Démonok Országa és Onigakure no Sato

Go down

Démonok Országa és Onigakure no Sato Empty Démonok Országa és Onigakure no Sato

Témanyitás  Uzumaki Kushina Kedd Feb. 07 2023, 17:42

Démonok Országa - Oni no Kuni



鬼乃国



Démonok Országa és Onigakure no Sato 4ff5730201436bbe65941bef83102d05


Földrajz, éghajlat, gazdaság



A Démonok Országa az öt nagy nemzettől távol, egy hatalmas különálló kontinens keleti térségében található ország, nem messze a Mocsár Országától. Felületét nagyrészt sziklás talaj alkotja, hatalmas kiterjedésű erdőkbe burkolva. Területét fennsíkok, völgyek tarkítják, szerteágazó folyók szabdalják. Misztikus és rejtélyes környék, ami több vallási szektának adott otthon. A Démonok Országának fővárosát irányító papnő ereje, valamint Mouryu ereje legendás. A Jashin vallás gyökere is ehhez az országhoz vezethető vissza. A földterület legnagyobb része a sziklás környezet miatt igen csak kihalt, leginkább az északi területeken jöttek létre nagyobb közösségek, falvak. Legnépesebb városa Onigakure no Sato, a démonok között rejtőző falu. Maga az ország önfenntartó életmódot folytat, kereskedelme csak a mezőgazdasági importra korlátozódik, elvégre az ország nagyobb része nem alkalmas a földművelésre, viszont a kontinens többi országa annál inkább. Persze a Démonok Országa sem marad alul a kontinens többi országával szemben, ugyanis számos állatfaj számára a lehető legmegfelelőbbek az ország éghajlati körülményei. A magas hegyekben rengeteg változatos bikafajta található meg, amik a nagy hidegben és a kopár hegyekben is megállják a helyüket és megtalálják táplálékukat. Ezeken kívül a marha, birka és lótartás jellemzi az országot, ebből pedig képes ellátni magát és elég hasznot képes termelni ahhoz, hogy mezőgazdasági termékeket importáljon a többi országból.


Múlt, hagyomány, neveltetés



Az ősi időkben a szóbeszédek szerint az ország területét olyanok rótták és lakták, akiknek az ereje nem e világinak számított. Számos kiváló harcos nőtt fel az országban, akiknek az ereje legendássá tette őket. A köznép szerint ezek a legendák inkább istenfélék voltak, mintsem hús és vér emberek. Maga a terület is a hagyatékukról kapta a nevét. Egyik legismertebb legenda és szóbeszéd ezek közül Mouryu és a Főpapnő csatája, a fény és a sötétség véget nem érő harca. A főpap különleges látnoki erejével képes volt meglátni halálát. A szóbeszéd szerint ő maga úgy tudta elkerülni az elmúlását, hogy azt másokra ruházta át. Ekként más emberek halálával ő tovább élhetett és folytathatta főpapi feladatát. Ezen kívül az ország - és a keleti kontinens többi része is - rendkívül vallásos, így a gyermekek szigorú szabályoknak megfelelően nevelkednek, ahogy az ország harcosai is. Ennek fényében az itt élő emberek rendkívül erkölcsösek és hűségesek, mind a földesúrhoz, mind a papnőhöz.


Haderő, stílus, jellemzők



A Démonok Országa nem rendelkezik jelentős shinobi állománnyal, inkább a civil katonák őrzik a területet. Számos képzett íjász és fegyverforgató védi a városokat és a határokat. Az országban lévő chakrahasználat azonban igen sokoldalú és hasznos technikát és a nyugati kontinens számára ismeretlen kézpecséteket dolgoztak ki az évszázadok során. A földesúr szolgálatában rengeteg jól képzett samurai és egyéb fegyvernemekben jártas személy található, akik szintén vallásos emberek és ennek fényében harci szellemük az egyik legerősebb a ninják világában.


Irányítás



A Démonok Országa földjeinek ura a földesúr, Oni no Haiwashi, aki kormányozza az egész országot. A rejtőző város vezetője azonban a főpap, akinek ereje elég nagy, hogy lezárhassa Mouryu erejét, ha ismét feltámadna, ezen kívül pedig az ország védelmét is ellátja. Shion főpapnő - miután legyőzte a démon sárkányt -, kibővítette falvát, és a főtemplom köré építette ki az újabb lakónegyedet és iskolákat, ahol leginkább elzáró és támogató, védelmi pecsétek edzésére fektetnek nagy hangsúlyt, így a shinobi képzés néhány éve már megkezdődhetett és azóta is töretlenül folyamatban van.


