Kagemare Kuzomi

5 posters

Go down

Kagemare Kuzomi Empty Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Szer. Május 23 2012, 17:38

Találkozás Chievel és a hullaszállítgatás

Sajnos újra eljött ez az időszak. Megint pangás van. Kaito fogadjunk most is keményen tolja a küldetést én meg itt szenvedek, mert nincs semmi érdekes, ami történne. Na igen... ilyen az én formám.
A nagy unatkozásban bementem egy ismertebb fegyverboltba körülnézni, de igazából csak járkáltam össze-vissza. Nem azért mentem be, mert venni is akarok valamit, hanem azért, mert nem volt jobb ötletem. Fél óra után a nézelődést is meguntam.
Ha legalább lenne egy tekercs amiből tudnék tanulni... vagy valami küldetés...
Ebben a pillanatban az unalom és egyéb, már szinte kibírhatatlanságig jelen lévő, ám mégis teljesen lényegtelen dolgok miatt egy igen érdekes elméletet sikerült kitalálnom: ez az egész egy nagy összeesküvés. Tsunade-sama szándékosan nem add küldetést. Kagutsuchi-sama pedig nem akar megáldani jó szerencsével és nem történik semmi érdekes. Pedig én is a híveinek számát gyarapítom... azt hiszem...
Folytattam az unalmas sétámat. Nem sokkal később egy női shinobira lettem figyelmes, aki nem éppen a legerkölcsösebb ruházatot viselte. Ezek szerint Kagutsuchi-sama mégsem vette el tőlem minden kegyét! Küldött egy elsősorban szépséges másodlagos elemként intelligensnek tűnő nőt, akivel talán el tudok, majd beszélgetni. Mekkora szerencse, hogy észrevettem őt a tömegben.
De, hogyan szólítsam meg? Előbb meg kell ismernem, aztán pedig mi lenne, ha most magamat adnám? Talán ez nem is rossz ötlet...
Odamentem a lányhoz és megszólítottam:
- Szia!
Igen ennyi tellett és most hogyan tovább?
- Ha jól látom unatkozol... - a lány nem úgy tűnt, mint aki unatkozna, de ez jött össze - tudod én is unatkozom... nincs kedved egy kicsit beszélgetni?
Hát ez szánalmasra sikeredett, de talán azért mert túl hamar cselekedtem...
A lány mintha kicsit meglepődött volna, de ez egyálatlán nem váratlan esemény. Na, igen. A lány kicsit megilletődve beszélt, amiből sikerült leszűrnöm, hogy tényleg meglepődött. Valamint azt is megtudtam, hogy nem tervezett semmit.
Szóval Chienek hívják. Szép név...
Chie ekkor egy igen érdekes dolgot kezdett el csinálni. Közelebb hajolt és megvizsgálta a maszkomat mind a két oldalról. A lány hangja vidámságról árulkodott.
- Az én nevem Kuzomi - mondom és közben a maszkomért nyúlok. - Ha tényleg érdekel, megnézheted. - ezt a mondatot megpróbáltam minél kedvesebben mondani.
A lány másik kérdésére egy kevéske habozás után válaszoltam:
- Hogy mit rejtegetek a maszkom alatt? Mindjárt láthatod...
Megfogtam a maszkom és egy könnyed mozdulattal levettem. A lány felé nyújtottam, elvégre azt mondta érdekli.
Rámosolyogtam a lányra, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve megszólaltam:
- Mit gondolsz, rejtegessem, tovább az arcom vagy nem kell elbújnom egy ilyen szép lány mellett?
Hát igen, ezek a hirtelen ötletek általában csak a komolyabb helyzetekben elfogadhatóak, de azért remélem, nem veszi majd tolakodásnak.
Szóval nem szükséges elrejteni az arcom. Ez a kérdés egészen jó eredménnyel zárult. Chie ezt enyhén kuncogva adta tudtomra, majd elkezdte vizsgálni a maszkot és az arca elé tartotta.
- Hmmm... Remekül áll! - mondom mosolyogva, majd hasonló hangvételben folytatom - Igazából fogalmam sincs miért hordom a maszkot. Talán azért, mert amikor rajtam van nem tudnak belenézni a szemembe és így helyzeti előnybe kerülök... Igen azt hiszem ezért.
- Tudok egy kellemesebb helyet - mondom a város zajaira célozva -, ami sokkal alkalmasabb a beszélgetésre.
Chie beleegyezett, hogy elmenjünk egy kellemesebb helyre és közben visszanyújtotta a maszkot, amit én megfogtam, de nem vettem fel, hanem a hátizsákomban helyeztem el. El is indultam a lány pedig követett, persze az oldalamon haladva nem pedig mögöttem. Séta közben Chie feltett egy kérdést, amire én néhány másodperc habozás után válaszoltam:
- Igen én még genin vagyok, de ezek szerint még te is.
A mosoly szinte már ott ragadt az arcomon. Az utcán lassan sétálva egy hangosabb csapat haladt el mellettünk és egy pillanatra elvonták a figyelmem, de mivel nem voltak érdekesek, ezért visszafordultam Chiehez, aki a csapatomról és a társaimról érdeklődött.
- A mostani csapatom már nem az első. Ez előtt volt egy, ami hamar széthullott. - a mosolygást abbahagytam, nem a rossz emlékek miatt, hanem csak mert így egyszerűbb beszélni - A mostani meg igazából nem is csapat, csupán van egy társam, aki most éppen küldetésen van... Neked vannak társaid?
Beszélgetés közben lassan megérkeztünk egy zöldebb területre, ahol már nem nagyon hallatszódott zajongás. A kisebb "park" egy utca végén található, mindössze néhány fa és két pad alkotja a "zöld" területet, de elég kellemes hely. A padok körül néhány virág illatozik...
Megálltam az egyik padnál, majd kérdő tekintettel ránéztem Chiere, hogy megfelel-e neki ez a hely.
A maszk hordásával kapcsolatos válaszomra Chie egy megállapítást tett, ami nagyrészt igaz volt, ám számomra nem csak harcok közben bíztosít helyzeti előnyt, de ez most annyira nem fontos...
Megtudtam, hogy Chie csapata széthullott egy baleset miatt. Ez sajnálatos és érdekes dolog, de lehet erre most nem kellene rákérdeznem.
A kérdő pillantásom után Chie rám tekintett és közölte velem, hogy tetszik neki a hely. A lány leült. Vett egy nagy lélegzetet, majd nyújtózkodott egy hatalmasat, amitől a hasa még jobban kilátszódott a top alól. Ez alapvetően nem számottevő dolog, de egy magamfajta perverz számára... Muhahaha...
Ekkor, hogy ne vegye észre, hogy a hasát bámulom, leültem a lány jobb oldalára. A hasáról a kezére tévedt a tekintettem. A jobb kézfején egy tetoválás volt látható.
Nem, az nem lehet tetoválás, hiszen nincs benne tinta. Konohagekure no sato jelét ábrázolja. Kicsit talán olyan mintha egy seb volna, vagy mégsem? Vajon hol szerezhette? Rákérdezzek, vagy inkább hagyjam?
Ekkor jutott eszembe, hogy túl erőteljesen bámulom azt a sebhelyet... Rápillantottam Chie arcára és feltettem a kérdésem:
- Ez egy tetoválás? Vagy valamiféle seb?
Ha a lányon látszódik, hogy nem érinti fájdalmasan a dolog, akkor megkérdezem, hol szerezte, ha fájdalmasan érinti, akkor nem firtatom tovább a témát. Igen ez ettől fog függeni.
Szóval jól sejtettem: nem tetoválás. Egy felforrósodott fejpánt nyoma, méghozzá a chunnin vizsgáról. Szóval ő már vett részt egy ilyen vizsgán. Ez rendkívül érdekes.
- Végülis tényleg menő. - mondom komoly hangon, mert igazából már kérdések milliói szállingóznak a fejemben, csupán rendezni és feltenni kellene ezeket, de átgondoltan.
Chie folytatta én meg elszakadtam a gondolataimtól, hogy rá figyelhessek.
Szóval nem szeretne Nukenin lenni. Nos, ezzel nincs is semmi probléma, egészen addig, amíg... bár nem biztos... de ezek csak lehetőségek és...
Néhány másodperc alatt lezajlottak a fejemben a fentiek, de aztán gyorsan összeszedtem magam és megszólaltam:
- Te tényleg részt vettél egy Chunnin vizsgán? - felcsillanó szemekkel néztem a lányra. - Mik voltak a feladatok?
Ha a lány jól figyel, akkor észreveheti, hogy a rá meredő vörös szempárban egyfajta "láng" lobbant a kérdés kezdetekor. Én természetesen semmit nem tudok arról, hogy mi látszódik a szememben, de aki ismer az tudja, hogy, ha érdekes új információról van szó, akkor a szemeim szinte "lángolnak" miközben agyam elraktározza a megkapott tudást.
Azt hiszem remek emberhez mentem oda az utcán. Kedves és ezek mellett érdekes is... valamint, amit tud, az is hasznos lehet számomra... már ha megosztja velem, azt amiről kérdeztem. Ez a beszélgetés azt hiszem kezdi túllépni az érdekes fogalmát!
Chie enyhén megilletődött és az elején nem is talált szavakat. De egy kis idő múlva az információ "forrás" - igen erre a néhány pillanatra én így tekintettem a lányra - elkezdett "csicseregni". A vizsga első része egy kisebb írásbeli feladat. Ez nem tűnik komolynak...
A második egy túlélő próba. Hmmm... ez igazán érdekesen hangzik. Ezek szerint a chunnin vizsga egy izgalmas "játék".
A második próbán bukott el? Szóval, ahogy sejtettem. Nem jut át mindenki a vizsgán, mert azért mégiscsak egy nemzetközi esemény...
Szerzett tapasztalatot? Az biztos, elvégre ez nem egy átlagos próba!
Chie kicsit elpirulva elmagyarázta, hogy zavarba ejtő a tekintetem. Mégis mi lehet vele? Nem tudom...
Én valóban nem tudtam, de amint el kezdtem ezen agyalni a fellángolás alábbhagyott és az izgalom is elült - ekkor a lány megszűnt információforrásnak lenni, "újra" emberé lett.
- Elnézést! Nem akartalak megijeszteni... - mondom a tarkómat vakarva meglepődöttségemben.
Hátradőltem, majd vettem egy nagy levegőt. Ez kívülről nem látszott érdekesnek, de valójában csak az információt raktároztam el magamban. Ehhez csupán néhány pillanat kellett.
- Szóval, akkor te már egy sok mindent megjárt genin vagy! - mondom és közben a lányra tekintek. - Kíváncsivá tettél... Mesélsz magadról egy keveset?
Chie egyszerűen csak egy érdekes mosollyal válaszolt a tarkó vakargatásos jelenetemre. Majd közölte, hogy nem ijesztettem meg.
