Motoi Yazaki

2 posters

Go down

Motoi Yazaki Empty Motoi Yazaki

Témanyitás  Motoi Yazaki Szomb. Márc. 30 2013, 15:21

Név : Motoi Yazaki
Ország : Takigakure
Rang :Genin
Kor : 12
Nem : Ferfi
Kinézet : 160 cm magas, Barna szem,Barna rovidre vágot haj,testalkata vékony,
Jellem: óvatos, könyörtelen, lusta, feledékeny, fegyver mániás, éhenkórász
Felszerelések: 4 kunai,4 shuriken, 1 katana, 5 füstbomba,10 robbanó jegyzet,10 m drót és egy fekete borításu vastag, kicsit rossz álapotban lévő könyv. Egy bérgyilkos harci trükkjei címmel

Előtörténet:

Takigakure falujában láttam meg a napvilágot. Szüleimet korán elvesztettem . Anyám belehalt a szülésbe, apám egy titkos S rangu küldetésen tünt el 4 éves korombam, a nagyszüleim neveltek.
Amikor betöltöttem az 5. életévem megkezdődött a ninja kikepzesem .Mivel a faluban elég kevés gyermek volt ebben az időben , igy Sui és én voltunk az egyedüli ninja tanoncok. Sui a szomszédban lakott, velem egyidős volt és a legjobb barátom. A kiképzőnk Sui apja volt. Ő is ninja volt akár csak az én apám , ezért gyakran kérdeztem tőle a ninjákról,hátha kitudok deriteni vlmit az apámról , mert a nagyszüleim szinte semmit sem árultak el róla. Sui apja nagyon kedves és beszédes ember volt , de amikor az apámról kérdeztem mindig elakadt a szava. Amikor végre megtanultam írni és olvasni kezembe nyomott egy konyvet majd ezt mondta :
- Ezt még az apád hagyta nálam , hogy ha történne vele valami akkor ezt adjam oda neked. Ez a könyv nem egy 6 éves gyereknek való de igértetet tettem neki és egy ninja sosem szegi meg a szavát. - kezembe nyomta a könyvet ,majd bűnbánoan elsétált.
Izagtottan nyitottam ki a könyvet.
" Kedves fiam ha ezt a könyvet olvasod akkor már nem élek. Jól figyelj arra amit most olvasni fogsz mert szügséges időkben megmentheti az életed. ,, - olvastam bele a könyvbe, igaz nemsokat értettem belőlle. Különféle harci stratégiak, csabdák, taijutsuk es genjutsuk pontos leirása volt benne, továbbá pár alap szabály a harcról és az életről. A könyv olvasása közben egyre jobban nyilvánvalóvá vált számomra az a tény , hogy ebben az esetben sem esett messze az alma a fájától. Megfogattam hogy követem a könyvben leirtakat, legalább is a nagy részet.Továbbá sikerült még kiderítenem, hogy apám egy könyörtelen bérgyilkos volt , aki bármit megtett a falujáért.
A ninja edzéseket főleg Sui - al ketten csináltuk mert Sui apja nagyon elfoglalt volt. Legtöbször csak kiadta az utasításokat, egyszer elmutatta hogy néz ki az a gyakorlat vagy jutsu amit épp tanultunk és utánna magunkra hagyott minket. Az első dolog amit megtanított velünk a csakra előhívása volt. Ez a dolog nem ugy sült el ahogy én szerettem volna. Egy vizesés mellett kellet becsukott szemmel erősen koncentrálni a chakra előhívására. Előző este az alvás helyet a könyv olvasásával telt el az éjszakám. A becsukott szemmel való koncentrállás és az alvás hiány megtette a hatását. Sikerült álva elaludnom egy vizezés mellet. Mire felébredtem 4-5 óra eltellhetett, Sui már nem volt melletem. Biztosan végzett az edzéssel, ezért hogy ne maradjak le még ennél is jobban most már kipihenten ujra nekiláttam a feladatnak, ami nem ment tul könnyen, de azért estére én is végeztem vele. Sui apja a közeli kisházban hagyott pár furcsa papir fecnit és azt mondta, hogy vezzesünk bele chakrát miután végeztünk az edzéssel. Sui már ezt is elvégezte és a vizesés mellett próbált szerencsét a vizen járással ami nem ment neki tól jól. Volt pár pillanat amikor nem tudtam megállni nevetés nélkül. Miután kellően megmozgattam a rekezizmomat a faházhoz vezetett az utam ahol magamhoz vettem egy papír fecnit, rákoncentráltam és a papír darab nedves lett. Nem értettem hogy mi történt , de akkor belépett Sui
- Neked is ? - kérdezte tőlem nagy mosolyal az arcán . Ebből tudtam hogy mégis csak jól csináltam ezt a papir fecnis dolgot. Sui még egy kicsit gyakorolni akarta a vizen járaśt ,ezért ledöltem az egyik közeli fa alá és az Éber ninja alvás technikát alkalmazva:
- zzzZZZZ ,zzzZZZZ - Vártam amig sui végez. Estére Sui belátta ,hogy a vizenjárás megtanulásárá több kell mint egy nap . Öszepakolta a dolgait, felébresztett majd elindultunk a faluba.
Amikor vissza értünk Sui apja büszkén nézett ránk ,és közölte velünk hogy mindketőnknek víz chakrát adot az anyatermérszét.
Ahogy telt mult az idő egyre jobban nyilvánvalóvá vált hogy Sui - nak a chakra irányitáshoz volt tehetsége még nekem inkább a kardforgatáshoz és a taijutsuhoz , igaz eben nekem sokat segitett az apám által rámhagyot kézi könyv. Ahogy idősebb lettem Sui apja már nem tudott mit tanitani nekem a kard forgatásról igy elküldött a vizeséshez hogy ott zavartalanul fejleszthessem a képessegeimet. Itt gyakorolhattam a könyvben leirt technikákat is, igaz nemsok sikerélményem van ezzel kapcsoladban.De azért 10 éves koromra sikerült elsajátítanom egy két technikát.
