-= Mesélő Tagfelvétel =-

+6
Sasaki Haru
Shikotou Sei
Miyamoto Musashi
Djuka Munfurawa
Akira
Jiraiya
10 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Jiraiya Hétf. Nov. 25 2013, 15:12

Üdvözlet Minden Játékosnak!



Az utóbbi időben, igencsak megcsökkent a Staff tagjainak száma. Voltak akiket fel kellett függeszteni és voltak akik önszántukból léptek ki. Aki olvassa a híreket, az gondolhatta már, hogy eljön majd az idő, amikor újra meghirdetésre kerül egy Tagfelvétel a Ninja Tanács tagjai közé. Ez az idő most jött el. Most nem a Staff választ ki közületek egy személyt és kéri fel mesélésre, hanem Ti bizonyíthatjátok rátermettségeteket, amit majd Mi fogunk értékelni és elbíráljuk, hogy kit veszünk be magunk közé, hogy segítse a munkánkat. Jelentkezni bárki jelentkezhet, aki kellően felkészültnek érzi magát a feladathoz, azonban jól gondoljátok meg, hogy mire vállalkoztok.



Most nem mondom meg, hogy mi a feladata a jelentkezőknek, itt és most csak annyit kérek tőletek, hogy aki be szeretne kerülni a Ninja Tanács tagjai közé mint mesélő, az Itt jelentkezzen. A jelentkezés a másik verseny, az "Élet a Gundanon (2)" lezajlása után lesz lezárva és akkor kapjátok meg a további instrukciókat. Annyit még feltétlen tudnotok kell, hogy nem csak a benyújtott "pályázatot" (Ami természetesen egy iromány lesz) fogjuk elbírálni, hanem figyelembe vesszük a többi irományotokat is és természetesen az aktivitásotokat is. Ja és persze előfordulhat, hogy senkit nem találunk alkalmasnak a pozíció betöltésére és az is előfordulhat, hogy több személyt is felveszünk... Tehát ide várnánk a jelentkezőket, remélem lesztek szép számmal! 


A hozzászólást Rikudou Sennin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 29 2014, 16:48-kor.

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Akira Szer. Nov. 27 2013, 09:27

Hátha valakinek meghozom a kedvét és követi a példámat, remélem lesz olyan, így leszek az első, aki jelentkezésemet nyújtom be. Smile
Akira
Akira
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 2192
Elosztható Taijutsu Pontok : 60

Állóképesség : 800 (S)
Erő : 646 (A)
Gyorsaság : 800 (S)
Ügyesség/Reflex : 800 (S)
Pusztakezes Harc : 646 (A)

Tartózkodási hely : Elveszve a nagyvilágban


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: 0 (1055)

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Djuka Munfurawa Pént. Nov. 29 2013, 17:32

Jó ötlet Very Happy
Nem igazán van mesélői tapasztalatom még, és február elejéig nem sok időm lesz a vizsgáim miatt, de ha addig sincs megfelelő jelölt, szívesen próbára teszem magam.Cool
Djuka Munfurawa
Djuka Munfurawa
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 126

Tartózkodási hely : Getsugakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chūnin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Miyamoto Musashi Szer. Dec. 04 2013, 10:29

Bár új vagyok de egy próbát megér. Jelentkezek.
Miyamoto Musashi
Miyamoto Musashi
Játékos

Tartózkodási hely : Konoha mellett délre a viskóban


Adatlap
Szint: D
Rang: Civil Samurai
Chakraszint: 205

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Shikotou Sei Szer. Dec. 04 2013, 14:00

Nos az aktivitásommal jelentős gondok voltak két héttel ezelőttig, azóta ez erősen megváltozni látszik pozitív írányba. Úgyhogy azt hiszem be merek vállalni egy jelentkezést Very Happy
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Sasaki Haru Szomb. Dec. 07 2013, 18:48

Noha nekem sincs elég időm - kivételek mindig vannak -, de általában ha elvállalok valamit, akkor igyekszem is úgy teljesíteni, ahogy azt a pályám és posztom megengedi. Főleg, mivel most kilátásban van az, hogy többet leszek netközelben... így jelentkezem! Smile
Sasaki Haru
Sasaki Haru
Halott Karakter

Elosztható Taijutsu Pontok : 21

Tartózkodási hely : Kumogakure


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 254

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Hateshi Kedd Dec. 17 2013, 16:46

Jelentkezem. Smile Várom a továbbiakat.
Hateshi
Hateshi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 20 + ?


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Bayakoshi Yuukihime Kedd Dec. 24 2013, 18:45

Jelentkeznék én is. Ha nem is kerülök be a Tanácsba, a kitűzött megpróbáltatásra kíváncsi vagyok és szeretném magam is megpróbálni.
Bayakoshi Yuukihime
Bayakoshi Yuukihime
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 206

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Hikari Ayame Csüt. Jan. 02 2014, 00:17

Bár én sem rendelkezem túl sok tapasztalattal mesélői téren és időmilliomos sem vagyok, de úgy döntöttem veszem a bátorságot, és én is jelentkezek.Smile
Hikari Ayame
Hikari Ayame
Játékos

Tartózkodási hely : valahol elvesztem


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 275

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Kagua Hatami Hétf. Jan. 06 2014, 14:57

Én is jelentkezek, bár nincs tapasztalatom, de próba-szerencse.:D Időm is akad bőven, habár az igazat megvallva inkább csak telefonról tudok lenni, vagyis szinte csak onnan. :D Na, a lényeg, hogy jelentkezek :D
Kagua Hatami
Kagua Hatami
Játékos

Tartózkodási hely : Vándorúton szülei gyilkosa után kutatva, valamint a lassan beköszöntő elmebaj küszöbén tiporog...


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 189

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Jiraiya Csüt. Jan. 09 2014, 21:45


A Jelentkezést Lezárom!





Jelentkezése Elfogadva a következő személyeknek:
- Miyamoto Musashi
- Bayakoshi Yuukihime
- Hikari Ayame
- Djuka Munfurava
- Sasaki Haru

Jelentkezése Jelenleg Elutasítva a következő személyeknek:

- Hateshi ~ Nagyon jól írsz és már régebben is volt egy szavazás arról, hogy esetleg bevehetnénk magunk közé, de az aktivitásoddal vannak problémák. Írsz amikor kell, de egy mesélőnek egy héten egyszer fenn kell lennie és vinnie kell legalább 3 mesélést. Meg tudnád oldani, hogy mesélőként hetente egyszer írj a mesélő karaktereddel? A Válaszodat ide kérem.

- Kagua Hatami ~ Az egyetlen negatívum az a telefonról való írás. Mennyire tudnád ellátni mesélői teendőidet telefonon? Hetente fent tudnál lenni és kielégítő irományokat tudnál írni a játékosoknak? A Válaszodat ide kérem.

- Shikotou Sei ~ Az aktivitásoddal gondok voltak. A kérdésem az lenne, hogy előreláthatólag az aktivitásod marad-e olyan mint most, vagy előfordulhat az, hogy újra eltűnsz? Szintén ide kérem a Választ.

Jelentkezése Elutasítva a következő személynek:

- Akira
~ Sajnos büntetett játékos vagy, így nem lehetséges az, hogy a Ninja Tanácsba kerülj. Esetleg ha javulást látunk akkor jövőre megpróbálhatod újra.


A További Tudnivalókat a Jelenleg Elutasított Jelentkezők Válaszai után Közlöm!

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Kagua Hatami Pént. Jan. 10 2014, 14:50

Nos, hétköznaponként délután 4 órától tudok fent lenni, hétvégenként egész nap.
Az írást elméletileg megtudnám oldani úgy, hogy először egy külön erre szánt füzetbe leírnám, amit tervezek és utána átírnám egy kicsit rövidebben, összefoglalva. Így terveztem.
És még annyi az aktivitásomról, hogy csütörtökönként rövid ideig géphez tudok jutni, ezt tegnap derült ki.
Ez lenne a válaszom.:D
Kagua Hatami
Kagua Hatami
Játékos

Tartózkodási hely : Vándorúton szülei gyilkosa után kutatva, valamint a lassan beköszöntő elmebaj küszöbén tiporog...


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 189

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Shikotou Sei Pént. Jan. 10 2014, 15:49

Igen sejtettem, hogy mint felmerülő probléma könnyen előtérbe kerülhet ( vagy legalábbis reméltem, hogy nem az írásaimmal lesz baj xD)

 "A kérdésem az lenne, hogy előreláthatólag az aktivitásod marad-e olyan mint most, vagy előfordulhat az, hogy újra eltűnsz?" 

A kérdésedre a válaszom az hogy igen. Legalábbis a jelenlegi megfogalmazásában. Tehát előreláthatólag marad a jelenlegi aktivitásom, de előfordulhat, hogy eltűnök. Ilyen értelemben mondtam válaszként az igent. De mindezt bővebben kifejteném, Te pedig majd eldöntöd, hogy így neked megfelel-e.


Manapság elég sok időm van és ez nem látszik megváltozni, sőt nyárig - ha csak nem történik valamiféle katasztrófa melynek áldozata leszek - ez marad is így. Nyáron viszont két dolog következhet be nő vagy csökken a szabadidőm mértéke, mely nem fenyeget közvetlen eltünéssel, maximum kisebb lassulásokkal. A technikai(gép, net) probléma ki van küszöbölve. Előreláthatólag ezt tudom biztosítani, ám hogy fenti válaszomat kiegészítsem annyi minden közbeszólhat az életben éppúgy nálam, mint nálatok. Elhiheted, amikor eltüntem nem azért tüntem el, mert úgy gondoltam milyen vicces volna szívatni a társakat, hanem mert úgy hozta az élet.

Remélem minden fontos paraméterre rámutattam, amivel a döntésedet tudom segíteni Very Happy 


Sei!
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Jiraiya Hétf. Jan. 27 2014, 14:38

Mivel egyedül Hateshi nem tudott nekem válasszal, vagy magyarázattal szolgálni, így az Ő jelentkezését sajnálatos módon, Elutasítom!



A Jelentkezése Elfogadva:
- Miyamoto Musashi
- Bayakoshi Yuukihime
- Hikari Ayame
- Djuka Munfurava
- Sasaki Haru
- Kagua Hatami
- Shikotou Sei


Első Feladatotok pedig nem más, minthogy Ide leírjátok nekem azt a karaktert, akinek a "külsejét" vagy is profilját, fel szeretnétek venni ha mesélők lesztek. A Választott karaktert pedig kérem megindokolni. Ezután pedig a verseny további részét, egy új topicban folytatjuk! A válaszok legkésőbb 2014 Január 31-ig íródjanak meg!

