Shinozuka Kazuma

3 posters

Go down

Shinozuka Kazuma Empty Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Shinozuka Kazuma Vas. Aug. 22 2010, 14:47

Név: Shinozuka Kazuma
Ország: Villám országa
Rang: Genin
Kor: 23
Nem: Férfi

Felszerelések: Két*két méter dróthuzal, öt darab füstbomba, Kunai és Shuriken.

Kinézet: 186 centi magas és 80 kg erős-izmos testfelépítésű, haja sötétbarna és állandóan kócos szemei szintén barnák ezenfelül szemüveges mert eléggé rövidlátó. Általában hosszú sötét zöld nadrágot visel, hosszú ujjú felsővel, fejpántját a homlokára kötve hordja.
Jellem:Sokat mosolyog ezért az emberek barátságosan közelednek felé de ez csak egy maszk amit a külvilágnak mutat. Valójában higgadt, megfontolt és rideg és nem kedveli az embereket. Kedvenc mondása "A cél szentesíti az eszközt" és tartja is magát ehhez mindig eléri a céljait, jobb szereti a dolgokat csendben intézni minden felhajtás nélkül, de ha nem mennek úgy a dolgok akkor leveti a "maszkját" nem fél a legalantasabb dolgok használatától sem, és az erőszakban kifejezetten örömét leli.
Előtörténet:
A szüleim sajnos még kis koromban meghaltak.... igen sajnos jól hallod, talán ha ők neveltek fel minden másképp alakult volna. Na kezdjük az elején a nevem Shinozuka Kazuma mint már mondottam szüleim kiskoromban meghaltak így nevelő szülőkhöz kerültem. Ez egészből annyit fogtam, fel hogy anyáék barátjánál kell majd aludnom eleinte még tetszett a dolog kedvesek voltak velem, de lassan elkezdtek hiányozni. Sokszor kérdezgettem őket mikor jönnek anyáék értem de semmi választ nem kaptam, ahogy cseperedtem fel értettem meg hogy meghaltak és soha nem láthatom viszont őket. Érdekes módon hamar megbékéltem a helyzettel hisz alig emlékeztem rájuk, ezentúl megromlott a nevelő szüleim kapcsolata mostoha apám elkezdett inni és verni engem is és a párját is, szegény pára nem bírta sokáig és egyik este elmenekült tőle, engem meg otthagyva talán ha magával vitt volna még lett volna remény számomra, de nem így történt. Hat éves koromban az én megkérdezésem nélkül beíratott az öreg az akadémiára mondván, hogy vegye valami hasznomat de csak nem akart otthon tudni engem és ez kényelmesebb volt neki őszintén nem is nagyon bántam.
Az akadémia évek alatt kiderült, hogy mennyire le vagyok maradva a többiekhez képest akik rendes családban nevelkedtek fel, míg nekem az írás olvasással is gondom volt ők már a chakra használatot gyakorolták. De tudtam minden nappal közelebb kerülök ahhoz, hogy elkerülje otthonról és végre a saját lábamon álljak meg. A napokból hetek lettek a hetekből hónapok és én egyre inkább felzárkóztam az akadémiai társaim mellé bár a tanulmányaimmal nem úgy álltam ahogy ők a fizikai állóképességem az övék felett volt, egy nap mikor kint gyakoroltam az udvar egyik árnyékosabb sarkában pár felsőbb éves közeledett felém furcsám vigyorogva és felém mutogatva.
-Hé te... Igen te, úgy hallom az apád egy részeg disznó. Igaz ez?
Kérdezte aztán röhögésben törtek ki először csak a vállamat rántottam meg, nem igazán akartam szóba elegyedni velük, de nem hagyták annyiban.
-Kérdeztem valamit!
Majd utánam nyúlva vissza rántotta a vállam ahogy fordultam felé orrba vágott mire elkezdett vérezni, ekkor furcsa érzés kerített hatalmába mintha egy gombóc lett volna eddig a gyomromban és most múlt volna el. Ekkor elkaptam a karját és én is megütöttem minden erőmmel mivel nem számított ellentámadásra döbbent arccal esett hátra, de nem hagytam ennyiben a hasára ugrottam és többször is arcon ütöttem a társa rémülten álltak körülöttünk. Mikor abbahagytam az arca tiszta vér volt és pedig felett álltam a távolból pár tanító rohant felénk és szedtek szét minket teljesen feleslegesen én már végeztem. Még aznap behívatták a mostohámat aki természetesen játszotta a nagyszerű mintaszülőt, és megdorgált de tudta ha haza érünk hatalmas verést fogok kapni sajnos igazam lett másnap nem is tudtam iskolába menni amit azzal magyaráztak, hogy biztos büntetésben voltam. Lábadozásom után újra fojtattam a tanulmányaimat hamarosan elég ígéretes növendéknek számítottam, és minden azzal biztatott, hogy nagy Shinobi leszek egyszer de nekem más terveim voltak. Ahogy teltek az évek úgy közeledett a Genin vizsga is.
