. Kíváncsi voltam, hogy hogyan fogja elvinni azt a sok kunait, shurikent, és mi egymást. Elővett néhány tekercset, és mint egy kisgyermek karácsony reggelén kinyitja az élete első ajándékát, olyan vágyakozással, izgatottsággal, kíváncsian vártam az eredményt. Ezt a pillanatot sajnos megzavarta egy vásárló, akinek köszönése és kinézete érdekes volt.
Mondjuk én sem voltam éppen bő szavú. Előbújtam az egyik nagy hordó mögül és köszöntem neki bátortalanodva. *

- H-Hoy!

* Fejemet kicsit megbillentettem. Próbáltam olyan arckifejezést mutatni, mely a teljes örömömet mutatná, de ez idegességem miatt nem lehet megmondani, hogy most mi az. Emellett Egy határozott kézmozdulattal intettem egy rövidet.
Kabura-san elmosolyodott. (Mosolya a szomorúság látszatával egyenlő.) Csak is a ráncok mondták meg, hogy viccesnek találja ezt a szituációt. Lerakta a tekercset, és ő is köszön a maga egyedi stílusában.
Amikor láttam, hogy velem nem foglalkoznak, oda sompolyogtam a hátuk mögé, és figyeltem a történések alakulását. *

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Pént. Május 25 2012, 12:28


- Kabura-san tudod, hogy miért jöttem. ÁÁÁ!
Emelem fel a kezem mielőtt még az öreg mester szólna és csendre intem.
- Nem fontos sietned. Bőven van rá időd, hogy elkészülj. A mi ügyünknél biztos van jelenleg fontosabb dolgod is.
A hangom komolyabb lett üzleties és már nem ott lazán üldögélek. Felállok hisz ennyi tiszteltetett megadok az öreg Kaburának. Meg fordulok vagy is hátra nézek a vállam fölött. Az idegen lányt vagy is már szinte kész nőt vagy mit figyelem.
- Na mi az? Teszik a fenekem? Csak ezt ne mond, hogy mindjárt meg is paskolod!
Vissza fordulok az öreghez aki meg engem néz.
- Ohhh istenem pervezek közé keveredtem minő borzalom.
Halkan fel kuncogok és egy tekercset húzok elő a köpenyem egyik bugyrából.
- Addig is az előleg a fáradozásodért.
Az asztalra csapom a papír tekercset szét nyitom majd PUKK egy erszény jelenik meg az asztalon és mellette még egy. Az egyiket el dugom egy rejtek helyemre. És a többi fura holmit is ami még ott hevert. Az egyik tisztára olyan mint valami erotikus kelék.


*Okina Kabura-san egyenlőre a te irányításod alatt hagyom. Az üzlet témája a halom kunai és más amit nemrég postban írtál.*
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Hétf. Május 28 2012, 09:22

*A nő lekezelő üzleti hangulata sértette oni-sant. A minimum tisztelet miatt nem is szólt érte, de láttam és éreztem a kisugárzásán. Ez a seftelés mindenképp előnyös számára.
Én magam a végén az ánusz tágító formájú valaminél megakadtam bár nem ez volt az első. Először az öreg bambulására figyeltem fel, amikor ez a nőszemély hátra pillantott és utalt rá, hogy „Leszbosz szigetéről származom”.

Kaburára nézve gondolatait foglaltam magamban:*
~ Hm milyen jó teste van! Lehet, hogy most töltöm a 79.-et, de akkora lendülettel tolnám szobáról szobára, hogy még a szomszéd is megcsodálja, amikor be lehet az ő házának 2. emeleti ablakán az én házam ablakába látni.~

*A valódi helyzet más volt. Amikor Ez a shinobi ránézett, s Kabura kerülte a tekintetét álcázva, hogy ő igenis csinálja az üzlet ráeső részét, de nem csap be engem! Azt az egy szem könnyet, mely az arcáról gurult le, mint egy gyémánt láttam! Kitárulkozott a múlt a szeme előtt.

Én teljesen nem tudom milyen érzés. Az utolsó 9 évemre nem emlékszem semmire. Ichiban próbál megóvni a kellemetlen múlttól. Így is sejtem, hogy amnéziám több, mint komoly, hiszen amikor egy kórházban ébredtem, a jobb karom nem volt. Egy chakra áramlatú mű kezet kaptam cserébe, mely működtetése úgy tűnik hasonlóan működik a bábhasználók technikájához, holott a chakrámmal irányítom a műkezemet.
Szeretném tudni, hogy mi történt a nővéremmel és a bátyámmal, de karom elvesztése napjára nem akarok emlékezni. Bonyolult dolog az amnézia... De talán emlékezni rosszabb, mint elfelejteni! Szegény Kabura mit élhetett át, hogy a szilaj modora ellenére könnycsepp csordul le az arcáról? Jobb ha nem kérdezek semmit.

Az egoista, önmagát perverz szituációkkal ostorozó nőszemély fenekére ráütöttem egy közepes erősséggel. Az utána lévő képkockák úgy rémlenek, hogy a „Nem rossz!” mondatom alatt mutogattam a könnyedzést, miközben a fejemmel Kabura-sanra próbáltam mutatni. Ezzel akartam jelezni, hogy az öregre legyen tekintettel.
A többire nagyon nem emlékszem. Vagy ordenárén nagy pofont kaptam, vagy leesett a vér-cukor szintem.
Akkor magamhoz tértem, amikor a tűz hajú egy tekercset bontott ki az asztalra és két erszénnyi pénzt idézett. Én magam nem tudom pontosan mi ez, de biztos jutsu.

