Kikötőváros

+2
Terumi Mei
Kenshiro Yori
6 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Kikötőváros Empty Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Szer. Május 04 2016, 18:44

Egy átlagos kikötőváros mely a Vízesést körülvevő végtelenül sziklás part egy tisztább hasadékában terül el. Népessége nem épp számottevő, lakosai többsége a halászatból keresi meg a kenyérre valót. Megtalálható egy apró fogadó a fáradt vándoroknak a : Lékes Tutaj. A vendégek talán sejthetik is miért ez a neve. A macskaköves utcákon a kereskedők és a tengeri népek a nap huszonnégy órájában megtalálhatók.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Szer. Május 04 2016, 18:45

//Terumi Mei//

Otthon, a Kenshiro birtokon és Kusagakureban is csak ilyentájt kezdik az aratást, mert a számomra még fura éghajlaton későn érnek be a takarmánynövények. Emlékszem gyermekkorom felhőtlen napjaira, ahogy pajtásaimmal bujkáltunk a kalászok mögött. Meglestük az egyszerű földműveseket, mint kötik rendbe munkájuk gyümölcsét, s emelnek a gyermeki szemnek hatalmas boglyákat. És mi hogy megvetettük őket, a földtúrókat. Parasztoknak csúfoltuk őket, de mégis különb emberek voltak, mint mi bajkeverő suhancok. Szegénységben éltünk, és bár lehet csak az irigység szólt belőlünk, szívünk mélyén mégis szívesen cseréltünk volna velük. Mára már családom óvó falai közül kelhettem Kazuya – bátran emlegethetném akár mesteremnek is – parancsára útra. Nyugtalan vérem új kalandokra vágyott, sikerült felégetnem magam mögött a múltat és egy új jövő felé menetelhettem, egy közös jövő felé mely nagyban szolgálja a saját és a még máig is élő Kenshirok elképzeléseit.
Hosszas utazásom lassan végéhez közeledett amint megpillantottam az óceán habzó hullámait. Kezdetben azt hittem a híres neves Takigakurei vízesés mely a Hősök vizének templomát őrzi, azon az úton fogok eljutni a Kazuya által leírt tengerparti falvacskához, de csalódnom kellett. A szekér megállt, felszerelésem magamhoz ragadtam, majd az utazás díját elrendeztem a kocsissal ki se szó se beszéd tovább folytatta zötykölődő utazását. Az hanyagul voltak bekövezve. Minden utcában a frissen fogott halak illata, és repkedő éhes legyek rajai fogadták a nem idevalósi népeket. A megszokottnál is ragyogóbban sütött a mai napon az égi óriás csillag mely arany sugaraival látta el a kis kikötő falut. A tenger nyugodtan ringatta álomba a dokkokban horgonyzó hajókat. A piacokon kiabáló és sertepertélő koldusok és kereskedők hangjától zengett az egész környék.
~ És még Kazuya azt várja tőlem, hogy egy ilyen helyen találjam meg az említett férfit? Egy idevalósi hogyan segítene egyáltalán Klánvezetői kiképzésemben, megtanít horgászni vagy mi lesz? Érthetetlen… ~ Vágtam végig az utcákon kutakodva értelmetlen fintorral az arcomon, remélve: talán az illető hamarabb rám talál, mint én ő rá.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Terumi Mei Szomb. Május 14 2016, 20:49

//Yori, a legendásan kreatív ufókalózkapitány - nem tudom, mit hagytam még ki Very Happy //


A szekeren ülve eltűnődsz gyerekkorod gondtalan pillanatain, és miegymáson, és valljuk be, ezt egész sokáig megteheted, mivel utazásod nem kis időt vesz igénybe. Kifizetve a kocsist az rögtön otthagy téged, mivel már elvégezte a feladat oroszlánrészét, leszállított a kért helyre - egyébiránt is erre vette útját -, így nincs több dolga.
A kikötőbe érve megcsapja orrod a hal szaga, ami lehet számodra éppen kellemetlen, ha nem vagy hozzászokva. Különböző portékákat árulnak itt a kagylóktól kezdve a polipcsápokon át a rákokig. Egy bódéban friss halszemet árusítanak, ahol még kóstolót is ad az árus. Arra gondolna az ember, hogy ki az az elvetemült állat, aki képes megenni egy hal szemét, mikor azt nem is lehet lehunyni? Néz rád így egy halszem a kosárból, és azt motyogja neked, hogy "gyere, egyél meg, majd jól megnézlek belülről", és biztos is vagy benne, hogy könnyen csúszik már, amikor a torkodat simogatja, de nem lenne merszed megenni. Mert egyszerűen büdös. És néz is... jajj istenem!
Ahogy barangolsz a népes utcán - most eléggé sokan vannak -, többféle alakot vélsz felfedezni, akik talán az alvilág szolgái lehetnek, mindenesetre a legtöbb arc itt életvidám, és a gyerekek is ugrálva, nevetgélve kergetőznek.
Egy meglehetősen kövér ember mér végig, ahogy közeledsz felé, ruházatán észreveheted, hogy valami kapitány lehet, egyik lába fa, hosszú szakáll, hosszú lófarokba kötött haj, és egyik fülében egy fülbevaló. A szájában egy szivar lóg és úgy fújja a füstöt, mint valami gyárkémény.
- Fiú! - kiabál, persze nem muszáj neki annyira, mivel alig vagy tőle egy méterre. Ez a megszólítás arra enged következtetni, hogy talán ő lehet az ember, akit keresel, de az első megérzés nem mindig helytálló, és valami rossz kukacoskodó alak is lehet, aki csak el akarja lopni a ruháidat.
- Az a jó hajó, amelyiknek a vitorlája jó, nem így van e? - teszi fel furcsa és meglehetősen értelmetlennek tűnő kérdését, azonban nem enged el, amíg nem válaszolsz rá. A válaszból fogja megtudni csak, hogy te vagy e a keresett személy, avagy sem. Bár választól függetlenül úgyis tudja, hogy ki vagy.
Terumi Mei
Terumi Mei
Moderátor

Specializálódás : Kdeves Mizukga

Tartózkodási hely : Idegosztály


Adatlap
Szint: S
Rang: Mizukage
Chakraszint: Pálinka

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Május 19 2016, 11:55

// Űrkalózkapitány szolgálatra jelentkezik! Very Happy //


Fel s alá kolbászolva a városkában megannyi élő és nem élő szempár legeltette rajtam tekintetét. Furcsa lehetett a helyi népeknek, egy ismeretlen új jövevény érkezése a kikötő maga módján meghitt környezetébe. Gyerekek vidáman kuncogtak a hátam mögött, ámuldozva egyben talán álmodozva a hátamra erősített kard látványán. Az említett leskelődő portékák ezrei is hívogató pillantásaikkal próbálták rám tukmálni vélhetőleg íncsiklandozó ízviláguk, de tényleg: ki enne hal szemeket? Kellemes, egyben betekintő utazást nyerhetnének szó szerinti legbensőm látványába, de egy bizonyos szintet el kellett volna érnem, hogy gátlások nélkül kapjak be párat a szemes gyöngyök valamelyikéből.
A tömött utcák népei közül viszont egy köpcös alak hivalkodóan kitűnt szokatlan ruházata miatt. A fa láb, és szakáll kombinációja, a zsírosan hátranyalt lófarok pedig csak tetőzte a fura muki kinézetét.
Nem kellett eltelnie egy másodpercnek sem ahogy a régi emlékek magukkal ragadtak pár pillanatra. A Sebes Szűz fedélzetén eltöltött pár hét utazásom során, a legénységgel köztük a félfülű zsoldos és a lelkes dobos élükön a rőt monstrummal, a kapitányok gyöngyével. Rossz érzés kapott el amint megszólított. Ha megint a háborgó tengeren kellesz legalább tíz percet eltöltenem, talán még hamarabb is beadom a kulcsot mint kellene. Bele is borzongtam a gyomortartalmas sztoriba amint oda értem a férfi mellé. Készenlétben hallgattam ostobának hangzó találós kérdését, hátha tényleg a ruházatomra fáj a foga, márpedig ha igen búcsút mondhat arany koronáinak füsttől bűzölgő arcából.

