Hegyvidék

+2
Uzumaki Kushina
Uchiha Kagami
6 posters

Go down

Hegyvidék Empty Hegyvidék

Témanyitás  Uchiha Kagami Kedd Márc. 19 2019, 22:09

A Kő Országát átszelő, kietlen hegyvidék. Több bányászfalu is található erre.

_________________
Tää jylhä kauneus ja ääretön yksinäisyys
Lapsuuteni metsän, taivaan
Kaikuu se haikeus halki tän matkan
Aamun tullen yö tarinansa kertoo



Állandó mesélések (4/4)
- Kowarii Zion

        - Jelenlegi kaland: A bánya titka

- Shiawase Zouo
        - Jelenlegi kaland: Messzi földeken

- Hiroto Osumi, Gensai Hayato és Kenta Koizumo
        - Titkok, melyeket őrzünk

- Nosaru Kyoya
        - Teremtés


Szilánkok Fórumkaland
- Kiolvasztás alatt
Uchiha Kagami
Uchiha Kagami
Adminisztrátor

Specializálódás : Több éves posztok előkutatása

Tartózkodási hely : Elfeledett fóliánsok között


Adatlap
Szint: S+
Rang: A Gundan Könyvtárosa
Chakraszint: Vodka

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Uzumaki Kushina Vas. Május 07 2023, 17:51

[Taijutsu képzés]



A két – talán már csak „korábbi” – nagyhatalom között meghúzódó Kő Országa mind a Szél, mind pedig a Föld Országától örökített vonásokkal bír: kietlen és kegyetlen vidék. A levegő olyan száraz, mint a sivatagban, a környék ugyanolyan kopár, mint Tsuchi no Kuniban. A környék egyedüli (élet)jelensége a nemzetközileg híresztelt képzés, ami a szélrózsa minden irányából bevonzotta a shinobikat. Az ország és a shinobifalu azonban korlátozott anyagi javakkal rendelkezik, ami azonnal egyértelművé válhat olyan számára, aki a világ különböző pontjait megjárva élettapasztalattal rendelkezik: ha azonban csak annyi az összehasonlítási alapja, amit a Gőz Országában megszervezett képzésen nyújtottak a résztvevők számára, az is bőven elégséges ahhoz, hogy gyorsa következtetésként kerüljön megfogalmazásra azon tény és körülmény, hogy itt a jelentkezőknek sem luxus, de még csak a kényelem sem kerül biztosításra. Talán még az is jobb lenne, ha saját maguknak – saját költségükön – kellene a szállásukról és az ellátásukról gondoskodniuk, ekként ugyanis legalább valamiféle ráhatásuk lehetne a komfortzónát igencsak alulmúló környezetükre.

A Kő Országa – a gőzzel ellentétben ugyanis – szigorúan militarista benyomású helyszínen szervezi meg a nemzetközi képzését: egy völgyben, aminek a két bejáratánál kordont állítottak fel, ahol az érkezőket az irataik és útiokmányaik alapján azonosítják és egyszemélyes sátrakba osztják. Még a völgyből is látható, hogy az azt ölelő hegylánc ívein a járőrözés folyamatos, így a hegyláncon keresztül történő megközelítés vagy távozás igencsak vakmerő próbálkozás lenne. Szintén gyorsan egyértelművé válhat az a tény, hogy a személyzet száma jóval meghaladja a jelentkezők számát és ráadásul a személyzet többségét maga az őrség, vagy a feltételezett oktató gárda teszi ki.

Maga az adminisztráció azonban meglepően gyors: egyfelől átvizsgálják az iratokat, amit követően nyilatkoztatják a jelentkezőt, hogy nagy vonalakban milyen típusú taijutsu keltette fel az érdeklődését, vagy abban az esetben, amennyiben konkrét elképzeléssel érkezett, akkor nevezze meg a technikát, amihez oktatót fognak majd választani és kiszignálni. Ekkor az adminisztrációt elvégző shinobi tájékoztatja a jelentkezőt, hogy a kordonokat este 6 órakor lezárják, ezt követően csak a képzés végén nyitják meg azokat újra és ezen időszakban sem távozni, sem a völgybe érkezni nem lehet majd azzal, hogy az eligazítás este 7 órakor veszi majd kezdetét.

Mivel mindenki egyszemélyes sátorban kerül elszállásolásra, így a közösségi élet gyakorlatilag majdhogynem kizárt. Ezt erősíti az is, hogy ugyan a különböző nemzetek tanoncait egy szektorba terelik, mégis a sátraikat egymástól elkülönülten helyezik el, leginkább talán azért, hogy a kommunikációt minimalizálják.

A sátorban alvást szolgáló matrac és ágynemű, egy ágytál, kettő kanna víz található, így az elszállásolás igencsak spártai. Az egyetlen szerencse, hogy a sátor anyaga katonai minőségű, így feltételezhetően az éjszakai fagyokat távol tudja majd tartani a jelentkezőktől.

Az esti eligazításkor már érezni lehet a dermesztő hideget, ami az éjszaka előrehaladtával csak rosszabb lesz, azonban nem csak ez a természeti környező fagyaszthatja meg a jelentkezőben a vérüket: az eligazításra mintha az összes őrt, oktatót vagy bármilyen más funkciót betöltő shinobit kivezényelték volna. Az ishigakurei fejpántot viselő shinobik néma, rezzenéstelen arcú sorfalat állnak a jelentkezők körül, így egyesekben okkal merülhet fel az aggály, hogy egészen más miatt sorakoztak fel így, ilyen formában.

A sorfalból azonban egy idősebb, tán az ötvenes éveiben járó férfi lép elő és szólítja meg ezzel egyidejűleg az összegyűlteket: - Üdvözöllek benneteket a nemzetközi képzésen, amit igazi shinobikhoz mért és méltó körülmények között tartunk meg. – Talán csak leplezni akarja a népének (Gőz Országához mért) szegénységét, de könnyen meglehet, hogy a Kő Országában a szokásosnál kegyetlenebb körülmények között nevelik és képzik a jövő generációit. - Rövid és célirányos lesz az eligazítás: a völgyet a képzés ideje alatt elhagyni tilos, akár verbális, akár tettleges konfliktust generálni, vagy abban közreműködni tilos, a rendfenntartó utasításoknak ellenszegülni tilos. – Az információszerzést talán csak azért nem tiltja, mivel ekkor bolond lenne: egy shinobi legalapvetőbb ismerve épp az információszerzés. - Este 8 órakor lesz a vacsora, reggel 6 órakor lesz az ébresztő, 7 órakor a reggeli. Mindkét étkezést a sátor elé fogják kikészíteni a személyzetünk tagjai, a reggeli és a vacsora elfogyasztása a sátorban történik. Figyelemmel az idő rövidségére ebédet nem szolgálunk fel annak érdekében, hogy mindenki az elsajátítandó technikára tudjon koncentrálni. Mindenkinek külön oktatója lesz, amitől különös méltánylást érdemlő esetben eltekintünk, de a beosztást a holnapi reggelivel kézbesítendő írásbeli utasítás fogja tartalmazni. Este 10 órakor takarodót fújunk, aki ezt követően a sátrán kívül tartózkodik, azt eltanácsoljuk. Este 11 után mindennemű fényforrást kötelező megszüntetni, aki ezt megszegi, szintén eltanácsoljuk. Mindenkinek jó tanulást kívánok, oszolj!


//A gyatra minőségért elnézést kérek, ügyvédi vizsgára készülök és elég rosszul áll a szénám. A következő mesélői kör már normális lesz, mivel a határidőt a vizsga utánra szeretném rögzíteni. Határidő: 2023. május 18. éjfél

A képzésre vonatkozó paramétereket, így az első játékosi körre vonatkozó elvárást is Kagami kiírása tartalmazza

Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Sakurai Benjiro Hétf. Május 15 2023, 16:18


water_render__naruto_mobile__by_maxiuchiha22_ddlwbir-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NTc3IiwicGF0aCI6IlwvZlwvODRkYzEzYjctYTJlNy00YjQ1LTgzZWMtMzExZTcyZTgyOTAwXC9kZGx3YmlyLTZhMjg1YmZkLTE5ODItNDI5NC1iM2Y4LWE1MjQwYjNkYzM0Yy5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTAyNCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.Yuae4KMbzoQJMbpfRBT3zR0xfPkqLPZIc6_D57FbZB4Taijutsu képzés


tumblr_n7wwl2dIcn1tec4njo1_500.gif
A legjobb történetek mindig az élet írta. Nem a történetírók, akik jelen voltak a harcok során, nem a hírvivők, akik jelentették a történteket és nem is mi, holmi porszemek egy roppant bonyolultul működő gépezetben. Nem, az élet. Mindig hittem az eleve elrendeltetés elvében, hogy ahová születtem, nekem ott dolgom és feladatom volt. Nem mindig láttuk meg a helyes utat vagy a számunkra valójában kikövezett ösvényt, amelyen bizonytalanul lépdeltünk, de minduntalan ott volt, beleitta magát a fába, a földbe, a vízbe és a levegőbe. Menekülhettünk a sorsunk elől, de minduntalan bebizonyosodott, hogy nem érdemes. Szerzetes shinobinak születtem abban a pillanatban, amikor édesanyám ott hagyott a mestereim között, ahol először láttam meg a napvilágot. Hálát adhattam az égnek, hogy nem nélkülöztem, hogy minden okítást megkaptam és ha kellett, még annál is többet. Mindezért roppant hálás voltam, hogy mindent előkészítettek az önálló életre lépéshez. Igyekeztem is törleszteni, így amikor az üzenet utolért, hogy egy újabb képzésre jelöltek, komolyan véve máris útra keltem. Nem szerettem volna cslódást okozni, így annak ellenére, hogy mennyire nem bírtam ezt a klímát - szinte perzselt a levegő - és idegennek, zordnak tűnt a táj, vállaltam a részvételt. 
Napok óta a képzésen gondolkoztam. Nem egy nagy háborúnak néztünk elébe, de mégsem hittem azt, hogy könnyű lesz a jövőt kikövetkeztetni. Ha nem tiszteled mások akaratát, elvesztél. Visszhangzott az okítás még tanonc koromból, amikor az önvédelmet is gyatrán alkalmaztam. Most sem éreztem magam sokkal edzettebbnek, de lelkileg késznek arra, hogy összemérjem magam olyan ellenfelekkel, akiknek sokkal nagyobb elhivatása volt a fejlődés, mint az enyém. Ha valamit sokat láttam, azok a taijutsu technikák. Bárkinek gond nélkül rúgtam ki előbb vagy utóbb a lába alól a talajt, de ez most nem a bolondozás időszaka volt. Fejlődésre készültem, egy újabb szint elérésére.
Miért ne érezhetném itt is jól magam? A Gőz országában is szívélyes fogadtatásban részesültünk. Egy szavam sem lehetett sem az ellátás miatt, sem a képzés miatt. Nem bántak kesztyűs kézzel velünk és most is ezt akartam. Ez kellett a fejlődéshez, mind mentálisan, mind fizikailag. De beértem a szolid körülményekkel is, hisz nekem magamnak is az egészen letisztult körülményekre kellett törekednem a legtöbb esetben. Az meglepett viszont, hogy mekkora különbség volt a két helyzet között. Beértem én a sátorral is, amit kaptam az eligazítás és az adminisztráció után, így csak éppen hogy csak jobban szétpakoltam a holmijaimat, amikor hallottam az értesítést az eligazításról. A sátorban még egészen kellemes volt az idő, kilépve azonban rögtön megcsapott a hideg. 
A mondandó rövid, velős és tömör volt, érezhető volt a belőle áradó szigor. Kicsit úgy éreztem magam, mint valami katonai kiképzésen, de voltaképpen azon is voltam, bárhogy is néztük. Itt mindenki elhivatott, a hazáját védő harcosnak készült, én legfeljebb a hitemé maradtam. Csak biccentettem, mintegy inkább magamnak, amikor befejezte. Alaposan volt időm megfigyelni a jelenlévőket, túl nagy volt a komorság és a csönd, túl fegyelmezett volt mindenki. De ahhoz túl keveset tudtam erről az országról, hogy mindjárt komoly következtetéseket tudjak levonni. 
Így aztán csak visszatértem a sátorhoz, hogy a fennmaradó időben megvárjam a vacsorát, majd meditáljak egy keveset és végül nyugovóra térjek. Izgalmasnak ígérkezik az itt eltöltendő idő, de nem tartottam utolsó szempontnak, hogy most elsősorban önmagunkkal törődjünk. 

water_jutsu_render__naruto_mobile__by_maxiuchiha22_dd2nnc2-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjI0IiwicGF0aCI6IlwvZlwvODRkYzEzYjctYTJlNy00YjQ1LTgzZWMtMzExZTcyZTgyOTAwXC9kZDJubmMyLTA3ZjYyNjg3LWNmZTQtNGQ1Yy1iOGUyLTQzYzZmYjMxYzI4Ny5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.fvYkaOt1bTIBSZu2cWsroHueB6zWkNExdywu0yJnF4k
Sakurai Benjiro
Sakurai Benjiro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 110
Elosztható Taijutsu Pontok : 46