Ismert helyszínek



Démonok Országa és Onigakure no Sato Latest?cb=20150723211408

A főpapi templom Shion főpapnő otthona, ahol a szertartásokat elvégzi, valamint meditálásainak nagy részét ezen templom falai közt végzi. Nagy létszámú testőrség védelmezi a templomot, akik mindegyike saját vérét adná a főpapnőért.


Démonok Országa és Onigakure no Sato Latest?cb=20150723211656

Mouryo Lelkének temploma kapuját csak a „túlviláginak” titulált személy lépheti át. A Démonok Országának egy eldugott helyén fekvő temploma, ami a Sárkánydémon lelkét elzáró pecsétnek, és az őt szolgáló agyaghadseregnek a lelőhelye. Ezt a templomot Shion papnő képzett szerzetesei, valamint a Földesúr képzett harcosai védik.


Démonok Országa és Onigakure no Sato A54e9da12fd19ce41c24236252d75b85

Chino Kyokai, azaz a Vértemplom. A hatalmas hegyrendszer egyik legmagasabb pontjának szirtjén, magasan a felhők felett egy egész várost faragtak ki az őslakosok. Hatalmas vaskapuja csak a „tisztavérű” jashinistákat engedi be, ahonnan a nagy udvarra érhetünk. Onnan a legmagasabb ponton található szentélyhez vezető lépcsősor nyílik, valamint a falba vájt lakóházak találhatóak. Archívumában megtalálható a keleti világ szinte minden tudása: Yogensha, a hódító begyűjtötte a tudást uralma idején, de a papok azóta is bővítik az archívumot. Vezetője a Hetek Tanácsa.

A kisebb szekták a maguk ügyes-bajos dolgaikkal voltak elfoglalva, ez azonban az utóbbi időben jelentősen megváltozott. A nyugati kontinensetekről érkezett egy férfi, aki vérpapnak vallotta magát. A nyugati vérpap shoun számos követőjével leszámolt, aminek következtében az érzékeny erőegyensúly megbomlott. Amikor ugyanis a nyugati vérpap mészárlásai aláhagytak, shoun követői önmagukat is meghazudtolva összeszerveződtek és bosszút forraltak a jashinisták ellen. Ahogyan a jashinista vérpap lemészárolt shoun követőiből sokakat, úgy tették ugyanezt megtorlásként az egységbe szerveződött shoun követők is a jashinistákkal. Hónapok teltek el úgy, hogy a nyugati vérpapot nem látták a keleti vidékeken, azonban vérpap ismét megjelent a keleti partokon. Elterjedt a szóbeszéd, hogy vértemplom rendje azonban elárulta a nyugati vérpapot és a vérbörtönbe vetették. A társai kiszabadították: napokon keresztül húzott fekete, baljós csíkot a hegyről felszálló füst. A szóbeszéd szerint a vérpapok rendje – ideig, óárig - megtört, a leváló rendtagok elmenekültek. Akik maradtak, ők talán kevésbé radikálisak, mint azok, akik elhagyták a hegyet. A megmaradt rendtagok próbálnak nyitni a külvilág felé kereskedelmileg is, és próbálják visszaállítani az erőegyensúlyt.



Meghatározó vallások



Shion főpapnő az ország lakosságának védelmezője. A papnő reje papról papra száll, a feladata az ártatlanok védelme és a démonok távoltartása. A főpapnő különleges képességeinek birtokában képes mások sorsát előre látni. Egyben átok és áldás is a nép számára ez az adomány. A papnőnek minél tovább élnie kell ahhoz, hogy másokat óvhasson. Ő az egyetlen, aki képes az ellenséges vallásokkal felvenni a harcot.

Shoun a táplálék istennője, akinek vallása a Démonok Országának északi részén lévő nagy erdőséget szemelte ki központjául. Hívei állatbőrben járnak, csontokkal díszítik ruhájukat. Falkákba tömörült szektái az erdőket járják áldozat-, és táplálékszerzés gyanánt. Elszánt hívei a túlélés alapelvein nevelkedtek, igen veszélyes harcosok. Áldozatukat állat formájában fogyasztják el, a maradványokból ruházatot, totemeket készítenek. Nem vetik meg a kannibalizmust, számukra az istenükhöz való eljutás az áldozat bemutatásával érhető el, függetlenül attól, hogy milyen élőlényt mutatnak be.

