Motoi Yazaki

3 posters

Go down

Motoi Yazaki Empty Motoi Yazaki

Témanyitás  Motoi Yazaki Hétf. Júl. 07 2014, 20:05

Mérgek megismerése

Már egy  hónapja tart a VI. Nagy Ninjaháború ,de én még mindig a Víz országában vesződöm. Hogy múlassam az időt úgy döntök,  ideje lenne megtanulnom valamilyen új justut. A könyvtári könyveket átnyálazása után arra jutottam, hogy nincs olyan jutsu aminek nagy hasznát venném a harcban, legalábbis a jelenlegi szintemnek megfelelően tanulható jutsuknál, ezért elhatároztam , hogy más módom erősítem meg magam, de mivel mostanában küldetést nem kaptam , így új fegyverről szó sem lehet, és a régi fegyvereimet már kellően tudom használni , arról nem is beszélve, hogy a kunai-al való célba dobálást minden nap gyakorlom, mikor valamiféle szárnyas vacsorára vadászom. Ezért úgy döntöttem , hogy az apám könyvében keresek erre a problémámra megoldást. Hosszas keresgélés, olvasás után  meg is találtam a számomra megfelelőnek vélt fejezetet, a mérgeket. Állatok és növények általános leírása , neve, képei , előfordulási helyei és mérgüknek hatásai voltak leírva ide,azonban akadt egy kisebb problémám ezzel a leírással , az élőlények az összes előfordulási helye a vízesés országában volt. Hát igen apámnak ennyi információ biztosan elég volt,  hiszen ő nem volt elveszett ninja. De nincs gond , mindenre lehet megoldást találni, például egy jó orgazdát aki állatok eladásával foglalkozik. Még mielőtt begyűjtő körútra indulnék jobban teszem ha átnyálazom a leírásokat.
Nézzük csak, kígyók, pókok, skorpiók,békák, mérgező halak,polipok, növények. Van választék bőven. Először annyira nem akarok elmélyedni a dolgokban , ezért kiválasztok néhány állatott vagy növényt, amit majd letesztelek. Ha harcban is beválna, akkor meg jöhet a többi. Kezdésnek elolvasom a kígyókat, elég veszélyesnek tűnnek és sok ember hal meg a mérgüktől.

Kígyómérgek:
A kígyóméreg az egyik legelterjedtebb méreg, amit használnak, azonban azt kevesen tudják, hogy a kígyók mérge közel sem olyan erős, mint gondolnánk. Maga a méregnek a lefolyása viszonylag lassú, így ha megvan a megfelelő ellenszer a célszemély még túl is élheti. Igaz  azért ezeknek a mérgeknek is megvan az előnyük, mivel nagyon elterjedt, könnyen elérhető , és a fajok változatossága miatt a különböző kígyó fajok mérge eltér így pontosan kell tudni, mikor melyik ellenszert kell használni. A kígyó méreg további előnye az, hogy nagyon könnyű kinyerni a mérget. Elég hozzá egy kis üvegcse, amelyre  ráteszünk egy ruha vagy gumi darabot, amibe belemarhat a kígyó és a méreg  szép lassan belecsordogál az üvegbe.

Pókmérgek:
A pókméreg jóval alkalmasabb ezen a munkaágon, mint a kígyóméreg, mivel ritkább, de maga a méreg kinyerése is bonyolultabb. 35 000 pókfajból csupán alig 30 veszélyes az emberre, és ezek a veszélyesebb fajok ritkábban is fordulnak elő így igen ritka az ellenméreg. Az egyik legveszélyesebb pókfaj a vándorpók egyik nagytestű fajtája. Ennek a póknak a 0,006 mg mérge képes végezni egy nagyobb rágcsálóval, a méregmirigyei teljes tartalma pedig 200 emberrel. A másik nagyon elterjedt faj a fekete özvegy, ennek a mérge a tüdő összeomlásáért felelős, azonban a fekete özvegy híressége miatt ezt a mérget annyira nem javaslom, mert az a kevéske ellenméreg ami megtalálható nagyrészt a fekete özvegyek mérgére hat. Nagyon elterjedt ez a fajta pók minden szerte.

