Yamato (Kajiwara)

5 posters

Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Kedd Jan. 15 2013, 00:11

Pályázat célja: bábok készítése
időben elhelyezés: utolsó bábkészítés után

Ismét egy homokviharral kecsegtető nap. Már távolról érezhető volt a szél, így mindenki menekült a saját kis házába. Néhányan még a gyerekek játékait se szedték fel, így az utcán hevertek szanaszét, mint valami szemétdombon. Néhány kóbor állatot kivéve az utcáról teljesen kihalt az élet. A máskor a gyerek zsivalytól és a fontoskodó felnőttek beszélgetésétől hangos utca, most egy temetőnél is kihaltabb volt. Egyetlen hang a kikiáltóé volt, aki a viharra figyelmeztetett. Mintha az emberek nem tudnák maguktól ezt. Én pedig a társammal és Ayanéval, akivel egy kalandom során találkoztam, ültem a szobámba és azon gondolkodtam, hogy esetleg milyen újabb bábot tudnék csinálni. A homokviharok alatt jöttek a legjobb ötletek, bár még nem sok ötletem volt. Rájöttem, hogy ehhez segítség kell, mégpedig az öregem. Mivel jelenleg, ha akartam se tudtam volna megközelíteni őt, így csak a fejben gondolkodás maradt. A homokvihar végére elég sok ötletem támadt, viszont ahhoz kell a nyersanyag, amit viszont a faluban nem fogok megtalálni, így muszáj leszek elzarándokolni a Folyó vagy a Fák országának erdeibe. Lassan véget ért a homokvihar és visszatért az élet a faluba. Mivel az ötleteimet nem nagyon akartam elfelejteni, így Takeshivel az oldalamon az öreghez futottam, hogy a segítségét kérjem. Gyorsan elmagyaráztam neki, hogy milyen terveim vannak. Szerencsére neki volt elég anyaga, így csak a felszerelésre lenne szükség, de az is megoldódott, hiszen az öreg is bábmester volt, így kellett neki a felszerelés a bábjai elkészítéséhez. Először gömböket akartam csinálni, de több ötletem is volt állatbábokra is. Mivel jó pár bábot szerettem volna csinálni, így tekercsekre is szükségem lenne, hogy valamilyen szisztéma alapján legyenek csoportosítva. Összesen 3 tekercs került a tulajdonomba. Egyikre két piros, másikra két lila, míg a harmadikra két kék masni került. Most, hogy ezzel megvagyunk, már csak a bábok kialakítása volt hátra. Az öreg részletesen elmagyarázott mindent, amit a szerszámok működéséről tudnom kell. Rengeteg anyag volt az öreg birtokában, így tudtunk próbálkozni. Mind a chakrámmal, mind a szerszámok segítségével próbáltam kialakítani a gömböket. Ekkor az öreg rájött, hogy nekem képzésre van szükségem, így a falu közelében lévő tóhoz vitt és megmutatta, hogy chakrával hogyan tudok a vízen járni. Mivel Ayane se ismerte ezt a chakrairányítási módot, így közösen gyakoroltunk. Körülbelül fél napba telt, bár a lány jóval előbb elsajátította a technikát. A módszer hasonlított a bábmozgatós technikámhoz, csak most a lábamba kellett vezetni a chakrám. Többször felrobbantottam a vizet vagy túl kevés energiát vezettem a vízbe, így elsüllyedtem. Többször is sikerült, de elvesztettem a koncentrációm, amikor ünnepelni kezdtem magam, így ismét beleestem a vízbe.Végre sikerült teljesítenem a feladatot, így visszatérhettünk a műhelybe. Ismét egy hibás darabot választottam, de végre sikerült kialakítanom a nagyobb gömböt, amit akartam, csak az volt a baj, hogy a fa túl száraz volt és eltört. Nem nagyon zavart, hiszen úgyis selejt volt. Végre neki állhattam az alakításnak és majd a ragasztásnak, amit az öregem spéci ragasztójával oldottam meg. Azért speciális, mert csak chakra hatására köt meg. Rengeteg próbálkozás és az öreg segítségével sikerült rájönnöm a technikákra, így az öreg felügyelete mellett sikerült elsajátítanom a technikát, amivel létre tudom hozni a gömböket, A tulajdonomba lévő kések segítségével kialakítottam egy gömböt, ami behatásra kitolja a késeket, amik egy mechanizmus hatására a gömb két felét elválasztó vonal mentén kezdenek el körbe mozogni, így könnyen felszeletelhetnek egy embert is. A következő gömb vékonyabb falú lett, mert ennek a belsejét néhány robbanójegyzettel béleltem ki. Aztán készült egy olyan, amit egy buzogány fejéről mintáztam, egy kicsit nagyobb lett egy, amibe füstöt tettem menekülések alkalmára, míg egy másikra az öregem által elkészített mérgezett füst kerül, pont olyan, mint amilyen az egyik fémgömbömbe is van. A mérgezett füst nem túl erős, maximum néhány órás alvást okoz, nem roncsolja a belsőszerveket. Egy senbonos gömb is készült, amit egy üreges, félbeszedhető gömb, ez egy kicsit nagyobb a többinél, végül pedig egy olyan gömböt is csináltam, ami drótot foglal magában és az ellenfél lefogására készült. Ez lenne a kész repertoár, vagyis nem teljesen, mert készült egy fém kígyó is, ami szintén az emberek elfogására készült,viszont a testrésznél élesre csináltam, így komoly sérülést tud okozni. A 3 tekercsbe így kerültek a bábok:
Kék masnis: 1 késes, 1 füstös, 2 drótos
Lila masnis: 1 robbanó jegyzetes, 1 buzogány, 1 mérgezett füstös
Piros masnis: 1 nagyobb gömb, 2 mérgező füstös
nagyobb gömb tartalma: 3 kígyó
Ahogy látszik a kék és a lila masnis tekercsem mind védekezésre, mind támadásra alkalmas, míg a harmadik tekercs inkább a befogásra használatos. Végre elkészültem a bábokkal, bár rá kellett jönnöm, hogy elég költséges lesz a fenntartása ezeknek a báboknak.