_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Djuka Munfurawa Hétf. Jan. 27 2014, 21:05

A választott karakter Tsume Inuzuka

Ő nem csupán a  kedvenc női karakterem, de szereplőként is megtestesíti azt a komolyságot és hatékonyságot, amit mesélőként szeretnék megtestesíteni. Jószándékú, de nem az a típus aki finomkodik, miközben korrektsége megkérdőjelezhetetlen, és hasonló szellemben szeretném majd a jövendőbeli játékosaimat szórakoztatni, szeretném, hogyha a kaland úgy hozza, érezzék milyen küzdeni a célért, ugyanakkor a jó ötletek és egyedi megoldások díjazásban részesüljenek.
Számomra Tsume olyan karakter, aki elég erős hangulatot hordoz ahhoz, hogy kitartást adjon számomra is, míg beletanulok a mesélésbe, és emlékeztessen arra, hogy soha nem volt célom a sablonok követése.
Djuka Munfurawa
Djuka Munfurawa
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 126

Tartózkodási hely : Getsugakure


Adatlap
Szint: S
Rang: Chūnin
Chakraszint: 851

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Hikari Ayame Hétf. Jan. 27 2014, 21:33

Ha mesélő lehetnék, biztosan Haku arcát "viselném"! - Már akkor ezek voltak a gondolataim, amikor még csak elkezdtem játszani az oldalon. Persze nem az volt a célom, hogy egyszer azzá válok, csak valahogy megfogalmazódott bennem. Az oka pedig rettentően egyszerű.
Haku a Naruto első húsz részében szerepel, és már ez is túlzásnak mondható, hisz az első pár részben fel sem tűnik. Naruto, Sakura, Sasuke és Kakashi első igazi közös küldetésén jelenik meg, mint ellenséges szereplő. Gondolom senkinek nem árulok el túl sokat azzal, ha elmondom, hogy Haku meghal, az egész Naruto történetének körülbelül 19-20. része körül. Valószínűleg ezt már mindannyian tudjuk, mert akik ezen az oldalon játszanak, már mind eljutottak azokig a részekig. Lehet másnak nem is volt ilyen emlékezetes szereplő, lehet hogy van, aki alig bírja felidézni a lány kinézetű fiút, Zabuza védelmezőjét. Fogalmam sincsen miért, de nekem Haku volt az első karakter a Narutoban, akiről kijelentettem, hogy a kedvencem. Még akkor nem szerettem annyira a Narutot, mint most, alig ismertem a karaktereket, és leginkább azt gondoltam, hogy csak a pillanat hevében jelentettem ki Haku imádatát, amikor is életemben először bőgtem el magamat miközben néztem a sorozatot. Húsz rész alatt nem volt sok más, amin sírhattam volna, de egészen Haku halálának pillanatáig fogalmam sem volt róla, hogy egy animét, egy anime figurát ilyen módon meg lehet siratni és át lehet érezni.
Haku nekem sok mindenben első volt. Az első karakter, aki ennyire megfogott. Az első karakter, akit ennyire megkedveltem. Az első karakter, aki miatt ennyit sírtam. Az első karakter, akit a kedvencemnek neveztem. Az első karakter, aki rádöbbentett, hogy az anime sokkal-sokkal több pár rajzolt figura ugrabugrálásnál és üvöltözésénél - hisz ez volt az első anime, amit elkezdtem nézni önszántamból, és nem rám erőltette egy barátnőm. Így hát teltek múltak az idők, egyre több karaktert ismertem meg, és egyre több pillanat elérkezett, amit megsirattam. Még több halál, még több tragédia, még több bonyodalom, lassan megszerettem magát a főszereplő Narutot. De hiába szerettem meg lassan de biztosan Narutot, eközben még mindig Haku is a kedvencem maradt. Nem láttam száz részeken keresztül, és mégis akárhányszor visszanéztem a részeit, mindig megsirattam. Nem is nagyon van más animekarakter, akit olyan egyszerűen, egyik pillanatról a másikra a szívembe zártam, mint őt. Mert ő maga a kedvesség volt, a jóindulat, ő olyasvalaki volt, aki nem tartotta magát semminek, csak egy tárgynak, és csak az számított, hogy mennyire tisztelte és becsülte Zabuzát. Az ő halála maga volt a tragédia. A Narutoban rengeteg csupa szív karakter van, rengeteg tragikus halál, de engem mégis az övé fogott meg a legjobban. Egy kisfiú, aki nem akart ártani senkinek, aki csak szerette volna, hogy akit szeret, az büszke legyen rá. Csak azért élt, hogy Zabuza pajzsa legyen. És mikor meghalt, nem bánta. Úgy érezte megérdemelte a halált, mert nem volt képes megvédeni Őt. Nála szebb karaktert elképzelni sem tudnék.
Ezért is választanám az Ő arcát. Olyan kis karakter, és mégis olyan meghatározó szereplő. Sokat szenvedő, sokat elviselő, aki nem adja fel, és aki a halálánál is mosolyog. Hakunál ösztönzőbb karakter számomra nincsen.
Hikari Ayame
Hikari Ayame
Játékos

Tartózkodási hely : valahol elvesztem


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 275

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Miyamoto Musashi Hétf. Jan. 27 2014, 23:36

Az én arcomat Namikaze Minato a negyedik hokage minden idők leggyorsabb shinobija kölcsönözné.
Nyugodt megfontolt shinobi aki mindig megteszi amit kell. Nem avatkozik bele abba ami nem az ő dolga de ha valaki szeretteit vagy a faluját bántja az ne számítson sok jóra. A kötelességeit a lehető leggyorsabban és legprecízebben teljesíti. A képességeit és erényeit a tökéletességig fejleszti. Két egyedi jutsut fejlesztett ki amik olyan erősek hogy pillanatok alatt a ninjavilág elitjében találta magát a képességeivel. A már kész technikákat pedig nagy szakértelemmel sajátította el. Legyen szó Jiraja békaidézéséről vagy az Uzumaki pecséttechnikákról. Egyenlő ellenfélként küzdött Kuramával és akár győzhetett is volna ha nem kell Narutóra vigyáznia. Számító logikus és racionális. Mindent megfontol a lehető leggyorsabban és semmi felesleges dolgot nem tesz. Minden döntésének és cselekedetének valamilyen rejtett célja és szándéka van. Előre tervet akár évekkel is és tartja magát a tervhez. Éles-látó és ez nem csak a fizikai látásra értendő. Belelát a környezete terveibe és gondolataiba legyen az barát vagy ellenség. Nagyon bonyolult összefüggéseket lát át pillanatok alatt. Ugyanakkor mielőtt egy hidegvérű sorozatgyilkossal keverné valaki össze azt is elmondom róla hogy vannak érzelmei is. Ezeket ki is mutatja ha annak van itt az ideje. Ha azonban ez egy percre is hátráltatja akkor képes azokat elfojtani. Nem a  kapcsolatait vágja el hanem csak olyan ügyes pókerarcot vesz fel hogy senki nem állapíthatja meg róla hogy mit gondol. Az érzelmek nem befolyásolják a döntését. Mindig higgadt tud maradni.
Egyszerűen a legjobb. (és még teleportálni is tud Wink )
Miyamoto Musashi
Miyamoto Musashi
Játékos

Tartózkodási hely : Konoha mellett délre a viskóban


Adatlap
Szint: D
Rang: Civil Samurai
Chakraszint: 205

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Kagua Hatami Kedd Jan. 28 2014, 00:47

A választott karakter Nagato személyében van. Az ok az egy kicsit összetett, de annyira nem bonyolult.
A múltja, és majd később a jövője egy bizonyos - nem túl nagy - mértékig hasonlít az enyémez, és részben ezért is esett ő rá a választásom.
A múltjában sok tragédia érte - szülei, Yahiko halála -, amik miatt olyan lett, amilyennek eleinte megismerhettük az animében és ami miatt a fájdalmat megakarta a világgal ismertetni, miközben a békére vágyott, de tudta nélkül kihasználták.
Mondhatni letért a helyes útról ott és akkor Yahiko halálakor, ám neki sikerült végül a helyes útra térnie, igaz segítséggel, de sikerült.
Bár az animében nem egy olyan karakter van, aki segítséggel a helyes útra tér, engem mégis ő fogott meg a legjobban.
Én is úgy voltam, mint ő, hogy letértem a helyes útról és ha magát az animét nem ismerem meg, akkor most is úgy volnék, avagy máshol - nem a mostanság sok helyen menő nem is tudom mikre gondolok, hanem ideig alapú dolgokra -, de akárcsak Nagatonak, én is ugyanúgy segítséggel ráleltem a helyes útra.
Igaz, hogy meghalt, de egyik rossz cselekedetét jóvá tette még Konohában, és még halála után is, mikor feltámasztják.
Nem az ereje miatt választom őt, hanem az én és az ő élete között felbukkanó valamilyen szintű hasonlóság miatt.
Igaz, hogy vannak amolyan főkedvenc karakterek, de számomra ők inkább csak simán kedvenc karakterek. Nem tudok velük azonosulni, és részben ezért, részben a fentebb leírt tényezők miatt választom Nagato-t, mert vele tudok a legnagyobb szinten érvényesülni, és ez a szememben fontos.
Kagua Hatami
Kagua Hatami
Játékos

Tartózkodási hely : Vándorúton szülei gyilkosa után kutatva, valamint a lassan beköszöntő elmebaj küszöbén tiporog...