Skorpióméreg:
A skorpiómérgek terén is nagy a választék. Az egyik  legjobban használt méreg a vastagfarkú skorpióé, mégpedig azért mert gyakran előfordul, még a házakban is és egyenlőre nem találtak ellenszert rá , így könnyen álcázhassuk a célszemély halálát akár  balesetnek is. Ezt a mérget elég nehéz beszerezni, mivel a sivatagos helyet kedvelik ezek az állatok és a vízesés országban nincs túl  sok sivatag.

Békaméreg:
Annak ellenére , hogy ezek a fajok nagyrészt ártalmatlanok, azért található köztük egy-két nagyon mérgező faj. Egyik ilyen a nyílméreg béka amely az őserdőkben él. Ez egy szintén nagyon híres faj. A béka maga kicsi, 3-3,5 cm, de az egész testét mérgező váladék borítsa. Ez a méreg képes akár 2000 ember megölésé re is. A többi méregtől eltérően ennek a méregnek több felhasználási lehetősége is van mivel bőrön át is felszívódik. Ennek köszönhetően könnyű csapdát állítani vele . Be lehet kenni vele a célszemély ruháját, vagy ha harcra kerülne a sor  akár a saját fegyverünk markolatát is, amelyet a harc során '' véletlenül , elejtünk, és ha az ellenfél felveszi, akkor már nyert ügyünk van. A befogása nehézkes , kézzel semmi képen se fogjuk meg, használjunk valamilyen segédeszközt. A méreg kinyerése viszont nagyon egyszerű hiszen az állat bőrén található elég ha letöröljük valamilyen ronggyal. Sajnos az ellenszer már ismert , és kinyerhető egy kígyófajból, amely ezekből a békákból táplálkozik, viszont a méreg gyors lefolyású így az áldozat gyakran elhalálozik még az ellenszer beadása előtt.


Még további leírás is található a könyvben azonban a sok olvasástól megfájdult a fejem , de még a növényi mérgeket gyorsan átolvasom hátha találok benne altató hatásút, mert az is jól jöhet, nem mindig kell ölni néha fogságba kell ejteni az ellenséget.

Növényi mérgek:
Növényi mérgeknek több fajtája is van. Altató hatású, mérgező stb.


A mérgező növényeket most kihagyom, olvastam már a mérgekről úgyis eleget.

Altató hatású növények:
Ezekkel a növényekkel annyira nem foglalkoztam, mivel a munkám során  nem ejtettem foglyokat, de azért leírok egy módszert amellyel könnyedén készíthető. A mai orvostudományban rengeteg altató hatású pirula van, egyszerűen venni kell párat és az előírt dózisnál jóval nagyobb dózist alkalmazni. Kísérletezni nagyobb testű állatokon amíg el nem éred a kellő hatást, esetleg több altató hatású gyógyszert keverve. Ha ez a szer por állagú és belélegezve is előidézi az alvást, esetleg füstbombába keverve is alkalmazható.


