Határvidékek

+4
Uchiha Tomo
Uchiha Amaya
Uzumaki Kushina
Sai
8 posters

Go down

Határvidékek Empty Határvidékek

Témanyitás  Sai Kedd Márc. 20 2012, 09:24

Az ország peremterületei. Jobbára igen emberpróbáló hegycsúcsokat, emelkedőket és lejtőket, szakadékokat kitüremkedéseket dédelgető tájakról van szó, amelyeket pár helyen metsz keresztül egy-egy járhatóbb völgy vagy ösvény, amelyeket a kereskedők és utazók is használnak.
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uzumaki Kushina Vas. Júl. 09 2023, 18:45

[Uchiha-küldetés]



Kíséret


A faluhatárt elhagyó macskaköves útvonalon zötykölődő kocsiban Habiki egy pillanatra felvonja a szemöldökét Amaya szavai hallatán. – Ezzel a hozzáállással talán tovább is tudsz élni majd, mint a többiek. Bár a kötelességtudatot a régmúltban gyökerezve táplálták belénk, túl sokra nem mennek majd vele a saját egójuk terhe alatt roskadozva. Ez a küldetés a képességeitek és készségetek bizonyítása végett van elsődlegesen… bár én egyáltalán nem tartom jó ötletnek azt, hogy ennyi csiszolatlan gyémántot a maguk kiforratlan helyzetében egy háborús potenciáltól gyöngyöző diplomáciai levesbe vessenek mint holmi ízadalék. - A kettejük beszélgetése megmarad a beszélgető felek között, hiszen úgy, ahogyan a kinti formációszervezés sem hallatszódik be, úgy a halk szavaik sem szűrődhetnek ki. Az általuk megtett út azonban nem teljesen zárt a számukra sem, mivel a kocsi oldalán található egy aprócska elreteszelt, koszos üvegű ablak, amit szükség esetén – kommunikáció vagy éppen friss levegő végett – ki tudnak nyitni.

– Az út, legalábbis ilyen haladási tempó mellett, hosszúra fog nyúlni. Időtöltésként akár mesélhetnél magadról. – A férfi hanglejtéséből is egyértelműen hiányzik az a mondatvégi felütés, ami a nyelvtani szerkezet alapján a kérdőmondatot jellemzi, azonban még így is túl szelíd a megfogalmazás ahhoz, hogy parancs legyen. Patricius arca udvarias érdeklődést mutat, azonban ez a shinobitársadalom tagjainál talán az egyik leggyakoribb álarc. – Ki tudja, még talán azt is meg tudnám majd jósolni, hogy a múlt és a történelem megismétli-e majd önmagát.


***


Az út lassan elfogy az őrséget betöltő shinobik lába alól és ekként a kocsi is rázósabb terepre érve hol lassít, hol irányt vált, hogy egy-egy nagyobb gödröt kikerüljön. Elvégre a kocsiból csak egy áll a rendelkezésükre: minden felszerelésből és fegyverből lehet náluk több, ahogyan felölthető szerepből is lényegében – a határátkelőig legalábbis – számtalan állhat a rendelkezésükre; nemes azonban gyalogosan nem utazik. Reiji erre való tekintettel különös gondot fordít arra, hogy az a semmitmondónak tűnő portéka ne szenvedjen kárt, mivel ő tudja az igazat: a Sziklák Országa a rejtekfalu és az ország urának vidékét leszámítva veszélyes, kietlen táj, ahol nem tudnak minden egyes településen ilyesfajta – sőt, lényegében bármilyen – kocsit vásárolni vagy akár eltulajdonítani.

– Önök közül ki az, aki jártas, vagy legalábbis jártasnak vallja magát a nemesi kommunikációban? A célszemély őrségét leszámítva feltételezhetően több jómódú vendég is feltételezhetően meg fog szállni ott, ahova az emberünket várják. Ami engem leginkább aggaszt – téved itt akarva-akaratlanul a tekintete Hideki irányába - az az, hogy az ilyen fontos szerepet betöltő nemesi ifjak köré beválogatott őrség tagjai nem csak a fizikai erejükről és a védelmi képességeikről tesznek tanúbizonyságot, hanem a protokolláris etikett szerteágazó aspektusairól is.

A némileg aggodalmaskodó véleményét, mely szerint a klántagok némileg a csapzott és éhező, utcalétre utalt vadkutyákhoz hasonlóan viselkedtek és acsarkodtak – tisztelet a kivételnek -, természetesen megtartja magának. Megtartja magának azon gondolatát is, hogy ilyen értelemben ildomos döntés volt Yashát az őrség élére meghagyni, mivel első ránézésre a verbális kommunikációjával és a modorával gond aligha lehetne. Mayut szintén alkalmasnak találja egy ilyen helyzet kezelésére, mivel a halkszavú uchiha kimért és a szavai tisztán, dallamosan csengenek, noha talán a két nő közül Yasha kiállása határozottabb és szinte maszkulinabb. Hidekit azonban egy olyan kártyalapnak találja, ami hiába van a kezükben, annak tartalmát mégsem ismerik: vagy ütőkártya lesz a férfi kiszámíthatatlansága és szkepticizmusa, vagy pedig léket üt a küldetésük hajófalán.


Bajkeverők


Az égen madár sikoltás töri meg a csendet: egy valamire való shinobi tudja, hogy több madárfajtát is használnak mind a civilkatonaság, mind pedig a shinobik berkein belül, hiszen – a kiképzésük függvényében – kiváló hírvivők és tökéletesen alkalmasak arra, hogy az égboltot átszelve különböző egyéb jelzéseket adjanak le az állomásozó őrök részére.

Ez a ragadozómadár azonban a mélyrepülését nem a határvidék, hanem a kietlen pusztaság irányában teszi meg, a mélybe egy pillanatra lebukva pedig a következő minutumban a vacsorájával együtt emelkedik ismét a magasba. Bár talán nincs is mi miatt aggódniuk, hiszen ők csak egyszerű vándorninják, akik csak a legközelebbi határátkelőhöz tartanak.

Tekintettel arra, hogy sem a csapat többi tagja, illetve a kérdéskörben közelről is érintett Shigeri is kvázi jóváhagyta Tomo osztagvezetői kinevezését, így a parancsnoki pozícióba került uchiha a megfelelő önbizalommal vezeti a kéttagú osztagot az egyszerű hivatali helyiség irányába. Tekintettel arra, hogy elvileg nyílt lapokkal játszanak – vagy legalábbis egyértelműen ezt a látszatot kívánják kelteni – a hivatalnokok részére, így a legtermészetesebbnek tűnő hétköznapi magatartással közelítik meg a hivatalos útszakaszon keresztül a határátkelőt.

