Régi leírás (átvezetve 2023.03.10.)

Go down

Régi leírás (átvezetve 2023.03.10.) Empty Régi leírás (átvezetve 2023.03.10.)

Témanyitás  Uzumaki Kushina Pént. Márc. 10 2023, 16:21

Jiraiya írta:A "Karaktertípusok" témában olvashattál röviden arról, hogy mit is jelent az oldalon samurainak lenni. Az alábbiakban megtalálhatod a részletes leírásukat, továbbá azt, hogy hogyan indíthatsz Samurai Karaktert!



A samuraiokról
A Naruto Gundan ritkábban indított karakterei, hiszen játékmódjuk sokkal kötöttebb, mint a ninjáé. Mégis, azok számára, akik ismerik a japán kultúrát, és könnyen tudnak a Kelet eszméivel azonosulni, azok számára ideális választás egy ízig-vérig samurai mentalitású karakter megalkotása és megszemélyesítése. Természetesen egy, az útjáról letérő samurai kijátszása is izgalmas lehet. A lehetőségek végtelen tárháza és millióféle megalkotásra váró karakter áll azok előtt, akik samurait szeretnének játszani!
Általánosan samurai csak férfi lehetett, viszont hasonló neveltetésű és mentalitású asszonyok is léteznek a világban, kiket bugeisháknak hívunk. Az oldalon indítható mindkét nemű harcos, ám ha valaki "női samurait" szeretne indítani, akkor járjon utána a bugeishák neveltetésének és a betöltött szerepüknek. A Narutoban a tradicionális értelemben vett samuraiok közül főként férfiakkal találkoztunk, így az ő játékukat részletezzük most!
A samuraiok általánosan nagy tiszteletnek örvendő harcosok. Főként kardforgatók, azonban remekül értenek más fegyverek forgatásához is! (Fegyverforgatási szintek)
Szerepük még a ninják és a ninjutsu feltűnése előtti időkre vezethető vissza, amikor a chakra mint energia még nem volt irányítható, szerves része az emberiségnek. A régmúlt időkben az elitbe tartoztak, azok közé az emberek közé, akik az országokat irányították. Csak a nemesek, földbirtokosok rendelkezhettek samurai ranggal. Minden más harcost ashigarunak hívtak, vagy más elnevezéssel illettek. Az eszmék terjedésével és a harcművészetek, valamint az emberiség fejlődésével a samuraiok életmódja, életfelfogása már nem csupán a gazdag rétegek között terjedt el, hanem a nemes urak alatt szolgáló harcosok körében is. Végül kialakult a samurai kultúra és vele együtt normarendszere, a bushido ("Harcos útja").
A Naruto és a Naruto Gundan világában ezen időszakban terjed el a földön a chakra, amely évezredek során az emberiség majdhogynem 90%-ában megjelent, ennek ellenére kevesen voltak képesek használni azt! Azok, akik mégis fogékonyak voltak a chakrahasználatra, végül ninjákká vagy samuraiokká lettek, esetleg olyan civilekként tengették hétköznapjaikat, akik pontosan tudatában sincsenek a birtokukban levő képességeiknek. A samurai kaszt a fejlődés során eljutott odáig, hogy a bushido útján járó harcosoknak is tudniuk kell használni a chakrájukat. Megalkották a kenjutsu művészetét, amely nemcsak a hagyományos értelemben vett kardforgató technikákat és világnézetet foglalja magába, hanem a chakrával ötvözött Kard és Lélek útját is: Egy samurai fő fegyvere a kardja, amely egyben "lelkének egy darabja." A samurai tiszteli a kardját, nem úgy, mint a ninja, aki csak eszközként tekint rá, ahogy bármely más felszerelésére.
Egy samurai a bushidója alapelveit követi, s törekszik az erkölcsösségre.
Képességeiket és chakrahasználatuk kardjuk és testük kapcsolatán alapul. Így ők nem képesek ninjutsukat használni, mivel nem részesülnek a ninják alapképzésében, ám mesterien használják ki a kenjutsu- és taijutsubéli jártasságaikat! Fegyverhasználatuk mindig erősebb és fejlettebb, mint egy azonos szinten álló ninjáé. Ennek következtében egy kardpárbajban aligha akad párjuk!
Samuraiok a világ minden szegletében megfordulnak. A legtöbb földesúr szolgálatában samuraiok állnak, s nem ritka az sem, hogy magát a városi őrszolgálatokat is samuraiok foglalják el. A nagyobb városokban több tucatnyi képzett samurai harcos lehet, ahogyan a főurak oldalán is általában legalább egy magasan képzett, testőri feladatokat ellátó samurai foglal helyet. Minden samurai az urának tesz esküt, ám mindenekelőtt igyekszik követni a bushidoja útmutatásait. Olykor ez nem könnyű feladat, hiszen a Harcos Útját járva akadhatnak olyan szituációk, amelyekben az általa követett bushido előírásai ellentmondanak ura parancsának. Ilyenkor a Samurainak döntenie kell, hogy melyik a fontosabb számára: u tett esküje vagy a bushidoja. Minden nehéz döntésnek ára és következménye lehet!
Azon samuraiok, akik valamilyen oknál fogva elveszítették urukat, roninként élnek tovább a világban egészen addig, amíg új urat nem kezdenek szolgálni. Ám vannak olyan samuraiok, akik nem elveszítették urukat, hanem valamilyen oknál fogva saját útjukat járva igyekeznek boldogulni a világban, őket vándor samurainak hívjuk. Bukott roninná az a samurai válik, aki letért a bushidoja ösvényéről, és megtagadva azt szégyen szemre elmenekült. Ők általában alvilági személyek szolgálatába állnak, esetleg saját szakállukra dolgoznak tovább. Mindenhol megvetik őket, ahol kicsit is tisztelik az erkölcsöt.

