Masaru Ibuka

2 posters

Go down

Masaru Ibuka Empty Masaru Ibuka

Témanyitás  Masaru Ibuka Szomb. Jan. 09 2016, 14:39

Masaru Ibuka


Cél:
- Karakter ismereteinek bővítése 
- Orvosi ismeretek szerzése

Időben elhelyezés: A dohányföldes küldetés utáni nap.

Elég rég voltam már a könyvtárba, elnézek egy kicsit hátha találok ott valami jó kis könyvet ami felkelti az érdeklődésem. Meg is érdemlem ezután a küldetés után. Így hát elmentem, anyáméknak inkább nem szóltam mert nekik amúgy is szokásuk, hogy egyből kifaggatnak. Mindent tudni akarnak rólam. Ezért a szobám ablakát választottam kijáratnak. Az oda vezető úton gondolkoztam, hogy mégis milyen fajta könyvet kéne kivennem. Valami olyan kéne ami hasznos is lenne. És akkor jutott eszembe, hogy mindig is bennem volt, hogy kiszeretném magam próbálni az orvosi ninjutsuk tanulásában is. Így hát amikor beértem a könyvtárba egy olyan könyvet kerestem amiből jobban megtudom érteni az emberi test működését. Találtam is egyet méghozzá az "Anatómiai ismeretek" címmel. Amiből a követezőket tudtam meg. Az emberi test részei a fej, nyak, törzs, mellkas, és ugye ott vannak még a felső végtagok és az alsó végtagok is. Ha valamelyiket valamilyen komolyabb sérülés éri akkor az nagyon nagy veszteséggel járhat, akár bele is halhatunk. A Szervrendszernek pedig 5 fajtája van ezek pedig a csontvázrendszer, izomrendszer, keringési rendszer, idegrendszer , érzékszervek. Ezeknek is nagyon fontos a védelme az ember számára, ugyan is ha itt is valami probléma akad azt nagyon megszívhassák, ha nem is halnak bele de pl. lehetnek olyan problémák, hogy nem tudnak járni vagy a beszéddel is problémák lehetnek. A zsigeri rendszereknek pedig 4 fajtája van ezek a emésztőrendszer, légzőrendszer, húgyivar rendszer és a belső elválasztású mirigyek. Az izomrendszerről annyit, hogy ezek specializálódott szövetből felépülő állati szervek, összehúzódásukkor biztosítják a szív munkáját szabályozzák a vérkeringést és a vérellátást is. Így nagyon fontosak az ember számára, mivel elég sok mindenben részt vesznek, a legapróbb dolgokban is amiket szinte észre sem veszünk. Működésük során hőt is termelnek. Ezért szoktunk megizzadni is. Az izmok összehúzódásra képes rostokat tartalmaznak, ilyenkor ezek elmozdulnak egymás mellett, és így megváltoztatják az izom mérettét és az alakját is. Így lehet növelni az izmokat, így válhatunk fittebbé és erősebbé is. Az izmok feladata az erőkifejtés és a mozgás. Az izomszövetnek 3 típusa van, ezek a simaizomszövet, harántcsíkolt izomszövet és szívizomszövet. Mindegyiknek meg van a saját szerepe a testben. Vannak olyan izmok is ilyenek pl. a szív és a sima izmok amelyik akaratlagosan nem irányítható. Ezeket mi saját magunk nem tudjuk irányítani ezek úgy működnek ahogyan az embernek szüksége van rá. Jó példa erre a szív összehúzódása, valamint a perisztaltika, mely az emésztőrendszeren keresztül mozgatja a táplálékot. A harántcsíkolt izomszövetből felépülő vázizmok pedig jól irányíthatók, ezek felelősek pl. a  légzésért, a beszédért, a nyelésért, a széklet- és vizeletürítésért is. Ezeket már mi saját magunk is tudjuk irányítani. Megjegyzendő, hogy az izomsejteken kívül is vannak olyan sejtek amelyek képesek az aktív mozgásra. Még ha az élő izmok nem is működnek, állandó aktív feszülésben vannak, ezt nevezik izom-tónusnak. A hullamerevség pedig az a folyamat amikor  elhalás után az izmokon sajátszerű keményedés és rövidülés áll be, ez az embernél legkorábban 10 perccel, legkésőbb 7 órával lép fel a halál után, a rothadás bekövetkezésekor megszűnik. Ahogy öregszik az ember, egyre jobban csökken az vázizomzat ereje. Ez ellen sajnos nem tehetünk csak lassíthatjuk a hatást. Ezt a jelenséget orvosi nyelven szarkopéniának nevezzük. A szarkopénia további romlását rendszeres mozgással és megfelelő étrenddel lehet lassítani. A csontváz arra szolgál, hogy megtartsa az izmokat. Ha nem lennének elég furán nézne ki az ember. De részt vesz a mozgásban és fontos szerepe van a vérképzésben is. A felnőtt ember csontváza kb. 206 csontból áll. Persze ha jól tudom ez kis gyerekeknél nem így van, mert elvileg nekik több van majd amikor összenőnek akkor lesz kb. 206 darab. Egy-két csont kivételével mindegyik páros. 