Az öreg elővette a sajátját, ami teljesen üres volt. A tekercsen látszott, hogy teljesen új, ezek szerint kifogyóban van. Egy ecsetet és egy csészényi tintát vett elő, s elkezdett a tekercs lapjára rajzolni. Egy kicsit várt. Rárakott egy halom Kunait és elkezdett koncentrálni. Eltűnt!
Mi történt, ez is egy jutsu biztosan, de ugyan az, vagy a kettő két dolog? Biztos egy dolog!
Az első fázisban elrejted a tekercsbe a dolgot. A második fázisban előveszed.” Érdekes! Ezt de jó lenne eltanulni!”
Az utolsó két mondatom kicsit hangos lett. Nem akartam megzavarni az üzletet. *

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Hétf. Május 28 2012, 12:13

ÜHM? A kérdés mikor egy tenyér csattan a tomporomon. Nem pofoszkodom én vetetem fel a lehetőséget rá. Amugy is most fontosabb dolgot kel elrendezni.
- Ahogy meg ígértem a szokásos fizetség. Valamint a második tételért egy kicsit többet adok. Hisz a minőségi munkát díjazni kell. Emelett ha segítség kelene tudod hol találsz meg.
A rövid kis művelet engem teljesen hidegen hagy. Több százszor talán ezerszer láttam már hasonlót. Van akit elég lenyűgöz a művelet.
- Engedelmével mester ha nem haragszol meg. Kölcsön veszem a lányt egy kis időre.
Felemelem a kezem védekezőlég.
- Nyugi egyben hozom vissza. Talán utána még hasznosabb lesz számodra mint eddig volt valaha.
Meg fordulok és a lány szemeibe nézek. Majd ajkaimmal egy puszit küldök neki.
- Mit szólsz eljössz velem ha Kabura-san elenged? Ha jó leszel velem és kedves talán mutatok néhány dolgot.
Mondom miközben az iménti lepecsételt tekercset egyensúlyozom jobb kezem mutató úján.
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Szer. Május 30 2012, 10:31

* Kikerekedtek a szemeim a légben küldött puszitól, már majdnem azt hittem, hogy e nő a saját neméhez vonzódik, ami mindenkinek a saját dolga. Kicsit elpirultam! Kabura szánra néztem vészjóslóan, de ő csak mosolygott. *

~Mocskos perverz!~

* Lehet nem fogta fel a tüzes hajú nőszemély a valódi mondandómat? Ajjaj… Mi lesz, ha tényleg az van, amire gondolok? Vagy nem? Egyre olybá tűnik, hogy nem. Az egyensúlyozott tekercs jelentését felfogtam a végén! „Új jutsut tanulok! Végre!” Magamban e mondatok elhangzásával mosolyom közel a fülemig ért. *

- Kérdezd a kisasszonyt!
- Igen!

* Vágtam rá egyből Kabura közlendője után. Alig vártam a tanulást!


Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Kedd Jún. 05 2012, 09:10

- AAAAAAAakor most te velem jössz.
Meg fogtam a lány vállát meg fordítottam majd magam előtt terelgetve kitessékeltem az ajtón. Vállam fölött hátra néztem a öreg mestere.
- Nyugi nem fogok kárt tenni benne.
Azzal már kint is voltunk az utcán és én most már kézen fogva vezetem a lányt egészen ki a városka vagy falucska avagy minek a széléig. Egy pontra ahol nyugodtan lehetünk és nem zavarunk senkit sem. Még az időjárás is tökéletes a szabad téri gyakorláshoz és tanuláshoz.
Megállok hirtelen és körbenézek majd a nálam lévő egyik tekercset a földre dobom és pukk egy csomó holmi jelenik meg rajta amint végre hajtom a szükséges műveletet.
- Ha ügyes leszel, kapsz egy üveg chakra tintát, hogy tudj gyakorolni és segíteni Kaburának.
Majd Okina kezébe nyomtam az egyik üres tekercset.
- Most kérdeznék menyit tudsz a chakrárol. Mindent szeretnék hallani ami csak az eszedbe jut.


*Pár sor pluszra gondolok amit tudhatsz a chrol, áramlás, chakra kapuk.....stb....*
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Kedd Jún. 05 2012, 10:20

* Kicsit zavarodottan álltam ő előtte, amikor a chakráról kérdezett. Kicsit szégyelltem magam, de de túlléptem a zavar hömpölygő tengerén, s megpróbáltam megfogalmazni amit lehetett. *

- Bevallom sok mindent ösztönből irányítok, persze van benne tudatos cselekvések is. A memória vesztésemen kívül a könnyebb chakra használat is rendkívüli. Valószínű shinobi voltam az "elveszett" időben. Test izmaimat mostanában újra feljavítottam, de tapasztalat csak az átok miatt van, ami nálam is rögzül. Ebből a szempontból a Taijutsu hasznos lenne nekem, de ahogy észre vettem a Ninjutsura és a Kenjutsura vagyok teljesen ráhangolva. Bevallom a Genjutsuhoz kicsit gyökér vagyok... Annyit még tudok, hogy míg a vérkeringésben a nyirokcsomók, úgy a chakrahálózatban a gócpontok működnek, melyek gyűjtők és elosztók. A Chakra eleven áramlik, de befolyásolásával lassítható és gyorsítható. Ezzel elkerülhetjük akár a szenzor ninják figyelmét, de a gyorsítással rövidebb idő alatt mégtöbb jutsut asználhatunk, amihez kell a tapasztalat által felgyorsult reflexek.
A chakra kivonás minden sejtünkből lehetséges, csupán rajtunk múlik, hogy a test melyik pontjára koncentráljuk a chakrát és szabályozhatjuk azt. A chakra kapus dolgon gondolkodom, vagy azok lennének a chakra gócpontok? Vagy nem? Azt hiszem ezt még Taijutsunál hallottam.

* Elgondolkodtam mélyen, csak egy váratlan esemény rázhatott volna vissza a valóságba. *

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Szomb. Jún. 09 2012, 20:11

- Nem rossz, nem tökéletes de tűrhető. Ennyit elegendő is tudnod a tekercs használatához.
Az első lépés, hogy veszel egy tekercset amire fel rajzolod a meg felelő mintákat. Ehhez természetesen chakra tinta szükséges. Utána rá teszed a meg felelő tárgyakat. Azt amit el akarsz zárni a tekercsbe. Majd meg formálva egy kézjelet a két kezed a tekercsre teszed. Csakrád pedig amit át vezeted és a tárgyak elzáródnak a tekercsbe. Majd mikor a kézjelet újra meg formálod és tekercshez érinted a két kezed vagy az egyiket a tárgyak meg jelenek.