Engem az utolsók között hívtak be, számomra ez hatalmas büntetés volt egész nap hallgathattam:
"-Én leszek a Raikage... -Belőlem lesz a legnagyobb Shinobi... -Nagyobb ninja leszek mint apukám.."
Pff ennyire röhejes dolgokat mintha bármelyiküknek is halvány esélye is lett volna erre, mikor már épp a fejemet vertem volna a falba a sok hülyeségtől engem is behívtak. Először pár alap kérdést tettek fel, hogy mi a rangsor a ninják között. Ezután egy jutsut kellett bemutatnom mikor ezzel is végeztem kérdőn néztem a vizsgáztatóimra, majd a középső előrehajolt és egy kérdést tett fel.
-Miért akarsz Shinobi lenni?
Majd mosolyogva várta a választ, biztos valami olyanra vártak amiket kint hallgattam fél napig mert a válaszom meglepte őket.
-Nem akarok Raikage lenni, nem akarok lenyűgözni senkit, csak erőt akarok, hogy a magam ura lehessek.
Egy darabig emésztgették a válaszomat majd bólintott és átnyújtott nekem egy fejpántot. A vizsga után nem maradtam ott ünnepelni hanem haza indultam, otthon nem igazán lett lenyűgözve az öreg hisz megint részeg volt. Mikor már nem bírt ébren maradni össze pakoltam az ajtóból még szánalmas pillantással visszanéztem majd elindultam. Magam mögött hagytam Kumogakure-t és útra keltem.
Eleinte bujdostam, de miután nem kerestek túlzott nagy erőkkel bátrabban haladtam és derítettem fel a villám országát, idővel több helyen megálltam és kamatoztattam képességeimet így többnyire mindig volt mit ennem. A gyakorlást és az edzést minden nap folytattam. Pár év múlva kis falun vezetett át az utam mikor észrevettem hogy három ninja halad velem szemben kicsit megijedtem mikor észre vettem, hogy egyikük az egyik volt osztálytársam volt. Feszülten folytattam az utam. Elfutni felesleges volt, csak felhívtam volna magamra a figyelmet, majd mikor elhaladtak mellettem egyikük felém biccentett, és én megnyugodva vettem tudomásul, hogy nem ismertek meg. Ezután elhatároztam, hogy hazatérek, pár nap alatt el is értem a várost, ahova egy nagyobb csoporttal sikerült beosonnom. Kis keresgélés után megtaláltam a régi házunkat, és a régi gyűlölet újra fellobbant bennem mikor odaléptem az ajtó elé. Mikor beléptem volna egy öreg nénike lépett mellém.
-Jajj de jó hogy végre tettek valamit a panaszomra, állandóan csak iszik és folyamatosan részeg.
Csóválta a fejét miközben az ajtóra mutatott, szótlanul bólintottam mintha engem küldtek volna a probléma megoldására ami lényegében igaz volt egy problémát jöttem orvosolni. Határozott mozdulattal beléptem bent félhomály fogadott szemem hamar hozzá szokott és egy székben megláttam, megint részeg volt. Elé álltam mire ő felnézett egy darabig csak nézett nem ismert fel egyből, mikor felismert haragosan dadogni kezdett.
-T..T..Te..te átkozott na majd mos megmutatom, hogy mit is érdemelsz te senkiházi csavargó.
Miközben feltápászkodott alaposan megfigyelhettem sovány volt arca beesett és bűzlött az alkoholtól. Épp egy pálcát akart felvenni amivel engem régen is vert lendítés közben elkaptam a kezét és megcsavartam mire ő hátat fordított nekem, hogy kisebb legyen a csavarás erőssége szemben a falon volt egy tükör abból nézett rám rémülten.
-Felesleges.
Mondtam majd ellöktem magamtól, hogy legyen köztünk egy kis hely de újra nekem támadt csak szépen félre léptem és jobb kezemmel nyakszirten vágtam mire egy halk de jellegzetes reccsenés volt a válasz majd tompa puffanással esett hasra és nem mozdult tovább. Kicsit fellélegeztem hiszen az életem egy szörnyű részét hagytam az ajtó mögött mikor az bezárult. És most elindulhattam megkeresni azt az erőt amire mindig is vágytam.


