Shiawase Zouo

2 posters

Go down

Shiawase Zouo Empty Shiawase Zouo

Témanyitás  Shiawase Zouo Vas. Júl. 31 2011, 17:02

Két hónapos bővítmény pályázata

//oldaltörlés utáni két hónapos "mini-időugrás"//
Shiawase Zouo
Shiawase Zouo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 363
Elosztható Taijutsu Pontok : 280

Állóképesség : 200 (C)
Erő : 133 (D)
Gyorsaság : 180 (C)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Az őrület határán


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 593

Vissza az elejére Go down

Shiawase Zouo Empty Re: Shiawase Zouo

Témanyitás  Shiawase Zouo Pént. Szept. 30 2011, 20:19


Zouo kötelezően vezetett naplójából:
"... a küldetést elbuktam, ebből két dolog következik. Gyenge vagyok. Erősebbé kell válnom. Azaz edzenem kell. Emelett képzetlen vagyok, tanulnom, tapasztalnom kell sokat, azaz keresnem kell valakit, aki hajlandó tanítani, nem számít, milyen áron.
Hogyan kezdjek hozzá? Első körben logikus lenne felkeresni Masaki senseit..."


Muraki Masaki jelentése Zouo fejlődéséről
"Mint olyan tanítványom, akit kifejezetten köelességemnek tartok segíteni, fenntartva azt a vékony, ám mégis jelentős köteléket, amelyet kiépítettem vele, s amelynek köszönhetően kimondatlanul, talán nem is tudatosan, de számít rám, és kötődik hozzám, elvállaltam, hogy segítem az edzésében.
Két alapvető területen kívántam fejleszteni a képességeit:
a, chakrahasználat terén
b, fegyverhasználat terén.
A feladatokat ismét nagy szorgalommal és odaadással végezte, így jutalmul megtanítottam neki közben a Nawanuke no jutsut és a Youjit is bónuszként, hiszen egy hasznos és alapvető jutsu, amit nem árt, sőt szinte illik ismerni.
A, Chakrahasználat fejlesztése
Rövid elméleti bevezető után egy chakrára érzékeny színgömböt adtam neki. Tájékoztattam arról, hogy a gömb hét féle színt képes megjeleníteni, s hogy minden színhez egy bizonyos chakramennyiség társul, amelyet folyamatosan a gömbbe áramoltatva a gömb megtartja az adott színt. Ezután azt kértem tőle, jöjjön vissza, ha már stabilan képes bármelyik színt előhívni a pillanat tört része alatt akár váltva is közöttük. Egy hétig nem láttam..."

