Shiawase Zouo

2 posters

Go down

Shiawase Zouo Empty Shiawase Zouo

Témanyitás  Shiawase Zouo Pént. Ápr. 02 2010, 23:28


Név: Shiawase Zouo
Nem: nő
Kor: 14
Kaszt: Genin
Vércsoport: 0 RH+
Születésnap: nov. 1.
Lakhely: Kusagakure
Felszerelés: 5 kunai, 5 shuriken, robbanócetlik, tekercsek, drót, füstbomba, Kami no Tsura (Lásd lejjebb)

Kinézet: Viszonylag alacsony, 162 cm magas, vékony, törékenynek tűnő, haja félhosszú és fehér, szemei szürkék, kifejezéstelenek. Alakja kamaszos, még nem teljesen nőies, de alapvetően vonzó. Ruháit nem válogatja, bármilyen gönc megteszi számára, nem tartja fontosnak az ilyen jellegű dolgokat. Jelenleg fekete, könnyed felsőt visel, hozzá illő fekete nadrággal, és fekete cipővel, amelyek nem akadályozzák a mozgásban.

Jellem: Első ránézésre az ember azt hinné, nem törődöm és "energiatakarékos", valójában azonban közönyös, nem kötik le a világ dolgai, még saját teste sem, egyedül a lelkét tartja értékesnek, amelyet gondolatban gondosan különválasztott a testétől, s mint ilyen, külső szemlélőként követi az eseményeket. Alapvetően nincsenek heves érzelmi megnyilvánulásai. Állítása szerint nem képes szeretni, s ennek igen egyszerű oka van: még nem találkozott olyannal, aki méltó lett volna arra, hogy valami hasonló érzelmet tápláljon iránta. Ennek ellenére legutóbbi nevelője Muraki Masaki senseit teljes mértékben tiszteli, egyelőre ő az egyetlen ember, aki valamilyen mértékben képes volt hatni rá. Nem riad vissza a gyilkolástól, ha úgy ítéli meg, hogy a lelke veszélyben van.

Kami no Tsura - Speciális katana: Alapvetően olyan, mintha két katana lenne a markolatánál összeforrasztva, azonban ennek az a különlegessége, hogy szét lehet őket választani, ekkor egy 4 méteres lánc tartja össze a két fegyvert. Harcban praktikus lehet, az ellenfelet sikeresen meglephetjük vele, ezen kívül, utolsó meglepetéskét, szükség esetén a lánc is könnyedén egy mozdulattal kettéválasztható, ilyenkor két katanát kapunk, 2-2m-es láncdarabokkal, amelyek mechanikusan visszatekerednek a katana markolatába, de szükség esetén ezeket is lehet alkalmazni. A karakter jelen pillanatban csak az eredeti összeillesztett katanát képes profi szinten használni, a többit idővel tanulná meg képzések alatt

Előtörténet:

Egy nem kívánt élet

"Azt mondják, az élet nehéz, akkor neki milyen lesz?" (Egy szülésznő, aki jelen volt Zouo születésénél)
"Nem elég, hogy megerőszakolták, de még a nem kívánt szülésbe is belehalt, szegény lány, hiszen még előtte állt az élet!" (Egy rendőrtiszt, aki részt vett a nyomozásban)
"Lány lett? Még egy értelmes porontyot sem voltam képes összehozni?!" (Az apa a kivégzése előtt)
"Kérem, nagyon vigyázzanak rá, nem ő tehet róla." (A haldokló anya utolsó kívánsága)

Kusagakurei újságokból kivágott cikkek:

Január 29.
Megerőszakoltak egy lányt Kusagakure közelében
Sh. Hiruka (17) épp gyógynövény nagybevásárlásból tartott hazafelé, mikor egy erdős területen áthaladva egy férfi, K. Ishou (45) rátámadt, és erőszakos szexuális közösülésre kényszerítette a lányt, akit a közelben dolgozó két favágó mentett meg attól, hogy feldarabolva valahol a föld alatt végezze be életét. A férfit a hatóság letartóztatta.

Február 12.
Megtartja a babát!
Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy egy lányt megerőszakoltak Kusagakure környékén. Az orvosi vizsgálatok megállapították, hogy Sh. Hiruka teherbe esett. A lány úgy nyilatkozott, megtartja a születendő kisbabát.

Február 27.(kivágott hírfoszlány)
Rövid hírek:
Ma megkezdődtek a tárgyalások a januári erőszak ügyében, egy bennfentes úgy nyilatkozott, a vád addig nem nyugszik, míg K. Ishout halálra nem ítélik.