Oda dobok neked egy tekercset és át nyújtok egy üveg tintát is persze az író szerszámmal együtt. Majd a földre térdelek és a talajba rajzolom a szükséges mintát.
- Ezt kell neked tintával a papira vetned. Majd .....*kéz jelet formál*- Ezt meg formálod miután a tárgyat a papira tetted. És a kéz jel után rá teszed a kezed így.
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Szer. Jún. 13 2012, 08:25

* Leültem a nőszemély mellé törökülésben, de még nem akartam fogyasztani a tintát. Először meg kellett tanulnom magát a pecsét formát. A tekercset leraktam magam mellé, s a tégellyel is így tettem. Az ecsetet kezembe vettem, majd az ellenkező hegyével próbáltam a mintát lemásolni a földbe. *

~ A festésnél a festéket nem szedhetem fel, nem vonhatom vissza... Ez olyan lenne mint harckor a vágások? Például, amikor shinaival - amit a Toukenmakiból szokott idézni Kabura-san. - vágok, nem vonhatom vissza, mert már megtörténtnek bizonyul.
Ha egy katanával vágnék, mégse mondhatom, hogy bocsánat a levágott lábadért... Határozottan Kazumi!!! ~


* Egy kicsit elgondolkodtam, amikor magát a jelet próbáltam betanulni a földbe vájáskor, sőt el is rontottam a kör formát, de már majdnem jó.
Gyakoroltam tovább! Később a 3. ábránál szinte ugyanazt lemásoltam, amit a Tűz-hajú mutatott nekem, s ekkor úgy éreztem, hogy most ért meg a tintával való írás ideje!
Ki görgettem a tekercset és a betanult jelet rárajzoltam. Ráhelyeztem egy kunait és először túl sok chakrával próbáltam lezárni, amiatt megsérült maga a jel, és a Kunaion is látszott némi karcolódás.
Behatároltam a chakra mennyiséget amennyire csak tudtam és lám úgy tűnik sikeres lesz a "transzportálás".

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Szomb. Jún. 16 2012, 22:14

Ügyes gondoltam magamban, de még van mit gyakorolnia. Látszik, hogy van tehetsége a dologhoz. Egy szót sem szolok csak figyelem ahogy mintát rajzolja a földbe. Bölcsen döntött és a formát gyakorolja be először. Így nem pazarolja a papírt se a tintát. Tanácsot nem adok szerintem bőven elég segítséget nyújtottam neki. Ha kéri viszont segítek neki elröl nem feltétlen kell tudnia.
Amikor úgy dönt, hogy megpróbálja és sikerül neki igaz nem tökéletesen kicsit meg lepődöm.
-Igen az egyik fontos dolog vigyázni kell a jel ne sérüljön. Ha le pecsételsz valamit és a jel megsérül oly mértékben a tárgy elfog tűnni valahol a végtelenben. Ezért lehet egy sima papira is pecsételni de az rendkívül sérülékeny egy tekercsel szemben. Az se árt ha meg várod a tinta száradását egy kicsit.
Még 1-2 apróbb instrukció a tanulás segítéséhez. Az alapján amit eddig láttam már menni fog neki. legalább is ezt remélem.


*Mivel elözö post ban elég jól sikerült most csak 20 soros postot kérek ahol leírod az egész műveltetett.*
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hakkyou Katsumi Kedd Júl. 10 2012, 18:42

- Lehet pár kérdésem?
Várok, kicsit aggódtam, hogy nem lesz segítőkész, de hisz mindvégig az volt. Ritka olyan ember, aki segít a másikon csak úgy.
- Elárulná a nevét? Én Okina Kazumi vagyok. ... A másik kérdésem, hogy lehet bőrre festeni? például a tetoválásaim, ami a testemen húzódik. Valami hasonlót ne lehet tenni? Vagy az külön pecsét technika?
Kicsit kellemetlennek éreztem a kérdésemet, inkább a feladatra koncentráltam.

~ Először is a kör, akárcsak az első körök amint a kavics a tóba landol. Utána a körüötte a vonalakat hullámosan festem e, akár csak a folyó hullámai. Az egész pedig úgy néz ki, mint a Nap dél tájt. Benne az írással, amely a pecsételés szíve lelke. Nem vonhatom vissza a vonást. Gyerünk Kazumi!~

Nem akartam elhamarkodni, de a koncentrációs részeknél határozott, gyors mozdulattal festettem. A lassút átgondoltan, játékosan. Először pocsék lett, de elsőre nem is volt rossz. Csak akkor jöttem rá, hogy nem mindegy hogyan fogod az ecsetet.
Próbáltam a helyes tartást megtalálni, de csak a 4.-nél tapintottam rá az ízére.
Amíg megszáradt, neki dőltem egy fának és bámultam az eget.
...
...
...

- Ohh megszáradt!


Ejtettem ki véletlenül a számon. Először teljesen neki simultama földnek - nem is tudom miért... - és hirtelen mozdulattal kicsit hozzáértem a tekercshez. Tényleg megszáradt! Tettem is rá a merő kanalat, reméltem nem ez az utolsó a készletéből. Rátettem a tenyerem és koncentráltam egy kis chakrát. egy kis porfelhő után nagyon megörültem. Felpattantam, miközben a tekercs a kezemben maradt. A váratlan eseény csak az volt, hogy miközben próbáltam felállni, ráléptem a tekercsre és elkezdtem a nőszemély fele esni.

Hakkyou Katsumi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 34


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 188

https://sway.com/HECA3hFsG0hH2TSA

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Hinata Szer. Júl. 18 2012, 11:05

- Kirigakurei Shura. Hívj nyugodtan csak Shurának.
Következő kérdésen elgondolkodom hisz valami hasonlóról mintha halottam volna, de nem vagyok benne biztos.
- Talán igen de úgy tudom, hogy az már egy külön pecsét technika. Mint így testeden lenne biztos nem egy egyszerű és kőnyű technika lenne. Viszont van egy technika a villámló penge készítés. Csuklókon pánt van és azon leledzik a pecsét amihez kezedet érintve meg jelenik benne a csukló pánt pecsétjébe zárt shuriken vagy kunai.