Mint ahogy az majdhogynem mindenki számára ismeretes, egy határátkelő mindig két helyiségből áll: az egyik a kiléptetést, a másik a beléptetést szolgálja. Tomo előtt azonnal egyértelművé válhat – már méterekre is az országuk hivatalnokától -, hogy az országuk oldalán nem ütközhetnek akadályba. Talán a sziklák oldalát morzsoló szél az, ami ezt sugallja neki, de leginkább a hivatalnokok öltözéke az, ami megnyugvással töltheti őt el: bár Yamagakure no Sato nem egyenlő a Sziklák Országával (márpedig a határátkelőket ezen utóbbi hatalom látja el személyzettel és eszközökkel, fegyverekkel), és így volt az egykoron Konohával és a Tűz Országával is, mégis az oldalukon szolgálatot teljesítő határőrök ruházata szokatlan és különös módon kifejezetten sok yamagakurei elemet használ fel: a ruhák szabása, a vélt rendfokozatok jelzése, de mintha még az uchiha klán jele is – ugyan részekre szedve és el-elrejtve a ruházat különböző pontjain – megjelenne.

Mivel azonban az aprócska osztag vezetője Tomo, így ő is az, aki végső soron átnyújtja a dokumentációkat az első átkelő őrei számára. A hivatalnok gyorsan átnézi őket, de mivel mindösszesen két személy beazonosításáról van szó, így nem tölt el velük sok időt. A hivatalnok tekintete úgy ugrik fel Tomo arcára, mintha a katonai felettesének tenne jelentést: - Ugyan a kedves kollégáink – vándorol a tekintete a határ túloldalára – által fogadott paranccsal voltak gondjaim, de magukat még átengedik, ha azonnal átkelnek a határon. Ha az átkelést nem ma akarják megtenni, akkor ezzel a később problémák lesznek, mivel a határt és a határátkelőket lezárják. – A férfi a megfelelő pecsétekkel ellátott dokumentumokat visszanyújtva tárja ki a szabad karját az átkelőre invitálva a két érkezőt.

Az átkelő elnevezés egyszerre költői és roppantmód egyszerű is, hiszen ténykérdés, hogy a híd, amin áthaladnak, az egy átkelő, de az ember többre, illetve stabilabb tákolmányra számítana: ezt ugyanis csak az ezredik – határokkal kapcsolatos – istenhez fűzött ima tartja egyben és a levegőben. Egy shinobi természetesen egyébként is egy masszívabb termet, mint egy egyszerű szolgálólány, hiszen az izomzat nem egy pehelysúlyú tényező, de a felszerelésük is (már amennyiben nem mindet tekercsben vagy pecsétben hordják) ront a helyzetükön. A foszladozó kötéllel rögzített híd palánkjai roskadoznak a lábaik alatt és minden lépés egy újabb bátorságpróba. A völgyön átsüvítő szél ringatni kezdi mind a kötélhidat, mind annak átkelőit; hajukba és a ruháikba kapva próbálja őket visszatuszkolni a földre, ahonnan érkeztek (de nem származnak). Nem ugorhatnak le, mert egyfelől fogalmuk sincs, hogy milyen mélyen van a talajszint, vagy mi az, amiben fennakadhatnának, másfelől pedig az itt már a nyílt háború jele lenne még a vándorok számára is, hiszen őket a Sziklák Országának őrsége átengedte pecséttel, kereszttel, adjonistennel. Egy ilyen ingatag környezetben, ahol egyáltalán nem garantált az egyenesen és egy szintben haladás – hiszen a szél ezt teljességgel lehetetlenné teszi -, így a mozgást gyorsító chakrabehatás is kizárt. Ekként hétköznapi módon kell haladniuk: vagy egymásba, vagy a kötélbe kapaszkodva, lépésről lépésre dacolva a széllel, ami süvítve vájja tovább a völgyet, vagy szurdokot, ami a sötétségben elveszni látszik a talpuk alatt és ami épp úgy csilingel Shigeri fülében, akár a haldoklók sikolya: röviden és élesen.

A túlpartra érve a szél elcsendesül és könnyed megnyugvás tán ismét szilárd talajra érni, de a hivatalnokhoz érve és a részére átadva az iratokat Tomo gyorsan láthatja, hogy a hídon való átkelésük a legkisebb gondjuk volt.


Kíséret


Habiki a kocsijuk zötykölődéséből az összeráncolódó szemöldöke alapján egyértelműen konstatál valamit: a háta mögötti, a kocsis felé beszélő reteszt húzza el és a könyökével a kocsi falát kétszer határozottan megveregetve jelzi hallhatóan, hogy beszélni kíván Reijivel: – Miért lassítunk ennyire? – Mikor az utolsó szó elhagyja az ajkait, a kocsi, ami az utóbbi időben csak felfelé haladt, szinte teljesen megáll. A dombtetőre ért kocsi vezetője ül ugyan a legmagasabb pontot, de az elöl lévő shinobitársa is nagyjából vele egyidőben tapasztalhatja ugyanazt, amit Reiji. Az út egyfelől innen végre lefelé ejt, így talán tudnak majd gyorsabban haladni – ami jó hír -, ezzel szemben azonban egy kitört kerekű szekér állja félig meddig az útjukat, ami egyáltalán nem meglepő, ha az ember figyelembe veszi a nemlétező út minőségét.

A rostokló sorba keveredett szekér körül többen is ügyködnek, bár inkább az elmondható a helyzetükről, hogy négyen nézik, ahogy egy ember dolgozik, ami felettébb különös, bár könnyen meglehet, hogy utasok csupán, akik nem értenek a fizikai dolgokhoz. - Egy lerobbant szekér van előttünk, félig az úton, félig annak oldalára sodródva. – Jelenti röviden Reiji, amit az őrség tagjai és Amaya is hallhatnak. Amikor a kisodródott szekér oldalán állók közül egy ember észreveszi a dombtetőn ácsorgó társulatot nagy hévvel kezdi el kalimpálni a karjait, mintha le akarná őket inteni. - És úgy vélem, észrevettek bennünket; mi a következő lépésünk?

A kocsijuk belső részéből egy pillanatig semmi nem hallatszódik ki: sem szó, sem mozdulat nesze; csak Amaya érezheti Habiki pillantásának súlyát. – Miért engem kérdezel? A döntést az őrség vezetőjére hagyom. – A beszélő retesze egy határozott csattanással zárul, ami ebben a helyzetben épp olyan, mint a pulpituson a kalapácsütés.