A hozzászólást Yamato összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jan. 31 2013, 14:03-kor.
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Sai Csüt. Jan. 17 2013, 23:45


- a viharra sok időt szentelsz viszonylag, míg a gondolataid nem részletezed, pedig az lenne a lényeg a tervezési folyamat érzékeltetésére
- listázd ki a pályázat végére, mit vettél, mire költöttél, stb, mert bizony azt le is kell majd vonni a pénzedből, és ha nincs annyid, akkor le kell mondanod dolgokról
- faanyagot nyilván rendelnek, és formára faragnak, elmehetsz a helyszínre, és kereshetsz fusimunkást, de az útiköltség miatt nem feltétlen jössz ki sokkal jobban, illetve a fusizós lehet, hogy "ért" a fákhoz, de nem biztos, hogy ért a bábokhoz, kérdés, te értesz annyira a faanyagokhoz, hogy tudd, mi kell, de a fát nem ismered fel, vagy hogy gondoltad? (tovább olvasva arra is rájöttem, hogy miért nem kérdezted meg az öreged, mit szerezz be, és eleve úgy mentél vásárolni? :O)
- nem vagyok annyira otthon a dolgokban, de nem hinném, hogy a Naruto a Harry Potter világához hasonlítható, ahol mindent varázslattal oldanak meg (itt meg chakrával), vannak szerszámok, tessék használni őket! - Chakrafejlesztés tanulása egy külön pályázat!!!
- van engedélyed (azaz megkaptad már vagy küldetésen, előtöriben, egyéb pályázaton) azt a mérget, ami az öregedé? Ha nem, az is külön pályázat. (ezen kérdést elkerülheted, ha ilyenkor belinkeled, hogy itt meg itt látható, hogy azom van ^^)
- a pénzösszeget ugye később a mesélő határozza meg, de ha nem vagy gazdagabb, akkor azért elgondolkodnék a helyedben, hogy valóban egyszerre meg tudod-e csinálni a jelenlegi pénzedből ezt mind.
- szintén nem fektettél nagy hangsúlyt magára a készítésre, mivel mennyit szenvedtél, mennyi idő telt el, működött-e minden elsőre, mennyit segített az öreg stb. stb.


Kérlek, ezek fényében gondold át a pályázatod, és alakítsd át, bővítsd ki, mert jelen pillanatban nekem ez így kevés.
Köszönöm ^^

Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Csüt. Jan. 31 2013, 14:00

Átírtam a történetet.

- A tervezést azért nem részleteztem, mert már vannak hasonló bábjaim, így nem éreztem fontosnak.
- Mit vettem:
3 tekercs, 10 robbanó jegyzet, 6- 8 fémtüske a buzogány gömbhöz, 6 fémhuzal a 3 kígyóhoz
- Fa beszerzésének megoldása más módon (már az öreg bábmester és készítő tulajdonába volt
- Használtam a szerszámokat is
- A méreg ugyan olyan, mint ami a fémgömbömbe van
- Ez is kidolgozásra került
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Sai Csüt. Jan. 31 2013, 17:37


Most már tényleg megharaplak minden jóindulattal XD Tessék a gömb alakú bábokat, amik korábban már megvoltak felírni az adatlapodra, mert ott csak az állatbábjaid szerepelnek, és morcos leszek, ha nem vezeted rendesen az adatlapot, mert hogy tájékozódjon így az ember, ha olvassa a dolgaid (ezt már a kalandodnál (? - azt hiszem, azt olvastam Embarassed) is írtam!!!) tongue (igen, megnéztem ám, még mindig nem látom rajta ˇˇ)

Na és akkor a pályázat még egyszer (okés, hogy kitöröltél dolgokat, de kb semmit nem :
Amit még mindig NEM fogadok el, és nem fogod tudni felírni, mert mint írtam, az KÜLÖN!!! (nem, nem ebbe a pályázatba zsúfolva) kell a tanulásoknál megírni: chakrairányítás gyakorlása - vízen járás chakrával