Amikor Sui és én is betöltöttük a 10 éves kort mind a ketten a faluba költöztünk, hogy szükség esetén megtudjuk védeni a falut a hősök vize segitségével. Nem tudtam , hogy mi az a hősök vize de azt tudtam rola, aki azt megissza az idő előt meghal. Nem tetszet nekem ez a lehetőség. Sui- al közösen szökést terveltünk ki, hogy ha ugy hozná sors idő előtt eltudjunk menekülni. Hogy mikor azt még nem döttöttük el, igy amíg faluban maradtunk keményen edzettünk. A faluban megtanultunk különféle víz és taijutsu technikákat. Sui és én jol kiegészitettük egymást még Sui inkább a ninjutsuban és a távoli harcban volt jobb, addig én a közelharc és a taijutsu területén jeleskedtem. Ketten anyira jól kiegészitetük egymást, hogy a falusiak egy csapatba osztottak be minket.
Egyik este amikor Sui és én voltunk örségben megszólal a vészharang. Megtámadtak minket. Egy kinti falucskát támadt meg pár ismeretlen ninja. A falu vénei kiküldtek pár ninját hogy mérjék fel a helyzetet, köztük voltunk mink is. Ahogy közeledtünk a támadás helyére, világossá vált számunkra hogy ez a hely a mi szülőhelyünk az erdő ahol nevelkedtünk. Mikor megérkeztünk az égeśz hely lángokban állt, holtestek mindenhol az utolsó ninja a mieink kozül Sui apja volt. Sui a segitségére sietett még én a helyzetett próbáltam felmérni. Nem festett rózsásan a helyzet. 10-15 ninja támadt ránk, legalább is akit én érzékelni tudtam, és mi a falubol küldött erősitéssel együtt csak 6 - an voltunk. 5 genin és Sui apja. Ekkor megfordult a fejemben hogy eljött a mi időnk. Itt a megfelő alkalom , hogy elhadjuk a falut. Odaugrottam Sui - hoz, akkor láttam, hogy az apja meghalt, sokkban volt. Megrázztam jó erőssen majd ezt modntam neki:
- Ideje lenne csinálni valamit, nem úgy gondolod? Emlékszel miről beszéltünk régebben nem?
Sui egy ideig a semmibe nézett majd megszólal:
- Rendben ,de előtte rendett kell itt tennünk , jobb oldalon a fán van egy ellenséges ninja ,mérgezett nyilakat használ ,én behatárolom a látókörét te pedig végzel vele.
Egy ninja? dehisz az előbb még egy tucat ninja volt itt. Ujra körül néztem és furcsa mód a támdó ninják nagy része vissza vonult,de nem volt időm tovább ezen gondolkodni Sui a tó mellé ugrott majd elkezdet kézjeleket használni es létrehozott egy jutsut.
- Kirigakure no jutsu
köd kezdett leszálni az egész területre. Kaptam az alkalmon és lecsaptam a fán rejtőző ninjára még mielőtt teljesen leszállt volna a köd.
A ninja háta mogott teremtem és átvágtam a torkát. A vért spriccelt minden fele. Pár másodpercre megfagytam hisz most öltem először embert, de tudtam erre most nincs idő . Összeszedtem magam és Sui keresésére indultam. A faháznál találtam rá ahol régen a ninja technikák alapjaival ismerkedtünk. Bementünk a házba, Sui odament az egyik öreg szekrényhez.
- Apám azt mondta ha chakrat vezetünk a szekrénybe majd kinyilik. - Sui rátte a kezét a szekrényre és erőssen koncentrált majd a szekrény magától kinyílt. A szekrényben fegyverek katana, kunai, füstbomba és egyéb hasznos holmik voltak mindenből eltettem párat, kitudja még jól jöhetnek. Sui egy könyvet talált amelyet az Apja hagyott hátra neki.
" Ha ezt a könyvet olvasod keresd meg Uchida Karakadit a Rejtett víz faluban ,mondjátok el ki a mesteretek.,,
Sui becsukta a könyvet, ő is magához vett néhány fegyvert majd elindultunk a Rejtett viz faluba. Az uton azon gondolkodtam, hogy milyen furcsa szokasia voltak a falubeli ninjóaknak, könyvet irnak az eltűnésük esetére.
Már elég régóta mentünk amikor furcsa zajra lettem figyelmes megfordultam és láttam hogy Sui osszesik.Nem volt időm gondolkodni követtem az apám könyvébven leirtakat.
"Ha nemtudod felmérni az ellenséged erejét menekülj el.,,
Kawarimi no jutsu segitśegével sikerült megtévesztenem a támadóimat majd annyi előnyre szert tennem hogy biztonsággal eliszkoljak. SZerencsémre a támadóink geninek voltak akarcsak mi igy legalább nekem sikerült elmenekülnöm , de Suit elkapták. Valamit ki kellett találnom. 4 óra után visszamentem a tett színhelyére. Sui nem volt sehol. Magukkal vitték,de a nyomaikról megfeledkeztettek, ebből tudtam nem lehetnek túl tapasztalt ninják igy még van esélyem. Nem számitanak rám és egész eddigi életem során arra gyakoroltam, hogy a meglepetés erejét megfeleően kitudjam használni.A nyomokat követem 2 órás könnyed futás után kiértem az erdőből ahol egy falut pillantottam meg. Már hajnalodott ezért jobbnak láttam megvárni az estét akkor tobb az esélyem és mivel a támadóink is éjjel mozogtak ezert nagoyn valószinő hogy ők is nyugovóra térnék. Sui nak igy még vna egy kis ideje. Felderítettem a területett a falu körül, de nem mentem túl közel nehogy felfedjem magam. Furcsa mod teljesen elhagyatottnak tünt. Ugy döntöttem az estét Éber ninja alvás technika hatása alat fogom megvárni.