Reiji talán most először tör szerepet: hármat pislog tétlenkedve, mint aki megilletődött. Ennek ellenére gyorsan összeszedi magát és fordul kopottas bőrülésében Yasha felé: - Yasha-dono döntése alapján haladunk tovább. Ha észszerű sebesség mellett haladunk és ügyelünk a gödrökre, akkor talán kikerülhetjük őket, vagy megállhatunk mellettük. A határ már közel van, feltételezhetően egy irányba megyünk. – Az észrevételét azonban, hogy a megrekedt társulat az egyetlen, akikkel eddig találkoztak, holott ez egy főútvonal megtartja magának, hiszen ez eléggé egyértelműnek találja. Másfelől nem akarja elátkozni az utat sem.


Bajkeverők


- Nocsak, nocsak. – Pillant fel a Madarak Országának határőre, miután a papírokat szemügyre vette. - Vándorok, akik éppen a legközelebbi határátkelőhöz tartanak? Együtt? Ez nem szokásuk. Főleg nem határzárkor. - A férfi az iratokkal pár aprócska lépést elsétálva fordul ismét a két érkező felé, szavait mindkét shinobinak címezve: - Mondják csak, merre, melyik országban, országokban jártak az utóbbi három évben? – A férfi hangja kötözködő, de bosszús is, mint akit éppen az ebédszünetétől fosztott meg egy indokolatlanul akadékoskodó ügyfél. Mindeközben lényegében a munkáját végzi, és teszi mindezt úgy, mintha a világnak tenne ezáltal szívességet; a jellemére tehát könnyű következtetni. Ténykérdés azonban, hogy a vándorokmány nem csak egy engedély, hanem olyan, akár egy útlevél; egy hétköznapi shinobi csak meghatározott küldetés erejéig és feltételekkel lépheti át az országhatárt, a vándor azonban az engedélye alapján bármikor, de ezt nyomon is szokták követni ugyanezen okmányán, ezzel szemben az elveszett shinobi illegálisan ugyan, de oda megy és akkor, úgy, ahogyan kedve tartja és képességei engedik.

- Ó, ugyan, én tudom, hogy a másik – int itt az eddig háttérbe húzódó őrtárs Shigeri felé - mi célból kíséri emberünket, nem kell ehhez matematikus. Drágám, édes csibém, fánkomon a máz: maradj itt velünk inkább. Ez a szárazajkú, tépázott hajú kisfiú aligha lehet kedvedre, fogad ínyére. Én azonban az álmaid és rémálmaid embere vagyok. – A második, férfiúi közeledést tanúsító alak Shigerihez lép közel, túl Tomon, miközben az első határőr megköszörüli a torkát. Újra, újra és újra, mintha ez egy gyakori esemény lenne eme szent hivatali falak között. Az ember két dolgot nem választ (és nevelhet) meg: a szüleit és a kollégáit.

A helyzet azonban adott: nem haladhatnak át egészen addig, amíg ezt a helyzetet nem rendezik vagy így, vagy úgy, vagy itt, vagy ott: míg ketten kérik őket számon, addig ketten ülnek asztaloknál, papírmunkát végezve. Az egyikük, akik Tomohoz ül közelebb, hozzávetőlegesen kettő méter távolságban olykor-olykor felpillant, mintha szégyenkezne kollégájának nőigényén. A másik alak Shigerihez ül közelebb, szintén nagyjából kettő méterre, tehát az előbbi irodistához képest átlósan, ő azonban fiatal, szinte amolyan ifjú titán akar lenni a papírmunka terén, mivel nem figyel a körülötte zajló dolgokra; se a céltévesztett flörtre, se másra. Egyelőre. A hivatali helyen túl további őrséget egyelőre nem látni, de a híd túloldalát az egyik ablakból könnyű kiszúrni, hogy a visszavonulásuk nincs elzárva.

Jelenleg tehát vagy jól irányzott szavakkal vágják ki magukat, vagy teszik ugyanezt pengével és vérátkos szemük által.


Kíséret


– A shinobi valója a döntései alapján ismerszik meg: no nem az ereje, legyen az fizikai, spirituális vagy mentális. Ezeket könnyű megszerezni és halmozni. Egy valamire való shinobi ezeken túlmutat. – Hangzik még el Habiki szájából a kocsijában még mielőtt bekövetkezne az a fejetlenség, amit úgy tűnik, várva vár.



// A technikákat felírhatjátok, ezen túlmenően akkor felírom:
Tomo: 300+30=330 ch, 73+30=103 elosztható tjp
Mayu: 261+30=291 ch, 7+30=37 elosztható tjp
Hideki: 340+30= 370 ch, 47+30=77 elosztható tjp.

Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uzumaki Kushina Vas. Júl. 09 2023, 18:52

Uchiha csoportos küldetés határidő: 2023 július 23 éjfél.
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Amaya Pént. Júl. 21 2023, 21:19

Egy baljós frigy – Uchiha küldetés



Talán túlhajszolom magam ebben az életnek nem nevezhető, élni vágyó, ékeskedő, életlen, értéktelenségben.
Talán.
Talán kevés vagyok a világ hatalmas játékában ahhoz, hogy helyezést érjek el a végén.
Talán.
Talán már árral se tudok folyni, már nincsen mivel menni. Hat csermely közül csak én vagyok kiszáradva.
Talán.
Talán nincs értelme színlelni. A világom színtelenségében üde a szürkeség gyermeteg fénye, ami az arcomat süti. Elvétve elfelejtem, hogy nincs hova hazamennem. Kergetem a képeket, mint lepkét a hálóval, de mind tovaszáll. Nincs múlt, haldoklik a jelen, és lehetetlen a jövő. Elmúlik az érzés, mi bennem rejtve leplezetlen leeresztve lapult mióta lépéseimmel előszőr mélyre tapostam őket. Harmatos szél viszi tovább lelkem tengerpartján a megfeneklett csónakot melyben valaha a személyiségem fogta az evezőket. Léket kapott, elrohadt a fa. Nincs evező, nincs hajó, nincs part, nincs lélek. Lelketlen porhüvelye lettem egykori önmagamnak. És talán nem is akarom már megtalálni, hogy ki is voltam.
Talán...
Talán.