Ez érdekes, mert számomra nem úgy tűnik...
Chie szerénykedve elmagyarázta, hogy még azért nem rendelkezik túl sok tapasztalattal, majd a szerénysége folytatódott az "én egy átlagos kunoichi vagyok" mondatában. Megtudtam, hogy az apja shinobi az anyja pedig egy boltban dolgozik. Valamint a kardja is abból az üzletből van.
Magyarul nem tudtam meg semmi mást, csak hogy vonzódik a kardjához... ez így nem is lesz olyan egyszerű ismerkedés...
- Átlagos? - kérdezem meglepődöttséget csempészve a szavaimba - Nem, te nem vagy átlagos. Az átlag nem mondana ilyet magáról! Az átlag nagyképű és nyughatatlan! - a szavaim átmentek teljesen komolyba - Valamint az átlag nem is próbál nagynevű shinobik szintjére lépni. Az átlag csak akar... és ez próbálkozás nélkül nem túl sok jóval kecsegtet...
Egy kis hatásszünet, csak, hogy nyomatékot adjak a szavaimnak.
- Valamint az átlag nem "használja" a tárgyszimpátia elvét egy...
Nem tudtam befejezni a mondandóm, mert egy női hang belezavart.
Ki az az Enma? És miért szakítja félbe a ritkán előtörő prédikációs rohamomat - persze ezt ne vegye senki szó szerint.
Megfordultam és alaposan szemügyre vettem a hang forrását. Mivel én elég magas egy alkat vagyok - és ugye ülök -, ezért számomra a nőnek nem a feje, sőt még csak nem is a nyaka tűnt fel először, hanem a kulcscsont és a has közötti rész.
Chie feltett két kérdést. Én pedig lassan felálltam. A katanámat megigazítottam a hátizsákom alatt. Majd odafordultam Chiehez:
- Szerintem menjünk utána. - mondtam egy érdekes mosollyal az arcomon.
Igazából nem azért megyek, mert a nő azt mondta, hanem egyszerűen csak kíváncsivá tett ez az egész dolog. Hirtelen megjelenő nő, szerencse, meg ilyenek... Azt hiszem a mai nap egészen jól alakul... eddig.
A maszkom egy könnyed mozdulattal előkaptam a hátizsákomból és felvettem. Az arcom jól láthatóan Chie felé fordítottam, majd lassan elindultam.
- Szóval, ott jártam, hogy az átlag nem ismeri a tárgyszimpátia elvét egy művészi eszköz és egy ember között. Igen. Szerintem a kard egy művészi eszköz, főleg a katana, mert megvan a saját stílusa... - folytattam a félbehagyott beszélgetést olyan hangon, mintha mi sem történt volna.
Azért tettem így, mert eszembe jutott, hogy a nő mondott valamit a minket való keresésről, ebből következik, hogy valószínűleg felsőbb utasítást kapott ezzel kapcsolatban...
A nőt követtem, aki látszólag nem is foglalkozott Chie-chan kérdéseivel. Teljes mértékben lefoglalta az, hogy egyyenesen menjen. Aki tudta kikerülte, de volt olyan aki nem tudott elég gyors lenni. Az egy erős lehurrogásban részesedett. Egy kis idő múlva a nő elővett valamit, amit természetesen nem sikerült meglesnem. Majd egy nagyobb épület elé érve beállt nekünk féloldalasan és egy baltaszerűséggel a szájánál, fenyegető arccal megszólalt:
- Ó, hát ha ennyire tudni szeretnéd... akkor talán el is mondhatom, de ha megmutatom akkor talááán, de csak talááán jobb érzéseket keltene. - néhány pillanat és egy gonosz vigyor után folytatta - Konoha hullaháza... a kedvenc helyem!
A balta látványára és a fenyegető arc miatt, egy lépést reflexből hátraléptem és már majdnem fegyver után nyúltam, de ezt a mozdulatot sikerült még időben megállítanom.
Ha fegyvert rántanék azzal csak lejáratnám magamat, mert úgy tűnhetne, hogy megijedtem. Jó persze tényleg így van, de erről nem kell tudniuk. Az a hátralépés éppen eléggé árulkodó volt. Különben is! Mire mennék egy ilyen - valószínűleg - magas szintű shinobi ellen. Főleg úgy, hogy csak ijesztget.
A nő egyszerűen besétált az épületbe, ami azt jelenti, hogy nekünk is mennünk kellene utána.
Vajon miért én fogom ki mindig az ilyen nőket?
Követtem az ideiglenes vezetőmet az épületbe, aki még egy szadista vigyor kíséretében, újabb monológba kezdett:
- Hokage-sama egy igen fontos küldetést bízott ránk, melynek indulási pontja ez az épület. Na, na? Kíváncsiak vagytok már mit kell csinálnotok? A felhalmozódott hulladékot kell elszállítanunk, hogy növeljük az épületben a férőhelyet.
Mi?? A felhalmozott hulladékot? Egy hullaházban vajon mi lehet a hulladék - ez amolyan költői kérdés? Szóval hullákat kell szállítgatnom? Még mit nem! De mi van ha most tényleg csak szemétre gondolt? Akkor is, velem ilyen aljamunkát végeztetni...
Habár gondolatban éppen meggyilkoltam a nőt és a maszkom alatt az arcom sértettséget mutatott, de csendben vártam a fejleményeket... Mást úgy sem tudok csinálni, legalábbis egyenlőre...
A sensei egy "akkor hát irány a hullákért" mondattal nyílván valóvá tette számomra, hogy nem szemetet fogunk szállítgatni.
Az épületben a kintihez képest hideg van. Ez nem meglepő elvégre egy hullaházban vagyunk. Viszont még sosem voltam hullaházban, ezért nem is számítottam ilyesmire. Kicsit hasonlít egy korházra, csak itt már nem fáradoznak azon, hogy emberek életét megmentsék, mert már alapból halottként "jönnek" ide a kliensek.
Követtem a senseit, aki meglepő módon - vagy inkább elvárhatóan - ismeri a járást. Ezek szerint a "kedvenc helyem" felszólalása nem csak rémisztgetés szempontjából volt lényeges, hanem a nő a lelki világát is bemutatta ezzel a rövidke mondattal.
Ahogy mászkálunk a fehér falak labirintusában egy érezhetően hűtött terembe érkezünk. Itt négy kerekes "ágy" szerűség van, mindegyiken egy-egy valami. Valószínűleg halottak. Valamint van egy kis köpcös alak is az ágyak mellett.
A sensei és a fickó között egy számomra nem tetsző, mindössze kétmondatos párbeszéd játszódik le. Szóval én lennék az egyik segéd? Ezek szerint már nem is shinobi, hanem egy egyszerű segéd?
Az önérzetemet sértő mondatok még jobban nyomatékosították bennem, hogy nem szeretem ezt a helyet. Remélem, nem kell ide visszajönnöm!
A sensei aláírt néhány papírt. Ekkor egy ajtó nyílt ki a falból. Mintha egy kisebb udvar lenne odakint, bár a lényeg, hogy ki út ebből az épületből. Ám nem úszom meg ennyivel, hogy tettünk egy kört! Mint kiderült az egyik kocsit nekem kell tolnom.
Éljen! Konoha shinobijai és hullákat szállítgatnak! Micsoda lehetőség...!
Ahogy így morfondírozok a maszkom alatt, meg fogom az egyik kocsit és elkezdem tolni. Minél hamarabb végzek ezzel a melóval annál jobb!
Amikor kiérek, egy szekérre leszek figyelmes, de mintha a sensei is említett volna valami ilyesmit... Lényegtelen. A fontos az, hogy én biztosan nem fogom arra felpakolni a hullát!
Szerencsére tényleg nem nekem kellett csinálnom a dolgot. Ennek örömére én, mint aki jól végezte dolgát leülök és várom, hogy befejezzék a melójukat.
- Amúgy, hova is visszük őket? - kérdezem a senseitől.
Ebben a pillanatba egy másik kérdés is megfogalmazódik bennem: és mennyit fizetnek mindezért? De ezt már inkább nem teszem fel. Még nem!
Felpattanás a szekérre és az lassan és komótosan elkezd gurulni. A sensei ekkor válaszolt a feltett kérdésemre:
- Egy közeli helyre visszük a hullákat, ahol majd elégetik őket.
Hát ebből nem tudtam meg túl sokat, de valójában nem is fontos a dolog... A lényeg, hogy... Igazából most nincs lényeg szóval...
Miközben a fentiekhez hasonlóan beszélgettem magammal a sértődöttség lassan alábbhagyott, majd az önmagammal való kommunikálás megunása után a tájat kezdtem el vizslatni. Egy kicsit reménykedtem benne, hogy néhány elcseszett bandita lesz olyan ostoba, hogy kifosszon egy ilyen lepukkant szekeret és így harcra kerülhetne sor, ami egyenlő a tapasztalattal, de ennyire buta banditák sajnálatos módon nem voltak a közelben.
Tíz perc után meg is untam a táj vizsgálását. Ekkor új elfoglaltság után kellett néznem. Szó szerint néznem! Elkezdtem vizsgálgatni a sensei és Chie kebleit. Összehasonlítás meg ilyenek, csak, hogy elüssem az időt. Szerencsémre a maszkom miatt nem túl sok esély volt rá, hogy észreveszik, ahogy a szemeim sunyiban ide-oda fordulnak és őket bámulják, méregetik meg ehhez hasonlók. De hát mit van mit tenni... Egy perverz így tudja elfoglalni magát. Akinek nem tetszik, hát az...az ne tudjon róla...
Különlegesen érdekesnek tartottam azokat a részeket, amikor a szekér zötykölődött egyet és akkor a... khhmmm... nem csak a szekér pattant kicsit feljebb...
Így hát el voltam foglalva, ebből következik, hogy nem vehettem észre a várost, aminek a közelébe értünk. Csupán akkor figyeltem fel rá, amikor már néhány száz méter választott el a lakótelepüléstől.
Ám meglepetésemre nem mentünk be a városba, hanem egy gyors és váratlan kanyart vettünk be a szekérrel és egy temető előtt álltunk meg.
- Meg is érkeztünk! Pakoljunk le és vigyük be a barátainkat a sütőbe! - mondja a Sensei vidáman, miközben leugrik a szekérről.
Sajnos ezzel az én kis titkos mozimnak vége is. Habár a leugrás még egy igen izgalmas pillanat volt, ugyanis egy gyors fel-le mozgást végző dinnye-duó igazán izgalmas dolognak számít egy magamfajta félig meddig unatkozó perverz számára...
Én magam is lepattantam a szekérről, majd megszólaltam:
- Hova és hogyan visszük be őket? - kérdeztem a módszerre és a megfelelő épületre kíváncsian.
