Djuka Narahiko

2 posters

Go down

Djuka Narahiko Empty Djuka Narahiko

Témanyitás  Djuka Narahiko Vas. Júl. 13 2014, 00:57

cél: emberi test megismerése

Miután visszaértünk a küldetésünkről, még több fontos teendőt kellett elvégeznünk, de szerencsére több szabadidőnk is maradt, mint korábban. Mivel még sok pótolnivalóm lett volna a biológiai és anatómiai tudásomban, ezért keresni akartam valakit, aki tanítani tud, és ellát pár tanáccsal. Nagy nehezen sikerült rávennem Hant, aki korábban tanította nekem a Shindan // Diagnózis jutsut, hogy segítsen egy kicsit nekem. Természetesen most sem volt sok ideje, ahogyan a múltkor sem, de azért gyorsan tartott nekem egy rögtönzött előadást. Miközben beszélt, én csendben jegyzeteltem.

- A Chakra a chakraereken keresztül kering a testünkben. Ezt fontos tudnod, ha gyógyító akarsz lenni. Ez, a nyirok és az érrendszerhez hasonlóan behálózza az egész testet, körülveszi a belső szervektől egészen a sejteken át még a bennük lévő fehérjéket is. Ebben van mindenkinek a chakrafolyama, ezt képesek vagyunk irányítani is. A chakrarendszeren található 361 lyuk, ahol képesek vagyunk a chakrát felszabadítani és kiáramoltatni, ezeket a pontokat tenketsunak nevezik. Ha jól gondolom, erről már meséltem neked - bólintok egyet, jelezve, hogy tényleg így történt - A tenketsukat, ha eltalálják, akkor megállítható a chakrafolyam áramlása azon a ponton. Ez nagy veszélyeket hordoz magában, belső szervek leállásához, illetve halálhoz vezethet. Ezeket a pontokat csak a híres konohai Hyuuga klán Byakugan nevű dojutsujával lehet látni. Ez egy ritka, és veszélyes képesség. Nem véletlenül tettek szert nagy hírnévre. A chakrarendszerben található meg az úgynevezett Nyolc Kapu, ezek befolyásolhatják az egész test működését. A kapuknak neveik is vannak, sorrendben így hívják őket: Az első a Megnyitás kapuja, a második a Pihenés kapuja, a harmadik az Élet kapuja, a negyedik a Fájdalom kapuja, az ötödik a Zárás kapuja, a hatodik az Öröm kapuja, a hetedik a Megrázkódtatás kapuja, és végül a  nyolcadik a Halál kapuja. Az utolsót nem véletlenül nevezik így. A nyolcadik kapu megnyitása után a ninja meghal. Aki megtanulja kinyitni ezeket a kapukat, átlépheti a saját fizikai korlátait, mentális gátakat tud áthágni, de ennek természetesen megvan az ára. A kapuk kinyitásával az izmok túlterhelődnek és a kapu nagyságának megfelelő károsodás éri a testet. A kapukat erőforrásként képzeld el, ahol minden újabb megnyitott kapu plusz löketet ad az erőnek, ezzel arányosan nagyobb károsodás éri a testet is.
Itt egy nagy levegőt vett Han.
- Mára ennyi elég is lesz. Akkor legközelebb 2 hét múlva találkozzunk. Azon a napon sokáig fogok dolgozni, így nem lennék szomorú, ha meglepnél egy miso ramennel, amikor jössz. Ha jól tudom, a szigeten nemrég nyílt egy jó üzlet. – jegyezte meg nevetve – Illetve nemrég nyitotta meg kapuit egy könyvesbolt is szerencsére, így könnyen hozzá tudsz jutni a kellő irodalomhoz. Most mindenesetre mennem kell, várnak a betegek. – fordult sarkon Han.