A bábokat elfogadom (de legközelebb akkor is részletezd, milyen funkcióit mire szánod stb, és sokkal részletesebben le lehet írni, hogyan készült, mi okozott problémát, mert az így piszok rövid, ezt gondolom, érzed te is.)
Számlázok Very Happy
  • 3 db tekercs: (közepessel számoltam, mégis csak bábokról van szó, kell nekik a hely ˇˇ) 300 Ryou
  • 10 robbanójegyzet: 1000 Ryou
  • 6 m dróthuzal (gondolom, méter): 60 Ryou
  • Fémtüskék (8 db) //Tűk, pengék, szegecsekhez soroltam, mert kimondottan ilyen nincs//: 150 Ryou
  • Fa (mert attól, hogy NJK-t mozgatsz, bizony azt is neked kell kifizetni, de lásd rendes vagyok, nem számolok érte sokat, viszont az NJK-k nem azért vannak, hogy fizessenek neked mindenféle költséget, ez tévedés!): 500 Ryou


ÖSSZESEN: 2010 Ryou-t vonj le a jelenlegi pénzedből (3400 Ryou-ból)
//árfolyamok a Fegyverek topic megfelelő altopicjai szerint//


Viszont: ha nem vezeted fel rendesen a dolgaid adatlapra, büntetésben foglak részesíteni, és mindent elvesztesz, ami nincs az adatlapodon, irgumburgum >.< //Ellenőrizni fogom!//



Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Kedd Márc. 26 2013, 10:21

Pályázat célja: Marionett bábok
időben elhelyezés: vízen járás tanulása után

Megtanultam végre a vízen járás művészetét, ami talán a jövőmbe sokat fog segíteni, ha olyan helyzetbe kerülök, hogy muszáj lesz a vízen megmaradnom. Tanulás óta három nap telt el, de azóta is kijártam a tóra, hogy az új képességemet tökéletetesítsem. Most is egy olyan alkalom adódott, hogy szabadidőm volt, ezért kisétáltam a partra, vagyis csak elindultam, mert út közben megakasztott egy vándor bábjátékos, aki a gyerekeket szórakoztatta két, fakeresztre drótokkal erősített bábokkal. Nem volt kérdés, hogy meg kell néznem, hiszen tanulhatok tőle és esetleg a vándorlásaim során pénzszerzési lehetőség is lehet, hiszen annak most is hiányában vagyok. Megvárom, míg végez az előadással, majd miután minden gyerek elment odalépek hozzá.
- Jó napot! Tetszik a bábozós technikád, hogy hívják?
- Szia! - Köszönt a bábos. - Ezek marionett bábuk, esetleg érdeklődsz irántuk?
- Igazából bábos vagyok és megragadta a figyelmem a történet és ez a stílusú báb. Esetleg, ha mesélne róla.
Ezután hosszan ecsetelte a bábok történetét, elkészítésének módját, milyen fát használ és egyéb módszereket, amik ahhoz kellenek, hogy az ember tudjon bánni az ilyen bábokkal és ki tudja találni a megfelelő bábot a megfelelő történethez, majd a beszélgetés végén odaadta az egyik bábját, hogy használjam egészséggel, mivel már neki nincs szüksége rá.
Megköszöntem az ajándékot, majd elköszönve egyből az öreghez siettem, hogy a segítségével elkészítsem. Szerencsére volt anyaga, hiszen csak négy, alkarnyi bábot szeretnék elkészíteni. A történet már meg volt, hiszen a saját történetemet bármikor el tudnám mesélni, vagy ha nem azt, akkor egy általános hétköznapot, Ocú, az öreg, a lány, aki nem rég költözött oda hozzám és az én főszereplésemmel. A folyamat mire a három báb elkészült igen csak hosszasra sikeredet, körülbelül 3 nap, mivel ki kellett találni, hogyan kell elkészíteni, meg kellett varrni a ruháját, elkészíteni a frizuráját és megrajzolni az arcokat, igaz az volt a legkevesebb, körülbelül 5 percet vett igénybe. Az elkészítés volt talán a legnehezebb, hiszen a többit Ayane vállalta. A fa némelyike túl kemény volt, vagy nem elég hajlékony, kiszáradt vagy túl nedves, görcsös... Szóval minden baj volt, mire sikerült megtalálni a megfelelő anyagot és technikát. Az öreg értett a bábkészítéshez, de valamivel nagyobb bábokat készített. Végre sikerült elkészülnünk, de a következő lépés az volt, hogy megtanuljam irányítani. Sajnos az öreg most nem ért rám, mert sok dolga akadt a faluban ügyeit intézte, bevásárolt, újabban ő kezdte el a fiatal bábhasználókat tanítani és ami azt illeti nekem se volt rá épp kapacitásom, hiszen a falu elhagyására is készülnöm kell.
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Sai Csüt. Márc. 28 2013, 02:22


Az elején néhol kifejezetten pongyola a szöveg, nem figyeltél a magyar nyelvtanra, egyeztetés, ilyesmi, ajánlom, ha már ilyen legrosszabb esetben is 10 perces postot adsz be pályázatnak, legalább olvasd már át, hogy ne maradjon benne ilyen jellegű hiba. Legyünk igényesek!