Ennyi tanulás bőven elég volt. Ideje megebédelnem. Jó kis sonkával töltött csirkemell. Nincs is jobb ennél. Gyorsan befaltam, majd elindultam befogni néhány mérges állatot. Mivel nem igazán tudtam melyik állat merre található, így a könnyebbik utat választottam. A város nyomornegyede felé vettem az irányt. Itt található az alja nép, a bűnözés az egekben ,de pont erre van szükségem. Keresnem kell egy olyan embert, aki ritka állatokkal kereskedik. Azért, hogy megkönnyítsem a keresést  álcáztam magam és felvettem az egyik éppen a nyomornegyedet elhagyó öregember alakját a Henge no Jutsu segítségével. A keresgélésem nem tartott sokáig. Itt senki sem titkolja mit csinál, hisz úgysem bűntetti meg őket senki. Szóba elegyedtem az egyik '' tisztességes ,, kereskedővel , hogy miféle állati portékai vannak a számomra. Sajnos nem volt nyílméreg békája , se vándor pókja. Viszont volt egy helyesnek semmiképpen nem mondható csörgőkígyója . Viszont az árban volt némi kivetni valóm 5000 ryout akart érte, viszont nekem az össz vagyonom 1900 ryou. Hosszas alkudozás után sem jutottunk dülőre, így feladtam és visszamentem a szállásomra. Este elmentem az egyik közeli mindeneshez és vettem pár dolgot. 5 kis méretű üveget, egy pár vastag kesztyűt ami megvéd a marástól, majd elmentem a közeli erdőbe egy Y végű botot keresni. Miután megtaláltam a botot, visszamegyek a szállásra és megvárom az éjszakát. Amikor a  legtöbb lámpa kialudt az utcában újra a nyomornegyed fele vettem az irányt. Csendben belopóztam a kereskedő raktárjába. Nem volt nehéz dolgom, csak egy nagy bezárt kapu védte az állatait. Átugrottam a kapun, majd felmértem a terepet. Úgy látszik a kereskedőnek nem itt van a szállása, ez csak egy raktár ahol megőrzi az állatokat. Nekiláttam a kígyó keresésének.  Elég sok állat volt itt, de azért megtaláltam a kígyót. Elővettem a botot, és felnyitom a ketrec ajtaját résnyire, úgy , hogy betudjam tenni a botot. A kígyó  még nyugodtan szundikál szerencsémre így könnyedén elkapom a kígyó fejét a bot végével. Miután elkaptam, felnyitom a ketrecet és megfogom a kígyó fejét, így nem tud megmarni, de ha meg is tudna rajtam a kesztyű. Az üvegekre már előre elkészítettem egy gumiszerű fóliát amibe, majd belemaratom a kígyót, és így is tettem a kígyó mérge szép lassan  csöpög bele az üvegbe. Mikor már teljesen elfogyott a kígyó mérge leveszem az üvegről és visszarakom a ketrecbe, de óvatosan nehogy megmarjon. Miután visszaraktam a másik kezemben lévő bottal óvatosan leszorítom a fejet, hogy amikor elengedem ne tudjon utánam marni. Miután ezzel megvagyok kiveszem a kezem, lejjebb csukom a ketrec ajtaját, majd óvatosan elengedem a kígyót. A művelet sikeres volt . Szert tettem némi kígyó méregre és a kígyó sem mart meg. Már csak annyi van hátra, hogy körülnézek és mindent visszategyek, úgy ahogy érkezésem előtt volt , majd  nyom nélkül távozzak a helyszínről.
Motoi Yazaki
Motoi Yazaki
Játékos

Tartózkodási hely : Mögötted


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 236

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Shimura Danzou Csüt. Júl. 10 2014, 18:44

Yo!


Ha jól értelmezem - nem olvastam végig, csak a felét - akkor ez inkább pályázat, mint kaland. És ebben az esetben nem is értékelhetem. Ez ügyben írj rá Rikura, Deire, vagy Madarára. Illetve szerintem kérd is meg őket, hogy legyen áthelyezve a pályázatokhoz.



Danzou voltam!
Shimura Danzou
Shimura Danzou
Inaktív

Tartózkodási hely : A sebezhetetlenség küszöbén túl!


Adatlap
Szint: S
Rang: Hokage
Chakraszint: Több, mint elég.

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Deidara Kedd Júl. 15 2014, 20:34

Igen, nem kell átrakni, csak ebben a hónapban ne adj be több pályázatot. Felírhatod magadnak a mérgek alapvető ismeretét, de ez csak nagyon alapvető, általános ismeretet takar egyelőre. Szereztél egy mérget, ezt készítsd el (lásd: Felszerelések topik) és küld el nekem üzenetben. A jelen-múlt idő cserélgetésére figyelj oda.
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Motoi Yazaki Hétf. Nov. 24 2014, 08:18