- Jó ember, az a jó hajó melynek nincs egy orbitális lyuk az fenekén, és egyenesen közlekedik nem célirányosan az óceán fenekére. - Teljesen azt hittem, hogy ez csak egy jött ment idióta, de átfutott a fejemen, talán tényleg ez az a férfi akihez Kazuya küldött. Mit fog ez tanítani? Evezést és matrózcsomó kötést, máriám mibe keveredtem én?
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Terumi Mei Csüt. Május 19 2016, 12:47

/Gabonakörök! Gabonakörök mindenhol!/


A férfi egy nagyot pöfékel, amikor megszólítod viszonzásul, majd egy újabb adagot szív be. Amint meghallja válaszod, nevetésbe kezd, ezzel a bent rekedt füstöt valami furcsa módon engedve ki magából, aki csoda, hogy meg nem fullad tőle, pedig már a hangja igen arra enged következtetni. Megpaskolja pocakját.
- Csak jól mondta az a vén Kazuya: a Yori gyerek nagyon dörzsölt, vigyázz vele, Szürke Füst, mert egytől egyig elnyeri minden hajódat – újabb pöfékelésbe kezd, majd int a kezével, hogy menj közelebb. A bódé alá invitál, ahol árnyékosabb a terület, itt nem érhet nagyon a napsütés, ha eddig zavaró tényező volt a számodra. Már tudhatod, hogy ez az ember az, akit kerestél, vagy inkább ő keresett téged, a lényeg, hogy megtaláltátok egymást.
- Minden szükséges információt átadott ahhoz, hogy segítségedre legyenek az utadon – egy tekercset nyom a kezedbe, melyen egy pecsét is szerepel. Igazi kalózkincs, ahogy jobban megtekinted, s ha széthajtod, egy térképet vélsz rajta felfedezni. De ez csak egy része, ugyanis látod, hogy a térkép két széle meg lett szakítva. Megsárgult lap, melyen egyetlen piros X szerepel, valahol Yugakurében, a Gőz országában. Igazán merész! Ilyen messzire elküldeni valakit innen, csak úgy semmi nélkül.
- Azonban mielőtt útnak indulsz, válaszolnod kell egy kérdésemre: Hol volt, hol nem volt,
magasan volt, zsemle volt,
sarló lett, és kifli lett,
ki mondja meg, hogy mi ez?
– találós kérdésekkel játszik veled, hátha értelmét leled benne és megtalálod a helyes választ. Esetleg hátha emlékeztet valakire, vagy valamire.
Terumi Mei
Terumi Mei
Moderátor

Specializálódás : Kdeves Mizukga

Tartózkodási hely : Idegosztály


Adatlap
Szint: S
Rang: Mizukage
Chakraszint: Pálinka

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Május 19 2016, 13:16

// Kitaláltam! Yori vs. Füstös | 1-0 //

Majdnem tanúja is lehettem annak a kijelentésnek, hogy a dohányzást halált okozhat. Ez esetben viszont nem húzhatott magának az öreg kaszás egy újabb strigulát gyilkos listájára. A férfi jól bánt a mondatok gyarapításával, nevéhez hűen talán annyi maradt meg a mondandójából mint ahogy a Szürke Füstöt fújja szét a nyárias szellő: Nem sok. Teljesen elvarázsolódtam a múlthéten történtek után, álomvilágba kalauzoltak gondolataim egy bizonyos személy társaságába.

~ Meg-meg, megvan minden. ~ Hadartam tovább magamban a mondottakat ahogy széthúztam a tekercset. Szemeim akár egy pénzéhes mukinak csillantak fel az X-et megpillantva. Lehet ez tényleg egy régi tengeri patkány kincses térképe, de ezt követően jött is a kérdésem mely elhagyta a szám:
- Na és miféle kincset rejt az X? - Próbáltam megtudakolni a felmerült kérdést de a pöfékelő gyárkémény óvatlanul is a szavamba vágott. Még, hogy találós kérdéseset kell vele játszani? Ennek teljesen el ment az esze vagy keveset foglalkoztak vele gyermekkorában, de leselkedjünk neki. Hol volt, hol nem volt, járattam fogaskerekeim mondatról mondatra ismételgetve magamba. A zsemléről és kifliről egyből beugrott a megoldás, de ismét elkalandozó elmém egy másik képet hoztak a Hold ezüstös fényéről. Két szempár lebegett előttem, ezüstös tincsek mögé bújva az éjszakai égitest fényében, azokat a perceket lehetetlen lenne kitörölni a fejemből, és nem is hagynám senkinek.
- Én mondom meg, hogy mi ez Füstös uram. A Hold. - Tártam fel a megoldást Szürke Füst előtt, bár előadott titulusából és pocakos kinézete inkább arra utalt: Nem a füst hanem ő maga nyelte el a hajókat. Ezen gondolat után egy ravasz mosoly ült ki arcomra s vártam a további játékokat, gyanítom még nincs vége.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Terumi Mei Csüt. Május 19 2016, 13:55

/Csakmert rossz lenne, ha nem találnád el Very Happy /


Fel se tűnik neki, hogy feltettél egy kérdést, vagy csak egyszerűen nem akarta meghallani, hogy minél hamarabb a tárgyra térjen.
- Fene a fajtádat! - a kalapját is eldobná, hogy megtapossa mérgében, ahogy ez látszik is rajta, de csak jobban megrágja a szivarjának végét. Persze nem szitkozódik sokáig, újra csak vigyorog.
- Kíváncsi voltam, mennyire vagy agyafúrt, persze ez nem volt valami nehéz kérdés, egy kis hülyegyerek is eltalálja - gondolja. De annyi bizonyos, hogy már tudod, téged nem egy hülye kölyöknek titulál.
- A kikötőben vár rád egy hajó, a tiéd - füstköröket fúj a levegőbe, amelyen végül egy hosszú füstfelhőt fúj végig, mintha az egyfajta szív lenne, amin egy nyilat szokás átlőni.
- A hajónak csupán kevéske legénysége van, de szükséged lesz rájuk, toborozz hát több embert! A környéken igazán sok olyan embert találhatsz, akik szívesen nyélbe ütnének veled egy üzletet, ha ajánlasz nekik valamit, a legtöbbjük szimplán árva és jól esne nekik egy utazás, egy állandó kaland. Találd meg! - megcsapkodja a hátad olyan erősen, hogyha poros lennél, úgy kiporolna, mint egy szőnyeget.
- S hogy mi vár azon az X-en? - szélesen elmosolyodik. - Megtudod, ha oda érsz. Kazuya már mindent elrendezett - kacsint feléd, majd átad egy barna tarisznyát, aminek csörömpölő hangja van.
- Nyilván nem indulhatsz útnak vagyon nélkül... főleg ha olyan legénységet találsz, akik csak pénz fejében indulnának veled útra - érzed a súlyát a markodban, nem kis összegről lehet szó. De Kazuya honnan szedett össze ilyen barátokat, akiknek ennyi vagyonuk van? Nyilván kalózkodás, gondolod, mi más lehetne, egy ilyen ember biztosan nem szerzi azt tisztességesen. De ha üzlete van... talán az is megeshet.
- A hajó pedig már tele van rakománnyal, a legénység is értesítve lett az új kapitányról, már csak tekintélyt kell parancsolnod, ifjú Kenshiro - a kikötő irányába mutat, ahol majd a hajót találhatod meg. Két lehetőséged van: vagy most rögtön a hajóra mész az elérhető legénységgel, aminek száma feltehetőleg három, vagy szerzel még magad mellé a környéken két megbízható harcost.
- A hajó a Rozsdás Bökő névre hallgat - teszi hozzá, mielőtt távoznál. A hajó neve persze ne tévesszen majd meg, neve ellenére egyáltalán nem egy rozsdás furgonról van szó.


/A summa: 10.000. ryu - ezt majd a legénység között kell szétosztani, majd később megadom, ki mennyi között kér, és ki az, aki egyáltalán nem, szimplán kaland fejében indul veled útnak. Beoszthatod majd úgy is, hogy maradjon belőle./
Terumi Mei
Terumi Mei
Moderátor