A babákra szert tettél, áruk, amelyet vonj le a pénzedből: 3000 Ryou
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Kedd Nov. 12 2013, 14:32

Pályázat célja: egy új báb
időben elhelyezés: Kusagakure ostroma után

Valahogy sikerült túlélnem Kusagakure elleni támadást, így rengeteg tapasztalatot szereztem a harcokban és a csata alatt sok minden ötletem támadt, hogyan tudnám feldobni a bábhasználatomat, többek között egy báb, ami mindenképp szükséges ahhoz, hogy báboosnak hívjam magamat, emelett arra is eszembe jutott egy technika lehetőség, hogy ne járjak úgy, mint az utolsó harcomba, hogy elhasználtam a mérgemet és most nem tudom újra tölteni, hiszen nincs hozzá alapanyagom. Erre a megoldásra egy pecsét jutsu jutott eszembe, ami egy már ismert technikára hasonlítana, ez a Gokan Sakusou // Az Öt Érzék Zűrzavara, amivel csak egyfajta kábító port tudok létrehozni. Mivel megkaptuk a visszavonulás parancsot, így nem is teketóriáztam a harcokat hátrahagyva összeszedtem a fegyvereimet, majd a faluba mentem, ahol összeszedtem Ayanét, majd egy helyi ácsot kerestem, aki esetleg képes egy ilyen fa bábot létrehozni. Szerencsémre akadt ilyen, így be is menve hozzá megkértem, hogy csinálja meg az általam kért bábot.
- Jó napot! Szeretnék érdeklődni, hogy tudna-e nekem egy ember méretű bábot alkotni.
- Jó napot! Miről lenne szó? Hogy nézzen ki?
- Egy akkora báb kellene, ami egy átlagos ember magasságával bír, testén legyen lehetőség karonként 1 nunchaku tárolására, 6 karja, 3- 3 oldalanként, 2 lába és a feje alkalmas arra, hogy egy pecsétet elhelyezzek benne és a szája vissza tudjon tartani nagyobb adag gázt is és mint egy zsilip akkor lehessen nyitható, amikor én akarom, de szétszedhető legyen, hogy belé új dolgot rakhassak, ha éppen azt szeretnék.
A fej mintájához tökéletesen megfelelő volt az eddig gáz tárolására használt gömböm, bár nem teljesen. A szakember egy papírt fogott, amit úgy a leírásom alapján elképzelt és az pont megfelelt az elképzeléseimnek, így rábólintottam. Közölte, hogy a munka legalább három nap, de lehet, hogy egy hetet is igénybe vesz, mert más dolga is van. Megköszöntem a segítséget, majd adtam egy kisebb előleget, majd  megköszöntem a segítségét és elmentem. A hét igen csak tartalmasan telt, mert próbáltam kideríteni még többet a fejembe megforduló ötletek létrehozásának lehetőségét, ami jó eredménnyel végződött, mert a terveim nagy része létrehozható. Mivel a báb nem csak arra kell, hogy tai jutsukat hozzak létre, hanem nunchakut, amit a helyi fegyverboltban vettem 4-et, is használni kell, így a hetet a fegyver használatának elsajátítására is használtam. Végre eltelt a hét, ami azt jelentette, hogy a báb elkészült. Megköszöntem a mesternek, majd miután kifizettem Ayane segítségével a falut elhagyva távol a harcoktól egy napos gyakorlás után és egy vacsora, majd alvás után a Tűz országa felé vettem az irányt.

//Nem nagyon tudtam mit írni, remélem azért elfogadható
A báb egy egyszerű emberi báb 6 karral, minden más átlagos rajta, a feje képes gáz tárolására és szétszerelhető, hogy belülről is változtatható legyen.
vett dolgok:
1 fej 300, 6 kar és 2 láb 1600, 6 kéz 900m, 1 test 700, 4 nunchaku 2000, ami így 5500 ryu, így elvileg marad 740 ryum, ha mást nem vontok le.//
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Uchiha Madara Kedd Nov. 12 2013, 15:08

A sors úgy hozta, hogy én nézem meg a pályázatod. Mielőtt küldenéd az újabb levelet, hogy pikkelésből kapod azt válaszul, amit írni fogok, olvasd el az értékelést:

- A hossz: Egy limiten aluli pályázat, amelybe inkább a jellemváltozások, kisebb értékű fegyverek megszerzése írható, nem pedig egy harci báb, a sorlimitje csak a duplája annak, amit te beadtál. 24 nem egész sorral sajnos nem tudok mit csinálni. Egy harci báb elkészítése pedig nem egy limiten aluli pályázat, de ez magánvélemény.
- Amíg nincs elfogadva egy technika, addig ne említsd meg, hogy gondolkozol rajta, főleg ne úgy, hogy a példának felhozott technikát egy multiddal tanulod, Yamato karaktere nem is ismeri.
- Yamato, ha jól számolom eddig több, mint 20 bábbal rendelkezik, ebben benne vannak azok is, amelyeket nem hordasz magadnál. Mindezt C szinten birtoklod, amelyet nem is olyan rég ugrottál át. Egy átlag genin 1, esetleg két bábbal rendelkezik, persze vannak kivételek, de ez a szám akkor is sok. /a felszerelés tárolását még most sem sikerült korrigálnod, igaz, többször írtam már ezzel kapcsolatban/

A pályázatod elutasítom, mert nem felelt meg sem az alap követelményeknek, valamint csak egy újabb eszköz lenne a sok közül a kezedben, amelyet nem igazán tudsz még most sem alkalmazni a megfelelő módon.

Javaslat: Az eddig megszerzett bábjaidat kezd el kijátszani, ne pedig halmozd az újakat.