- ZZZZzzzz, ZZZZzzz
Amikor este lett akcióba lendültem. A lehető leg halkabb járásom bevetbe beosontam a faluba. Nekiláttam a házak átfésülésének amikor a 2.- dik háznál jártam feltünt, hogy a falu másik végén lévő háznál füstöl kémény. Megvannak most már csak rákel jönnöm, hogy bánjak el velük. Felállítottam pár robbanó cetlis csapdát a ház körül majd közelebb lopoztam.
-Sietnünk kell a többiek pár órán belül ideernék. Kikel deritenünk mit tud ez a kis ninja minél hamarabb, mert ha már itt a fönök akkor nem számithatunk nagy jutalomra. -hallatszott ki a házból. hát ezek a ninjak cseppet sem próbálják titkolni az ittlétüket. Miközben a beszélgetésüket hallgattam sikerult kideritenem, hogy csak 3-an vannak .
- Te és Zed maradjatok és vallasátok a foglyot én addig kimegyek és jelzek a többieknek, hogy merre vagyunk. Remellem megered a nyelve mire ideérnek a tobbiek.
Remek eljött az én időm Megvártam még kijön a ninja és becsukja az ajtót, majd a háta mögé lopoztam es elvágtam a torkát. Ez már sokkal könnyebben ment mint az elő gyilkosságom. Itt már nem éreztem semmit. Visszalopoztam az ablakhoz és beneztem. Szerencsére nem vett észre semmit és ahogy nézem Zed barátunk Sui val játszadozik. ugyhogy itt az idő cselekedni kell.
Henge no Jutsu felvettem az előbb megölt ninja alakját és bementem a házba.
Hát te hogy hogy ilyen hamar visszajottél.- mondja nekem a ninja. Probáltam közeleb kerulni hozzá, amikor láttam rajta hogy furcsál valamit egy jól iránzott ütéssel sikerült leteritenem. Elég nagy zajt csapot ahogy a földön elterült, erre a 3 dik ninja is felfigyelt és felfegyverkezve jött ki a szobából amelyben Suit fogva tartották.
Feloldottam a Henge no Jutsu és Bunshin no jutsu alkalmaztam azzal a céllal hátha sikerul megtévesztenem a ninjat. Kicsit hátrább áltam mint a klónom. Mindketten harci állást vettünk fel és vártuk, hogy ninja megtegye az első lépést. Szerencsémre a klónomat támadta meg elsőnek amely a támadás hatására köddé oszlott. Ezen a ninja kissé meglepődött ami nekem elég volt arra, hogy a kezemben levő kunait elhajitva ártalmatlanná tegyem.Miután eltakaritottam Zed barátunk tetemét az útból beléptem a szobába ahol az egyik sarokban megláttam Suit a kínzásoktól meggyötörve.
- Épp ideje volt, azt hittem megint elaludál, mint oly sokszor az edzések alatt. - vetette oda nekem fájó mosollyal az arcán.
Odamentem hozzá a válamra vettem majd elindultunk kifele a házból.Kifele menet Sui a testekre néz majd megszólal
- Nincs időnk elrejteni őket, minél gyorsabban tovább kell állnunk. Ismerek egy rejtett barlangot ,reméllem találunk a táskában kötszert és pár gyógyszert
- Ne aggódj ezen, még azelőt elintéztem őket mielőtt jelezhették volna a töbieknek hogy hol vannak. Szerencsére elég kabzsik voltak és valamilyen jutalom miatt vártak vele eddig. Na jó akkor igyekezünk és irány a barlang.
Ahogy befe haladtunk az erdőbe Suinak feltünik , hogy még egy ninja van a közelben aki joval erősseb mint az általam elintézett ninják. Hát igen nekem sosem volt erőségem az érzékelés ebben Sui mingis is jobb volt.
- Állj megkell tudnunk ki vezeti őket. - mondta Sui, majd mindketten meglapultunk hátha jobb képet kapunk arról ki is támadta meg a falunkat.
A ninja akit Sui vett észre most már számomra is láthatóvá vált .Ház fele indult.Túl sötét volt hogy meglássuk az arcát ezért tovább vártunk hogy mit csinál. A ház előt fekvő tetemre figyelmet sem vetett és bement a házba. Egy hangos kiáltás hallatszott majd siri csend. Felismertem ezt a hangot ez a ninja volt akit leütottem.Tovább vártunk ekkor a férfi kijott a házból majd az erdő fele vette az irányt . Hirtelen megállt, megfordult és egy számomra ismeretlen tűz jutsuval lángba borította a házat. A tűznek hála sikerült meglátni a férfi arcát . Nemtünt ismerősnek, de hogy is lehetne ismerős hiszen en egyetlen ninját sem ismerek aki képes lenen használni tűz jutsukat. Ekkor Suira néztem és láttam az arcán hogy ő felismerte a ninját. Röviddel ezután Sui megszólal:
- Menjünk a barlangba megkell beszélnünk valamit.
A barlangban Sui elmondta , hogy honnan is ismeri ezt a ninját.És ha az emlékezete nem csal akkor a Fű országából való. Két választásunk van visszameni a faluba vagy követni Sui apjának az utasitását. Mivel Sui es én is megakartunk szokni a faluból igy semmilyen ellenérzet nemvolt bennunk ammikor Sui apjának utasitása mellet döntöttünk. Miután ezt megbeszéltük nyugovóra tértünk. Másnap mire felkeltem Sui már teljesen rendbe szedte magát és írt egy levelet a falubelieknek majd tüzet gyujtott ,hogy biztos legyen benne, hogy a falubeliek rá is találnak. Miután én is rendbe szedtem magam ujra elindultunk a Rejtett víz falujának irányába.