Shoun megköveteli az áldozatbemutatást, mely élő húsáldozattal jár. A papnő ünnepe a tavasz végétől a nyár első két hónapjának végéig tart, mikor megköszönik az állatok visszatérését, ez a legbőségesebb hónapja az évnek. Állathasználó technikákban jeleskednek, ahogyan taijutsu ismereteikkel könnyűszerrel végezhetik szokásaikat, valamint az állandó vadászatot. Egy áldozattól csupán egyetlen csontot lehet a hívőnek magához vennie, így a csontok száma mutatja, hány áldozatot mutatott be az adott személy.

Megjegyzés: korábban shoun követői szét voltak szóródva, nem mutattak egységet, azonban ez mára teljesen megváltozott. A vallás követői egy ismeretlen vezető (falkavezér) irányítása alatt összeszerveződtek.

Jashin a vér és a pusztulás istene, akinek a vallása a Démonok Országának nyugati hegységrendszerében lelt otthonra. Hívei egytől egyig elszánt mészárosok, akik az isteni szóra cselekednek és ölnek. Úgy érzik, az emberiség megérett a kárhozatra, bűnhődnie kell hibáiért. Különleges technikáikkal képesek másokat irányítani, valamint a legenda szerint a legfőbb hívő kiérdemelheti az emberi halandóság láncainak levetését, és halhatatlanná teheti a lelkét.

A történetek szerint hozzávetőlegesen ezer évvel ezelőtt egy Yogensha nevezetű jashinista próféta meghódította és uralma alá hajtotta az egész keleti kontinenst, elnyomva vagy kiirtva sok más vallást. Végül testének és lelkének lepecsételésével megdöntötték a birodalmat, mire a vallási felek szétszóródtak, és próbálták újragenerálni saját szektájukat.

Jashin útja a test, a lélek és a hit együttes erejéből adódik, így hívei mind a három ösvényt bejárják. Testi fenyítések útján a fájdalomban nevelt tanoncokat elvágják mindentől, ami a földhöz köti őket, legyen az eszköz, ország, vagy a szeretteik. Érzelemmentes, kíméletlen mészárosai igencsak szétszóródtak a kontinensen, csupán néhány tucatjuk él a hegyek között. A ruházatukat különböző színű köpenyek és csontok adják, melyek egyben rangjukat is jelenti egyben. Színekben a szürke, valamint a vörös dominál, míg ékszerekként láncokat vagy csontokat használnak.

Megjegyzés: a jashinizmus két ágra szakadt. Egyfelől vannak azok a hívők, akik a Vértemplomban maradtak, másfelől vannak a radikálisabb hívők, akik elmenekültek onnan és jelenleg a hegyeket és erdőket járják.

A kisebb szekták - tartva mind shoun követőinek egységétől, mind pedig a leváló, vándoréletre kényszerült radikális jashinistáktól – inkább visszavonultak az eredeti országaikba. Jelenleg a három nagy vallás ebben az országban tehát shoun, jashin, és természetesen az ország politikai nagyhatalma, ami jelenleg Shion papnő irányítása alatt áll.


Démonokban rejtőző falu – Onigakure no Sato


鬼隠れの里



Démonok Országa és Onigakure no Sato 394bfb9ff8be4f2c60ce981b76c8a79f



A falu vezetését a mindenkori főpap, illetve főpapnő látja el. A jelenleg regnáló főpapnő a legendás hatalommal bíró Shion papnő. A faluban található a főtemplom, ami egyben Shion főpapnő otthona, de itt végzik a főpapokkal a különböző vallási szertartásokat. A keleti kontinens legnagyobb vallási központja, amit a főtemplomőrség védelmez. A papnőn kívül sok más szerzetes és vezető is tartózkodik itt, ugyanis a falu ügyeit is innen intézik. A feladatokat a ninják számára Odaku Wairu osztja ki, aki a főpapnő jobb keze és egyben legjobb tanítványa. Szerzetes mivoltjáról a kopasz feje és a papi ruházata árulkodik. A Főtemplom egyúttal a Főtemplomőrség székhelye is. Maga a templom a falu közepén helyezkedik el, köré épül teljes Onigakure no Sato. A város többi része gyűrűzetesen épül fel az óriási templom köré, Első, Második és Harmadik Gyűrűre tagolódva, amik egyúttal a falu védvonalai is.