Csendben várom tovább a próbálkozást. Lassan kezdi megérteni eme egyszerű technika lényegét. Rekord idő alatt kevés genin van a világban aki képes ezt ilyen gyorsan elsajátítani. Van egy olyan érzésem, hogy a lány még fog meglepetéseket tartogatni. Látom, hogy sikerül neki a művelet végül csak be zsebelte a technikát, amit majd biztos néha gyakorolni is fog.
Mikor elkezd felém esni elkapom de a földre dönt engem is arca pont melleimen nyugszanak.
- Hm nocsak.......
Csak hümmögök, de nem szolok. Meg simogatom a fejét.
- Ügyes voltál. A tintát nyugodtan tartsd meg.
Hinata
Hinata
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Nozara Shiba Szer. Aug. 15 2012, 19:55

//Maito Gai//


Három hete történt, de még mindig rémálmai voltak Shibának azzal az éjszakával kapcsolatban. A testvére minden egyes éjszaka beugrott elé, hogy megvédje a tűztől, amit az ismeretlen férfi lövellt a genin felé. Minden este ugyanazt a technikát alkalmazta, hogy kivédje a Katon: Zukokku nevű technikát, és mindig kevés volt. Majd amikor Shiba felkelt, soha nem volt mellette a testvére. <Hogy is lehetne mellettem? Hiszen meghalt, és minden éjszaka látom, ahogy a szemem előtt esik össze. Ezért még kiirtom az egész bandát, mindegyiket.> Shiba léptei Dangai Takumi no Sato-ba vezettek. Mikor ugyanis két hete ott hagyta a családi fészket, és a házat a tűznek ajándékozta, hogy felhagyjon a Kirigakure-i shinobi léttel, hogy egyetlen céljára koncentrálhasson, eszébe jutott, hogy egy olyan kardforgatónak, aki erősebb két karddal nem elég egy. Hiszen a kard, ami apjától maradt rá eltört az idegennel vívott csatában. A három darabját Shiba táskája őrizte, ami a hátán volt. <Meg kell javíttatnom, muszáj> Útja első állomása a Kirigakure-i kikötőbe vezetett, ahonnan az egész útját indítani akarta. A tengerészek között sok a pletykás ember, így csak mellettük haladva is megtudta, hogy a közelben van egy Fegyverkészítők szövetsége bázis.
- Nyugatra helyezkedik el, a Tűz országa mellett. El kell hajózni a négy sziget között, és onnantól már szinte a szemünk elé is kerül a területe. - hallotta, amint az egyik tengerész dicsekedett a bajtársainak. A történet azzal folytatódott, hogy ő ezt a távot átúszta, és több cápával is megküzdött az út alatt, de mégis túlélte, de ez a rész már nem érdekelte Shibát, így tovább állt. <Hm, ott talán tudnának valamit kezdeni a katanámmal.> A gondolat szöget ütött a fejében, így fel is lógott egy hajóra, ami ezt a térséget tűzte ki úti céljául. Az egyhetes tengeri út alatt nem lepleződött le, de ezt a gyomra is bánta, tekintve, hogy a hét közepén az összes elraktározott élelme elfogyott. Mikor a város közelébe értek Shiba leugrott a hajóról, és a maradék távot leúszta. Nem akart a kirakodásnál váratlan vendégként feltűnni a raktérben. A ruhái bánták az ötletet, de az élete nem. Amint kiúszott a partra egy fogadót keresett, ahol eleinte furcsállták, hogy csuromvíz, de elmondott egy, abban a percben kitalált történetet, hogy beledobták a tengerbe a többiek, mert ő nem akart horgászni, vagy valami ilyesmi, de a fogadós ráfogta a gyermeki bolondozásra, és onnantól kezdve hagyták is a témát. A pénzéből vett magának egy forró teát, és egy kis ételt, amivel gyorsan megtöltötte a gyomrát. Szerencsére a pénze az úszás alatt nem ázott el, mert a táskájában volt, amit a feje fölött tartott. Ez után elindult megkeresni a műhelyeket, hogy a kardjáról is gondoskodjanak az itt élők. Gyorsan meg is találta a lakónegyed közepén. Betért egy műhelybe, de nem látott ott senkit.
- Jó napot! Van itt valaki? Hahóó! - nyújtotta el a végén a hangját Shiba. - Egy kardot szeretnék megjavíttatni. Kérem! Valaki! - fejezte be a shinobi.



A hozzászólást Nozara Shiba összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 16 2012, 15:22-kor.
Nozara Shiba
Nozara Shiba
Játékos

Tartózkodási hely : Árnyékfogadó


Adatlap
Szint: C
Rang: Halottnak hitt // Jutsetsu
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Csüt. Aug. 16 2012, 10:34

A múlt árnyai elől senki se menekülhet, hiába hiszi azt az ember, hogy akarata erősebb, mint a legnemesebb acél. Hosszú az út még előtted mire sikerült elfogadnod teljes egészében az alig pár napos szomorú tragédiát azonban most nem azért keltél útra, hogy a múlton keseregj. Konkrét céllal estél neki a világnak, ami lényegében két célt takart. Megjavítani szeretett kardodat és lehetőleg megelőzni egy újabb tragédiát mely a te halálodat jelentheti. Minél messzebb kerültél egykori faludtól, annál jobban körvonalazódtak benned ezek a célok. Kétség sem fért hozzá, hogy amit a legjobban akarsz, hogy a törött penge ismét egyben tündököljön. Ezért hát nem voltál rest és hajóra száltál. Hosszas út és némi információ szerzés után jutottál el a világ kovácsmestereit tömörítő faluba, ahol reményeid szerint egy ilyen apró feladat nem lehetetlen. Mikor felértél az egyik teraszra rögtön, egy közelebbi műhelyet céloztál meg.
Ami viszont nem tűnt fel neked, hogy sehol nem hallani a fémhez csapódó fém hangját, a fújtatók nehéz sóhajait és amúgy embert egyáltalán. Kétséges volt, hogy találsz bárkit is. Pedig az alsó terasz életteli volt, mindenki végezte a maga kis dolgát a kovácsok mégse voltak sehol. Furcsa. Tekinteted körbe járt elvégre nem csak egy műhely volt itt és ha szemeid jól kinyitottad alig száz lépésre észrevehettél egy mozgó ruha halmot. Maga a fekete rongyhallomnak tűnő valami kétségtelen, hogy egy műhelyhez tartozott elvégre az azelőtti padon hevert. Jobban nem tudtad megfigyelni, de ha némi reményt keltett lassú emelkedése és sülyedése akkor feltehetőleg meg is vizsgáltad. Már pedig, ha így tettél, oda érve láthattad, hogy egy részeg férfi hever rongyos kimonójában a padon. Lopótök kulacsa a hangyákat itatja az olcsó sakéval, míg ő édesdeden alszik kipirosodott arccal. Első ránézésre nem tűnt kovácsnak a kopasz negyvenes éveiben járó férfi, kinek fején bár haj nem nőtt, szakálla annál terjedelmesebb volt. A kétségek elkerülhetetlenek voltak vele szemben, azonban ha egy árva kérdést se teszel fel számára, sose tudod meg mi lett a kovácsokkal vagy egyáltalán ő maga az e.

Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Nozara Shiba Csüt. Aug. 16 2012, 15:21

A műhely kihalt volt, így Shiba ki is lépett az utcára, hogy körülnézzen. Hirtelen figyelt fel arra, hogy nem hall zajokat, kalapácsütéseket, egyáltalán semmit, ami egy műhelyben minden napos lenne. Elég furcsa volt, tudván, hogy itt kovácsok és fegyverkészítők éltek. Nehezen akarta elhinni, hogy ideáig eljutott, és nincs itt senki, aki segíteni tudna. Látóterében viszont feltűnt, hogy részeg férfi fekszik a padon, és szákéja a hangyákat itattja. <Ez biztos ki van ütve, ha részeges, és hagyja a piáját így kiömleni, de akár tudhat is valamit az itt történtekről. Még az is lehet, hogy kovács, vagy segéd, vagy valaki, aki tudja hol vannak a kovácsok, vagy valaki aki tud egy másik helyet. Lényegtelen, csak valami kissegítség kéne.> A pad felé sétált, és már a távolabbról is érezhető bűz is fojtogatta, amikor az alvó, kopasz férfi mellé ért. A férfi közelében a szag még elviselhetetlenebb volt, mint aki nem csinál mást az életében, csak iszik, és iszik. Shiba próbálta valamivel elfedni az orrát, de a ninja balszerencséjére csak nem használt semmi.
- Hé, öreg! Kellj fel öreg, beszédem van veled! - próbálta először szóval felébreszteni. Ha ez nem sikerült neki, akkor megfogta a két vállát, és addig rázta, amíg fel nem ébredt. Amint a fickó magához tért Shiba belekezdett a mondandójába. - Öreg! Nem tudod, hol vannak a kovácsok? Kéne egy kis segítség a katanámmal kapcsolatban. - mondta az elveszett ninja.
Nozara Shiba
Nozara Shiba
Játékos

Tartózkodási hely : Árnyékfogadó


Adatlap
Szint: C
Rang: Halottnak hitt // Jutsetsu
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Csüt. Aug. 16 2012, 16:48

Nem igazán tetszett az amit láttál vagy amit éppen nem láttál és hát az öreg iszákos se volt éppen piskóta. Szép szavak, süss fel Nap, semmi nem használt. Végső fegyvered már csak a rázogatás volt, elvégre jó, visszafogott emberként nem kezdted el így ismeretségetek elején pofozni. Végül kitartó "munkádnak" köszönhetően a kopasz felriad és elfátyolozott szemével körbe tekint. Kellett neki legalább egy perc mire kitisztult a látása és észreveszi, hogy te is ott állsz és nem pusztán a táj egy elmosódott színfoltját alkotod. Mivel jobb híján más nem segíthet rajtad türelmesen kivárod amíg úgymond észhez tér és akkor adod elő szíved bánatának egy részét.
- A kovácsokat keresed eh kölyök. Szerinted én mi vagyok? *Hikk* Engem se a szél fújt ide. Balszerencsédre a kovácsok és minden mesterember gyűlést tart, hogy villogjanak legújabb és legjobb műveikkel. Egyedül én maradtam itt... egészségügyi okok miatt.
Látszott rajta, hogy minden, csak nem egészségi probléma késztette maradásra, amiről szájszaga is tanúskodott. Úgy bűzlött, mintha egy éve lenyelt volna egy borzot és az még mindig ott rohadna.
- Bármi is a gondja a fegyverednek, velem kell beérned. Ez van fiú. Előtte viszont mutasd mi a gond tárgya, mert így látatlanba, ha akarnék se tudnék segíteni. Azonban semmi sincs ingyen. Ha én segítek rajtad, te is segítesz rajtam. Volna valami amit meg kéne tenned nekem. Na, de most mutasd azt a kardot aztán mondd mit akarsz. Bár lehet, hogy kissé felöntöttem a garatra, azt hiszem arra nem is lesz szükség.
Az öregen látszott, hogy másnapossága ellenére is keményen ingadozik a hangulata. Nem lehetett tudni, hogy tényleg segíteni akar vagy hagyni az egészet a francba. Ha az öklendezéstől nem fordítottad el a fejedet, amikor a bizonyos megtevésre váró dolgot említette, mintha egy pillanatra a remény egy apró szikrája gyúlt volna a szemében, ami szinte rögtön ki is aludt és visszatért mogorva önmagához.
Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Nozara Shiba Pént. Aug. 17 2012, 00:39

Tudta, hogy nem ismerte az öreget, és így elég furcsa dolog, hogy egy idegen rázza fel az álmából, de Shibának gyorsan kellett az információ, így nem gondolkodott, csak cselekedett. El is érte vele a megfelelő eredményt, hiszen a férfi felkelt, és néhány perc múlva, amíg kitisztult neki a világ, az elveszett ninja elmondta neki a saját gondját. Meglepően eljutott a másnapos ember agyáig a kérdés, fel is tudta dolgozni, és egy normális választ is ki utdott nyőgni a fiúnak. Miután elmondta mi a helyzet Shiba kicsit elkeseredett. <Idejövök, erre mindenki elmegy? Csak ez az iszákos vénség maradt, hogy a katanámat megjavítsa, ekkora baészerencsét. Azt nem tudom, hogy tényleg kovács-e, de hogy nem egészségügyi okok miatt maradt itt az biztos. Vagy nem tud semmit a fegyverekről, vagy túl részeg volt ahhoz, hogy elmenjen. Nem vagyok túl jó helyzetben.> Az ifjú ninja fejében nem is fogalmazódott meg hirtelen más indok, ami miatt az öreg nem a gyűlésen van.
- Bármi is a gondja a fegyverednek, velem kell beérned. Ez van fiú. Előtte viszont mutasd mi a gond tárgya, mert így látatlanba, ha akarnék se tudnék segíteni. Azonban semmi sincs ingyen. Ha én segítek rajtad, te is segítesz rajtam. Volna valami amit meg kéne tenned nekem. - mondta az öreg. Shiba kicsit örült ennek, hiszen pénze nem sok volt, legalábbis annyi biztos, hogy nem, hogy ezt a kardot megcsináltathassa, és az, hogy szívességet kér cserébe a másik fél, elég hízelgő ajánlatnak bizonyult. Így visszagondolva nem is tudta a ninja, mit tett volna, ha olyan árat mondanak neki, amit nem tud megfizetni. Az biztos, hogy nem könyörgött volna, de nem is lett volna túl jó érzés, ha minden műhelyből kidobják a pénz miatt. Pontosabban a hiánya miatt. <Úgy tűnik, hogy ez egy vissza nem térő esély. A kard úgysem lehet ennél rosszabb állapotban, tehát nem veszíthetek semmit, maximum időt. De szerencsére időm, mint a tenger. Most, hogy elhagytam a falut sehová nem kell visszatérnem, így nem jöhetek ki rosszul a dologból.> Hosszas gondolkodás után levette táskáját a fiú, majd kivette belőle egy nagyobb ezüst színű kendőt. Miután szétnyitotta az öreg észrevehette Shiba kardjának maradványait. Három darabban volt a penge, úgy, hogy a legalsó része még a markolatban volt.
- Ezt kéne megjavítani Öreg! Sikerülhet? Bármennyi időt képes vagyok várni, csak legyen újra egyben. - bökött szemével a darabokban lévő pengére. - És rendben, cserébe megteszem azt, amit kér. Persze, ha megkérhetném előtte mondja is el, hogy mi lenne a feladatom. - fejezte be Shiba.
Nozara Shiba
Nozara Shiba
Játékos