Ezek után a sensei megfelelő utasításait követve cselekedtem. Ugyanis rájöttem, ha sietek, akkor hamarabb kapok pénzt is! Na meg előbb indulunk vissza, ami remélhetőleg megint mozifélével kecsegtet majd...
A kérdésem elhangzott és abban a pillanatban egy ajtó kinyílik a közelben. Fehér köpönyeges alak lép ki rajta, maga előtt két kerekes kézikocsit tol. Egyenesen a szekér felé közeledik. Némán, mint a... szóval nagyon nagy csendben. Amikor a szekér mellé ért megszólal:
- Ide kérném a hamvasztani valót. Egy asztal, egy test!
Habár a nem is olyan régen feltett kérdésemet nem a férfinak szántam, mégis Ő "magyarázta" el a dolgokat. Habár valójában csak arról a bizonyos helyről jött ki, ahova vinni kell a hullákat. És a szállítás módját is Ő adta tudtunkra.
Ezek után néma csend.
A sensei megfogta az egyik halott felsőrészét, én pedig gyorsan annak a hullának a lábait fogtam meg. Szerencsére be volt kötözve, ezért nem kellett közvetlenül hozzáérnem, de akkor is, azért a tudat, hogy egy hullát cipelgetek... Nos nem valami felvillanyozó. Nagy nehezen rápakoltuk az egyik kocsira.
Megfogtam a kerekes ágy egyik végét és elkezdtem tolni a ravatalozó felé. Ám ekkor egy olyan dolog történt, amire nem számítottam. A test egyszerűen felült és megfogta a vállam. Mondanom sem kell, ez igazán meglepett. Ha jounin lennék, akkor biztosan nem nagyon hökkentett volna meg, de így geninként, még nem igazán volt részem hasonló helyzetekben részt venni, ezért az elején teljesen ledermedtem...
Egy hulla fogja a vállam. Höh... ez most tényleg igaz?? Én... én erre nem számítottam! Most mit csináljak? Lehet, hogy szökni akar ilyen módon valami kém, vagy csak egy ártatlan és véletlenül a hullák közé került ember ébredt fel hirtelen? Igazából a lényeg, hogy hagyjon engem békén!
Határoztam! Meg kell szabadulnom az engem fogó kéztől! Ezt úgy próbáltam megtenni, hogy belebokszolok a fickó fejébe, vagy legalábbis oda, ahol azt sejtem, majd hátraugrok.
Megütöttem a "lényt" és így kiszabadultam a fogságából. Az ütésem hatására a test lezuhant a földre, de ez nem akadályozza túl sokáig, mert felpattan, és felém közeledik. Szemem sarkából rápillantok a senseire, de nem veszek észre rajta semmi különöset. Olyan mintha észre sem vette volna, pedig látja az egészet!
Most tényleg meglepődött volna a sensei, vagy pedig... Hmm... ez érdekes. Mindezt végiggondolva már nem is olyan félelmetes a dolog. De, azért zavaró, hogy felém közelít ez az izé!
Közel ért. Megpróbál ütésekkel megsorozni, de a mozdulatai valamiért nem túl gyorsak. Én egyelőre, csak távol tartom magam, mert valami itt nagyon nincs rendben, ám nem biztos, hogy nagyon meg kellene sebeznem, szóval csak semmi fegyver!
Az agyam lassan kezdett teljesen visszatérni a normális kerékvágásba. Gondolkozik, mérlegel, elvet. Gondolkozik, mérlegel, elhatároz.
Mivel nem túl gyorsan küldi felém az ütéseket a test, ezért ugyan el tudok hajolni, de mégis csak genin vagyok szóval a meglepetés meg miegyéb miatt nem elhajolgatok, hanem mindig hátrébb ugrok. Így van időm gondolkozni is.
- Cöh... Ezt már unom - mondom gúnyosan és megpróbálok úgy tenni, mintha csak játszanék, mert ugye ez valamilyen szinten magabiztosságot sugallhat a többiek felé, pedig azért jelenleg semmiben nem vagyok biztos.
Hátraugrás. És most következik a tervem: Dainamikku Akushonnal villámgyorsan a háta mögé kerülni, majd rögtön egy konoha senppuut végrehajtani, amitől remélhetőleg elesik. Ezek után, amikor újra megpróbál felállni az ayatsuito no jutsuval megkötözni és lerántani a földre, majd pedig rálépni a hátára és egy kunait szegezni a torkához.
Ez a terv. Abban már csak reménykedhetem, hogy mindent pontosan végiggondoltam. Na meg abban is, hogy sikerül. Hát, akkor... indulás!
Eddig szép és jó. Ugye meg van a terv, csak hát nincs lehetőség végrehajtani. Mint azt észrevettem a többi hulla által körbe vagyok véve. Elkaptak, ezért nem tudok mozogni.
Remek...! Ezek meg mikor és hogyan kerültek mögém? És most hogyan tudnék innen kijutni?
- Higgadj le öcsi, csak teszteltelek titeket. Én irányítom őket! - szólal meg a sensei.
Mi van? Ő írányította mindet? Azt meg hogy a...? Szóval tesztelt. Értem. És miért kellett letesztelnie? Vagy ez talán egy bosszú volt a szekéren történő kukkolásom miatt, amit talán valahogy észrevett? Mindegy, most már lényegtelen....
Ezt követően a hullák elengednek, majd sorba állnak.
- Megoldjuk ezt nélküled is! Gyerünk fiúk, befelé a grillezőbe! - mondja a sensei a hulláknak és a tolókocsikat kihozó férfinak.
A testek a parancsszóra el is indultak, ami azt jelenti, hogy nekem már semmi dolgom nincsen. Néhány perc alatt el is érik a helyüket szóval akkor mi itt végeztünk volna. Vagy talán nem?
A többieket követve én is felpattanok a szekérre. És most nagyon örülök a fejemnek, mert ilyen kevés melóval járó munkát még sosem csináltam. Bár, ha jobban végiggondolom, akkor igazából semmit sem csináltam, csak néhány ágyat tologattam...
- Most visszamegyünk, hátha kell még hozni néhány tetemet, de ha már nincs meló, akkor ti végeztek is mára! - mondja a sensei és közben a szekér elkezd döcögni előre.
- Értettem... - mondom halkan.
Én hátradőlök és figyelem az utat. Habár úgy terveztem most is nézegettem majd a "dombokat és völgyeket", de inkább pihenek elvégre jelenleg van rá lehetőség. És különben is: még néhány órán keresztül már nem lenne olyan izgalmas csekkolni azokat a bizonyos testtájakat...
A szekér göcög a göröngyös úton, én pedig álom és ébrenlét között ingadozok, hol az egyiknek, hol a másiknak hódolva... A táj pont olyan, mint amikor a "sütöde" felé mentünk, csak most más szemszögből lehetne nézni, ha lenne olyan kedvem, hogy a környezetet nézzem.
Egy bukkanó, majd a szekér megáll. Ez nem szokványos, ezért hamar felfigyelek rá. Fél tucat útonálló miatt kellett abbahagynom a félálomban való létezést. Koszos - vagy nevezhetném inkább úgy, hogy mocskos - ruhák, bunkósbotok. Semmi különös. Ezek csak a megszokott, szánalmas, alattomos, béna rablóféleségek...
- Aggyátok át a pízetek, oszt nem lesz bajotok! De ha nem aggyátok, akkor fájhat majd a kobakotok! - mondta hirtelen az egyik.
Persze, most azt várja, hogy majd beijedünk. Ettől a szövegtől... Ha kicsit jobban átgondolja, akkor a végén tényleg sikerül egy normális rímet összeállítania, de mondjuk, ilyen agymunka félét nem hiszem, hogy elvárhatnék tőle...
Egy kunai repült el mellettem és az egyik bandita combjában állt meg.
- Vegyétek el - hallom a sensei hangját és amikor gyorsan felé pillantok még éppen látom a biccentését.
Chie-chan kardot rántva leugrik a szekérről. Én a maszkom alatt elmosolyodok.
Előkapok egy kis piros tekercset. Kinyitom és megidézem a benne lévő naginatát. A tekercset leejtem a szekérre, majd odafordulok Chiehez és megszólalok, de olyan halkan, hogy csak Ő hallja:
- Fogjuk közre őket! Én hátulról támadok rájuk, Te pedig innen és így a túlerőből fakadó fölényük valamilyen szinten csökken!
A naginatát a jobb kezembe fogom. A bal kezemmel két kunait rántok elő és a Dainamikku Akushon nevű technikával villámgyorsan az ellenség háta mögé kerülök - kb öt méter távolságra tőlük -, ekkor) a két kunait eldobom az egyik felé, majd rárontok a másikra a naginatámmal.
A tervem ugyan koránt sem tökéletes, de a sietség nem is enged túl sok időt a fantáziálásra. Lényeg a lényeg, ha nem is túlkomplikált, attól még hatásos. A két kunai repül - miután ellenfeleim mögé kerültem - és eltalálja az egyiket, akit néhány másodperccel később Chie-chan el is intéz. A másik pedig mondhatni saját maga nyársalta fel ön magát a Naginatámra. Sajnos a fegyver beleragadt a testébe.
A megmaradtak közül az egyik bandita felém rohamozik. Nincs sok időm dönteni, csupán néhány másodpercem, de ennyi is elég. Az egyértelmű, hogy nincs elég időm kirángatni a naginatámat a testből, viszont így is használható fegyver, sőt, mi az hogy! Az emberi test a legjobb fegyver és ugyan jelenleg kicsit más értelemben kell ezt venni, mint alapból, de ez legyen a legkisebb probléma!
A naginata végét fogva a halottat - és így a fegyveremet is - berántom a csapás elé, majd szinte azonnal hátraugrok - a naginatát természetesen elengedem.
Mivel eddig minden sikerült, ezért előkapom a Chigikirimet és a jobb kezembe fogom. Ellenfelem felé rontok és a Dainamikku Akushont használva hirtelen mögé kerülök és a fejére egy erős ütést mérek a már említett fegyverrel...
Az ellenfél kiterült. A többiek is végeztek. Az utat folytatjuk, de már nem történik semmi különös. A szekér lassan halad tovább és megérkezik konohába. Mint kiderül nincs több meló, szóval a sensei odadob egy pénzes zacskót jutalomként, azután pedig elköszön. Én szintén köszönök, de nem csak a senseinek, hanem chienek is.
Hazafelé beugrottam még egy fegyverboltba, mert eszembe jutott, hogy vennem kellene egy-két dolgot. Gyors körülnézés után levettem a polcokról négy kis tekercset meg két üvegcse tintát, valamint öt kunai tőrt. A pulthoz lépve kifizettem a dolgokat.
Hazamentem, majd az egyik kis tekercsbe (zöld) belepecsételtem a boltban vásárolt dolgokat, valamint a naginatám mellé lepecsételtem a két fuuma shurikenemet.

Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kakuzu (Inaktív) Csüt. Május 24 2012, 12:46

Szép, hosszú és jó. Tömören ennyi. Pedig ha most eszembe jutna valami jó szöveg. Very Happy
Jutalmad: +12 ch
Kakuzu (Inaktív)
Kakuzu (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Nukenin
Chakraszint: A tárcám tartalma

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Szomb. Júl. 12 2014, 12:55

(1) Visszaemlékezés:  Pirospozsgás arc, kezdeti öröm
Emlékszem, akkor régen… Mosolyognom kell az emlékre. Kevés dolognak tudok igazán örülni, de akkor, amikor kezembe vettem a fejpántomat. Igen, akkor őszinte volt az örömöm. Régi emlék, nagyon régi. Két évvel ezelőtti, mégis… Mikor kezembe fogtam a fejpántomat, már tudtam: Konohagakure no Satou Shinobija vagyok, örökre! Az első boldog napomon – mármint nem életem első boldog napján, hanem Geninné válásom első boldog napján – anyám odaadta a maszkomat, amit már az üzletben is oly sokszor nézegettem még Akadémiai tanulóként. Megvette és a sikeres vizsga ajándékaként ideadta. Ez csak fokozta az örömömet, akkor…
Most már tudom, hogy mekkora súlyt jelent az a maszk és azt is tudom, hogy a viselése nem csak öröm, de nem engedném ki soha a kezeim közül, mert az enyém és már a részemmé vált. Ha nincs rajtam a maszk, akkor Kuzomi vagyok a Genin, de Konohai lakos. Ha rajtam van, akkor én vagyok a Shinobi! Kesztyűm, mely ujjbegyeim kivételével mindent eltakar kezemen, most is – akárcsak máskor – finoman követi öklöm minden rezzenését. Ezt is aznap kaptam.
Ezek után egy darabig nem kaptam küldetést, anyám viszont összeismertetett egy Konohai Chuuninnal, akivel igen jóban volt – és van. Mitami Tamano-nak hívják. Ő volt, aki elsőnek tanított nekem Taijutsut( Tanulás 1 – Dainamikku Akushon). A Későbbiekben szoros barátság alakult ki köztünk és több technikát is megtanított. De egyelőre áhítozva vártam, hogy kipróbálhassam igazi harcban au új Taijutsumat. Nem kellett sokat várnom. Pár napra rá kisebb perpatvarba keveredtem egy fogadó mellett, ahol valami erőszakos banda tagjával tévesztettek össze(Kaland1 – Kocsma és Banditák). Végül eme banda is felvonultatta néhány tagját. Miután kiverekedtem magam – noha több kemény ütést is elszenvedtem, de sikerült meglógnom – riasztottam a rendfenntartókat. Ez az esemény akkor izgalommal töltött el, ám a későbbiekben tovább gyűrűzött. Nagyon fontos volt ez, későbbi életemre nézve.
Nosztalgikus erre gondolni, de mégis: másnap, vagy talán két  héttel később – már nem is emlékszem pontosan – küldetésre küldtek. Az első küldetésemre. Ráadásul nem is valami D szintű krumpli pucolás volt, hanem el kellett vinni egy üzenetet a Gőz országába. Igaz, nem egymagamban kellett mennem és ez megkönnyítette a lelkemet, hiszen noha örültem volna a bizalomnak, azért szorongtam is volna az izgalomtól és rejtett félelemtől, ha egy ilyen küldetést egymagamban kell végrehajtanom. Persze, könnyen lehet már félúton eltévedtem volna, de szerencsére nem így történt. Beosztottak mellém egy szintén friss Genin lányt, Kusuki Eikot. Ő akkor még szintén izgulós, heves lány volt. Azóta – tudom – megváltozott. Én magam is, bár személyiségem hamar önmagára talált és levetette a gyerekes félelmet az újtól, ami a Geninséget jelenti. Nem vagyok és sosem voltam csak is kizárólag hideg és számító jellem, de nem nélkülözöm – és sosem nélkülöztem - ezt az adottságot. Kaptam egy másik társat is, bár szegény eltörte a lábát a találkozóhelyig való rohanásban, ezért nem tudott jönni. May Yuriko-nak hívják, illetve akkor még így hívták. Nem tudom, hogy megváltoztatta-e a nevét, vagy hogy mi van vele. Kedves lánynak tűnt, de ennyi. Azóta nem láttam. Visszatérve a történethez, egy Kuromaru nevű ninja kísért minket, azt hiszen Chuunin lehetett. Legalábbis nem tűnt magasabb rangúnak. Az első nap unalmasan telt, a vidéket jártuk. Bár meg kell hagyni, akkor nekem ez még sok újdonságot jelentett, mert nem igazán voltak ismereteim a falun kívülről. De régen is volt! Az első éjszaka én kezdtem az őrködést és meg is fedtek reggel, amiért valami kis állat miatt elhagytam az őrhelyem. Persze ez azért volt, mert az első küldetésem miatti túlbuzgóság eltántorított attól, hogy jobban átgondoljam a dolgokat és különben is: mindenhonnan ellenséget vártam. Így tehát, egy nyúl, vagy róka miatt Kuromaru intelmeit kellett hallgatnom. De nem csak nekem, Eikonak is, hiszen hasonló hibába esett mint én. Most már biztos nem követnék el ilyen hibát, de ugye két évvel idősebb vagyok és ugyanennyivel tapasztaltabb is. Konoha legjobb  Geninjei közé tartozom és ezt nem - csak - én állítom, hanem mások is. A Második nap is hasonlóan telt, bár igencsak iparkodtunk, fárasztó, de élvezetes volt. Ahogy elsuhant velem a táj és élveztem fiatalságom hevét. ( Nem mintha most túl öreg lennék).
Egészen a Gőz Országa hegyeiig mentünk.  Mivel Hazám a Tűz földje békés hely, ezért nem sok dolog esett meg addig, ám mégis nagyon hasznos volt. Nem csak azért, mert akkor láttam először „világot”, hanem mert mindezeket az ismereteket alaposan megjegyeztem. Hasznos az, ha az ember tudja, hogy jártában mit fog találni, vagy legalábbis mit kellene találnia az emlékei alapján. A Gőz Országának hegyeiben Kuromaru fennhangon szólt hozzánk, s azt ecsetelte, hogy úgy döntött képez is minket. Ennek én is megörültem, akárcsak Eiko-san. Sajnos az a nap végül mégsem volt ilyen vidám, de mindent csak sorjában. Először az elemi affinitásunkat fedtük fel. Kuromaru elmagyarázta, hogy ez nagyon fontos, ugyanis ez nem csak a Shinobi kiismerésében segít, de a későbbiekben – megfelelő jutsuk birtokában – nagy hasznunkra is lehet. Örültem, úgy ahogy csak az tud örülni, aki elérte végre azt amit akart. Az én esetemben ez azt jelentette, hogy végre valahára igazi shinobiként kezeltek és igaz ninjaedzést kaptam. Később tudtam meg, hogy ez keményebb mint gondoltam volna, ám sosem zavart. Kuromaru elmagyarázta, hogy ha a papír - amit ad – felgyullad, akkor az alany eleme Tűz, ha elázik, akkor Víz, ha szétporlad, akkor Föld, ha kettészakad, akkor Szél és ha meggyűrődik, akkor Villám. Belegondoltam, hogy milyennek is örülnék igazából, miközben a különleges papírba próbáltam koncentrálni némi elemi chakrát. Nos, nehéz volt és nem is elsőre jött össze. De az eredmény az volt, amire igazán vágytam: Tűz. Boldog tekintetemet csak még jobban felvillanyozta, hogy Eiko papírja is felgyulladt. Ekkor történt, hogy napomat és első küldetésem emlékét beárnyékolta egy katasztrófa: sólyom érkezett Konohából. Kuromarunak sürgősen vissza kellett térnie a faluba, ezért én is, Eiko is szomorúan megindultunk hazafelé az oldalán. Csendes, csalódott volt a visszaút. Később sikerült megtudnom, hogy azt a tekercset végül is egy másik csapat vitte el a rendeltetési helyére, mert mi leadtuk a Tűz Országának határőreinél. Talán egyikük volt a futár. Akkor csalódott, szomorú és rosszkedvű voltam tudván, hogy egy nagyszerű küldetést nem vihettem végig, de a parancs az – mint oly sokszor tapasztaltam – parancs!
Visszaérve a faluba természetesen fizetést sem kaptam, de ez végül is logikus. Azért a rosszkedv mellé társult némi vidámság is, hiszen legalább az első elememet sikerült felfednem, ráadásul sok tájat bejártam, igaz, utam során a világnak csak egy felejthető töredékén haladtam át.
A Következő időkben továbbra is kissé lehangolt voltam és nem is igazán kaptam további küldetéseket. Ám azt nem lehet mondani, hogy lustálkodtam. Heteket áldoztam edzésre, aminek meg is lett az eredménye. Tamano-sensei kezei alatt, vagy csak a tanácsainak tudatában elsajátítottam a Konoha Reppuu-t (Tanulás 2) és a Nawanuke no Jutsu-t (tanulás 3). Illetve egy tréfás, mégis kellemetlen kalandba kerültem, amikor is kukkolás közben lebuktam ( Kaland 3) Konoha Fűrdőjében. A Lányok nem voltak vidámak, de persze mindez Satsuminak köszönhető, Ő leplezett le. Együtt járta velem az Akadémiát, de Ő már Chuunin és imádja rajtam kipróbálni az Új Taijutsuit. Meg persze a régieket sem rest rajtam gyakorolni. A továbbiakban Tamano-sensei segítségével elsajátítottam a Konoha Senppu-t ( Tanulás 5) és az Oboro Bunshin no jutsut (Tanulás 6 ). Végül, hála anyám szakértelmének és segítőkészségének egy különleges fegyvert hozott létre nekem ( Pályázat 1).
Úgy hiszem, hogy ezek az első idők talán enyhén szólva is komolytalanok voltak, sőt még szertelen voltam akkoriban, de kellettek ahhoz, hogy a jelenben az legyek, aki vagyok. Akkoriban Eiko talált magának egy társat Sihoji Jori-t. Emlékszem, találkoztunk, hogy megbeszéljük az első közös – ám sajnos befuccsolt – küldetésünk élményeit és egyéb részeit. Jori-t soha többé nem láttam, de Eiko-t is csak hosszú idő után, de az nem ennek a történetnek a része.
És hogy mi történt ezután? Nos, jött Kaito, de az már egy másik mese…
 