Állóképesség : 120 (D)
Erő : 115 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 115 (D)
Pusztakezes Harc : 110 (D)

Tartózkodási hely : A világban


Adatlap
Szint: D
Rang: Vándorszerzetes / Souryo
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Hyuuga Emiko Pént. Május 19 2023, 00:34

[Taijutsu képzés]

Emiko végre az utolsó követ is a helyére tette, készen állt a szimbólum.
*Remélem megéri, rengeteg előkészületbe került a technika. Ha átvert a fickó, megkeresem!* Puffogott magában a Hyuuga, miközben a kirakott kör közepére sétált. Vett egy mély levegőt és kézjelekbe fogott. Amikor a végére ért, testét mintha fényes szövet vette volna körül, ragyogott. Még szerencse, hogy egy eldugott tisztást választott a technika elvégzésére. Melegség járta át, aztán ugyan olyan hirtelen jéghideg veríték borította be. Amilyen gyorsan jött, olyan hamar távozott az érzés. Némiképp másképpen érezte magát, idegennek a saját testében.
A tisztáson keskeny patak futott végig, oda sétált a kunoichi. Belenézett és teljesen ismeretlen arc bámult vissza rá. Vagyis ismerős volt, tegnap estéről. Fiatalabbnak nézett ki, nagyjából 17-18 éves lehetett. Fehér arcát szőke haj keretezte, halványlila pupillája helyett zöld szem meredt rá. Korábban elvesztett bal szemgödre továbbra is üresen tátongott, ezen semmilyen jutsu nem tudott változtatni. Chakrát koncentrált a szemébe, és aktiválta a Byakugant. Az erek kidudorodtak a halántékán, előbukkant seszínű szeme. Arcára olyan érzelem ült ki, amiről azt hitte, már régen kihalt belőle. Szája mosolyra húzódott, őszintére, nem pedig megjátszottra.
- Működik - konstatálta félig hangosan. Ruhája szintén megváltozott, lila felsőt és fekete nadrágot viselt. Mivel kis kézitükröt nem tartott magánál, sajnos arról nem tudott meggyőződni, hogy a technika eltüntette az Átokpecsétet.
*Az egy állandó billog Orochimarutól, valószínű továbbra is a nyakamon éktelenkedik.* Ruháját feljebb húzta, semmi esetre sem szerette volna, ha észreveszik, milyen jelet hordoz magán.
*Na, legalább az a ninja a Démonok országából nem vert át!* Tette még hozzá magában.
Mostanában így működtek nála a jutsu tanulások. Más alvilági figuráknak tett szívességet, akik cserébe ellátták hasznos információkkal, vagy technikákkal. A férfi még a nevét sem árulta el - Emiko is megtartotta magának a sajátját - csak annyit kért, segítsen neki néhány kellemetlen alaktól megszabadulni. Cserébe egy különleges technika alapjait tanította meg. Ezzel nem csupán időlegesen változtathatta meg a külsejét, hanem véglegesen. A Hyuugának pont erre volt szüksége egy olyan világban, ahol léte nemkívánatos volt és vadásztak rá.
Az alanyt pedig előző este ismerte meg, az Erdő országának egyik fogadójában. Amikor látta a Taijutsu képzés hirdetését, egy időre különvált Suigetsutól és Juugotól. Úgy érezte, jelen helyzetében szüksége lenne olyan technikára, ami kiélesíti az érzékeit, és korábban már hallott ilyen jutsuról. Viszont eredeti kinézetével nem tehette be oda a lábát anélkül, hogy elfognák, ezért folyamodott máris testének megváltoztatásához. Kissé sajnálta, hogy már nem térhet vissza eredeti kinézetéhez, hiszen egészen eddig ez jelentett neki némi biztos pontot.
A fiatal kunoichival jókat beszélgettek, némi zöld tea és szaké kíséretében. Emiko elengedte magát, igyekezett a legjobb formáját hozni. Takako némileg hasonlított Harukára, talán azért őt szemelte ki magának. Alaposan megfigyelte a kinézetét, így vette fel az alakját.

Szinte alig volt valami felszerelése, így könnyen utazott. Öt nap alatt ért a Kő országába, nem akarta elsietni az utat, inkább körültekintően haladt a célja felé. Kopár és kietlen vidéken haladt át, rég nem járt ilyen komor vidéken. Persze a Fagy országa is embert próbáló hely, megedződött az ott eltöltött idő alatt. Amikor meghirdették a képzést, pontos helyszínt is megadtak, amivel jelentősen megkönnyítették a Hyuuga helyzetét. Vagyis talán annyira nem, hiszen hajlamos volt térképpel is eltévedni. Néha aktiválta Dojutsuját, amivel felmérte a környéket és így viszonylag zökkenőmentesen megtalálta a völgyet.
Természetesen a belépésnél papírokat kértek. Az évek alatt megtanult elrejtőzni, alkalmazkodni és még papírokat is hamisítani. Most jobbnak látta kevésbé eltérni a valóságtól. Amegakure vándor kunoichijaként érkezett a képzésre.
- Takanashi Chiyuri - mutatkozott be a regisztrációt végző shinobinak. Aztán bal szemére mutatott, amit szemkötővel takart le és haját is némileg belesöpörte. - A háború senkit sem kímélt.
Hangját szintén szoknia kellett, mintha más valaki beszélt volna helyette. Arról faggatták, van-e valamilyen elképzelése a jutsut illetően. Konkrét választ nem vártak tőle, de a jounin azzal érkezett.
- Kamu Nemurui no Jutsu. Ezt szeretném megtanulni.
Miután feljegyezték a választott technikát, eligazították a táborban. Meglepte az egyszerűség és a fegyelem, Emiko teljesen másra számított. Bár az elmúlt hónapokban sokkal rosszabb körülmények között tengődött, szinte egy gazdag földbirtokos lányának érezte magát. Saját sátrat kapott, aminek kifejezetten örült. Az hiányzott neki legkevésbé, hogy valaki észrevegye rajta az Átokpecsétet, miközben átöltözik kényelmesebb ruhába. Úgy tűnt, a kommunikációt is a lehető legjobban akarták minimalizálni. Újabb fejlemény, ami megkönnyítette a szökött ninja itt tartózkodását.
A sátorban meglátta a matracot és az ágyneműt. Arcára széles mosoly ült, egyből ledőlt egy kicsit és kiélvezte, hogy nem a hideg, kemény földön kell megpihennie.
*Az alvást minimalizálnom kell, de úgy érzem, ilyen körülmények között nehezebb lesz, mint először gondoltam.*
Az eligazításra este került sor, a nappali meleget igencsak hideg idő váltotta.
*Túléltem a Fagy országát, ezt a hőmérsékletet gond nélkül ki fogom bírni.* Sejtette ugyan, lesz ennél rosszabb is, viszont a sátor elég strapabírónak és hőtartónak nézett ki, valószínűleg az ilyen nagy hőingadozásokra tervezték. Jobban aggódott a sorfalat alkotó Ishigakure shinobiktól. Inkább börtöntáborra emlékeztetett, rengeteg őrrel. Arcára semlegességet erőltetett, semmi jelét nem mutathatta annak, aggódik a helyzet miatt.
*Vacsora és reggeli, igazán kitesznek magukért.* Futott át az agyán, miközben sokkal nehezebben tudta megőrizni semleges arckifejezését. Tényleg megérte eljönni erre a képzésre. Az eligazításnak gyorsan vége lett, lefektették a szabályokat. Emiko egy valamitől rettegett igazán. Némileg úrrá tudott lenni a nyakán éktelenkedő billog hatásán, ám még mindig veszélyt jelentett, amikor alvás közben irányította. Pont ezért volt szüksége erre a technikára, úgy gondolta, javítaná némileg az esélyeit. Az álmok jelentését kezdte érteni, ezáltal gyorsabban reagált. Arról viszont fogalma sem volt, miként reagálnának, ha mégis úgy döntene, tesz egy rövid sétát a táboron belül. Legtöbbször csak haladt előre, ha nem tartóztatták fel erőszakkal, senkiben nem tett kárt. Csakhogy most gyakorlatilag egy darázsfészekben ült.
Vacsoráját gyorsan elfogyasztotta, rég evett már ennyit és ilyen nyugodt körülmények között. Kitanulta a vadászatot, útja során könnyen szerzett magának élelmet. Mégis, egy elkészített étel teljesen más hatást váltott ki, bármennyire egyszerű is volt. Éjszaka többször felébredt, gyakran már a sátorban állva találta magát. Amikor álmában a sötét folyosóra ért, igyekezett elhitetni magával, fájdalmat érez, amitől magához tért. A pecsét hiába uralkodott el rajta, hozzászokott a kevés alváshoz, és küzdött a hatás ellen minden erejével.
Az ébresztő valóban hat órakor hangzott fel, bár Emiko már legalább egy órája félig éberen feküdt a matracon. Jól esett a meleg ágynemű a testének. Kényelmes ruhába bújt, sötétkék, térdig érő nadrágba és fekete, hosszú ujjú felsőbe. Semmi különleges öltözet, bár főként egyszerű ruhákat lopott magának, kerülni akarta a feltűnést. Szemkötőjét feltette, szőke haját összefogta, hogy ne zavarja. Viszonylag lassan telt el az egy óra a reggeliig. Örült, hogy egyedül, teljes nyugodtságban élvezheti az újabb felszolgált ételt. A tőle telhető legnagyobb magabiztossággal nézett a képzés elé.

Spoiler:

//Elnézést a kicsit összecsapott kezdőért és a megcsúszásért, pár dolog közbejött IRL!//
Hyuuga Emiko
Hyuuga Emiko
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1930
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 550 (A)
Erő : 800 (S)
Gyorsaság : 590 (A)
Ügyesség/Reflex : 590 (A)
Pusztakezes Harc : 900 (S)

Tartózkodási hely : Rémálmok mezején


Adatlap
Szint: S
Rang: Szökött Ninja
Chakraszint: 1322

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Uzumaki Kushina Pént. Május 19 2023, 07:30

Mesélői update: a határidő kérésre meghosszabbítva, az új határidő 2023. május 19. éjfél.
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Katsumi Kawachi Pént. Május 19 2023, 20:50

//Taijutsu képzés- Itakage Izaye//

Kő és a Szél országa is el mehet a francba. Föld országa azért mert nem tudott megtartani egy sivatagos országot a semmi közepén, Szél országa meg csak azért mert egy istenverte homoktenger. Ezen két szánalmas, talán már nem is nagy ország határai mentén terjeszkedik el az ország, ami talán a kettő szerelem gyereke is lehetne, a Kő országa. Ide gyűlik a világ szánalma, harcolnak egymással néhány öreg parancsára. Nem mintha magam nem ezt tenném, de én magam akkor is ezt tenném, ha senki nem parancsolná. Ölök, ebben vagyok a legjobb és erre képeztek, ahogy itt mindenkit. Az ország egyetlen életképet mutató jelensége a képzés, amire gyűlünk. Egyetlen dolog, ami tetszik, hogy a hely konkrétan arra lett kitalálva, amire használni akarják: egy kicseszett gyakorlóterep. Bejáratnál elkérik az iratokat, tetszik, hogy úgy bánnak velünk, amik vagyunk: katonák, akik különböző szinten, de parancsot teljesitenek. Nem igazán érdekel az sem, hogy nomád körülmények köé terelnek. Egyből felmérem a helyzetet, nem csak lenn, hanem a völgy falainak tetején is járőröznek. A megfelelő technikával simán meg lehetne lógni, de most nem azért vagyok itt, hogy ezt gyakoroljam. Belépésnél a papirok mellett meg kellett nevezni a technikát is, igy csak tömören odadobom a választ: Itakage Izaye // Gólyacsapás.
6 órakor végig nézem, ahogy lezárják a gordonokat, miközben megmutatják az egyszemélyes sátrainkat, de még arra is ügyelnek, hogy a különböző nemzetek tagjai egymástól elkülönüljenek, de még a saját falvak között is minimalizálják a kommunikáció lehetőségét. A sátor nem nagy kunszt, de mivel úgyis arra készülünk, hogy ide csak aludni jövünk, igy gazából teljesen mindegy, hogy mit adnak. Az eligazitás során, ahogy a Kő országának el nem ismert shinobi falvának fejpántját viselték, akár azt is gondolhatná az ember, hogy más terveik vannak, de ha ténylegesen az a terv, akkor biztosan van rajtam kivül jó néhány shinobi, aki nem hagyja, hogy olyan egyszerűen megtegyék. Az eligazitás viszont vér nélkül zajlott le. Nem sok fontos dolgot mondtak el, ami megragadt "este 8 vacsora, 10kor takarodó, reggel 6kor ébresztő, 7kor reggeli, ebéd nincs". Nem igazán érdekelt ennél több, nem kell félni, hogy elhagyom a sátramat, ha nem muszáj, ahogy fényre sincs igazán szükségem. Nem igazán érdekel, hogy mindenki saját tanárt kap és hogy ennek mi a célja. Én tanulni jöttem, nem falusikat tutujgatni.
Katsumi Kawachi
Katsumi Kawachi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1271
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 571 (A)