- Rendben. Köszönöm a segítséget. – hajolok meg tisztelettudóan.
Úgy tettem, ahogy mondta, a szigeten a falu tényleg kezd egész jól kiépülni. Miután megvásároltam a kellő könyveket, visszamentem a sátrunkhoz, és neki is kezdtem az olvasásnak. Először az emberi test atlaszát vettem a kezembe, amiben képeken illusztrálják, hogyan is néz ki az emberi test, mi hol helyezkedik el benne. Kinyitottam, egy másik könyvet is, amely az emberi csontváz főbb részeinek leírását tartalmazta. Szerencsére képekkel is illusztrálva volt, így könnyebben tudtam megjegyezni és beazonosítani a testemen a csontokat. Bele is kezdtem az olvasásába.
Egy emberi csontváz nagyjából 206 csontból áll. Ez néha egy-két csonttal eltérhet, de ez az általános. - kezdte a könyv. Logikusan fentről lefelé haladva magyarázta el a csontvázat. Koponya három részre bontható: az agykoponyára, az arckoponyára és a hallócsontokra. Az agykoponya csontjai védik az agyat a sérülésektől, ezek a nyakszirtcsont, a falcsont, a halántékcsont, az ékcsont és a homlokcsont. Az arckoponya csontjai a járomcsont, a felső állcsont, az állkapocscsont, az orrcsont, a könnycsont, a szájpadcsont, a rostacsont, az ekecsont és a nyelvcsont. Míg a hallócsontok a kalapács, az üllő és a kengyel. - A könyv azt is megjegyezte, hogy az ékcsont egy denevérre hasonlít, ami számomra vicces volt, mert elképzeltem, milyen lenne, ha egy denevér bele lenne épülve a koponyámba. Talán még most kellene abbahagynom, amíg nem késő. Ezen a gondolaton jót nevettem magamban, majd tovább folytattam a csontváz tanulmányozását.
A gerincben található a gerincvelő és védi is azt. A gerinc a koponyától a medencéig húzódik. A gerincek 3 fő csoportja van: a nyaki szakasz, a háti szakasz, és az ágyéki szakasz. Ezek alatt található még a keresztcsont és a farokcsont. A nyaki szakaszt hét nyakcsigolya, a háti szakaszt tizenkét hátcsigolya, ágyéki szakaszt öt ágyéki csigolya alkotja. A keresztcsonti csigolyák egymással összecsontosodtak, ez a keresztcsont. A farokcsontot ugyanígy alakult ki. Ezek között elmozdulás nem lehetséges. A gerinc háti szakaszához kapcsolódik 12 pár borda. Ezeket elöl a szegycsontban kapcsolódnak össze. Ez a mellkas. Feladata, hogy védelmet nyújtson a tüdőnek és a szívnek. A felső 7 pár valódi borda, mert közvetlenül és egyenként kapcsolódnak a szegycsonthoz. Az ez alatti három pár bordát álbordának hívjuk, amelyek porcosan összekapcsolódnak, azaz a felettük lévő borda porcához rögzülnek, és így nőnek a szegycsonthoz, míg az utolsó két pár borda szabadon végződik, ezek a lengőbordák.
A gerinc a medencére támaszkodik, és a kereszt, illetve farokcsont révén kapcsolódik hozzá. A férfi és a női medence csontjai közt méreti és formai különbség is van, ez szülésnél válik fontossá. A medencce csontjai (a kereszt- és farok csont mellett): csípőcsont, ülőcsont és a szeméremcsont. A keresztcsont révén kapcsolódnak a medencéhez a comb csontjai.
 