//Kiegészítés: Ez egy Visszaemlékezés sorozat első része, ami Kuzomi szemszögéből, mint valami elbeszélés mondja el a dolgokat. Időrendben mindent beillesztek, még az Élményeket is, de azokat csak néhány mondatban említem meg, hogy időben el legyenek helyezve és hogy rendben legyen teljes egészében ez a visszaemlékezés kampány. Meg ugye azok már le lettek ellenőrizve, ezért nem is foglalkozok velük bővebben, leszámítva azt, hogy milyen benyomást tett egy-egy fontosabb Élmény Kuzomi életére. De ezzel nem magát az abban való cselekményt emelem ki, hanem a hatásait, amit akkor – lévén hogy később álltak össze a dolgok – nem tettem meg. Valamint a legnagyobb mértékben hiteles a visszaemlékezés ám vannak részek, amiket saját fantáziámból kell kiegészítenem, ilyenek azok, amikor például félbeszakadt egy kaland és nem lett elmagyarázva, hogyan is jutott haza karakterem, meg az ehhez tartozó részletek.
 Kiegészítés kettő: Mivel az első időkben nem voltam sikeres a mesélők megszerzésében, vagy ha mégis, kalandot végigjátszani akkor sem jött össze „bizonyos” okokból. Ez egyébként a chakraszinten meg is látszik, így háromévi játék után, de félreértés ne essék, ez nem panasz, hanem tényközlés. Ezért ebben az első fejezetben nagyobb arányban vannak megemlítve élmények – mert akkoriban nagyon gyakran használtam az Élmények topicot, tekintve, hogy a játéktéren akadozott vagy egyáltalán nem volt kalandom - és a karakterem a mostani szemével jobban átlátja azoknak a hatásait, de a bővítmény kisebb töredékét teszik csak ki, mint fentebb is említettem. A Második résznél is így lesz, mert ott is hasonló helyzetben voltam, bár ott sikerült befejezni egy kalandot, igaz lassan, de ez már mellékes. Tehát ide kábé nyolc élmény tartozik, ám ezek még az első időkben születtek és ez meg is látszik rajtuk. Úgy vélem, a mai élményeim sokkal jobbak, mint azok.
Kiegészítés Három: Élmények megemlítve – Tanulás 1,2,3,5,6, Kaland 1,3, Pályázat 1
Kiegészítés Négy: Erre az irományra nem feltétlenül kérek jutalmat – persze ha kapok, akkor azt szívesen veszem Very Happy - mert az alapjául szolgáló történet a kezdeti Gundanos időmből van és ezért lett rövid, valamint alacsony színvonalú. Sajnos, ennyit tudtam kihozni belőle, mert nem állt rendelkezésemre túl minőségi játék – igen még ma is elvörösödöm ha azokra a posztokra gondolok, amiket az elején produkáltam xD.
Kiegészítés Öt: Az előző bővítménynek semmi köze ehhez, mert az ez után játszódik. Nagyjából a sorozat harmadik része. Vagy negyedik.//
Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Pein Csüt. Júl. 17 2014, 14:49

Lehetett volna kicsit jobban tagolni, de egyébként jó összefoglaló volt. Nem teljesen szabályos az élmények bővítményesítése, de az esetedben szerintem elfogadható, és végül is a legjobban részletezett rész a játéktéren történt. Jutalmad +6 chakra
Pein
Pein
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Kami
Chakraszint: Bőségesen elég Konoha elpusztításához...

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Vas. Okt. 19 2014, 13:03

(2) Visszaemlékezés: A Nagy Shinobi Páros, Avagy a macskák rémei



Most, hogy életem elbeszélését folytatom – Ó, tudom, vénemberek szokása ez, pedig csak magamon segítek rajta, hogy jobban átlássam a dolgokat, s hogy ezáltal olyan válaszokat kapjak, melyek ott vannak szemem előtt, de még láthatatlanok – el kell kezdenem egy jelentős részt. Taidana Kaito megjelenését. Taknyos kis genin voltam még, s egyetlen küldetésem is félbe szakadt, mint ahogy azt már az előzőekben elbeszéltem. Így hát nem voltam túlzottan bizalmas a falu felé, ellenben motivációim nem hagytak cserben. Edzettem testemet és lelkemet, bár egyelőre nagyobbrészt csak az előbbit. Éppen egy fegyverboltból jöttem ki, ahol, tudniillik kettő Fuuma Shurikent vásároltam, amikor is megszólított egy Kaito nevű férfi. Idősebb volt nálam, bár Ő is csak genin rangon állt! Mondandója mindössze baráti gesztus volt csupán, hiszen rosszul zártam össze a táskám és szólt, hogy vigyázzak, ki ne esse valami. Mint ahogyan a nagy történetek kezdődnek, itt is hirtelen jó kis beszélgetésbe bonyolódtunk. Megköszöntem figyelmességét, bemutatkoztunk és megállapítottuk, hogy egyikünket sem látja el a sors túlzottan Küldetésekkel, sőt komoly hiányt szenvedünk belőlük. Ezért hát másnapra a Kiképzőterepek egy eldugottabb sarkában találkozót beszéltünk meg.
Boldog gondolatokkal tértem haza, hogy végre találtam valakit, aki hozzám hasonlóan le van törve, amiért egyszerűen a falu nem képes munkát biztosítani számunkra, noha hasonlókorú társaink alig győzik a küldetések folytonosságát. Gyakran megfordult a fejemben, hogy talán elfelejtett volna Konoha? Nem tudom miért volt ez így, mindenesetre hosszú idő óta először, találtam egy embert, akinek sorsa megegyezett az enyémmel és még edzeni is hajlandó velem. Igaz, aznap más váratlan öröm is ért. Otthonom kis edzőtermében, édesanyám segítségével elsajátítottam a Youji nevű Ninjutsut ( Tanulás 4 ). Persze, ezután, hogy lecsillapítsam fejem zsongását, kivonultam olvasni az erdőbe. Nem volt valami jó ötlet, ott megtámadtak azok a banditák, akikkel egyszer már volt dolgom. Új technikám segítségével eltereltem a figyelmüket, amíg én megléptem és riasztottam a Rendfenntartókat ( Kaland 2 ). Nem is érdekes sok szót vesztegetni a dologra, hiszen sokkalta izgalmasabb és üdítőbb az a kilátás, hogy másnap megküzdök Taidana Kaito-val. S akkor még nem tudtam, de egy váratlan öröm is ért azon a bizonyos következő napon.
De menjünk csak szépen sorjában. Nagyjából dél körül, tehát a hivatalos ebédidő tájékán már kint voltam a Kiképzőterepek egyik csücskében és éppen Kaito-t üdvözöltem. Megbeszéltük, hogy gyakorlóharcot vívunk, fegyverek nélkül. Újdonsült barátom intelligens harcosnak tűnt, bár ami igazán meglepett, hogy a nagyobb korkülönbség ellenére is felülmúltam a Taijutsu művészetében. Persze, mondanom sem kell, alaposan ki is használtam eme előnyömet, Kaito nem is tudott mást Tenni mint Varjú klónjaival megzavarni, valamint a Kawarimikkel egérutat nyerni. Igaz, mint hamarosan kiderült csak a figyelmemet akarta elterelni, hogy bevihessen egy ütést, de ez nem valósult meg. Nem csak azért, mert képzettebb voltam – és vagyok – nála Taijutsuban, sőt még csak nem is azért, mert taktikája alapvetően túlzottan chakrapazarlónak bizonyult, ó, nem. Egy fán ücsörgő fiú miatt, akit nem igazán kedveltem meg, sőt… Noha konoha fejpántját viselte, kifejezetten arrogánsnak találtam. Nem sok volt meg benne, a Levél Shinobik összetartás kódexéből. Gúnyos megjegyzésére abbahagytuk a harcot, noha én rá sem akartam hederíteni, kivéve persze, ha a móresre tanítás okán kellett volna odamennem, de ugye éppen Kaitót próbáltam legyőzni, aki – ki tudja miért – nagy jelentőséget fordított ennek a fiúnak. Hiroto Osuminak hív(j)ták. Az érdekes az, hogy Kaito-t szinte emberszámba sem vette, pedig ő volt az, aki kedvesen, sőt barátságosan viselkedett vele szemben. Engem viszont, aki ellenségesen viszonyultam hozzá, s nem törődtem vele túlzottan, már-már egyenlőként kezelt egy emberrel. Nem ismerem azt az embert, azóta sem találkoztam vele sokat – könnyen lehet, meghalt Sunagakuréban – de azon rövid idő alatt nem kedveltem meg túlzottan. Azon már-már kiakadtam, amikor egy alak jelent meg és Osumit kereste, hogy egy csapat Sunagakureivel karöltve valami nagyszabású küldetést hajtsanak végre. A sors nagy tréfamester, ahogy mondani szokás. Hiszen egy másik ember, egy  Jounin is megjelent a színen és felkért engem meg Kaito-t hogy kapjunk el, egy… macskát… Ez mindenesetre kegyetlen tréfának mutatkozott, de azért legbelül örültem, hogy egyáltalán kaptam küldetést. Hiába, nyílván a második küldetésemtől nem kellett volna sokat várnom, de azért az események alakulása végett ez annyira nem mutatkozott pozitívnak. Mindegy. Kaitoval belenyugodtunk a sorsunkba, vagy legalábbis azt a látszatot keltettük. És ezzel, elkezdődött a macskavadászat!
Kerestük itt és ott, megnéztük amott, átkutattuk ezt a helyet, megkérdeztük azt az ezer embert, vajon látták-e, de macska sehol… Ekkor támadt egy ötletem, elszáguldottam hát Taijutsum szárnyán, a főkapu melletti őrbódéba, felrántottam az ajtót és majdnem meghaltam. Egy kunai a fejem mellett csapódott az ajtóba és az ügyeletes Jounin figyelmeztetett, hogy ne játsszak a tapasztaltabbak reflexeivel. Mindenesetre tanulságos leckének tartom, ha másnak nem is. Lényeg a lényeg, hogy látták a hájas, ronda dögöt, amint egy csapat gyerek éppen kimegy vele a falun kívülre. Persze, a gyermeki kegyetlenséget ismerve, sok jóra nem számítottam, ezért be sem vártam Kaitot, hanem azonnal rohantam a macska megtalálói után. Igaz, nem volt közölve, hogy egészben kell visszaszolgáltatnom a macskát, sőt az sem hogy épségben, de nyílván ha valami baja lesz a dögnek, akkor azzal rontom Konoha jó hírnevét.
Hamarosan egy visongó és hat-hét főből álló gyerekcsapatba ütköztem, nem nagyon foglalkoztam vele, hogy elrejtsem magamat. Öt-hat évesek lehettek, egyet leszámítva. Az shinobi volt, méghozzá Konohai és velem egykorú. Felszólítottam őket, hogy adják át a macskát, az a suhanc pedig – aki azt hitte packázhat a nagy Kagemare Kuzomival ( (: ) – közölte, hogy ahhoz jó pár száz ryou-t le kell csengetnem neki. Ez, nyílvánvalóan nem állt szándékomban, így hát drótjaimat bevetve az Ayatsuito no jutsu-val próbáltam megszerezni a Dagadt Dögöt. Így visszaemlékezve, érdekes gondolatok támadtak bennem azzal a fiúval kapcsolatban, még az is felmerült, hogy talán áruló. Most, érettebb fejjel nagyot kell ezen mosolyognom, de akkor még nem értettem, hogy egy Konohai ninjának mi más oka lenne akadályoznia egy másikat, mint az, hogy árulóvá vált. Ám a shinobi elkapta a drótjaimat, sőt kirántotta őket a kezemből és harcra hívott. Mint kiderült, nálam sokkal jobban értett a drótokhoz, ám amikor kardot rántottam, nos, igencsak meglepődött. Valami, olyasmit habogott, hogy: „ azt hittem dróthasználó vagy!” és arcáról lefagyott a gúnyos vigyor, amikor vágásomat éppen csak hárítani tudta. Talán azt hitte, hogy én is csak tréfának veszem a dolgot? Nos, ez esetben rosszul hitte. Könnyedén kiütöttem volna a Taijutsum segítségével, de Kaito, hogy Ő is kivegye a részét a leckéztetésből – mint kiderült végig csak sikerült követnie – egy jól irányzott ütéssel eltaláta a gyomorszáját. Én eközben megszereztem a macskát és visszavettem a drótomat. Ellenfelünknek több sem kellett, hanyatt-homlok menekülőre fogta. Nem találkoztam vele többet, bár lehet, hogy még fogok, ezt igazán nem tudhatom. Mindenesetre a csapat gyereket hazatereltük, a macskát leadtuk és bezsebeltük a jutalmat. Én is, Kaito is vidáman zártuk a napot aznap, elbúcsúztunk egymástól annak reményében, hogy hamarosan találkozunk. Sajnos ebből nem lett semmi, hiszen a következő küldetésünket lefújták, de néha, ha csak egy gyors köszönés erejéig is, azért intünk egyet a másiknak, ha valahol, akár távolról felfedezzük egymás alakját. Mondhatnám, hogy Taidana Kaito jó barátom lett. És mondom is, hiszen ez a valóság. Szívesen kalandoztam volna vele többet, ám a sors – mint már említettem – tényleg nagy tréfamester. Viszont az ember nem mindig nevet a viccein…