4 fajta csont létezik van  hosszú, rövid, lapos és szabálytalan alakú csont. A csontokat ízületek és varratok kapcsolják össze. A csontok rugalmasak de nagyon szilárdak is. De ennek ellenére komolyabb megütődésre el is törhetnek ezért vigyázni kell rájuk nagyon. Lényegében minden csont egy szervnek tekinthető aminek megvan a saját feladata. A koponyacsontokat két csoportba lehet sorolni ezek az arckoponya és az agykoponya csontjai. Az agykoponya azért van mert annak a csontjai védelmezik az agyat. Nyolc darab ilyen csont van, ami varratokkal van össze kapcsolva. Itt is vannak párosak és páratlanok is. Az arckoponya 14 csontból áll, amelyeknek a nagy része mind páros, ezek a csontok alakítják ki az arcunkat. A gerincet csigolyák alkotják, egy felnőtt embernek 33 darab csigolyája van. Ha ezek megsérülnek akkor az járás képtelenséggel járhat. A gerinc a koponyától kezdve a medencéig húzódik, és ez védelmezi a gerincvelőt is. A fej és a törzs súlyát az alsó végtagokra közvetíti. A kettős S-alakja nagy rugalmasságot és szilárdságot ad neki. A gerincet három részre lehet osztani, ezek a nyakcsigolyák, hátcsigolyák és az ágyéki csigolyák. De ott van még a keresztcsont és a farokcsont is. A mellkas viszont 12 darab bordából és 12 darab hátcsigolyából na meg az elől elhelyezkedő szegycsontból áll. A feladata az neki, hogy megvédje a szívet és a tüdőt is. Tehát szinte minden csont a védelemért felelős ezért is olyan fontos, hogy vigyázunk rá mert ha valamelyik meg sérül akkor ott komoly problémák is keletkezhetnek. Nagyon rugalmas hisz be és ki légzéskor felfelé és lefelé végzi a mozgást. A bordák a porccal kapcsolódnak a szegycsonthoz. Az embernek a válla két csontból épül fel ez a kulcscsont és a lapocka. Ezekhez kapcsolódik a gömbizület és a felkarcsont is. A felkarcsont pedig a könyökkel kapcsolódik össze a singcsonthoz és az orsócsonthoz. Ez a két csont az amelyik alkotja az alkart. Az orsó csont a singcsont körül 180 fokban el tud forogni, mert ez a két csont egymással külön forgó típusú izületet képez. A csuklót ennek a két csontnak a vége és további hét darab apró csontocska alkotja. A kezet még a kézközépcsontok és az ujjperccsontok alkotják. A medence azért van mert ez kapcsolja össze a törzset és az alsóvégtagokat, ez három fő csontból és a gerinc velőből áll. De a női és a férfi medence között különbség van, ez persze a szülésnél fontos tényező. Mert ez helyet és védelmet biztosít az alhasban a nemi szerveknek és a húgyhólyagnak. Tehát ebben is különbözik a férfi és a nő csontozata. Tapadást biztosíts olyan erős izmoknak is mint például a nagy farizom. A lábat három hosszú csont alkotja . Felül a combcsont van, ez testünk legnagyobb csontja, azért mert ez viseli a test tömegét. Ez egy nagyon fontos csont. Utána a térdízület következik, mely csuklóízület. Ezután a vékony szárkapocs jön, és vele párhuzamosan a vastagabb sípcsont. Ennek a két csontnak a végé alkotja a bokát, a boka is egy csuklóízület. Ennek segítségével tudjuk mozgatni ugye a lábfejünket is. A lábfej 26 csontból áll. Kezdődik a sarokcsonttal, a köbcsonttal és az ugrócsonttal, majd ott van még az ékcsont majd ezek után jönnek a lábközépcsontok és végül az ujjperccsontok is. Hát mára ennyi elég lesz. Ez a könyv, nagyszerű minden le van benne írva részletesen, ki is kölcsönzöm, és majd még biztos, hogy tanulok belőle. Lehet, hogy még egyenlőre nem megy annyira de biztos fejlődni fogok még benne és próbálom elsajátítani a legfelsőbb szintre. Az orvosi jutsu-k nagyon jól jöhetnek a taijutsum miatt okozott sebekre netalántán törésekre is harc közben, így ez egy nagyszerű párosítás lenne. Kivettem a könyvet, hogy kiakarom kölcsönözni és ekkor nagyot nézett az ott dolgozó bácsi aki jól ismert engem hisz régebben elég sok szabadidőmet töltöttem ott.
- Érdekel az emberi test, csak nem orvosi ninja akarsz lenni? - kérdezte.
- Hát de valami olyasmi. - válaszoltam
- És mi van a taijutsuval, eddig mindig olyan könyveket vittél ki, most meg csak úgy át váltasz? - kérdezte értetlenkedve.
- Nem dehogy is, továbbra is marad a taijutsu fejlesztése, csak ugye ha eltudnák sajátítani egy kis orvoslást is akkor az nagyszerű párosítás lenne, hisz a taijutsunál ugye gyakorik a fizikai sérülések netalán előfordulhatnak csont törések is, és ezért lenne jó harcközben az orvosi tudás. - fejtettem ki egy kicsit bővebben.
- Áhh..értem, így már mindjárt másabb egyszer nagy ninja lesz belőled Ibuka barátom - nevette el.
- Hát úgy legyen, na de én megyek is mivel van még egy kis dolgom. Viszlát később. - köszöntem el.
- Viszlát fiam. - válaszolt az öreg.