Zouo kötelezően vezetett naplójából
"Pontosan érkeztem a kiképzőterepre. Masaki-sensei a megszokott terepen fogadott, majd kérte, hogy üljek le, mikor megtettem, megkérdezte, emlékszem-e még, mit tanultam nála a chakráról. Bólintottam, és azonnal válaszoltam. A chakra a test minden sejtjében megtalálható energia, amelyet hosszú gyakorlás után megtanultunk irányítani, s amelynek segítségével a jutsujaink formáljuk. Bár nem mondott semmi értékelést, a szemei helyeseltek. Aztán a kezembe adott egy gömböt, amely áttetsző volt, de más érdekességet nem állapítottam meg róla. Mint kiderült, ez egy chakraérzékeny gömb, s elszíneződik, ha chakrát vezetünk bele. A feladatom az volt, hogy stabilan idézzem elő belőle a különböző színeket bármikor.
A gömböt hazavittem, s otthon estem neki. A kezdeti ismerkedés viszonylag egyszerű volt, kigeneráltam belőle a hét szín mindegyikét, csupán csak a színekre koncentrálva a chakraerősség függvényében. Az első a fehér volt, majd sárga, narancs, piros, rózsaszín, lila s végül a kék. Eközben egy valamit még megtapasztaltam: roppant könnyedén színeződik be az egyik színből a másikra a gömb a legkisebb mennyiségi változásra. Nem volt hát meglepő, hogy a feladat nem is volt olyan könnyű, mint amilyennek hangzik. Először a kéket gyakoroltam, azon az elven indulva, hogy ha egy bizonyos pontnál erősebb a chakrakoncentrációm, akkor a kék fixen előtűnik majd. Egy óra eltelte után rájöttem, hogy ez a gondolat bár korrekt, igen fárasztó, s egész leszívja az energiáim, s innentől kezdve bármi mást csinálni megterhelő. Ezt pedig nem engedhetem meg mondjuk egy több energiát igénylő jutsu esetében, mert ha bevetem, és kifárasztom vele magam, akkor semmi értelme. Ahogy ott is, a kék szín előcsalásánál is érdemes lenne optimalizálni a mennyiséget.
Ettől a gondolattól kezdve azonban már logikusabbnak tűnt, hogy a színsor elejétől, a fehértől kell kezdenem, hiszen csak így tudom kitapasztalni, mekkora az optimális szint a kék szín eléréséhez.
Ez az irány azért is volt kedvező, mert így nem kellett felfüggesztenem a gyakorlást, mert bár fáradtam, most kevés chakrára volt szükségem. Egy ideig csak tapogatóztam, néha átcsúszva a narancsba, néha vissza az áttetszőbe, míg végül fél nap után nagyjából már megtaláltam a színhez szükséges mennyiséget. Ekkor azzal kezdtem foglalkozni, hogy ennek a színnek a "mestere" legyek, s minél gyorsabban tudjam az áttetszőbből fehérre színezni a gömböt.
Csak késő este hagytam abba, még fürdeni is a gömbbel mentem, de éreztem, már nincs több értelme aznap foglalkozni a gömbbel, mert a koncentrációm a fáradtság és kimerültség következtében jelentősen megromlott.
Másnap a következő színhez fogtam, s ugyanúgy eddzettem, míg meg nem találtam stabilan, de ekkor már több gyakorlásra volt lehetőségem, kombináltam az áttetszőből azonnal sárgárara színezés, és vissza mozdulatsorát a fehérből sárgára, áttetszőből sárgába majd fehérbe stb. kombinációkat is. Úgy határoztam, nem sietem el. Csak akkor lépek tovább, ha már stabilnak érzem a megtapasztaltakat. Bár ez azt jelentette, minden napra jutott egy szín, s elmúlt egy hét, nem érdekelt. Siethetnék vele, de a nem alaposan lefektetett tudás kétszer annyi fáradalmat és időt vehet igénybe, hiszen a feladat lényege, hogy egyfajta készséget alakítson ki arra nézve, hogy a chakrám mennyiségét tudatosan befolyásoljam, illetve megtartsam, valamint hogy felismerjem az egyes helyzetekben, mikor mennyire is van igazából szükségem. Egyfajta hatékonyságjavításnak tűnt. S minek foglalkozzak valamivel kétszer, ha most elsajátíthatom a tökéletest megközelítően a saját szintemen. "


Muraki Masaki jelentése Zouo fejlődéséről
"... Mondhatni tökélyre fejlesztette a feladatot a saját elgondolása szerint, bár sikerül megviccelnem azzal, hogy nem várt mozdulatokkal eltereljem a figyelmét, de ennek ellenére a maga módján szép munkát végzett. Magával ugyan elégedetlen volt, és majdnem visszavonult gyakorolni még a gömbbel, de szavamra megállt, s folytathattuk a munkát.
Következő lépésként a chakrája segítségével kellett a jól ismert fáramászást gyakorolnia. Összegyűjtött előtapasztalatainak köszönhetően még ugyanezen a napon a vízenjárást is sikerrel vette. "