//Kiegészítés: Ez egy Visszaemlékezés sorozat második része, ami Kuzomi szemszögéből, mint valami elbeszélés mondja el a dolgokat. Időrendben mindent beillesztek, még az Élményeket is, de azokat csak néhány mondatban említem meg, hogy időben el legyenek helyezve és hogy rendben legyen teljes egészében ez a visszaemlékezés kampány. Meg ugye azok már le lettek ellenőrizve, ezért nem is foglalkozok velük bővebben, leszámítva azt, hogy milyen benyomást tett egy-egy fontosabb Élmény Kuzomi életére. De ezzel nem magát az abban való cselekményt emelem ki, hanem a hatásait, amit akkor – lévén hogy később álltak össze a dolgok – nem tettem meg. Valamint a legnagyobb mértékben hiteles a visszaemlékezés ám vannak részek, amiket saját fantáziámból kell kiegészítenem, ilyenek azok, amikor például félbeszakadt egy kaland és nem lett elmagyarázva, hogyan is jutott haza karakterem, meg az ehhez tartozó részletek.
Kiegészítés kettő: Élmények megemlítve: Tanulás - 4, Kaland - 2.
Kiegészítés három: Bővebb információkkal az eggyel ezelőtti bővítmény kiegészítései szolgálhatnak. //
Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Deidara Kedd Okt. 21 2014, 18:41

Jó ötlet ez a naplószerű teljes visszaemlékezés-sorozat, viszont valóban elég tömör hangulata van. Aki nem találkozott korábban ezen karakterekkel, eseményekkel, helyszínekkel, az ezekből nem fogja megismerni őket (értsd: némivel több leírás, magyarázat jól esne). +6 chakrával jutalmazlak.
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Hétf. Dec. 01 2014, 14:06

(4)Visszaemlékezés: Ippitsusai, avagy az Őrült Sensei

Amikről most beszélni fogok, nem is oly rég történtek. Ez már nem annyira vidám történet, bár jólesik rá visszagondolni. Illetve az Ippitsusaiial való találkozóm némileg komikus, de az azt megelőző események sokkalta kevésbé azok. Miután befejeztük a Küldetésünket, nem láttam többé Chie-t. Kár, mert szép lány, talán még összefutunk egyszer. Vagy nem, majd ahogy az élet hozza. Emlékszem már egy ideje Kaito-t sem láttam, ami kissé aggaszt, de információim szerint valamiféle küldetésen lehetett. Akkoriban majdnem ketten indultunk el egy B szintű Küldetésre, csak sajnos meghiúsult, mint az már jól megszokható.
Minden azzal kezdődött, hogy elraboltak(Kaland5). Ugyanaz a banda, amelyikkel azelőtt már kétszer is meggyűlt a bajom. Valahogy sikerült elszöknöm, Satsumi az erdőben talált rám. Azután… nos, öhm… teljesen véletlenül olyan helyre tévedt a kezem, ahova nem lett volna szabad, ezért Satsumi leütött… Persze mivel alig voltam magamnál, ezért tényleg véletlen volt, még ha a lány a mai napig nem is hiszi el, akkor is. A Korházban ébredtem és ez valamivel kellemesebbnek bizonyult egy cellánál. Ezután, hogy összeszedjem magam, Satsumi elvitt egy küldetésre(Küldetés2), ahol egy medvét kellett visszaszolgáltatnunk a cirkusznak. Mondanom sem kell, én voltam a csali…. haha, akkor nem tűnt viccesnek!
Kezdett egyre jobban menni a sorom, kipihentem magam, felgyógyultam sérüléseimből. Újra edzettem nap, mint nap Konohagakure no Satou Kiképzőterepein. Kezdtem formába lendülni, amikor is életem egyik legnagyobb teljesítményét vittem véghez. Teljesen egyedül megtanultam az Aoi Shogeki-t (tanulás7), majd élesben ki is próbáltam egykori osztálytársaimmal szemben, bár az eredmény-t nem tudom, mert miután kettejüket legyőztem, a harmadik rám vetette magát és leütött. Azonban azt hiszem, hogy nyertünk, elvégre két csapatban küzdöttünk és Satsumi velem volt. Az a lány félelmetes! Ráadásul jobban megismertem apámat, aki még egy Képet is festett rólam „ A felkelő nap Shinobija” címmel. Persze az engedélyem nélkül. A Képen éppen az Aoi Shogeki-t gyakorlom erős napfényben. Azt hiszem tetszik a kép.
Ezekben az időkben jöttem rá, hogy milyen nehéz is ninjának lenni. És egyre közelebb éreztem magam ahhoz, hogy megértsem a Tűz Akaratának eszméjét. Persze mindebben Satsumi segített, a bájos, hirtelen haragú, csupa szív lány. Nélküle talán most itt sem lennék. Könnyen lehet. Ezekben az időkben még lángolt lelkemben a harag mindazok iránt, akik elraboltak. S nagy illúzió tört szét bennem azzal, hogy Konohában megeshetett ilyesmi. A gyermekkoromban hitt igazságok egy része eltűnt a süllyesztőben. Akkor tudtam meg, hogy a világ más, mint amilyennek képzeltem. Konoha nem oly rettenthetetlen és megtörhetetlen, mint amilyennek hittem. Az emberek gyengébbek, tehetetlenebbek. S nem azért, mert tényleg azok, hanem egyszerűen mert így könnyebb nekik. Mélységesen csalódtam, lelkemben a végletekig fel voltam háborodva, s tudtam, hogy tennem kell ellene. Igen, nekem, mert más látszólag nem akar és nem is fog. Konohagakure no Satou Geninje vagyok és voltam akkor is, de mindig is mást akartam. Nem egyszerű békességet, mely annak tűnik, hanem olyat, ami tényleg az. Gyűlölöm az illúziókat – nem a Genjutsukra gondolok, bár azokat sem szeretem túlzottan – melyek elvakítják az embereket, gyengévé teszik őket. Abban reménykedtem és reménykedem még most is, hogy sikerül eltörölnöm az ilyesmit. Nem tetszik így a falu. Így, hogy csak erősnek látszik, pedig lényege már régen megkopott. Tsunade jó Hokage, de nem elég határozott.  Akkor még sok harag volt bennem, azonban ez az idők során eltűnt. Most már jobban látom a dolgokat, bár még most sem mindent tökéletesen. A jelennel ellentétben akkor még csak tenni akartam, csupán nem tudtam, hogy mit kellene. Most már nincs így, mindössze az eszközöket keresem…
Visszatérve a múlt eseményeire, akkoriban a napjaim eléggé egyhangúan teltek. Reggel edzés, délben kötelező pihenő, délután edzés. Sokat kellett edzenem, mert nem voltam a legjobb állapotban. Az akkori történések megviselték a testemet, ráadásul az elmém és lelkem is háborgott. Nem a legjobb kombináció, de kibírtam…
Éppen egy ilyen reggeli edzést végeztem, hogy izmaim és én magam is formába lendüljek, amikor a semmiből egy tűzgyűrű jelent meg körülöttem. Katon technika, ez nem is lehetett kérdés sosem. Azonban ilyet még nem láttam. Teljesen körbe lettem zárva. Persze ha ki akartam volna jutni, sikerült volna, azonban minden bizonnyal szerzek néhány sérülést abban az esetben, ha megpróbálom. Egy férfi jelent meg, a tekintete félelmetes volt. De tényleg, rémisztő! A Fickó először szigorú és határozott hangon goromba kérdéseket tett fel, mint például az ” Azonosítsd magad és mit csinálsz itt?” meg ehhez hasonlók. Én gúnyosan azt válaszoltam, hogy legyen bármilyen meglepő itt a Kiképzőterepeken, de éppen edzem. Persze nem nyűgözte le a válaszom. Mint Kiderült Ippitsusainak hívták – és a mai napig így hívják. Elméletileg Ő és a társa valamiféle betolakodó után kutattak, aki viszont hamar meglett, a társa megtalálta. Ezért hát elnézéskérésképpen udvariasan érdeklődött, hogy milyen beállítottságú vagyok, hogy megy a Ninjutsu, meg hasonlók. Persze én készségesen válaszoltam, elvégre ha pár percet csúszik az edzés folytatása, az még nem tragédia. Illetve kifejezetten érdekelt az a technika, amit Ippitsusai alkalmazott. Meglepődött, amikor kiderült, hogy C szintű Geninként abban a háborús helyzetben még nem vettem részt B szintű küldetésen, de különösképpen nem kommentálta a dolgot. Ippitsusai látszólag sietett, ezért búcsúzkodni készült. Persze nem hagyhattam ennyiben a dolgot, minél többet meg kellett tudnom erről a különös Katon technikáról.
Így hát vettem a bátorságot és megkértem, hogy mutassa meg a Jutsu kézpecséteit. Ő teljesen megbotránkozott. Mert hogy képzelem én, hogy csak a kézpecsétek ismeretében akarok tanulni. Megálltam, hogy megjegyezzem: „mivel láttam a technikát és ismerem a tűzelem alapjait, ezért a kézpecsétek ismeretében olyan, mintha egy tekercsből tanulnék”. Ha az előbbi mondatod, azaz a konkrét véleményemet a tudomására hozom, minden bizony még nagyobb lesz a felháborodása. Ekkor hihetetlen módon nem akart lekopni… Tényleg meglepő átváltozáson ment keresztül, a szigorú és monoton munkáját végző ninjából, hirtelen lelkiismeretes és fanatikus kiképzőtiszt lett. Alig hittem a szememnek. De a tekintete még mindig rémisztő volt, ha akarta. Társa közben elhurcolta a foglyot, így mondhatni Ippitsusai tényleg ráért. Először is közölte, hogy a technika amit láttam nem is olyan nagy kunszt, de azért hatásos. Hinowa no jutsu néven van a köztudatban. Megkérdezte, hogy milyen Katon technikákat ismerek. Na, itt megfogott. Csak az alapok birtokában voltam, létre tudtam hozni a tűzet. De konkrétan egyetlen jutsut sem ismertem még akkoriban. Újfent megbotránkozott és kivallatott az alapok elméletéből. Meglepően fellelkesült, amikor nagyszerű és hiteles szónoklatomat befejeztem. Arca ragyogott az örömtől, amikor megtudta, hogy legalább az elméleti részt ismerem. Szerintem a fickó a mai napig hülyének tart, de ha ez kellett ahhoz, hogy hajlandó legyen tanítani, akkor részemről abszolút rendben van a dolog…. Amúgy sem szokásom túl sokat találkozni vele. Azóta talán ha egyszer láttam. Elég sokat beszélgettünk, aminek a nagy része az én vallatásomról szólt. Amikor nem tudott fogást találni rajtam sem a chakramanipulációs alapelméletből, sem pedig a Tűz Akaratának mibenlétéből, valamint abból, hogy mit jelent számomra shinobinak lenni, adott egy hülye feladatot. Rajzoljak egy nagy kört kunaiial a földbe, üljek az egyik pontjára és képzeljem el, amint végigáramoltatom benne a chakrámat. Elég sokáig kellett ezt csinálnom… Amint elégedett volt, közölte, hogy holnap reggel ugyanitt találkozunk. Én eléggé értetlenül álltam az edzésmódszere felett, de úgy voltam vele, hogy ha használ, akkor rendben van. Pedig akkor még nem is tudtam, hogy mit tervez másnapra.
Csinált egy szalmabábút és azt kellett körbevennem tűzzel. Igen, ezzel a részével abszolúte egyet értettem. Azonban… az az állat egy hihetetlenül büdös zoknival kötötte be a szememet. A szag nem csak a szememet, de az orromat is iszonyatosan csípte. Nem könnyítette meg a koncentrációmat. Egész nap a Hinowa no jutsut tanultam, és próbáltam nem beleájulni a szagba. Ez nem tartozik a kellemesebb emlékeim közé. Amikor elkezdtem megfelelő eredményeket produkálni, már estére járt. Persze Ippitsusai nap közben cserélgette a bűzölgő szemkötőket, hogy nehogy megszokjam valamelyik szagát. Az úgy könnyítené a dolgomat. Este közölte velem, hogy egészen elégedett. Megkapom még a szalmabábút is. Majd lelépett. Én pedig hazavánszorogtam és azért imádkoztam Kagutsuchi-samához, hogy még véletlenül se tudódjanak ki edzésem körülményei. Még csak az kellene, hogy Satsumi is átvegye a Büdös Zoknis módszert. Éveken át kínozna vele, az ziher! Persze, az egész titok maradt és remélhetőleg a továbbiakban sem kerül napvilágra. Az érzékenyen érintene!


