Yamato (Kajiwara)

2 posters

Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Szomb. Jún. 30 2012, 16:30

küldetés célja: fejlődés
időben elhelyezés: építkezés befejezése utáni napon

Reggel korán keltem, mert Takeshi a meztelen lábamat nyalogatta.
- Bolond kutya, hagyd már abba.
Hiába próbáltam kedvesen lerugdosni az ágyról, már felkeltem. Egyből kerestem valami tiszta ruhát, amit a hátizsákomba raktam, hogy ne kézben keljen az akadémiáig vinni. A hátizsákba került még a törölközőm és a fogkefét. Hazafelé jövet az akadémiai vizsgán megismert társaim kerestek meg, mert a falu szervez egy ügyességi versenyt a falu bábmestereinek. Mintha láttam volna kirakva ezt, de nem nagyon foglalkoztam vele, mert nem szeretek versenyezni, de mivel a barátaim kérték, így jelentkezem. Miután elbúcsúztam tőlük, megkerestem egy ilyan hirdetményt, hogy mégis mi ez az egész. A papír szerint olyan bábokat kell vinni, amit mi tudunk irányítani, de szerintünk más nem biztos. ~Akkor az óriás bábjaim kiestek. Pedig jó lenne, ha tudnám őket irányítani. Viszont van egy báb, aminek nem biztos, hogy minden funkcióját ki tudják használni.~ Mivel eszembe jutott a kaméleon báb, ami be tud olvadni a környezetében és meditáció közben megfigyelhető a környezet, anélkül, hogy oda kéne menni. Még a hirdetés feladóját és a verseny időpontját, ami ma délután volt. bementem a kazekage palotába, ahol körbekérdezgettem, hogy kinél kell jelentkezni. Hamarosan elvezettek a gazdasági irodába, ahol a minimális jelentkezési díj kifizetése után átadtak egy számot és egy levelet, ami elég érdekes információt tartalmazott, ugyanis feladatom volt.

Yamato san!
Köszönjük, hogy jelentkezett a versenyre. Ezzel a feladata elkezdődött. Nem arról van szó, hogy meg nyerje a versenyt, ezt nem is tudjuk biztosítani, mert nem ismerünk minden bábost a világon, így okozhatnak meglepetést. Tehát a feladata, hogy felügyelje a versenyt, miközben versenyez és jelezze a bírónak, ha valaki csalásra adná a fejét.