Méreg keverés

Egy szokásos szürke hétköznap úgy döntök, hogy ezt a napot kivételesen nem edzéssel hanem inkább elemzéssel kezdem, arról, hogy milyen lehetőség állnak a rendelkezésemre.
A lehetőségeim elég korlátozottak: Jutsuk, fegyverek, mérgek.
Jutsu tanulással elég sok a problémám. Elveszett ninjaként nehéz megfelelő tanárt találni, igaz néha a bishamon szervezet kiküld  képzésekre ahol tanulhatok  különféle jutsukat, azonban ez messze nem elég. Szükségem lenne harci tapasztalatra és további jutsukra, fegyverekre ,azért  hogy megállhassam a helyem a világban.
A jutsuk amiket ismerek nem elég erősek, valamint a védelemre és a támadásra használható technikáim elég hiányosak. Szükségem lenne  legalább  egy, vagy kettő technikára, ami segítene a többi jutsu kivédésében, támadásban. rejtőzködésben, valamint az ellenfél mozgásának korlátozásában. Legerősebb jutsum a Sakura Fubuki no Jutsu. Ez a jutsu támadásra tökéletes és halálos, azonban nagyon költséges jutsu hisz 10 -11 kunai , némi robbanó por és jegyzet tönkre megy egy használat során. Ezt a jutsut csak akkor éri meg használni ha az ellenfél mozgását sikerülne korlátozni. Viszont ilyen jutsu nem áll rendelkezésemre. A mérgek jók erre a célra is, azonban csak D szintű mérgekkel rendelkezem, amit egy magasabb szintű ninja könnyedén elvisel. Arra az elhatározásra jutottam, hogy tovább fejlesztem a mérgeket amiket használok. Mármint eddig simán kinyertem az állatokból a mérget és azt használtam harc során, viszont most megpróbálom  keverni a mérgeket , hátha így erőseb hatást tudok létre hozni. A jutsuk terén levő hiányosságaim egyenlőre nem tudom pótolni , mert nincs tanár aki segítene ebben, azonban a mérgek, az talán menni fog tanár nélkül .  
A fegyverekről megfeledkeztem, ami nem is gond hiszen a fegyverek drágák. Ha  a  Sakura Fubuki no Jutsu jutsut nem vagyok képes  ellátni elegendő kunaial, akkor abból látszik, hogy nincs elég pénzem egy jó fegyver megvételére. Mármint tudnák venni különféle fegyvereket, de minek ha a minőségük nem sokban különbözik a kunaitól. Kunai tökéletesen megfelel mint fegyver nekem, aztán ha lesz elég pénzem veszek jobbat.
Azt hiszem ezzel be is fejeztem. Egyenlőre a mérgekben látok lehetőséget , így a mai napot rá is szentelem a kutatásra. Némi keresgélés után sikerült meglelnem a pénztárcám amiben 4400 ryou volt.  Úgy döntöttem, hogy a felét feláldozom 2200 és veszek belőle különféle mérgeket. Mérget tudnék a természetben is beszerezni, azonban időigényes, és az sem biztos, hogy a víz országában találnék megfelelő állatokat.
Miután végeztem a napi teendőimmel elindultam felkutatni a város állatkereskedéseit, ugyanis ott van a legnagyobb esélyem összefutni mérgező fajokkal. Azonban az igazán mérgező fajokat, tilos árulni, de mindenhol találni egy két kiskaput. Elveszett ninjaként van egy kis mozgásterem a város sötétebb utcáin és nem keltek gyanút senkiben. Igaz fiatal korom zavaró lehet, de ha úgy állítom, be hogy valamilyen gazdag személy futára vagyok nem lehet gond. Nem volt rögtön szerencsém, de a harmadik helyen sikerült rátalálnom arra amit kerestem. Egy homoki viperát, mutatott a kereskedő. Elég rossz állapotban van az állat, ami nekem jó hír, mert így kevesebbet kérnek ,majd érte. Az kígyó úgy nézett ki mint ha már halott lenne , lehet csak aludt bár kétlem.
- Megszeretném vizsgálni, elég rossz állapotban van!  - szólok oda a kereskedőnek, aki rábólint a kérésemre.
Előveszek a táskámból egy Y alakú botot és azt az üvegcsét amit két hete használtam a csörgő kígyó mérgének kifejéséhez. Kinyitom a ketrec ajtaját és a bottal elkapom a kígyó fejét. Nem sok reakciót vált ki ez a cselekedetem az állatból egyet sziszeg , de aztán beletörődik a sorsába. Elkapom a fejét és kinyitom a kígyó szájat. Fogai megvannak, majd ráteszem az üvegre. Az üvegbe elkezd csepegni a méreg. Elég sok méregre tettem szert így.
- Remek! Megveszem.  Mennyi lesz?
- Hát 2000 ryou.
2000 ryou. Ami azt illeti ez nem hangzik túl soknak. Ez az állat  nem él a víz országában, és elégé közkedvelt fajta. Orvostudományban használják fel a mérget. A mérge elég egyedi és elég sokat termel belőle a kígyó. Az ebből a méregből készült ellenméreg hatásos a többi vipera mérgével szemben is. Szóval 2000 elég jó ár ,de akkor is. Le vagyok égve, és a kígyó az utolsókat rúgja lehet a holnapot sem éri meg.