//Kiegészítés: Ez egy Visszaemlékezés sorozat második része, ami Kuzomi szemszögéből, mint valami elbeszélés mondja el a dolgokat. Időrendben mindent beillesztek, még az Élményeket is, de azokat csak néhány mondatban említem meg, hogy időben el legyenek helyezve és hogy rendben legyen teljes egészében ez a visszaemlékezés kampány. Meg ugye azok már le lettek ellenőrizve, ezért nem is foglalkozok velük bővebben, leszámítva azt, hogy milyen benyomást tett egy-egy fontosabb Élmény Kuzomi életére. De ezzel nem magát az abban való cselekményt emelem ki, hanem a hatásait, amit akkor – lévén hogy később álltak össze a dolgok – nem tettem meg. Valamint a legnagyobb mértékben hiteles a visszaemlékezés ám vannak részek, amiket saját fantáziámból kell kiegészítenem, ilyenek azok, amikor például félbeszakadt egy kaland és nem lett elmagyarázva, hogyan is jutott haza karakterem, meg az ehhez tartozó részletek.
Kiegészítés kettő: Élmények megemlítve: Tanulás - 7, Kaland - 5, Küldetés - 2.
Kiegészítés három: Bővebb információkkal a kettővel ezelőtti bővítmény kiegészítései szolgálhatnak. //
Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Deidara Kedd Dec. 16 2014, 15:28

Egyértelmű fejlődés a legutóbbi óta. +7 chakra.
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Kagemare Kuzomi Kedd Jún. 09 2015, 05:11

// Régen meg akartam már ezt írni, de a sok Gundanos elfoglaltság miatt csak most jutottam el idáig //
(5)Visszaemlékezés:
Gonosz vigyor Kyoku arcán,
avagy a Nagy Küldetés!