Specializálódás : Kdeves Mizukga

Tartózkodási hely : Idegosztály


Adatlap
Szint: S
Rang: Mizukage
Chakraszint: Pálinka

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Május 19 2016, 15:17

// Ajajjj Kaptön! //



Mennyire is vagyok agyafúrt, azzal a kijelentéssel, hogy egy hülye gyerek is eltalálná? A Ryuchi Barlang bölcs kígyója Yakura bonyolultabb talányokkal állt elő mint a füstöt eregető Szürke lábatlan ipse, de hogy van egy saját hajóm? Szinte elöntött az önbizalom és a gyerekes kíváncsiság, Én mint egy hajó kapitánya? Kenshiro Yori a tengerek ördöge, a villámlás ostora a vizek megszelídítője? Fura fantáziák ezek míg nem az óriás hullámok gondolata nem csavarta émelygő görcsbe gyomrom minden szegletét. A toborzás és az emberek összekapargatása már inkább hangzott próbatételnek ezelőtt a furcsa utazás előtt, de amint Szürke Füst az árvákról kezdett beszélgetni a görcsös érzést mélyről érkező köhögéssel fogadtam. Gyermekkorból fakadó egy átkom ez a téma, melyet nehezen fogok kiheverni, talán életem végéig ez lesz a béklyó mely nem hagy majd szabadulni első rossz tettem alól. Hátba veregetése életet mentően zökkentett ki a fulladozásból majd tovább vázolta a megteendő feladatokat, hogy sikerrel járhassak az életemben elkövetkező nagy utazáson. Az érméktől nehéz szütyőt gondatlanul passzolta át melyből a kaland során kellesz gazdálkodnom, kifizetve a jó kis bérenceim kik persze Ryo fejében akár a halálba is követnének. De remélem nem kerül sor ilyen eseményekre. Az elraktározott élelem, fűszerek a szükséges felszerelések egyfajta megnyugvást jelentettek. Legalább ezekre nem kellesz költeni az így is szűknek mondható költségvetésből. Na meg a hajó neve a Rozsdás Bökő, vadorzó egy névre hallgató gálya lehetett ahogy a távolban hömpölygő „ladikra” tekintettem. Magas árbocaira feltekert fehér vászon békésen lengett a vízparti széllel. Megköszöntem dohányos új ismerősömnek az útbaigazítás s azt láttam a legmegfelelőbbnek ha már itt a kikötőben megfelelő legénység után kutatok. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy mihez kezdenék a nyílt tengeren, elvégre hajózási tudásom az evezésen kívül a távolba nézésben ki is merült aztán verhetném a sejhajom a pallóhoz, tanácstalanul a hullámok ölében.
Kutatásom először a házak közti sikátorokban kezdtem, elvégre minden településen a hitüket vesztett gazfickók és a rég elbocsájtott szakemberek gyülekező helye volt az esetek nagy százalékában. Körülbelül két saroknyit haladhattam kóvályogva a háztömbök között mire magas hangvételű beszélgetésre lettem figyelmes. Akárcsak egy macska becserkészni kész áldozatát közelítettem meg a ház sarkát hátam a falnak támasztva s így kukucskáltam ki az előttem megnyíló utca macskaköves járdájára. Három lándzsás őrszerű fickó vallatott igen elvadult módon egy fekete, göndör hajú férfit. A korom béli lehetett a srác ahogy jobban szemügyre vettem, ütött kopott arcát. Inkább ütött volt az mintsem kopott, de egy ártatlan ember gyötrődését még én sem nézhettem tovább. Kibújtam rejtekemből majd a hátulról bökdöső férfi mögé álltam. Öklöm a magasba emeltem és elég nagy sebességgel és erővel a feje búbjára ütöttem, melytől a férfi azonnal összecsuklott. Társai ijedten és értetlenül fordultak hátra észlelve, hogy elesett komájuk kiütött teste felett egy a tekintetével villámokat szóró férfi állt ölbe tett kezekkel. Nem kellett kétszer tudtukra juttatnom: Itt az ideje odébbállni. Fület farkat behúzva szedték sátorfájuk és tovább mentek kellemetlenül vonszolva maguk után mozgásképtelen barátjukat. Kezem a földön maradt sráchoz nyújtottam s felsegítettem.
- Köszönöm bárki is vagy idegen. - Hálálkodott, majd nagyot füttyentett. Nem tudtam hirtelen mire vélni ezt az egészet, majd egy az összevert fiúhoz hasonló, ám alacsonyabb legényke szaladt elő volt rejtekem mögül és szorosan mellé állt.
- Nem tesz semmit. Tudod legénység után kutatok..
- Tudjuk hát! - Harsantak fel szinte egyszerre majd két irányba oldalra köptek mind a ketten. - A vén tengeri majom, tudod a füstölgős falábú már jóval ez előtt körbe adta a hozzánk hasonlóaknak az információt miszerint egy igen erős férfi érkezik majd felénk és emberekre lesz szüksége. Gyanítom te lennél az! - Néztek rám mindketten ragyogó tekintettel, szinte a kis sztoritól köpni nyelni nem tudtam.
- Igen, ezek szerint én lennék az az illető.
- Remek, remek! - Lelkendeztek majd a kisebbik előre állt.
- Kosiko Mazu vagyok! Koromhoz képest remek navigátor, uram!
- Héj héj.. nem kell ez az uramozá….
- Kosiko Jitzu vagyok! Kitűnő kormányos, bárhonnan – bárhová eljuttatlak uram bármilyen viharokat és szeleket is kelljen átélnie hajónknak. Na persze ha egyáltalán van hajónk. - Vakargatta illetődötten a fejét Jitzu az idősebbik, de szemükből nem akart kialudni a kalandvágy örökké lobogó lángja.
- Van, van hajónk, de kérlek titeket hagyjuk ezt az uramozó formalitásokat. Egyszerűen Yori, semmi több.
- Értettük uram! - Visszhangzott kettejüktől a keskeny utca majd fejemet fogva mögöttem csaholva a legénység két új tagjával elindultunk a kikötőben pihengető hajókhoz. Szinte elveszve keresgéltem a tűt a szénakazalban, a rengeteg hajó között, de végül megpillantottuk az ettől rosszabbnak elképzelt hajót. Igaza volt Mikának jutott eszembe egy boldog mosollyal arcomon, jobb a legrosszabbra felkészülni, hogy utána egy kellemeset csalódhassak.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Terumi Mei Csüt. Május 19 2016, 16:25

/Keptön Yori in da hóz/


Sokszor előfordul, hogy a szegényebb réteget valamiféle felsőbb hatalom sújtja, ez esetben az őrök jelentették a fiúk számára a megtestesült gonoszt. Nem tudni, hogy mégis miért akarták őket bántani, valószínű, hogy lopáson kapták őket. De ruhájukon láthatod, hogy nem éppen rendezettek, nadrágjaik és felsőjük szakadt, ennek ellenére mégis olyan életvidámat, hogy ezer gazdag is megirigyelné. Mert mi van egy szegénynek, ami a gazdagoknak nincs? Van a gazdagnak pénz dögivel, de boldogságot nem tud rajta venni, amíg egy szegény megtanulja értékelni azt a kis pénzt is, ami elég neki egy kenyérre.
A két fiatal már tudott érkezésedről, ezek szerint Szürke Füst beavatta őket is - persze csakis a megbízható embereknek szólt erről, akik valamennyire már jártasak voltak a fedélzeti életben. Mert ugyan mit kezdenél két szerencsétlen félnótással, akik semmit sem konyítanak a hajókhoz? Az is elképzelhető, hogy nem idevalósiak, sokat utazhattak hajón, ami azt jelenti, hogy átszállították őket egyik országból a másikba... esetleg szolgálhattak hajón, vagy a puszta potyautasok szerepét töltötték be.
Nem is kell sokáig győzködni őket, azonnal a szolgálatodba állnak és követnek téged a hajó felé.
Nem is kell sok idő, amikor már meg is láthatod a hajód, mely a Rozsdás Bökő névre hallgat. Ahogy az öreg megmondta, neve ellenére valóban egy szép hajóról van szó, melynek fedélzetén három fejet vélsz megpillantani.
- Háhááá, Kouji, most elnyerem azt az órát, te tengeri tetű! - kiált fel az egyik játékosan. Ahogy felértek a fedélzetre, láthatod, hogy egy táblajáték felett ücsörögnek, mellettük két kocka pihen, s hol az egyik, hol a másik dob. Két férfi és egy nő csapódik a legénységhez, ahogy számlálgatod és szemrevételezed őket. Az említett Kouji egy tömzsi alak, hosszú fonott hajjal és egyszerű barna öltözékkel.
- Álmodj csak, Wokou, én nyerem el azt a kis csinos tőröd - vigyorog Kouji. Wokou sokkal magasabb volt, ám nem magasabb, mint te. Vállára omló haja hullámos, szőke fürtökben végződött, az a tipikus szépfiús arc, valószínűleg nálad is fiatalabb. Kiváló tolvajnak tűnik.
A lány csak ült mellettük és szótlanul figyelte a játékukat, miközben a kiüresedett korsókat öntötte meg sörrel, ő is ivott belőle.
- Maimu, nem szállsz be? - kérdésére negatív választ kapott. A lány sötétbőrű volt, arcának egyik felét kendő takarta, orrán egy egyenes vágás, a nyakán pedig egy tetoválás futott végig az állától megindulva.
De arra már nem volt idejük, hogy tovább folytassák a csevegést, mert amint megjelentél, mindannyian felálltak, hogy üdvözöljenek.
- Azt hiszem, megérkezett a kapitány, jelentem! - köhögi Kouji, a tömzsi alak. - A nevem Takedana Kouji, kapitány!
- Az én becsesem Hamasaki Wokou, ez itt mellettem szimplán Maimu - mutatja be a lányt is, akinek vagy felvágták a nyelvét... vagy néma.


//Kis segédanyag, hogy fejben maradjon a sok név, neked is meg nekem is:
Kouji - tömzsi alak, hosszú fonott haj
Wokou - szőke hullámos tincsek, szépfiús arc
Maimu - sötétbőrű nő, arca felét kendő fedi, orrán vágás, nyakán tetoválás
Mazu - fiatalabb fiú, navigátor
Jitzu - idősebb fiú, kormányos
Idővel talán megy több infó is róluk. Very Happy //
Terumi Mei
Terumi Mei
Moderátor

Specializálódás : Kdeves Mizukga

Tartózkodási hely : Idegosztály


Adatlap
Szint: S
Rang: Mizukage
Chakraszint: Pálinka

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Május 19 2016, 17:35

// Set sail! Very Happy //






A hajó maga volt a tökély, kellemes csalódást nyújtott ez a hatalmas teknő, mely magasan kiemelkedett a többi közül. Rozoga deszkákból tákolt híd vezetett fel a fedélzetre ahol az addig összegyűlt legénység mulatta szabadidejét. Rumos hordókon ücsörögtek mind a hárman, egy kisebb alak, egy fiatal jóvágású fickó és egy sötétebb bőrű nő. Valamiféle szerencsejátékon mehetett a vitatkozásnak nem nevezhető tárgyalás. Hogy ki és mit is fog nyerni azt majd Fortuna nagylelkűsége dönti el, de valaki így-is - úgyis jól jár majd. A nosztalgikus érzés, melyre oly sok év óta vártam úgy tűnt beteljesedett. Ahogy végignéztem a szedett vetett csapaton gyermekkori barátaim emlékképei kerültek elő. Talán mi is így nézhettünk ki egy kívülálló szemében. Fiatalok kik bármit megtennének a túlélésért, vágyakozva a világot megdöntő kalandok után, imádkozva az égiekhez, hogy olyat tehessenek az életükben amire megéri majd visszaemlékezni idősebb korukban. Mire visszatértem a földre már az egész csapat előttem sorakozott nem éppen tornasorban de megmosolyogtam a látványt. Kouji magához vette a szót és akár egy hadiflotta admirálisát konferált fel a legények és a hölgy előtt, majd Wokou vette át a szót és mutatta be a színes bőrű nőt.
- Köszöntelek benneteket a Rozsdás Bökő fedélzetén. A nevem Kenshiro Yori, én leszek a kapitányotok. - Vázoltam fel a helyzetet enyhe zavarba eséssel. Nem tudtam, hogy milyen információkkal rendelkeznek arról ki is volnék, kik is azok a Kenshirok, de mivel mindenhol Kazuya munkásságát éreztem így lehet fölösleges is volt ez a gondolat. Sosem vezettem még egy ekkora létszámmal bíró csapatot, de úgy éreztem menni fog ez az egész.
- A két úriember pedig..
- Nem kell őket bemutatni kapitány! - Vágott közbe a tömzsi Kouji majd széttárta karját s a két gyerek karjai alá siettek egyikőjüknek még elérte a vállát míg a másiknak a derekát karolta át. - Mazu, Jitzu! Na sikerült elintézni a kis ügyünket ti csirkefogók? - Kérdezte a két fiút mire azok szinkronban bólintottak és egy-egy pakk dohányt húztak elő a zsebükből. - Na ez a beszéd ti ördögfiókák! - Vihogtak fel egyszerre mind az öten mosolyt csalva az én arcomra is. Miután kinevettük magunkat mindenkinek felvázoltam a jelenlegi álláspontot majd közösen tanulmányoztuk a Szürke Füsttől kapott térképet. A kisebbik Kosikó magához is ragadta és lelkesen pattant fel a hajó orra mutatva az útirányt.
- Akkor hát, vitorlát bonts! Vegye kezdetét a Rozsdás Bökő legelső kalandja! - Utasítottam munkára az embereket kik ha hallgattak rám munkának leselkedtek s kihajóztunk a kikötőből egyenesen a fényes Napkorong irányába, ki a nyílt óceánra.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Terumi Mei Csüt. Május 19 2016, 21:03