- Az nekem túl sok, a kígyó amúgy is félholt, 500 ryout tudnak érte adni.
A kereskedő  nem tetszik az árajánlatom, viszont nincs sok választása , ha nem adja el a kígyót holnapra úgyis megdöglik és akkor semmit sem kap érte, de azért tovább erőlködik.
- Legyen akkor 1000 ryou, de ennél lejeb nem tudok menni.- szól oda hozzám a kereskedő kicsit pánikolva.
1000 ryou, rendben legyen, azonban még én is teszek egy utolsó próbát hátha kaphatok több mindent a pénzemért.
- 1000 ryou, még mindig soknak tűnik, az is lehet, hogy már döglött az állat. De megegyezhetünk ha tudna hozzá tenni még valamit. Nincs véletlenül pár elhullott állatja amiből kitudnák nyerni némi mérget?.
- Várjon itt mindjárt jövök. - Szolt oda a kereskedő csillogó szemekkel.
Pár perc múlva visszatért a kereskedő három dobozzal a kezében.
Az első dobozban egy nyílméreg béka volt, nem tudom mióta lehetett döglött, de még elég jó állapotban volt a tetem, használhatónak tűnik.
A második dobozban egy  13cm pók volt. Lábai a teste alatt voltak viszont még életben volt, mert láttam ahogy a csáprágóit néha néha megmozdította. Azonban ez a pók nem lenne jó vétel a számomra. Azonnal felismertem ezt a fajtát. Egy Brachipelma smithi volt. Elég szelíd állatok méretük ellenére. Van mérgük, de ha az ember nem allergiás a méregre akkor körülbelül egy méhcsípéssel ér fel a mérgük.
A harmadik dobozban egy döglött kígyó volt. Amikor odatette a dobozt elém förtelmes bűz csapott ki belőle. A tetem már oszladozott. Azonban ez nem is olyan nagy gond, attól még lehet, hogy a méreg fogai még tartalmaznak mérget.
- Mit szólna hozzá ha 500 ryou minden állatért? Elég jó árnak tűnik nem? Így a haldokló kígyót is vihetné 500 ért.
Milyen nagyvonalú. Szóval a kereskedő még mindig nem adja fel.
- Legyen! De a pók nem kell hasztalan a számomra.
Odanyújtom az 1500 ryout a kereskedőnek, elpakolom a két dobozt és az élő kígyót majd visszasietek a szállásomra. Felszerelésre lesz szükségem. Egy üvegem már van csörgő kígyó méreggel, illetve amit a kereskedő fejtem , vipera méreggel. Legalább két üvegcsére még szükségem lesz, valamint kesztyűre , és egy szivacsos anyagra. Mivel a szobámban nem végezhetek efféle kísérletet és a döglött kígyó szaga elégé gyomorforgató, így jobbnak láttam máshol folytatni a kísérletet. A kígyót elhelyezem a szobámban adok be neki némi vizet majd letakarom a ketrecét, ezután összeszedem a felszerelések és a két dobozzal kiszaladok a közeli erdőbe.
Az erdőben  lerakodok majd nekiállok a  mérgek kinyerésének. Először is felveszem a kesztyűt ami megvéd a nyílméreg béka mérgétől valamint a bomladozó kígyótetem fertőzéseitől. Fogom a szivacsot letörölgetem a béka testét . Még elég nyálkás ami jó hír. Úgy tűnik csak pár órája múlhatott ki. Miután a békát szárazra töröltem , a szivacs tartalmat belecsavarom az egyik üvegbe, majd félre rakom a béka tetemét, reménykedve, hogy halála után is állít elő némi méreg anyagot. Következő volt a döglött kígyó . Kinyújtom a kezeimet , hogy minél messzebb legyen tőlem az állat. Nem bírom a bűzét. Elég vicces látványt nyújthatok így, de szerencsére senki sincs a közelben. Kinyitom a száját . Méreg fogak megvannak. Előveszek egy másik üveget rárakom a gumifedőt amit a vipera megfejésére használtam és ráteszem az üvegre. A kígyó  fejét ráteszem az üvegre reménykedve, hogy némi méreg még maradt a fogaiban, és igazam volt. Elkezdett csöpögni a méreg.  Nem volt sok mérge de annyi elég amennyi nekem kell, hisz úgyis csak kísérlethez kell.  Még egy utolsó pillantást vetek a kígyóra, a színezetére, mert elég ismerősnek tűnik, majd elásom a földbe. Miután ezzel végeztem visszatérek a békához. Úgy 10 perc telhetett el az alatt amíg a kígyó tetemével foglalkoztam. Sajnos a béka testén nem jelent meg több gusztustalan nyálka, vagyis méreg, de erre számítottam ,hiszen már döglött volt. Miután összepakoltam mindent elástam a békát a kígyó mellé, majd levetettem a kesztyűt amit elégettem. Jobb biztosra menni. Véletlenül nem akarom senkinek sem a halálát okozni.
