Kira

2 posters

Go down

Kira Empty Kira

Témanyitás  Kira Szer. Okt. 16 2013, 22:54

Név : Kira
Ország  : Hang ország, lepusztult templom
Rang :  Nincs , szerzetesek nevelték egy eldugott helyen.

Kor : 15 év
Felszerelések : övtáska - elsősegély készlet, 10 kunai és egy háti táska
Kinézet :  Szürke rövid haj, vörös szempár, fekete csík a szemek alatt. Szürke izom poló, barna nadrág, ninja szandál.
Jellem :  Könyörtelen, nagyfokú önuralom , minden reggel és este imádkozik

Előtörténet :  

15 évvel ezelött egy terhes nő rohant végig egy erdőben, sérült volt és vérnyomokat hagyott maga után. Üldözői Konohai ANBU harcosok voltak. A nő berohant egy barlangba és csak rohant szaladt keresztül rajta, míg a végéig nem ért. Ott egy szerzetes templomba rohant be, ahol segitséget kért az ott lévőktől. A szerzetesek elbújtatták  már vajúdó nőt, az Anbusokat pedig eltérítették más irányba. A nő hosszas vajúdás után megszülte gyermekét, majd alighogy a karjába vette a fiút, a nő meghalt.
5 évvel később :
A szerzetesek megtartották a fiút és felnevelték, kitanították mindenféle harci tehnikákra és  alap ninjutsukra.
Egy Kiora nevű kopasz pap tanitotta a közelharcra. Csupán botokkal támadtak a másiknak. Kira a földre rogyva kapkodta a levegőt.
- Ez minden amit tudsz? Ugye tudod, hogy Atyánk nem fog örülni ennek? - felelte Kiora, majd mindketten bementek az épületbe. Kira megvacsorázott és elment lefeküdni. Másnap izomláza volt, majd bement a főpaphoz.
- Kiora elmesélt mindent. Ha ma is vesztesz ellene, nagy büntetést fogsz kapni. Amig ma le nem győzöd, addig nem eszel és nem pihenhetsz. Értetted?
- Igen, atyám. Értettem.
Majd kiment az udvarra, ahol a férfi már várta és elkezdték amit tegnap. Egész délelött püffölték a másikat, a délután egy része is beletelt, majd Kira térdre rogyva kapkodta a levegőt. Kiora a botjára támaszkodva figyelte.
- A mai teljesitményed is egy nulla! Ugye tudod milyen következménnyekkel jár ha ilyen silányul harcolsz?
Kira a fiu szemeibe nézett, majd felcsillantak szemei és egy hirtelen mozdulattal kirugta a botot alóla, Kiora igy pofára esett és meglepetten nézett fel a már nevető fiúra. Igy ő is elmosolyodott.
Este megvacsoráztak, imádkozás után pedig bement a főpaphoz.
- Figyeltelek  mai nap Kira. Meglepődtem, hogy egy hat éves milyen csintalan is tud lenni! Holnap Hyroval tanulsz néhány technikát. Rendben? - felelte a főpap, miközben pipázgatott.
- Kérdezhetek valamit? - kérdezte szomorúan a gyermek,  a pap meglepődve figyelte.
- Persze.
- Mért kell ilyen kemény edzéseken végig mennem nap mint nap?
A főpap meghökkent eme szavak hallatán, majd lassan elmosolyodott.
- Tehetséges vagy. Ha már mi nem leszünk, magadnak kell megvédened magad. Akkor már senkire sem támaszkodhatsz.
- Ez hazugság! Te nem halhatsz meg! Te Isten fia vagy nem? Az Isten halhatattlan, neked is annak kell hogy legyél! - háborodott fel Kira, majd észbe kapott és a földre pillantott.
- Bocsánat a szemtelen viselkedésemért.
- Most már menny aludni, holnap kemény napod lesz! - felelte a pap, Kira pedig elvonult.
Másnap Hyro már az udvaron várta, Kira a fiu elé lépett és figyelte.
- Ma a Klónjutsut  fogod a felügyeletem alatt tanulni. Megmutatom a pecsétjeleket. - felelte a fiú, kézpecsétet formált, végül egy klón jött létre mellé.
- Jó - felelte a gyerek és ezzel a mondattal befejezte a beszélgetést és egész nap gyakorolt. Hyro közben elaludt a fűben, majd beesteledett. A főpap kiment megnézni a dolgokat, Kira ugyan úgy egy béna fekvő klónt csinált, igy visszasétállt. Kira leült a fűbe és gondolkodóba esett.
- " Mit rontottam el? Mindent úgy csináltam ahogy Hyro mondott. Nem értem! "
Gondolat menetéből Hyro trüsszögése zökkentette ki, igy sóhajtva felállt és az égre pillantott, rengeteg csillag volt az égen.
- Milyen szép. - motyogta, majd sóhajtott és újra probálkozott,ujabb sikertelen probálkozás. Hyro a fiura pillantott, majd ő is az égre pillantott. Kira visszagondolt a főpap szavaira, " morogni " kezdett, majd egy újabb Klónt probált. Sikerült neki. A fiú szemei felcsillantak és ismét tovább gyakorolta, egész éjjel. Reggel a főpap kiment a gyerekhez, aki odaszaladt hozzá.
- Megtanultam. Kiváncsi rá?
- Mutassd. - adta ki a parancst, Kira távolabb lépett, kézpecsétett formált és bemutatta a jutsu. Az öregnek tátva maradt a szája miközben nézte a 2 klónt ,majd a boldog kölyökre nézett.
- Szép munka. Most menny pihend ki magad.
- Nem! Még nem tökéletesítettem el! Addig meg nem hagyatom abba! - felelte Kira és további pecséteket formált, a pap sóhajtott miközben Kirát figyelte, majd Hyro elé ment.
- Hyro, ha végeztetek,majd a pincébe a tekercseket rendezd el. Patkányok vannak lennt, bármikor szét rághatják!
- Értettem. - felelte Hyro, a főpap pedig távozott. Kira hallotta a beszélgetést, majd percekkel később besietett " enni " . A pincébe lopózott, majd megkereste a tekercseket és felvitt egyet a szobájába, majd elrejtette. Később pedig vissza ment edzeni.
Estére tökéletesre kifejlesztette a jutsut, aminek a következménye az lett hogy elaludt vacsora közben. Az egyik szerzetes vitte vissza a szobájába. Pár percel később a gyerek felkelt és előkereste a tekercseket.
-  Transzformációs technika. Klón technika... Ezek mind alapok. Akkor van még itt más is. Szél elem, szél járás. Szél elem, szélvihar tenyér. Van ebben olyasmi, hogy kombinálni két jutsut?
A főpap benyitott a gyerek szobájába, aki meglepetten nézett rá.
- Te meg mit művelsz azokkal a tekercsekkel? Azok lopot tekercsek néhány ellenfelünktől, akik ... - majd abbahagyta a beszédet és ridegen figyelte a meglepett fiút. Összetekerte a tekercseket, majd elvitte. Kira szomorúan nézett maga elé, majd elmosolyodott.
-Amugy gyere ki. Megnézzük, milyen elemü vagy - felelte a férfi, Kira pedig kiszaladt.
-Az elsődleges elemek, az öt fajta amelyek közűl egy felé minden ember chakrája hajlik. Ezt az elemet tudja irányítani.  A képzettebbek közűl mindenki tud legalább két féle elemt irányítani.
Ez az öt elem a következőek:  
                        - Katom (Tűz elem)
                        - Fuuton (Szél elem)
                        - Raiton (Villám elem)
                        - Doton (Föld elem)
                        - Suiton (Víz elem)
Az öt elemtől függően számtalan jutsu létezik és létrehozni is lehet őket, persze ehez már magasabb szinten kell lenni.
Az 5 elemet kombinálva létrejöhetnek újabb elemek is, amelyeket csak az adott vérvonalképeségekkel rendelkező klánok tagjai képesek irányítani.  -felelte a főpap, Kira érdeklődve figyelte, majd egy papirfecnit kapott.
- Ha a papír benedvesedik, Víz Elem . Ha a papír meggyullad, Tűz Elem. Ha a papír összemorzsolódik, Föld Elem . Ha a papír összegyűrődik, Villám Elem . Ha a papír pedig kettészelődik, akkor Szél Elem .Kira behunyt szemmel koncentrált, ujjai közt kettétépődött a lap, a főpap behunyta a szemét.
-A Szélelemre vagy a legjobban fogékony. Remek. Mint én.