Tartózkodási hely : Árnyékfogadó


Adatlap
Szint: C
Rang: Halottnak hitt // Jutsetsu
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Szomb. Aug. 18 2012, 18:13

Jobb választás híján beláttad, inkább megpróbálsz tenni valamint, mintsem tétlenül várakozni és hátha csoda történik. Az öreg a legfikarcnyibb érdeklődés nélkül nézte végig miként vetted elő a kis csomagot és mutattad meg ideutazásod célját. Mikor feltártad a problémád és a kérdésedet a részeg kovács egyenesen a szemedbe nézett és csak annyit mondott.
- Nem segíthetek.
Nem tudni miféle érzelmek kerítettek hatalmába annyi viszont lerítt rólad, nem érted miből fakad ez a gyors és negatív döntés. Jobbjával párszor végigsimított a szakállán majd állapotát meghazudtoló józan tekintettel nézett mélyen a szemeidbe.
- Ide figyelj fiú. A kovácsok és a szamurájok is tudják, hogy a kardnak lelke van. Egy katana hosszú hónapok munkája, amibe a kovács időt és verítéket nem kímélve belekovácsolja lelkének egy részét is. Később, akinek a tulajdonába kerül és megbecsüli, annak lelke szintén a kardba kerül. Ezzel azt akarom mondani, hogy a kard olyan, mint egy ember. Lehet jó vagy gonosz, de mindezeken felül lelke van. Ha elpusztul, mint ahogy a tiéd is, béke poraira. Nincs annál undorítóbb dolog ezen a világon, ha a halottakat bolygatjuk. Ez egy szent és íratlan szabály, amit minden kovács tanonc megtanul útja során, akik kardkészítésre adják a fejüket. *Hikk*
Hosszú nagy szentbeszéd volt és már csak neked kellett megemésztened. Míg így tettél, vagy éppen mást fontolgattál a kopasz piás ráhúzott a kulacsára. Sajnos annak tartalma a hosszú szunyálás alatt kiürült, így egy káromkodás közepette tört ripityára, amikor gazdája elhajította. Más lehetőség híján kénytelen volt a józanság útjára térni vagy új alkoholforrás után nézni. Felkelve a padról elindult be a műhelyébe. Mielőtt azonban átlépte volna a küszöböt megállt az ajtóban és visszafordult.
- Emlékszel még a szívességre, amiről beszéltem? A kardodon ugyan nem segíthetek, de van egy gyógyírem a problémádra. Azonban figyelmeztetlek, ez a gyógyír akár méreg is lehet, ahogy nekem is az, hosszú idő óta. Gondold át, és csak kiálts, ha hajlandó vagy segíteni. Ha nem vállalod, csak állj tovább. Ez a te életed fiú.
Azzal bement a műhelybe és egy hangot se hallottál felőle.

Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Nozara Shiba Vas. Aug. 19 2012, 12:30

Amikor az öreg kimondta, hogy a kardot nem lehet megcsinálni Nozara leblokkolt. Tekintete üres lett, és oda se figyelt a további beszédre, mint megszokott zaj, kicsit zavarta a fülét, de nem is gondolta, hogy szavak formálódnak ki belőle. <Nem lehet? Apám utolsó hagyatékát nem lehet megjavítani? Apám kardjának nincs esélye, meghalt? Egy kard, egy eszköz meghalt?> Nem tudta mit mondjon, mit tegyen, így az idáig megtett út, próbálkozások sora semmissé vált, elérhetetlen a végső cél. Ekkor meghallotta, hogy a kardok lelkéről beszél a férfi. <A kardok lelke? Apám is mindig ezt hajtogatta a műhelyben otthon, de nem hittem neki. Egy tárgynak nincs lelke, egy tárgyat, egy eszközt forgatni kell. A használójának van, de a fegyvernek nincs.> Gyorsan tagadta, amikor végre összeállt a kép a fejében, és megértette, hogy mire gondolhat az alkoholista kovács. <A penge végig a falon volt, senki nem forgatta. Apám meghalt, így a kard mestere meghalt. És én amikor először próbáltam használni, akkor az első harcomban egy ütéstől darabokra tört. Követte volna a kard a sírba a forgatóját? Ilyen kapcsolat lenne fegyver és forgatója között? Hiszen a másik katanám már régóta megvan, és még mindig semmi baja. Rendben, nyugodtan útnak engedem a kard lelkét, és kitűzök magam elé egy új célt, megtalálom azt a kardot, ami engem választ, hogy forgatója legyek, kardforgatóként megesküszöm most erre.> Örült, hogy végre felnyílt a szeme, és "normálisan" láthatta a világot. Úgy tűnik még is elérte idáig eljönni, bár mondjuk a tanácsot lehet nem egy részeges öregtől várta volna, de megtörtént, és Shiba rendkívül hálás volt. Úgy dönt köszönetből megcsinálja neki a szívességet, amit kérni akart, kimutatva tiszteletét. Mikor felnézett nem látta az öreget. Körbefordult a tengelye körül, és akkor vette észre, amint egy műhely felé tart.
- Emlékszel még a szívességre, amiről beszéltem? A kardodon ugyan nem segíthetek, de van egy gyógyírem a problémádra. Azonban figyelmeztetlek, ez a gyógyír akár méreg is lehet, ahogy nekem is az, hosszú idő óta. Gondold át, és csak kiálts, ha hajlandó vagy segíteni. Ha nem vállalod, csak állj tovább. Ez a te életed fiú. - mondta a férfi. Shibát nem nagyon izgatta, hogy miféle gyógyírről beszélhet az öreg, de már elhatározta, hogy segíteni fog neki, hogy ezzel megköszönje a segítségét.
- Rendben öreg, segítek neked, csak mond mit kell tennem, és vedd úgy, hogy már kész is. - mondta az elveszett ninja mosolyogva, és belépett a műhelybe a részeges férfi után.