Szavaimat egy pillanatra meg is bánom. Élesen csattanó nyelvem könnyed dallamos ritmusba csomagoltam, mintha a véleményem valaha is többet számított volna, mint egy bot a békanyálba dobva. Habiki felvonta a szemöldökét. Tekintetem azonnal lesütöm, elfedve a benne halványan kacagó önostorozást. Arcomra gyér púderrózsaszín pír szökik és legszívesebben aprócska szálanként szaggatnám le magamról a feszülő bőrt.
A kocsi csak zötykölődött tovább.
Nem tettél semmi rosszat.
Egy csődtömeg vagyok.
Mint az örök sötétségben gyúló gyufaszál finoman táncoló lángja, testemből a félelem zsibbadva érte el ujjaim végét és onnan szállt tova a férfi szavai után. Szárnyra kapott lelkem bátorsága és csak repült a kíváncsiság szellőjén.
A koszos üvegű aprócska ablakra pillantottam. Nem hallottam kintről beszédet, az út monoton zaja se szűrődött be hozzánk. A kocsi biztonságot nyújtott a faláról lepattanó szavaknak.
Miért is ne lehetnél önmagad?
Miért is ne?
De miért is ne lehetne ez egy teszt? Egy próba? A lojalitásom fő megmérettetése? Miért ne lehetne ez a kihallgatásom? Mert mi van, ha rosszul válaszolok és az életembe kerül? Ha itt helyben lenyakaz? Vagy ha a küldetés után vájják ki a szemem majd raknak ki Konoha kapujában? Mert a világ nem lehet ennyire bársonyosan puha fekhely. A világ zord. Az emberek kegyetlenek.
Talán... – arcomra a félmosoly, mint áldozatát fojtó anakonda, úgy kúszott fel, ahogy újfent felettesemre néztem – Bár megeshet, hogy a diplomáciai leves helyett megtette volna elsőre egy könnyed előétel is a dolgát. – egy hülye vagyok – A bizonyítási vágy nagy teher.
Sőt. A legnagyobb teher. Egy akkora teher ami nem csak a válladat, de az egész lényedet nyomja. Ami szorítja a szíved, mikor az vért pumpálna. Ami megtölti levegő helyett a tüdőd. Ami kifacsarja a lelked, mint egy használt rongyot.
Néha letehetnéd ezt a súlyt.
Én magam vagyok a súly, Ekō.
Habiki úgy beszélt velem, mintha csak egy kávézóban társalognánk. Mintha ő nem épp az életét adná fel, én pedig nem épp segíteném ebben. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne az, hogy mi most beépülünk, álcázzuk magunk, őt pedig kicseréljük valami kis nemesecskére. Vajon valaha visszatérhet majd a saját életébe? Vajon vissza akar egyáltalán térni?
Ismét elmosolyodtam. Talán egy gyermetegen elfojtott kuncogást is megengedtem magamnak. Sajnáltam ezt a férfit. Ki tudja meddig és miért kell otthagyni az eddigi életét. Már, ha volt eddig élete. Nekem nem fájna mindent hátra hagyni, nincs semmim.
Nem vagyok túlon-túl érdekes téma, ezt előre le kell szögeznem döntöttem oldalra a fejem – főleg a varázsgömb nélküli jósláshoz – ez talán sok volt. Sőt, biztos sok volt. Ennyi volt a könnyed beszélgetésnek, most tuti lekap a tíz lakkozott körmömről. Most mosolyogj úgy, mint akinek van szíve, Amaya. Még a fogaim is kilátszódtak a vigyorból, amivel a szavaimat erősítettem meg. Majd visszatértem a barátságos, kevésbé vigyoros formámhoz.  – Itt mindannyiunk története egy végbe fut ki. Éltünk, tanultunk majd meghaltunk. És most megint élünk, megint tanulunk, és egy nap megint meghalunk Ne filozofálgass, ennél unalmasabbakat nem is mondhatnál. Engedd közelebb Amaya. Beszélgess, ha kérdeznek. Ha érdeklődnek válaszolj. De valószínűleg nem érdekli tényleg, amit mondok. Csak az időt ütné el. Nem lehetek nyílt.  Mert mit veszítesz vele? Talán belehalsz? Eko nevetett. – De pontosan mire kíváncsi? – Mert én tudom én mire vagyok kíváncsi.
Arra, hogy várja-e otthon élet, amihez hazamenjen?
Arra, hogy retteg-e? Hogy miképp képes feladni magát.

***

Lassan megyünk. Ki tudja miért. Habiki kinyitotta a kocsis felé nyíló reteszt majd könyökével kopogott. Én nem láttam rendesen ki azon a kis ablakon. Éppen csak részleteket vettem ki a kocsis alakjából és abból, hogy talán felfelé haladhattunk.
Lerobbant egy szekér.
Fasza.
Fasza.
A velem szemben ülő férfi pillantása nehezebb volt, mint maga a kocsi amiben utaztunk. Habiki rangban Reiji felett állt, ez egyértelmű lett volna akkor is, ha a raktárban nem látom a kis gerendácskákat a vállukon. A döntést mégis lesöpörte magáról. Hisz ő már nem magas rangú shinobi, csupán egy nemes.
Te pedig csupán egy szolgáló vagy.
A retesz pedig bezárult.
Árulja el nekem a titkot – szöktek ki számon a szavak. Mintha csak lelökték volna magukról a láncokat, amelyek gondolataimban tartották eddig fogva őket. Suttogtam szégyenemben. Talán sok vagyok már. Rangban alatta állok, nem szabadna még csak kérdéseket sem feltennem. Talán most utoljára szólalok meg. – hogy van ereje elhagyni az életét, valaki máséért?
Nos Ekō, örülök, hogy ismerhettelek.

***

Habiki szavai még visszhangot vertek fejemben. Döntései alapján ismerszik meg a shinobi.
Talán az én döntéseim nem voltak életemben helyesek.
Talán...
De majd egyszer. Egyszer talán.
Talán...
Uchiha Amaya
Uchiha Amaya
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 345
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 175 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 165 (C)
Ügyesség/Reflex : 220 (C)
Pusztakezes Harc : 175 (C)


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 330

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Tomo Szomb. Júl. 22 2023, 23:07

Egy baljós frigy - Bajkeverők


Ahogy régebben mondák a nagy bölcsek, az utazás a fontos nem a cél. Jelen helyzetünkben az utazásunk egy nem éppen szokványosnak nevezhető határátkelőhöz vezetett minket. Shigeri, ahogyan azt vártam értemben nem tudott hozzátenni semmit az ötletemhez, úgy viselkedett, mint egy durcás kisgyerek aki csak azért fogad szót és teszi amit tenni kell, mert egy felnőtt mondta. Éreztem, hogy nem kedvel, mondjuk az okát egyáltalán nem értettem. Igaz a bemutatkozáskor én is egy arrogáns pöcs voltam, csak úgy, mint a többiek, de szerencsére az igazi valóm hamar a felszínre tőrt, így visszagondolva akkor sem bántam vele rosszul, szóval nem tudtom hova tenni ezt a hozzáállást. De mindegy is.