Ui: Amennyiben újabb sértegető levelet kapok az ellenőrzéssel kapcsolatban, a pályázatod végleg el lesz utasítva és számíthatsz egyéb szankciókra is. Ezt itt jelzem a pályázatodra, többször nem szólok.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Kedd Nov. 12 2013, 20:13

Nem kapsz sértő levelet, amit eddig sem kaptál, én csak a véleményem mondtam el, ahogy most is teszem majd, az hogy te hogyan gondoltad ezeket a leveleket, már nem tőlem függ, sosem volt célom a megsértésed, de bocsánatot kérek, hogy sért az, ha felhívják a figyelmedet arra, hogy olyan miatt dobsz vissza élményemet, ami nincs is benne. Ebből lehet, úgy ctrl c ctrl v, hogy a levél az NTnek úgy tűnjön, hogy sértegetlek, mert így lehet az NT-t manipulálni, amit én nem látok. (Pl az NJK pályázat, aminek az elutasításában írtad, h nem zavar, hogy valaki kívülről narrálja a harcot, ami nem is volt benn, de elfogadtam, mert RIKUDOU, nem te, rendesen elmagyarázta, hogy a karakterek túl erősek és fölösleges is, hiszen élménybe nem igen fognak a háború alatt küldetésre küldeni)

Igen, valóban rövid lett a pályázatom, de a többivel nem értek egyet. A gömbjeit és Ocút, amit akkor sem használna, ha egy kunaial fenyegetnék, hogy vegye elő, mert különben megölik, inkább meghalna, tudom irányítani a többi bábomat pedig a ninja tanács már régen megszavazta, hogy csak 250 ch felett tudom majd irányítani vagy egyáltalán túl nagy ahhoz, irányítani legyek képes egyedül, így nem halmozni akarom a bábokat, hanem készítettem egy olyat szeretnék, amit tudok használni emberi bábként, mivel ilyene nincs vagyis amije van, azt az életénél is jobban félti, egyszer már majdnem meghalt miatta.
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Uchiha Madara Hétf. Nov. 18 2013, 09:44

A postot a többi staff miatt írom, hogy mesélői post legyen az utolsó, a pályázat korábban el lett utasítva.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Csüt. Ápr. 24 2014, 15:16

Pályázat célja: Bábok
hazatérés után

Nem voltam távol a falumtól és már vissza is tértem. Mi is volt? Alig, hogy elhagytam a falut, egy kis kereskedőt kísértem el, majd részt vettem Kusa megvédésében, végül újra itthon vagyok. Nem sok mindent tettem itthon, lejelentkeztem a falu vezetőjénél, hogy egy rövid időre itthon leszek, majd az öreghez indultam, hogy őt is köszöntsem, majd közöltem vele a tervem a költözésről, de arról is, hogy szükségem lenne új bábokra, a mostaniak helyett. Első feladatom az volt, hogy megszabaduljak attól, ami már nem kell, így szétszedtem a hatalmas kígyó bábot és ami használható, megtartottam, ami pedig nem azt eladtam egy fatelepre vagy akárkinek, aki megvette, nem érdekelve, hogy mire fogja használni, nekem csak a pénz kellett, hiszen egy új báb nem olcsó, bár az öregem készíti neki sem kevés időbe tellik, míg megtervezi és elkészíti azt, így nem kérhetem tőle ingyen, ezen kívül eladtam a vas golyókat is, hiszen azokat már lecseréltem egy jóval könnyebb anyagra, fára és a medve, nyúl és madár bábokat is, persze kiürítve a fegyverek kellettek, ezeket egy tapasztaltabb bábhasználó ninja vette meg, mert pont beleillettek a gyüjteményébe. Összejött egy kis pénz, amit a maradék alapanyaggal az öregnek adtam. Az öregnek voltak szerszámai, hiszen fiatalabb korában maga is rengeteg bábot alkotott, így erre nem kellett költeni. Első lépés a bábok megtervezése volt, ugyanis enélkül nem tudunk neki állni. Mivel már képes vagyok 2 báb irányítására, így kettőt terveztünk. Az első bábom testében egy két közepes gömböt alakíttunk ki, ami körülbelül úgy fog kinézni, mint Gaara homoktartója, egy még általam nem ismert technikához, amit majd az öregem meg akar nekem tanítani, az egyik gömbbe lesz létrehozva a technika, itt lesz egy kis ajtó, amin keresztül majd berakhatom az 5 érzék zürzavara nevű technikával, amit majd megtanulok, létrehozott pecséteket, ha egy harcban elhasználom, a másik gömbböl, ahol a létrehozott por tárolódik füst formájában, három cső vezet ki, kettő a báb kezébe, egy a szájához és itt lesz lehetőség a létrehozott füst kiengedése. A báb hasában van még valamennyi hely, így egy tűvetőt is elhelyezünk. Ez az első báb, míg a másik báb egy kicsit más felszereléssel rendelkezett. A hasában egy módosított tűvető volt, amit tű helyett dróttal töltök majd fel, ami valahogy úgy lett megoldva, hogy összesen 8 lyuk van a báb hasában, amin keresztül kiengedi a drótot, amit a drótcsévélő technikával vagy annak más verziójával használva elkaphatunk szinte bármit, a szájában egy kis csengő került, amit a hangkivetítő- technikával használhatok. Neki is álltunk a bábok felszerelesének megalkotásához. Első lépésnek a lopótökszerű tárolót hoztunk létre, amit két gömb kialakításával kezdtük, majd ezeket egy- egy ponton felbontottuk és egy kürtő szerű résszel kötöttük össze, de még mindig volt valami, amit meg kellett csinálni, egyik az ajtószerűség, amin keresztül berakhatom a pecséteket és a felső gömbe is fúrni kellett 3 lyukat, amin keresztül a füst távozhat a kéz vagy a száj irányába. Még a kezeket, két fejet és a testeket tudtuk kialakítani a maradék fából, de aztán sajnos volt, amit meg kellett vennem. A felszerelést beszereztem, majd neki is álltunk a további munkálatoknak. A lényeg már meg volt, csak a vásárolt felszerelést kellett belefabrikálni a meglévő bábtestekbe. Végre elkészültünk a bábokkal, de ekkor újabb ötletem támadt, mégpedig a korábban már elhasznált bábomból kiindulva. Már tényleg csak minimális anyag volt a hatalmas bábomból, de az éppen elég volt, hogy gránátokat hozzunk létre belőle. Tojás méretűre alakítottuk ki, két félből, amit összeragasztottunk, de a két fél közé 1 robbanócetlit raktunk, ami a robbanás előidézéséhez volt nélkülözhetetlen. Összesen 20 ilyen félgömböt alakítottunk ki, de csak 10-et használtunk fel, mert a másik 5 ilyen gránátot az 5 érzék zürzavara pecséttel látom majd el. A bábok elkésszültek, már csak ki kell próbálni. Az öreg kivitte a kertbe a két bábot én pedig elindítottam a chakrafonalaimat. Ugyan minden felszereléssel fel volt szerelve, de ezek nagy része csak egyszer használatos, így azokat csak megnéztem, hogy működne, de nem aktíváltam, míg amit tudtam kipróbáltam. Nagyon jók lettek és mintha a kezemre öntötték volna, úgy éreztem a bábokat,