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 189

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Shikotou Sei Kedd Jan. 28 2014, 14:03

Nos én két szereplő között nem tudtam választani, de mivel Hatami már előttem írt és Nagatot "megszerezte", ezért ez kissé leegyszerűsítette a döntésemet.
Ebből következik, hogy Téged Választalak: Shimura Danzou.
Több oka is van ennek, mindenesetre azt fontos megjegyeznem, hogy nekem a Naruto Anime nagyjából a Pein vs Narutonál lezárult, azután majdhogynem teljesen érdektelen, kivéve a Sasuke vs Danzou részt ( egyébként nem is nézem az animét, de a mangába is csak nagy ritkán olvasok bele...).
Más az értékrendszere, de amit tett, azt teljes mértékben Konoháért tette, legalábbis a saját felfogása szerint. Véleményem szerint Danzou nem az a szadista jellem, de a végletekig irgalmatlan tud lenni, ha kell. Ez egyfajta határozott megjelenést biztosít neki, továbbá fontos szerepe volt abban, hogy a falu az maradjon ami, mert ha az árnyékban is, de sok kényes ügyet megoldott. Embereitől halálig tartó és abszolút hűséget követelt, valamint csak a legjobbakat választotta ki magának. Ez egyfajta precizitásra és éleslátásra utal. Számomra azért is tűnik erős jellemnek, mert nem dobta félre a becsületét, amikor az kényelmetlenné vált, vagy legalábbis az én megítélésem szerint. Bátor ember, nem csak azért, ahogy meghalt, hanem azért is, mert amilyen döntéseket hozott, azokat mások nem biztos, hogy meg merték volna hozni, tekintve, hogy emiatt sokan ferdeszemmel néztek rá, és közutálat tárgya lett, már persze azok körében, akik rendelkeznek a megfelelő információkkal. Nem a végső igazságot kereste, hanem egyszerűen az otthonát védte, mindig, bármi áron.
Shikotou Sei
Shikotou Sei
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 519
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 310 (B)
Erő : 279 (C)
Gyorsaság : 350 (B)
Ügyesség/Reflex : 230 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Tartózkodási hely : Élet és Halál között, az Őrület és Igazság határán.


Adatlap
Szint: B
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: 460

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Bayakoshi Yuukihime Kedd Jan. 28 2014, 18:29

Én úgy vélem, hogy mesélőként, feladatom a játékosok kalauzolása és szórakoztatása lesz. Hiszen, gyakorlatilag ez a mesélők feladata. Realisztikusan megközelítve, ők adják a munkát a játékos karaktereknek, küldetésekkel, tanulásokkal és számos egyéb játék lehetőségekkel. Ebből az okból kifolyólag, én nem egy legendás shinobit szeretnék választani mesélő karakternek, hanem azt a szereplőt, aki végtére is realisztikusan rávilágít a valóságra. A Shinobik, voltaképpen eszközök, ha úgy tetszik, fegyverek uraik kezében. Ha kicsorbulnak, akkor eldobhatóak. 

Úgy vélem a többiek által emlegetett shinobik, egyfajta kultikus szereplők a ninja világ számára. Mindegyik szimbolizál valamit. Az én választott karakterem egy negatív szereplő, aki az emberi kapzsiságot, könyörtelenséget és mások érdekeinek háttérbe szorítását szimbolizálja. S hiába ilyen szimbólumokkal rendelkezik, végtére is munkaadó, akár csak egy mesélő. 
S nyilván, nem szeretnék ennyire negatív szerepet betölteni, mint választott szereplőm, az én választásom: Gato 
Gato nélkül, Naruto, Sasuke és Sakura sosem estek volna át a tűzkeresztségen. Hiszen, akkor nem lett volna, aki felbérli Zabuzát. S végtére is, elvont és átvitt érelemben, Gato olyan akár egy mesélő. Nagy kalandok elindítója...
Bayakoshi Yuukihime
Bayakoshi Yuukihime
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 206

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Hateshi Kedd Jan. 28 2014, 23:01

//Rikudou Sennin engedélyével, miután személyes elfoglaltság miatt elkerülte a figyelmem az előző poszt.// 

Az én választott karakterem Pein. 

A megalomániás, én-vagyok-isten komplexusos ex-főgonosz, aki „még sose vesztett csatát”. Talán ha egy mondatba kellene összefoglalnunk, miről volt Pein ismeretes, ezek jutnának először az eszünkbe. Pedig ő ennél sokkal több volt. Illetve, legyünk pontosabbak: már ez a néhány, nem szokványos – és ez a lényeg – jelző is különlegessé tette, de nem, ez nem volt elég. Kishimoto még érthető és a saját világunkra is levetíthető ideológiát is adott neki. Hiszen gondoljunk csak bele: a végső békét pont egy hatalmas erejű fegyvertől való rettegésben fogalmazta meg – nem valami hasonló a helyzet jelen világunkban az atombombával és a biológiai fegyverekkel?
Pein személyével egy, a Narutótól idegen, filozofikus vonal jelent meg a történetben. Talán sokakban merült fel olvasás közben: most akkor Pein gonosz, vagy nem? Ez számomra sose volt kérdés, még ha fájt is bevallani: igenis az. De itt kezdődött a bonyodalom: bár semmi se jogosíthat fel egyikünket se arra, hogy ártatlan életeket ontsunk ki, attól még a célunk lehet szent, és küzdhetünk a nagyobb jóért… és igazából az is lehet, hogy minden gaztettünk ellenére nálunk az igazság.
Számomra Pein volt az, aki fényt vitt az akkor még egyébként is színvonalas történetbe. Persze ott volt még Itachi, ő se éppen elhanyagolható, de olyan igazán komolyan vehető, mélyenszántó gondolattokkal bíró egyén nem igen volt más. Mondjuk t
együk is hozzá, hogy – legalábbis a szememben – Nagato megítélése sokat esett, miután felfedte magát. Nagato, és nem Pein. Félreértés ne essék, egyáltalán nem fordultam el tőle. Egyszerűen csak láttam az elkerülhetetlen véget, a megtérést, a happy endet, ami egyáltalán nem illett az addig olyan gondosan felépített karakterhez… De ami volt elmúlt, lépjünk tovább.  
Pein lényege a titokzatosságban rejlett. Amint elillant ez a sejtelmesség, hirtelenjében a legyőzhetetlen főgonosz helyett egy egészen új, sokkal határozatlanabb alak képe rajzolódott ki előttünk. Persze még őt is komolyan lehetett venni, és végső soron ugyanaz az ember volt… de mégse. Legalábbis nekem semmiképp.   
Ezért is választottam Peint és nem Nagatót. Bár Pein igazából Nagato is, Pein jelenlétében hittem el csak igazán, hogy itt és most az ügyeletes főgonosszal van dolgom. (Azóta egyszer se, hiába meteordobálás meg összevissza faültetgetés.) Pein számomra több volt egy karakternél. Ő szerettette meg velem magát a mangát. A személyiségéből nagyon sok inspirációt merítettem. Lenyűgözött, hogy egy mennyire emberi karakter gondolja – és egyébként akkoriban félig jogosan – magát istennek. Pein, azaz Nagato teli volt emberi rögeszmékkel, de talán pont ezért volt a szememben sokáig olyan hiteles, és talán pont ezért ragadott meg ennyire.    
Hateshi
Hateshi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 20 + ?


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Sasaki Haru Pént. Jan. 31 2014, 21:22

Az én választásom Uzumaki Kushinára esne. Valójában azért, mert ugyanolyan személyiségekkel rendelkezik, mint én. Előnyben részesíti a családját és annak biztonságát, mint ahogy én is, s félelmet nem ismerve száll szembe azokkal, akik családi idilljét meg merik törni. Példamutató is számomra, hogy fiatalkorában nem hagyta magát megalázni, hanem az őt gúnyolókat puszta kézzel legyűrte. Másrészről tetszik, hogy olyan különleges volt a chakrája, hogy ő lehetett a kilencfarkú második hordozója, valamint a pecsételés mestere is volt. 
A háborúban a béke volt számára a legfontosabb, mint ahogy nekem is mind karakter, mind user szempontjából. Bár annyiban különbözünk, hogy nem vagyok olyan türelmetlen és nem vagyok olyan lobbanékony, mint ő, de számomra egy nagyon szimpatikus karakter.
Sasaki Haru
Sasaki Haru
Halott Karakter

Elosztható Taijutsu Pontok : 21

Tartózkodási hely : Kumogakure


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 254

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Jiraiya Hétf. Feb. 03 2014, 16:26


Még sem megyünk új topicba, ne csináljunk felesleges "szemetet".


Az előző feladatotoknak a valódi lényege nem az volt, hogy kiválasszátok és megindokoljátok a karaktereiteket, hanem, hogy belétek lássunk és elemezve titeket döntsünk arról, hogy személyiségetek és a környezetetek megfelel-e a Ninja Tanács elvárásainak. Voltak negatív és pozitív dolgok is, viszont voltak akik olyan tökéletesen oldották meg az alap feladatot, hogy nem tudtunk az irományukból semmit kiszűrni. Most pedig elérkeztünk a következő fordulóba, ahol az írásstílusotokat és annak minőségét vizsgáljuk, valamint a kreativitásotokat és a megszemélyesítő képességeiteket szeretnénk letesztelni. Így hát kiadom a feladatot mindenkinek.



Feladat és Szabály:

A választott karakterekkel kapcsolatban kaptok meg egy szituációt, vagy egy történet szálat, melyet "élmény" formájában tovább kell írnotok a megadott szempontok szerint. Mindenki annyit ír, amennyit akar, minimum és maximum nincs, a lényeg, hogy elnyerje a tetszésünket. Ennél a feladatnál tehát minket kell lenyűgöznötök. A Történetek íródhatnak E/1-ben és E/3-ban.


Djuka Munfurava

Te Inuzuka Tsumet választottad. Abban az időben járunk, amikor még Tsume csak egy haladó Chuunin volt. Egy küldetésről tér éppen haza, (írd le, hogy milyen küldetés) amikor valamilyen oknál fogva (írd le az okot) megtudja, hogy terhes, mégpedig első gyermekével Hanával. Ez egy ilyen karakán személyiségnél igencsak érdekes szituáció. Írd le azt az időszakot amiben Hanát a szíve alatt hordozta, egészen Hana Akadémiai beíratásáig. Te döntesz, hogy mennyit írsz és arról is te döntesz, hogy melyik szakaszt mennyire részletezed.

Hikari Ayame

Te Hakut választottad. Abban az időben járunk, amikor Haku végzett a szüleivel és Zabuza mellé szegődött. Ekkor még a fiatal Haku tele volt kétségekkel és félelemmel, valamint a ninja léthez képzetlen volt. Egy olyan erőt birtokolt amit nem tudott irányítani. Írd le azt, hogy Zabuza hogyan faragott belőle egy gyilkos ninját, és hogyan szöktek meg Kirigakuréból. Nem baj, ha nem ismered ezt a történetet, mert csak kikövetkeztetni lehet, de amit az Animében láttunk és megkaptunk információkat, azokat ne változtasd.