Specializálódás : Kenjutsu


Adatlap
Szint: S
Rang: Oinin
Chakraszint: 1132

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Yoru Szomb. Május 20 2023, 00:29

Három országon keresztül haladó 40 napos karavánút után Yoru elkanyarodik a Kőország felé vezető útra, ennyi időt ritkán tölt együtt édesapjával, de körülbelül pontosan tudja mindenki aki ismeri a családját, hogy ez pont elég is. 40 nap és egy kiadós apa-fia beszélgetés nem történt meg a két férfi közt. A közel 200 szekérből álló karaván meglepően gyorsan tűnt el a homoktenger horizontján, miközben a fiú rendezte a felszereléseit a tevén amin utazott, azon gondolkozott, hogy vajon ez a nemzetközi edzőtábor vajon tényleg olyan lesz-e mint amilyenre számit. De nem az edzés, és a fejlődés miatt volt izgatott.. vagy inkább feszült. Hanem mert nem Konoha dotáltabe, hanem Sunagakure. Kissé kellemetlen számára a tény, hogy a falu aminek a fejpántját viseli, és amihez a hűség köti az nem támogatta de az a falu ahonnan származik, és nem mellesleg az apja anyagi befojással bír pedig külön meghívót intézett neki. Ezek a gondolatok rossz szájízzel kísérik végig a bő egy napos lassú tevegelés alatt.
Kora délután érkezik a megjelölt helyre a kő országának eléggé jellegtelen területére, alapvetően az országnak is csak egy jellegzetessége van, az hogy az egész egy hatalmas sziklákkal cakkozott kanyon. Egyetlen őrposzt, két maszkos shinobi, akik rövid tömör mondatokban kommunikáltak.
- Meghívó? – A fiú átadta a tekercset amin Suna pecsétje van.
- Homokrejtekből? – Nem, Konohai shinobi vagyok. –  A két férfi feltehetőleg értetlenül néztek a fiúra aki hideg szél elől védve magát a szokásosnál is jobban behúzta a nyakát a teve hátán. De tovább engedték.
- Ötszáz méterre a domb túloldalán találja a tábort. -  Azzal legyintetek és folytatódott is a séta.
A tábort láthatóan jól őrzik, még bőven fent van a nap de több magas fája is ég szerte a területen illetve a két magas sziklafal ami határolja is bőven van velük tűzdekve, ahogy őrökkel is.
~Nem meglepő, sok nemzet, sok sérelem egy kis helyen, ~ Ennyivel zárta is az elmélkedést Yoru.
A hátast a karámba vezetik a regisztráció után, gyorsan megmutatják a szállást, ami hát felüdülés volt a fiatal férfinek, aki heteken keresztül aludt a szállítmányt őrző biztonságiakkal. Végre egy kis nyugodt csendes magány. Miközben a felszerelését lepakolva körbenézett.
Az eligazítás olyan volt mint amikor arra kényszerítenek egy gyereket hogy szavaljon az iskola elött, gyors érzelme mentes és látszott a táborvezetőn hogy annyira vágyik rá mint egy foghúzásra.
~ Nem vagyok meglepve, végülis tudtam hogy mennyire kemény népek ezek. De azért mégiscsak ők látnak minket vendégül. Tehát lehetnének egy kicsivel barátságosabbak. ~ A gondolat gyorsan átszaladt Yoru agyán és már látta is hogy vége a kis beszédnek.
- Mindenki térjen vissza a szállására, a vacsorát nemsokára viszik a kiszolgálók, a szállást elhagyni tilos.. stb.. stb.. -
Yoru fülét ez a mondat nagyon megütötte. Lassan sétált vissza a sátra felé, és a következőt figyelte meg, egyik sátornak sincs ablaka, és egyik sátor ajtaja sem néz egy másik sátor ajtajára. Sőt a fényeket szolgáló tűzek is úgy helyezkendek el, hogy nincs árnyék a sátrak közt.
~ Bizalmatlan népség annyi szent, de végül is ez az ő gondjuk, nem az enyém. Tanulni vagyok itt nem pedig kémkedni. ~
A szállásra visszaérve a szokásos kis „túlélő” csomagját elővéve Yoru előkészítette a fekhelyét, és megtisztálkodott, a vacsora egy nagyon szűkösen porciózott adag étel volt, de szerencsére Yoru csomagjában bőséggel volt még étel így nem érezte hiányát semminek.
 
//Most értem haza elnézést a késésért. //
Yoru
Yoru
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 148
Elosztható Taijutsu Pontok : 70

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 148 (D)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 100 (D)

Tartózkodási hely : Magyarország nyomokban Yorut tartalmaz


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 278

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Uzumaki Kushina Hétf. Május 29 2023, 15:05

Yoru - Hajaifuri no Jutsu // Sorozás
Sakurai Benjiro - Kyaku Kyaku // Páros rúgás
Hyuuga Emiko - Kamu Nemurui no Jutsu // Alvó medve morgása
Katsumi Kawachi - Itakage Izaye // Gólyacsapás

Inaktivitás miatt a képzésen nem vehet részt Hyuuga Junpei és Minoru Izumi.



Taijutsu képzés



A reggeli levegő csípős, a sátorfal kívülről zúzmarás. A pirkadó napsugarakat mélyen gomolygó felhők zárják el. A sátrak bejárata előtt már várja az ébredőket a reggelijük, ami – ugyan elhűlt – legalább proteindús. A tálcákat, amelyeken a reggeli érkezett, rövid időn belül névtelen kiszolgáló személyzet viszi vissza az ellátmány sátorba és a reggeli elfogyasztását követően, hozzávetőlegesen
30 perc múlva a kiszignált kiképző is tiszteletét teszi az adott sátraknál.

A terep, ami a sátortáboron túl terül el a hegyvonulatok ölelésében zord és kopár. A látási viszonyok az időjárás cudar mivolta ellenére ideálisak, így könnyen belátni az egész területet annak ellenére, hogy egyértelműen elszeparált részek lettek kialakítva egy-egy vendég igényeinek megfelelően. A sátortábor elrendezése a kommunikáció visszaszorítására irányult, ezzel szemben azonban pillanatokon belül egyértelművé válhat az, hogy a kiképzés tényleges fizikai területe tökéletesen alkalmas az esetleges megfigyelésre, amit akár a résztvevők, akár a szervezők meg tudnak ejteni a nap folyamán.

A kivezényelt résztvevők talpa alatt élesen sercennek az aprócska kövek és kavicsok a kijelölt területükre való út alatt és noha közel egyidőben hagyták el az éjjeli szálláshelyül szolgáló spártai sátrakat szinte pillanatokon belül elkülönülten vehetik szemügyre a kiképzési szekciójukat: a legtöbb helyen rögzített bábuk várják őket és vannak területek, amik nagyobban a többinél.


Yoru



A fiatal shinobi kiképzője egyfelől vagy több háborút megélt már, vagy borzasztóan szerencsétlen a közelharci összecsapások terén: az ötvenes éveiben járó – már-már veteránnak számító – férfi arcát a prominens szarkalábain túlmenően tengermélynek ható hegek barázdálják. A tekintete lapos, a pillantásában azonban mégis számító fény csillan, amikor az országának vendégét a részére kiosztott területre vezetve invitálja egy stabilan rögzített bábuhoz.

A kiképző a taktikai mellényének zsebéből egy igénytelenül ketté hajtott és meggyűrődött adminisztrációs formanyomtatványt húz elő. – Yoru-san, az Ön választott technikája a Sorozás volt. Ez egy alaptechnikának minősül és meglepő, hogy ennyit kívánt érte utazni. Ez talán nem is kifejezetten egy technika egy idő után, hanem inkább egy készség. Egy shinobi mindig az adott élethelyzetére mérten egy meghatározott alapsebességgel rendelkezik, ami egyfelől lehet a mozgásának, hely-, és helyzetváltoztatásának sebessége, másfelől lehet az ütéseinek, rúgásainak sebessége. Ezt az alapsebességet mind negatív, mind pozitív irányban befolyásolhatják egyes tényezők, mint egy sérülés, vérveszteség, kábulat, adrenalin, különböző szerek. Jelen esetben arról van szó, hogy megfelelő chakrakontrollal a megfelelő célterületre irányított plusz energiával fokozza a használó az alapsebességét. A chakragyakorlatok közül tehát azt kell alapul venni, amelyek a végtagokba koncentrálják a chakrát azzal, hogy nem a kifejtett erőbehatást kell megnövelni, hanem az ütés, illetve rúgás sebességét. A támadások elvégzésénél azonban fokozottan kell figyelni a megfelelő testtartásra, a váll, könyök, csukló, törzs, térd pozíciójára, ami az adott harcművészeti ágakra vagy az ezekhez tartozó támadások kivitelezéséhez szükséges, ugyanis ilyenkor a sérülés elszenvedése fokozott veszély. - A férfi által elvégzett első ütéssorozat, amit a bábun bemutat könnyen követhető Yoru számára: azok harcművészeti arzenál alapvető ütései, így ököl és tenyércsapások.

Fontos azonban megjegyezni, hogy az ütések, rúgások gyorsasága a mindenkor aktuális alapgyorsaságot növeli, így szintekkel nagyobb gyorsaságra ezáltal szert tenni nem lehet. Hangsúlyos továbbá, hogy a megnövekedett gyorsaság az állóképességet is hatványozottabban tudja csökkenteni, főleg a kezdeti időszakban, amikor a szervezet még nincs hozzászokva a sebességkülönbséghez. A húzódások, illetve a görcsök emiatt gyakoriak lehetnek, akárcsak a magas intenzitású tréningnél, erre szintén pihentetéssel, nyújtásokkal kell felkészülni. A sorozás technika önmagában gyorsan elsajátítható, de folyamatos gyakorlást és alkalmazást igényel amellett, hogy nem csak a gyorsaságra, hanem az állóképesség fejlesztésére is szükség van. - A férfi következő ütései és rúgásai a korábbiakkal ellentétben sokkal gyorsabbak, Yoru számára már-már követhetetlen gyorsaságúak. – Az alapok elsajátításához egyszerűbb, közel azonos típusú ütések vagy rúgások rövid sorozatát javasolnám.


Sakurai Benjiro



A fiatal nő, akit a vándorszerzetes oktatójaként jelöltek ki aligha lehet idősebb Benjironál. A többi honfitársához képest azonban a nő kellemes külsejű, a léptei könnyedebbek, arcvonásai egyenesen lágyak és mozgása is macskaszerű. – Üdvözlöm a Kő Országában, Benjiro-kun! Bevallom, ritka az olyan, hogy vándorszerzetest látunk vendégül, Ön melyik közösséghez vagy templomhoz tartozik eredetileg? - A fiatal kunoichi érdeklődése őszintének hat és talán ő a legbeszédesebb a jelenlévő kiképzők közül. Ekként talán nem is csoda, ha a nő rákérdez, hogy mi a szerzetes véleménye a világ jelenlegi eseményeiről, azonban különösebben a politizálásban elmerülni nem tudnak, mivel a közelben kijelölt szekciójukhoz pillanatokon belül megérkeznek.

A szerzetes szintén egy olyan területre lett kivezényelve, ahol egy rögzített fabábu várja, ami talán egyáltalán nem meglepő az általa választott taijutsu technika ismeretében. – Ez lesz a mi kis bázisunk az elkövetkező pár órában. Némileg zord és talán túlontúl egyszerű, de a funkcióját betölti. A lényegre térve azonban – és kérem, ne vegye zokon a sietségemet, illetve a siettetésemet, de én vagyok a legújabb kiképző és természetesen fogadtam a többiekkel, hogy az én tanoncom fog legelőbb sikeresen abszolválni egy technikát – a páros rúgás technika roppantmód egyszerű mind az elsajátítása, mind a kivitelezése szempontjából. Megítélésem szerint inkább az ügyesség és a jó egyensúly a technika nyitja, mint bármi más: akár nekifutásból, illetve egyéb haladás közben, de akár még egy helyből is a megfelelő lendület vételével megoldható a kivitelezése. Összességében nem lehet mást azonban elvárni tőle, mint egy egyéb harcművészeti fogástól vagy pörgő rúgástól- A fiatal nő először pár lépést elhátrálva kezd a bábu felé futni, majd a talajtól elrugaszkodva mindkét lábával egyszerre rúgja meg azt. A bábu ugyan nem dől ki, ami feltételezhetően a kiváló rögzítésnek, másfelől a kunoichi visszafogottságának köszönhető, de a mellkasán, ahol a nő két lába eltalálta már aprócska női szandálnyomok éktelenkednek. Ezt követően a bábuhoz karnyújtásnyira sétál a nő, majd pedig egyhelyből ugrik a bábu irányába, hogy a rövid lábai elérjék a bábu hátát, ahol ismét elvégzi a páros rúgást. – Amit itt leginkább gyakorolni kell az az, hogy megfelelő távolságról kerüljön az elugrás, hogy a rúgás elérje a célpontot a kivitelezéshez, de ne kerüljünk túl közel hozzá, mivel ekkor vagy becsapódunk a célzott testrészbe, vagy pedig aránytalanul nagy energiabefektetéssel kell kiviteleznünk egy egyszerű harcművészeti alapmozdulatot. Szintén gyakorlás az alapja annak, hogy a művelet befejeztével az egyensúlyunkat ne veszítsük el. Ha valaki a rúgás legalapvetőbb ismérveit elsajátította, akkor annak érdemes vízfelületen gyakorolnia, ami tökéletesíti a landolást és az ahhoz kapcsolódó egyensúlyérzéket fejleszti.