// Úgy gondolom, hogy egyenlőre az izmok és a csontok ismerete elég ahhoz, hogy elkezdjek Orvosi ninjutsut is tanulni egy alapszinten, persze később majd ha még magasabb szintre akarom fejleszteni ezt a tudást akkor kibővítem, ezért is eddig még ennyit néztem át //


A hozzászólást Masaru Ibuka összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 20 2016, 12:19-kor.
Masaru Ibuka
Masaru Ibuka
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 160

Vissza az elejére Go down

Masaru Ibuka Empty Re: Masaru Ibuka

Témanyitás  Hidan Pént. Jan. 15 2016, 02:22

Szia! Utálok az lenni, aki a rossz hírt közli, de...
A Gundan szabályzata nem engedi, hogy ezt elfogadjam. Amennyiben a karakterednek orvosi ismereteket szeretnél, a saját szavaiddal kell megfogalmaznod azt, amit elolvastál. Sok pályázatot dobtunk már vissza emiatt. Ha tényleg alaposan átolvastad a wikipédiacikkeket, amiket bemásoltál, jó kiindulópont lehet, ha megpróbálod mindezt fejből leírni. Nem kell túlaggódni, nem rezidensi gyakorlaton vagy, a Staffban sincs túl sok orvos - kivéve Dr. Hidant... -, szóval nem baj, ha vétesz pár hibát, vagy nem lesz olyan pontos, mint az eredeti. A lényeg, hogy a Pályázat a Te munkád legyen. Ha nem megy emlékezetből, akkor próbáld meg átfogalmazni a mondatokat, felcserélni pár mondat sor- és szórendjét. Mindenesetre értékelem az őszinteséget, amivel figyelmeztettél, hogy más forrásból dolgoztál. Kérlek írj majd ide, vagy küldj egy pm-et, ha újból nekifutottál. Jó munkát!
Hidan
Hidan
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Akatsuki
Chakraszint:

Vissza az elejére Go down

Masaru Ibuka Empty Re: Masaru Ibuka

Témanyitás  Hidan Szomb. Jan. 23 2016, 08:12

Üdv ismét! Harmadik nekifutásra már tényleg kezd olyan formát ölteni, ami megüti a pályázattal szemben támasztott kritériumokat. Minél többet foglalkozol vele, annál könnyebb lesz. Mindenesetre nem gyötörlek tovább, alaposan meg hánytuk-vetettük a témát. Pályázatod elfogadom, az anatómiai alapismereteket felírhatod az adatlapodra. 
Hidan
Hidan
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Akatsuki
Chakraszint:

Vissza az elejére Go down

Masaru Ibuka Empty Re: Masaru Ibuka

Témanyitás  Masaru Ibuka Kedd Feb. 02 2016, 13:19

Szerződés a gepárd népével!