A hozzászólást Motoi Yazaki összesen 10 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Ápr. 30 2013, 10:59-kor.
Motoi Yazaki
Motoi Yazaki
Játékos

Tartózkodási hely : Mögötted


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 236

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Sai Vas. Márc. 31 2013, 21:47


Szia!
Jó tanács: a rövidítéseket pl: hogy helyett h, felejtsd el az oldalon, mert itt a fogalmazás a lényeg, és nem sms nyelvet használunk.

Hibák:
A ninja képzés is hat-hét éves korban kezdődik, mint az iskola.
Túlzás kijelenteni hat évesen, hogy az apádtól "nem estél messze", mert egy hat éves gyerek még nem bérgyilkos, lehet ez a vágya, de az első ölés akkor is traumát fog neki okozni.
A teljesen kezdő ninja tanoncok először elméletet tanulnak, és utána komoly felügyelet mellett a chakra irányítást, mert az nem olyan könnyű ám, nem hinném, hogy csak azért meg tudnád tanulni a differenciálszámítást, mert egyszer valaki megmutat egy feladatot, amiben benne van minden lényeges dolog, amit tudnod kell róla (sarkalatos példa, de ez a lényege az "akadémiai képzésnek " is.) Ráadásul a vízcseppek elterelése már nem egyszerűen chakrairányítás, hanem magas manipulációs gyakorlat. Főleg nem tanulja meg senki ezt egy-két nap alatt.
Szintén nem tanítanak gyerkőcöknek vízen járást még, sem nem állapítják meg az elemi beállítottságukat
Kezdéskor csak az alap jutsukat birtokolhatod, amelyeknek nem tagja egy taijutsu technika sem, így ezeket majd a játéktéren tanulhatod meg, felejtsd el, hogy ilyesmivel szerelheted fel magad az előtörténetedben.
A Dainamikuu Akushon nem arra való, hogy menekülj vele gyorsan, arra a Shunshin no jutsu való.
Eléggé valószínűtlen, hogy egy csoport genin is tagja egy komoly, ninja falu területének számító külső falu megtámadását végző alakulatnak. A támadóitok is furán hamar visszavonulnak, illetve miért kergetnek titeket, ha korábban nem voltatok izgalmasak? Ráadásul utána ismét a faluban vannak, de már csak hárman? Erre is kellene valami magyarázat, mert ez így szintén fura és zavaros.
Valamint genin létedre elég könnyedén picsáztál el egy másik ninját, akivel - társaival együtt - egy nálad jóval képzettebb ninja sem bírt el...
Értem, hogy el akarod szöktetni a karid a faluból, de annak komoly következményei lesznek, amikre jobb, ha figyelmeztetlek. Pl. hogya falud ninjái követni fognak, és megpróbálnak levadászni, s a neved bekerül a hivatalos bingo könyvbe, és fejvadászok is a nyomodba eredhetnek majd.