/Ready, set, go! /


Nem igazán kellett már bemutatkozni, mivel tudták jól, hogy ki vagy, ezt részben köszönhetik Kazuyának, részben pedig Szürke Füstnek, akik szinte minden információt leadtak nekik. Nem tudod, hogy ez az út nehézkes lesz e, vagy mennyire bízhatsz meg a legénységedben, de azt bizton állíthatod, hogy már most olyanok, mint gyerekkorod barátai, akik között otthon érezheted magad.
Kouji magához hívatja a kölyköket, akiknek sikerült dohányt szerezniük. Most már azt is megtudtad ezúttal, hogy miért akarták őket annyira megverni. Ennek ellenére ott volt az a széles vigyor az arcukon, ami nem akart lefagyni. Igazi kalandvágyók ezek a kölykök!
Amikor megnézitek a térképet, és Mazu megállapítja, hogy az bizony a Gőz országa, Yugakure, és annak egy pontja, máris indul a kormányos mellé, hogy útba igazíthassa.
Wokou melléd sétál, majd egy piros szalagot köt felkarodra.
- Ez bizonyítja, hogy te vagy e hajó kapitánya. Már amennyiben nem szeretnél kalapot - kacsint. Ha ez a kérésed persze, ő minden további nélkül odaadja.
- Sok ideje már, hogy ez a hajó a tengert járja, Szürke Füst büszke kapitánya volt, de rég nem indultunk kalandra. Éppen itt volt az ideje. Reményeinket hozzád fűzzük, hátha tudsz valami játékkal szolgálni - a szőkehajú igazán korrekt alaknak tűnt a szavaiból, és te is reméled mélyen magadban, hogy ez így is marad.
- No meg kincseket!! - kiabálja Kouji, meghallva, hogy mit sumákoltok el tőle, amíg ő a kölykökkel játszik odalent a kidobóssal. Maimu, mint ahogy előtte, most is néma, csak a fedélzeten azzal foglalkozik, amihez eddig is értett. Mikor a vitorlákkal, mikor pedig azzal, hogy rendben tartson mindent, vagy teli a poharak tartalmát.
- Kouji egy egyszerű ember, egyszerű szokásokkal, ugyanolyan könnyű kiismerni is. Szürke Füst pár éve szedte össze egy fogadás alatt, nincstelen volt, elhunyt a felesége és két gyermeke. A két kölyök azóta olyan neki, mintha a fiai lennének. Utcagyerekek, akik család és otthon nélkül nőttek fel, így fogadtuk be őket. Mellesleg nagyon jól bánik a szél elemmel. Maimu egy rabszolgakereskedő hajón tengette napjait, a mestere annyira rosszul bánt vele, hogy nem bírta elviselni, rátámadt, majd megölte. Kivágták a nyelvét és több helyen megvágták, a kapitány meztelenül és véresen talált rá egy ponyva alatt - itt egy kis szünetet tart, mert elég szomorú a történet. - Azóta a gyorsasága tolvajtempó, és ha harcra kerül sor, nem ismer kegyelmet.
- Jómagam tolvaj életmódot folytattam mindaddig, míg Szürke Füst el nem fogott. Ő volt az egyetlen, akinek sikerült véget vetnie pályafutásomnak, akkor esküdtem neki fel - felmutatja kardját. - Kenjutsu használó vagyok, egy kumoi mester tanított - teszi hozzá. Nos, szó mi szó, egész színes a társaság.


/Kouji - tömzsi alak, hosszú fonott haj, szél elem
Wokou - szőke hullámos tincsek, szépfiús arc, kenjutsu
Maimu - sötétbőrű nő, arca felét kendő fedi, orrán vágás, nyakán tetoválás, nincs kegyelem, néma
Mazu - fiatalabb fiú, navigátor
Jitzu - idősebb fiú, kormányos



A következő reagodban leírhatod, hogy mivel töltitek az estét, nem muszáj párbeszéd. Very Happy  Az eseményeket te is előrébb viheted, kérdezhetsz, akár vihart is kelthetsz. Razz /
Terumi Mei
Terumi Mei
Moderátor

Specializálódás : Kdeves Mizukga

Tartózkodási hely : Idegosztály


Adatlap
Szint: S
Rang: Mizukage
Chakraszint: Pálinka

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Uchiha Obito Hétf. Nov. 28 2016, 23:58

//Wakizashi Yumi - Családi emlékek //

Sejtésed beigazoltnak látszik, ahogy megpróbálsz értelmet kérni a Teremtőtől, sorsod pásztorától, ki talán egy magasztosabb, egy mélyebb és összetettebb életet szánt neked, mint bármely teremtményének ezen a sötét és gonosz világban. Lehet, tényleg létezik egy fentebb való létforma, egy földön túli lény, ki fenn kénye kedve szerint húzgálja a zsinórok végére erősített bábokat, akik mi vagyunk. Mi vagyunk egyszerű emberek, és sokan hiszik azt, hogy egyszerűségünkből csak is egyszerű problémákkal, egyszerű gondokkal nézhetünk farkasszemet nap mint nap, de ezek az emberek nem ismerik Wakizashi Yumit. Meglehet, hogy a te problémáiddal senki sem merne szembenézni, s sokan már a legelső lépésekkor elestek volna akár egy járni tanuló csecsemő, de neked sikerült tetteiddel és rendíthetetlen akarattal kimászni a bölcsőből, hogy felfedezd a Nagy világot.
Lehet tényleg jogos mindazon gondolatok, melyek most a pillanat hevétől az elméd védelmező falait ostromolják, miszerint áldozataid mind egy magasabb célért, egy nagyobb dolog miatt haltak meg, s íme, te vagy az ő haláluk megtestesítője, az ő sorsuk formálója, maga a végzet, maga a megoldás.
De! Megoldásnak számít e a léted, miután elvetted a szívednek legfontosabb ember jövőjét? Talán, és ha tényleg a Halál szolgája lennél, végül minden körülötted levő emberre az a sors várna, hogy a túlvilágra kísérd? A létezésükről nem te tehetsz, hanem az, ki most is egyszerre tarja szemmel a világ minden lakóját. Végül ez a nagyobb erő fordulna hozzád segítségért, hogy az ő hibáit te javítsd ki? De fölösleges ezekbe a nagy lélegzetvételű dolgokba mártani halandó kezeinket, s ha a sors tényleg a halál hírnökeként kívánja tovább lapra írni történeted a létezés könyvében, akkor még jó ideig dolgozhatsz majd elhivatottan a szolgálatában.
Shin már nincs többé, s a lelke talán benned él majd tovább azzal a kisdobozba zárt tinccsel együtt. Emléke egy pajzsként szolgál majd a jövőben, mely rendületlenül véd majd meg a külvilág behatásaitól, hogy meg ne inoghass a célodig vezető úton.
 
Ahogy apád sérelmeit hallgatod, a földbe szúrt kardal jelzel, s felveszed te is a szavak visszafordíthatatlan harcát ősöddel. Apán csak bólint, majd lehajtja a fejét. Szavaid súlyosan hatnak, s úgy tűnik öreg lelkét és öreg testét igen is megviselik az újabb terhek melyekkel utolsó harcába fog magával vinni. Mellkasa összehúzódik, s kardja markolatára pihenteti tenyerét, s könnyes szemmel néz fel rád, egyetlen élő lányára.
Lehet egy időben az apaság példaképe lehettem a szemedben, s végül úgy tűnik megástam a saját síromat. Meggondolatlan szavaim, mintha csak Roku dühöngő átkait szórtam volna rád, de tudd ezt az egy dolgot, mely után már úgy gondolom nincs szükség a szavakra. – Húzza elő lassan hüvelyéből a Watari család kardját, mely acélos hanggal bújik elő beporosodott rejtekéből, hogy még egyszer, derekasan csorbát álljon e világon.
-
A feleségemet vágyakozva szerettem, a fiaim ambícióval, de téged, a lányom iránti érzelmeimre, szavak nincsenek. Szeretlek, lányom. – Hagyják el a szavak ajkait, s a kijelentésedet már nem is hallja, hisz az egyre felkerekedő vihar morajlásai és az összecsattanó pengék zaja mélyen a fülébe vágnak.
Derekasan állta a sarat, s egy igazi katonaként és igazi apaként kényszerült térdre, de ő is tudhatta legbelül, hogy milyen sors vár rá, élete legutolsó párviadalán. Térdre borulva előtted, még egyszer feltekintett, hogy szemügyre vehessen, egyetlen, leggyönyörűbb lányát. Ajka mosolyra húzódott, s végül maga elé szegezett tekintettel hullott a sárba.
A pecsételést alaposan elvégezted, s a tetemet magára hagytad a tábor szélén mikor az apád által ejtett sebesülésbe belehasított a fájdalom. Oly elviselhetetlenül és váratlanul érkezett, hogy mire reagálhattál volna valamit el is sötétedett előtted az egész világ.