//amiket vettem és készítettem az alapanyagból:
maradék anyagból: a füst tároló eszköz, 4 kéz, 2 fej, báb test,
3 cső, 2 tűlövőlövő (1600), 8*10m drót (800), csengő, 15 pecsét papír, 5 robbanó cetli (500), öv
eladtam: medve-, madár-, nyúl- és óriás kígyóbáb (ezt szétszedve, használható részt megtartva és felhasználva)

Bábok leírása: (mind a két báb egyszerű bábhoz hasonlít)
1. báb: Sango Hebi// Korall Kígyó
A hasában egy lopótökalakú tároló edény van, aminek az alsó részébe rakhatók az 5 érzék zürzavara pecsétek, míg a tetejében van maga a füst, ahonnan a kezekbe vagy a szájba vezethető a por, emelett van benne egy tűvető, ami a has nyitásával aktiválható.

2. báb: Kumogani// Pókrák
Szájában egy csengő, ami a hangkivető technika alapja, hasában egy módosított tűvető van, ami képessé vált drótok kilövésére és így elkapásra alkalmas.

Egyéb:
5 gránát felszerelve 1-1 robbanó cetlivel és 10 fél gránát, ami majd fel lesz szerelve 1 -1 cetlivel, ha megtanultam az 5 érzéke zürzavara technikát.//
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Deidara Szomb. Ápr. 26 2014, 20:37

Elfogadom, de a későbbiekben hosszabb bábkészítéseket szeretnék látni. A külsejükről például semmit sem tudtunk meg, vagy arról, hogy miért pont ilyenek készültek, honnan jöttek az ötletek, stb. És bekezdéseket is használj. A bábokat akkor cseréld le az adatlapodon.
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Yamato Szomb. Jan. 16 2016, 21:01