Mikor a fiú 15 éves lett, a főpap nagyon ideges lett,mikor  kapott egy levelet. Idgesen olvasgatta, majd a többiekre nézett.
-- Hivjátok ide Kirát! - parancsolta a többieknek, akik elmentek a fiúért.
- Igen, atyám ? - térdelt le a fiatal fiú a szerzetes elé, aki kissé ridegen nézett rá.
- Mindig is kiváncsi voltál, hogy kik a szüleid, igaz? Édesanyádat  súllyos sérülésekkel találtuk meg a falainkon belül, ismeretlenek üldözték. Nem tudjuk hogy kik.  Mikor megszülettél, rá nem sokára ő meghalt.  A ruhája zsebében kutakodtam, egy fényképet vettem elő onnan. Édeanyád neve Sarah volt, egy  Ködrejteki Sinobi. Utánna néztem pár dolognak és valószinű, hogy édesapád volt az aki megakarta öletni, de ez csak egy feltételezés.
- Nem ez volt az oka, hogy ide hivatott az edzésem közepéről, igaz? - kérdezte Kira, miközben a férfire nézett.
- Nem érdekelnek az olyan emberek, mint a Konohaiak, vagy Ködrejtekiek. Megtanitott sok mindenre, nem igaz? Köztük a kémkedésre, és hogy észrevegyem hogy ki az aki hazudik. Halljam, mit is akar valójában.
- Kaptam egy bosszantó levelet. Kapsz egy parancsot! Menny el mindenegyes faluba kémkedni. Tudj meg mindent az emberekről és a pénzügyi helyzetükről. A Kagékról ne feledkezz meg! Gyűjts össze minden információt, mindenről és mindenkiről. Csak akkor ölj meg bárkit is ha nagyon muszáj, ne állj szóba senkivel.
- Értettem! - felelte az ifju, majd utra kellt.
- Mért hazudott neki? Ha itt maradt volna, mi megmenekülünk, nem? Hisz az állt a levélben, hogy érte jönnek el. - kérdezte Hyro, a főpap a férfire nézett.
- 15 éven keresztül bezárva lenni egy templomban, se barátok csak tanitók akikkel nem igazán lehet barátságot kötni, nem valami nagy életcél igaz? Kira most egy útat fog választani magának.
 Napok  múlva pedig a szerzeteseket megölték , a helyet pedig felgyújtották . Kira pedig vándorló életmódot folytat.