***
 
Jaúkorát borút a domrúl lefölé én mondom! – Hallatszott egy furcsa hang, de oly elmosódottan, s oly távolian egy furcsa, zötykölődő hang kíséretében, hogy nem tudtad beazonosítani, hogy hol és kikkel is lehetsz éppen.
-
 Nem mondtam, hogy nem hiszek neked fajankó! De ahogy elnézem, szép kis summát kapunk majd érte a piacon! Formás az meg kell hagyni! – Szólalt fel még egy hang, mire egy meleg kezet éreztél a lábadon, s újra elájultál.



***

Tessék csak tessék! Igazi harcos amazon a Medvék országából! Senkit se tévesszen meg a bájos nőies alak és pofi, hiszen ez a nő egy ádáz gyilkos, egy vérengző fenevad, ki minden ellenfél gazdájának erszényét üressé varázsolja! – Vágott élesen a füledbe a rikácsoló hang, s egy pillanatra kinyíló szemeidnek elviselhetetlen volt a tűző nap látványa. A tengert hallottad és rengeteg ember nyüzsgését. A víz sós illata és a tengeri madarak hangja nem kecsegtetett sok jóval, de kimerültséged és fájdalmaid ismét csak ezt a pár pillanatot hagyták meg neked.
 

***

Különös hangokra tértél magadhoz, egy dohos, hánykolódó cellában. A hátad mögött fából készült deszkafal, az oldalaidon és szemben pedig rácsok fogadtak. Szemeiddel gyorsan mérted körbe a terepet, s a teremben még több cellát fedeztél fel, melyekben mindenféle emberek ücsörögtek. Egyesek tálakból lakmároztak, mások a gyomruk teljes tartalmát küldték a padlóra az elviselhetetlen szagoktól, s a tengeribetegségtől. Felpillantasz, s összebilincselt kezeid látványa köszön vissza, majd a sebed után kutatsz. Egy furcsa anyagból készült melltartót találsz magadon, melyhez egy hasonló nadrág is társul, oldalad pedig alaposan be van kötözve, így valószínűleg alaposan ellátták a sérülésedet.
Lábak dobogása hallatszott a közeli lépcsők felől, s két férfi jelent meg előtted, kik eléd guggolva méregettek a cellán kívülről.
-
Nocsak hamupipőke, végre megpillantottad a napvilágot. – Szólított meg az egyikük, ki jóval kövérebb volt, mint a másik. Bal szemét fehér, piros pöttyös kendője takarta el, orrán egy nagy bibircsók ékeskedett.
-
 Estö vón te márhá! – Verte tarkón a cingárabb férfi, kin egy kis bőr zeke tündökölt, s az alatt könnyed szerrel meglehetett számolni a bordáit.
Ne okoskodj fogpiszkáló, nézd inkább a lányt, mert ma lesz az első és utolsó éjszakája!
Ejnnye mán! Pédig még látni akartam a csecsit’!
Hogy lehetsz ekkora barlangi hurut, te?! – Vágta tarkón most már a nagyobbik a furcsa beszédűt, majd komolyra fordította a szót.
Nem tudjuk ki vagy sajnos, de küzdeni fogsz a mai nap. Az életedért is, meg a kapitány pénzéért is, nem egy kevés pénzt hagyott hátra amit érted fizetett ki. Ha tetszik, ha nem. Ha jól harcolsz, amit nem kétlek akkor még talán sokra is viheted kislány. – Szólt a kövér, s azzal óvatosan nyúlt be a celládba, hogy megragadja a bilincseidet. Valahogy látszott rajta a félelem, mivel tudta, hogy vagy annyira képzett, hogy egy szempillantás alatt még így is fordíts a kockán, s végezz mindenkivel a hajón.
Pár percbe telt mire kikóvályogtatok a hajó belsejéből, hogy ismét az éjszakai Hold fényében mártózhass meg. A távolból hangos zene szólt, s óriási hajók alkottak egy kört a nem távoli kikötőben. Hatalmas fáklyák okádták magukból a parazsat, s lelkes emberek tömegei ordítottak. Nem tudtad még, hogy mi is vár még rád a mai napon, de az biztos, hogy számodra még nem ért véget a történet.

Kikötőváros 47RONIN_MPC_02A


// Szeretnék ismét pár szóval élni! Egyszerűen el vagyok hűlve, és ez a post is egészen nehézkesen született meg, hisz szóhoz sem jutok. Yumi jelenlegi érzése és egyre jobban megváltozó világnézete annyira szíven és lelken ütött, hogy még így a VALÓSÁGBAN is elgondolkodtam mindazon amit Ő, egy kitalált személy mondott "nekem" így közvetlen. Nagyon örülök, hogy ilyen színvonalasan, ilyen mesteri szinten tudod kijátszani a karakter jellemét, és annak még jobban, hogy az én kezeim között ennyire kiteljesedik végre maga: Wakizashi Yumi!
A késedelmekért és remek eddigi játékért 5 chakrát és 2 TJP-t írok jóvá! //

_________________
Mesélések:
Wakizashi Yumi - Családi emlék

Misaki Kiyoko - Cselszövés, Lepkezabálás és Vízeséses papókák

Sakurai Benjiro - Bizonytalan vizeken


Ha egy ember megismeri a szeretetet, viselnie kell a gyűlölet kockázatát is. 

Kikötőváros Source
Uchiha Obito
Uchiha Obito
Adminisztrátor

Tartózkodási hely : Dimenziók között


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: Kamui - Az Istenek hatalma

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Hétf. Jan. 02 2017, 16:03

Amikor elhomályosodott a világ, azt hittem, itt lesz vége mindennek. Azonban nem féltem. Beteljesítettem, amire felesküdtem, hogy bosszút állok azokon, akik láncra vertek a saját életemben. Egy volt még hátra: találkozni anyámmal. És persze, amit apám mondott…egy morzsája még mindig maradt a családomnak, egy tagja, aki soha az életben nem tekintett rám másként, mint egy démonra: Roku. Sajnálatos módon ő nem fogja megkapni azt a tisztes halált, amiben apám részesült. Még csak arra sem fogom méltatni, hogy kardot fogjon a kezébe. Szenvedni fog azért, amit apámmal tett, amiért titokban sóvárgott mindig a háta mögött, s hogy annyi alkalommal félrevezette. Tudom, hogy leginkább ez tette tönkre apámat… hogy olyan emberek vették körbe, akikben nem lett volna szabad megbíznia.
A vér meleg, de ahogy távozik testemből az éltető nedű, egyre jobban fázom… majd hirtelen sötétség.
 
[***]
 
Nem értem pontosan, kik azok, akik körbevesznek és beszélnek. Már meg sem tudom különböztetni, hogy egyáltalán a mi világunkban vagyunk e még, vagy távoztam az élők sorából, s most démonok veszekednek rajtam. Harcos amazon… Medvék országa… kiről beszélnek? És mit akarnak? Miért kellek nekik? Hiszen… elestem, vagy nem?
Próbálok az oldalamhoz nyúlni, de erőtlennek érzem a kezem, s inkább a testem mellett hagyom. Megnyalom ajkaimat, ahogy érzem a sós víz illatát, s hallom a tenger morajlását. Óvatosan nyitom ki a szemem, de meggondolom magam, ahogy olyan erősséggel veti rám a Nap irtózatos sugarait, hogy azon nyomban megvakulnék, ha tovább hagyom így. Egy pillanatra láttam fölém hatalmasodó sziluetteket, de annyira elhagyott az erőm, hogy jobbnak láttam, ha pihenek és máskorra tartogatom… ki tudja, mi vár rám.
 