Mit mond az ember, ha nem jut eszébe semmi? Mit tesz, ha ütnie kéne, de megvan kötve a keze? Hogyan dacol a „gonosszal”, ha parancsra „nyugton” kell maradnia? S mit tesz, ha tiszteli vezérét, de érzi, hogy gyengül az irányító akarat? Hogyan reagál a büszke és hitbuzgó ninja, ha a hatalmi harcban, csak mint kellék, kihasznált, de nem jól használt senki vesz részt?
Olyan kérdések ezek, melyeket bárki feltehet és mindenki találhat rájuk választ. Ennek ellenére, úgy érzem, a valódi válaszokat nem lehet megtalálni. Csak, miután átélted a kérdés rejtette szituációkat. Azon a napon, amikor a késés miatti aggodalommal eltelve, rohanni kezdtem a Godaime Hokage rezidenciája felé… azon a napon olyan feladatot kaptam, mely megváltoztatta az életemet. S melynek során megszületett a Konoha no Kage!  Tisztelem a Godaimét, mindig is tiszteltem, s most remélem mihamarabb magához tér a kényszeredett álomból… De dühös vagyok rá, amiért engedte, hagyta, hogy néhány felfuvalkodott, rejtőzködő fráter packázzon Konohagakure no Satouval. Irtózatos haragra gerjedek, amikor eszembe jut, hogy azok a senkik milyen nagyképűen, magabiztossággal telve beszéltek a Levél egy Shinobijával. Hogy aznap, azon a borzalmas napon egyezkedni… Nem! Diktálni merészeltek szeretett otthonomnak és hogy… és… hogy… ebben nekem is részem volt! Magamra vagyok dühös? Nem, inkább magamra is! De ha már mesélek, akkor menjünk időrendben.
Levelet kaptam, melyet maga Tsunade-hime küldött. Hívatott. Azonban a levél késve érkezett, futnom kellett, hogy idejében meg tudjak jelenni szeretett Hokagénk színe előtt. Boldog voltam, hogy végre küldetést kaphatok, vagy ha azt nem is, valamit mondani akar nekem Tsunade-hime. A nagy, vörös épület már akkor is erőt sugárzott, néha csak elnéztem messziről és mindig is jól esett tudni, hogy ott van. Amikor a hosszú lépcsőn felfelé futottam, el voltam telve komolynak hitt, de gyerekes gondolatokkal. Hiba volt a hívásnak örülnöm, de helyes az, hogy hálás vagyok a tapasztalatokért.
Kopogtattam az ajtó előtt, mert így illedelmes és mert hallottam, hogy valakik beszélgetnek odabent. A Hokagéra márpedig nem nyit csak úgy rá az ember. Vártam hát, hogy beengedjenek és ez bizony hamar meg is történt. Tsunade-hime, Shizune-san és egy férfi tartózkodtak odabent. A férfi neve Otomi Kiroto, vagy legalábbis így mutatkozott be, ma már megkérdőjelezem a kilétét, akkor azonban könnyedén elhittem, hogy az, akinek mondja magát. De miért is kételkedtem volna?
A Hokage gyors és lényegre törő stílusban fogalmazott. Dióhéjban egy fiatalokból álló bandáról kellett információkat szereznem, akik többnyire alvilági alaknak minősültek és néhány északi várost terrorizáltak, kiindulópontjuk pedig Ashi, legalábbis itt volt a székhelyük. Külön fel lett hívva rá a figyelmem, hogy ne hősködjek, csak az adathiányosságokat kell kiderítenem. Nem hangzott könnyen, de motivált és elszánt voltam. Ennek ellenére a megszokott, nagy kimértséggel reagáltam. Ez annyit tesz, hogy közöltem, mennyire meg vagyok tisztelve, satöbbi… Elképesztően gyerekesnek tartom az akkori reakciómat, de persze ezt az időkülönbség teszi.
Kiroto Ichirakunál meghívott egy Ramenre és közben beszélgettünk is egy keveset. Majd átültünk egy hintóba, ahol némileg szabadabban folyhatott a szó. Kiroto ezen rettegését nem nagyon értettem akkor és még ma is erős fenntartásokkal kezelem, hogy mindenhova besúgót látott, de azért érthető, legalábbis valamelyest. Beszélgetésünk alatt kiderült, hogy egy gazdag család kellemetlen rokonaként érkezem a városba, akinek meghaltak a szülei és így a távoli rokonoknak kell gondját viselnie. Kiroto a komornyikom lesz és egyben az összekötőm a konohai ANBU-val. Kaptam tőle egy listát, nevekkel. Valószínűleg sok információt eltitkoltak előlem, de a feladatom elvégzéséhez szükséges neveket megkaptam. A lista alapján viszonylagosan áttekinthetővé vált számomra a bandák felépítése és hierarchiája. Kaptam egy díszes, arisztokratikus kimonot. Elvégeztem néhány óvintézkedést, fegyvereket szereltem fel magamra, illetve rejtettem el. Kardomat az oldalamra kötöttem és ennek igencsak nagy szerepe volt a továbbiakban. Ugyanis, már volt egy kész tervem, amit csiszolgattam az út alatt. A kapott adatok alapján egy bizonyos Shige Kyoku volt a bandák egyik fő beszervezője, aki azonban gazdagabb támogatókat keresett és szerzett is. Elhatároztam, hogy Ő általa kerülök be a körforgásba.
Terveim szerint a Szóbeszéd erejével hívom fel magamra a figyelmet. Úgy véltem, hogy egy ilyen szerveződésbe az alkalmasságomat, illetve inkább a kihasználhatóságomat kell hirdetnem. S mint az általában lenni szokott, ehhez el kellett játszanom egy szerepet. Én a Gazdag, lázadozó, de felettébb elkényeztetett fiú szerepét öltöttem magamra. Olyan szerepet, amiben a nagyképűség és a naivitás magas százalékban megtalálható. S ahhoz, hogy beszéljenek rólam, egyszerű dolgot kellett tennem, olyat, ami összecsengett ezzel a szereppel: bárokba, pubokba kellett járnom, ahol mindent és mindenkit magamra haragítok, jelezve ezzel, mennyire is nagyképű vagyok.
Ez volt a tervem, a megoldásom receptje. Hogy jónak bizonyult? Jobbnak, mint hittem, talán túlzottan is. De nem úgy, ahogy azt én akartam. Mert lebecsültem Shige Kyokut és túlbecsültem magamat. Egy idő után a szerep, aki nagyképűen Oni Rounin-nak nevezte magát és Én kezdtem megzavarodni. Nem tudtam már, hogy most az Oni Rounin, vagy Kagemare Kuzomi vagyok. Már nem csak az életem függött veszélyben, de az elmém épsége is. De túlzottan előre szaladtam. Maradjunk a sorrendnél, vagy időrendnél, ahogy tetszik a megnevezés.
Az út Ashi város felé hosszú volt, zötykölődős, de legalább volt időm gondolkozni, kit és hogyan fogok eljátszani. A város maga nagyon tagolva van és volt a különböző osztályok között. Én a gazdagoknál egy nem használt palotában lettem elszállásolva, saját személyzettel. Kifejezetten tetszett a dolog és manapság is el tudnék viselni egy ilyen lakhelyet. Kár, hogy a konohai ninják fizetése nem engedi meg az ilyen luxust.  Az első két-három napban, bemutatkoztam a városnak. És bejött a tervem. A szóbeszéd terjedni kezdett, ráadásul hamar közutálat tárgyává váltam, ami számomra éppen kapóra jött. Nem volt egyszerű összehozni, mert az elején erkölcsi aggályaim voltak a szereppel kapcsolatban, de rá kellett ébrednem, hogy még ha megalapozottak is, csak visszatartanak. A család elméletileg – vagy konoha? – állta a számláimat. Saját palankint béreltem, külön hordozókkal. Gyakorlatilag, ha kicsit kevésbé aktívan „dolgozom” és húzom az időt, pár nap erejéig arany életem lehetett volna. De ez nem történt meg, túlzottan is maximalista voltam és vagyok.
Egy nap megjelent a Listából és képekről már oly’ jól ismert Shige Kyoku. Néhány lányka kíséretében egy kaszinóban telepedett le. Olyan helyen, ahova gyakran benéztem, a személyzet szívfájdalmára. Legszívesebben odarohantam volna hozzá és átöleltem volna örömömben, hogy megjelent és tervem bevált. Ez volt az a pont, ameddig kézben tudtam tartani az eseményeket. Ezután, már csak bábú voltam a játékban. Ez pedig nem fordulhat elő még egyszer. Többet nem! Volt ott pár embere, álcázni próbálták magukat, de rögtön felismertem, hogy kihez tartoznak, hogy kit védelmeznek. Egy csinos pincérnő  rövid terrorizálása után, úgy döntöttem az Oni Rounin nem tűrheti tovább, hogy azok a lányok, akik Kyokuval vannak egyszerűen ott legyenek és ne az elkényeztetett nemesi ficsúrt kényeztessék, hanem egy amolyan közemberszerű akárkit, mint Kyoku. Megindultam hát, hogy elvegyem, ami az „enyém”-féle belépőt hozzak össze. Út közben egy asztal kártyástól meglovasítottam a paklijukat, ami nem tetszett nekik, de nem mertek reagálni, mert látták, hogy ki felé sétálgatok. Ez már jelzésértékű volt. Azonban ninja vagyok, a közelharc mestere. És itt már kezdett összeolvadni az Oni Rounin nagyképűsége Kagemare Kuzomi hideg megfontoltságával. Bár furcsa lehet, hogy harmadik személyben beszélek magamról néha, de azt hiszem így érthetőbb az összefüggés. Leültem Kyokuval szemben, a lányokat kebleiknél fogva lökve beljebb, hogy legyen helyem. Ez a szerep része volt, de kifejezetten élveztem. Rövid, velős beszélgetés zajlott le, melyben hagytam, hogy érvei erősebbek legyenek és melyben sikerült elfednem a valós értelmi képességeimet. Azt hiszem, első benyomásra az Oni Rounin nem bizonyult lángésznek. Ez pedig egy apró győzelem volt a részemről. A beszélgetés egy hasonlat körül zajlott, gyakorlatilag közöltem Kyokuval, hogy nem tetszik a képe, de hajlandó vagyok tisztességes – és itt szándékosan, jó erősen és láthatóan rájátszva kiejtettem néhány kártyát a Kimonom ujjából –játszmában elnyerni a lányokat tőle. Neki nem tetszett a dolog, de testőreinek jelet adott, hogy maradjanak veszteg. A beszélgetés alatt egy rúgós bicskát vett elő, mintegy szavai megerősítéseképpen én pedig jó hangosan kiröhögtem. Ez után elcsattant még egy-két pofon, persze kizárólag szóban. Majd egy újabb, a magas szintű intelligencia hiányát bizonyító indokkal leléptem. És itt hibáztam. Mert ezzel átadtam neki a kezdeményezést, rábíztam, hogy cselekedjen. Nagy hiba volt és végzetesnek bizonyult. Bár a bukás mégsem az én felelősségem. Elmondtam, amit el kellett. A többibe már nem igen volt beleszólásom, mert a lavina megindult.
Néhány nap múlva felkeresett és valami abszurd szöveggel a hiúságomra… pontosabban az Oni Rounin hiúságára próbált hatni. Persze, sikerült is neki, mert feladatom része volt a beépülés. Egy Jégsárkány nevű fogadóba hívott, este hatra. Felfegyvereztem hát palankinhordozóimat néhány jobb konyhakéssel, nagyobb pénzösszeget ajánlottam fel nekik az extra szolgálatért. Így már testőrséggel vonulhattam be a nyomornegyedbe. Valószínűleg ennek köszönhetem, hogy út közben nem próbálkoztak a kirablásommal. Ennek az ötletnek, vagy Kyokunak. Nem tudom pontosan. Mindenesetre már vártak, az este díszvendégének neveztek a zsúfolt, büdös és alkoholmámoros kocsmában. Volt ott egy kisebb színpad, akkora, mint két szék. Kyoku oda vonszolt. Egy árulót húztak elém, aki meg volt kötözve és kinézete többszöri, alapos verésre utalt. Meg kellett ölnöm, Kyoku azt mondta, így közéjük tartozhatom.
Bár a Hokage nem tiltotta meg, azért engedélyt sem adott az ilyen tevékenységre. De nem is ez aggasztott. Sokkal inkább az, hogy mi van, ha ez a fickó szivárogtatott Konohának? Hűségét azzal hálálnám meg, hogy végzek vele? Próbáltam hát menteni, a menthetőt és egy nagyképű, agresszív szónoklatot adtam elő. Arról szólt, hogy ez egy beszari bagázs, Kyokuval az élen, amiért még a saját problémájukat sem tudják önállóan megoldani. Ezután leköptem az alattam állókat és „kotródj csöcselék” felkiáltással közöltem velük azt, hogy unom a társaságukat. Ekkor elszabadult a pokol. Nem mennék bele részletekbe, a számtalan elméletembe, a hogyanról és miértről. De valahogy megjelentek a rendfenntartó erők és szétverték az egész gyülekezetet. Talán Kyoku terve volt ez is, talán nem. A sötétben, shinobi képességeimet kamatoztatva elrejtőztem, majd kiosontam.
A továbbiakon gondolkoztam, folytattam csinos pincérnő-terrorizáló életvitelemet. Váratlanul újra feltűnt az a… újra feltűnt Shige Kyoku. Nem számítottam rá. És ekkor már tudtam, hogy a dolgok végképp kicsúsztak a kezeim közül. Azzal, hogy megjelent, biztossá vált számomra, hogy Ő manipulálja az eseményeket. Sodródtam hát az árral és követtem. Titkos, földalatti bázisra kisértem, ahol közölte, tudja ki vagyok. Azt mondta a papírjaim túl frissek és ideálisak voltak, könnyedén rájöttek mi a helyzet. Itt a fejemben elküldtem melegebb éghajlatra a hivatalnokokat, de figyeltem arra, amit mondani akar. Nagyzoló volt és őszinte. Nem köntörfalazott. Közölte, hogy a háború miatt hajlandóak segíteni Konohának, méghozzá azért, mert „ Konoha erőit ismerjük, trükkjeikkel nem tudnak kifogni rajtunk. Azonban egy Otogakurei hatalomátvétel új kérdéseket vetne fel és változtatnunk kellene a módszereinken”.
Az ANBU intézkedett a továbbiakban. Készítettek fedő sztorit arról, miért tűntem el. De ez az egész… hogy az alvilág így packázzon Konohagakure no Satouval. Nem, ez több, mint amit el tudok viselni. A Godaime Hokage remek ember, de ha nem elég erőskezű ahhoz, hogy felszámolja ezeket a… ezeket a… férgeket, akkor valaki másnak kell. És ekkor, megszületett egy új eszme, a Konoha no Kage (kaland-6).
Amikor visszatértem Konohába elhatározásaimon semmit nem változtatott, hogy a Godaimét felváltotta a Rokudaime sokkal helyzethez illőbb, agresszív stílusával. Shimura Danzou kemény kezű vezető, de Kyokut én fogom eltörölni eme föld színéről.

//Kiegészítés: Ez egy Visszaemlékezés sorozat második része, ami Kuzomi szemszögéből, mint valami elbeszélés mondja el a dolgokat. Időrendben mindent beillesztek, még az Élményeket is, de azokat csak néhány mondatban említem meg, hogy időben el legyenek helyezve és hogy rendben legyen teljes egészében ez a visszaemlékezés kampány. Meg ugye azok már le lettek ellenőrizve, ezért nem is foglalkozok velük bővebben, leszámítva azt, hogy milyen benyomást tett egy-egy fontosabb Élmény Kuzomi életére. De ezzel nem magát az abban való cselekményt emelem ki, hanem a hatásait, amit akkor – lévén hogy később álltak össze a dolgok – nem tettem meg. Valamint a legnagyobb mértékben hiteles a visszaemlékezés ám vannak részek, amiket saját fantáziámból kell kiegészítenem, ilyenek azok, amikor például félbeszakadt egy kaland és nem lett elmagyarázva, hogyan is jutott haza karakterem, meg az ehhez tartozó részletek.
Kiegészítés kettő: Élmények megemlítve: Kaland - 6
Kiegészítés három: Bővebb információkkal a hárommal ezelőtti bővítmény kiegészítései szolgálhatnak. //
Kagemare Kuzomi
Kagemare Kuzomi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 594
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 400 (B)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 400 (B)
Pusztakezes Harc : 294 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no satou...


Adatlap
Szint: A
Rang: Genin
Chakraszint: 519

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Hidan Kedd Jún. 23 2015, 05:40

Tetszetős, olvasmányos +11 chakra, meg 3000 ryonyi zseton a kaszinóból.
Hidan
Hidan
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Akatsuki
Chakraszint:

Vissza az elejére Go down

Kagemare Kuzomi Empty Re: Kagemare Kuzomi

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.