Időközben megérkeztünk az első ellenőrző pontra, ahol a vártnál gyorsabban és gördülékenyebben mentek a dolgok. Miután ellenőriztek minket az őrség tovább engedett. - Most kell mennünk, mert egy határzár elronthat mindent. - mondtam Shigerinek. Ahogy elém tárult „A” határátkelő egy pillanatra megfagyott bennem a vér. Végignéztem a rozoga tákolmányt és egy pillanatra elgondolkodtam azon, hogy tényleg itt szeretnék-e lenni most ebben a pillanatban? Sok választásom nem volt, így elindultam. - Szerintem ne nézz le, csak magad elé, úgy sokkal könnyebb lesz. - mondtam Shigerinek és bár statisztikák mutatják ki, hogy az ilyen esetekben erre a mondatra reagálva mindenki lenéz, én próbáltam tartani magam. Folyamatosan az járt a fejemben, hogy már nincs messze a túloldal. Meg amúgy is, mennyire szánalmas hálál lenne egy küldetés úgymond nulladik napján meghalni harc nélkül, semmi mérgezés, vagy orvtámadás, vagy valami hanem szimplán csak szétloccsanni egy véget nem érő zuhanás végén. „Fincsi” futott át fejemen a gondolat.


Örök élet és egy nappal később sikeresen szilárd talaj éreztem újra a talpam alatt. - Na ez sima liba volt, nem? - próbáltam viccelődni a társammal, bár eddig erre nem volt vevő, hiszen tartania kell magát a „énvagyokalegdepisebb” és a „haragszomazegészvilágramindenkikapjabe” életérzéshez, csak úgy mint a többiek, akik szintén ezeket a táborokat erősítették. Bár nem a legjobb pillanatban azért eszembe jutott, hogy számukra nincsen semmi az életben amit élveznének? Vagy ez a nagyon mélabús bosszúszomjas dolog annyira szórakoztató lenne, hogy más élvezetekre nincs is szükségük? Érdekes kérdések, de a valóság megint közbe szólt.


Ez a határőrség már nehezebb falat. Jobban szervezettek és komolyabbak is, mint a másik oldalon. Az első fickó felszólalása után szimpatikussá kezdett válni az a rozoga híd. Inkább azon szaladgálnék egésznap, minthogy ezekkel a kamu bürokratákkal szájkaratézzak. - Uraim, az, hogy nem sokára határzár arról én, vagyis mi a társammal nem tehetünk. Nem tudom, hogy itt ebben az országban mennyire fejlett az információs rendszer, de a másik oldalon vannak hibák, így mi is az imént értesültünk arról, hogy határzárra készülnek. Csak magunk közt megjegyezném, hogy ha esetleg panasszal élnék a vezetőjük felé akkor nem biztos, hogy jól járnának, de mindegy is, most nem erről van szó. Mint azt láthatják egyszerű vándor szerzetek vagyunk, minimális felszereléssel és érvényes papírokkal. - kezdek bele a mondandómba, ám nem kerülgethetem tovább a forró kását a kérdéseire is válaszolnom kell. - Tudja az elmúlt három évet a Sziklák Országában töltöttük. Nem tudom mennyire ismerősek arra felé, de valljuk be azért nem a legszebb táj mind közül. Szerződéses munkánk volt, ami szerencsére pár napja lejárt, így végre elhagyhattuk azt a kopár vidéket. Elegünk lett a szélsőséges időjárásból és a majdnem teljesen megművelhetetlen földekből, ezért most itt vagyunk. - míg nem létező előéletünk történetét magyaráztam feltűnt, hogy a másik őr Shigerinek kezdi csapni a szelet. - Én az Ön helyében nem tenném. - jegyzem meg kedvesen és figyelmesen a férfinak, hogy inkább hagyja a lányt. - Szerintem ha jobban körül néz biztosan talál helyette sokkal szebbet és okosabbat. - bíztam benne, hogy Shigeri nem veszi sértésnek a szavaimat, de el kell kerülnünk a zűrzavart, mert különben elszabadul a káosz és veszélybe kerül a küldetésünk.


Igyekeztem meghúzni a váratlant. Abban az esetben ha tovább akadékoskodik az ellenőr: - Mennyi? - teszem fel a nagy kérdést. - Maguk itt hivatalnokok és határőrök, nem hiszem, hogy többet kapnának havi 5-10 ezernél. Szóval mennyi? 12 megfelel? - finoman hátra csúsztatom a jobb kezemet a derekamhoz, ahol a wakizashim és amúgy a tárcám van. Ha a férfi elfogadja az összeget akkor a tárcámat veszem elő, viszont ha továbbra sem hajlik abba az irányba amit én szeretnék akkor a fegyveremet rántom elő, és igyekszem gyorsan és a lehető legkisebb zajjal elválasztani a fejét a testétől.
Uchiha Tomo
Uchiha Tomo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 270
Elosztható Taijutsu Pontok : 103

Állóképesség : 170 (C)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 250 (C)
Pusztakezes Harc : 100 (D)

Specializálódás : Sharingan, 1-es Tomoe


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 340

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Mayu Hétf. Júl. 24 2023, 00:48

[Egy baljós frigy - Uchiha küldetés]

Jó lett volna, ha legalább a küldetés egyik része simán megy. Yasha lett az őrség vezetője, amit Mayu támogatott és Hideki sem ellenzett, mégis úgy érezte, klántársa nincs megelégedve a szerepek leosztásával. Legalább is erre következtetett a szótlanságából. Azt azonban elárulta, milyen technikákban jeleskedik.
*Ért a fegyverekhez és a közelharchoz. Jól ki tudjuk egymást egészíteni, ha harcra kerülne a sor. És tekintve, milyen küldetést bíztak ránk, valószínűnek tartom, előbb vagy utóbb sor fog kerülni rá.* Miközben gondolatai agyában cikáztak, kissé lemaradt, mert Yasha rá bízta a hátsó védelmet.
Az út kezdetben eseménytelennek tűnt, a sziklás táj kevés változatosságot biztosított. Mayu gyakran gondolt két társára, akik külön úton haladtak. Amaya is sokszor eszébe jutott, egy belső hang agya eldugott részében folyamatosan kiáltozott, lehet jobb lett volna, ha vele tart és őr helyett szolgálónak áll. A kocsiból semmilyen zaj, még a beszéd sem szűrődött ki. Figyelmét inkább a külvilágra fókuszálta, hiszen védelmi feladatot látott el. Dojutsuja nélkül is jól boldogult, megtanulta kifigyelni a környezetét eredeti, fekete színű lélektükreivel.
A Yamagakuréból kivezető út hamarosan elfogyott, helyette jóval nehezebb terepen folytatták tovább. A három shinobi könnyedén vette az akadályt, ellenben a kocsi igencsak változó iramot diktált. A chuunin ezen nem csodálkozott, hiszen Reiji ismerte az országát, ő mozgott itt otthonosabban. Mayu ismét körbenézett, néhány hete tért csak vissza ebbe a világba és most végre kilépett a falu árnyékából. Maga sem tudta volna megmondani, mire számított, de belsőjében csalódás szikráját vélte felfedezni. Egyszerűen haladtak tovább a Sziklák országában.
*Semmi. Mégis mit vártam?* Tette fel magának a kérdést. *Jobban belegondolva, lehetne teljesen zökkenőmentes utunk, minden a tervek szerint menne.* Belső hangja rettenetesen hamisan csengett.