Belváros – Első gyűrű: bár "falu" nevet visel, okkal hívhatjuk városnak méretéből és építészeti stílusából adódóan. Befelé haladva a belváros részei a legkisebb gyűrűt alkotják a Főtemplom körül. Itt találhatóak a Klánok székhelyei, ahol tanácskozni szoktak és a klánok ügyes-bajos dolgait intézni (tehát ez nem a Klánbirtok) a legkiválóbb kardkovácsok és fegyvermesterek műhelyei, boltjai, iskolái. A kisebb, legális vallási gyülekezetek házai és templomai is itt sorakoznak fel, lényegében minden itt található ami drága, ami fontos, itt futnak össze a falu szálai. A belváros területein csak néhány fogadó üzemel, ahová csak a leggazdagabbak juthatnak be.

Középterületek – Második gyűrű: a Második Gyűrű Onigakure no Sato középső, ám egyben legnagyobb gyűrűje. Itt találhatóak a hatalmas, több emeletes házak modern és régies stílusban keveredve. Templomok, fogadók, kocsmák, étkezdék, boltok, szállók, lakóházak és a piac is itt található. Ha a belváros az, ahol a szálak összefutnak, akkor azok a középterületekről indulnak. A macskaköves utak szélesek, rengeteg ember elfér rajtuk, ahogyan a lovasok vagy lovaskocsik is. Itt található meg a Faluőrség Központja, valamint a Templomőrség Pagodája is. Míg a belvárosban egyetlen egy tolvajbanda sincs, ezeken a területeken már elterjedt a bűnözés, ami a legvallásosabb helyeken is felüti a fejét. Egyesek azt beszélik, hogy a csatornákból éjszakánként félelmetes mormolás is hallatszik és már Onigakure no Satoban is Sötét Chakrával működő szekták alakultak. Persze a Templomőrség mindent átvizsgált és semmi nyomát nem találta a tiltott tanokat űzőknek.

A templomőrség székhelye egy hatalmas pagoda, amelyben rengeteg imahely található. Onigakure no Sato és a Démonok Országa második legnagyobb vallási építményének számít a Főtemplom után. Naponta járnak ide hívők, valamint az alagsori részeken kiképzőterepek találhatóan, de itt tárolják a titkos tanításokat és vallási információkat is. Az alagsorban végzik a különböző vizsgálatokat, kihallgatásokat is. A pagodát pecsétekkel védik, a harcos-szerzetesek pedig legendásak. A Templomőrség 30 tagból áll össze, akiket az őrség parancsnoka irányít. A vallási küldetéseik az egész kontinensre kiterjednek. Ők folytatnak inkvizíciót például a Jashinisták ellen.

A Faluőrség Székhelye egy nagyobb emeletes épület Onigakure no Sato központi területeinél és több kisebb melléképülete is van a külvárosi részeken. A faluőrséghez tartozik a város védelme, az őrtornyok és a falak biztosítása, továbbá ők felelősek a falu rendvédelméért. Számuk 50 és 100 fő közé tehető, +1 Fő a Parancsnokuk. Ők nem a Ninjaállományba tartoznak, ahogyan a Négy Őrség egyike sem, tehát nem járnak küldetésre, csupán a falut védelmezik a külső és belső veszélyektől.

Külváros – Harmadik gyűrű: a Harmadik Gyűrű Onigakure no Sato külvárosa, amely határos a Falu védőfalával. Itt található több épület is a Faluőrség számára, itt volt hely a Ninja Akadémia megépítésére, valamint ide helyezték a Készenléti-őrség Központját is. Ezen a szakaszon fut keresztül egy folyó, a Ritoru-folyó is, ami a falu teljes területén maximálisan 10-15 méter szélességűre és 3 méter mélyre terjed ki. A külső gyűrű területén több erdő és füves puszta is található, de néhol még kisebb sziklarakás is fellelhető, amikbe vallási szimbólumok vannak vésve. Ezeken a területeken épültek meg a mezőgazdasági termelőterületek is.
Ami pedig a legfontosabb: az Öt Nagy Klán birtokai is itt épültek fel. Ha ellenséges támadás érné a falut, akkor a gyűrű teljes körzetében Onigakure no Sato legerősebb klánjaival találják szembe magukat a Faluőrség tagjain kívül.