Összességében: gondold át ismét, hogy mit és hogyan szeretnél, figyelj arra, hogy a szabályzatban leírtak szerint járj el, és hogy az alap jutsukon kívül többet nem tudhatsz kezdő geninként, illetve, amiket feljebb írtam, is vedd figyelembe, s próbáld meg logikusan és valósághűen gondolkodva átfogalmazni az egész előtörténetedet, mert így nem tudom elfogadni.
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Motoi Yazaki Hétf. Ápr. 01 2013, 00:01

hi javitottam rajta kivettem a jutsukat es a h atirtam hogyra.

Bekell hogy valjam h haverral együt irtuk a sztorit és ő irta az elejét és én a véget .
Deh szerintem ez az 5 éves korban valo iskola kezdés teljesen normális dolog még a valo életben is.... arrol nem is beszélve h ez egy anime alapjan készult. pl Spártaiak is tudom h 6 eves korba szakitottak el a gyerek a szuloktol deh kitudja néhány helyen mit müveltek a gyerekel még 6 éves kor elott. Nem azt mondom h mindenki deh van egy pár eset amikor előbb kezdik a tréninget es 1 év nem olyan sok idő.

az Alma es a fa. Ha én azt gondolom gyereként h hasonlitok az apámra mert erdekelnek bergyilkos szakma rejtelmei akkor nem ertem az miert tulzás. es sztori szerint csak kesobb 12 evesen oltem embert szal ez ket kulon dolog ,h mit okoz egy gyereknek ha ol. És egyébként is volt élég sok lelkileg serult szereplő a narutoban is. És nem ertem h miert baj egy szerepjátékban ha a szereplőmet épp ilyenre szeretném formálni. Szerintem az elso olés mindenkinek traumat okozhat akar gyerek akár felnőt, deh lehet te ezt máshogy latod. igaz nemtudhatom sosem öltem.

ha jol emlekszem narutonál sem volt felugyelet mikor tanulta a chakra irányitast .Meg minden ember más és máshogy tanul. Nagyon orulok a te matek hasonlatodnak mert példáult en minden mattekal kapcsolatos dolgot ugy tanultam meg h vlki egyszer megmutatott egy példát amibe minden lényeges dolog benne volt. És sossem tanultam elméletet. És képzeld középsuli végég kitünő voltam matekbol és egyetemen is megcsináltam minden matekal kapcsolatos tantárgyat , igaz későb kibuktam mert hát tul lusta voltam a tobbi tantárgyból:P

vizenjarasrol anyit h nem irtam h suinak sikerult e vagy nem e csak azt h majdnem halalra nevettem magam rajta ebbol sejtheted h nagyon jól ment neki.

Kösznom h rendesen elolvastad az előtörténetem. ezzel utalok a vizen járasra nem tanitotta neki senki csak gyakorlta sosem mondtam h sikerult, másik meg mikor a 3 genin elrabolt akkor mar eleg emssze jartunk a falutol amit te nem vettél észre es a falu ahova vitték suit az egy másik falu. továbba ez a 3 genin , igen annak a csapatnak a tagja aki megtámadta a falut, de ezek épp itt voltak és nem a faluban h miert vonultak vissza a faluban lévők vagy h ezek miért támadtak meg minket IDK homály fedi én egy előtörténet probáltam irni a haverommal .A kettőnk előtörije összefugg viszont nincs fényderitve benne mindenre, mert a mi szemszögünk ből van leirva a sztori , vagyis nem tudhatunk mindent a világban ami körülöttünk történik.Gondolom tese neznel olyan animet ahol az elso 5 percben megmutassák hogy mi lessz a vége és mindent pontosan elmagyaráznak. Ja igen irtam h bena volt a 3 ninja azért bantam el veluk es geninek voltak akarcsak en. Es narutoban is volt Par oan rossz fiu aki nagynak akart latszani azt naruto egy sima utesel ekuldte oket a fenebe. ezzel arra akarok utalni h ezek naooooooon gyengek voltak.

a falubol nem akarunk elszokni haverom irt egy levelet a vegen h ne legyen gond miert is tuntunk el.

Bocs a sok szovegert deh te szeretted volna h logikusan gondolkodjak:/ és próbáltam annyira valósághű lenni amennyire egy animet alapul vevő szerepjáték csak lehet. Nem játszok szuper mant sem batmant csupan szeretnem a karakterem olyan szintre emelni amely legalab eliri egy gyengébb mellékszereplő szintjét a narutobol.



ui. Sry az irás miatt deh jellememnél olvashato h lusta vagyok igy mivel meg ott nem tartunk h játszunk igy vettem a bátorságot és nem javitottam ki a hibáim nagy részét ebből a szövegből. Minden logikusan gondolkodo ember számára érthető amit irok abban biztos vagyok.


Motoi Yazaki
Motoi Yazaki
Játékos

Tartózkodási hely : Mögötted


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 236

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Sai Hétf. Ápr. 01 2013, 17:47

Nem, nem baj, hogy hosszabban kifejtesz ide dolgokat, válaszolva, mert tekintve, hogy írásban kommunikálunk, sok minden nem feltétlen úgy jön át a másiknak, mint ahogy a te fejedben él, nem para ezt jobban kifejteni, hogy az ember megértse, mire gondolsz, mi jár a fejedben pontosan.