A hozzászólást Kira összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Nov. 02 2013, 17:33-kor.
Kira
Kira
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 25

Tartózkodási hely : Kumogakure


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 368

Vissza az elejére Go down

Kira Empty Re: Kira

Témanyitás  Orochimaru (Inaktív) Hétf. Okt. 21 2013, 10:15

Az Előtörténetedet elutasítom! Az okok egyszerűek:

- Első, nagyon tetszett a körítés, de silányul lett kidolgozva. Az, hogy nem szüleid, hanem egy csapat elhívatott harcos, öreg nevel nagyszerű ötlet, és tökéletesen lehet vele dolgozni. Érzések leírása, ki az apa, az anya, konfliktusok, hogy te nem akarsz ott lenni, de nincs más helyed a világban, egyedül vagy, vívódás....ez csak néhány ötlet, de te semmilyen érzelmet nem mutattál.
- Technikai alap, kezdésből csak alap jutsukat tudhatsz, semmiféle elemi technikát, hacsak az ellenőrző mesélő nem ad neked olyat ajándékba, de még így sem biztos, hogy tudhatod. A chakra elemünkről nem mi döntünk (jó mint, user dönthetsz róla, de nem a karakter), így az, hogy csak elmész tüzet okádni, szinte lehetetlen, először át kell esned egy procedurán, hogy tényleg az-e az elemed, és akkor sem tanulhatsz meg tecnhikát az előtörténetben.
- Kifejezések, helyesírás: Sokat nevettem az Anbusok kifejezéseden, próbáld meg inkább ANBU harcosok, ANBU tagok, esetleg ANBU-ból számrazó shinobik....ne Anbusok. Helyesírás, jobban figyelj oda rá, nem menny, hanem menj pl..
- A vége is nagyszerű, nem befejezett, bármi lehet, sok lehetőség kapuja nyílik meg előtted, de nehezen hiszem, hogy képes lennél még akár egy chuunin-ról is kémkedni, nemhogy kage-k után küldenek.

Ajánlat:
- Írd le az érzéseidet, ne használj szóismétlést, írd le miért edzenek téged, mi a céljuk ezzel (nem kell a karakternek tudnia róla, leírhatod úgyis, hogy ő ebből mit sem sejt)...
- Írd le miért ismertetnek meg technikákkal, milyen edzéseket csináltatnak veled, midet fejlesztik, milyen "pluszok" birtokába juthatsz (pl.: lopakodás, hangtalan mozgás...érted)
- Írd le melyik ország ANBU harcosai támadnak, és miért nem keresik anyukádat...

Nagyon jó előtörténet, de még nincs kész, ha ezeket megcsinálod, szólj és újra leellenőrzöm. Ígéretes történet, hajrá!!
Orochimaru (Inaktív)
Orochimaru (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Ex-Kage, Sannin
Chakraszint: Ha tudnád.....

Vissza az elejére Go down

Kira Empty Re: Kira

Témanyitás  Orochimaru (Inaktív) Szer. Okt. 23 2013, 14:59

Most még királyabb lett a befejezés, viszont a javításod sajnos nem alapos. Látszik, hogy csak átírtad, és így se mindent, a 3. sorban még mindig ott figyelnek az Anbusok. De ettől eltekinthetek, úgy érzem, ennyiért nem dbom vissza a második alkalommal. ELFOGADOM! ,de csak egy feltétellel, mostantól kezdve akármilyen post-ot írsz, nem lehet benne ennyi helyesírási hiba, mert azokat azonnal újra fogod írni, addig nem haladhat a kaland.


Kezdő ch: 105


Pénz: 1500 (tekintve a helyzeted)


Technika: Genjutsu Kai //Akárhogy is könnyű technika, elsajátítani már nem olyan egyszerű. A kemény évek megedzettek, így megkaphatod.//


Írj adatlapod, és a játékban használt neved változtasd a karakter nevére.
Orochimaru (Inaktív)
Orochimaru (Inaktív)
Inaktív


Adatlap
Szint: S
Rang: Ex-Kage, Sannin
Chakraszint: Ha tudnád.....

Vissza az elejére Go down

Kira Empty Re: Kira

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
» Kira
» Kira
» Kira
» Kira
» Kira

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.