Mivel a falu körkörösen van felépülve, ezért ezt a rendszert egy kör alakú, hófehér védőfal zárja, ami nagyjából 10-15 méter magas és rendszeres őrjáratok vannak mindenhol. A négy égtájnak megfelelően vannak felszerelve nyitható, óriási fakapukkal, amik a ki és belépést szabályozzák. Általában csak a Déli kapu van nyitva a jól ellenőrizhetőség kedvéért.

Onigakure no Sato Katonai Őrsége: a rejtett falu katonai őrségébe tartoznak mindazon samuraiok, fegyveres őrök, palotaőrök, harci-papok, az őrségbe rendelt ninják, akiket a rejtett falu vezetősége a falu, annak lakói és a vallás védelmére esketett fel. A katonai őrség tagjai nem a rejtett falu ninjái közé tartoznak, ugyanis az ő hatáskörük csak a városra és a vallást gyakorló területekre terjed ki. Működésük célja nem a bevételszerzés, hanem kizárólag a falu, annak lakói és a vallás védelme. A katonai őrség nem részese a rejtett falu és Oni no Kuni haderejének, ám bármikor bevethetőek hadi-tevékenység végrehajtására is. Továbbá a katonai őrség teljesen független Onigakure no Sato ninja-állományától is. Az őrségbe került ninják már a katonai őrség tagjait képezik és nem tartoznak a ninja-állomány irányítása alá.

A katonai őrség négy egységre tagolódik, melyek különböző, ámbár összefüggő feladatokat látnak el.

Hatáskörük eltérőek, ahogyan az Egységek megbecsülése is. Az egységek a következőek:

I.) Főtemplomőrség
II.) Templomőrség
III.) Faluőrség
IV.) Készenléti-őrség

I.) A Főtemplomőrség: fő feladata a rejtett falu főtemplomának védelme, a Főpapnő és a Főpapok, a tanácsadók és az ereklyék biztonságának megóvása. Ők kísérik útjukon az őrzésükre kijelölt személyeket, ereklyéket. Mindösszesen 20 főt számlának +1 fő a főtemplomőrség parancsnoka, aki egyben a rejtett falu katonai őrségének főparancsnoka. (Parancsol az I-IV.-es őrségnek.) A főtemplomőrség megbecsülése a legnagyobb, hogy az elitek elitjébe kerüljön valaki, ahhoz rengeteget kell dolgozni. Szigorúan válogatják meg tagjaikat, általában S szintű samuraiok és ninják kerülnek be közéjük.

II.) A Templomőrség: fő feladata Onigakure no sato és Oni no Kuni templomainak védelme, a vallás őrzése, vallási ügyekkel kapcsolatos bűntények felderítése. Mindösszesen 30 főt számlának +1 fő a templomőrség parancsnoka, aki egyben a Főpapnő jobbkeze, Odaku Wairu. A Templomőrség, mint "A Vallás Legfőbb Őrei," majdhogynem teljhatalommal bírnak. Megbecsülésük szinte megegyezik a főtemplomőrség tagjaiéval, ám őket nem az erejük, hanem a tudásuk miatt tisztelnek. Mind a vallás mesterei, így csak a legkiválóbb (A-S szintű) szerzetesek és papok kerülhetnek be közéjük, akik átfogó ismeretekkel rendelkeznek a pecsételőtechnikák és a chakraismeret terén.

III.) a Faluőrség: a fő feladata Onigakure no Sato és annak polgárainak védelme. Ők felelősek a rend fenntartásáért éjszaka és nappal, továbbá ők felelősek azért is, hogy a polgárok hétköznapi problémái ne jussanak el a vezetőség fülébe, hanem lehetőleg minél előbb megoldásra kerüljenek. Minden a rejtett faluval összefüggő, nem vallási-bűntényt kötelesek felderíteni és megakadályozni. Mindösszesen 50 főt számlálnak, +1 fő a faluőrség parancsnoka. Megbecsülésük a falu lakóinak körében megegyezik más falvak őrségének megbecsülésével. Általában jól végzik a munkájukat. Képzett fegyverforgatókból, samuraiokból, ide rendelt ninjákból áll az őrség. (D-B szint).