Cél: Szerződés kötés a gepárdokkal.
Időben elhelyezés: Az anatómiai ismeretek megszerzése utáni nap.

Mivel a tegnapi napom elég jól telt el a könyvtárba ezért úgy döntöttem, hogy ma is elnézek egy kicsit, a könyvek ahogy eddig is sokat segítettek a fejlődésem érdekébe. Így hát felöltöztem majd a reggeli a könyvtár felé vettem az utat, nagyon jó idő volt a gyerekek kint játszottak szaladgáltak a labda után, és ez azt is jelentette, hogy ilyenkor nem sokan vannak a könyvtárba. Inkább esős vagy amikor inkább ilyen borongósabb az idő akkor szoktak nagyon sokan lenni, olyankor olvasni sem lehet nyugodtan mert mindenki járkál össze vissza, mocorognak meg ilyenek. Tehát elindultam a könyvtár felé amikor benyitottam megörültem hisz rajtam és az ott dolgozó öreg bácsikán kívül senki sem volt a könyvtárba.
- Szia Ibuka-kun, gondolhattam volna, hogy te vagy az egyetlen aki ilyenkor is meglátogat engem. - mosolygott rám az öreg.
- Jó napot.... hát öhh.. szinte semmi dolgom sincs, valószínűleg a holnapi naptól már lesz valami küldetésem de addig semmi. - válaszoltam.
- Nem tudna valamilyen jó kis könyvet ajánlani nekem? - kérdeztem.
- Dehogynem... épp nem rég ajándékoztak pár új könyvet a könyvtár számára, legesleghátul vannak, ott megtalálod őket. - válaszolta.
Elindultam a könyvtár hosszú folyosóján rengeteg könyv volt, és néha volt egy-egy könyv amit átnézegetem, hogy még is miről szól, de nem nagyon keltette fel az érdeklődésem egyik sem.
Mire a folyosó végére egy kicsit elfáradtam, volt ott egy kerek asztal körülötte székekkel, ez ugye azt a célt szolgálta, hogy ott nyugodtan olvasni tudjunk. Na most az új könyveket egyből felismertem hisz még nem voltak a polcra téve hanem ezen az asztalkán pihentek meg. És ezek az új könyvek nem is voltak annyira újak, sőt elég régieknek tűntek. Lehetséges, hogy valakinek nem kellet és a könyvtárnak adományozta. Szép lassan leültem és megnézegettem a borítójánál fogva mindet. A ninja állatokról volt benne szó az összes könyv erről szólt, valószínűleg valami sorozat lehetett, szó volt ott farkasokról, kutyákról de még sárkányokról is. Az én figyelmem még is a gepárdoknál ragadt meg amikor elolvastam róluk, hogy azok akik szerződést kötnek velük elsajátíthatják a gyorsaságukat és, hogy a gepárdok többsége a taijutsuba jó. Na ez nekem elég is volt, ekkor ebben a pillanatban döntöttem, hogy segítséget kérek Soro senseitől, hogy adjon néhány tanácsot mégis, hogyan köthetnék velük szerződést.
- Köszönök mindent viszlát - rohantam ki a könyvtárból.
A sensei elég sok idejét tölti az utcákon legtöbbször csak bóklászik, ezért valahol most is itt kell, hogy legyen.
- Soro sensei - kiabáltam.
De válasz nem érkezett rá pedig egy jó ideje kerestem már, mindig ilyenkor tűnik el amikor szükségem lenne rá.
- Köszönjük a vásárlást viszlát.
- Viszlát.
- Ez a hang nagyon ismerős nekem.... hát persze ez a sensei hangja. - ordítottam fel.
Megfordultam és pont a mögöttem lévő zöldségestől jött ki, a kezében pedig úgy kb. 1 kg alma volt egy szatyorba.
- Ohh.. Ibuka, hát te meg mit keresel itt? - kérdezte.
- Sensei - sensei épp magát keresem segítenie kell. - válaszoltam.
- Jól van, elsőnek is nyugodj le! Mi a problémád? - kérdezte.
- Szerződés szeretnék kötni a gepárdokkal, épp a mai nap olvastam erről a témáról, hogy a shinobiknak szerződést lehet kötni néhány állattal akik aztán bármikor a segítségünkre siethetnek.
- Ohh.. hát már tudsz erről? - csodálkozott.