Figyelemmel azonban, hogy a közvetlen környezetében nincs rendelkezésre álló vízfelület, könnyen és gyorsan következik, hogy a technika befejező, tökéletesítő simításait saját maga lesz kénytelen elvégezni.


Hyuuga Emiko



A nőt egy szolgáló köszönti a többiekkel ellentétben. Először ez némi aggodalomra adhat okot, elvégre a kunoichi helyzete egyáltalán nem hétköznapi, azonban a kunoichit a legtávolabbi területre küldi el, jelezve ezzel számára, hogy a tanítója ott várja majd. Míg a többiek viszonylag a közelben elkezdik az oktatást, addig a nőnek – természetesen a tempójától függően – pár percet kell gyalogolnia a kavicsos részen, ami a percek alatt egyre sziklásabbá és járhatatlanabbá kezd válni.

Ez azonban nem egy rajtaütés; a halál nem a sziklás torkolatban várja a nőt, aki számára gyorsan egyértelművé is válik, hogy miért nem a tanítója várta őt a sátor bejáratánál. A férfi korábbi hajzuhatagából már csak pár hosszú, ezüstösen csillanó hófehér tincs maradt és a fejét inkább az apróbb-nagyobb melanómák tarkítják. Egy magasabb sziklán üldögélve várja a tanítványát. A kezében botot tart, melynek hegye ritmikusan koppan a lábai előtt heverő kődarabon. A szemeit ugyan behunyta, mégis egyértelműen kivehető a testtartásából, hogy tudomása van a nő érkezéséről. Amikor lélektükreit felnyitja, Chiyuri konstatálhatja, hogy a tanítója vak.

Alvó medve morgása. Számomra önellentmondásosnak hat az elnevezés, mivel egy alvó medve nem morog: a technika azonban felruházza a használóját azzal a képességgel, hogy magasabb szinten érzékelje a fizikai világ rezzenéseit, még akár az álmában is, ha kellően gyakorlottá vált. Különös, hogy egy olyan technikát választottál, amit tanítani nem lehet, megtanulni viszont igen. Egy oroszlánnak sem tanítják azt, hogy halljon jobban, a vadászkutyának sem, hogy szagoljon jobban, ez a képesség azonban az észlelésre hat ki és felnöveli azt a chakra hatására. Némileg hasonlít az állathasználók által felerősített érzékekre, azok azonban állatspecifikusak: itt egyszerre kell denevérnek, vadászkutyának és párducnak lennie a használónak, aki a chakrája által maga köré szőtt pókhálóban figyeli a környezetét, hogy valamennyi veszélyre időszerűen tudjon reagálni. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a technika csak a már meglévő fizikai észlelést erősíti fel; annál hatékonyabb, minél jártasabb a shinobi a környezetének megfigyelésében és az észleltek alapján értelmezett információra is csak meglévő gyorsaság vagy rafináltság és ügyesség fényében lehet reagálni. Ez egy képesség, ami leginkább passzív, kiegészítő jellegű és kikerekíti a meglévő jártasságokat, nem pedig helyettesíti azokat.- A férfi a felé szálló pillangót egy lecsapó viperát is megszégyenítő gyorsasággal és precizitással kapja ki a levegőből, összetörve annak aprócska testét.

Az elsajátítás legelső lépése a meditáció; a rezzenetlen nyugalom és csend. Csakis kizárólag ezt követheti az érzékszervek chakra általi felerősítése; ez olyan új ingereket generál, amiket először meg kell szokni. A szagok és az illatok, a hanghatások intenzívebbek, a hőérzéklet és a légnyomás érzete felerősödik és ezek értelmezése időbe fog telni. Szintén időt fog igényelni, hogy ezeknek a felerősödött hatásoknak megfelelően reagáljuk le a történéseket: egy távolabbi kardsuhintás közvetlen közelinek fog tűnni, viszont egy kézitusában súlyos sérülést lehet elszenvedni azáltal, hogy egy közelinek hitt, de valójában nem veszélyes támadásra reagálunk ahelyett, hogy egy bordatörést okozó rúgás elől hajolnánk el. Ehhez kapcsolódik a kivetített chakraérzékelés is: ez nem tökéletes. A shinobitársadalom elenyésző része képes a teljes testfelületén keresztül chakrát jutttani a külvilágba, ami nélkül maga a közeli chakraérzékelés sosem lehet teljes. A kivetítésnek azonban azzal a szándékkal kell kialakulnia, hogy a fizikai síkon lévő támadások vagy egyéb behatásokat érzékelje a használó. Épp emiatt életveszélyes a közeget messzire vetíteni a testtől, hiszen az kezelhetetlenül megnövelné az érzékelt tényezők számát. Éppen ezért is vagyunk mi ketten ilyen távol a többiektől.


Katsumi Kawachi



Az első dolog, amit a ködrejteki kap a kiképzőjétől nem egy köszönés, hanem egy gyakorló chakrakés. A kiképzője azonban felvezeti a nála lévő iratra, hogy a tárgyat köteles lesz majd visszaszolgáltatni a képzés végén. A mellettük edző Benjirohoz és Yoruhoz hasonlóan a ködrejteki is egy bábuval veszi fel majd a harcot, itt azonban különbség, hogy a bábura kopottas fémlapokat is felszereltek vértezet gyanánt.

Kawachi-san nyilvánvalóan ismeri a Hien technikákat, ekként a jelen taijutsu alapjaival is rendelkezik már. Itt szinténaz elemi affinitás fegyverbe történő irányításáról van szó, azonban nem az a cél, hogy a fegyver formáját vagy méretét megváltoztassuk vagy növeljük, ahogyan az sem, hogy akár távolra ható elemi kisüléseket okozzunk. Itt a gyors, céltudatos vágások és szúrások kivitelezése a cél, ami alatt azonban a használó egyéb mozgása le van blokkolva és akár egy külső támadásnak is ki lehet téve. A lényeg a csapások sebességének növelése, amihez nem csak az alapvető gyorsaság számít, hanem a befektetett chakramennyiség is. A támadássorozat összetettségéért az állóképesség is felel, úgyhogy eleinte azt javaslom, hogy előre meghatározott számú támadássorozaton keresztül próbálja elsajátítani a műveletet. Ahogyan a legtöbb fegyverhasználat esetében, úgy itt is ügyelni kell arra, hogy a penge a lehető legideálisabb helyen érje az ellenfelet még akkor is, ha egyébként chakrabehatás párosul a kivitelezéshez. Épp ezt szolgálja a gyakorlótőr is, hogy ne a saját fegyvere csorbuljon ki abban az esetben, amennyiben a páncélzatot találná el a bábun.


//Határidő: 2023. június 9. éjfél
A korábbiakhoz hasonlóan a terjedelemnél kérném, hogy legyen meg a minimum 1200 szó.

Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Uzumaki Kushina Szomb. Jún. 10 2023, 10:06

Új határidő: 2023. június 16. éjfél
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Hyuuga Emiko Szomb. Jún. 17 2023, 00:05

[Taijutsu képzés]