[***]
 
Lassan nyitom ki a szemeimet a zavaró hangokra, mely legtöbbször köhögés volt, krákogás, köpködés, és okádás. Ahogy hunyorgok, elfintorodom a szagoktól, de már igazán kezdem hozzászokni. Mintha az egész életem csak mocsokban töltöttem volna el, aztán már szinte meg se kottyan. Végre sikerül magamhoz térni olyan szinten, mintha csak most születtem volna meg. Rácsok. Fa és vas.
Az egyetlen dolog, amit gyűlölök, az a rabság. Hiszen ezelőtt egy napja még arra esküdtem fel, hogy megszabadítok mindenkit a láncaitól… így mondanom sem kell, hogy milyen érzelmeket váltott ki belőlem a láncok látványa, az, hogy sok más embert itt látok. Valahogy sejtettem, hogy mi következik ebből, ahogy újra körbetekintek. Furcsa a ruházat rajtam, s a sebeimet is ellátták. Nem sok időm van azonban, mert két ismeretlen lép ki elém. Mindkettő arcát megfigyelem, hogy tudjam, kiket kell megölnöm ahhoz, hogy kiszabaduljak innen… és ezért mindent meg fogok tenni, akkor is, ha az az ára, hogy mindenkit sorra gyilkoljak ezen a hajón. Az ártatlanokat viszont meg kell mentenem.
Az első a vézna lesz, akinek perverz gondolatai vannak személyemmel kapcsolatban. Szóval a kapitány vásárolt meg… és harcolnom kell. Azt hiszem, egy pöcegödörbe kerültem, ahol élet-halál harcokat vívnak. Gladiátoroknak képzelik magukat? Mégis mi ebben a jó? Sosem értettem, miért nem tudnak tisztességesen pénzt szerezni.
A kövér a kezem után nyúl. Azt hiszem, most őt nem fogom bántani, csak azért, mert még ki kell tervelnem, hogy pontosan hogy fogok ennyi embert kihozni az öbölből. De ahogy közelebb ér hozzám, a vézna felé fordulok.
- Jól jegyezd meg az arcomat. Ez lesz az utolsó, amit látni fogsz – vetem felé komoly hangnemben, majd kivezetnek a cellából. Egy pillanatra lehunyom a szemem, mivel jól esik az éjszakai levegő. Hajókat látok magam előtt… érdekel, hogy ki a kapitány és miért fizetett értem, egy olyan emberért, aki talán már éppen a halálán volt. Hiszen ott is hagyhatott volna, nem kellett volna azzal vesződnie, hogy megmentsen. Vagy direkt nyomorékokat hoznak be? Az nagy veszteség a pénzes zsákjukra nézve.
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Uchiha Obito Szer. Jan. 04 2017, 00:35

// Wakizashi Yumi - Családi emlékek //


Nem hétköznapi viszonylatok között tértél magadhoz, és úgy tűnt nem a vendégszeretetéről híres a hatalmas gálya melynek fenekébe zárva próbálod összeszedni magad. Az összerakott sztori a fejedben, hogy még sem vagy halott itt az összes többi rabbal együtt különös, de a ruházatod és a ketreced előtt megjelenő két férfi még különösebb. Eszed és ötleteid, nem hagynak cserben így hamar sikerül kitalálnod, még szinte az előtt, hogy a köpcös felvázolhatta volna a szituációt. Miután tudatja veled a rövidke részleteket a jövődre nézve óvatosan vezetnek ki, s a vékony a hozzá intézett szavaidra elpirulva nyúl ajkaihoz, s egy pajzán vigyorral villantja meg idétlenül kirakott fogsorát.
- Há’ ha így tenné’, egy ámom vána’ valúra! – rebegtette meg aránylag hosszú szempilláit, mire egy jó nagy sallert kapott az egyre szimpatikusabbá váló kövértől.
- Te teljesen ostoba vagy. Akkor nyírhatna ki téged ez a lány, amikor akar, és erre célzott. Nem arra, hogy te vagy álmai netovábbja. - vázolja fel a helyzetet az idióta társának, majd óvatosan fordít irányba egyenesen a hajók irányába.
Enyhe sértődöttséggel lemaradva a vézna lassan kullogott utánatok, s ahogy közeledtetek a hajók által kreált körhöz az egyre hangosabban zúgó kiáltások és dobpergés valósággal valami ösztönszerű lüktetést indított meg a testedben. A dobbantás-dobbantás-taps, folyamatos ismétlődése és a különböző nemek kurjongatása arra utalt, hogy ebben a percben is valaki valószínűleg élet-halál harcot vív a különös arénában.
-
Hé’ most ki vón’ soron? – Nyögi mögületek a halálraítélted, majd kísérőd megállított, s óvatosan egy papírost túrt elő, melyre egy gyors pillantást vetve az alábbiakat sikerült leolvasnod:
 
Zama Taiko vs. Ozal Jaku
Hokaru Banri vs. A Pusztító
A Medvék Amazonja vs. Kentahl Linzo
Jakuki Kaito vs. Mandu a martalóc

- Most van porondon a Tüzes fiú meg A Pusztító. – veti hátra az információt, ahogy összegyűrve a zsebébe rejti a pergament, s tovább sétáltok.
-
Jojj há’ akkor sijessönk! A Tüzes megin’ megpörköli a nézűket remílem! De a Pusztítgató úgy is letípi a fejit! – Lelkendezve vette át az előre szökdelő férfi. Ismét egy gyönge rántást követően ti is szaporáztátok a tempót, s hamar beértetek az aréna színfalai mögé. A fából tákolt deszkák közel voltak egymáshoz, s úgy alkottak egy szűkös folyosót, melyen a vesztükbe induló rabszolgák és harcosok sorakoztak. Téged kísérőid egyenesen a nagykapuhoz vonszoltak, mely szépen megművelt ajtaja nem kímélve tárta eléd az aréna valódi milétét. Előtted egy keskeny palló vezetett át a vízen hánykolódó fedetlen pályára, melyet egy félgömb alakú ketrec tartott közre. Körülötte körkörösen nyúltak el a lelátók, melyeken a szedett vetett kalózbandák és egyéb alvilági emberek ujjongtak. Egyesek sörrel a kezükben ordibáltak, mások a tömött sorokat kihasználva hágták egymást, s a szembelevő porondon egymás mellett 14. igazán fontos embert pillantottál meg. Valószínűleg ők lehetnek a kapitányok, kik megrendezték ezeket a játékokat. A gyors körültekintés után, szemed az aréna belsejébe tévedt, ahol egy elképzelhetetlenül ocsmány bestia készült lecsapni egy a nála jóval kisebb, izmos, világos bőrű férfira. Az alacsonyabb könnyedén hárította a csapást, majd az hirtelen szökkent a másik mögé, elrugaszkodva annak lábáról. A levegőben ökleit egy különös fény lengte körbe, s egy mozdulattal mártotta kezeit a Pusztítóba. Akár mint kés a vajba, könnyedén szakította fel a hatalmas lény hátát, s rántotta ki végtagjait kezében tartva a bestia szívét. A tömeg megfagyott, majd pár pillanat múlva hatalmas őrjöngésben tört ki. Két eléggé megtermett katona szaladt be a küzdőtérre, s megragadva a győzedelmeskedő férfit kiráncigálták, a bukottat pedig egyszerűen a vízbe lökték. Az előtted elvonszolt férfi végtagjai még izzottak, és érdekes füstöt eregettek magukból. Félmeztelen testét vér és az arénát borító homok takarta, de így is, arcán egy hatalmas vigyorral köszöntött, s egy kellemes kacsintást intézett feléd, mire megrántottak, s az arénába tuszkoltak. Veled szemben egy körülbelül veled egy korú férfi magasodott, kezében egy csorba tőrrel.
Az aréna ismét elhalkult ahogy a 14.-ek egyike talpra állt. Szét tárt karokkal buzdította a nézőket hangos ovációra, majd ahogy leengedte kezeit ismét kínos csend borult rád a csillagos ég alatt.
- Íme, a harcosom! A Medvék országából származó, ezüsthajú amazon! Lássuk, mihez kezd az életével a kalózkirályok színe előtt! – A tömeg ovációjától és dübögésébe még szerencse, hogy nem süllyedtek el a hajók, s a felgyülemlő energiákat akár két országgal odébb is érezhették. Kezeid összekötözve, s egy hangos taps után ellenfeled óvatosan mér végig, majd megpördítve kését egy gyors, hirtelen rohammal indul meg feléd!
 
// A harcot, mint eddig is te vezeted le. Ellenfeledről nem tudsz sokat, kezében az élezetlen tőrt viszont jól forgatja, mozdulataiban némi félelmet, rengeteg pótcselekvést és rendezetlenséget vélsz felfedezni. Az aréna minden szegletét használhatod, a rácsoktól kezdve a padlót képző homokon át, az alatta rejtőző deszkákig. Kezeid magad előtt vannak megkötözve: Két szoros vas a csuklódon, köztük egy húsz centis lánccal. Kápráztasd el a tömeget, s próbáld meg túlélni! //



_________________
Mesélések:
Wakizashi Yumi - Családi emlék

Misaki Kiyoko - Cselszövés, Lepkezabálás és Vízeséses papókák

Sakurai Benjiro - Bizonytalan vizeken


Ha egy ember megismeri a szeretetet, viselnie kell a gyűlölet kockázatát is. 

Kikötőváros Source
Uchiha Obito
Uchiha Obito
Adminisztrátor

Tartózkodási hely : Dimenziók között


Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett Ninja
Chakraszint: Kamui - Az Istenek hatalma

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Szomb. Feb. 11 2017, 21:10

Egy nagyot sóhajtok. Nem azért, mert nem jut el az ostoba fajankó fejébe, amit mondok, hanem azért, mert a sors volt annyira kegyetlen, hogy egy ilyen tökfilkó kezébe adott. Ennél még akkor is jobban érezném magam, ha két olyan "őröm" lenne, akik normálisan végzik a munkájukat, legyenek azok bármennyire is kíméletlenek. Ha csak egy kicsivel is több erőm lenne, valamint fele annyira lennék bugyuta, mint a nyurga alak, ebben a pillanatban leüthetném mindkettejüket és eliszkolnék. De mint mondtam, nem vagyok annyira buta, s nagyon jól tudom, hogy nem vagyunk egyedül. Ha most szedném a sátorfám, tudom, hogy utánam fognak jönni... elkapnak, és nem lesznek tapintatosak. Ahhoz, hogy el tudjak innen menekülni, azt kell tennem, amit mondanak... egyelőre. Ki kell eszelnem egy stratégiát... mondjuk szövetségeseimre találni, hogy velük együtt hagyhassam el ezt a helyet. De ki lesz az? 
Úgy tűnik, a kövérebbik fél az ész kettejük között, talán később számíthatok is a segítségére. Esetleg még a véznáéra is, amennyire rámkattant, ha pedig nem voltak hátsó szándékai, akkor is könnyen befolyásolható, és elsősorban fenyegethető.