Na, megnézem még egyszer az interpretálásodban az előtörténetet, a hozzáadott infókkal, viszont már most látom, hogy a példáid és válaszod alapján vannak tévedések a te fejedben is az alap világgal kapcsolatban, na de szép sorban mindenre igyekszem válaszolni, hogy haladhassunk a konszenzus felé. Very Happy (főleg mert közben anyám ugráltatott tegnap is, így tök könnyen előferdülhet, hogy tényleg átsiklottam dolgokon, de az is lehet, hogy csak számodra egyértelmű, hogy ott váltások történtek Very Happy Van ilyen, én is járok így, hogy leírok valamit, és mások nem úgy értik, mint ahogy én elképzeltem, pedig igyekszem érzékletesen írni, de hát nem vagyunk egyformák, nem biztos, hogy ugyanaz a képsor ugyanazt fogja eszünkbe juttatni stb Very Happy)

KOR: azért szoktuk kérni a 6-7 évet, mert általában a játékosok kifejezetten feltápolnák már kezdőként a karakterüket, és a mi világunkban nincsenek ekkora kivételek, egységes alapról szoktuk kérni, hogy induljon mindenki, és a játéktéren specializálódjon, illetve ha előtte akar valamit, akkor nagyon kidolgoztatjuk vele minőségire a dolgait. Persze ez az egy év nem nagy dolog, épp csak nekem feladatom ilyesmit is javíttatni. De legyen, örülj, ez maradhat.

ALMA: gondolatban helyes lehet, hogy egy gyerek ugyanolyannak képzeli magát, mint a felnőtt, nem tudom, nyelvtan oktatásotok mennyire volt erős,(nem vagy-e esetleg határon túli, mert van olyan játékosunk is, és ott nem ismerem az oktatási rendszert, meg hogy mit tanulnak ott pontosan) de ha más olvassa a kijelentésed, nem érzékeli igazán, hogy az a te gondolatod, hanem olybá tűnik a szövegedben, mint egy tényszerű kijelentés. Nem érződik, hogy az nem a valóság, nem egy TÉNY, hanem csak egy benned élő, KÉPZET, valami, amilyen szeretnél lenni. (Mutatom: A könyv olvasása közben egyre jobban nyilvánvalóvá vált számomra az a tény, hogy ebben az esetben sem esett messze az alma a fájától. -> Már én is bérgyilkos vagyok, és szerintem vagyok olyan jó, mint apám. DE: A könyv olvasása közben egyre jobban nyilvánvalóvá vált számomra az a tény, hogy szeretném, hogy ebben az esetben se essen messze az alma a fájától. -> eléggé erőltetett átalakítása a mondatnak, nem is magyaros kifejezetten - tuti nem így fogalmaznám át - , de már ennyitől az a képzetet kelti az olvasóban, hogy olyan akarok lenni, mint apa, egy király bérgyilkos, aki a lehető legjobb a világon! S apa majd milyen büszke is lesz rám stb... Érzed? Very Happy)
Valamint (akkor már, pedig ezt fel sem akartam hozni, de ha már mélyelemzünk) arra sincs hangsúly fektetve, hogyan hatott rá a gyilkosság, mert szerintem nem intézi el az ember annyival, hogy jaj, elvágtam egy ember torkát, és jaj, de most észnél kell lennem, és megyek tovább... Mert hogy még ott a sokk miatt automatikusan megy tovább, az még okés, de hogy később se drámázik miatta... Nem tudom, elég pszichopatán hangzik xD Főleg, hogy utána már másodszorra még lazábban olt ki életet nem olyan sokkal később.

CHAKRAIRÁNYÍTÁS TANULÁSA: Narutot mikor látjuk tanulni, már valóban nem felügyelik nonstop, DE! Narutot nem akkor látjuk chakrairányítást tanulni, mikor a teljesen alapokat sajátítja el. A matekot azért hoztam példának, mert az emberek 90%-ánál elég érzékletes, mert nem jó matekból, de akkor neked azt mondom, hogy a gyerekek míg megtanulnak írni, olvasni (a szöveget értve) és alapvető ismereteket és fogalmakat alakítanak ki a számokról, addig komolyabb felügyeletre szorulnak. (bár megjegyzem, ha rögtön a számok megtanulása után differenciálszámítást mutattak volna, azt sem értetted volna meg Very Happy) Ilyen analógián Iruka sensei sem dísznek áll a katedrán a ninjaakadémián, és nem feleslegesek azok a közös testnevelésórának csúfolható képzésrészek sem, amire más karakterek nagyon felületesen visszaemlékeztek. Az alapokhoz, hogy helyesen elsajátítsd, kell folyamatosabb felügyelet szerintem. Azt, amit meg Naruto csinál már később, az már a chakra magasabb szintű irányítása, formálása, amit szintén bizonyos felügyelet alatt végez, hiszen kap tanácsokat, a fára mászásnál Sakurától, később Jiraiyától, pl a rasengannál, és Kakashi is figyelemmel kíséri, amikor a szél eleméhez végeznek gyakorlatokat. Nekem ez tápolásnak tűnik, hogy akkora menők vagyunk, magunktól megtaláljuk a megoldást, és elég nekünk annyi, hogy valaki egyszer megmutatja, azt már nem igényeljük, hogy valaki felhívja a figyelmünk a tévedéseinkre vagy a tévútjainkra. (szerintem érzékelhető a különbség, amire igyekszem utalni)
A vízen járás kérdésében meg szintén érzékeltetheted, hogy ő utánozni akarta, mert látta mástól, de ne azt érezze már az ember, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, hogy azt megmutatták neki, és azt várták, hogy ő azt elsajátítsa, mert én igenis ilyen olvasatban látom a történetedben. (Miért érzem így: "Sui még egy kicsit gyakorolni akarta a vizen járaśt ,ezért ledöltem az egyik közeli fa alá és az Éber ninja alvás technikát alkalmazva:
- zzzZZZZ ,zzzZZZZ - Vártam amig sui végez." -> ha végzett, feltételezhető, hogy megtanulta.)

