Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai

Go down

Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai Empty Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai

Témanyitás  Jiraiya Csüt. 11 Jún. - 11:21


A Klánok Létrejötte

Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai DWdX7GpC_o

Több száz évvel Rikudou Sennin halála után a Hat Út Bölcsének egykori chakrával rendelkező tanítványai és gyermekei eltávolodtak egymástól. Voltak, akik Indrát, s voltak akik Ashurát követték, de jócskán akadtak, akik saját útjukra léptek. Egyesek néhány generáción át még hűek maradtak Rikudou Sennin tanításaihoz, míg mások új értelmet adtak a chakrának és felhasználásának, így a kezdetben tiszta és erős Chakra, Rikudou Sennin - szétszéledt - tanítványaiból és gyermekeiből átörökítődött azok leszármazottaira. Idővel az eszme, amelyet a Hat Út Bölcse oly' következetesen igyekezett átadni a világnak, teljesen megkopott. 
Mintegy kétszáz év múltán már csak a legendára emlékeztek.
Rövidesen a sennin chakrahasználó tanítványainak és gyermekeinek leszármazottaiból ninják és samuraiok váltak, akik a harcászatban is  használni kezdték ezt az erőt. Az emberek chakrájukat többé már nem másokkal és a világgal való kapcsolatteremtésre használták, hanem erejük és hatalmuk gyarapítására. A ninshuu ninjutsuvá alakult. A családokat szerteágazó képességeik, valamint vérvonaluk elhatárolta egymástól, akik aztán gyarapodva chakrahasználó klánokká növekedtek. 
Közülük is főleg a későbbi ninják emelkedtek ki, hiszen az ő képességeik jóval szélesebb kört fedtek le, mint a kenjutsura specializált samuraiok. Nem beszélve arról, hogy a ninjákat nem kötötték a szigorú erkölcsi szabályok, mint például a bushidō. Az ő nindōjuk (Ninják Útja) könyörtelenségre, megtévesztésre és a furfangosságra nevelte őket, így a ninják hírhedtté váltak erkölcstelenségükről, ami rendkívül alattomos és veszélyes ellenfelekké tette őket!
Minden klán egyedi specialitással bírt, amelyeket a ninjutsujuk típusa és főleg a környezetük határozott meg.
A későbbi Víz Országának területén élő Hoshigaki-klán teste például egy mutációnak köszönhetően teljesen átalakult, és kétéltű-ember hibriddé fejlődtek, akik képesek voltak a víz alatt lélegezni és óriási mennyiségű vizet teremteni pusztán a Suiton természetű chakrájuk erejével. Nem volt sokkal különb a Hōzuki-klán sem, akiknek cápákra emlékeztető fogazatuk jelezte különleges kapcsolatukat a vízzel. Ők képesek voltak a legkülönlegesebb Suiton technikák használatára is. A Víz Országának területein később az Izanani-klán emelkedett ki leginkább, hiszen képességeik a Suiton minden területén kitűnőek voltak. Így lett az első Mizukage Izanami Byakuren.
A világ többi területén is kitűntek a klánok sajátos képességeikkel.
A majdani Föld Országának területén a Kamizuru-klán volt a legerősebb, hiszen képesek voltak a Doton elem széles körű használatára, valamint a Jinton Kekkei Touta képesség létrehozására. A későbbi Szél Országának területein a Shirogane, valamint a pecséttechnikáiról híres Chagama-klán emelkedett még ki, míg a Villám Országának hajdani területein a Hamacho, Chinoike, valamint a későbbi Shodaime Raikage klánja, a Yotsuki. 
Jól látható, hogy a sennin tanítványainak leszármazottai szétszéledve mintegy kétszáz év alatt ninjákkal és ninja klánokkal népesítették be a világot. A legkiemelkedőbb chakrahsználók mégis - nem meglepő módon - a Tűz Országának területén élő Ashura leszármazottai, a Senjuk, valamint Indra leszármazottai, az Uchihák voltak. 
A Senjukat Mori no Senju Ichizoku // Erdei Senju Klánnak vagy "Sen no te o motsu ichizoku"-nak hívták, ami szabad fordításban annyit tesz: "Az Ezer Képességű Klán." Sokrétű képességeik kiemelték őket, amelyet minden esetben tökélyre fejlesztettek. Nem voltak olyan szituációk vagy környezeti tényezők, amelyek gátat szabtak volna ninjutsujuk erejének. 
Az Uchihákat egyetlen különleges képességük is híressé tette, amely méltán emelte őket a Senjuk legnagyobb riválisává. Ez volt a Sharingan, amelyet koruk és az eljövendő korszakok egyik, ha nem a legerősebb dojutsujaként tartottak számon. Később "Nikushimi no Noroi // A Gyűlölet Átka"-ként emlegették a Sharingant. Ugyanis a szemek, amelyek a legnagyobb klánok közé emelték az Uchihákat, a fájdalom, a harag és a gyűlölet útján erősödnek meg.
A Senjuk chakrájának ereje és az Uchihák különleges Dojutsuja a világ leghíresebb és legerősebb harcos-rivális klánjává tette őket!