Miyamoto Musashi

Te Namikaze Minatot választottad. Abban az időben járunk, amikor Uzumaki Kushina, Minato szerelme teherbe esett. Ekkor már Minato bőven Hokage volt, de még így is voltak kötelezettségei. A Falu és a Gyermeke születése, a Kyuubi aki Kushinába volt elzárva, mind nagy teher volt a vállán. Írd le azt az időszakot, amikor Kushina teherbe esett, egészen addig a pillanatig, amikor megindultak az első szülési fájdalmak. Arra vagyok kíváncsi, hogy mindezt, hogyan élte meg Minato.

Kagua Hatami

Te Nagatot választottad. Abban az időben járunk, amikor Jiraiya kitanította Nagatot, Konant és Yahikot a ninjutsura, majd elhagyta őket. Ezután Yahiko és a többiek úgy döntöttek, hogy nekiállnak ninjáskodni. Írd le azt az időszakot, amikor Nagato, Yahiko és Konan elkezdte védelmezni a gyengéket és a falvakat a háború idején, egészen az Akatsuki nevű szervezet megalapításáig. Nagato életéről és az Akatsuki kezdeti céljairól sok mindent megtudtunk, így amit a manga vagy anime közölt velünk, azon ne változtasd, a többi csak a fantáziádra van bízva.

Shikotou Sei

Te Shimura Danzout választottad. Abban az időben járunk, amikor Danzou letette a Genin Vizsgát Hiruzennel és a többi évfolyamtársával, majd később Danzou, tehetséges Jouninná nőtte ki magát. Folyton rivalizált Hiruzennel, aki később megkapta a Hokage címet, így Danzou megalapította az ANBU Gyökért, hogy titokban saját céljai szerint cselekedhessen. Írd le azt az időszakot, amikor Danzou letette a Genin Vizsgát, egészen az ANBU Gyökér megalapításáig. Tehát egy élettörténete kérek arról, hogy Danzou miért is lett olyan amilyen és arról, hogy valójában Ő milyen személyiség.

Bayakoshi Yuukihime

Te Gatot választottad. Abban az időben járunk, amikor Gato megszületett. Írd le azt az időszakot, amikor is Gato még gyerek volt, egészen addig, amíg felbérelte Zabuzát és Hakut. Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy milyen kitalált történetet kerítesz ennek a negatív személyiségnek, ami által olyan lett amilyen.

Hateshi

Te Peint választottad. Ugyan Pein egy és ugyanaz mint Nagato, de mégsem teljesen. Abban az időben járunk, amikor már mind a Hat Pein létre volt hozva és az Akatsuki is teljesen megalakult Tobival bezárólag. Írd le azt az időszakot, amikor Pein nem tartózkodott az Akatsukisok búvóhelyén, hanem Amegakure ügyeit igazgatta. Teljesen a fantáziádra kell hagyatkoznod, ugyanis ehhez az időszakhoz nincs semmilyen információ és ráadásul egy főbb, jelentős karakterről van szó. Tehát azok az idők kellenek, amikor Pein Amegakure ügyeit intézte.

Sasaki Haru
Te Uzumaki Kushinát választottad. Abban az időszakban járunk, amikor is Kushina már régóta össze volt költözve Minatoval. Azon a napon, amikor Minato megkapta a Hokage címet, Kushina megtudta, hogy terhes lett. Írd le azt az időszakot, amikor Kushina elmondta Minatonak, hogy terhes, egészen a szülési fájdalmak megkezdődéséig.  Arra vagyok kíváncsi, hogy Kushina hogyan élte meg azokat a hónapokat, amíg Narutoval terhes volt.




Ide kérem az irományokat legkésőbb: 2014 Március 1-jéig! Jó Munkát mindenkinek!
Akinek nem volt világos, annak leírom, hogy az a lényeg, hogy mindezt a választott karakter szempontjából írjátok le! 


_________________
!! Visszavonultam, ha bármi kérdésetek van, azt a Staff mostani Főadminisztrátorának esetleg a Staff többi tagjának, vagy a Kalandmestereknek küldjétek!

Egyébiránt Shiren karakteremnek írhattok, bárkinek szívesen segítek ha tudok Smile !!
Jiraiya
Jiraiya
Főadminisztrátor

Specializálódás : Mekkenteni a mekkenthetőt

Tartózkodási hely : Félkarú Rablózik valahol


Adatlap
Szint: S
Rang: Kiégett Játéktechnikus
Chakraszint: Kecske :|

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Kis Sárga Villanás

Témanyitás  Miyamoto Musashi Szer. Feb. 26 2014, 19:07

Az ég tiszta és kék volt. A nap szikrázóan sütött. A kis emeleti lakásban két ninja állt egymással szemben. A vöröshajú nő szerelmesen nézett a vele szemben álló szőke férfira. Az zavarodottan hol a nőre hol a lábujjára hol meg a plafonra nézett. Láthatólag még mindig nem tudta eldönteni mit kéne kezdeni az információval. Egyfelől mérhetetlen boldogság öntötte el másfelől viszont ugyan annyi aggodalom. Gyereke lesz. Egy gyerek. Egy ninja baba. Nemsokára apa lesz. A hordozót aki mindennél többet jelentett neki. Uzumaki Kushina. Az akadémia óta figyelte és vigyázott rá. Csak nehogy most essen baja. Ugyan az aggódásra ráérünk még. Minato átadta magát a boldogságnak. Rátette egyik kezét Kushina hasára és magához ölelte. egyenlőre még nem nagy Kushina hasa de a hokage már most érezni vélt valamit. Lehet hogy csak a boldogság csalta meg az érzékeit de nem bánta. Miután túladott az aggodalmakon semmi nem rontohatta el a kedvét élete legboldogabb napján. Hosszan ölelték egymást és nem foglalkoztak a külvilággal. Az idő megállt erre a boldog pillanatra. Bárcsak mindig ilyen lenne a világ.
Másnap kora reggel kiviharzott a lakásból és egész konohát körbejárta. Mindenkinek elujságolta az örömhírt aki azembejött. Ilyen a boldogság. Ha megosztod akkor nem lesz kevesebb neked de a másiknak mégis több lesz. Aznap egész konoha örült. Ahol feltűnt a sárga kócos haj fehér köpenyben ott nemsokára öröm gratuláció és nevetés hallatszott fel. A negyedik hokage elvesztette minden pragmatikus és logikus jellemvonását. Mint egy kisgyerek futott mindenhova és táncolt az utcán. A szokásos szelíd mosolyt felváltotta a széles egészfogsoros vigyor. A jóhír szárnyakon jár. Így mire beért az irodába már mindenki gratulációkkal fogadta. Aznap alig bírt a helyén megmaradni. Amint volt egy szabad perce kikereste hogy Jiraja sensei merre van. Az iratok szerint valami felderítés egy rejtett faluban. Már alig várta hogy hazaérjen. Vele akarta legjobban megosztani ezt a jó hírt.
A világ kínosan ügyel az egyensúlyra. A túl sok boldogságot szomorúsággal, a jó híreket egy sokkal nagyobb rossz hírrel elensúlyozza. A vészt hozó varjú most is mint mindig Danzo volt. Minato átadta a tekercset az aznap útnak induló utolsó csapatnakis amikor nyílt az ajtó. Az öreg botos ember szokása szerint két ANBU testőrrel lépett a terembe. Vaskos tekercset tett a hokage elé.
-Írd alá!-szólalt meg kicsit sem tiszttelettudó hangon.
-Mért mi ez?-kérdezett vissza a hokage. Elhatározta hogy nem hagyja elrontani a kedvét. Akármi is legyen a tekercsen. Az elhatározás füstbe ment amint Danzo újból megszólalt.
-Utasítás a Kyuubi áthelyezésére és a jelenlegi Junchuriki likvidálására.-mondta tárgyilagosan.
A levegő megfagyott. Minató keze megremegett félúton a tekercs felé. Áthelyezés? Likvidálás? Mit akarhat Danzo? Mért képes mindig mindenkinek a gyenge pontjára rátapintani?
-Nem értem!-nézett a hokage az öreg ninjára. Tényleg nem értette. Nem értette hogy mi folyik körülötte. Teljesen összezavarodott. Danzo csak rosszat akar neki? Van valami célja is hogy ezt tegye?
-Kushina Gyereket vár!-jelentette ki Danzo tárgyilagosan. Mintha ezzel mindent megmagyarázott volna.
-Igen! Tudom!-kiálltott vissza a hokage ingerülten. Ritkán esett ki a nyugodt maszkja mögül de ha Kushináról van szó akkor nem lehet maszkot hordani. Még akkor sem ha ő a hokage.-Ha tudod hogy gyereke lesz akkor még inkább nem értem mit akarsz elérni. Ha megölöd meghal a gyereke is.
-Csak írd alá hokage. A falu érdeke.-mondta minden együttérzést nélkülözve. Megfordult és elindult kifele. Minaton teljesen erőt vett a kétségbeesés. Előkapott egy kunait és Danzo füle mellett az ajtófélfába dobta. Hiraishin no Jutsu. Danzo nem tudott tovább menni. Az ajtót egy feltüzelt hokage állta el kunaial a kezében. A Kushinát védelmező Minatot még az ANBU testőrök sem állítják meg. Ezt Danzo is tudta ezért inkább megállt.
-Magyarázatot követelek! Azonnal!-kiálltotta a hokage. Kezében remegett a dühtől a kunai.
-A szüléssel meggyengül a pecsét és elszabadul a kyuubi. A rókadémont biztonságba kell helyezni és ehhez elengedhetetlen a jinchuriki eliminálása.-Danzo hangja még most is száraz és érzéketlen volt.-A falu érdeke. És most ha megbocsátassz el kell intéznem néhány dolgot.
Minato válla megroggyant. A korábbi düh elszállt és csak a szomorúság és az üresség maradt. A falu érdeke. Mindenáron védeni a falut. Még a saját élete árán is. A kunai kifordult az ujjai közül és a padlóba fúródott. Nekitámaszkodott az ajtófélfának és lehajtotta a fejét. Nem akart tudomást venni a fölényesen kivonuló Danzoról és a testőreiről sem. Néhány perc múlva kifeszítette a kunait a padlóból és visszaült az asztal mögé. Nehezére esett kibontani a tekercset. A tekercset ami feleségének a gyereke anyjának kivégzését írja le részletesen. Danzo nagyon szakszerű volt. Minden részletet pontosan kifejtett.