Zouo kötelezően vezetett naplójából
Úgy gondoltam, tökéletesen felkészültem, mégis bebizonyította, volt, amire nem gondoltam, ugyanis mikor felém hajított egy kunait, s az elsuhant a fejem mellett, elvesztettem a kontrollom a gömb felett. Dühös csalódottság jár tát,hogy erre abszolút nem gondoltam, de ennek ellenére Masaki-sensei befejezettnek tekintette a feladatot, s újabbat adott: sétáljak fel a fára a chakrám segítségével. A feladatot be is mutatta, így pontos elképzelésekkel indulhattam neki a feladatnak.
Masaki-sensei szerint minden a gömbös feladaton alapul, meg kell tapasztalni, melyik az a szint, amely elegendő ahhoz, hogy megtartson, s megtartani, miközben arra is figyelek, hogy lépek, s hogy merre megyek.
Az első próbálkozásaim azzal teltek, hogy megtaláljam a megfelelő chakramennyiséget. Ezt jó öt perc után be is mértem, de meglepő nehézségeket rejtegetett, hogy ne figyeljek a járás folyamatára. Ha figyeltem, könnyedén fenn voltam a fa legtetején is akár, de ilyenkor - éreztem - vdételen voltam. Végül Masaki-sensei azzal kényszerített arra, hogy ne koncentráljak annyira, s váljon kézséggé a tudásom, hogy senbonokkal dobált, amelyek elől jobban jártam, ha kitérek, mert ezúttal nem szándékoztak célt téveszteni. Két könnyebb sérülést, valamint egy komolyabb sebet a vállamon, ameylet elláttunk, mielőtt továbbléptünk volna.
A következőkben a víz felszínén való közlekedést kellett elsajátítanom. Az alap itt is ugyanaz volt, s bár a víz képlékenyebbsége megviccelt, hamar megtaláltam a megfelelő mennyiséget. Ennek ellenére a nap már alkonyodóban volt, mire valóban azt mondhattam, hogy stabilan jártam a víz felszínén, mintha az a föld lenne."


Muraki Masaki jelentése Zouo fejlődéséről
"Másnapra terveztem meglepetés jutsukat, azonban egy különös kéréssel állt elő. Arra jutott, hogy bár van egy igen impozáns és sokrétű fegyvere, mégsem tudja azt maximálisan kihasználni, ahogy a chakráját sem tudta eddig, s szerette volna, ha segítek neki a fegyvere használatában is kihozni a maximumot. Megadva neki magam, erre kezdtünk inkább koncentrálni. "

Zouo kötelezően vezetett naplójából
"A nap sok tanulságot rejtett magában, amelyekre csak este döbbentem rá. Számvetettem a tudásommal, és úgy döntöttem, az eddigieken tömöm be először a lyukakat. Ezért is léptem másnap Masaki-sensei elé azzal az ötlettel, hogy a speciális, még nagyapámtól származó fegyverrel való harcot kívánom tökéletesíteni. A kétpengés fegyver szétszedhető két lépcsőben, s eme tulajdonságát lényegében nem tudom kihasználni, mert magam sokkal nagyobb meglepetés elé állítanám, mint az ellenfelem.
Masaki-sensei egyetértett velem, s neki is álltunk az edzésnek, amelynél ismét nem törődtem az időtényezővel, csak az eredményekre koncentráltam. Elsőnek az egyes "fokozatok" előnyeivel és hátrányaival ismerkedtem meg gyakorlóbábukat aprítva.
Az első fokozat a lánccal összekötött két katana használata ebben az állapotban. Sok időt elvett, mire kiismertem a fegyvert, és pontosan tudtam célozni, mivel nem csak úgy akartam használni, mint rendesen szokták a kardokat, hanem a láncot felhasználva elengedni, visszarántani, s így irányítani és elérni, a fegyver pontosan azt csinálja, amit én szeretnék. Ugyanez volt a helyzet akkor is, mikor a láncot is szétválasztottam. Így, hogy már teljesen külön képes mozogni a két katana, sokkal nehezebb úgy koncentrálni rájuk, hogy ne akadályt, hanem előnyt jelentsen, hogy mind a két kezem tele van. Itt ráadásul fejleszthettem a mozgáskoordinációm is, hiszen könnyedén megtehettem, hogy az egyik katanát pörgettem a láncon, míg a másikat a kezemben tartottam. Azonban a bábuk nem élő ellenfelek. Két hét után, mikor úgy éreztem, kezdek ráérezni az előnyökre, és megtapasztaltam a hátrányokat is, a sensei-jel egy hetes intenzív gyakorlati edtést tartottunk, amelyben ellene küzdöttem, csak a fegyverem használva. Ez a reflexeim is karban tartotta, a kondícióm mellett, s gyakorlati tapasztalatokat is szereztem a fegyverem forgatásában.
Immáron magammal is megelégedve köszöntem hát meg a képzést, mikor felvetette, tanítana nekem még két hasznos és egyszerű technikát."