Sengoku Jidai: A Narutoban

Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai 0A943JxZ_o

Ez időtájt - a Naruto történései előtt száz évvel - kezdődött az úgynevezett Sengoku Jidai, a Háború Korszaka, amit az erő határozott meg.
A klánok külön falvakba tömörültek, amelyek rejtve voltak a többi klán elől annak érdekében, hogy megóvják saját magukat. Ide csak azok tudták az utat, akik az adott klán tagjai voltak. A ninják akkori berendezkedése hasonlított a ninjuu rejtekek berendezkedéséhez: akkor még nem voltak konkrét, modern értelemben vett falvak, nem épült még ki az infrastruktúra és a kereskedőhálózat. Így minden ninja klánt nehéz volt megtalálni, ez pedig nagyban növelte az életben maradási esélyeiket.
Ugyanis a lakosság és a ninják születéskor várható átlag élettartama a korszakban mindösszesen 30 életév volt...
Az egymással hadakozó daimyōk ezekben az időkben jóval kisebb területeket birtokoltak, mint ahogyan azt ma látjuk. Ebben a száz évben terjesztették ki a hatalmukat a környező vidékekre, s minden daimyō értékes földterületeket akart megkaparintani. A ninják ebben segítették őket. Minden egyes klán zsoldosként munkálkodott a Háború Korszakában, ki-ki a maga területén. Voltak klánok, akik a gyógyításra specializálódtak, voltak, akik az ásványok kitermelésére, ám legtöbben a harcból éltek. A hadakozó földbirtokosok rengeteg pénz fejében béreltek fel egy-egy klánt a harcaik során, hogy ne a saját embereik vesszenek oda, míg a klánok dönthettek arról, hogy melyik daimyō oldalára állnak. Persze az egyességük csak időszakos volt, ha egy másik földesúr többet ajánlott, akkor annak szolgálatába szegődtek.
Egy valami azonban biztos volt: ha két hadakozó daimyō közül az egyik felbérelte a Senjukat, akkor a másik egészen biztosan az Uchihákhoz fordult segítségért. 
E a két klán volt a leghatalmasabb mind közül, akiktől a többi klán rettegett, és akik képesek voltak patthelyzetet generálni egymással szemben. Így ment ez hosszú-hosszú éveken át. Ekkor még az érzelmek vezették a ninjákat: a másik klán iránt érzett bosszúvágy és gyűlölet. Mivel ezekben az időkben már hét évesen fegyvert adtak a gyermekek kezébe, gyakori volt a gyermekhalál is, amely minden klán számára igen fájdalmas volt. Mindez újabb haragot és egyre több gyűlöletet szült, mígnem a ninják többé nem voltak képesek követni bosszúszomjuk forrását: egyes klánok gyűlölete a másik iránt örök harcra kárhoztatta őket.
Ez történt az Uchiha és a Senju klán esetében is.