Reiji mintha jóval óvatosabbá és körültekintőbbé vált volna, tényleg nagyon odafigyelt, merre irányítsa a kocsit. Emiatt néha egészen lassú tempóra váltottak, ami még több lehetőséget adott arra, hogy az Uchiha felmérje a környezetét. A kórházi látogatások alatt próbált információkat gyűjteni, mennyit változott a világ, viszont teljesen más lehetőséget adott számára ez a küldetés. Szeretett olvasni, új ismereteket szerezni, csakhogy ez a küldetés jóval többet kínált neki. Személyes tapasztalatot ebben az új világban. A klántagok szótlanul teljesítették kötelességüket, jó shinobikhoz méltóan.
*Sosem voltam jó kezdeményező, pedig itt lenne a remek alkalom információt cserélni. Amayát valamennyire megismertem, a többieket is jó lenne. Döcögősen indult a bemutatkozás, viszont úgy vagyok vele, változtathatnánk ezen, bármennyire is kudarcba fulladt Amaya első próbálkozása. Egyetlen probléma van ezzel, jelenleg fogalmam sincs, miként indíthatnék el egy beszélgetést. De talán nem is ez a megfelelő alkalom, elvégre figyelni kell, nehogy támadás érje a kocsit.* Gondolatmenetéből Reiji kérdése hozta vissza. Kérdése villámként hasított Mayu gerincébe. Mintha belelátott volna a gondolataiba, amiben azt ecsetelte, a kommunikáció nem tartozik az erősségei közé.
*Egy szerep, amit el kell játszani, ennyi az egész. Megtanultuk az akadémián, elegáns, finom beszéd, a nemesek mindenféle különleges szóval tarkítják mondandójukat.* Gyors léptekkel kissé lecsökkentette a távolságot közte és a kocsi között. Mély levegőt vett, amit bent tartott néhány másodpercig, aztán kifújta. Mégsem háríthatott mindent Yashára vagy Hidekire.
- Részletekbe menően sosem tanulmányoztam a nemesi kommunikációt, csupán az alapokkal rendelkezem, amit még az Akadémián tanítottak. Viszont figyelek, igyekszem kiismerni a beszélgetőpartnereimet, úgy érzem, jó eséllyel tudnám kezelni a helyzetet - szavai halkan hagyták el ajkait, mégis magabiztosságról árulkodtak. Egészen jól belejött ebbe a szerepbe.
Mayu egyébként teljesen tisztában volt a képességeivel, akárcsak azzal a ténnyel, hogy Yasha jóval magabiztosabb kisugárzással rendelkezett, mint ő. Hideki határozottságát szintén irigyelte, mert bármennyire is meglepődött korábbi kirohanásain, sosem tudta ennyire határozottan a világ tudtára adni, amit szeretne. Bizonyos helyzetekben pont Hidekire lehet szükségük.

A kocsi egy ideje dobnak felfelé haladt, vagyis még a korábbinál is lassabb tempót diktált. Mayu hátul haladt, és csak azt érzékelte, a kocsi egyre inkább veszített a sebességéből.
*Valami baj van?* Rögtön a legrosszabbra számított, bár inkább kérdezte, mint kijelentette. Igyekezett mindenfelé figyelni, ám elhamarkodott következtetéseket sem akart levonni. Előfordulhat, Reiji csupán a szükséges óvintézkedéseket tette meg az ügyben, hogy minél simábban haladjanak át a nehezebb terepen.
Amikor végre a dombtetőre értek, némi késéssel ugyan, de megtudta a lassulás okát. Reiji tájékoztatott mindenkit, egy szekér feküdt előttük az úton. Elmondása alapján csak félig állta el az utat, vagyis lenne lehetőségük kikerülni. A fekete hajú kunoichi nem hagyta el a kijelölt pozícióját, így kizárólag a beszédre hagyatkozhatott. Habiki gyors mozdulattal csukta be a reteszt, csattanással jelezte, többet nem kíván kommunikálni a kint lévőkkel. Yashára bízta a döntést, éppen ezért a chuunin szintén parancsnoka utasítására várt.
*Órák óta az első szekér, amivel találkozunk, és az is lerobbant.* Jegyezte meg magában a kunoichi, és egyelőre még fegyverért sem nyúlt, hiszen valóban lehettek bajbajutott utazók.
*Esetleg megállhatnánk, hátha tudunk segíteni. Viszont lehet jól álcázott csapda, ezt a lehetőséget sem zárhatjuk ki. Reiji azt mondta, közel a határ, sok időt sem vesztenénk, ha vetnénk egy pillantást a szekér állapotára.* Shinobi ösztönei, és az Uchihákba kódolt bizalmatlanság azt súgták, a lehető leggyorsabb módon kerüljék ki a szekeret. Ám lelkiismerete túlságosan nagy erőre kapott, régebben is mindig segített bajba jutott utazókon, vagy kereskedőkön, ha ideje engedte. A két oldal állandó harcot vívott benne, legszívesebben sikított volna. Arcára legkeményebb maszkját erőltette, hiszen nem engedhette meg magának, hogy bármiféle gyengeséget vagy kételyt mutasson egy ilyen fontos helyzetben. Bárhogy is dönt Yasha, követi a parancsot.