Reggeli után mindenkit a tanítója köszöntött, Emikoért viszont egy szolgáló érkezett. Igyekezett nyugodtságot mutatni, pedig kicsit gyanúsnak találta ezt a megkülönböztetett bánásmódot. A szolgáló útba igazította, a többiektől távol fogadja majd a tanítója. A szökött ninja elindult a köves úton, sok választása amúgy sem maradt, tanulni jött ide és mindenképpen sikerrel akarta venni az akadályokat. Viszonylag könnyen bejutott, teljesen új külsővel és papírokkal. Gyorsan körbepillantott, néhányan már neki is láttak a választott Taijutsu tanulásának, saját magát azonban türelemre kellett intenie.
*Mindent elrendeztem, tegnap sem gyanakodtak, minden gond nélkül átengedtek. Mégis fura érzésem van azzal kapcsolatban, hogy ilyen messzire küldtek. Mintha a kíváncsi tekintetek elől rejtenének el.* Sajnos az elmúlt időszakban még a korábbinál is óvatosabbnak kellett lennie. Az új technikája sejtszinten változtatta meg a kinézetét, ennek ellenére nem akarta elbízni magát.
Gyorsabb séta tempóban közeledett a megadott hely felé. Néhány percbe beletelt, mire megérkezett oda, ahol a tanítója várta. A terep egyre nehezebbé vált, az apró köveket nagyobb sziklák váltották. Könnyedén vette az új akadályt, és hamarosan észre is vette a férfit, aki rá várt. Jelenleg zöld szeme kissé kikerekedett, amikor alaposabban megnézte magának a kiképzőt. Hajából csupán néhány tincs maradt meg. Emiko megtorpant egy pillanatra, aztán haladt tovább. A férfi tudott az érkezéséről, testtartása elárulta. Kezében tartott botjával ritmikusan kopogott, a kunoichi akaratlanul felvette azt a sétatempót, amit a tanító diktált. A legnagyobb meglepetés mégis hátra volt még. Amikor kinyitotta a szemét, a Hyuuga észrevette, a férfi teljesen vak. Kicsit hasonlított a Byakuganra, persze a lány jól tudta, egyáltalán nem Dojutsuval van dolga.
Mestere mindenféle bemutatkozás és kertelés nélkül belekezdett a technika ismertetésébe. A jounin számított rá, hogy bonyolult technikát szemelt ki magának, mégis kissé elbizonytalanodott.
*Ilyen az én formám, ez tényleg nem hagyományos technika!* Jegyezte meg magában szárazon a szőke hajú kunoichi. Persze erősen koncentrált a férfi mondanivalójára, minden apróság fontos lehetett a tanuláshoz. Amikor a férfi egyszerűen lecsapta a felé szálló pillangót, Emiko arcára kiült a döbbenet. Még szerencse, hogy tanítója nem látta, bár volt egy olyan érzése, testének apró mozdulatai is megérzi, így a meglepődöttségét sem tudja palástolni.
*Aha, szóval meditálni fogok. Ebben az állapotomban ki tudja, milyen hatásokat fog előhozni belőlem. Jobb lesz minél óvatosabbnak lenni.* Belső hangja nyugtalanul csengett, de közben igyekezett semmit sem mutatni ebből. Vakság ide vagy oda, a pillangó elkapásával a férfi kivívta Emiko legnagyobb tiszteletét.
- Köszönöm a részletes ismertetőt – válaszolta a jounin, miután már tudta, a férfi befejezte a mondandóját. - Ugyan nem vagyok az a nyugodtan ülő, meditálós fajta, de mindent a tanulásért.
Igyekezett oldani saját feszültségét, ami valamennyire sikerült. Hozzászokott már a kényelmetlenséghez, ezért sem panaszkodott a körülmények miatt. Választott egy viszonylag sima földfelületet és leült meditációs helyzetbe. A férfi szerencsére sok mindenre rávezette, pedig azt mondta, ez egy olyan technika, amit nem lehet megtanítani. Emiko összegezte magában a hallottakat, aztán nekiállt az első lépésnek.
A legnehezebb lépés már rögtön a kezdésnél felütötte a fejét. Szemét lehunyta és megpróbált megnyugodni. Csakhogy gondolatai folyamatosan kavarogtak, a sötét elképzelések befészkelték magukat az agyába. Még mindig nem volt vele tisztában, miként működik az Átokpecsét és mit tesz, amikor azon a különös helyen találja magát. Egy rémálomvilág, amit nagy nehézségek árán tud hátrahagyni. Légzése lecsillapításával igyekezett megnyugtatni magát. Mindenkitől messze volt, aminek örült, nem csak azért, mert könnyebben tudott tanulni, hanem kevesebb eséllyel bántott másokat. A kemény föld biztosított némi kényelmetlenséget, ezért sem lankadt a figyelme. A sátor kényelmét maga mögött hagyta.
*Erre az egy napra szeretnék némi nyugalmat kérni.* Belső hangja pont a legrosszabbkor szólalt meg. Sikerült kiürítenie a fejéből a sötét gondolatokat, és a légzésére koncentrált. Igaza volt, a meditációt tényleg nem neki találták ki. A technika elsajátítására tett törekvése azonban erősebbnek bizonyult. A hónapok alatt észrevette, amióta elvesztette egyik szemét, többi érzékszerve mintha átvette volna a hiányzó látószerv szerepét. A folyamatos menekülés miatt jóval később jött rá, mire képes, amikor nem csak a szemére hagyatkozik. Talán ez lehetett a Hyuugák egyik gyengesége, mindent a Byakuganra bíztak, pedig az egész chakrahálózatukat bevethetik. A jounin egyre magabiztosabban vett mély és hosszú lélegzeteket. Egészen elcsendesítette elméjét, csak néha figyelt fel mesterére, amikor a botjával koppintott a földön.
Néha még kizökkent a meditatív állapotból, pedig egyre kevesebb inger érte a kunoichit. Úgy érezte, a sötétben nincs egyedül, mintha valaki figyelné. Apró neszt hallott, pedig még el se jutott addig, hogy a chakrájával megpróbálja felerősíteni az érzékszerveit. Aztán sárga, kígyószerű szemek villantak fel előtte és olyan érzés kerítette hatalmába, mintha egész testét kötelek tartanák fogva. Kipattant a szeme, zihálva vette a levegőt.
- Jól vagyok, csak nem szoktam meg a némaságot – próbált mentegetőzni Emiko.
*Olyan mélyre merültem, mint amikor a pecsét átveszi az irányítást. Azt hiszem, a meditáció elég lesz, rátérhetek az érzékszerveim felerősítésére.* Már csak gondolatban jegyezte meg, billogjának létezését az egész világ elől titkolni akarta. Talán a férfi rájött, mivel van dolga, mégsem szólt egy szót sem.
Családi öröksége kapóra jött a technika tanulásánál. A Byakugan sokszor segített rajta, ám most a Hyuuga klán egy másik előnyét hívta segítségül. Ellazult és elkezdett nyugodtan lélegezni, mint a meditálásnál. Chakráját az egész testébe irányította, különösen ügyelt az érzékszerveire. Szemét ezúttal nyitva hagyta, hiszen arra is szüksége volt. Szétáradt benne az energia, minden egyes sejtjébe eljutott. Hozzászokott a Dojutsu aktiválásánál fellépő változáshoz, amikor minden fekete-fehérbe vált, ám ez jóval lehengerlőbb élményként érte. Tanítója ugyan figyelmeztette, minden megváltozik, erre mégsem készült fel. A bot pont akkor koppant újból a talajon, a hideg szinte égette a bőrét. Túl sok chakrát irányított a külvilág felé, nem volt elég óvatos. Felpattant ülőhelyzetéből, ezzel megtörte a hullámként rátörő új érzéseket. Továbbra is érezte, ahogy chakrája a testében működik, csakhogy lecsillapította a folyamatot.
*Azt hiszem jobb lenne, ha fokozatosan szoktatnám magam hozzá. Ez így sok volt egyszerre.* Állapította meg a szőke hajú kunoichi.
Visszatelepedett a földre és ezúttal csak a fülébe küldött több chakrát. Zöld szemével igyekezett egy távolabbi pontot kiválasztani és arra fókuszálni. A szél susogása, a kavicsok zörrenése, mind-mind eljutott Emiko fülébe. Egy madár szárnysuhogását meghallotta. Amikor körbenézett, a völgy távolabbi szegletében vette észre az állatot.
- Már értem, miről beszélt – ezúttal hangosan mondta ki a szavakat. - Olyan hangokat hozhat közel a technika, amik távolabb történnek és emiatt nem tudok megfelelően reagálni.
A Nap lassan kúszott az ég tetejére, kicsit felmelegítve az amúgy hűvösebb időt. Előző nap elmondták, a gyors tanulási folyamat miatt ebédet nem kapnak a résztvevők. A Hyuuga megtanult viszonylag kevés étellel túlélni, nem mindig adódott alkalma napi háromszori étkezésre. Egyébként nem is igazán bánta, úgy érezte, az étkezés kizökkentené abból az állapotból, amibe eljutott. Órák óta eszébe sem jutott az Átokpecsét, pláne a negatív hatásai. Ha csak erre az egyetlen napra, közönséges shinobinak érezte magát, aki tanulni jött a Kő országába.
Alaposan megtanult figyelni a zajokra és a neszekre. Amikor úgy érezte, bízik a fülében, a felerősítéshez hozzávette a látását. Habár egyik szemét elvesztette, ez az egy is sokkal jobban működött. Körbekémlelt, a többieket figyelte, ahogy szintén a saját maguk által választott közelharci technikával bajlódnak. Szerencsére elég távol ült ahhoz, hogy ne zavarja meg a sok mozdulat. A korábban hallott madarat próbálta újból megtalálni, ám az már tovább állt. Felerősített látásával sem sikerült észrevennie. Byakuganját pedig nem akarta bevetni, hiszen pont azért választotta ezt a jutsut, hogy ne csak vérvonalképességére hagyatkozzon. Következő lépésként a szaglását erősítette fel. Égő fa illata csapta meg az orrát, valószínű a táborban raktak tüzet. Ilyen időjárási körülmények között egyáltalán nem csodálkozott ezen a jounin. Amikor elég magabiztosnak érezte magát, úgy döntött, kicsit gyorsít a folyamaton.
- Megpróbálom újra, ezúttal minden érzékemet felerősítem.
Ellazította egész testét, aztán chakrát áramoltatott szét az egész testében. Viszont ügyelt arra, ne essen túlzásba, mint az első próbálkozásnál. Az ingerek folyamatosan érkeztek, légmozgás, szagok, hangok és kiélesített látvány. Felállt a földről és szép fokozatosan chakrát juttatott ki a külvilágba. Újabb információk rohanták meg, ám a kunoichi ügyelt arra, megfelelően reagáljon. A férfi mindenféle figyelmeztetés nélkül suhintott felé a bottal. Emiko ugyan hallotta a fa rúd közeledését, mégsem reagált időben. Közben mestere a lábával dobbantott, amit meghallott és ezért nem reagált a botra. Felkarján enyhe ütést érzett, ami azt jelezte, találatot vitt be neki a férfi.
- Jól van, értem, mindenre figyelnem kell ami a közvetlen környezetemben történik. A halk lábdobbanásra koncentráltam, pedig a botra kellett volna – vonta le a következtetést a zöld szemű shinobi.
Kért egy kis pihenő időt, hogy visszatöltődjön a chakrája, illetve felkészüljön a következő lépcsöfokra, vagyis a gyakorlásra. Újra és újra megismételték a támadást, a férfi különböző elterelő módszereket alkalmazott. Az idő délutánba fordult, a Hyuuga lány egyre több zúzódást szerzett. Közben persze kezdett hozzászokni új érzékeléséhez. Egyre jobban finomította, mennyi chakrát áramoltasson a külvilágba. Az érzékeit is fokozatosan hozzászoktatta a felerősödött ingerekhez. Taijutsu jártassága sokat segített neki, reflexei kiélesedtek. Ugyan még sokszor futott bele abba a hibába, hogy más zajra vagy látványra reagált, mint amire kellett volna, látható volt a fejlődés. Ráérzett a lényegre, lefektette az alapokat. Hiába vesztette el bal szemét, egyre jobban kompenzálni tudta a vakfoltot Byakugan használata nélkül is. A folyamatos gyakorlás miatt kezdett fáradni. Hosszú árnyékok nyúltak végig a völgyön, a Nap szép lassan lebukott a hegyek mögé. A kellemes nappali hőmérsékletet lassan felváltotta a csípős esti levegő. Ugyan még messze járt a tökéletesen kivitelezett jutsuhoz, elindult az úton. Innentől rajta múlt, mennyit gyakorol még. Tudta, nem lesz egyszerű olyan szinte fejleszteni, mint amire a férfi képes, mégis pozitívan állt a jövőhöz. Tényleg jól jöhet ez a jutsu az elkövetkezendő időkben.

//Remélem nem gond, amiért a hagyományos tanulástól kicsit eltérőt írtam. Szerintem ezt nem is lehet úgy levezetni, mint mondjuk egy Ninjutsut, vagy klasszikus Taijutsut. A tanítót azért vontam be, mert szerettem volna, ha Emiko élesben gyakorol. A pár perces megcsúszásért elnézést kérek!//
Hyuuga Emiko
Hyuuga Emiko
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1930
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 550 (A)
Erő : 800 (S)
Gyorsaság : 590 (A)
Ügyesség/Reflex : 590 (A)
Pusztakezes Harc : 900 (S)

Tartózkodási hely : Rémálmok mezején


Adatlap
Szint: S
Rang: Szökött Ninja
Chakraszint: 1322

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Yoru Szomb. Jún. 17 2023, 00:50

Yorunak az éjszaka nyugodtan telt, a karaván útról magával hozott tartalék elemózsia egy részével bőséges volt a vacsora. Így az éjszakát nyugodtan töltötte a meglepően csendes de a völgyben folyamatosan zúgó szelek ellenére. Reggel a ez étkezés harcosoknak kimért adag, nem is igazán reggeli inkább csak olyan „ne halj éhen, de ne is okádd el magad edzés közben” menyiég volt. - Pár szem datolya, pont elfér még hogy lefolytassam ezt a lakomát. -  Jegyezte meg kissé gúnyosan a kiszolgáló személyzetnek amikor a tálcát elviszi.
És ott is volt mögötte egy apja korabeli kissé viseltes, valószínűleg sokat látott férfi. Arcát nem is akkor inkább a tapasztalat viselte meg, amit láthatóan a saját kárán tanult meg, nem pedig mások álltal. A helyre jellemző vendégszeretettel, körülbelül két szóban üdvözölte – köszönt – és irányított a a fiút.
- Jöjjön velem! -  Yorunak több sem kellett, hiszen ezért jött, felszereléseit takaros rendben a kis szállásán hagyta és követte a nála körülbelül egy fejjel alacsonyabb férfit.