Egy Nemzet, Egy Ninjafalu

Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai NcQWf5YJ_o

A klánok zsoldosként dolgoztak a daimyōknak egészen addig, mígnem egy teljesen váratlan és hihetetlen dolog történt. Mert két ifjú, egymással rivalizáló ninja elhatározása vezetett oda, hogy az Uchiha és a Senju klán békét kötöttek, majd szövetséget hirdettek! 
Azt beszélik, hogy Uchiha Madara, az Uchiha klán akkori vezetője és Senju Hashirama, a Senju klán vezetője barátságot kötöttek a klánháborúk idején. Hashirama a harcok során végül fölül kerekedett Madarán, de a döntő pillanatban- amikor Hashirama megölhette volna barátját, ő mást választott, - a Senju klán békét és szövetséget ajánlott az Uchiha klánnak.
Már mindkét család belefáradt a szüntelen harcokkal járó folytonos veszteségekbe, és Hashirama az életét ajánlotta fel a békéért cserébe. Uchiha Madara, látva barátja áldozatkészségét és azt, hogy klánja egyre inkább alulteljesít a Senjukkal szemben, az Uchihák nevében elfogadta a békét, és a két klán szövetséget kötött. 
Ezt követően a szövetségre lépett két klán egyességet kötött a Tűz Országával, akinek daimyōja meg akarta védeni a határait: letelepedhetnek Tűz Országa területén, autonómiát kapnak és saját jogkört, cserébe viszont védelmezniük kell az országot és a daimyōt, ha arra szükség van. Ez a megállapodás később kiegészült azzal, hogy a létrejövő rejtett falu - Konohagakure no Sato - a környező kisebb nemzetek és a saját országuk tehetősebb rétegét kiszolgálva küldetéseket teljesíthet megbízóik pénzéért cserébe.
A világ tisztelte és követte az egyesített klánok falujának rendszerét, amit az egykoron oly' élesen hadakozó Senju és Uchiha klán hozott létre közös erőből. Konohagakure no Sato létrejötte a béke szimbólumává vált szerte a világon. Ám nemcsak a hadakozó klánok, hanem a nemzetek is meglátták a lehetőséget saját maguk megerősítésére, így közreműködésükkel futótűzként terjedt el a Tűz Országában látott példa. Konohához hasonló falvak kezdetben az Öt Nagy Nemzet területén alakultak, majd szerte a világban.
Így jött létre az "Egy nemzet, egy ninjafalu" szisztéma, amely a mai napig működik.
A jelenben is úgy alakulhatnak meg új ninjafalvak, ha egyes családok, klánok összeállnak, és egy adott országban a daimyō beleegyezésével, egyességet kötve ninja falvat alapítanak.
Frissen, mindössze néhány évtizede alakult rejtett falvak például: Namigakure, Yukigakure, Getsugakure




Sengoku Jidai: A valóságban

Egy Nemzet, Egy Ninjafalu - Sengoku Jidai U6Uqt9kF_o

A Sengoku Jidai Japán történelmében is létező időszakot jelent, amelyet magyarul a "hadakozó fejedelemségek korszakának" hívunk. Ez az időszak mintegy kétszáz évet ölel fel, amikor Japánban a Minamoto-shōgunátus - a shōgun leegyszerűsítve japán vezetője, aki a politikai hatalmat gyakorolja az ország felett az uralkodó (tennō) helyett - meggyengülésével megszűnt a központi hatalom, és az ország több kisebb, különálló területre bomlott fel. A hatalomért erővel versengtek az egyes klánok, akik különálló tartományokat irányítottak. A klánvezetők ezen tartományok uraiként teljhatalommal bírtak, így joggal nevezheti őket a nyugati kultúra "kiskirályoknak." 
"Ebben a korban a régi rend minden maradványa, legyen szó akár a vagyon, hatalom vagy az ideológia feletti ellenőrzésről, teljes mértékben megsemmisült, ami újfajta hatalmi bázisokhoz vezetett. Ebben az új „rendszerben” a hatalomra éhes hadurak célja mindig a területszerzés volt, ami az életben maradásukat is jelentette. Ennek köszönhetően fordultak egymás ellen ezek a „kiskirályok”. Ezt az időszakot bátran mondhatjuk a feudális anarchia korszakának, amikor a káosz „rendje” uralkodott." 
Megjegyzés: A Naruto Sengoku Jidai korszaka csak hasonlít a valóság történelmi korszakára. A Naruto világában nincs információ arról, hogy valaha is létezett volna shōgunátus. Azt viszont tudjuk, hogy a sorozat Sengoku Jidai korszakának első fele - tehát az első száz év - a klánháborúk idején zajlott, míg a második fele - tehát a második kétszáz év - a rejtett falvak megalakulása, a Naruto és a Naruto Shippuuden, valamint a Boruto korszakának idejére tehető.
Érdekesség: A Naruto és a Boruto sorozat, nagyon úgy tűnik, hogy Japán Sengoku Jidainak korszakát igyekszik alternatív formába önteni, hiszen a Boruto történései, valamint az ottani politikai helyzet is afelé tendál, hogy a sorozat vége várhatóan az lesz, hogy a ninja világ egy vezető alatt egyesül, csakúgy, mint ahogyan a valóságban is történt.


Hogy hova tovább?
- Ha az egyes ninja falvakról olvasnál bővebben, akkor keresd fel a Falu Kódexeket!
- Tudni szeretnéd, hogyan épül fel egy ország hatalmi rendszere? Keresd itt a választ!
- Olvasnál arról, hogy a régmúlt korok ninjái mitől voltak erősebbek, mint a mai kagék? Itt keresheted a választ!

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.