Nem tudtam, hogy milyen játszmáról van szó, viszont már az elején számítottam rá. Fél szemmel sikerült meglesnem a kis papirost, úgy tűnik, nem az igazi nevem írták fel... bár hogy is tehetnék, hiszen senki sem tudja a nevem. De jól is van ez így. Azt hiszem, addig van előnyöm, míg arról nem tud senki, csak az árnyakban mozgok.
Tüzes fiú és a Pusztító. Találó nevek, mit ne mondjak. Biztosan a kinézetük és teljesítményük alapján döntik el, hogy kinek mi legyen a neve. Már csak az érdekel, hogy az enyém hogyan lett kitalálva. A medvék stimmel, de az amazon? Lehetnék egyszerűen az Ezüsthajú is... vagy "Lány, aki végez velünk". Nem szabad, hogy fura gondolatok legyenek úrrá rajtam, míg itt tartózkodom, nem szabad elvesztenem a józan eszem, hiszen ha én nem maradok magamnál, akkor ki fog? Rengeteg ártatlan embert hoztak be ide, akiknek esélyt kell adnom a további életre, hiszen nem ez a sorsuk.


Átvezettek egy folyosón, ahol alaposabban szemügyre vehettem a környezetem. Mindenhol a gyenge pontot kerestem, hogy a közeljövőben hol tudnék megszökni, hol tudok csapdákat állítani, melyik a legrövidebb út, hol vannak be- és kijáratok. Bentről őrjöngő hangokat hallottam, majd megálltunk egy aréna előtt. Odabent két férfit láttam küzdeni egymással. Ha fogadásokat kellene kötnöm, a hatalmas alakra tenném a voksom, de megtanultam már az évek és a rutin alatt, hogy nem szabad alábecsülni az ellenfeleinket. Jól is gondolhattam, ugyanis a kisebbik alak sokkal erősebb volt ellenfelénél, de talán adottságainak köszönhette, hogy túlélte. Hunyorogva néztem a küzdelmet, s a bestia szívét, majd a nézőtérre. Állatok. Mind állatok. Végülis... mitől ember az ember? Honnan tudjuk, hogy nem vagyunk e nagyobb fenevadak, mint azok, akik valójában állatok? Mi döntjük el, mennyire tartjuk meg az emberségünket. Azok ott, akik dicsőségesen ülnek a fénykavalkádban pedig már rég döntöttek magukról. Nem nevezhetnék magukat embernek a tetteik miatt, hiszen idehurcolják a ki tudja honnan szakajtott embertársaikat és arra kényszerítik őket, hogy élet-halál harcot vívjanak. És mindezt mivégre? A dicsőségért? Hatalomért? Pénzért? Hogy fitogtassák egymás előtt erejüket? Melyik kalóz marad bent a végén? Akik pedig ott küzdenek az arénában... választásuk sincs, hogy emberek maradjanak e vagy állatok, hiszen így is, úgy is a halál martalékává válnak.
A győzedelmeskedő férfit végül két megtermett ember hurcolja ki, s egy kacsintást intéz felém. Nem tudom, hogy ez irónia akart e lenni, hogy "a következő áldozatom te leszel", vagy pedig egyfajta köszöntés a részéről. Arcom közömbös maradt akkor is, amikor elhaladt mellettem. Csak az arénára figyeltem.


Egyedül maradtam végül odabent ellenfelemmel, ahol újra alaposan körbenéztem. Nyitott tér, ketrec. Egyszerűnek tűnne innen a menekülés, hiszen onnan ki lehetne jutni, viszont megakadályozza ezt a ketrec, ami úgy tűnik, csak egy helyről megközelíthető. Ez sztornó.
Tizennégy kalóz. Kinézetre nem tűnnek veszedelmesnek, elvégre nem hallottam még olyan kalózról, aki erősebb lenne egy átlag embernél... csak van elegendő pénze arra, hogy fizessen a megfelelő embereknek. De mint mondtam, nem ítélhetek kinézetre. Végül feláll egy a sok közül, aki azt állítja, hogy az ő harcosa vagyok. Most már lehetőségem nyílik jobban megfigyelni azt a férfit, aki miatt itt vagyok: magas, izmos testalkatú, fellépése pedig határozott. Van valamiféle tekintélye, ami még bennem is egyfajta tiszteletet kelt. 
Mondata végén ellenfelemre figyelek: egy csorba kés a kezében, amivel aligha megy bármire is, viszont nekem halálos is lehet a döfés, ha betalál, ugyanis veszélyesebb egy éles pengénél egy rozsdás, az általa okozott seb elfertőződhet. A férfi nem tűnik veszedelmesnek, sőt... mintha egyáltalán nem is ezt akarná, a mozdulataiban van valami szaggatottság, félelem. Én sem akarom bántani, de azt hiszem, ez a belépőm arra, hogy a kalózkapitány közelébe jussak.


Ellenfelem bátortalanul indul meg felém, egyszerűen csak elugrom a kés elől. A kezeimen lévő láncnak még hasznát is veszem, úgyhogy eszem ágában sincs most tőle megszabadulni, hiszen ez az egyetlen fegyverem... vagy a puszta kezem, vagy a kés, ha elveszem tőle, esetleg a jutsuim, ami hiányos és kezdetleges, de most nem hagyatkozom azokra, hiszen nem akarom megmutatni minden ütőkártyám. A férfi a hirtelen lökettől az orrára esik, én nem támadok neki, hiszen nem lenne fair a küzdelem. A nézőtér szeret szórakozni, hát szórakoztatom őket, de csak addig, míg nem látom lankadni a lelkesedést. A férfi újra támad nem tanulva előző hibájából... most talán egyre vészesebben látom az arcán a félelem és ijedtség jelét, azt, hogy nem akar meghalni. Én sem akarom megölni őt, de ha ebben a játszmában részt veszünk, két lehetőség van: vagy ő, vagy én.
Amikor végül közel ér hozzám, a szúrás a fejem mellett halad el, mivel újra kitérek előle, de ez alkalommal a láncok segítségével kicsavarom a kezéből a kést, ami a földre kerül. Ellenfelem gyorsan hátrál, mivel rájön arra, hogy akármelyik pillanatban a kezembe vehetem a kést, de nem lépek. Hátat fordítok, hogy a nézőtéren megtaláljam az "én kalózkapitányom", hogy szembenézhessek vele. Ahogy ezt ellenfelem észreveszi, újra támadásba lendül, felkapja a kést, amit a földre csavartam a kezéből, de még mielőtt a közelembe érhetne, hirtelen lendületből egy kilencven fokos szögben arcon rúgom úgy, hogy az aréna falának csapódik. Nem tudom, hogy ettől meghalt e, vagy csupán elájult, de nem is érdekel, hiszen az életéről nem én döntök.
Újra a kalózkapitányt figyelem. 
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Vas. Feb. 26 2017, 20:04

// Wakizashi Yumi - Családi Emlékek //

Az ellenfeled szinte minden mozdulata egy rángásba, egy félelemtől teli remegéssel zárul. A kést ügyetlenül forgatja az ujjai között, s leír róla, hogy sosem volt a nyílt, szemtől-szembeni harcok szerelmese. Amint megfosztod a fegyverétől és a kalózkirályod után kutatsz a páholyban, ő valósággal lefagy, s a szempárra sem találsz rá melyet oly buzgón keresel. Túlságosan is fölötte állsz, s a rémület, maga a halálfélelem egyeseket olyan dolgokra késztet melyet nem teljesen gondolnak át a pillanat hevében. A férfi megiramodik feléd, s a késsel a kezében készülne lesújtani. A penge már szinte felkészült, hogy a húsodba márthassa magát, de lábad gyorsabb mint bármely tájfun tomboló szele, s az aréna falait kínálod neki végső nyughelyül. A férfi a balszerencséje a zuhanás következtében már a rácsokba fennakadó álla, s így kitekeredő nyaka azonnali, fájdalommentes halálként érte utol.