Április 17.
Sorozatgyilkos a szexuális zaklató!
Újabb terhelő bizonyítékok kerültek elő a szexuális erőszakkal gyanúsított K. Ishou ügyében. A rendőrségnek sikerült összefüggésbe hoznia a férfit 10 másik lány eltűnésének ügyével, a nyomozás tovább folyik. A bíróság egyik szóvivője egyelőre cáfolta a hírt, miszerint sorozatgyilkosság bűnével is megtoldanák a férfi ellen felhozott vádakat.

Augusztus 20.
Megvan az elsőfokú ítélet, a védelem fellebbez
Augusztus 20-án végre ítéletet hirdettek a január óta szexuális erőszakkal, és időközben sorozatgyilkossággal vádolt K. Ishou ügyében. A bíróság első fokon halálra ítélte a férfit. A védelem azonban bizakodó, beadták a fellebbezésüket. Sh. Hiruka azt nyilatkozta, szeretné, ha végre véget érne a huzavona, és születendő gyermekének már nem kellene ezzel a bélyeggel megszületnie. Az ifjú anyuka egyébként kitűnő egészségnek örvend, és az orvosi vizsgálatok szerint a gyermek is megfelelően fejlődik.

Október 29.
Másodfokon is halálbüntetés
Másodfokon is halálbüntetésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki pontosan 9 hónappal ezelőtt megerőszakolt egy lányt Kusagakure közelében. A halálbüntetést november 1-jén este hat órakor hajtják majd végre.

November 1.
Megszületett - Árva
Keserédes nap virradt november elsejére. Ma hajnalban Sh. Hiruka egészséges lány gyermeknek adott életet, azonban belehalt a szülésbe. A gyermek apja az a K. Ishou, akit sorozatgyilkosság és szexuális erőszak vádjában bűnösnek találtak, és halálra ítéltek. Az ítéletet épp a mai napon fogják végrehajtani este hat órakor. A sors kegyetlen fintora?
Egyébként a gyermeket a nagyszülők vették magukhoz.

Eszmélés

Shiawase Zouo pszichiátriai "naplójának" részletei

Kórházi zárójelentés

Sérülések:
Törés: felkarcsont 3 helyen
borda: 2 törés, 3 repedés
A test több részén vágószerszám okozta nyílt sebek
Égési sérülések szórványosan a testen
Verésre utaló kék-zöld foltok
Vizsgálat során korábbi sérülésekre utaló nyomok is megfigyelhetők a testen
Szexuális erőszaknak nincs nyoma.

Javasolt a terápiás kezelés.


(terápiás beszélgetés a korai gyermekkorról, az alany 8 éves)

Magamat látom, ahogy keservesen sírok. Én vagyok, és mégsem. Az az én, akit behunyt szemmel látok, még alig négy éves, még nem érti a világot, és bízik olyan dolgokban, amelyekről én már tudom, nem léteznek.

-Miért sír az a Zouo, akit látsz? Mi történt vele?

Csak a szokásos. A nagyi megint fájdalmat okozott, perzselő fájdalmat.

- Miféle fájdalmat?

Most csak elvert, az orromból szivárog a vér. Fáj mindenütt. De mást is szokott csinálni, ha nagyapa nincs otthon. Sokszor hamutartónak használ. Az iszonyatosan fáj, és lassan gyógyul, lassabban, mint a lábam a gipszben. Ha nagyapa otthon van, azt mondja szeret, ha nagyapa elmegy, akkor gyűlöl. És nagyapa sokszor megy el, nagyon sokszor.
Azt mondja, én öltem meg anyut, hogy rossz lány vagyok, és hogy nem szabadna lennem.

- Ugye tudod, hogy ez nem igaz?

Tudom. (Hosszas csönd.)

- Mit gondolsz, milyen az a Zouo, akit látsz magad előtt?

Gyenge és naiv. Azt hiszi, az emberektől függ, pedig nem ez a fontos.

- Mi a fontos?

Túlélni.

-És a szeretet?

Olyan nem létezik...

(terápiás beszélgetés a nagyszülők haláláról, az alany 8 éves - az anyag később felhasználásra került a nyomozás során)

- Meséld el, mi történt akkor este?

Nagyapa nem volt otthon. Úgy tudtuk, csak másnap érkezik. Nagyi sokat ivott a kellemetlen szagú folyadékból. Kiabált, majd nevetett. Engem keresett. Reszkettem az ágy alatt. (Az alany összébb gömbölyödik a széken, szemei kifürkészhetetlenekké válnak, akárhányszor a nagymamáról beszélünk.) Előbújtam, mert akkor kevesebb ideig tart. Nagyon ijesztő volt, kés volt a kezében. Azt mondta, hogy pont aznap halt meg anya 8 évvel azelőtt. A falhoz szorítva azt suttogta, meg fogok halni. Aztán egy csíkot húzott a késsel a hasamon. Minden hamar csupa vér lett, amiért még dühösebb lett. Amiért összepiszkoltam a szőnyeget hozzám vágta a széket.