Muraki Masaki jelentése Zouo fejlődéséről
"Két hétig koncentráltan a fegyverhasználatot fejlesztettem, célzás, fegyverforgatás, s a fegyverben rejlő nem hagyományos felhasználási lehetőségek, majd egy hétig közelharcban is gyakoroltattam vele, amit tanult. Ezután felajánlottam neki, hogy tanítok neki két jutsut, a Nawanuke no jutsut és a Youjit.
a, Nawanuke no Jutsu
A technika elméleti ismertetése és gyakorlati bemutatása után a begyakorlás, tekintve az előzetes chakrahasználati edzés eredményeit csupán egy napot vett igénybe.
b, Youji
Ez sem okozott nagyobb gondot, s ismét csak inkább a tökéletesítés miatt tartott egy hétig az elsajátítás. Zouo ugyanis igényelte, hogy kissé extrémebb helyzetekben is gyakoroljuk a jutsut, s kombinálta előzetes gyakorlataival eme technikát. Így kipróbálta a gömb irányítása közben, a fegyverével való hadakozás közben, valamint a fáról vízre érkezéskor harc közben, gazdagon kombinálva és stabilizálva a tanultakat, mintegy összefoglalóként.

Zouo kötelezően vezetett naplójából
A Nawanuke no jutsu akkor hasznos főképp, ha csapdába esek. A működési elve nem bonyolult, a chakrámmal kell addig hatást gyakorolnom a csomóra, míg az ki nem lazul, s ki nem tudok bújni a kötelékekből. Ahogy Masaki-sensei bemutatta, ugyanez a meggyőződés alakult ki bennem, s ennek szellemében álltam neki.
A megvalósításnál igyekeztem szempontként figyelembe venni a korábbi chakragyakorlatokat. Megtalálni a megfelelő chakramennyiséget, fenntartani, illetőleg itt szinte pulzálóan újra és újra képezni, míg a kötél meg nem unja. Masaki-sensei tanácsára még a szemem is lehunytam, hogy magam elé képzeljem, hoyg kötném ki az ujjaimmal a csomót, és szabadulnék ki, ha csak a derekam köré tekeredne a kötél, a kezeim szabadon hagyva.
Sokáig, és kitartóan kellett próbáloznom, de végül sikerült lefejtenem a kötelet. A nap további részében már csak a gyorsaságon kellett javítani. S bár Masaki-sensei elégedett volt, én este még sokáig gyakoroltam újra és újra, most már csak egy kezemre csavart és magam csomózta kötélen a jutsut újra meg újra, míg el nem álmosodtam.
Másnap egy inkább aktívnak nevezhető jutsut sajátítottam el az előző napi passzívabb jutsu után. A Youji technika lényege, hogy a számmal lövellem ki a senbont, vagy minden egyebet, ami méretben és formában nagyjából megegyezik vele. A klasszikus mindenképp a senbon, én is ezzel tanultam meg. Bár nem volt egyszerű. Először még csak rendesen "kiköpni" sem voltam képes. Masaki-sensei elmagyarázta, hogy magába a mozdulatba, a "köpés" közbeni levegőbe kell kevernem a számban a chakrát, és akkor nemcsak sikerem lesz, de impozáns messzeségbe is ellőhetem egy normális emberhez képest a senbont. Az elv megvolt, a gyakorlat azonban nem volt ennyire egyszerű, két napot vett igénybe, hogy megtanuljam kilőni kellő erővel, majd pedig hogy elfogadható szintre emeljem a lövés pontosságát.
Ezzel azonban nem értem be. Azt akartam, hogy a jtusut akkor is tudjam használni, mikor a többi tanult ismeretet alkalmazom, így újabb két napot töltöttem azzal, hogy szituációs gyakorlatokba ültessem eme elgondolásom. Az eredmény szerintem megéri: a tudat, hogy ezeket az ismereteket stabilan fel tudom használni bármilyen helyzetben.