A hozzászólást Nozara Shiba összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 20 2012, 01:41-kor.
Nozara Shiba
Nozara Shiba
Játékos

Tartózkodási hely : Árnyékfogadó


Adatlap
Szint: C
Rang: Halottnak hitt // Jutsetsu
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Vas. Aug. 19 2012, 18:59

Szavai nagy hatással voltak rád melyek egyben új célt is adtak ráadásként, pedig megacélozta akaratodat. Amikor beértél a műhelybe nem a kutakodó öregen akadt meg a szemed, aki mindenféle limlom között matatott, hanem a műhely szegénységén. Jóformán alig akadt ott szerszám. A sarokban hevert egy elnyűtt fújtató, a falba vert rozsdás szögön, pedig egyetlen fogó árválkodott. Azonban sehol nem volt egy kalapács, egy jó dézsa, különböző méretű fogók és fújtatók. Lényegében ezek és még sok más, ami kelhet egy műhelybe. Mint egykori kovács tanonc már értetted miért lehet ilyen sanyarú állapotban az öreg. Lényegében nem volt semmilyen, amivel dolgozhatott volna. Már pedig egy kovács az eszközei nélkül tudományával vajmi keveset ér. Idő azonban nem volt a mélázásra ugyan is a kovács megtalálta azt amit keresett. Amikor feléd fordult kezében a helyet meghazudtoló tisztaságú katana volt. Természetesen nem mezítelenül, hanem fekete hüvelyében, ám azon se látszódott, egyetlen porszem se. Azonban amin tényleg megakadhatott a szemed az a sok robbanójegyzethez hasonló papír fecni volt, ami a kardra volt ragasztva.
- Ennek a kardnak a neve Fushiawase vagy más néven balszerencse. Az én balszerencsém tíz hosszú éve. Mielőtt elvállalnád a feladatot, had meséljek erről a kardról.
Mély lélegzetet vett mielőtt belefogott volna, közben viszont, kézzel fogható gyűlölettel tekintett a fegyverre.
- Ahogy említettem tíz éve mérgez engem ez a kard. Mint ahogy minden balsorsú történet ez is egy esős napon kezdődött. Egy sebesült harcos ájultan esett össze a műhelyem előtt. Mivel nem akartam, hogy ott haljon meg, behoztam. Alig egy óra után magához tért és rimánkodva kérte, hogy szabadítsam meg a kardtól. Miután megvizsgáltam a fegyvert láttam, hogy nem átlagos fémből kovácsolták. Egy szóval különleges alkotás volt. A legjobb kard, amit valaha készítettem eltörpült mellette. Azt mondtam a harcosnak, hogy megtartom, ő pedig miután jobban lett, hálásan tovább állt. Nem értettem miért akar megszabadulni tőle, én viszont örültem ennek a páratlan ajándéknak. A titkát sose fejtettem meg, viszont éreztem, hogy jó pénz van benne. Azonban...
Hangja kissé elcsuklott, ahogy felidézte a további történéseket és az izzó haragba félelem vegyült.
- Azonban akárhányszor adtam el az új tulajdonosa mindig visszatért vele, majd nem sokkal utána meghalt. A legrosszabb viszont az volt, hogy a műhelyemet kerülni kezdték az emberek, mivel úgy hitték, el van átkozva. Őszintén szólva én is ezt hiszem. Ami meg a fizetséget illeti, amit a kardért kaptam, nos nem sokkal a fegyver visszakerülte után mindig ellopták. Egy hete pedig, valaki vagy valakik kiraboltak és elvitték a szerszámaim nagy részét. Nincs más vágyam, mint megszabadulni ettől az átoktól. Próbáltam megolvasztani a legforróbb hőmérsékleten, de azon kívül, hogy felhevült kutya baja nem esett. Később megpróbáltam a legjobb kardommal eltörni, de helyette az én alkotásom tört darabokra. Még egy nehéz pöröllyel is neki estem de nem jártam szerencsével.
Ismét szünetet tartott ám a múlt sötét árnyai olyan hevességgel estek neki, hogy le kellett ülnie a földre. Nem látott kiutat a helyzetéből ezért az alkoholba menekült, hogy legalább feledje bánatát. Szörnyűnek hangzott mindaz, amit elmondott, ugyan akkor hihetetlennek is. Elképzelhetetlennek tűnt, hogy egy kard mindannyiszor visszatérjen, míg gazdája meghal. Leszámítva a kovácsot. Amit elmesélt abból úgy tűnt, ezzel a módszerrel remekül meg lehet gazdagodni, de valahogy mégse érződött az egész helyzetből és magából az öregből a hazugság bűze.
- Úgy hírlik, hogy a fenyvesben rejtőzik egy rablóbanda, akik különféle módon rabolnak. Azt mondják dörzsölt fickók és nem átlagos haramiák. Arra kérlek, hogy szerezd vissza tőlük a szerszámait és vidd magaddal a kardot. Ha nem a halsz meg pár napon belül, akkor elfogadott téged. Ördögi szerencsejáték ez. Az életed teszed kockára Nem csak a banditák miatt, hanem inkább a kard miatt. Az elmúlt években magamnál tartottam, mert nem akartam, hogy más is meghaljon miatta. Viszont kérlek, szabadíts meg tőle, még ha ez azt is jelenti, hogy a legmélyebb tengerbe kell dobnod.
Szemeiből könnyek törtek fel, egy meg tört ember könnyei.