- Mikor érkezett meg a nagyapa?

Közvetlenül ezután.

- Mit csinált a nagyapád, mikor megérkezett?

Megdöbbent, majd kiabálni kezdett. Nagyon megijedtem. Olyan félelmetes volt, mint a nagyi, csak ő a nagyival kiabált.

- Utána mi történt?

Nagyi nekem akart esni a késsel újra, de nagyapa közénk ugrott. A kés a mellkasából állt ki, és a szemei elkerekedtek. Nagyon összepiszkolta a szőnyeget. Nagyi mégsem kiabált, helyette sírni kezdett, majd puszilgatta, miközben folyamatosan bocsánatot kért tőle. Nagyapa nem volt rossz, csak én. Mindig csak én.

- Aztán a nagyi magát is megölte?

Nem.

- Akkor ki tette?

Én.

- Tessék? (a pszichológus hangja először borzad el)

Nagyi sokáig sírt, majd rám pillantott, és a kezembe nyomta a kést. Aztán egész közel hajolt, a bőrömet csiklandozta a lehelete. Azt suttogta a fülembe, hogy legyek végre egyszer jó kislány, és a kést szépen szúrjam bele a mellkasába, de ne egyszer, hanem sokszor, és ne törődjek vele, hogy felsikolt.

- Szót fogadtál?

Én csak jó kislány voltam.

- Hányszor szúrtál?

Nem tudom, talán hússzor.


Belső jelentés
November 1-ről 2-ára virradólag Shiavase Momoko, leánykori nevén Aikore Momoko beszámíthatatlan idegállapotban majdnem végzett unokájával, Shiawase Zouoval. A közbelépő férjét megölte, majd unokáját arra kényszerítette, hogy végezzen vele. A lányt valószínűleg egész kiskora óta lelkileg terrorizálta, az önképe téves. Pszichiátriai kezelésre szorul. Hogy képes legyen beilleszkedni a társadalomba, Honuka Kotorou-senseire bízzuk, akit nevelőként és pszichiáterként rendeltük a lány mellé.

Formálódás

"Sokkal több percére emlékszem annak a két évnek, mint kellene, sokkal több felesleges dologra, de egy valamit megtanultam. Erősnek kell lennem, hogy senki se kényszeríthesse rám az akaratát. Azonban míg gyenge vagyok, okosabb nem ellenkezni. A test csak egy urna, amely a lelkemet rejti. Amíg az urna egyben marad, nem számít, milyen külső hatás éri, a lélek sértetlen marad. Neki csak a testem kellett, hát odadobtam, majd mikor elérkezett az idő, magamévá tettem az övét."
Részlet Shiawase Zouo kihallgatási jegyzőkönyvéből


Jegyzőkönyv Zouo iskolai teljesítményéről, társas kapcsolatainak alakulásáról

A képességei a többi diákéhoz hasonlóak, nincs kiemelkedő tehetsége, de ügyes, és gyorsan tanul. Az ismeretek iránt kevésbé érdeklődő, inkább a gyakorlati foglalkozások kötik le a figyelmét, ezeken teljes odaadással teljesít, az elmélet terén viszont csak a szükséges követelményeknek igyekszik megfelelni, különösebb érdeklődést nem mutat, szorgalma ezen a téren kifogásolható. Összességében egy átlagos diák képét mutatja.
Társas kapcsolatai viszont jóformán egyáltalán nincsenek. Egyedül ül a leghátsó sorban, elszeparálódva, jelét sem mutatva, hogy ezen változtatni szeretne. Sőt, kifejezetten úgy tűnik, hogy így érzi jól magát, már amennyire meg lehet állapítani. Viselkedése ugyanis közönyös, csak ritkán reagál a külső behatásokra, ezek java része is felelet, vagy felszólítás eredménye. Az osztály többi tagja kifogásolja különcségét, valamint közeledésükre mutatott agresszív reakciókat. Félelmetesnek találják. Bár próbálkoztunk különbözőképpen ezeket a gátlásokat és ellentéteket feloldani, eddig ezen irányú törekvéseink eredménytelenek maradtak.
Bizonyos irányú negatív változásról is említést kell tennünk. A jelenséget körülbelül féléve kezdtük először érzékelni, de kezdetben nem tulajdonítottunk nagy jelentőséget neki, azonban mostanára egyre zavaróbbá vált. Azon kívül, hogy még hallgatagabb lett, és ránézésre is romlott a kedélyállapota, egyre agresszívebb megnyilvánulásokat produkál fiúk társaságában. Nem egyszer kellett a verekedést megakadályoznom, amelynek kiindulópontja csupán annyi volt, hogy egy fiú mondjuk hozzáért, mert segíteni akart, vagy csak túl közel ment el mellette. Magyarázatot még nem találtunk erre, de jeleztük a nevelő pszichológusának.