//Elnézést kérek a megcsúszásért!//
Uchiha Mayu
Uchiha Mayu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 407
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 260 (C)
Erő : 240 (C)
Gyorsaság : 337 (B)
Ügyesség/Reflex : 330 (B)
Pusztakezes Harc : 240 (C)

Tartózkodási hely : Yamagakure


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 340

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Shigeri Hétf. Júl. 24 2023, 12:47

//Kushina- Baljós Frigy: Bajkeverők//

A madarak repkednek, mint bármikor máskor, mintha bárkit is érdekelne. Vagyis érdekelne, ha az lenne a feladat, hogy egy levelet kéne megakadályozni abban, hogy elérjen A pontból B pontba, de most nem ez a feladat, hanem egy esküvőt kell meghiusitani úgy, hogy lecseréljük a férj személyét. Jelenleg viszont két vándor shinobik vagyunk, akik épp hazatérni terveznek. A határörök ruházata, annak ellenére, hogy Sziklák országa látja el őket felszereléssel, túl sok yamagakurei jelkép található rajta, sőt mintha még a klán jelképét is felfedezni vélem darabokban. Valami furcsa az egészben, egyelőre nem tudom mi. Tomot megválasztottam vezetőnek, nem mintha lett volna másik jelentkező és bár nem túl nagy dicsőség 1 indulóból elsőnek lenni, de nem veszem el tőle a lehetőséget, hogy dicső vezetőhöz méltóan átadja a papirokat a határőröknek. A határőr átnézi a papirokat, de mivel nem volt túl sok dolga a két ember azonositásával, igy nem kellett sokat várni, hogy visszakapjuk egy információval társitva, hogy a legjobb az lenne, ha most azonnal átkelnénk, mert holnapra lezárják a határt. Nem Tomo személyével volt bajom, egyszerűen a korábbi hülye ötlete volt bicskanyitogató és ha figyelt volna, akkor Yashát is elküldtem melegebb éghajlatra. Egyszerűen nem éreztem azt, hogy el kell fogadnom valakit feletesemnek, csak azért, mert chuunin, főleg, ha hülyeségeket beszél és amúgy is, a szarkazmus is a shinobi egyik fegyvere, ami néha fájdalmasabb, mint a kunai a szivbe. Ezúttal viszont próbálom visszafogni magam, hogy "Captain Obvious" megint megszólalt, bár abban igaza van, hogy nem túl stabil az átkelő. Ugyan a hid nem túl stabil és a shunshin no jutsuval nem tudok átérni, de némi chakrát azért a talpamba vezetek, hogy a hid leszakadása esetén is legalább legyen valami, amiben kapaszkodhatok. Átérve a hidon azért megnyugszom.
- Igen!
Mosolygok egy kicsit bátoritóbban, ne higgye rólam azt, hogy Ms Depi vagyok. Átérve újra felveszem az alsórendű shinobi szerepét és hagyom, hogy a vezetőm magyarázza, hogy mi is történik. Valamiért a másik oldalon egy kicsit szervezettebb, de annál perverzebb határőrökkel találkoztunk. Tomo ügyesen válaszolt a kérdésekre, miközben az egyik határőr vészesen közel kerül hozzám. Több ötletem is volt, hogy mit cisnáljak, de Tomo ötlete talán még működhet is. Ugyan rondább nem tudok lenni. de butább igen.
- Jaj cuki fiú, én nem olyan lány vagyok. Pillangó!
Mondom affektálva a hozzám közeledőnek és mutatok egy random irányba, mint egy buta cicababa. Közben felfigyeltem a társam mondatára és mozdulatára, és én is felkészülök arra, hogy rövidre zárjam a kapcsolatomat a kéretlen udvarlóval.
Uchiha Shigeri
Uchiha Shigeri
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 280
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 200 (C)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 230 (C)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 243

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Hideki Szomb. Júl. 29 2023, 06:03

Baljós Frigy


Az út lassan megkezdődött, ahogy a faluhatárt szépen lassan magunk mögött tudjuk. Jól kivehető a feszültség, amely a csoport tagjai közt van, melyet több ember felől is érzek az irányomba összpontosulni. De jól kivehető az is, hogy ez teljes mértékben hidegen hagy. Sosem bíztam senkiben, csak és kizárólag magamban. Én mindig arra számítok, hogy egyikük kunait próbálna meg szúrni a hátamba és e nyomán, nem próbálkozok meg hamis arcot mutatni a többiek felé. Ahelyett, hogy ezzel fárasztom magamat, inkább jobban odafigyelek csak a környezetemre. Reiji szavaira és nyílt célozgatására, csak horkantok egyet.
Nagy eséllyel a férfi lexikális úton nyerte információit, hisz bár nagyrészt úgy van, ahogy mondta, gyakorlatilag a legéberebb, legrátermettebb shinobik, kik bizonyították erejüket, gyakran nem vesznek ezüst kanált a kezükben és állnak neki lepörölgetni a port a „gazdájuk” papucsáról. Egy sokat látott penge birtokosa pedig gyakran többet engedhet meg magának, mint egy egyszerű közkatona. Természetesen ezt nem feltétlen tudhatja mindenki, csak aki látott már hasonlókat. Hallgatásommal nem „dacolni” terveztem Reiji kérdésével, leginkább csak hagytam megerősíteni azt, hogy egy bunkó paraszt vagyok, ha emberi kapcsolatokról van szó. Így talán lesz annyire kompetensek, hogy nem nekem találják ki azt, hogy jópofizzak a célponttal.
Végül tehát, ha rajtam múlik csendben az útra figyelve a markolaton tartva a kezemet figyelem az utat. És látszólag az őrködést tartom szem előtt, nem pedig a baráti „ismerkedéseket”. Minél tovább maradok figyelmen kívül hagyva, annál kevesebbet kell idegeskednem. Végül alapjáraton egész sokáig elvoltunk ebben a se velük, se nélkülük kapcsolattal, hisz eseménytelenül telt az út e része. Azonban, ahogy közelítettük meg a határt, úgy „csapódott” belénk a probléma is.  Nyilvánvalóan Reiji veszi észre legelőször a probléma forrását a magaslati „előnye” miatt, de hamar mi is megkapjuk az infót, hogy mire is számíthatunk. A helyszín és az alkalom viszont tökéletes a szarhullám megindulására, azonban jelen pillanatban nem az én döntésem az, hogy megmondjam, mit csináljon a csoport, legyen bármennyire is egyértelmű mi a jó döntés jelen alkalommal. Így végül Yasha parancsait várva, kissé meglazítom a fegyverhüvelyt. Várok, és aképpen cselekedek, amit épp kiad számomra. Azonban, ha az idő telik és látszólag nem szándékozik dönteni, vagy egyszerűen lefagy, úgy mielőtt még elérnénk a hallótávjukat, kezembe veszem az irányítást, mint az elől haladó golyófogó.
- A védelem a feladatunk, nem a segítség nyújtás és sürget minket az idő. Balról kerülünk. A jobb szárny készüljön az esetleges rajtaütésekre. – adom ki a rövid parancsokat.
Nem igazán érdekelt, hogy bárki megfogadja, vagy egyáltalán elfogadja az utasításaimat. Én megtettem, amit a belső dac mondatni kíván velem, hisz nem akarom, hogy parancsok nélkül lefagyjon a csoport, mint valami kezdő genin. Az nem csak őket, de engem is hátráltatna a küldetésben és azt semennyire nem szeretném. Jelenleg elvileg papíron egy nevesi vért szállítunk. Így nem lenne indokolt akkor se megállni, ha én egy jó szívű ember lennék, de az amúgy se vagyok igazán. E nyomán fölöslegesnek ítéltem a megálljt, ráadásul egy ilyen kidőlt kocsi tökéletes lehet szándékos úttorlasznak és lendület és formáció törőnek ahhoz, hogy egy bandita csoport rajtunk üssön, hisz lévén egy nemesi kocsi elég szép kis jövedelmet jelentene bármely itt tartózkodónak. Azzal pedig, hogy balról kerülünk (az ilyen kocsiknál elvileg a bal oldalt szokott lenni az ajtó), nehezebben hozzáférhetőek a benn tartózkodókhoz, így egy véletlen csapda esetén is nagyobb biztonságban van a „szállítandó egység”. Akárhogy is, tisztán látszik rajtam, hogy az első ellenséges cselekedetre kardot rántok, hidegvérrel lefejezve bárkit, aki ellenséges szándékkal fegyvert rántana ellenünk.
Uchiha Hideki
Uchiha Hideki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 372
Elosztható Taijutsu Pontok : 7