A pénz a bábmester legjobb barátja, de egy bábbal többre megyünk

Az elmúlt időszakban elég sokat dolgoztam, így felgyűlt némi pénzem. Mivel alapvetően csak az alap dolgokra költök, mint étel, szállás és egyéb dolgok, így akár arra is jó lehet a pénz, hogy egy újabb bábot építsek. Elég sokat gondolkodom mostanában, hogy mégis mit kellene egy ilyen bábba tenni és pontosan mi is a tervem. Alapvetően harci báb, hiszen minden báb az, ha harcban használják. Akkor mégis mire lenne jó? Az eddigi két bábom leginkább elfogásra és bénításra alkalmas, viszont szükségem van egy olyan bábra, amivel ölni lehet, de nem csak egyféleképpen és az legyen akár brutális vagy kevésbé veszélyes módja a dolognak. Viszont legyenek benne rejtett csapdák és olyan is, ami elég látványos ahhoz, hogy megijessze az ellenfelem. A technikáim ugyan korlátozottak, de egy jól megépített bábbal sokat lehet ezen javítani és bővíteni. Egy bábmesternél nem a technikák száma a lényeges, hanem az, hogy azokat milyen kreatívan használja és tudja bővíteni.
Mégis milyen legyen a báb? Milyen célt szolgáljon? Milyen fegyverei legyenek? Ezek mind olyan kérdések, amikre tudni kell a választ, különben a bábod nem lesz jó semmire és csak fölöslegesen kidobtál egy csomó pénzt. A cél a gyilkolás, ezt már eldöntöttem. Többféle halálnemet is tartalmaznia kell, hogy sokoldalúvá lehessen tenni, de az lenne a legjobb, ha inkább több alkatrészből összeállítható lenne, leginkább olyan, ami nem is egy báb, hanem alkatrészek, amik tetszés szerint alakíthatóak. Ehhez viszont még alacsony a szintem, még fejlődni kell hozzá, viszont az ötlet a fejembe már kialakult. Nem, most egy olyan báb kell, amivel ölni lehet, viszont sokoldalú. Állatról fogom elnevezni, talán ideális lenne a lajhár. Meg van. Ez kell nekem és már az ötlet is kialakult bennem. Egy lajhár. A teste arra lenne alkalmas, hogy elkapjak vele valakit és mint egy vas szűz bennt felnyársalja. Az ötlet jó, de a tüskék viszont nem lennének elől, hanem ahogy a kezem, azokat is lepecsételve tartanám és csak akkor hívnám elő, amikor akarom. Hány keze lenne? Ugyan a lajhárnak csak négy végtagja van, de szerintem az kevés. Szerszámom ugyan kevés van, de itt nem építhetek fel egy bábkészítő üzemet, lévén csak vendég vagyok. Nem baj. Ha nem is lehet saját "üzemem" a kocsmának van egy saját fészere, ahol talán találok némi eszközt, ami a sajátjaimat kiegészíti. Lemegyek a kocsmároshoz és megkérdezem, hogy használhatnám-e a fészert, amire igent mond. Megköszönöm neki és pár ryouval hálálom meg neki a dolgot.
Ezzel kész vagyok, már csak a bábot kell megtervezni. Kérek egy papírt és ceruzát, majd rajzolni kezdek. Nem kell sok idő, hiszen már meg van a fejembe a kész ötlet és ez csak egy terv, nem mestermunka. A boltba térek, ahol nagy nehezen, de sikerül beszereznem mindent, amire szükségem van. Bevonulok a "bábműhelybe, majd neki is állok a báb elkészítésének. Először a testbe bújok bele, hogy elpecsételjem tüskéket. Emellett kialakítottam a testben egy tárat, amiben 100 tű fér el, és három folyadéktárolót is, amiben egyenként 3 liter folyadék fér el. Ebben akár vizet is lehet tárolni, de ha később úgy döntök, akár savat és a tűz létrehozásához alkalmas folyadékot is tárolhatok. Ez egy igen hasznos találmány és még jól jöhet. Természetes, hogy a tárolók olyan anyagból vannak, amik ellenállnak ezeknek a folyadékoknak. A három tároló külön csövön keresztül az egyik kéz jövőbeni helyzetéhez lett vezetve, vigyázva arra, hogy egyik tüske se tehessen bennük kárt. Szerencsére a tüskéket is úgy helyeztem el, hogy erre figyeltem, ahogy arra is, hogy minden a lehető legközelebb legyen a rendeltetési helyéhez. Még kialakítottam a test külső részén két lyukat, ami egy- egy bot tárolására volt alkalmas, vagyis nem bot, hanem egy- egy kihajtható pengéjű kama, amik remek fegyvernek bizonyulnak a bábhoz, amiket be is helyeztem a helyükre. Ez után a fejre tértem át. A szájában kialakítottam egy tűvetőt, amit hozzácsatoltam a tárhoz. A karok már egyszerűbbek voltak, ugyanis nem nagyon kellett átalakítani őket. Kettőt meghagytam eredeti formájában, amiben a kamákat tudja forgatni, viszont itt nem merül ki a dolog. Mind a kettőbe került egy- egy senbon lövő mechanika, amibe egyenként 5 senbon került. Kettő kart a lajhár kezéhez hasonlóan hosszabbra gondoltam, így  teleszkópikus kar került a helyére, aminek a végén 3- 3 arab 10 centiméteres karom található, ami szintén komoly sérülést tud okozni. A harmadik pár kar volt talán a legegyszerűbb, kinézetre legalábbis, hiszen látszólag csak karok, viszont itt is készítettem némi csapdát. A karok tenyerébe három viszonylag rövid 2- 3 centiméter hosszú, vékony pengét ültettem, aminek üreges a közepe, ugyanis minden tűhöz egy- egy kis üvegtároló is tartozott, amibe különböző mérgeket lehet tárolni. A báb maga elég komolyra sikerült, de úgy éreztem, hogy a célját pontosan betöltheti.
Az idő siet, de mindenképp haladni kell. Eddig röviden elmondtam, hogy mi is az, amit a báb tudni fog és hogyan lett beépítve. Most egy kicsit részletezem a folyamatokat. Tüskék elhelyezése egy igen precíz folyamat, viszont annál gyorsabb. Alapnak a saját testemet vettem és úgy helyeztem el őket, hogy nem feltétlenül a létfontosságú szerveket támadja, de sikeresség esetén a csapdába esett már ne tudjon ellenállni és még legyen annyi ereje, ha esetleg kikérdezni akarom, akkor válaszolni tudjon. Ha egyszerűen ölni akarok, akkor erre plusz néhány tüske is bekerült, ami viszont végzetes sérülést okoz. A tűvetőhöz a tárat nem közvetlenül raktam a tűvető mögé, hanem egy faburkolatot építettem neki, hogy védve legyen a külső hatásoktól és a kivető csövet is leburkoltam. A folyadéktárolók sem a kilövőhöz kerültek, hanem a báb aljába. Mindegyiknek két kimenete van. Az egyik ahhoz kell, ha fel akarom tölteni a tartályt, ez egyszerűen eldugítható, míg a másik a cső, amin keresztül a folyadék a kilövő szerkezethez folyhat. Aztán jöttek a karok. Azokat a boltban is úgy választottam, hogy üreges legyen vagy legalább könnyen faragható. A kéz üregébe 3- 3 fiolát helyeztem, ami elég fontos és kényes feladat volt. Először is kellett furnom még két lyukat az előző mellé, majd behelyeznem a fiolákat és aztán kitömnöm a lyukakat, hogy az üvegcsék ne mozogjanak és ne törjenek el. A senbon lövőket nem volt nehéz a helyére illeszteni, mert már korábban csináltam ilyet.
Nem akarom, hogy sokan meglássák a bábot, nem azért mert itt nem láttam még ilyet, hanem azért mert minden bábom egyedi. Nem akarom megismertetni a világgal, amíg nem muszáj, viszont gyakorolnom kell. Egy fa deszkát veszek elő, majd az összes folyadék tárolót feltöltöm vízzel, hogy a deszkát tudjam mivel lőni, majd elindítom a chakrafonalakat a bábhoz, először két kézzel irányítom, majd később megpróbálom eggyel, de először meg kell szokni. Lassan kezdem el mozgatni. Mivel a báb jóval több fegyverrel van felszrelve, mint az eddigiek valamivel nehezebb is, ami nem baj, hiszen ahogy fejlődni fogok egyre komolyabb bábokat kell építenem és azok egyre nehezebbek lesznek. Nehézkes az indulás, de ahogy egyre jobban megszokom a bábot egyre könnyebb. Először a tüskéket aktíválom és a báb nyitott hasán keresztül nézem, ahogy előjönnek, majd visszatérnek a helyükre. Aztán a három tároló edényt aktiváltam. Sokáig tartott rájönni, hogyan is kell egyszerre csak egyből felszívni a vizet, aztán hogyan tudom akár csak kettőből vagy mindháromból különböző sorrendben kiengedni a folyadékot. Sajnos nem tudtam megkülönböztetni, hogy jól csinálom-e, így más ötlethez folyamodtam. Találtam némi festéket, így azt raktam a vízbe, hogy lássam a különbséget. Elsőre, másodikra, de még sokadik próbálkozásra sem volt mindig tökéletes a dolog, de nem is kellett ma sikerülnie. Minden fegyvert kipróbáltam és szerencsére sikerült működnie. Aztán csak azt vettem észre, hogy sötét van. A báb tárolóit kiürítettem, majd felvittem a szobámba, ahol vacsora és egyéb esti dolgaim után nyugovóra tértem. Még két nap telt el gyakorlással, mire készség szinten minden fegyverrel báni tudtam, de csak akkor derül ki, hogy működik-e, ha harcban is működik. Erre talán lesz alkalmam, de még nincs itt az ideje. A hosszas edzések és a báb készítése kifárasztott, így 