Műveleti időpont: 3 napon belül.
Célpont: Uzumaki Kushina
Namikaze Minato
Feladat: 1 Kyuubi eltávolítás Uzumaki kushinából
2 Jinchuriki likvidálása
3 Kyuubi újboli elzárása Namikaze Minatoba
Műveleti Helyzsín: ANBU root központ


A szemébe szőkö könnyek miatt észre sem vette hogy az ő neve is szerepel a tekercsen. Felületesen átfutotta a hosszas elemzést az előkészületekről és a végrehajtó személyekről. Bárcsak Jiraja küldetése elhúzódna. Már nem kell hogy itt legyen. Minato nem tudta hogy mondja el a mesterének a helyzetet ebben az új megvilágításban. Az viszont még a legrosszabb rémálmában erősnek tűnt hogy ő maga írja alá Kushina halálos ítéletét. Hogy tud ezek után haramenni? Hogy tud ezek után egyálltalán élni? A ninják közt ha valaki nem tartja meg a szabályokat az rosszabb a szemétnél. Ha valaki hagyja meghalni a szerelmét az viszont nem érdemli meg hogy ember legyen. Ha a családját védi akkor veszélybe sodorja a falut emit nem tehet meg hokageként. Ha a falut védi akkor megölet a feleségét és a gyerekét. De ezt nem hagyhatja apaként. Eddig minden egyszerű volt az életében. Még mikor Kushina mellett döntött az is. Mindenki óvta a lánytól mondván ő egy szörny. Nem a szörnyel van gond. Sokat olvasott a jinchurikikről. Mindennek utána nézett. Pontosan tanulmányozta a különleges csakrát. Felügyelte a pecsétet. Nem azért hogy a szörnyet benttartsa hanem hogy megóvja a hordozóját. Egy szörny sem állha a szerelme útjába. Képes volt a biztonságos távolságot feláldozni a lányért akit szeret. És még csak nem is kellett rajta sokat gondolkoznia. Most azonban a döntés magasabb szinte emelkedett. Nem csak a biztonságérzet és a szerelem hadakozott. Most már emberéletek függnek tőle. Bárhogy dönt valaki meg fog halni. A kérdés hogy ki haljon meg. A falu aminek a védelmére felesküdött vagy a nő akinek örök hűséget esküdött. Elgondolkodásából egy csapódó ajtó verte fel.
-Joooooooóóóóóóó!-hallatszott az ismerős kiálltás. Jiraja sensei mindig értett a belépőkhöz.-Hallottam a remek híreket!-mondta a remete széles vigyorral.-Azonnal jöttem amint meghalottam! Hohóó! A kis tanítványom Nemsokára Apa lesz!!!-közben a hokage háta mögé lépett és átkarolta.-El sem hiszem hogy így szalad az idő! Me…
Minato szakította félbe a mekkora vagy már monológot. A kezeügyében lévő első tekercset Jiraja szájába tömte. Töténetesen Danzo tekercse volt. Minato felállt és a szoba közepére sétált lehorgasztott fejjel ameddig Jiraja az iratokat olvasta. A remete többször átfutotta a tekercset majd se szó se beszéd kiugrott vele az ablakon. Hiába Minato remek reflexei még a  Hiraishin no Jutsu sem volt elég hogy utólérje. Hiába. Jiraja még mindig a legjobb ninja ha az eltűnésről van szó.
Minato aznap nem mondta el Kushinának a történteket. Kushina boldog volt. A hokage nem akarta elrontani az utolsó pár napot. Elég nehéz volt eljátszani a gondtalan boldogságot de Kushina nem fogott gyanút. Holnap mindenképpen beszélni kell vele.
Jiraját másnap látta viszont Minato. Megint útjára bocsájtotta az utolsó csapatot mikor ismét nyílt az ajtó. Jiraja lépett be rajta a kezében a tekerccsel. Mögötte a harmadik hokage és két tanácstag.
-Hokageként megtehetem úgyhogy utólagos engedélyeddel elutasítottam Danzo kérelmét.-szólalt meg a harmadik miközben egyenesen az asztalhoz lépett.-Danzo kicsit heves természetű. Mindenre a lehető legrövidebb úton akar pontot tenni. Ebben az esetben ez lett volna az. Persze sok más út is van. Nem olyan rossza a helyzet mint ahogy öreg barátom lefesti.
Jiraja eközben az ablakhoz lépett és a falnak támaszkodva széles vigyorral nézett a negyedikre. Minato szája tátva maradt. Ha nincs mögötte a kényelmes karfás szék lehet hogy összeesett volna. Hogy lehetett ilyen ostoba. Mindig van más út. Nem kell a legrosszabbra gondolni. Amint az a harmadikon látszik már tudja is hogy mi lesz.
-Kell egy hely távol a falutól.-kezdett bele az idősebb hokage.
Hosszan ecsetelte a terve részleteit és hogy mihez milyen előkészület kell. Minden szépen ki volt dolgozva. Minato minden szóra úgy figyelt mint egy négyéves amikor cukrot lengetnek az orra előtt. Az egyik ott lévő tekercsre mindent lejegyzett részletesen. Ő maga fogja megcsinálni amit csak lehet. Amikor valaki elveszít valamit és lehetősége van visszakapni az hatalmas erőt szabadít fel legyen az akárki. Minato lehetőséget kapott nemcsak a falu de a családja védelmezésére. Most még a kyuubit is egy kiskanál vízbe meg tudta volna folytani puszta kézzel ha az útjába áll. A fosszas megbeszélés után felnézett és egy kérdést tett fel.
-És Danzo?
-Beleegyezett.-válaszolt a harmadik.-Nehéz volt meggyőzni de sikerült.
Minato a mondat második felét már nem hallotta. Sem ő sem az addig az asztalon fekvő tekercsek nem voltak ott. Ninato leszórta az ágyára a tekercseket. Most nem foglalkozott a rendetlenséggel sem Kushina rosszalló nézésével. Felkapta a köpenyér és egy marék kunait. Kifele menet leakasztotta az övtáskáját az ajtófélfa mellett lógó szögről és futtában lopott egy csókot kusinától. A lány nem értette a hokage örömét de csatlakozott hozzá. Most az egyzser elnézte még az ágyat borító tekercshalmot is. Amikor Minato táncolva kiment az ajtón, bement a szobába és elkezdett rendetrakni.
Minato körbejárta az egész falut. Először vállalkozó orvosi ninjákat keresett. Tíz szakértő és vállalkozó ember akadt akik esetleg segíthettek. Utána az ANBU föhadiszállását látogatta meg. Őrök is kellenek hogy a harmadik terve működjön. Aztán az ANBU root föhadiszállását is felkereste. Danzo csak úgy egyezett bele ha az ő emberei pecsételhetik le a helyet. Amikor ezekkel is megvolt elhagyta a falut. Egészen a hegyekik futott. Egy mebfelelő helyet keresett. Egy barlangot vagy valami hasonlót. Könnyel elérhetőt hogy Kushinának ne kelljen hegyetmásznia terhesen de mégis erőset hogy ha a kyuubi esetleg elszabadul akkor könnyű legyen megállítani. Reméljük hogy az sosem következik be. Amikor megtalálta a megfelelő helye tmegjelölte egy pecséttel és visszatért a harmadikhoz.
A harmadik és egy tanácstag együtt kísérték haza Minatot. Kushina a szoba közepén állt kisírt szemekkel kezében Danzo tekercse.
-Ez igaz?-kérdezte hüppögve amikor meglátta Minatot.A tekercset kérdőn emelte fel. A negyedik megmerevedett és nem tudott szólni. A harmadik és a tanácstag ekkor értek be.-Miattam jöttek?-kérdezte még mindig szipogva és kissé ilyedten is Kushina.
-Nem!-hebegte Minato.-Azaz igen de nem azért. Vagyis azért csak nem… Minden rendben Kushina. Én… mi… ő...szóval…minden rendben. Csak ülj le kérlek. Halgass meg minket.
Odalépett kushinához és átölelte. Kushina nem viszonozta az ölelést. Még mindig meg volt zavarodva. Minato alátolt egy széket és a harmadikat is hellyel kínálta. Megállt kushina mögött és így halgatták végig a hokage tervét.
-Kushina!-szólalt meg a harmadik-Beszélnünk kell a szülésről…
Hosszan beszélgettek a terv részleteiről. a két hokage megpróbálta megválaszolni Kushina minden kérdését. Abeszámló alatt Kushina nagyon kevésszer szólalt meg. Ha megtette akkor is csak csendben. A végén a harmadik és a tanácstag felállt és elköszönt. Minato kikísérte őket. Kushina csendben halgatott és nem mozdult. Minato elméjét újra birtokba vette egy sötét felleg. Mi van a Kushina megharagudott rá mert nem mondta el. Bezárta a harmadik után az ajtót és visszament a szobába. Kushina a szoba közepén állt.
-Amit a harmadik mondott…-kezdte halkan.-Igaz hogy ezt mind értem tetted?
-Igen!-Kushina átölelte Minatót.
-De legközelebb mindent mondj el!-azzal megcsókolta.
A következő hónapok azzal teltek hogy a helyet biztosították és kényelmesítették Kushinának. Minato minden szabadidelyét a kyuubu zárópecsétjének elemzésével töltötte. A pecsétek legnagyobb konohai szakértője több hónapi tanulmás után. Egy nagy csapat orvosi ninja. Kushina hihetetlen életereje. Egy biztonságos hely speciális pecsétekkel lezárva. Ennél már tényleg csak Danzo módszere volt biztosabb. Még a root vezetője is elismeréssel bólintott a biztonsági vizsgálatkor. Ennek ellenére mindenki izgult. Kushina félt a fájdalmaktól. Minato attól hogy esetleg nem tart ki a pecsét. Az orvosi ninják a gyereket féltették. Danzo pedig folyton azt hajtogatta hogy baja fog esni a falunak. A társaságból talán Jiraja volt a legnyugodtabb. Megünnepelte hogy a könyve főhőséről nevezik el a hokage fiát. Valamiért aznap este az Ichirakut elkerülték a lányok. Másnap reggelre pedig eltűnt az a heti sake készlet. Jirajat azóta nem látták a faluban. Sürgős küldetésre ment. Nagyon sokáig. Nagyon nagyon sokáig.
Amikor elérkezett a nagy nap Minato előrement hogy elkészítsen mindent. Kushinaát rábízta az őrző ANBUk egyikére. Minden tökéletesen ment. Minden pecsét minden ember a helyén volt. Megérkezett Kushina. Nem lehetett tudni melyikük izgul jobban. Az orvosi ninják mindenről gondoskodtak. Minato Kushina mellett állt. Nyugtatta beszélt hozzá ls ami a legfontosabb figyelte a pecsétet. Kushinának most a legkisebb gondja is nagyobb mint azzal a fránya pecséttel foglalkozni. Néhány óra telt el így mire egy új hang nem csendült fel a teremben. Egy vékony de erős kiálltás. Naruto felsírt. Az orvos Kushina kezébe adta a gyereket. Minato átölelte az új anyát és belenézett a fia szemébe. Élete legboldogabb napja volt amikor visszapillantott rá egy félig Kushina félig saját maga ábrázat. Véres és kócos volt. A bőre csupa ránc Minato mégia a legszebb dolgot látta a világon. Sajnos a pillanat elillant. Az orvos kivette Kushina kezéből a gyereket és a másik asztalhoz vitte. Igaz is. Első a kötelesség. Újra meg kell erősíteni a pecsétet. Valahol a háttérben két hangos csattanás.
-Negyedik hokage Minato…-hallatszott egy furcsán ismerős hang.-Lépj el a jinchurikitől vagy még élete első percében megölöm a gyerekedet.
Miyamoto Musashi
Miyamoto Musashi
Játékos