A számukra delegált edzőterület, pár masszív tréningbábuval megtűzdelt rész volt a sziklafal tövében, jól láthatóan minimum 6 őr látta minden mozdulatukat, így egy percre sem felejthette el a „vendég” hogy mi is a dolga.
Ennek megfelelően Yoru figyelmesen hallgatta az oktató iránymutatását.
- Értem tehát például, a fürge test helyett amit rendszeresen használok,  próbáljam a maximális sebességemet fokozni irányított chakra áramlással? –  Fogalmazta meg az útmutató után saját magának az összegzést.
Az elmélet után jöjjön a kivitelezés, pár perces nyújtás következett, Yoru többször sérült már meg ennek hiánya miatt, a bemelegítés az ő testalkatánál nagyon fontos, hiszen izomtömege miatt hajlékonysága némiképp csökken. Bárhogy is finomítjuk ez a ninja inkább egy erő emelő mint egy balerina.
Laza alapállás és pár bemelegítő ütés után, tart egy tesztet, harminc másodperc, a bábu mellkasára és fejére. A fiú teste neki iramodik és Oi és Gyaku-zukik sorozata indul a bábura. ~ 52 ~
-Hmm, 52 ütés, ami pontos és szabályos, ezt kellene felgyorsitani de nem elveszíteni az erő a támadásokból. – Jegyzi meg magának, miközben gyorsan kézjelet formál és a fürge test jutsut aktiválja. Ismételt fél perces támadássor, és a fiú normál légzéssel áll meg.
- 89, hiába használom ezt a technikát gyakran, az a hátránya hogy az egész testemre hat, így rengeteg energia vész „kárba”. – Elmélkedik a fiú miközben körbe-körbe ját fej és karkörzések közepette.
Az ismételt alapállás után, a korábban használt jutsu általl keltett érzésre koncentrál, mellyel a chakrát a csukjás izmaitól kezdve a hátába, illetve a karjaiba áramoltatja, a kellemes bizsergő ls egyben meleg érzés jelzi, hogy a chakra célt ért. Így neki iramodik és ismételten a 30 másodperces támadássort indítja meg.
~ 66! Csak 66. ~  a csalódottság biztosan kiült a fiatalember arcára, de ahogy az oktató korábban megjegyezte hogy ez nem is igazából technika hanem inkább előképzettség, szégyellte volna ha kérdeznie kell. Fél szemmel kitekintett a férfire, de annak arca unott, sőt enyhén talán pökhendi is volt.
Mély levegőt vett és ismételten koncentrált, tisztán érezte, hogy megindul benne az energia áramlása és karjának minden izomrostja felpörög mintha csak egy vitorlába kapna bele a szél. Kezei kirobbanó sebességgel indulnak meg és az újabb fél perc után mosolyogva konstatálja a 79 ütést.
- Alakul ez mint az a bizonyos púpos gyerek. – Mondta mosolyogva a férfinek, akinek arcán olyan érzelem mentesség volt a mély barázdák közt mintha ezt kapta volna parancsba.
Yoru ekkor döntött ügy h akkor nem fogja vissza magát. Eltökélten szembefordul a bábuval és megindítja a folyamatot, a hosszú kezek mint két ostor csapodnak ki és mérnek számolatlanul ütéseket a bábura. A kezében lüktető chakra szabad folyással tölti fel folyamatosan az izmait amik így feltehetőleg sokkal többet bírnak. Egy perc után a fiú azonban megáll. A közel százötven ütés után feje kissé kótyagos és karjai elnehezülnek.
~ Mi ez? Ennyire hamar kimerültem, az nem lehet, a fürge testet fen tudom tartani akár perceken keresztül is, és az az egész testre hat. Gondolkozz, elemezz. ~
- Tartsunk egy rövid szünetet. Elmennék a mosdóba. -
Az kirendelt oktató, kissé értetlenül de természetesen rábólint, és egy őr elkíséri Yorut a legközelebbi tábori latrináig.
A fiú bezárja magára az ajtót és elkezd gondolkozni.
~ Tehát shunshin nem merít ki, de ez a gyakorlat igen. A fürge, a testemet gyorsítja fel helyváltaztatásra, ezt én Saku miatt használtam hogy elérjem vele az optimális sebességet, de amióta a futon elemet át tudom rá vezetni, erre nincs szükségem hogy fel pörgessem. Tehát, a gyorsabb mozgáshoz használt technika miért nem merít és merített ki ennyire, ha támadásra használtam. Most pedig hogy sokkal jobban kontrolálom a chakrámat, mégis elfolyik belőlem mint a víz. Lehetséges hogy a kézjel a megoldás? Minden jutsut kézjelekkel nyitunk talán ha valahogy ahhoz kötném?~
Az elmélkedés hosszúra nyúlhatott mert az őr egy erőteljes krákogással jelezte hogy talán mozdulni kéne. Így a fiú illedelmesen kiment és kissé pironkodva követte vissza az edzőterületre, ahol a kijelölt tréner továbbra is kissé lenéző tekintettel méregette a fiút.
- Nah kifundáltad mi a gond? – Kérdezi érzelemmentes hangon Yoru legnagyobb meglepetésére. Majd folytatja. – Nem kell túl erőltetni, ez a technika még készség szinten sem hosszú percekre van kifejlesztve, hanem egy gyors és hatékony rohamra. Ami megsemmisítő erejű. –
Az ifjú sinobi szeme felcsillan. -Tehát itt hibáztam? Hmm, értem és köszönöm. – Biccent fejével a férfi felé, és határozottan odalép a bábúhoz. A laza alapállásból egy hármas ütéssorozatot lekever a bábunak a fejére, olyan erővel hogy a tömör fa minden ütéstől recsegve ropogva köpi a port magából. Koncentráció után ugyanezt a mozdulatsort végzi el de dupla sebességgel. Ütései mind úgy csapodnak a bábura mint amikor egy favágó baltával hasít méretes darabokat a fából.
~Alakul ez, de menni fog jobban is. ~ Ismételten koncentrál, szinte érzi mintha egy gát szakadna át benne és a kezein keresztül robogna féktelen erővel a víz. Ismétli a hármas kombót de most kilenc tökéletesen kivitelezett ütés tarolta le a bábut, olyan gyorsasággal mintha csak három lett volna. Az égetően zsibbadó érzés a fiatal férfi karjaiban édes mosolyt csalt a szája szélére. És amikor az oktató arcán is egy halvány mosolyt látott felfedezni, akkor megnyugodott.
~ Nah tehát akkor kézzel megy, nézzük mit tudok lábbal kihozni magamból? ~
A laza alapállásból egy Mae-geri indul majd a találat után a csípő fordul és egy irgalmatlan erejű mawashi repül a bábura. Az acélbetétes bakancs konkrétan megeresztette a fa-fej állát. Az alapállásba visszaérkezve Yoru ezt a lendületet fokozva indítja a frissen elsajátított Hajaifurit és a korábbi rúgás kombót azonos időn belül még egy mawashi-gerivel megtoldotta.
Arcára széles vigyor ült ki. És egy rá jellemző elég egyedi módon ünnepelt meg a sikert. A bábut csak úgy, mert miért ne az uj technika és az alap harci tudása segítségével és kombinálásával, szisztematikusan megfosztotta a fejétől és a karjaitól. Mire a nap a sziklaperem közelébe ért és az árnyékok hosszúra nyúltak Yoru teljesen leamortizálta a szamara kijelölt küzdőteret, és a kimerültségtől bágyadtan de mosolyogva ült a szigorú arcú tréner mellett.
- Nem a leg elegánsabb tanulási formát választotta fiatalember, de tény és való, hogy hatékony volt.- Mondta a férfi cinkos hanglejtéssel, mintha csak egy pillanatra benne is felpezsdült volna az ifjonti hév.
Szótlanul kísérte vissza Yorut a tanitó a szállására, ahol főhajtással köszöntek el egymástól. A fiatal fiú olyan kimerült volt, hogy a tréning után sem tisztálkodni sem enni nem kelt ki az ágyból, csak akkor kelt fel amikor a sátrak közt járőröző őr, rácsukta a kis ajtót.
Yoru
Yoru
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 148
Elosztható Taijutsu Pontok : 70

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 148 (D)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 100 (D)

Tartózkodási hely : Magyarország nyomokban Yorut tartalmaz


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 278

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Katsumi Kawachi Szomb. Jún. 17 2023, 12:10

//Tai jutsu képzés - Itakage Izaye//

A reggeli hideg, zúzmarás levegő egy kicsit megremegtet, végig fut rajtam a hideg. Az esőhöz és a ködhöz már hozzászoktam, ahogy a pirkadatkor felhőkkel eltakart nap látványához is, de a hideg itt a magas hegyek között valamivel más érzetet nyújt. A sovány reggeli, ami ugyan nem volt túl tartalmas és elég hideg volt az időjáráshoz hasonlóan, de legalább a fehérjét nem spórolták ki belőle, hogy birjuk energiával a napot, bár a szénhidrát ebből a szempontból fontosabb lenne. Mint ahogy névtelen szolgák hozták ide, akiket nem mellesleg nem is láttam, hogy mikor hozták az ételt, ugyanúgy névtelen szolgák vitték el a tálcát, amin az ételt hozták. Hozzá tudnék szokni ehhez, bár az étel minőségén még lenne mit javitani, a lányaim jobbanfőznék, bár ott nem ennyire specifikus az étrend. Akár mondhatnám azt, hogy egy szokásos katonai pack, amit kaptunk. Az ébredésre és a reggeli elfogyasztására nem sok időnk maradt. A tálca eltünésétől körülbelül harminc percre már ott is volt a kiképző, hogy kezdjünk. Nem teketóriáznak, nem csak a körülmények, de az elvárások is katonaiak. Ahogy el tudom képzelni, valaha ilyen lehetett a vérköd kiképzése is.
A kiképzésre szánt terület elég zord és kopár, de nem sokkal a hó határ alatt nem is várna mást az ember, ahogy nem is érdekel. Ennek ellenére lapos és tökéletes arra, hogy minden itt tanuló megkapja a gyakorláshoz elég területet. De a helyszin nem csak erre alkalmas, hanem akár arra is, hogy a környező területet megfigyelje az ember. A kiképzésem során talán meg is ejtek majd egy körbenézést. A lábak, amik azokhoz az emberekhez tartoznak, akik tegnap este nem lettek hazaküldve valamilyen szabály szegés okán, a hely porát rúgják, ahogy mindenkit kivezényelnek a számára dedikált helyre. Nagyjából mindenki egyszerre hagyta el a sátrát és szinte egyszerre foglaltuk el a számunkra kijelölt helyet, ki kisebbet, ki nagyobbat, az általa preferált, megtanulni kivánt technika helyigényének megfelelően.
Körbenézve a többi kiképzési területen, már amennyit a saját helyemről látok, keresek valakit vagy valakiket, aki hasonlóan hozzám bábuval harcolnak. Találok is egy konohait, amint egy ütésekre alapuló technikát mutat be a kiképzője, nem túl izgalmas a technika, hiszen csak felgyorsitja az ütést, amit én kardokkal is meg tudok csinálni, és egy átlagos srácot, akiről nem tudfnám megmondani, hogy honnan származik, de még azt sem biztos, hogy ninja-e, neki pedig egy érdekes rúgás technikát mutat az oktatója. Ahogy nézem a technika elég komoly gondot okozhat, ha esetleg elvéted.
Sajnos további keresgélésre nem volt lehetőségem, mert a tanárom megérkezik és még csak nem is köszönve átad két gyakorló chakrakést, aminek az átadását papiron is rögziti. A két kiszúrt bábuval ellentétben az én bábumra raktak néhány bádog lemezt, ami a páncélt akarná szimbolizálni. ~Nem találtak valami értelmes páncélt? Értem én, hogy ha ripityára töröm már csak szemét lesz, de azért most megsértettek.~ Figyelem a magyarázatot... Rendelkezem a technika alapjaival... Ja, csak az alapjaival... Kenjutsu mester vagyok és gyakorlatilag a Hien alap technikák mind a három verzióját ismerem. Leirás alapján pedig legalább 5 technikát tudok felsorolni, ami hasonló, bár az is igaz, hogy egyik sem akadályoz meg a további mozgásban, amig létrehozom a technikát. Amikor a saját fegyverek kicsorbulásáról beszél, akkor önkénytelenül is a zanbatomra gondolok. Az konkrétan akkor félbevágná ezt a páncélt, ha csak ráejtem.
Mindegy is, nem igazán zavar, amit mond, magamhoz veszem a gyakorló késeket és szembeállok a bábuval. Nagy késekkel és kardokkal volt dolgom, de ilyen miniatür konyhakéssel? Még a szalonnát is nagyobb késsel vágom. Minden féle technikai próbálkozás nélkül próbálok kitalálni egy mozdulatsort. Egy felülről lefelé inditott kereszt vágás jobbról balra, majd egy vizszintes vágás és egy újabb kereszt vágás, hogy a nyakába szúrjam a kést. Ezt nem érzem elégnek, igy az oktatómtól kérek segitséget, hogy van-e valami tanácsa. Van egy olyan érzésem, hogy annak a kitalálása, hogy milyen vágásokat hajtsak végre, nehezebb, mint a technika megtanulása.
Nem azért, mert nehézséget okozna, de a mozdulatot még bármiféle technika használata nélkül, natúrba megcsinálom a végést, hogy aztán lassan elkezdjem feltölteni a fegyvert a hien technikával. Ugyan nem teljesen ugyanaz a technika, de talán amit akarok, ahhoz jó lesz és nem az időt húzni, hogy ne túl gyorsan tanuljam meg a technikát a többiekhez képest. A chakrakést feltöltöm a Hien: godai no iki // Természet útja technika segitségével a villám chakrámmal, majd a rai kougeki // Villámcsapás technikával támadom meg a bábut, ami valószinűleg megsinyli a dolgot, nem csak az erős és gyors ütések kapcsán, de a villám kisüléseknek is hála. Emlékszem a fronton a Villámcsapás technikával valamint a Kardagyar nevú technikámmal egy kör alatt vágtam le legalább 5 shinobit. Ha minden igaz, akkor valami hasonlót kéne összehoznom a következő 10 percben, amig rájövök, hogy tudom ezt a két technikát összehangolni egybe. Körbenéztem, hogy ki hogy halad, de sokat nem láttam. Nem tudom, hogy a tanárom mennyire figyel, de ha sikerül eltakarnom magamat, akkor egy saját technikát alkalmazok a késeken, mégpedig az idézés: kardok tánca nevű technikát, hogy majd miután leadom a gyakorlás végeztével a fegyvereket és elhagyom a helyszint, egyszerűen magamhoz idézzem a késeket. Innen már csak a két technikát próbáltam egybetuszkolni, valószinúleg a bábut legalább egyszer le kell cserélni, hiszen ilyen csapásokat még az ember sem igazán bir ki hosszú távon és akármennyire tartósabb, ha egy ilyen báb bekap pár száz csapást az is összetörik.Nem igazán néztem körbe, hogy ki hogy halad, de valószinűleg már dél elött sikerül befejezni a technikát, amit aztán délután újabb szintre emeléssel folytattam, ahol már nem a természet útja technikával, hanem a Hien: Goudai Isshinno Iki // Megszeliditett elemek útja technikával folytattam, ahol már egyszerre kell figyelnem a chakra formázására és az elem manipulációjára is.
Katsumi Kawachi
Katsumi Kawachi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1271
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 300 (B)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 571 (A)

Specializálódás : Kenjutsu


Adatlap
Szint: S
Rang: Oinin
Chakraszint: 1132

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Sakurai Benjiro Hétf. Jún. 19 2023, 09:54


water_render__naruto_mobile__by_maxiuchiha22_ddlwbir-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NTc3IiwicGF0aCI6IlwvZlwvODRkYzEzYjctYTJlNy00YjQ1LTgzZWMtMzExZTcyZTgyOTAwXC9kZGx3YmlyLTZhMjg1YmZkLTE5ODItNDI5NC1iM2Y4LWE1MjQwYjNkYzM0Yy5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTAyNCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.Yuae4KMbzoQJMbpfRBT3zR0xfPkqLPZIc6_D57FbZB4Taijutsu képzés


tumblr_n7wwl2dIcn1tec4njo1_500.gif
Hozzá szoktam már a nomád körülményeket idéző állapotokhoz, így igazából egy rossz szavam nem volt panaszra, amikor megláttam, milyen szállást kaptunk itt. Háború után egyébként sem reménykedtem sehol pompában, hisz elsősorban az ilyen események anyagilag vágták haza nem csak a szomszédos országokat, de minden mást is, aminek csak egy kis köze volt hozzá. Soha nem szívleltem az agresszióra épülő jövőképet, legyen annak bármennyire jó szándékú töltete. Nem okozott tehát gondot sem a hűvösebb este, sem a kényelmetlenebb fekvőhely, de még a magány sem. Ebben töltöttem életem legnagyobb részét és néha az volt furcsa számomra, ha nem így volt.