A hozzászólást Shinozuka Kazuma összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 23 2010, 22:20-kor.
Shinozuka Kazuma
Shinozuka Kazuma

Tartózkodási hely : Kumogakure


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Danzou Hétf. Aug. 23 2010, 09:20

Üdv!
Hát elolvasva találtam néhány dolgot ami hiba az előtörténetedbe:
- Nagyon sok a helyesírási hibád. Sok helyen ahova pont kellene nem raksz
- Ha elhagyod Kumogakure-t engedély nélkül akkor Elveszett ninjává válsz
- Kitől tanultál mikor nem Kumogakure-ban tartózkodtál? Mert egy Genin aki egyből Elveszett ninja lett nem tud magától edzeni és tanulni dolgokat
- Mivel az előtöridbe nem írtad le, hogy bárkitől is tanultál volna, így apád megölése is nehezen kivitelezhető

Ezeket javítsd kérlek.
Danzou
Danzou
Inaktív


Adatlap
Szint:
Rang:
Chakraszint:

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Shikaku Hétf. Aug. 23 2010, 10:53

Szerény személyemnek nincs baja a tanulás nélküli részletekkel. 23 éves az illető, és fingja sincs az alapvető műveleteken kívül másról, de az akadémián tanult gyakorlatokkal fenntarthatja az állapotát. Ez túlkorosság, de mivel képes az alapvető műveletekre képes lesz technikákat alkalmazni.

Amit viszont jobban kiemelnék, hogy tagolni meg kell tanulni. Olvass könyvet, újságot, neten millió oldalt, de szed szét a három soros egybeírt információtömegeket tagolt mondatokká! Enélkül nem fogsz tudni játszani.
Shikaku
Shikaku
Játékos


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin Hancho
Chakraszint: nem lényeges

http://animecomment.blog.hu/

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Shinozuka Kazuma Hétf. Aug. 23 2010, 19:09

Hát köszönöm a véleményt és ne haragudjatok, de nem a történetet néztétek első sorban de ez szubjektív vélemény és pár magyarázatot várnék.
Gaara:
- Nagyon sok a helyesírási hibád. Sok helyen ahova pont kellene nem raksz
-Egy, a mondat végére te nem raktál pontot, meg azután se csak egy kérdőjelet Smile Egy helyen tényleg volt benne hiba azt javítottam. Wink
-Kettő, hogy Elveszett Ninja lettem ez magtól értetődő hiszen elhagytam a falut.
- Kitől tanultál mikor nem Kumogakure-ban tartózkodtál? Mert egy Genin aki egyből Elveszett ninja lett nem tud magától edzeni és tanulni dolgokat
Erre Shizume világított rá, senkitől. Smile Írtam, hogy szorgalmasan gyakorolt de azt nem, hogy bármit is tanult volna. Az utolsó dolog, nem képes megölni a mostoha apját /nem pedig az apját mert az már rég meghalt, tessék odafigyelni/, miért ne ő nem ninja csak egy részeges öreg általában ha valakinek eltörik a nyaka abba belehal.

Shizume:
Amit viszont jobban kiemelnék, hogy tagolni meg kell tanulni. Olvass könyvet, újságot, neten millió oldalt, de szed szét a három soros egybeírt információtömegeket tagolt mondatokká! Enélkül nem fogsz tudni játszani.
Ezen őszintén jó nevettem Smile de tényleg nem bántás kép mondom. Olvasni nagyon sokat olvasok, ez is a munkám része. Smile A szövegkörnyezetre való tekintettel írtam ilyen hosszú és összetett mondatokat, mivel elég terjedelmes de odafigyelek majd, hogy ne folyjon össze a szöveg.