"Hallottuk, hogy mi történt vele. Eleve nem éltek a szülei, ráadásul anya azt mondta, ő egy nem kívánt gyerek volt. Aztán a nagyszülei is olyan szörnyű módon haltak meg. Úgy gondoltam, mindenképp pártfogásomba kell vennem, olyan magányosan üldögélt a hátsó sorban. Úgy gondoltam, hogy a múltja miatt, és mert egy évvel idősebb is volt nálunk, senki nem akar majd a barátja lenni. Ezt nem tartottam helyesnek. Azonban amikor mellé akartam ülni, olyan szemekkel pillantott rám, hogy megijedtem. Zavarban voltam, és mosolyogva bemutatkoztam, miközben a kezem barátságom jeleként felé nyújtottam. A köszönet hat hónap gipsz volt. Két helyen törte el a karom."
Yomuri Gouro (Zouo osztálytársa) visszaemlékezése az első napra

"Miután Gouro-kun kezét eltörte, nem mertünk vele szóba állni. A levegő mindig feszültséggel lett terhes, ha megjelent a közelben. Rettegtünk tőle. Kicsit sajnálom, de magának is köszönheti, hogy kimaradt az osztályközösséggé alakulásból és kívülállóvá vált."
Mivako Midori (Zouo osztálytársnője)

Folyamatosan zaklatta nevelt lányát!
Üldözi a balszerencse?
(kivágott újságcikk)
Alig két éve történt, hogy egy hosszabb cikkben beszámolhattunk arról a szörnyű éjszakáról, amely a Shiawase házban történt, és amelynek következtében Shiawase Zouo immáron másodszor vált árvává. A szerencsétlen körülmények között fogant lány körül egy újabb botrány van kirobbanóban. Két éve, a nagyszülők halála után Honuka Kotorou, a híres pszichológus vette magához, és kezdte nevelni az érzelmileg instabil lányt. Úgy tűnt, végre jó kezekbe kerül. Épp ezért sokkolta a közvéleményt, amikor Honuka Kotorou-t egy hete holtan találták a házában. A férfit halálra kaszabolták. Még aznap fény derült arra, hogy a férfivel tulajdon nevelt lánya végzett. Tettét csak annyival kommentálta: "Neki csak a testem kellett, hát odadobtam, majd mikor elérkezett az idő, magamévá tettem az övét." Az orvosszakértői vizsgálat alátámasztotta a lány állítását, többszöri nemi erőszak nyomait fedezték fel. Ha hihetünk a gyanúsított állításának, akkor már több mint egy éve rendszeresen szexuálisan zaklatta nevelője és személyes pszichológusa.

Titkos belső jegyzőkönyv

Határozat: Muraki Masaki hosszas elemzése után úgy határoztunk, Shiawase Zouo-t, tekintettel az őt ért folyamatos traumákra, felmentjük a vádak alól. Ninjává való magánkiképzését engedélyezzük, további határozatig a társadalomtól elkülönült nevelőtáborban tartjuk megfigyelés alatt. A program vezetője Muraki sensei.


Kialakult Én - 4 nyugodalmas év

Talán ha korábban találkozunk, képes lettem volna megszeretni Muraki-sant. Ő volt az első, aki nem vont felelősségre igazságtalanul, aki nem bántott, aki nem akarta az akaratát rám erőszakolni, aki nem akart többet, mint amit magamtól adtam. Csupán egy dolgot követelt meg: ne hozzak rá szégyent. Bár semmi közöm hozzá, bár sosem közeledtünk egymáshoz, bár sosem beszélgettünk a szükségesnél többet: Ő az egyetlen, akit tisztelni tudok. Ha korábban találkozunk, talán apának szólítottam volna. Talán...
Az évek során megtanultam a legalapvetőbb alapszabályokat. A ninják törvényeit, az élet tiszteletét, a harcművészetek alapjait, és a geninvizsgához szükséges alapjutsukat. Tőle kaptam a speciális katanám is, amelyet Kami no tsura-nak (Isten arcai) nevezett. Neki köszönhetően értettem meg, hogy ha elég erős vagyok, senki sem erőszakolhatja rám az akaratát. Azonban az erő felelősség. Együtt jár vele a rászorulók védelme. Új álmom van: pajzs akarok lenni, test amely védelmezheti a lelket. Hogy ki a lélek? A falu, amelyet a falu mindenkori vezetője testesít meg. Szeretném karjai közt lelni halálom, miután számban az ellenség vérének sóssága mellett a győzelem mámoros édességét is megízlelhettem.