Tartózkodási hely : Konoha mellett délre a viskóban


Adatlap
Szint: D
Rang: Civil Samurai
Chakraszint: 205

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Hateshi Csüt. Feb. 27 2014, 21:24

Pein mi vagyunk

Hosszú hetek óta először ragyogott fel a nap a horizonton. Nem sütött olyan délcegen, hogy átvilágítsa Amegakure minden egyes rejtett zugát, de így is megváltás volt a szakadatlanul zuhogó eső után. Bár pocsolyák helyett néhol megalvadt vérfoltok éktelenkedtek a földön, Eső falu sokkal békésebben festett, mint bármikor azelőtt. Magabiztosan sétáltam a felhőkarcolók között futó úton, az alsó szinten. Még soha nem voltam ennyire biztos a lépteimben.
Hakazének hívtak. Egy fiatal chuunin voltam, valamivel tehetségesebb, mint az átlag. Nő létemre ügyesebben bántam a fegyverekkel, mint bármelyik férfi kortársam, de igaz, élettapasztalatom még nemigen volt. Koromból kifolyólag arra se igazán emlékeztem, milyen volt, amíg Hanzou irányította Amegakurét, még a polgárháború előtt. Persze azt már egészen ifjú koromban jól a fejembe vésték, hogy az utóbbi nagy háborúban Hanzou ereje az azóta legendássá vált konohai Sanninén is túltett. De már akkor, fiatal, tapasztalatlan suhancként is azt gondoltam, hiába volt Hanzou olyan erős, ha Amegakurét sose tette igazán azzá. És lám, nem is tévedtem akkorát: mint később megtudtam, az idősebbek közül senki se kedvelte Hanzout. Se régen, se most. Manapság főképp nem. Már csak azért se, mert még békeidőben is többre tartotta a saját életének védelmét, mint a városét. 
Nem is volt olyan rég, amikor kitört a polgárháború. Hogy pontosan hogyan és miért, azt valószínűleg sose fogom megtudni. Ami biztos, hogy Hanzout és az egész családját egyetlen ember gyilkolta meg, egy közülünk való, amegakurei nindzsa. Hogy bosszúból vagy merő gonoszságból? Talán nem is számít. Az embereknek biztosan nem.
Úton-útfélen kaptak szárnyra a pletykák. Mindenki azt akarta tudni, ki lehet pontosan a titokzatos alak, aki talán végre megváltást hoz a rideg rémuralom után: 
– Pein? 
– Ugye, ő? 
– Ő, hát! Én is úgy hallottam, hogy Peinnek hívják.
– Állítólag a Fuumák közül való.
– Ugyan, badarság! 
– Ő a mi megmentőnk.
– Egy Isten! 
Akárhogy is hívták a Hanzout legyőző egyént, és akármilyen szörnyűségeket is tett, visszaadta a reményt Amegakurénak. Márpedig erre jócskán szüksége volt. Én magam nemigen emlékezhettem az utóbbi nagy háború borzalmaira, mégis saját bőrömön tapasztaltam meg a generációkon át öröklődő sérelmeket. A szüleimtől egyfajta általános rezignáltságot és túlzott éberséget tanultam. Amegakuréban mindig mindenki attól rettegett, hogy a túlzott elszigeteltségnek rossz vége lesz, hogy idegenek szivárognak be közénk, és hogy az országunk újra a nagy nindzsa nemzetek csatatereként fogja végezni. A félelemre meg is volt az okunk, így belőlem is, mint mindenki másból, hiányzott a biztonság érzete. Bármennyire is volt Hanzou erős, nekünk sosem volt eléggé az.
A régi küldetéskiosztó iroda felé igyekeztem. Az a sajátos működésű hely még az előző vezetés korából maradt fent, de reméltem, hogy ott majd többet is megtudhatok a történtekről. Mégis, alig érkeztem meg a vörösre festett bejáratú, egyébként lelakatolt ajtajú épületegység elé, máris hátraarcot parancsoltam magamnak. Az égvilágon semmi se volt ott. Nem is tudom, mit hittem. 
Visszafordultam hát. Teljes sebességgel iramodtam meg a főtér irányába. Valamiért éreztem, hogy oda kell mennem. Miközben futottam, vállamig érő hajam olyan furcsán, légiesen és könnyedén, szinte lebegett mögöttem. Talán azért, mert végre valahára nem esett.
A megérzéseim sose vittek vakvágányra. A főtér felől érkező hangokból kiindulva a nagy kivetítőn beszélt valaki. Távolabbról megszemlélve, egy fekete köpönyeges alak, vörös hajjal. Az arcát nemigen lehetett látni, a kép – mondanom se kell – el volt sötétítve. Ő lenne Pein?– tettem fel magamban a kérdést.
– Amegakure és a lakói már eleget szenvedtek – járta át érdes hangja a falut. – De semmi se volt hiába. A kín és a gyötrelem, amelyet át kellett élnetek, mind segített benneteket felnőni. Amegakure érettebb, mint akármelyik másik rejtett falu. 
Semmi kétség, ő volt az. Ki más lehetett volna. Úgy beszélt, akár egy született vezető. Mély, tekintélyt parancsoló hangja mérhetetlen elhatározottságot sugallt.
– A polgárháborúnak vége – folytatta. – Örökre vége. Akárki is tör Amegakure életére, azt a saját kezemmel tiprom el. – Megformált néhány kézjegyet, és széttárta a kezeit, mire eleredt az eső. – Mostantól az ég nem siratni, hanem védelmezni fogja Amegakurét. Amíg esik, Pein megvédi a falut.
Az összegyűlt tömeg üdvrivalgásban tört ki, ami Amegakuréban nem volt épp megszokott.