Alázat, engedelmesség, egyensúly.
Ez a három számomra nem is olyan jelentéltelen tényező kövezte az utamat és a mostanihoz hasonló képzést jutalomként értékeltem. Mindig jutalom volt tanulni, fejlődni, okosodni. Megannyi történeten át rághattam magam, amelyek óva intettek, hogy én is elkövessek hibákat. Biztos voltam benne, hogy én is fogok hibázni, de a tanmesék előrevetíthették akár azt is, hogyan kerüljük el ezeket a ballépéseket.
Kifejezetten jól esett a reggeli eme korai hűvös órán, hisz kiülve a sátram bejáratához közben csodálhattam a környéket annak ellenére, hogy igazából nem sok látnivaló volt. Engem a kopár, de annál erősebb hegyek is lenyűgöztek. Sokat elmondott már csak a felszolgálás és a személyzet viselkedése is, noha tudtam, az illem mit követel, a részleteket soha nem lehetett igazán begyakorolni. Utána még vagy fél óráig meditálhattam a napra felkészülvén, megerősítve magam mind mentálisan, mind fizikailag. Sosem volt mindegy, mennyire készítettem fel a spirituális ént egy adott lecke elsajátításához. A ninjákat is hasonlóképp képezték, mint engem, csak nekünk sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek az elmélyülésre. Ezt pedig soha nem akartam megkerülni, még akkor is, ha néha olyanokat ejtettem ki a számon, hogy mennyire fölösleges időpocsékolás ez. Igazából hálás voltam mindannak a sok mindenkinek, akik eddig motiváltak az úton és leszek is azoknak, akik ezután is fognak. De ne legyek büszke a hivatásomra, ha másképp fognám fel az engem körülvevő világot.
Egy percig sem éreztem magam hátrányban másokhoz képest, noha nem sok hozzám hasonló földivel fújt össze a szél utamon. Ugyan mindent beláttam, volt alkalmam pár pillanat erejéig azokat is látni, akik a többi sátornál tanyáztak. Nem éreztem a késztetést, hogy oda menjek beszélgetni, nekem ennyi megfigyelés bőségesen elég volt, hogy szemrevételezzem más nemzetek fiait is. Bár az én megfigyelési szándékaimnak nem volt mögöttes tartalma, sem feladatom nem volt, én szerettem kielemezni az emberi természeteket magamnak. Kifejezetten szórakoztatott, mennyifélék is voltunk, mennyi sorssal indultunk útnak és mennyire más utat jártunk mind be.
Végül elindultam az utamra, amikor másokon is láttam, hogy hasonlóképp tesznek. Nem túl sok, de éppen elégséges étellel pedig épp elég energiát éreztem ahhoz, hogy megkezdhessem az első napi feladataimat. Talán csak egy picit lepett meg, hogy akit a kiképzésemre jelöltek ki, nem sokkal lehet idősebb nálam, de egy hölgytől egyébként sem illik megkérdezni, hogy mennyi idős, így inkább igyekeztem a feladatra figyelni, mint a személyére. Vagyis nyilván az is fontos volt, csak éppen más szempontból.
-     Szép jó reggelt! köszöntöttem egy halovány mosollyal, elvégre sokszor vallottam azt, hogy negatív aurával ne forduljunk senkihez sem, a kérdése pedig úgy gondoltam inkább informatív csupán, hisz amikor ide küldtek, már valakik bizonyára tudtak rólam pár dolgot. De azok a valakik lefogadtam volna nincsenek is itt, így tiszta lapként tekintettem a beszélgetésünkre.
- A Víz Templomából érkeztem. Én is ritkán találkozok földimmel, pedig szerintem a vándorlási és a tapasztalatszerzési időszak nagyon fontos lehet, hogy lássuk, a világ merre tart és mi hol vagyunk benne. Mindig szerettem segíteni másoknak. – ahhoz képest könnyen is eredt meg a nyelvem és még bőségesen fejtettem volna ki neki, hogy mik motiválnak, de hamarosan társaságot kapunk, a kunoichin pedig látom, hogy rendezi a vonásait, így én is ekképp teszek. Talán csak az esti hallgatás hozta ki belőlem ennyire a közlékenységet, igaz alapból sem állt tőlem távol ez a tulajdonság. Megmosolyogtatott, hogy fogadott a társaival. Ez egyfajta előre megszavazott bizalom is lehetett volna, sőt volt is jelen esetben.
- Számomra pont tökéletes ez a terep, igyekezni fogok, hogy megnyerje a fogadást. Köszönöm az eligazítást. – felettébb motiváló tud lenni egy ilyen alkalom, mondjon bárki bármit. Egyszer vittek el kockázni, akkor is éreztem azt a versengési izgatottságot, pedig nem is nyúltam kockához, én nem az a szerencsejátékos fajta voltam.

De egy pillanatig sem szerettem volna levenni a szemem az oktatómról és lemaradni egyetlen egy mozdulatáról sem. Először a memorizálás nagyon fontos volt, mert aztán lényegesen megkönnyítette a helyzetet, ha nem az elején véreztem el. Egyébként is kellemetlenség lett volna egy ilyen alapnál még egyszer segítséget kérni és pont az ilyen alkalmakkor éreztem azt, hogy nekem még van mit tanulnom a fizikai kibontakozás terén.
Természetesen az első érkezésem még csak meg sem közelítette az övét. Úgy lendültem neki, mintha soha nem végeztem volna semmi hasonló gyakorlatot. Meglehet, csak nem voltam ténylegesen az első lépésre felkészülve és hirtelen éreztem ólomsúlyúnak a lábaimat a könnyed beszélgetés után. Nem hiába, az első lépések voltak mindig a legnehezebbek, mozgásba lendülni pedig igazán ritmikusan akkor lehetett, ha már bemelegítettem egy kicsit. Le is pattantam a báburól úgy, hogy csak egy lábbal érintettem a bábut, majd utána a másikon landoltam, guggolásban. Legalább az érkezésem nem volt önveszélyes. Nem leszünk így barátságban magunkkal, ha nem csak a saját képességeinket égetjük le, de szegény kiképzőnket is.
- Na jó, ezt ne vegyük sehogy, meg sem történt. – vakartam meg zavartan a tarkóm, aztán csak a bábura koncentráltam és hosszasan figyelve végül vettem egy mély levegőt, elmélyítettem magamban a szándékot, hogy nekiiramodhassak. Mindjárt máshogy nézett ki a dolog, de igazából ez nem lett volna szabad, hogy kifogjon rajtam. Esküszöm, ha hazamegyek, többet fogok gyakorolni egyensúlyérzéki feladatokat és kevesebbet olvasok.

Természetesen nem adtam fel addig, amíg azt nem éreztem, hogy a lendülettel már-már sikerül belőni a távolságot, az erőt, amivel becsapódhassak, majd landolhassak ismét két lábon. Ez még talán nem is a neheze volt, miután sikerül az olyan malőröket kibekkelni, hogy ne fennakadjak egy lábbal a bábu nyakán, közben pedig fejjel lefelé kapálózzak, mint egy retardált denevér. De nem is ez volt a nehezebb, hanem az egy helyből elrugaszkodás. Na, ahhoz már sokkal nehezebb volt belőnöm a lendületet, az energiákat és a pontosságot. Néhány óra múlva már szabályosan éreztem, hogy az izmaim nem csak működnek, de igen csak szomjazni kezdenek egy kis pihenésért. Amilyen egyszerűnek tűnt ez a technika, annyira megbosszulta magát az, hogy nem tartottam napi szinten fitten magam. Ezzel kellett nekem igencsak hamar egyensúlyba kerülnöm, ha nem akartam hasonló szituációkat. De talán annyira nem lehettem vészes, ha minél többször megismételt mozdulatra egyre reflex-szerűbben reagált már az összes porcikám. Valahogy sikerült elkapnom a ritmust, a vibe-ot, nevezzük ezt bárhogy is. Nem érdekelt különösebben, hányszor estem a tomporomra, hányadik lila vagy zöld foltomat szereztem meg a nap folyamán, egyre elszántabbá váltam, hogy teljesítsem a feladatot. Az idő csak úgy elszáguldott a fejem fölött és olykor kaptam csak azon magam, hogy a folyadékot kellene pótolnom, de talán kapóra is jött, hogy kimarad az ebéd és nem zökkent ki a tanulás folyamatából egy nagyobb szünet, mert innét ismét felvenni a ritmust olyan lenne, mint újrakezdeni. Én azért mindent megtettem, hogy minél hamarabb, minél jobban elsajátíthassam ezt a roppant egyszerű jutsut, ha itt beletörne a bicskám, akkor a későbbiekben igen csak szégyenben maradnék. Ezt pedig sem magamnak, sem a mestereimnek nem szerettem volna. Igenis különlegesnek éreztem, hogy ennyi hivatásos shinobi között részt vehettem a képzésen.

water_jutsu_render__naruto_mobile__by_maxiuchiha22_dd2nnc2-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjI0IiwicGF0aCI6IlwvZlwvODRkYzEzYjctYTJlNy00YjQ1LTgzZWMtMzExZTcyZTgyOTAwXC9kZDJubmMyLTA3ZjYyNjg3LWNmZTQtNGQ1Yy1iOGUyLTQzYzZmYjMxYzI4Ny5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.fvYkaOt1bTIBSZu2cWsroHueB6zWkNExdywu0yJnF4k


//Bocsánat a megcsúszásért, kissé beszippantott a munka, de a hétvégén a vihar is kivitte az áramot. Legközelebb igyekszem és köszönöm a türelmet!//
Sakurai Benjiro
Sakurai Benjiro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 110
Elosztható Taijutsu Pontok : 46

Állóképesség : 120 (D)
Erő : 115 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 115 (D)
Pusztakezes Harc : 110 (D)

Tartózkodási hely : A világban


Adatlap
Szint: D
Rang: Vándorszerzetes / Souryo
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Uchiha Kagami Kedd Okt. 31 2023, 03:33

//Szervusztok! Jöttem lezárni a képzéseteket, mely hivatalosan most vasárnapra lett ígérve, azonban az immunrendszerem a jigoku utolsó szintjén heverészik, így betegség miatt a lezárást jelző kiírást követően a jelenlegi állás szerint huszonkilenc órát csúszott, ezért szeretném elnézéseteket kérni. Vágjunk is bele//

Yoru


- Ahogy azt magyaráztam - jár körül téged a sensei. - A Sorozás egy készség inkább, mintsem egy technika. Mégis azonban technika. És minden technika valójában egy készség, ami megmutatja, miként tudjuk létrehozni azt. Miért készség? Már elmondtam ugyebár. Ütni minden shinobinak tudni kell. Az elsődleges fegyverünk a testünk és ez a képzés is erről szólt, hogy megmutassuk.... - vesz elő egy kunai-t. - Bármennyire is a fegyverek, vagy épp a ninjutsuk tárházára támaszkodunk, szorult helyzetben egyetlen dologra támaszkodhatunk, az pedig az izomerő. Ezért is létezik ez a technika, hogy sokszorozzuk vele az izmaink erejét, vagy pontosabban, hadd javítsam ki magam.... sokszorozzuk az ütéseink számát. Bár azt mondtam.... - rakja el a kunai-t. - Hogy nem a legelegánsabb módot választotta ennek a jutsunak a megtanulására, legyünk őszinték. A hasznos taijutsuban, a gouken stílusban nincs elegancia. Lehet ugrándozni, jobbra-balra rugdosni... de a végeredmény a lényeg. És a végeredményt egy egyenes ütéssel kell elérnünk, vagy épp többe. A cél, mint azt maga is tudja Yoru-san, hogy lehetőleg az első ütéssel padlóra küldhesse az ellenséget. Ezt láthatóan taijutsu használóként ismeri. Ne feleddje: egy párbajban a második halott. Így van ez a taijutsuval s. Ha nem elsőként üt, nem erősen és nem ad bele mindent, nem lesz kegyetlen... akkor halott. Maga ezt kiválóan érti. És kijelentem, hogy megfelelően megtanulta a technikát - vés fel egy pipát az adminisztrációs lapodra, amit átad neked, miután összegöngyöli és lepecsételi viasszal. - Ezt lapot legyen szíves átadni a képzésre magát elküldő hivatalos szervnek, legyen az ügyeletes jounin, jounin felügyelő, jounin hancho, vagy maga a Hokage. Ezzel tudja igazolni, hogy részt vett ezen és lehetségesen magasabb besorolású küldetéseket is kaphat az elsajátított készségnek megfelelően. Gratulálok, Yoru-san. Még valami mielőtt azonban elnyomja magát az álom és elköszönhetnénk egymástól: ne felejtse el, hogy ismétlés a tudás anyja. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Egy dolog megtanullni valamit, megint más azt mesterien elsajátítani. Az izmainknak saját memóriája van, dolgozza hát meg azokat minden egyes áldott nap. Sayonara - hajol meg előtted, persze nem túl mélyen, de tisztelettel.