//Vásárolt dolgok:
tüskék
1 tűtár
5*20 tű (5*300 ryou= 1500)
3 folyadék tároló
2 kama (2*5000 ryou= 10 000)
tűvető (5000 ryou)
6 sima kar
2 teleszkópikus kar, kézfej helyett 3- 3 karomban végződik (2* 1500 ryou= 3000)
1 senbon lövő (300 ryou)
10 senbon (2000 ryou)
2 tűszerű penge
6 méregfiola
3 méreg

Mérgek leírását a staffra bíznám, ha lehetséges két C szintű és egy D szintű mérget kérnék, de ezt is a bíráló staffra bízom//
Yamato
Yamato
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1046
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 666 (A)
Erő : 590 (A)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 690 (A)
Pusztakezes Harc : 300 (B)

Tartózkodási hely : Még nem tudom


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin / Bábhasználó
Chakraszint: 967

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Shimura Danzou Csüt. Jún. 02 2016, 15:56

Hali!

A pályázatot ELUTASÍTOM!


Indokok:
- Nincs befejezve!!!!!Ergo: eleve szabálytalan)
Több fegyvert tettél a bábba, mint amennyit a végén összegeztél;
Nem vagyok elégedett a báb próbálgatásával, hosszabb és részletesebb gyakorlást kérek;
A mérgeket nem dolgozza ki helyetted a Staff, nem mellesleg Moderátori Engedélyt ígényelnek;
- Kérek egy rövidebb leírást is a bábról, majd a pályázat végére, amit - ha elfogadásra kerül - akkor beillesztesz az adatlapodra;




Ha ezeket javítottad, akkor írj ide és nekem is pm-ben.
Danzou!
Shimura Danzou
Shimura Danzou
Inaktív

Tartózkodási hely : A sebezhetetlenség küszöbén túl!


Adatlap
Szint: S
Rang: Hokage
Chakraszint: Több, mint elég.

Vissza az elejére Go down

Yamato (Kajiwara) Empty Re: Yamato (Kajiwara)

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.