*

Az eső azóta újra, szinte megállás nélkül esett, Pein hírneve pedig egyre csak nőtt. A hetek múlásával valóságos kultusz kezdett kialakulni a személye körül. Pein, bárki is tört a falu vagy az ő életére, mindenkit könyörtelenül megölt. Egyszerűen nem volt ellenfele. Amegakurénak még sose volt ennyire erős vezetője. Márpedig mindig is pont erre lett volna szüksége. 
Esteledett. Két chuunin társammal ültem egy fogadóban, szakét iszogatva. 
– Komolyan mondom, ez a legjobb az egészben. Pihenőnap és ingyen pia minden héten – vigyorgott Mahiro. – Marha jó fej ez a Pein.
– Beszélj róla tiszteletteljesebben! – szólt rá keményen Yoshino. – Ő a vezetőnk, a legerősebb ember a faluban. A heti egy pihenőnapot se azért kaptuk, hogy lógassuk a lábunkat, hanem hogy újult erővel vethessük bele magunkat a munkába, a falu védelmezésébe.
Peinnek valóban voltak ehhez hasonló újításai. Úgy gondolta, hogy a társadalmilag aktuálisan hasznos egyéneknek – tehát nem csak a nindzsáknak – kijár heti egy pihenőnap, amikor egy bizonyos összeg erejéig kedvükre kapcsolódhatnak ki. 
Kortyoltam egyet a szakémból, és szóltam a pincérnek, hogy hozzon nekünk még egy kört. Szerettem ezt a helyet. Amegakure fémrengetegéből felüdülés volt betérni a szó szerint „Fával bélelt” vendéglőbe (ez volt a fogadó neve is). Nem csak az asztalok és a székek voltak ily módon természetesek, hanem a bárpult, a padló és a fal is valamiféle gyalult, kissé töredezett, de hangulatos faanyaggal volt burkolva.
– Mondjuk azt nem értem – szólalt meg újra a kevésbé kötött természetű társam, Mahiro –, hogy honnan van minderre Amegakurénak pénze? Mi nagyon jól elvagyunk itt, de miből? 
– Amióta ő a falu vezetője – mondtam –, szinte megduplázódott az elvállalt és a sikeresen teljesített küldetések száma. Ezekből a falu is sokat profitál. És végül is, ezeknek a kis ingyen pihenőknek hála, tényleg lelkesebben dolgozik aztán mindenki. Lehet, hogy hosszútávon nem fenntartható, de egyelőre nagyon jó kis rendszer ez. 
– Küüüldetéseeek? Megduplázódtak? – utánozta a hangom. – A francokat! Biztosan van valamilyen falun kívüli forrása, ahonnan a pénzt szerzi. 
– És ezt mégis melyik autentikus forrásodtól hallottad? – grimaszoltam. – Ugyan már! 
A magasba emelte a poharát. 
– Mindegy is, a lényeg, hogy végre van egy normális vezetőnk. Proszit!
Akárhogy is, Pein-sama okosan bánt a pénzzel. (Igen, sama. Illessük őt mostantól a hozzá illő rangjelzéssel.) Eddig nem igazán létezett a pihenőnap fogalma Amegakuréban. A shinobik minden egyes teljesített küldetésük után próbáltak minél tovább „otthon maradni”, és még véletlenül se gondoltak arra, hogy szorgalmasan habzsolják egymás után a küldetéseket. Ő véget vetett ennek az anomáliának. A csapatok és egyének személyre szabott megbízásait kis, papírrepülőre hasonlító üzenetek formájában továbbította. Senki se tudta mikor, de minden nap eljött az a bizonyos pillanat, amikor az eső egy perc erejéig elállt, és a megbízások kireppentek.
Nem volt hát küldetéskiosztó iroda, sőt, még a falu jouninjai se találkoztak személyesen Pein-samával. De ennek a rendszernek is megvolt a maga előnye: az információ sokkal gyorsabban terjedt, mint a hagyományos módon, és mindez rendszerességet, valamint egyfajta különleges rituálét adott a folyamatnak.
Jól emlékszem még a pillanatra, amikor megkaptam az első ilyen küldetésbehívásomat. Pein-sama elmondásából már tudtam, hogy miről van szó. Hatalmas örömmel bontottam ki a chakrámra reagáló, papíralapú üzenetet. A levél kézzel volt írva, vörös tintával. A markáns, sok helyen szögletes karakterekből az aláírás nélkül is biztosra vettem, hogy nagyra becsült vezetőnk saját kezűleg írt üzenetét olvasom. Bár nem személyesen kért fel a küldetésre, mégis hatalmas megtiszteltetésnek éreztem, hogy engem választott. 
Hétvégi iszogatásunk végeztével alig toltuk be magunk után a fogadó szépen faragott székeit, három kis papírrepülő landolt a kiürült szakés poharaink mellett az asztalon. 
– Na, máris munkára fognak? – viccelődött Mahiro. – Mondjuk, most már legalább a szórakozás megvolt!
Egyikőnk se bánta igazán, hogy feltűnően többet kellett dolgoznunk, mint Pein-sama megjelenése előtt. Egyrészt tudtuk, hogy a szabadnapunkat csak vészhelyzetben veszik el tőlünk, másrészt – akárcsak a vezetőnk –, bármit megtettünk volna azért, hogy Amegakure végre valahára felvirágozzék. 
– A genin vizsgán leszünk felügyelők – futottam át a levelemet. – Úgy tűnik, a mi feladatunk lesz, hogy kiszűrjük az igazi tehetségeket az újoncok közül. 
– Szimpatikus, hogy egyre több olyan küldetés van, amely Amegakure jelenére és jövőjére összpontosít – konstatálta Yoshino. 
– Pontosan – helyeseltem. – Én is sokkal szívesebben dolgozom közvetlenül a faluért. Nem azért lettem shinobi, hogy mindenféle távoli országokba menjek, csak azért, hogy embereket öljek meg egy halomnyi pénzt keressek. 
Másnap igen korán érkeztünk meg az Akadémia elé. Nagy meglepetésünkre nem esett. Még csak felhők se borították az eget. Egészen a legmagasabb felhőkarcoló tetejéig el lehetett látni. Hogy miért? Erre talán csak Pein-sama tudta a választ. 
– A hátsó sorokba üljenek le, kérem! – szólított meg minket egy meglehetősen udvarias, akadémiai tanár. – A vizsga fél óra múlva kezdődik. 
Úgy tettünk, ahogy kérte. A vizsgán jó néhány ígéretes shinobijelöltet láttunk, de a végső számonkérés folyamatába nem akartunk beleszólni. Mivel Amegakuréban az ilyesmi eddig nem volt szokás, jobb ötlet híján mindhárman jelentést írtunk minden egyes shinobijelölt egyéni képességeiről. A tanár által kitűzött feladatok teljesítése után, két társam néhány további jutsu végrehajtását kérte egy-két tehetségesebb diáktól – kissé alattomos módon nem hozzátéve, hogy ez már nem a vizsga része. 
Az igazat megvallva, az én figyelmemet ekkorra már valami más kötötte le. A katedrától jobbra, a tanterem bejárati ajtaját egy furcsa kinézetű alak támasztotta. Férfi létére hosszú, vörös haja volt. Arcán fekete piercingek éktelenkedtek. Korából és egyenruhájából ítélve jounin lehetett, de biztos voltam benne, hogy még sose láttam. Megindultam felé, hogy ellenőrizzem, nem egy kéretlen behatolóval van-e dolgom. Végül mégis ő volt az, aki megszólított engem. 
– A nyakkendős fiú ígéretes tehetség, nem gondolod? Megvan benne a potenciál, hogy átlag feletti genjutsuhasználóvá váljék.
Hirtelen hátrahőköltem. A férfi pontosan olyan kimért, felelősségteljes hangsúllyal beszélt, mint Pein-sama. Egy pillanat alatt kivertem a fejemből, hogy egy betolakodóval van dolgom, sőt, talán azt is elfelejtettem, hogy miért voltam akkor az Akadémián. Kellett néhány másodperc, mire rádöbbentem, hogy az a férfi márpedig nem lehetett Pein-sama. Hiszen ez utóbbi bármennyire titokzatosan is jelent meg minden egyes alkalommal, abban biztos voltam, hogy a haja ennél sokkal rövidebb. Bár a szín többé-kevésbé stimmelt.
– Menj! – utasított. – A társaidnak biztosan szüksége van a segítségre, hogy felelősségteljes jelentést írhassanak Pein-samának. Ezek a gyerekek jelentik nemzetünk jövőjét. Hogy a legmegfelelőbb senseit jelölhessük ki a csapatok élére, figyelnünk kell a különösen tehetséges shinobik egyéni igényeire. 
Bólintottam, és gyakorlatilag anélkül, hogy bármit is mondtam volna neki, faképnél is hagytam.
Pein-sama biztosan őt is hasonló feladattal bízta meg, mint minket – gondoltam. – Talán azért beszél hasonlóan, mint ő, mert annyira magasan kvalifikált shinobi, hogy már személyesen is találkozhatott vele. Biztosan így van. 
De akármennyire is hittem magamban lezártnak az ügyet, csak nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy ki lehet a titokzatos alak. Társaim mellől visszatekintettem az ajtófélfára. Meglepetésemre, mintha csak a föld nyelte volna el, a férfi már nem volt ott. Eltűnt.
Nem mondtam a többieknek semmit, egyszerűen csak utána iramodtam. Pontosan nem tudtam volna megmondani, hogy miért, de hittem a megérzésemben. Mennem kellett. 
Az égen még mindig csak néhány fátyolfelhő lebegett és a sokszor oly jellemző köd se nehezítette a látási viszonyokat. Kiérve az Akadémia előtti placcra, körbepillantottam. Egészen távolra elláttam, szóval ha a vörös hajú shinobinak nem pont az előlem való elrejtőzés volt a célja, nagy volt rá az esély, hogy észrevegyem. 
És valóban így is történt: körülbelül százötven méter távolságban láttam meglebbenni a szélben hosszú, vörös haját. A felhőkarcolók között sétált. Pontosan olyan magabiztosan, mint ahogy én is tettem az első napon, amikor elállt az eső. 
A férfi a következő kereszteződésnél befordult az egyik sikátorba, így megszaporáztam a lépteimet, nehogy szem elől tévesszem. Alig fél percen belül a falu legmagasabb tornyának bejáratánál találtam magam, de a férfi már nem volt sehol. Egy hatalmas „TILTOTT TERÜLET” feliratú tábla jelölte, hogy ide bizony nem léphetek be. 
– Elég gyér a mai adag – hallatszott a hátam mögül. – Csak egy hulla. Lassan munkánk se lesz!
– Mióta Pein-sama itt van, még meghalni is kevesebben halnak! – mormogta valaki az előző mellől. 
Megfordultam. Két középkorú férfi volt az. Egy bebugyolált hullát cipeltek a torony felé. 
– Hát a kisasszony meg mi a fészkes fenét keres errefelé? – szólított meg az egyik.
– Egy hosszú, vörös hajú férfit követtem. Szerintem a toronyban van – feleltem. 
Mindkét férfi harsányan felnevetett. 
– Bogaram, hol élsz te? Ide aztán biztos nem ment be senki, maximum a hullák. Csak ők meg általában nem járkálnak csak úgy – vigyorodott el. – Persze azt is beszélik, hogy itt él Pein-sama. De ez oltári nagy baromság!  Majd pont ő ne találna magának kellemesebb helyet ennél az átkozott toronynál?

*

A kissé hátborzongató incidens után nem igazán tudtam, hogy mit higgyek, úgyhogy inkább nem hittem semmit. Néha-néha reménykedtem ugyan, hogy a vörös hajú férfi egyszer csak feltűnik, és megmagyaráz mindent, de ahogy múltak a hetek, csak nem tette. 
Nagyon nem is volt időm az ilyesfajta, céltalan önsanyargatásra, mert a következő hetekben Pein-sama további újításokkal állt elő. Ezúttal már közvetlenül a shinobikat célozta meg velük: 
– Nem elég az akarat, és nem elég az eltökéltség – hangoztatta. – Világos célokra, tudásra és mindent elsöprő erőre van szükség. A történelmet nem ismerő ember sokszor esik abba a hibába, hogy hagyja a már egyszer megtörtént katasztrófákat megismétlődni… Ismernünk kell a történelmet! Tudnunk kell, kik az ellenfeleink, és hogy mik a gyenge pontjaik… Ne dőljünk be a nagy shinobi nemzeteknek. Ami nekik a béke, az nekünk egy közelgő háború előszele. Ők nem azért vállalnak küldetéseket, hogy a falujukat felvirágoztassák, hanem azért, hogy újra háborúzhassanak.
A beszédét követő napokban Amegakure vezetősége, Pein-sama írásbeli utasításait követve, egyfajta Akadémián túli Akadémiát hozott létre. Minden otthontartózkodó geninnek, chuuninnak, sőt még a jouninoknak is kötelező volt bekapcsolódnia az ismeretbővítésbe. Ezek a történelem- vagy ideatanórára hasonlító foglalkozások csak a legtapasztaltabb elitnek nem mondtak sok újat. Ha nem a régmúlt időkről vagy a háború ideológiájáról volt szó, más rejtett falvak klánjainak vérvonal-képességeiről, titkos technikákról és erős – de még élő – emberek kitudódott titkairól, fegyverrepertoárjáról beszélgettünk. Igen, beszélgettünk. Bár nem Pein-samával, mert ő csak a kivetítőn volt jelen. 
Hogy kis falvunk haderejét minőségileg feltornázzuk, gyakorlati oktatásra is szükség volt. Az ilyen, egyénre szabott, jutsuelméleti és -gyakorlati képzéseket a legtapasztaltabb jouninok bonyolították le. Beletelt egy kis időbe, amíg – Pein-sama kérésére – megfigyelték és elemezték a résztvevők egyéni igényeit, de munkájuk megkönnyítésére a geninek edzésében – más időpontban – a chuuninok is segédkeztek. Hasonló volt ez, mint a megszokott, és továbbra is létező senseies módszer, mégis sokkal hatékonyabb. A már képzettebb shinobik is komoly rendszerességgel kaptak gyakorlati tanácsokat egymástól, az oktatásbeli változatosságra pedig hatalmas hangsúlyt fektettek. Pein-sama sokszínű shinobikat akart belőlünk faragni. Nem volt cél, hogy mindenhez értsünk, de mindenkinek meg kellett próbálnia felzárkóztatnia a kevésbé fejlett nindzsaművészeteit – vagy nindzsaművészetét – a többihez. Ez az én esetben azt jelentette, hogy neki kellett veselkednem a genjutsutanulásnak.
Bár a reformok még gyerekcipőben jártak és gyakran akadtak apró, működésbeli problémák, egyértelműen látszott, hogy az ötlet kiváló. Olyat pedig talán nem is ismertem, aki megterhelőnek, netalán nyűgnek érezte volna ezt az egészet. Mindenki megértette, hogy a tudás és az erő: hatalom. Én pedig önmagamban azt is hozzátettem, hogy az egyetlen célunk csak az lehet, hogy megpróbáljunk mi is olyan hatalmassá válni, mint Pein-sama, a vezetőnk.