Muraki Masaki jelentése: csak belső használatra!

A program összességében sikeresnek mondható, az alany (Shiawase Zouo) idegállapotát sikerült stabilizálni, s úgy tűnik, a falu számára is előnyös célt kijelölni a számára,amit magáévá tett. Viszont néhány elgondolását nem sikerült teljes mértékben megváltoztatni, csupán beilleszteni az új, kialakulóban levő értékrendjébe.
Az elért eredmények tükrében javaslom geninvizsgára bocsátását, és visszahelyezését a társadalmi életbe. Ezúton egyben kérvényezni is szeretnék számára egy külön lakást, ahol élhet.

Titkos belső jegyzőkönyv
Határozat: Muraki Masaki jelentése alapján Shiawase Zouo számára engedélyezzük a geninvizsga letételét, valamint a vizsga sikeressége esetén csapatba való beosztását. Közvetlen felügyeletét a továbbiakban megszüntetjük, azonban közvetve továbbra is szükséges szemmel tartani az esetleges visszaesés elkerülése végett. Az igényelt lakást kiutaltuk.

Az első kapu a cél felé

"Ezentúl csupán egy dolgot kérek tőled: mindig nyújtsd a tőled telhető legjobbat" - ennyi volt Masaki sensei jó tanácsa. Ő szétnyitotta a kezeit, majd megadta a kezdő lendületet, immáron rajtam a sor, hogy kinyissam a szárnyaim, és addig repüljek, míg célt nem érek, vagy elhullok dolgavégezetlenül.

Vizsga
Magamra erőltetett műmosollyal állok a sok izguló idegen között. Mind legalább egy, de inkább két évvel fiatalabb nálam. 14 évesen túlkorosnak számítok. Titokban ökölbe szorul a kezem, le vagyok maradva, pedig az álmom nagy.
Magabiztosan lépek a terembe. ezúttal az írásbeli rész elmarad, helyette csoportokba osztva járulunk a különböző vizsgabizottságok elé. Szóban gyorsabb. Az elmélet ennek ellenére a megszokott. Helyzetmodellezés, pár törvény elszavalása, egy-két keresztkérdés. Mind-mind már megszokott, Masaki sensei sokszor vizsgáztatott még ennél részletesebben is. Ezek itt a nyomába sem érhetnek.
A gyakorlat sem volt bonyolult, semmi harc, semmi veszély, csupán egy egyszerű jutsubemutató. A mostani háborús viszonyok között minden jutsut be kell mutatni, egy sem okoz nagyobb gondot. Ha már itt problémáim akadnának, nem lehetnék jó pajzs.

Kicsit később:
Zsibbadt aggyal nézem mereven a fejpántot, amit kaptam. Genin lettem hivatalosan is. A senseire gondolva én is a felkaromra kötöttem a falu jelképét. Megbélyegződtem. Az utam egyértelmű irányt vett, amely keserű elégedettséggel tölt el. Viszlát Masaki sensei...

Este:
Szokatlan a tömeg, kellemes volt behúzódni a kis szoba sötétjébe. Az a kevés cuccom, amim van, egy dobozba csomagolva hever a lakás közepén. Ezen kívül egy ágy van benne, egy asztal, na meg némi bútor a konyhában. Ennyi.
Otthon... üres és poros. Otthon... csöndes és magányos. Otthon... csöndesen kulcsolom össze a kezeim a térdemen. Otthon... egy rég hallott dalt kezdek dúdolni ösztönösen, miközben hintáztatom a testem.
Holnap új nap kezdődik. Új emberek, akikkel meg kell küzdenem az akaratom szabadságáért. Egy csapat?... csak pár ember...
Shiawase Zouo
Shiawase Zouo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 363
Elosztható Taijutsu Pontok : 280

Állóképesség : 200 (C)
Erő : 133 (D)
Gyorsaság : 180 (C)
Ügyesség/Reflex : 200 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Az őrület határán


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 593

Vissza az elejére Go down

Shiawase Zouo Empty Re: Shiawase Zouo

Témanyitás  Tenten Szomb. Ápr. 03 2010, 21:18

Elfogadva, mehet a játék!

Tenten
Tenten
Tenten
Inaktív


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.