Bushido
A bushido, vagyis a "Harcos Útja" a samurai harcosok íratlan és ki nem mondott törvényeit foglalja magába. Főként ezen elvekben különbözik egy samurai karakter játékmódja egy ninjáétól, ugyanis ezek a szigorú és komoly törvények a harcos természetét és normáit határozzák meg. Maga a bushido egy íratlan etikai kódexnek tekinthető, amely a sok-sok év alatt összegyűlt tapasztalatokból formálódott egységesebb erkölcsi útmutatóvá, amelynek tanulságait és ki nem mondott szabályait történetekbe és szállóigékbe foglalták. Nagy hangsúlyt fektet az igazságosságra, hűségre, egyszerűségre, mértékletességre, a harcművészetek gyakorlására és legfőképpen magára a harcos becsületére, így a samuraiokat már gyerekkortól kezdve a bushido szerint neveltetik.
Ez a fajta normarendszer már a ninják megjelenése előtt kialakult, amikor még csak puszta acéllal harcoltak egymással az emberek. A háborúk során sok harcos emelkedett ki tudásával, bátorságával és becsületével társai közül, s a földesúr ranggal és földdel ajándékozta meg őket. Ezért - ahogy korábban szó volt róla - csak a magasabb rangú nemeseket nevezték samuraioknak, és csak ők tartották magukat a bushido eszméjéhez. Ők voltak az "Igaz Harcos" és az Erkölcs megtestesítői, azok, akikre mindenki felnézett. Feladatuk az volt, hogy szolgálják a földesurat és kövessék annak minden parancsát.
Később már nemcsak a főurakat és a nemeseket illették a samurai megnevezéssel, hanem az összes többi katonát is, akik egy-egy földesúr szolgálatában álltak. Elzártan kezdtek élni egy mestertől tanulva, és már gyerekkoruktól kezdve a bushido szerint éltek. A bushidonak van egy általánosan elfogadott normarendszere, ám nem ritka az sem, hogy a harcos saját világnézete és eszméi szerint átformált bushido szerint él. Amíg ezek a normák nem viszik le az erkölcs útjáról, addig a samurai kultúra elfogadja a harcos saját bushidoját is.
A Bushido által vallott Erények
- Egyenes jellem és Igazságosság
- Bátorság és Kitartás
- Őszinteség és Önuralom
- Hűség és Becsület