// A katana a következőképpen néz ki. A markolatot bíborvörös szövetbe csomagolták míg a keresztvasán a ying-yang hoz hasonló jel látható. Maga a hüvely és a penge éjfekete leszámítva azt a részt, ahol a pengét megélezték. Azért írom le a penge kinézetét is, hátha netán terveznéd használni vagy csak megnézni. //

Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Nozara Shiba Vas. Aug. 19 2012, 21:03

Amikor betért a múhelybe észrevette, és megértette, hogy a férfi miért nincs a kovácsok gyűlésén, nem volt szerszáma, hogy ggyáltalán kovácsolni tudjon valamit. Az egész helyiség üres volt, majdnem, hogy csak egy tárgy volt benne, egy katana, amit az öreg tartott a kezében. A kard hüvelyén nem látszódott az a megviseltség, ami a műhely többi részén, és a maga a fegyver markolata is gyönyörű volt. A férfi elmondta a kard történetét, a műhely, és a szerszámai történetét. Shiba elhatározta, hogy segít az öregnek, látván mennyire oda van most az élete, és fordult is meg, hogy induljon, de akkor látta, hogy a férfi nyújtja felé a katanát, hogy azt is vigye onnan. Shiba megállt, és kivette a kezéből. Kíváncsi volt, így kihúzta a hüvelyből a kardot, és megvizsgálta kicsit a szemével. Az éjfekete hüvely nem hazudtolta meg a pengét, ugyanis az is sötét színű volt. A keresztvasán egy jelet lehetett kivenni, de Shiba nem ismerte ezt a jelölést. Hasonlított valamire az emlékeiből, de nem tudta volna megmondani. Neki pont egy kard kellett, és nesze kap ingyen egyet, ekkora szerencsét, bár az a mse, hogy el van átkozva kicsit aggasztotta a ninját, de különösebb odafigyelésst nem kerített köré.
- Fushiawase! - suttogta a kard nevét, majd a hátára csatolta a másik katana mellé. - Rendben öreg! Hamarosan visszatérek a szerszámaiddal. Ne aggódj! - mondta, majd a táskájából kivette a kardja darabjait. - Ha már ön adott nekem egy kardot, én is adok önnek. Persze használhatatlan így darabokban, de az acél kiválló, csináljon vele, amit akar. Olvassza be, vagy dobja el, nem érdekel. - mondta. Legmélyen magában bánta ezt a döntést, de ő semmit nem tud kezdeni egy törött karddal, és csak foglalta a helyet a táskájában. Vagy az is lehet, hogy csak le akarta zárni ezt az ügyet. Lehet, hogy maga Shiba sem tudta. - Viszont, ha kérhetem megmondaná, hogy merre menjek, még soha nem jártam ezen a vidéken. - fejeztbe egy mosollyal.


A hozzászólást Nozara Shiba összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 20 2012, 01:41-kor.
Nozara Shiba
Nozara Shiba
Játékos

Tartózkodási hely : Árnyékfogadó


Adatlap
Szint: C
Rang: Halottnak hitt // Jutsetsu
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Vas. Aug. 19 2012, 21:49

// Lehet, hogy nem vagyok egy japán zseni, de most ég a fejem, hogy úgy írtam le a kard nevét, amit valójában nem jelent a szó. Éreztem, hogy valami nem stimm, amikor ezt dobta ki a szótár. A balszerencse helyett maradjunk az eredeti jelentésnél, a boldogtalanságnál. Különböző dolgok mégis hasonlóak. De lényegében mindkettő illik az öregre. Ezt csak úgy mellékesként írtam ide. //

A "vén" kovács láthatóan megkönnyebbült, amikor elvetted tőle a kardot. Több éves teher gördült le a válláról, mert olyasmit látott benned, ami miatt szentül hitte, hogy még egyszer nem fog visszakerülni hozzá. Az általad átnyújtott halott kardot készséggel átvette és megígérte, hogy új formájában jól fog szolgálni. Végül elsétált melletted a műhely másik végébe, ahol egy asztal árválkodott, aminek idáig pont háttal álltál. Maga az asztal látszólag üres volt egyedül az egyik fiókban árválkodott egy térkép. Az öreg intett neked, hogy menj oda majd ismét magyarázatba fogott ezúttal derűsebb hangnemben.
- A sok jel, amit itt látsz, érc lelőhelyek. Nem szívesen osztom ezt meg veled, de jobb, mint hogy később kerge gondolataid támadjanak, és kincs reményében az életemre törj. Viszont neked nem ezeknél van dolgod. Ahová menned kell, az itt van.
Mutatóujjával a Folyó országának déli részére bökött közel a Tűz országához, ahol a jelek szerint egy hatalmas erdő terült el.
- Mi itt vagyunk. - mutatott egy északabbi pontra az országon belül, ahol jelenleg is tartózkodtatok.
- Ha jól számolom lóval úgy három napig tart odaérni. Nem tudok ezekről a gazemberekről semmit, így az egyedüli reményünk az, hogy reméljük, nem adtak még túl a szerszámaimon. Meg is értem, amiért engem raboltak ki. A műhely éjjel nappal nyitva, nincs titkos rejtekhelyem, külön raktáram vagy védelmi rendszerem. Gyakorlatilag szabad préda voltam. Szeretnék még segíteni... de nem tudok harcolni, és fogalmam sincs, hol találhatod meg őket abban az óriási erdőben.
Kissé csalódottan hajtotta össze a térképet, miután jól megnézted, majd visszasüllyesztette a fiókba.
- Mielőtt elindulsz, fogadj el két tanácsot ettől a vén iszákostól. Az egyik, hogy alaposan figyeld meg a környezeted. Biztosra veszem, hogy az erdő rejthet csapdát vagy valamit, amivel a nyomukra bukkanhatsz. A megfigyeléssel találtam én is remek érc lelőhelyeket. A másik tanácsom, pedig az volna, hogy minden lépésedre és cselekedetre különösen vigyázz, amíg az-az átkozott kard nálad van. Lehet, hogy vannak dolgok, amiket normális esetben észrevennél, vagy elkerülnél, ám sose tudhatod, hogy hat e rád az átok és nem visz a sírba idő előtt. Csak a legjobbakat kívánhatom neked.
Miután mindent megvitattatok műhelye ajtajából - ami gyakorlatilag nem volt neki - figyelte távolodó alakodat.

// Következő postodat a Folyók országába kérném azon belül is a fenyvesekhez. Ott reagáld le ezt a postot is, illetve sződd bele, miként jutottál az erdőbe. Végezetül kezd meg a kutatást a banditák után. //
Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Műhelyplató Empty Re: Műhelyplató

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.