FALU ELHAGYÁSA: Tök mindegy, milyen szép levelet írsz, mennyi magyarázó elemmel, ha elhagyod a falut ENGEDÉLY NÉLKÜL (azaz a falu vezetőjének hivatalos jóváhagyása nélkül), akkor elszöktél, és elveszett ninjának regisztrálnak, ezen nem változtat az "én szóltam", mert engedélyt a kutya sem adott. Csak akkor lehetsz olyan vándor ninja, mint pl Jiraiya is, ha a vezetőtől hivatalos engedélyt kaptál erre.


Azt meg végképp nem értem, miért emlegeted az animét/mangát a logikusság szempontjából, mert kidolgozott rendszer húzódik mögötte, teljesen logikusan felépített chakraelmélettel és jutsurendszerekkel.
Az meg hogy lusta vagy, és emiatt igénytelenebbül adsz be valamit, szintén olyan dolog, hogy a te szempontodból lényegtelen és nem számít, én meg felhozom hibának, hogy ilyet ne csinálj, mert én nem tudhatom, hogy te csak lusta vagy, vagy alapból ilyen szinten tervezel fogalmazni, mivel nem ismerlek Very Happy (Jobb előbb szólni, nem? Very Happy)

Na és most megnézem azon dolgokat is, amiket emlegettél, és a kis szövegedben újramagyaráztál, és leellenőrzöm újra az előtörténetet.

Amit még tegyél meg:

- alakítsd át a chakra használatának megtanulását, mivel a vízcseppek eltérítése már magasabb szintű chakra manipulációs gyakorlat. Magát a chakrát használni az alap jutsukon keresztül tanulod meg (lásd chakraelmélet a jutsukon belül). Ha színesíteni akarod a tanulós részt, akkor még írhatod, hogy folyamatosan harcoltatok, gyakorolva a tanultak kreatív felhasználást, fegyverekkel való célzást, alapvető csapdákat tanultatok meg felállítani stb.
Megjegyzés: maga a chakra irányításának megtanulása hosszú évek folyamata - ugye a ninja akadémia elvégzésének ideje - viszont a te mondatodból (" Biztosan végzett az edzéssel, ezért hogy ne maradjak le még ennél is jobban most már kipihenten újra nekiláttam a feladatnak, ami nem ment túl könnyen, de azért estére én is végeztem vele.") ez is úgy jön le, mintha milyen egyszerű lenne és pikkpakk megvan, az ilyen jellegű megjegyzéseket is árnyalhatnád, hogy ez hosszadalmasabb folyamat, illetve, hogy az adott gyakorlatot sikerült úgy ahogy teljesíteni stb. (apró lépésekben haladj, lassan vagy ne részletezd ennyire ezt a részt, hanem csak említsd meg, hogy mindenfélét tanultatok.)

- akkor érzékeltesd jobban, hogy a barátod a vízen járást csak kitalálta magának, és nem sikerül az neki, épp csak szerencsétlenkedik. (Mert akárhogy nézem, ez a "megmutatták nekünk, aztán kitaláltuk, hogyan sajátíthatnánk el" elgondoláson elindulva, így megemlítve igenis azt feltételezi, hogy ott az volt a feladata, hogy elsajátítsa, és nem az süt belőle, hogy látta, és ki akarta próbálni, hátha neki is sikerül. Főleg, mert meg is említed, hogy míg alszol várod, hogy Sui végezzen, ergo benne van a szövegben a lehetőség - főleg mert máshol is ennyire lazán fogalmazol - hogy ott neki sikerült elsajátítania a dolgot...) De felül ki is emeltem a részt, ami miatt nekem félreérthető

- //Első támadás: 10-15 ninja rátok támad, vagytok 6-an, abból 5 genin, az egyetlen jounin meghal, szevasz, még egy ninja ott van, és lődöz mérgezett nyilakkal, de ti ráértek kommunikálni bőszen, lazán, és halál nyugodtan, aztán fél vállrándítással elintézitek Very Happy Hol a dráma, az érzés, hogy olyannyira le vagytok terhelve, hogy semmi esélyetek, hogy ráadásul a haverod apja is meghalt stb? Ha neked ez reális, hát jó, én nem haragudnék meg egy kis dramatizálásért. -> rád bízom, nem az én dolgom, mennyire vagy lelkiismeretes és maximalista - én spec. nagyon xD//

- Na megjegyzem azt is, amit én néztem be, ne érezd azt, hogy támadlak, valóban átsiklottam azon a részen, hogy "Már elég régóta mentünk amikor furcsa zajra lettem figyelmes...", valószínű a folyamatos külső zaklatások miatt - mert ha az ember otthon van, tuti, hogy nem hagyják békén 10 percig, hogy nyugodtan olvasson xD Ezért a félrenézésért bocsánatot kérek.
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Motoi Yazaki Hétf. Ápr. 01 2013, 20:04

Átirtam az almás részt ,a vizesést és a vizen járást.