D/2374. küldetés:
Wakushiro Luka kovácsmester műhelyében leltárazás és rendrakás
Szint: D
Pénz: 100 Ryou
Beosztva: Shiawase Zouo (genin)

Zouo kötelezően vezetett naplójából
A Lélek egy beosztottja hozta a feladatot. Az elbukott küldetés után nem lepett meg a dolog. Bólintással jeleztem, hogy elfogadom, majd azonnal fel is kerestem a megadott műhelyt. Egy negyvenes éveiben járó férfi fogadott, aki nem volt elragadtatva, amiért lányt küldtek neki segédkézül, de végül kiosztotta a feladatom. Szó nélkül álltam neki a helység kitakarításának, mindent megmozgatva, csoportosítva, a helyét rendbe rakva, míg a férfi felírta az egyes felszereléseit, s azok mennyiségét.
A feladat nem volt sem bonyolult, sem különösebb figyelmet igénylő, így bőven volt időm megfigyelni a különböző fegyvereket, s meg kellett állapítanom, mind gyönyörű rendben volt tartva, s akár tükörként is használhatta volna bárki. Eszembe jutott, hogy a sajátom megsínylette az edzést, s mikor a férfi pihenőt rendelt, rákérdeztem. Elmesélte, hogy és miként kell kezelni a pengét, hogy sokáig megőrizhesse a tulajdonosa. Össze is számolta tételesen, mennyibe kerül egy igazán profi készlet. Figyelmesen hallgattam, s tudtam, hogy nekem össze kell gyűjtenem egy ilyen készletre a pénzt mindenképp.
Ezt kalkulálgatva telt a nap további része, míg végül estére minden visszakerült a helyére. A férfi mosolyogva köszönte meg a segítséget, majd egy levelet nyomott a kezembe, amelyet kézbesítenem kellett a Lélek irodájába, hogy megkapjam a feladatért a fizetésem, majd a kezembe nyomott egy csomagot ajándékként. Csak otthon bontottam ki: egy olyan szettet állított össze a dobozba nekem, mint amelyről beszélt. Ha már megvolt, letakarítottam és lekezeltem a fegyverem, hogy készen álljon a bevetésre. Ahogy én is készen állok, bármikor."


Wakushiro Luka kovácsmester:
Zouo munkájával teljes mértékben meg voltam elégedve, bár először nem gondoltam, hogy bírná, hiszen a fiatal lányok java része finnyás, és folyamatosan nyavalyog azon, hogy valami nehéz vagy koszos, letört a körme, ki tudja, mi még, de Zouo csendes volt, és zokszó nélkül végrehajtott bármit. Csak egy dolog zavart, egyszerűen képtelen voltam rábírni, hogy legalább egy kicsit mosolyogjon.

Megjegyzés:
A karakter 2. szintű volt 10 ponttal
Ebből:
Nawanuke no jutsu: 1 pont
Youji: 3 pont
Felszerelések: fegyverápoló szett
100 Ryou a munkáért
A többiről lemondtam.

Shiawase Zouo
Shiawase Zouo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 363
Elosztható Taijutsu Pontok : 280

Állóképesség : 200 (C)
Erő : 133 (D)
Gyorsaság : 180 (C)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Az őrület határán


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 593

Vissza az elejére Go down

Shiawase Zouo Empty Re: Shiawase Zouo

Témanyitás  Shikamaru(Inaktív) Szer. Okt. 05 2011, 22:40

Tetszett ez a párhuzamos nézőpont dolog. Egyedi. Smile
Ha jól emlékszem a fel nem használt pontokat megkaptuk ch-ként anno, úgyhogy elfogadom a bővítményt, és felírhatsz +6 chakra-t is.
Shikamaru(Inaktív)
Shikamaru(Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: A
Rang: Jounin
Chakraszint: Nem fontos

Vissza az elejére Go down

Shiawase Zouo Empty Re: Shiawase Zouo

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.