A tervem az új mérgek készítésére egyszerű. Összekeverem a különféle mérgeket és letesztelem.  A siker nem garantált de van rá esély hogy a két méreg keverékéből erőseb mérget kapok, de az is lehet , hogy gyengébbet , illetve ugyan olyat.  Mivel még szükségem volt némi méregre a viperától ezért visszamentem a szállásra. A kígyó még életben volt. Mintha ivott volna  a vízből amit betettem hozza. Ez jó jel. Előveszem az Y alakú botot amit a kereskedőnél használtam és elkapom a kígyót . Nem jó dolog ha sokat zaklatom, de nincs mit tenni kell még méreg tőle, mert a kereskedőnél csak pár cseppet fejtem ki a fogaiból, csak tesztelni, hogy van e egyáltalán mérge még. Megfogom a kígyó fejét és megmaratom vele a gumit amit egy új üvegre tettem rá. Pár perc után sikerült kinyernem minden mérget amivel a kígyó rendelkezett. A két üvegnyi vipera mérget összeöntöm, majd visszateszem a kígyót a ketrecbe,és  a közeli kórházba sietek.
Mivel szeretnék altató hatású füstbombát készíteni, ezért szükségem lesz alapanyagokra hozza. Az alapanyagokat a természetből is kinyerhetném, de minek ha van egyszerűbb módja is méghozzá a kórház. A célom az , hogy altató hatású módszereket, illetve altató gázt vegyek . A gyógyszereket összetördelve beletenni a füstbombába némi altató gázzal felerősítve azt , vagy beválik ,vagy nem.
A kórházban nem ismerek senkit, azonban az , hogy ninja vagyok és van némi kapcsolatom a víz országával segíti az efféle anyagok beszerzését. Mivel pénzem sincs sok ezért a frissen szerzet vipera méreggel gondoltam a fizetést. Ennek elég jó ára lehet, szerintem még több is mint amennyit a viperáért fizettem,de ha nem lenne elég még van 700 ryoum költő pénznek.
A kórház recepcióján szóltam , hogy van némi vipera mérgem  amit el szeretnék  cserélni gyógyszerért, normál esetben ezért 5 év börtön járna , de mivel ninja vagyok, így rám más szabályok vonatkoznak.
Amíg várakoztam, eszembe jutott , hogy talán apám könyvében megtalálom annak a kígyók a nevét amit elástam az erdőben. Nagyon ismerősnek tűnt és biztos vagyok benne, hogy már láttam valahol. Gyorsan a mérgek részhez forgatok a könyvben ahol rá is akadtam a kígyóra, egy korall kígyó volt. A mérge  a tüdőt bénítja meg és ha nem kezelik időben halált okoz. Úgy látszik nem csináltam rossz vételt a kereskedőnél.
Becsukom a könyvet , mert megérkezett akire vártam, egy elégé koros ember  fehér köntösben. A kórház gyógyszerész részlegének a vezetője. Egy másik terembe vezetett ahol elkérte a papírjaim m hogy azonosítson hiszen ismeretlen forrásból nem vehet semmit. Amíg az azonosításra vártam az üzletről beszéltünk egy kicsit.
- Mivel én az orvosi dolgokhoz nem nagyon értek ,azért megbízom magában. Olyan szert keresek aminek a belélegzésekor elalszik az ember és még az is feltétel , hogy egy füstbombában elférjen.
- Ez megoldható , ha papírok rendben lesznek tudok készíteni önnek némi altató hatású port a kígyóméregért és 600 ryouért cserébe. Amíg igazolják, hogy ki maga várjon itt és én elkészítem a port amit kért.
Az öregember elhagyta a szobát , majd rám zárta az ajtót.  Az azonosítás nem ment túl gyorsan 3 óra várakozás után visszatért az öreg a porral a kezében, majd udvariasan kitessékelt a kórházból. Nem árulta el , hogy miből van a készítmény, de legalább már tudom, azt hogy hol tudok szerezni még. Ha jól fog működni , na meg ha lesz elég pénzem mindenképpen visszajövök és veszek még.
Beesteledett mire visszaértem a szállásra. Még lefekvés előtt elkészítettem két füstbombát amibe éppen , hogy elég volt a por amit vettem.
Másnap megnéztem, hogy a kígyóm még él-e . Még életben volt, de  egyre rosszabb volt a formája.  Próbáltam egérrel etetni, de úgy tűnt, hogy nincs étvágya. Vizet is csak néha vett magához. Nem volt mit tenni . Magára hagytam a kígyót és nekiláttam a mérgek keverésének. 6 fajta mérget sikerült előállítanom. Sajnos nem volt elég mérgem a nyílméreg békától, így csak 2 méregbe tudtam belekeverni. A régi mérgeimmel összesen 7 méregre tettem szert így. Azt hogy melyiknek milyen hatásai vannak, azt még nem tudom. Az is lehet hogy a két vagy több méreg semlegesíti egymást, de ezzel ráérek később törődni.