Az almás rész kicsit rosszul jött le felcseréltem a mondatokat mert valojában én azt a harci technikákra értettem es nem magára a bérgyilkos létre.

Jól látod külfoldi vagyok ,de te aztán .... csak nem magyar nyelv tanár vagy/leszel?Very Happy Ha nem akkor nagyon ajánlom figyelmedbe ezt a foglalkozást . Biztos vagyok benne h nagyon tetszene neked:P

Falu elhagyása.:- Sui nak apja többet jelent mint a falu, én meg követem őt . Ha a falu a levél elolvasása után kitagad minket azt elfogadjuk. ez van nem alakulhat minden ugy a világban ahogy szeretnénk.... Az a mesélő dolga eldönteni h a falu hogyan reagál a levelünkre:P Direkt vannak nem megválaszolt kérdések a sztoriban ,mert szeretnénk mellé egy mesélőt kérni és ő befejezné a történetünk.

Nem terveztem igénytelenul beadni csak nem láttam a te általad megvilágított hibákat az meg h a hogyot h-nak irtam az megszokás volt először leirtam az egesz szoveget es utana javitottam vissza vegere már osszefolyt az egesz es kimaradt par hogy.

Haver uzeni a mérgezős ninjas reszhez h ha kap erte vlmit kapsz drámai részt is meg ott volt a dráma hisz meg kellet ráznom:P
Am ja nem vagyok maximalista nemtom h létezik e olyan de ha igen akkor minimalistának mondanam magam:D A megadott cél minimális elérésére törekszem mindig:P

Köszönöm h beismerted a hibád és a félrenézésért megbocsájtok Cool

( ha lehetséges lenne h a haver előtőrijét is elbiráljátok? addig nem akarja átirni meg meg nem nézitekXD köszi.)
Motoi Yazaki
Motoi Yazaki
Játékos

Tartózkodási hely : Mögötted


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 236

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Sai Hétf. Ápr. 01 2013, 20:25



XD a gyerekek nagy szerencséjére csak történelemtanár vagyok/leszek, még a tanári részéhez hátra van egy szakdolgozat Very Happy Valamint könyvtárosi végzettségem van, de bizony, borzasztó lektor/magyar tanár lennék XD (Ezt bármikor elismerem, mert néha engem is idegesít, hogy annyi minden idegesít XD -> még nem olvastam olyan könyvet, ahol legalább az első 50 oldalon belül ne lett volna valami hiba, amin felnyüszítettem XD Bár szerencsére jó részénél csak valami elnyomtatás, de életem legviccesebb élménye volt, mikor kaptam egy szóróanyagot, ami két oldalas volt, és az első dolog, amit kiszúrtam rajta, egy elírás volt, és miután végigolvastam barátnőmmel emiatt a szóróanyagot, csak azt az egy nyomorék hibát találtuk rajta, amit elsőre kiszúrtam XD Szerintem direkt ordibálnak nekem, hogy vegyem őket észre >.> xD Bár a legkínosabb kétségtelenül, mikor a saját írásom olvasom vissza, és ugyanúgy felsikoltok a fájdalomtól, hogy hol hagytam a magyaromat, mikor leírtam azt a mondatot XD) Nyelvtanban meg most azért vagyok jobban otthon, mert egy lányt korrepetálok abból is - ha már korrepetálok, ugye, akkor szeretnek mindent rálőcsölni az emberre, így nyomjuk a földrajzot, irodalmat és nyelvtant is xD Szegényt néha azért sajnálom xD

Na de a sok felesleges szövegelésem után - jaj, nagyon tudok, ismernél élőben, szerintem lecsapnál - a történetet így már abszolút elfogadom, aztán egyelőre elveszett ninjának írlak, aztán ha egy mesélővel máshogy kanyarítjátok majd a dolgokat, ő is át tudja majd állítani a dolgot attól függően, hogy alakulnak az események Smile

Kezdő chakra: 100
Kezdő pénzösszeg: 4300 Ryou
Alap jutsukon kívül, mivel Takigakuréban indulsz, felírhatod alapnak a Kirigakure no jutsut (mert az az országod ninjáinak kezdő jutsu, és úgyis víz elemet szeretnél Very Happy) Valamint plusz induló ajándék jutsu, ha már arrafelé szakosodsz: Kyaku Kyaku // Páros rúgás nevű taijutsu. Készíts adatlapot! Jó játékot!

//Ha meg a barátod is feltette, aminek mindjárt utána nézek, akkor igyekszem ma vagy holnap azt is megnézni ^^//
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.