IV.) a Készenléti-őrség: fő feladata Onigakure no Sato I.-III. egységének helyettesítése, a munkájuk segítése és kiegészítése. Nekik kell minden olyan kisebb feladatot elvégezni, ami összefügg a katonai őrség feladataival, ám a többi egység túl elfoglalt azok elvégzésére, esetleg több embert igényel a feladat teljesítése. A készenléti-őrség továbbá gyakorló funkciót is betölt, ide kerülnek azok a leendő katonai őrség tagok, akik később esélyesek lesznek arra, hogy a másik három egység valamelyikébe tartozzanak.

Újonnan alakuló egységről van szó, így a falu lakói még nem ismerik a munkásságukat, sokan még nem is hallottak róluk. A katonai őrségen belül azonban már nagy hírük van, bár az nem éppen pozitív. Lenézik őket és a tagjait használhatatlannak tartják, úgy gondolják, hogy ide csak azok a szerencsétlenek kerülnek, akiket már sehol sem tudnak alkalmazni és szégyent hoznak a katonai őrségre. Éppen ezért, csak a legapróbb és legjelentéktelenebb feladatokkal szokták őket megbízni, ám azokra örömmel ugrasszák őket. Ezen feladatokat többnyire a falun kívül kell teljesíteni, az otthon kényelmét mellőzve.

Mindösszesen 10 főt számlálnak, (E-B) ám ez a szám folyamatosan változik. +1 fő a készenléti-őrség parancsnoka, Monokuro Gouken. A fiatal, befolyásos nemesi családból származó Chuunin - kinek családjának tagjai évtizedek óta hűséggel szolgálják a Főpapot/Főpapnőt, mint a katonai őrség magas beosztású tagjai - azért került a készenléti-őrség élére, hogy tanúbizonyságot tegyen rátermettségére és, hogy bebizonyítsa, hogy nem csak a családja neve, hanem ő maga is megérdemli a tiszteletet és a megbecsülést. Lévén, hogy újonnan alakuló egységről van szó, nem hagyatkozhat semmilyen sémára az egység tagjainak irányításakor. Feladata, hogy kiképezze a selejtnek megbélyegezett tagokat.

A készenléti-őrség a falu külterületein, majdhogynem a védfal menténél elhelyezkedő - egy alagsorral és kettő emelettel rendelkező - kissé romos épület, melyet "felújítottak" és használhatóvá tettek, valamint ellátták a fontosabb használati tárgyakkal, berendezésekkel. A hely fel van szerelve akadálytereppel, gyakorlótérrel és edzéshez használatos eszközökkel. Messze van a falu mindennapjaitól, ezért lényegében erősen elszigetelt. Körülötte egy kisebb erdő található, a készenléti-őrség területén egy tíz méter széles folyó halad át. A feladatuk a többi őrség ügyes-bajos dolgainak elvégzése, tehát azok a feladatok, amikre a többi őrségnek nincs ideje vagy kapacitása. Támogatják tehát az őrségek működését. A főtemplomőrség feladatai közül szinte soha nem kapnak.
Ebbe az őrségbe tartoznak azok, akiknek képességei nem elegek ahhoz, hogy ninják legyenek és kockázatos lenne bármelyik másik őrségbe osztani őket. Éppen ezért, a készenléti-őrség feladatai közé tartozik a tagok képzése is. A többi őrség csak úgy emlegeti őket, hogy "A Selejtek."
Számuk változó 2 és 20 között szokott mozogni attól függően, hogy milyen gyorsan haláloznak el, adják fel az őr vagy ninja életmódot, vagy ritkább esetben, kikerülnek a készenléti-őrségből és ninják vagy faluőrök lehetnek.
A parancsnokuk: Monokuro Gouken

Berendezések, Emeletek, Információk:

  • Földszint: A nappali területe, ahol fotelok, székek, kanapék szegélyeznek egy nagyobb asztalt. Ide nyílik az épület kétszárnyú bejárati ajtaja is. Itt található meg egy kandalló is, mi a fűtésért felelős. A földszintből nyílik szoba az étkezőbe, a konyhába és a fürdőkbe/mosdókba. lépcső vezet felfelé a többi szintre és egy újabb lépcső lefelé az alagsorba. Idelent található meg egy kisebb szoba, mely összesen három ágy befogadására nyújt lehetőséget, az őrség ezt használja gyengélkedőnek. A gyengélkedő gyéren felszerelt, első sorban a nyugalmat hivatott elérni.