A 6 méreg amit előzőleg elkészítettem kinyertem a következők voltak:
1- nagy mennyiségű sivatagi vipera méreg
2- kis mennyiségű korall kígyó méreg
3- korall kígyó és sivatagi vipera mérgének keveréke
4- korall kígyó és nyílméreg béka mérgének keveréke
5- nyílméreg béka és sivatagi vipera mérgének keveréke
6-csörgő kígyó , korall kígyó és sivatagi vipera mérgének keveréke

A kígyó amit vettem sajnos négy nap után elpusztult. Az állat halála előtt sikerült elég jelentős méregre szert tennem.  Hogy mire használom azt még nem tudom, de ha pénzre lesz szükségem eladhatom a kórházban, vagy akár méregkeveréshez is felhasználhatom.

// ezt az élményt a mérgek C szintű ismeretének a megszerzésért írtam. Nem írtam belel különböző méregfajtákat, hanem inkább a keverésével foglalkoztam kicsit. A fajták úgyis megtalálhatóak az első részben.//
Motoi Yazaki
Motoi Yazaki
Játékos

Tartózkodási hely : Mögötted


Adatlap
Szint: C
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 236

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Deidara Kedd Dec. 16 2014, 15:04

Nos, a témaválasztás szimpatikus volt számomra, ám hemzsegtek a helyesírási-, elgépelési hibák és szóismétlések. Ami furcsább, hogy méregismeretet akartál szerezni. A karakter egyetlen mérget sem ismert meg a szövegben, ahogy én láttam, pusztán vásárolgatott, majd véletlenszerűen kevergetett állatmérgeket, amiket nem is tesztelt utána. Végül szerzett egy altatót, aminek se nevét, se összetételét nem tudta meg. Ez ilyen vásárlós, eszközkészítős kalandnak tűnt, nem új ismeret elsajátításának. A megszerzett tárgyakat természetesen felírhatod, valamint +4 chakrát is, a mérgek ismeretéhez azonban egy kicsit más fajta műre lesz majd szükség. Ilyesmik közül kellene leírnod ezt-azt majd abba: melyik méregnek mi a neve, hogyan néz ki, milyen a szaga, miből áll, hogyan készül, kik használják. Könyvek, tanítók, könyvtár megemlítése. És nem csupán 100% tiszta állati mérgek, hanem növényi nedvek, orvosi szerek is. Tapasztalat felismerésükben, készítésükben, semlegesítésükben.
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Motoi Yazaki Empty Re: Motoi Yazaki

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.