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 250 (D)
Gyorsaság : 275 (C)
Ügyesség/Reflex : 247 (C)
Pusztakezes Harc : 350 (B)

Specializálódás : Sharingan, 1-es Tomoe


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 375

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Uchiha Yasha Hétf. Júl. 31 2023, 22:17

Egy baljós frigy – Uchiha küldetés


Határvidékek Uchiha10


Mindig is imádtam a természetet járni. Elveszni a fák árnyékában, olybá táncra perdülni a madarak dalával, s tovaengedni bármely rossz gondolatot a lassan lehulló levelekkel. Sajnos ez a mai napon nem egy egyszerű kirándulás, s amint a lábunk alatt már az egyenletlen földút kavarta a port komor tekintettel folytattam az utunkat. Hideki a frontvonalon haladt míg Mayu a hátunkat védte olykor kissé lemaradva. Megfelelőnek éreztem a felállást, hiszen mind a kettejükre megfelelő rálátásom volt, s Mayu is szemmel tudott bennünket tartani. Hidekit kétlem, hogy bármelyikünk is bármennyire érdekelnénk, de bízom abban, hogy képességeit és készségeit jócskán az előnyünkre kovácsolhatnánk, ha arra kerül a sor. A szekér komótosan bucskándozott a kisebb, nagyobb gödrökben, s a benne utazó Amaya és Habiki békés beszélgetésük közepette zötykölődtek.
- Akárcsak Mayu, én sem rendelkezem kiváltképp erre specializálódott tudással. De amennyiben kényelmetlennek bizonyulna ez kísérői társaimnak, szívesen veszem magamra a felelősséget. - mint jelenlegi vezető, igyekszem kivenni a szerepemet és még kevesebb bajba keverni a társaimat. Lehet túl buzgónak tűnhet ez a sok felelősség vállalás, de szeretném azt tudni, egyben tudatni a többiekkel, hogy képes vagyok még így, ismeretlenül is megbízni mindannyiukban. Ha a küldetésünk elbukik, azzal az Uchihák nevén egy olyan újabb csorba esne, mely az új nemzedékünkre és az egész létünkre katasztrofális végként hatna... újra.



Jónéhány percnyi menetelés után, számomra is feltűnt, hogy a magaslatra érkezve jócskán lelassult a tempónk. Egy gyöngéd kocogás kíséretében Reiji mellé érkezek, s onnan próbálom meg feltérképezni az előttünk elhelyezkedő látképet. Gyors eszmecsere zajlik le Reiji és Habiki között, s rám várnak mindannyian, hogy döntést hozzunk. Valószínűleg vagyunk annyira távol a "bajba esettektől", hogy itt a dombon számukra hallhatatlan módon intézzem szavaimat a társaimhoz.
- Nagy eséllyel lehet csapda, amennyiben sikerült bárkinek információt szereznie a mozgolódásunkról. Alapos kivizsgálásra sajnos nincs időnk, s távol áll tőlem jelen szituációban a segítségnyújtás lehetősége. - intem kicsit közelebb Mayut és Hidekit.
- Szeretném ha kicsit szorosabbra vennénk a formációt. Hideki, a kocsi előtt haladj egy másfél, három méterrel. Próbáld meg figyelni az erdő vonalát, nem e bújtak meg még többen az avarban. Mayu, hátulról ugyan ez a kissé zárt pozícióban a feladatod. Reiji balról kerüljétek meg őket, lehetőleg olyan tempóban, hogy nehezen legyetek megállíthatóak, de a szekérnek azért ne essen baja. Én a jobboldalukra kerülök, némileg felvenni a kapcsolatot, kideríteni mi is történt. Ha rajtunk ütnének körbevesszük őket és a képességeinknek megfelelően elhárítjuk a veszélyt. Ha harcra kerülne a sor, igyekszünk feltartóztatni ezeket a haramiákat, míg Reiji teljes sebességgel halad a határ felé, s majd ott csatlakozunk. - vázolom fel a jelenlegi tervet, s ha mindenki beleegyezik el is indulhatunk egy nyugodt tempóba.
- Kérlek vigyázzatok, meglehet, hogy robbanó eszközökkel is ellátták a kocsijukat. - osztom még meg a gondolatot, s mikor már nagyjából felére csökken a mi és az ők kocsija közötti távolság leválok a csoportunk jobb oldalára, s megközelítem a kisodródott kocsit és annak utasait.


- Mélységes tiszteletem. - lépek közelebb és egy enyhe meghajlással próbálom tudatukra adni a békés szándékom jelét. - Mi történt magukkal jó urak? Valamilyen módon lehetek e a szolgálatukra? - A kisebb bájcsevejbe keveredve igyekszem felmérni, hogy milyen károkat is szenvedtek. Csapdába sétálok e, s milyen felszereléssel rendelkezhetnek ezek a "bajba esett" idegenek. Szemem sarkából pedig a csapatom áthaladását figyelem, cselekvésre készen.




Kis vizuális mellé csatolás a haladásról:
Határvidékek Felzel10
Uchiha Yasha
Uchiha Yasha
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 335
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 150 (C)
Erő : 115 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 250 (C)
Pusztakezes Harc : 120 (D)

Specializálódás : Sharingan, 1-es Tomoe

Tartózkodási hely : Yamagakure no Sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Chuunin
Chakraszint: 235

Vissza az elejére Go down

Határvidékek Empty Re: Határvidékek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.