A következő két hétben ezt a tudást rögzítettem. Utána, a megbeszéltek szerint elmentem Hanhoz. Nem volt nehéz megtalálni, hogy hova kell mennem, még nem túl nagy a falu. Miután megérkeztem a megadott címre, már Han az ajtóban várt.
- Már farkas éhes voltam, gyere be.
Így is tettem. A lakás nagyon üres volt, Han valószínűleg még nem tudott hazamenni azóta, mióta eljött Getsugakuréból. A konyhában ültünk le.
- Remélem, a könyveket, amiknek a címét megadtam, nem csak porfogónak használtad. – jegyezte meg nevetve Han.
- Nem. – feleltem lakonikusan.
Sokkal másabb volt így, hogy nem kellett sehova sietnie.
- Nézzük csak. A kéz fontos egy ninja életében. Kérlek sorold fel a csukló csontjait.
- Holdascsont, háromszögletű csont, borsócsont, horgascsont, fejescsont, kis trapézcsont, trapézcsont, sajkacsont
– feletem.
- Helyes válasz. Látom, tényleg komolyan veszed. Akkor kezdjünk is neki a keringési rendszereknek. A vérkeringés a szív és a hozzá tartozó vérerek együttes elnevezése. A keringés központja, mint azt gondolom te is tudod, a szív. A vérkeringésnek az a feladata, hogy az emberi testben lévő szerveket, szöveteket és sejteket ellássa oxigénnel, és a működésükhöz szükséges tápanyagokkal. A hormonok szintúgy a véren keresztül jutnak el a sejtekhez. A vér érrendszerben való keringéséért a szív pumpálása a felelős. A szívből két vérkör is indul, ezeket kis és nagy vérkörnek nevezzük. Az emberi szívről tudni kell, hogy négyüregű. Ezeket jobb kamrának, jobb pitvarnak, bal kamrának, és meglepő módon az utolsót a bal pitvarnak nevezzük. A kis vérkör a jobb kamrából indul és benne az oxigénszegény vér a tüdőartérián keresztül áramlik a tüdőbe, ott felvéve az oxigént, melyet tovább szállít a bal pitvarba. A bal kamrából indul a nagy vérkör. A főverőér oxigéndús vért szállít a szívből, ebből ágaznak le később a szerveket ellátó artériák. Végül két nagy vénán keresztül áramlik vissza a vér a jobb pitvarba. Ebből látszik, hogy az az ér, ami a szívből a test irányába folyik, azt artériának hívunk, míg ami a testből a szív felé, azt vénának.
Jó, ha a vérről is tudsz pár dolgot. A vér többnyire vörös színű, folyékony szövet. Átlagosan az embereknek 5 liter vére van, ebből 4,5 litert használ, és fél liter tartalék. Ebből adódik, hogy egy egészséges ember szervezete fél liter vér elvesztését tudja pótolni anélkül, hogy nagyobb károsodás történne a szervezetében. Ezt az elhasznált mennyiséget a szervezet pár nap alatt tudja pótolni. A vér főbb alkotói a vörösvértestek, fehérvérsejtek, vérlemezkék és a vérplazmák. A vörösvértestek a vér jelentős részét teszik ki. A vörös csontvelőben képződnek, nagyjából 7 nap alatt fejlődnek ki, átlagos élettartamuk 100-120 nap körül van. Alakjuk leginkább egy korongra hasonlít. Számuk egy átlagos ember egy mikroliter vérében 4-5 millió. A férfiaknál általában ez a szám valamivel magasabb, mint a nőknél. Feladatuk főként az oxigén, mindemellett a szén-dioxid szállítása is. Ezzel kapcsolatban fontos még tudni, hogy a vörös színű vér oxigéndús, míg a kék oxigénszegény. A következő csoport a fehérvérsejtek. A fehérvérsejtek az immunrendszer sejtjei. Se alakjuk, se működésük nem egységes. Fő feladatuk, hogy megvédjék a szervezetünket a betegségektől, illetve az idegen anyagoktól. Önálló mozgásra képesek a szervezeten belül, nyilvánvalóan azért, hogy a probléma helyére tudjanak menni. Az ember egy mikroliter vérében nagyjából 4000 és 11000 közötti fehérvérsejt található. Tehát a vérben ezred annyi fehérvérsejt van, mint vörösvértest. Ezt ki tudnád te is számolni, de szerintem jobb, ha kiemelem, hogy érezd az arányokat. A fehérvérsejtek az egész szervezetben megtalálhatóak, így az ér- és a nyirokrendszerben egyaránt. A vérben találhatóak még a vérlemezkék. Ezek átlagos élettartama egészséges emberben körülbelül 9 és 11 nap közé tehető. A vérlemezkék szerepe nagyon fontos a vérzéscsillapításban. Az erek sérülésekor, azután, hogy levegővel érintkeznek, a vérlemezkék szétesnek, majd egy bonyolult folyamat révén megakadályozzák a vérzést. Ezt nevezzük véralvadásnak, melynek hossza 2 és 10 perc körüli. Számuk egy mikroliter vérben 150000 és 400000 közé tehető. Az utolsó csoport a vérplazma. A vérplazma összetétele igen összetett. Túlnyomó részt vizet tartalmaz, megközelítőleg 90%-ot, a maradék 10% pedig ionokat, mint például a nátriumiont, a kloridiont és a hidrogén-karbonátot, illetve glükózt, aminosavakat és hormonokat. A vér összetételéről egyelőre bőven elég, ha ennyit tudsz.