Érdekes gondolat, de ha ez a feladat, akkor teljesíteni kell. Megköszöntem a dolgokat, majd hazaindultam. Otthon felkaptam az Ocú, madár és a kaméleon bábokat, hogy gyakoroljak velük. Mivel már volt egy raktáram, így felvettem a pengevetőket a kezemre és a bábpáncélom és lementem a földalatti kuckómba, persze belülről zárva a fedelét, gyakorolni. Egész délelőttöt gyakorlással telt, észre se véve az idő múlását, csak az egyik gyerek kiabálása, aki az egyik szellőzőn szólt be, zökkentett ki a koncentrációból. Felmásztam a lyukamból, majd bezárva azt a versenyre indultam. Több kategóriába is indultam, ezek közül volt az ember bábok szépsége/ hasznossága, eldobható bábok. aminél a minél nagyobb pusztítás volt a cél, amit gyakorlóbábokon kellett bemutatni és a kémkedés, az utóbbiban az volt a cél, hogy minél rövidebb felkészülési idővel, ami a báb átalakításra szánt idő, minél nagyobb területet kell feltérképezni. Először a rövid lezajlású versenyek, köztük az eldobható bábok is. A bábjaim nagy rombolást végeztek, de mivel sok kellett, ebben utolsó, vagyis negyedik lettem. Még így is, bár a többiek nyereményéhez képest szerény, kaptam minimális összeget. A következő verseny a kémkedés volt. A verseny idejére előkészítettek egy katonai terepet és az volt a feladat, hogy minél nagyobb részt fedezzünk fel, anélkül, hogy észrevennének és úgy, hogy minél kevesebb változtatást kelljen a bábon elvégezni. Eddig is több csalót kellett elvezetni, de ennél, az utolsó versenynél nagyon sokféleképpen próbálkoztak. Volt, aki árnyék klónnal próbálkozott, de volt olyan is, aki saját maga ment be, de még olyan is, aki azt próbálta bemesélni, hogy a bábja láthatatlan. Nekem egyszerű volt. Leültem a fadeszkák mögé, majd elé tettem a bábom. Miután lementem a megfelelő szintre kinyújtottam a chakrafonalakat és elkaptam a kaméleon bábot, ami szinte azonnal láthatatlanná vállt, mert én úgy irányítottam. Miközben a báb folyamatosan fedte fel az új területeket én folyamatosan mondtam a felügyelőnek.
- Az ajtónál két őr áll, katonai egyenruhában, az ajtó mögött is kettő ugyanilyen őr. A hatalmas területen 2-3 őrnél nem nagyon van. Ahogy haladunk be az épületbe az ajtó előtt újabb két őr, a bábom a nyitott ablakon keresztül jön be, ami azért van nyitva, mert az őrök majd megsülnek. A legtöbben az étkezőben vannak, ami a bejárattal szemben van. A toalett az étkező bejáratától jobbra és balra található. A középső csarnoktól jobbra vannak a kiképző termek, ahol tanórákat tartanak, balra pedig a vezetők irodája, mindegyikben található egy ágy. A termeken kívül és némelyik terembe is, minden szabad falnál van szekrény, kivéve a hátsó ajtóval szembe, mert mindkét oldalon egy kép a 3. nagy ninja háborúról.
Mondtam volna tovább, de a felügyelő megszakított, mert már így is többet mondtam, mint bárki más. A következő verseny, ami az utolsó volt a szépség/ hasznosság verseny volt, ahol az volt a cél, hogy minél közelebb legyünk 1az 1-hez a két szempont arányával. Felvettem a maszkomat, majd megkértem a zsűrit, hogy kérjék meg a nézőket, hogy menjenek messzebb, mert mérgező füsttel is dolgozom. Ennél a versenynél már nem voltak csalók, vagyis összesen 1, aki a bábját a transzformációval próbálta szebbé tenni a bábját. Első körben a szépséget díjazták, amiben 16 pontot kaptam, így is megnyerve ezt a részt, mivel Ocú valaha ember volt, így megtartotta a szépségét. A következő szám a hasznosság volt. Elsőként a füstöt mutattam be, aminek szerencsére nem volt áldozata, majd a pengéket és a kilőttem őket a szembe található céltáblába, aztán jöttek a tároló részek, majd a nekotek. Erre a mutatványra 18 pontot kaptam, így 0.9 lett az eredményem. A többiek nem voltak ellenfelek, egyedül egy nagyon csúnya és haszontalan bábos volt közel, aki majdnem ugyanennyit nyert, de végül is első helyezett lettem. A kémkedés kategória és ennek a kategória megnyerésével nyertem egy kisebb összeget és egyéb mást is.
Miután átvettem a nyereményem és megköszöntem a versenyzést hazamentem, egy gyors uzsonna, mind nekem, mind Takeshinak és egy gyors séta után pihenni tértem.


//Tudom, hogy kalandnak néz ki, de küldetésem volt részt venni és a zsűri munkáját segíteni, jobb nem jutott eszembe, mert a bábjaim nagy részét nem tudom használni.


A hozzászólást Yamato összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 25 2012, 15:16-kor.
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Deidara Vas. Júl. 01 2012, 10:18

Ismét én jöttelek értékelni. Mivel a bábozás közel áll szívemhez, így természetesen tetszett a bábverseny ötlete. Az, hogy beépítettként is részt veszel a dologban, egy plusz ízt is hozzá rakott, tehát az alapötlettel nem volt gond. A kivitelezés azonban lehetett volna jobb is. Megpróbálom elmagyarázni. Engem azaz az olvasót nem igazán érdekel, hogy mennyivel több őr van elől-hátul, oldalt-elől. Az ilyen információk akkor kellenek, ha esetleg megtámadják a létesítményt vagy ilyesmi. Mivel viszont egy bábversenyről van szó, jó lett volna tudni, hogy mennyien és kik mentek el, honnan érkeztek, milyen bábjaik voltak, hogy szerepeltek. Mekkora volt a nézőközönség, ki finanszírozta az egészet, mennyire sütött a nap. Bővebben írd körül írásaid, akkor az olvasó is jobban bele tudja élni magát no és persze hosszabb írás általában több chakrát is jelent : )

+ 9 chakra
+ 2500 ryo

A pénzt ne felejtsd el felírni! További jó játékot!
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.