Seppuku
Seppuku vagy más néven harakiri (jelentése: hasmetszés) egy rituális öngyilkossági forma, amelyet egy megszégyenült, a bushidoja ellen vétő samurai végezhet el magán annak érdekében, hogy lelke megtisztuljon az őt ért szégyentől. Miután végrehajtotta a műveletsorozatot, a lelke megnyugodhatott: az ő és családja nevéről lemosta a szégyenfoltot és dicsőséges halált halhatott.
Kezdetben a seppuku megnevezés volt a hivatalos formája az öngyilkossági rituálénak. A földesúr, miután egy samurai elveszített egy csatát, rossz döntést hozott, vagy csak simán megfutamodott, felkérhette harcosát a seppuku elvégzésére. Ekkor, ha a samurai elfogadta ezt a nagyvonalúnak számító ajánlatot, az udvar rangosabb samuraiai és saját családja előtt kellett elvégeznie a rituálét. A földesura elé kellett térdelnie, majd ki kellett választania egy segítőt, aki felmarkolta az öngyilkosságot elvégző harcos katanáját és mögé állt. Ezután a samurai levetette felsőruházatát, majd kezébe vette wakizashiját, és ágyéka fölé szúrva azt egy hosszanti vágást ejtett az ágyéktól egészen a felső hasfaláig. Ezután kihúzva a kardot, hasfalának bal oldalába szúrta azt, majd egy vízszintes vágást ejtett hasának jobb oldala felé. Miután kihúzta sebéből a kardot, maga elé helyezte, ekkor pedig segédje a harcos Katanájával levágta annak fejét, megszabadítva a fájdalomtól. Ekkor vált teljessé a seppuku. Magát a rituálét a harcos is kérhette a földesúrtól, ha úgy érezte, bűnéért halállal kell lakolnia. Ez még nagyobb tiszteletnek örvendett, mint a felszólításra tett seppuku.
A későbbiek során rengeteg samurai vesztette ily módon az életét, ám sokan egy harc elvesztése után is végrehajtották a seppukut, teljes magányban. Ezt nevezték később harakirinek. Ezt a fajta öngyilkossági formát a harcos mindenképpen egyedül végezte. Vagy egy vesztes harc után a harctéren vagy egy a becsületvesztése utáni magányos éjszakán az otthonában. Ez a módszer fájdalmasabb és kegyetlenebb volt, mint az elődje, ugyanis itt a ninja hasfalának felső részébe szúrta a wakizashiját oly módon, hogy az elfordulva a szívét találja el. Ha sikerrel járt, akkor pár másodpercen belül életét veszítette, viszont ha hibázott, akkor akár órákig is haldokolhatott, amíg el nem vérzett.

Samuraiok csoportosítása
Az előzőekben taglaltuk, hogy a samuraiok egy erősen a hagyományokon és az általuk elfogadott törvényeken alapuló karaktertípust alkotnak, akik mindig nemzetségekbe, nemzetiségekbe tömörülve harcolnak a hagyományokért és a törvényekért, amiket tisztelnek. Történelmük sokkal régebbre nyúlik vissza, mint bármely jelenleg is harcoló fegyverforgató csoporté, és chakrahasználatuk is az elsők között fejlődött ki az emberek között, jelenleg azonban már csak két samurai kasztnak vannak képviselői a föld színén. Az egyik kasztot a kisebb fegyvermesterek iskoláihoz és fegyverkészítők udvaraihoz tartozó elit őrségek alkotják, a másikat pedig Vas Országának hadserege.
- Az udvari samuraiok kasztja: A hagyományokat tisztelő, azokat végletekig megtartó, mindenben az ősöket követő irányzat. Tagjai egytől-egyig nemes harcosok, akik arisztokratikus és harci neveltetésben részesültek kisgyerekkoruktól kezdve. Hitvallásuk a fanatikus szinteket súrolja, harci tudományuk pedig lassan, de saját útjuk meglelésével annál tökéletesebben fejlődik. Általánosan igaz rájuk, hogy bár vallásos neveltetést kaptak, később csak a környezetüktől és önmaguktól függ, hogy mennyire szorosan kötődnek a bushido erényeihez!
- A Vas Országának samurai kasztja: Egy reguláris, modern sereghez hasonlít, szigorú és kemény kiképzéssel, amely nem csupán a szokások és törvények elfogadásával, hanem keménységével is fizikai és lelki erősségre, szilárd tudatú gondolkodásra bírja a tagjait. Náluk a fegyelem az első, s meg is követelik a bushido szerinti életet. Azoknak, akik a Vas Országának samuraiai közé tartoznak, sokkal szigorúbb törvényekhez kell tartaniuk magukat.
Megjegyzés: Ronin kizárólag udvari samuraiból válhat, míg vándor samurai leginkább a Vas Országának harcosaiból, akik nyomós indokkal határozott vagy határozatlan idejű eltávot kapnak magától a Karotól // Tábornoktól. Bukott ronin egyaránt válhat udvari és Vas országi samuraiból.
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.