*
Sakurai Benjiro


- Helyes, nagyszerű! - hallod a lelkes, de mégse ironikus tapsot az ügyeletes sensei-től. - Jó volt. Mondhatnám, hogy ez megvan, de.... van még mit rajta csiszolni. Ugye nem gondolja Benjiro-kun, hogy ilyen egyszerű lesz majd? Persze, hogy nem: az alázat magába van nevelve gondolom. Kevés alázatos shinobival találkoztam életem során, még magamat se nevezném annak. Örülök, hogy megismerhettem - hajol meg tiszteletteljesen, de nem túl mélyen. - A tanulási metódusa nem volt rossz és sikerült is elérnünk a kitűzött célokat - mosolyodik el. - Mindazonáltal be kell vallanom, hogy igencsak furcsállom az egyből a közepébe megoldást egy szerzetestől - ül le a földre. - Javaslom, hogy amikor a technikát gyakorolja, akkor figyeljen oda jobban arra, hogy lépésekben is lehet haladni. Kicsi... egyszerű... lépésekben - nyomatékosítja szavait. - Például így - mozdul meg hirtelen és egy, a földről lévő páros rúgást kivitelez úgy, hogy közben a keze a földön marad. - Ez is egy módja a Kyaku-kyakunak. De mondhatni inkább az egyik alaplépése. Amennyiben úgy érzi, hogy megmutathattam volna előbb is, igaza van. Azonban kíváncsi voltam, hogy rájön-e, de lehetséges, hogy egy túlgondolt lépésről beszélünk. Hiszen az utat megtette, mégpedig kiváló eredménnyel - veszi elő az adatlapodat, lepecsételi a pipa után és átadja neked. - Kérem, juttassa ezt a lapot el a Víz Templomába, amint esélye van rá. Ha mégse... hát csak őrizze meg. Sayonara.

*
Hyuuga Emiko


- Jól közelítette meg a kérdést - nyugtázza a sensei a próbáidat. - Ez a technika valóban nem egy egyszerű ninjutsu, vagy épp taijutsu. Ahogy arra utaltam, sokkal inkább egy passzív képesség, egy hatodik érzék. Folyamatosan fejleszteni kell és sosem szabad a morgást csillapítani... és lehetőség szerint fel kell éleszteni azt a bizonyos medvét. Talán a készsége arra, hogy jól el tud merülni a gondolataiban.... - köszörüli meg a torkát - segít az Alvó Medve Morgásának elsajátításában és később annak tökéletesítésében, ne csak arra támaszkodjon, hanem az ösztöneire is. Mivel ez a technika nem csak az, amit elmondtam... hanem az elemi ösztöneink egyikének megtestesülése, a túlélésé. Ennél fontosabb pedig nem létezik ebben a világban. A túlélés az életünk záloga és shinobiként, vagy egyáltalán emberként. Mint láthatja, a szemem világa nélkül is képes lennék kivédeni a legtöbb támadást. Amennyiben ezt majd maga is elmondhatja önmagáról, akkor kimondható, hogy tökéletesítette az ösztöneit és olyan élesek, mint senki másé ezen a világon. Vagy hát.... nem mindenkié inkább.... - kuncog egyet. - Bármennyire is a chakránkat használjuk a Medvéhez, mégis a legfontosabb az, hogy tudjuk, túl akarjuk élni az éjszakát, amikor álomra hajtjuk a fejünket. Akár a saját otthonunkban, akár a csatamezőn őrségváltás közben, akár egy fogadóban nyaralás alatt. Az ösztöneink súgnak nekünk. És nem hagyhatjuk figyelmen kívül azokat a hangokat, amelyek segítenek életben maradni. Nos... öröm volt látni. Vagy hát, nem látni - vesz elő egy tekercset és csak átnyújtja neked. A rajta lévő pipa tökéletesen azon a helyen van, ahol lennie kell, mintha látna, holott tudod, hogy nem lát. - Ez az igazolás bár egy darab papír, az igazán értékes az, amivel innen fog távozni. Sayonara, kisasszony.

*
Katsumi Kawachi


- A chakrairányítás ezen formája tán fontosabb még a ninjutsuknál is. A technika használata veszélyes, ahogy arra biztos rájött útközben. Sebezhető pontot hagy rajtunk, hogyha hagyjuk. Tudja, miként küszöbölhetjük ezt ki? Csakis úgy, hogyha biztosan vagyunk a támadásunkban. Ha tudjuk, hogy az ellenség bele fog halni, akkor használjuk ezt. Épp ezért nyomatékosítom, hogy ne használja akkor, hogyha nem biztos a csata kimenetele. Hacsak nem akar nemes egyszerűséggel belehalni az ütközetbe, mert bár a keze mozog, a teste nem igazán engedelmeskedik az agya által kiadott izomparancsoknak. Egy olyan technika, ami leköti a használóját, de épp ezért halálos a megfelelő időben és a megfelelő helyen. Sokféleképpen lehet ezt kombinálni, hogyha elég esze van a használónak, azonban az elsődleges cél ne legyen más, mint az ellenség végleges kiiktatása. Gyilkolni tanítjuk itt az embereket, nem... táncolni. És nem hadonászni. És ezt jól is vette. Bizonyosan Kirigakure no Sato neveltetése megtette a hatását - jegyzi meg csendesen, de nem éllel a hangjában. Inkább szomorúan. - De ne is menjünk bele a részletekbe. Itt az igazolása arról, hogy megfelelően megtanulta a technikát. Amennyiben leadja az illetékes hatóságnak, amely erre a képzésre elküldte, jelentősen növeli a magasabb besorolású küldetésre való kiválasztás esélyeit.... remélhetőleg. Természetesen ezek függenek egyéb képességeitől is, amelyek már nem az én hatáskörömbe tartoznak. Kawachi-san - hajol meg enyhén, de nem megalázkodóan. - Sayonara.



//Összegezve, nem mindenkinél lett meg a megfelelő szószám, azonban ettől a képzés hosszúsága miatt jelenleg eltekintek. Arra megkérnélek titeket, hogy említéstek meg egy élményben legalább, hogy a karaktereitek ezen a képzésen jártak, tehát ne egy egész élményt írjatok erről (kivéve, ha akartok természetesen), hanem elég megemlíteni, természetesen megfelelő kontextusban. Amennyiben kívánjátok, írjatok nyugodtan egy záróposztot, örömmel vesszük, ámbátor nem kötelezlek rá benneteket ezúttal. A technikákat írjátok fel az adatlapokra, továbbá mindenki kap +15 chakrát, +15 elosztható TJP-t, no meg természetesen a technikákért, mint Taijutsukért járó TJP-k is felírásra kerülnek. Köszönöm türelmeteket, jó játékot mindenkinek!//

_________________
Tää jylhä kauneus ja ääretön yksinäisyys
Lapsuuteni metsän, taivaan
Kaikuu se haikeus halki tän matkan
Aamun tullen yö tarinansa kertoo



Állandó mesélések (4/4)
- Kowarii Zion

        - Jelenlegi kaland: A bánya titka

- Shiawase Zouo
        - Jelenlegi kaland: Messzi földeken

- Hiroto Osumi, Gensai Hayato és Kenta Koizumo
        - Titkok, melyeket őrzünk

- Nosaru Kyoya
        - Teremtés


Szilánkok Fórumkaland
- Kiolvasztás alatt
Uchiha Kagami
Uchiha Kagami
Adminisztrátor

Specializálódás : Több éves posztok előkutatása

Tartózkodási hely : Elfeledett fóliánsok között


Adatlap
Szint: S+
Rang: A Gundan Könyvtárosa
Chakraszint: Vodka

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Hyuuga Emiko Csüt. Dec. 28 2023, 23:43

[Taijutsu képzés - záróposzt]

Bár a technikát nem sikerült teljesen elsajátítania, az alapokkal tisztában lett Emiko. Ahogy azt a tanítója elmondta, igencsak különleges jutsut választott magának. Néhány jótanáccsal látta még el a kunoichit. Beszéde közben néha felkuncogott, amit a Hyuuga nem igazán tudott hová tenni.
*Talán mire eljutok az ő szintjére, hasonlóan fogok beszélni. Már, ha egyáltalán megérem az öregkort.* Morfondírozott a szökött shinobi.
Az idős férfi minden szavára nagyon figyelt, pedig néhány éve ezeket felesleges sallangnak gondolta, amikor a Villám országában az öreg Hyuuga tanította mindenféle jutsura. Azóta sok minden változott, maga Emiko is, belsőre csak néhány dologban, azonban külsőre teljesen. Sokkal könnyebb volt elkerülni a rá vadászó ninjákat.
Átvette a papírt a tanítótól és meghajolt.
- Köszönöm az oktatást és a tanácsokat! - még mindig szokatlanul csengett az új hangja, ami a megváltoztatott külsejéhez társult.
Habár az öreg vak volt, úgy érezte, muszáj kimutatnia a tiszteletét. Az ösztönei súgták ezt neki.
- Sayonara! - köszönt el a Hyuuga, majd elindult vissza a táborba.
Üdvözítően hatott rá a sátor magánya és kényelme. Összepakolta a holmiját, amiből nem maradt túl sok, hogy holnap reggel ezzel már ne kelljen foglalkoznia. Szerencsére vendéglátói gondoskodtak vacsoráról, ha már egész nap nem kaptak semmilyen ételt a tanulás gyorsasága miatt. A kiadós étkezést követően, Emiko ledőlt az ágyára. Egy darabig csak nézte a sátor mennyezetét, miközben arra gondolt, innen merre tovább.
*Újból találkoznom kell Juugo-val és Suigetsu-val. Ugyan megengedték ezt a kis kitérőt, továbbra is az Átokpecsét titkának megfejtése a legfontosabb. Azt mondták, a közelben lesznek, de ők sem szívesen látott ninják errefelé, megértem, hogy ennyire óvatosak.* Gondolataiba merülve kezdte el igazán érezni, mégis mennyi mindennel gazdagodott a mai napon. Kint a szél zúgása, mintha felerősödött volna, az apró neszekre szintén jobban odafigyelt.
*Igen, minden nap gyakorolnom kell és élesíteni az érzékeimet, többet fogok hallgatni az ösztöneimre!*
Maga az edzés ugyan kevésbé volt kimerítő, mint korábbi tanulásai, a kényelmes fekhely és a sátor melege egyre inkább az álom felé sodorta a kunoichit. Mintha egy mantrát mormolt volna, belső hangja azt súgta, hallgasson az ösztöneire, legyen éber! Ezt persze Emiko magától is tudta, eleget menekült a múltja és az átokbillog miatt.
Sötétségbe merült, aztán megint vizes talajt érzett a talpa alatt. Viszont ahelyett, hogy kétségbe esett volna, ahogy korábban, figyelte az apró jeleket. Csak egy apró fényt látott maga előtt a messzeségben. Küzdött, amennyire csak bírt, hiszen annyit már sikerült kiderítenie, ha ebben az állapotban a fény felé indul, valahol teljesen máshol fog magához térni. Ezt pedig nem engedhette meg, mert ugyan szerzett magának papírokat, mégsem hívhatta fel magára a figyelmet. Bárki próbálta volna útját állni, az csúnyán megjárja.
Nem! Most erős leszek!
Zihálva tért magához, és úgy tűnt, bevált a magának adott parancs. Az ágyból ugyan kikelt, de ennél több szerencsére nem történt. Visszafeküdt és inkább félig éber állapotban igyekezett valamennyire pihenni.

Másnap némi reggeli után mindenkit hazaküldtek, aki részt vett a képzésen. A tábort már nagyjából összepakolták, csupán a sátrak lebontása maradt hátra. Ugyan arra távoztak a ninják, mint amerről jöttek. Emiko viszonylag korán elhagyta a területet, hiszen nem akart a kelleténél tovább itt maradni. A Szél országa felé vette az irányt, ugyanis ezt beszélte meg két társával.
Hyuuga Emiko
Hyuuga Emiko
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1930
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 550 (A)
Erő : 800 (S)
Gyorsaság : 590 (A)
Ügyesség/Reflex : 590 (A)
Pusztakezes Harc : 900 (S)

Tartózkodási hely : Rémálmok mezején


Adatlap
Szint: S
Rang: Szökött Ninja
Chakraszint: 1322

Vissza az elejére Go down

Hegyvidék Empty Re: Hegyvidék

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.