Ha pontosan megmondjátok mi a gond a történettel kijavítom, de ez szőrszálhasogatás amit leírtatok.
Sziasztok.
Shinozuka Kazuma
Shinozuka Kazuma

Tartózkodási hely : Kumogakure


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 120

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Shikaku Hétf. Aug. 23 2010, 21:50

A te változatod:
"Feszülten folytattam az utam elfutni felesleges volt csak felhívnám magamra a figyelmet, mikor elhaladtak mellettem egyikük felém biccentett és én megnyugodva vettem tudomásul, hogy nem ismertek meg. Ezután elhatároztam, hogy hazatérek pár nap alatt elértem a várost ahova egy nagyobb csoporttal sikerült beosonnom kis keresgélés után megtaláltam a régi házunkat, a régi gyűlölet újra fellobbant bennem mikor odaléptem az ajtó elé."

Egy a pár lehetséges, de nagyságrendekkel helyesebb és értelmezhetőbb változatok közül:
Feszülten folytattam az utam. Elfutni felesleges volt, csak felhívtam volna magamra a figyelmet, majd mikor elhaladtak mellettem egyikük felém biccentett, és én megnyugodva vettem tudomásul, hogy nem ismertek meg. Ezután elhatároztam, hogy hazatérek, pár nap alatt el is értem a várost, ahova egy nagyobb csoporttal sikerült beosonnom. Kis keresgélés után megtaláltam a régi házunkat, és a régi gyűlölet újra fellobbant bennem mikor odaléptem az ajtó elé.

Hogy miért ez a szőrszálhasogatás? Talán te tudnál így játszani, de mások, akik jobb helyzetben naponta olvassák majd a postjaidat talán zavarónak találják, hogy összefolynak az információk, nincs logikus törés vagy átvezetés a gondolatmenetek között, és ez sajna sokban ronthatja a játékélményt. Ez egy fórumos oldal, ahol erre figyelni kell, mert ezen alapszik a játék, és mindenki élvezete. Nagyon jól ismerem az oldalt, és a nagy részünk csak itt veszi rá magát az olvasásra, és talán ezen gyakorlatlanságunk miatt fárasztó is, ha a szövegen kell bogozni.
Nem mondom, hogy mindenki aki itt van tökéletes, sőt, de a szövegbeni tagolás ilyen mértékben senkinél sem volt még rossz az itteni pályafutásom alatt. Koránt sem akarlak eltántorítani, mert még a válaszodból is az tűnik ki, hogy aktív és lelkes emberke leszel, ha játszol, de ezekre figyelj oda, mindenki érdekében.

És még mielőtt tovább folyna az értelmetlenség, nem vitázni jöttem, csak a számomra értelemszerű dolgokat jelentettem meg előtted és Gaara előtt is. Itt nem szokás a vita, mert nincs rá szükség, és nem is mellesleg ritkán fordul elő, hogy nincs igazság abban, amit a staff kitalál, ha meg mégis, amint láthattad gyorsan jön segítség. Éppen ezért is szólok; ismerős vagyok jó pár fórumon olvasóként, és ez a típusú vitakezelés, ami sok oldalas flameket szül mindenhol, túlzottan provokatív. Nem kell kiemelni senki válaszát, mert mindenki képes követni a másik gondolatmenetét, illetve van okunk arra amit mondunk, hisz staffként mi tudjuk milyenek a szokásaink, és mire figyelünk oda, ezért a legelső reakcióban kérj magyarázatot, ne ellenérvet tálalj.
Shikaku
Shikaku
Játékos


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin Hancho
Chakraszint: nem lényeges

http://animecomment.blog.hu/

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Shikaku Kedd Aug. 24 2010, 20:55

Látom át lett másolva a javított rész, és mintha javítgattál volna a többi részben is. Reméljük így már menni fog, és például csak-csak javulgat itt a helyesírásod - reméljük...

A szokásos:
Szint: D
Rang: D
100 chakraszint
Túlkorosság: Specializáltnak számító taijutsu edzettség (-10% chakraszintkövetelmény), és általános nehézségek minél magasabb szintű nin- és genjutsuk tanulásánál (+20% chakraszintkövetelmény). (Speciális képességhez tessék felírni.)
700 ryo
Kumogakurei alapjutsu, ha elfogadod a villám elemet (így csak +10% chakraszintkövetelmény a raiton jutsukra).
Shikaku
Shikaku
Játékos


Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin Hancho
Chakraszint: nem lényeges

http://animecomment.blog.hu/

Vissza az elejére Go down

Shinozuka Kazuma Empty Re: Shinozuka Kazuma

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.