Újra pihenőnap volt, a hét hatodik napja.
– Húsz perc és kezdődik a beszéd. Kapkodd már magad, Mahiro!
– Ennyi munka után szerintem bőven megérdemlem a pihenést, ne rohanj már! 
Mahiro a szájához emelte a ramenes tányért.
– Tudod, amíg te azt a titokzatos alakot kergetted, mi dolgoztunk. 
– Mahiro – köszörülte meg a torkát Yoshino –, azóta már egy hónap telt el. 
– És? Attól még tény, hogy Hakaze kihúzta magát a munka alól! Azért ilyen idegesítően aktív azóta is. 
– Lehet... Sőt, legyen igazad! – hagytam inkább rá. – Egyél csak nyugodtan. Majd út közben behozzuk a lemaradást. 
Mahiro egy halk morgással fejezte ki egyetértését. Aztán csodával határos módon egy perc elteltével már indulásra kész volt. 
– Na, nehéz volt várni egy kicsit? 
Szerencsére időben érkeztünk meg a főtérre, a nagy kivetítőn közvetített szónoklatok helyszínére. 
Tudtam, hogy ott kell lennünk, és úgy tűnt, a híres megérzéseim most se visznek tévútra. Az aznapi beszéd különleges volt. Pein-sama egy egészen új oldalát leplezte le előttünk. Az álmairól beszélt:  
– Nem csak Amegakuréra akarok békét hozni – mondta. – A falvunk erős. Erős, mert tudja, mi az a szenvedés. Gyarló mivoltunkban persze mindannyian bosszúra szomjazunk, ha már egyszer megerősödtünk és jelenleg is egyre erősebbé válunk. Hiszen lenne miért visszavágnunk. És végül is, miért ne? Világunk csak akkor fog felnőni, ha megtapasztalja a szenvedést. Miért ne épp Amegakure mutasson neki utat? 
A pontos tervét nem leplezte le előttünk, de erre nem is volt szükség, hiszen hogyan is érthettük volna őket meg. Igazán emberi és általunk is felfogható volt, ahogy a bosszúról és a gyűlöletről szónokolt, de én már nem tudtam rá egyszerű emberként tekinteni. Az eddigi tettei, az ereje és a céljai túllépték az emberi lét határait. A mellettem álló Yoshino is hasonlóképp vélekedett: 
– Sose mutatkozik személyesen, és nem is igazán tudunk róla semmit. Csak a nevét és néhány ideáját ismerjük. Igazából teljesen olyan, mintha csak azért létezne, hogy Amegakurét a helyes ösvényre terelje. Utat mutat nekünk, méghozzá nem is akárhogy. Hihetetlen. Hihetetlen, hogy egyáltalán létezik. 
Távolabbról is elhangzott néhány dicsérő, magasztos szó: 
– Nincs háború, és végre valahára van mit enni adnom a gyerekeimnek. Ennél többet sose kívántam! Pein-sama mégis sokkal többet adott. Még senki emberfia nem tett ennyit a faluért! 
– Miket beszélsz? Pein-sama talán már nem is ember! 
– Hogy is lehetne az! 
– Áldott a falu, amíg ő védelmez minket.
Pein-sama nem szakította őket félbe, megvárta, míg lecsillapodnak a kedélyek. 
– A volt Amegakure-maradék újabb támadást indít falvunk ellen – folytatta végül. – Ez alkalommal önkéntesek segítségét kérem, hogy megvédhessük otthonainkat. Erősebbek vagyunk, mint ők. 
Pillanatnyi szünetet tartott. Vártam, hogy sóhajtson egy nagyot, de nem tette.
–Ne feledjétek: Pein mi vagyunk! És megvédjük Amegakurét. – Azzal a kivetítő elsötétült. 
Egyértelmű – merültem a gondolataimba. – Nagyszerű alkalom ez arra, hogy bizonyíthassuk, megérte az erőbefektetés, az eddigi gyakorlás, mert akár már egyedül is képesek lehetünk megvédeni Amegakurét.
Pihenőnap lévén, az akcióban való részvétel nem volt kötelező. Persze ez a többséget nem tántoríthatta el. Pein-sama személyét akkorra már szerte Amegakuréban – és nem csak az egyszerű civilek körében – akkora kultusz lengte körül, hogy a legtöbben vakon teljesítettek volna bármit, amit csak kíván. Így hát nem is csoda, hogy egy egyszerű kérés elegendő volt, hogy az otthon tartózkodó chuuninok szinte teljes létszámban a falu kapujában gyülekezzenek, az utasításra várva. Természetesen én is közöttük voltam. 
Nem sokkal érkezésem után az eső elállt, majd a szokásos módon, légipostán, megérkeztek a pontos parancsok. Az én levelembe a következő volt írva:
 
Célpont leírása: férfi. Hosszú, fehér haj.  Ovális szemüveg. Barna utazóköpönyeg.
Elsődleges specialitás: katon jutsuk.
Másodlagos specialitás: genjutsuk. 
Feltételezett tartózkodási hely: a falu déli határa. 
A küldetés teljesítésének prioritása: életveszély esetén nem feltétlenül szükséges végrehajtani.

A zsebembe gyűrtem a levelet, és felszegett állal megindultam előre. A déli határterületek felé tartottam. Már-már meg se lepett, hogy ilyen pontos leírást kaptam. Pontosan ezt vártam Pein-samától.  Talán már túlságosan is elvakult voltam vele kapcsolatban, de cseppet se bántam. Akárki akármit is mondott, ő volt az én istenem, akiért az életemet is adtam volna. Egy kívülálló sose érthette volna meg, honnan ez a nagy imádat, de én tudtam: Amegakure azóta él, amióta ő itt van.
Egy bokorban elrejtőzve vártam, hogy a számomra kijelölt férfi felbukkanjon. Biztosra vettem, hogy a faluba még nem juthatott be, szóval türelmes voltam.
Végül körülbelül fél óra múlva jelent meg. Megdöbbenésemre nem volt egyedül. Két – szemlátomást – amegakurei chuunin kísérte őt. Az egyiket még ismertem is. 
Mit jelentsen ez? Ezek a barmok nem látják a fától az erdőt? A lázadók mellé állnak?
Elborult az agyam. A régi, már-már elfeledett borzalmak rémképei kezdtek beférkőzni az elmémbe. Hirtelen eszembe jutott a polgárháború minden szörnyűsége, sőt, még olyan gyerekkori emlékek is, amelyekről addig azt se tudtam, hogy léteznek. Nem, az egyszerűen nem létezik – gondoltam –, hogy ezek a majmok nem látják a különbséget Pein-sama és egy egyszerű zsarnok között. Fel akarják támasztani a polgárháború végre valahára eloltott lángjait…? Mindezek után ellenünk fordulnak? Amegakure ellen fordulnak? 
Amit ez után tettem, talán életem legnagyobb hibája volt, de legalább nyugodt lelkiismerettel, a faluért, Pein-samáért haltam meg.
 
*

– Pehelykönnyű – dörmögte egy férfi. – Amennyi hullát cipeltem már ide mostanság, szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy nő.
– Lehet. Mindenesetre ellenőriznünk kell. 
A két férfi lehelyezte a bebugyolált testet egy fa asztalra. 
– Mondtam én, hogy nő, látod? 
– Te barom! – kiáltott a másik. – Ez nem az a csaj, aki a múltkor itt értetlenkedett nekünk? Aki szerint egy vörös hajú férfi ment be a toronyba. 
– Mondasz valamit. 
– Kár érte! – sóhajtott. – Még olyan fiatal volt. 
Az épületből, angyalszárnyakkal a hátán kilebegett egy fekete köpönyeges nő. 
– Isten angyala! – borult le mindkét férfi. – Meghoztuk a mai szállítmányt. 
– Csak ennyi? – kérdezte ridegen a nő.
– Igen, mára ennyi. 
– Rendben, szép munka. 
Az angyal lebegő papírjai segítségével felemelte a fiatal lány holttestét. Becsukta maga után a hatalmas felhőkarcoló ajtaját, és a hullát Amegakure legmagasabb tornyának legfelső szobájába vitte. 
– Ismerem ezt a lányt – mondta egy érdes hangú, piercingekkel teleaggatott férfi. – Megérdemli, hogy később Peinként újra Amegakure szolgálatába álljon.


A hozzászólást Hateshi összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 28 2014, 22:42-kor.
Hateshi
Hateshi
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 20 + ?


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 611

Vissza az elejére Go down

-= Mesélő Tagfelvétel =- Empty Re: -= Mesélő Tagfelvétel =-

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.