A nyirokrendszer fontos része a szervezet védekezőrendszerének. A nyirokszervekhez soroljuk a mandulákat, a lépet, a féregnyúlványt, a belek nyiroktüszőit, a nyirokcsomókat és természetesen a nyirokereket is. A folyamat úgy zajlik le, hogy a fehérvérsejtek egyik fajtája, a nyiroksejtek, bekebelezik a baktériumokat, illetve az idegen anyagokat. A nyirokrendszer azért különleges, mivel a benne lévő sejtek képesek elkülöníteni a szervezet saját anyagait az idegen anyagoktól, és az idegen anyagokat megjegyezni. Ezután a nyiroksejtek bevándorolnak a nyirokerekbe, és a nyirokárammal sodródnak tovább. Ezek elszállítása a nyirokérrendszer feladata. A szervek közül kettőt lenne fontos kiemelni. A nyirokcsomók két főbb funkciója a nyirokkeringés megszűrése, illetve nyiroksejtek termelése. Az összes testtájéknak, szervnek megvan a maga regionális nyirokcsomója, melyek többször, akár háromszor, négyszer is megszűri a nyirkot, ami azután a fő nyiroktörzsekbe folyik. A lép a vérkeringését szűri meg. A lép a bal bordaív síkjában helyeződik el. Több funkciója is van. Vért raktároz el, mert ugye, mint mondtam, az ember testében az 5 liter vérből fél liter tartalék. Vérképző szerv, ami azt jelenti, hogy a az elöregedett vörösvértestek lebontásáért felelős. Emellett a nyirokcsomókhoz hasonlóan nyiroksejteket termel. Általánosságban véve, a szövet adott állapotától függ, hogy mennyi nyirok termelődik az ember szervezetében, de általában 2 és 4 liter közé tehető ez a mennyiség. Ennyi lenne a test keringési rendszere. Azt hiszem, ez elég sok infó volt így egyszerre, elég is lesz mára. Elnézést, semmivel sem tudlak megkínálni, esetleg egy pohár vízzel.
- Köszönöm, azt elfogadom. – feletem.
Rövidesen meg is kaptam a vizemet. Kicsit beszélgettem Hannal, hogy telt a napja, mi dolga lesz holnap. Nevetve panaszkodott, hogy mostanában semmi izgalmas nem történik vele, mert csak az építkezésekről jönnek munkások egyszerűbb törésekkel, vágásokkal és hasonló sérülésekkel.
- Viszont egy hét múlva körbe fogom járni a szigetet, mivel le kell ellenőriznem a szigetlakók egészségi állapotát. Az se lesz kellemes, főleg, hogy azt hallottam, valamilyen fura nyelven beszélnek, de legalább addig ki tudok lépni a megszokott hétköznapokból. De túl sokat fecsegek, nem ezért vagy itt. Tudom, hogy holnap indultok haza.
Tiltakoznék, hogy ez nem így van, és én szívesen meghallgatom, de nem hagyott szóhoz jutni.
- Még sok mindent meg kell tanulnod. Erre a lapra felírtam pár könyvcímet, ezeket, ha haza érsz, vedd meg. Most pedig menj, mert holnap korán kell kelned, le ne késsd a hajót.
- Köszönöm a segítséget! – hajoltam meg – Viszlát!
Djuka Narahiko
Djuka Narahiko
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 40


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 302

Vissza az elejére Go down

Djuka Narahiko Empty Re: Djuka Narahiko

Témanyitás  Deidara Vas. Júl. 13 2014, 18:27

Elfogadom, valamint adok 2 ajándékchakrát a szorgalomért. Viszont javaslom, hogy ilyen esetekben ne annyira a tényekkel foglalkozz. Nem kell az összes csontdarabot felsorolni, elég csak kicsit belemenni a dologba és a karakterekre, jellemükre, gondolataikra fókuszálni, vagy a környezetre. Elvégre az frpg inkább szépirodalom, mint tankönyv Wink
Deidara
Deidara
Inaktív

Tartózkodási hely : felhők felett


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 1000 megatonna

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.