- Hát igen lehetőséged van rá, hogy egyes állattokkal szerződésed legyen. És te miért pont a gepárdokat szeretnéd? - kérdezte.
- Hát mivel ugye a gepárdok nagyon gyorsak és ezt a tulajdonságukat átvehetném tőlük, plusz többségük járatos a taijutsukban és amint tudjuk ez nekem nagyon fontos és hasznos tulajdonság. Pont nekem való lenne. - válaszoltam.
- Hát jó figyelj ide, találkozunk ugyan itt kb. fél óra múlva, ha ennyire szeretnéd addigra szerzek neked egy tekercset amivel megtudjuk kötni velük a szerződést.
- Jó, okés. Én benne vagyok, csak siessen akkor kérem.
Ezzel a sensei elment és egy jó ideig nem is tért vissza, egy kissé már idegesített is, azon járt a fejem, hogy lehet semmi kedve nem volt hozzám így csak leakart rázni? A fél órából kereken egy óra hossza lett mire megérkezett, de amikor megjött és láttam, hogy a kezében ott van a tekercs már nem is tudtam rá haragudni annyira kíváncsi voltam már.
- Sajnálom, hogy ilyen sokat kellet várjál de közbe jött valami sürgős amit mindenképp elkellet, hogy végezzek. - mentegetőzött.
- Csináljuk már!
- Mi előtt neki kezdenénk szeretnék neked elmondani egy-két dolgot a gepár népéről. Ezeket én sem tudtam így hát most nem rég néztem utána ide jövet.
- Mi lenne az? - kérdeztem.
- A gepárdok ha távolról figyeljük őket igen nyugodt teremtmények, nappal csak sétálnak, szunyókálnak, a kölyök játszanak viszont este érzik igazán jól magukat, amikor is vadászni indulnak. Mivel macskafajták, így éjjeli is tökéletesen jól látnak. Hisznek a lélekvándorlásban, vagyis ha elpusztul a testük, a lélek tovább él, ezért minden egyes zsákmányból egy csontdarabot elvisznek a saját kis szentélyükbe, ahol imádkozni szoktak. Ezzel köszönik meg a zsákmánynak, hogy tovább élhet és ezzel a zsákmány is békében nyugodhat. Általában kerülik az élet-halál harcokat, de aki megsérti őket vagy a hitüket, azt addig üldözik, míg az illető meg nem hal.
- Tehát ha jól össze barátkozol velük akkor téged is nagyon szeretni és tisztelni fognak, de ehhez normálisan kell, hogy viselkedj és tisztelet tudóan. - folytatta a sensei.
- Akkor ugye az erősségeikről tudsz, hisz az a gyorsaság amit te is szeretnél elsajátítani. Viszont mint minden állatnak nekik is vannak gyengéik, a levegőből támadó ellenfelek ki tudnak rajtuk fogni. Ha mondjuk a levegőbe kerül egy gepárd, rögtön pánikba esik és nem képes tiszta fejjel gondolkodni. Jó ha ezekel tisztába vagy.
- Köszönöm a felvilágosítást sensei, észben tartok mindent.
Azért ez a kis felvilágosítás tényleg jót tett, hisz így már egy kicsivel többet tudok róluk, alig várom már az idézéseket.
- Akkor már nincs más hátra mind a szerződés megírása, parancsolj.

(Bocsánat a rövid tartalom miatt, nekem valahogy mindig így sikerül xdd)
Masaru Ibuka
Masaru Ibuka
Játékos


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 160

Vissza az elejére Go down

Masaru Ibuka Empty Re: Masaru Ibuka

Témanyitás  Hidan Szomb. Feb. 20 2016, 08:11

Hali! Mivel a karakterednek még nincs meg a Kuchiyose no Jutsuhoz szükséges 250-es chakraszint, így csak magát a szerződéskötést fogadhatom el, az idéző technikát ettől még nem ismered, azt majd külön kell megtanulni, ha eléred azt a szintet. Tehát idézni nem tudsz. De a szerződés megtörtént, felírhatod.
Hidan
Hidan
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Akatsuki
Chakraszint:

Vissza az elejére Go down

Masaru Ibuka Empty Re: Masaru Ibuka

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.