  • I. Emelet: A készenléti-őrség osztagparancsnokának szobája és egyben irodája található meg itt, valamint raktárak, fegyvertárak, irattárak és még néhány vendégszoba.

  • II. Emelet: Tíz darab négy ágyas szoba található meg az emeleten mik arra hivatottak, hogy elszállásolják a tagokat. A szobák használt ágyakkal, egy-egy éjjeli szekrénnyel és az ágyakhoz tartozó, kulcsra zárható ládákkal vannak ellátva.

  • Alagsor: Egyelőre teljesen üresen álló, nagyobb pincehelyiség ami szinte bármivé alakítható a későbbiek során.


Az Állomány Tagjai: A falu frissen megalkotott őrségének feladata a "selejtek" összegyűjtése, azaz azoknak a bevethető katonai haderőnek az egy helyen tartása, kik egyenként valamilyen oknál fogva nem használhatóak küldetések elvégzésére, mert hátráltatják annak elvégzését, vagy képzetlenségük okán meghiúsítják annak sikeres teljesítését. Az őrség állandó főparancsnokkal rendelkezik, ki a változó összetételű őrséget igazgatja. Az ő feladata az úgynevezett készenléti-őrség tagjainak vezetése, irányítása, képzése. Első számú feladata a tagok hibáinak kiküszöbölése, a képzetlenek kiképzése, hogy visszahelyezhetőek legyenek a hivatásos ninják, szerzetesek, őrségtagok, samuraiok közé.

Az állomány tagjait kétféleképpen különböztetik meg:
- Rehabilitációs tagok
- Hivatásos tagok

A rehabilitációs tagok azon Onigakurei katonák, őrségtagok, ninják, samuraiok, szerzetesek, akiket betegségük, sérüléseik, bármilyen eredetű, a küldetéseket veszélyeztető problémájuk okán, a készenléti-őrségbe osztottak be, hogy ott segítsék munkájukkal az őrség működését. Ezen személyek egy bizonyos időt, heteket, hónapokat, különleges esetben éveket töltenek az őrségben, míg vissza nem nyerik erejüket és újra képesek lesznek teljes értékű küldetések teljesítésére is.
A hivatásos tagok azon Onigakurei katonák, őrségtagok, samuraiok, szerzetesek, de legfőképpen ninják, kiknek az akadémiai vizsgák letétele után is nehézséget okoz a küldetéseken való megfelelő részvétel és azok megfelelő teljesítése. Ezen ninják szinte kiküszöbölhetetlen hibákkal rendelkeznek, így a készenléti-őrségbe osztották őket be. Itt képzik ezen tagokat és megpróbálják felhasználni őket a képességeiknek megfelelő küldetésekre. Ők általában több évig a készenléti-őrség tagjai, de egészen biztosan mindaddig, amíg le nem mondanak a "Katona" életről, vagy amíg teljesen használhatatlanná nem válnak, vagy amíg egy bizottság úgy nem határoz, hogy az őrség tagja hivatásos ninja nem lehet.

Otokaze a Készenléti-őrség Parancsnokának jobbkeze. Tradicionális öltözéke és elvei hűen türközik a néhány évtizeddel ezelőtti Onigakure no Sato helyzetét. Amikor a ninják még nem nevelődtek, amikor a samuraiok és a szerzetesi kasztok nem keveredtek és a ninjutsu technikák, eszmék és stílus újszerű dolognak számított. Otokaze csatában sérült le, majd egy lappangó betegség örökre visszavetette őt a frontvonaltól. Ezért küldték őt ide. Ha úgy tetszik, ő lett a főparancsnok helyettese, az, aki képzi az újoncokat, továbbképzi azokat, akik már harcedzettek és ő az, aki tanácsokkal látja el a főparancsnokot. Továbbá segít a papírmunkában, a faluval és a többi őrséggel való kapcsolattartásban és az adminisztrációban.
Otokaze következetes és gyakorlatias. Megadja és meg is követeli a tiszteletet, továbbá tartja magát a tradíciókhoz. Elítéli az új korokat, ahol a ninják-szerzetesek-samuraiok keverednek, ám ezt mélyen magába fojtja, igyekszik nem ítélkezni a megújulás felett.

Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.