A tömeg felordít a látványos attrakció után, s pár kalózkapitány is ujjongva borítja fel maga mögött a székét, s oly lelkes tapsviharral árasztanak el melyet még soha életedben nem éltél át. Az ünneplés mámora talán egy kicsit a fejedbe is száll, de a legfontosabb az, hogy a kapitányodat már nem találod meg viszont a királyok soraiban. Sok időd nincs, hogy tovább kutakodj mert azon nyomban az eddig megismert köpcös és gizda férfi a láncodnál fogva vezetnek ki az arénából, s kezdetét is veszi az utánad következő párviadal.
A tömött folyosókon rengeteg ismeretlen ember, férfi és nő egyaránt a válladat paskolja, s áldó szavakkal illetnek. Egyesek a megmentőnk szavakat használják, s köszöneteiket nyilvánítják. Teljesen érthetetlen ez a szituáció, de a folyosó végén feltűnik az előtted párbajozó férfi, ki még mindig csurom véresen ücsörög egy ketrecbe zárva. Sármos tekintetével végigmér, majd az orrát megtörölve szól utánad ahogy kiléptek a hajóból.
-
Csak így tovább, amazon! – hallatszik ki a fedélzetre a mondandója utáni különös kacaj.
-
Pfff..
- Na mi van cingár? Talán féltékeny vagy a Tüzesre, mert ő megmerte szólítani az Amazont? – Kérdezi óvatosan oldalba könyökölve a vézna férfit a köpcös.
- Míg, ho’ mííííí?! Mi elválasztathathatatlanok vadzsunk! – magyarázza miközben egy idétlen vigyor és egy még idétlenebb és indokolatlanabb piros pír ül ki az arcára.
- Álmodozz csak te fajankó. Minden esetre jól küzdtél, a Királyunk büszke lesz akárcsak mi! – ezek voltak az eddigi itt tartózkodásod óta halott legelismerőbb és legkedvesebb szavak, s azoktól kaptad, akiktől a legkevésbé vártad volna.
- Remílem’ a mi Királyunk megengedi, ho’ velem aluggyon! – imádkozik az egekbe tartott kezekkel a páros idegesítőbb tagja mire egy hangosan csattanó tockostól majdnem leszédül a mólóról egyenesen a hűvös éjszakai tenger sötét vízébe.
A Hold még mindig érdekes, ezüstös világba öltözteti a kikötőt, míg az aréna zajai egyre jobban elhalnak, s egy magányos hajó felé veszitek az irányt. A hajó gigászi teste fekete fából készült. Lemezei vaskosak, s elegáns vésetekkel díszített. Valóságos luxushajónak tűnik mintsem egy megátalkodott kalózkirály csatahajójának. A fehér vászon vitorlákat gondosan feltekerték, s minden egyes tartókötél precízen, s feszesen kikötve várják az újabb szeleket. A kísérőid egyenesen a kapitányi szobába kísérnek a fedélzeten keresztül, ahol a már tűkön ülő legénység szúrós szemekkel kíséri végig az ajtó mögötti eltűnésed.

A szobából egyelőre nem sok mindent látsz ahova betértetek. Egy kiválóan megművelt textilfüggöny takarja el a gyertyafényben pislákoló fülkét. Egy sziluettet vélsz felfedezni, ki valamiféle asztal előtt áll, s végtagjaival mutogat, s reklamál.
-
Ezerszer megmondtam Zayiko, hogy ő az én bajnokom lesz! Nincs az a pénz, amiért lemondanék róla! Úgyhogy ha nincs jobb tennivalód kotródj, vagy majd a fiaim kitessékelnek. -  szólal fel egy titokzatos, mély és karizmatikus hang.
-
Azt hittem jóban vagyunk cimborám, de úgy fest változnak az idők! – magyarázkodik az asztal előtt álló, majd az asztal felé indul.
-
Még egy lépés és kivágom a szívedet és a cápákkal etetem meg a tested! Tirhulj a hajómról! – szólal fel ismét a mélyebb hang, majd egy a hajó falán döngő hangot hallotok, s az elzavart férfi felétek indul. A textilt idegesen löki arrébb, s ahogy elhalad mellettetek mélyen a szemedbe néz, s halk szisszenéssel vágja be maga után az ajtót.
-
A lányt küldjétek be! Ti elmehettek. – azzal kísérőid óvatosan leveszik rólad láncaid, s magadra hagynak. Kicsit bátortalanul, de te is félresöpröd magad elől a függönyt, s előrébb merészkedsz a szobába. A lábad alatt egy puha, egzotikus állat préme csiklandozza meg a talpad. A falak előtt hatalmas üveg vitrinek sorakoznak telis tele értékesebbnél-értékesebb tárgyakkal. A tetőre kötelek vannak erősítve melyek, hordók és más nagyobb tárgyak tárolására szolgálnak. Az egyik falon sikerül felfedezned az előbbi, döngő hang forrását, mely egy a falba állított kés okozhatott. Közelebb sétálsz a fegyverhez, s jobban szemügyre veszed. Érte nyúlsz, majd kihúzod a hajó falából, s magad elé tartod a rendkívüli acélból készült tárgyat, melynek pengéjének tükörképében, két sárgás szempárra leszel figyelmes.
-
A kalitkában született madarak azt hiszik, a repülés betegség, s hiába dalolnak a szabadságról, a kalitkában csak rabok maradhatnak. Mond csak amazon, mikor voltál utoljára: igazán szabad? – teszi fel a kérdést az ismeretlen, de mire megfordulsz már hűlt helyét találod.
-
Képes lennél akár meghalni a szabadságodért, Királyodért?! – fedezed fel végre a kalapos férfit, ki pont felrakja csizmás lábát az asztalára, s egy kelyhet emel az ajkaihoz.
- Gyere csak, igyál, s mesélj. – invitál az asztalához, s a lába mellett téged is egy az övéhez hasonlatos ezüstkehely vár. Különös egy férfi, s ez az egész kérdezősködés még furcsább, de egy biztos: Ez a férfi szólt érted az arénában is.


Kikötőváros V8o785Kr
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Hétf. Feb. 27 2017, 16:43

// Írnom kell!!! //


Az egyik pillanatban rezzenéstelen arccal bámulok a nézőtérre, ahol keresem az értem felszólaló hang forrását, de mintha egy kis időre figyelmem máshova fordítottam volna, ami alatt sikerült az idegen kalózkirálynak eltűnnie a látószögemből. A másik pillanatban csak ott állok, és a tömeg ujjongó hangját hallom, ami eleinte teljesen halvány volt - mintha a zajt megszűrte volna elmém, és nem akart tudomást venni róla. De ilyen hangzavarban ez most teljességgel lehetetlen. Ez tetszik nekik? Hogy egy ártatlan - vagy ki tudja - ember életét kioltják? Nagyokat pislogok, és még akkor is a kalózt keresem, amikor már rabszolgatartóim a láncaimat fogják, hogy elhúzzanak a helyszínről. Remélem, hogy most oda megyünk.
Jobban szemügyre veszem a terepet. Igazság szerint már most sokkal biztonságosabbnak tűnik az aréna a vérontás ellenére... de a kérdés az, hogy ki számára? Nekem, vagy mindannak a semmirekellőnek, akik végignézik, ami idelent történik? Nekem minden bizonnyal, de nekik még inkább... hiszen ha csak egy alkalommal is egy erősebb ellenféllel ütköznék meg, kapva kapnék az alkalmon, hogy felére csökkentsem a nézőteret, ha nem tartanának vissza az aréna ketrecei. Hogy jól esett e a dicsőítés? Azt mondanám, igen, ha tudnám, hogy egy nemes célt szolgál a harc, vagy azt, hogy ellenfeleim bűnözők és gyilkosok, de így fel sem veszem.


Ahogy elhaladunk a szűk folyosón, nem igazán tetszik, hogy hozzám érnek az emberek, ezért amikor vállon veregetnek, megrándulok. Nem, egyáltalán nincs bajom az érintkezéssel, de nem tudom, hogy mit várhatok ezektől az emberektől még annak ellenére sem, hogy mind ártalmatlannak tűnnek. Kevés emberben bízom csak meg, és feleannyit sem engedek a közelembe. Ahhoz valami igazán nyomós ok kell, vagy legalábbis az, hogy érdekemben legyen, az én oldalamra is álljon egy kis szerencse.
Ami feltűnik, azok a suttogott szavak: megmentő. Miért lennék én a megmentőjük? Mitől menteném meg őket? Mégis mi folyik itt pontosan?
Teljesen össze vagyok zavarodva, amikor meglátom azt az alakot, akit az imént Tüzes néven emlegettek, ő harcolt előttem az arénában. Összevont szemöldökkel nézek utána, még akkor is hátrafordítom a fejem, hogy tekintetünk összeérjen, amikor a hajcsárjaim csak húznak előre minden egyes lépésnél. Teljesen értelmetlen. Azt meg pláne nem értem, hogy miért kacag. Legszívesebben ledugnám a torkán az öklöm. Nem szándékozom bántani őt, hiszen nem ártott nekem, sőt ő az első, aki megpróbál értelmesen hozzáállni ehhez az egész szituációhoz, és elsősorban kommunikálni velem. Mondhatjuk úgy, hogy barátiasan kiverném a fogait, mivel nagyobb esélyét látom, hogy akár barátok és szövetségesek is lehetnénk. A barátokat pedig illő játékosan megleckéztetni.
Az, hogy megszólított persze nem tetszett Girhesnek*. Amit pedig Pókhas* mondott, mosolyra késztetett. Nem csak hogy mosolyra, még el is nevettem magam a hátuk mögött.
- Persze, te meg én... a világ rettenthetetlen fenevadai. Ha lenne merszed végre közvetlenül hozzámszólni, de csak egy puhány alak vagy, Girhes. Ha egyszer a combom közé kerülnél, az lenne az utolsó levegővételed - kuncogok. Mi baj lehet, ha néha én is szórakozok? Elvégre a múlt ellenére nem fásultam be, egyébként is jól jött, hogy végre történik valami, ahol elfeledhetem, ami történt. Ha sikerül...
Habár... akár hasznát is venném Girhesnek, eléggé megvesztegethetőnek tűnik. Ki tudja, mit hoz még a jövő.


Egy magányos hajó látványa fogad a kikötőben. Furcsa, hogy egy kalóz ilyen igényes legyen... legalábbis az eddig látottak alapján a legtöbbjük egy vén fazon volt megsárgult fogakkal, a hajója pedig éppen ugyanazt a látszatot keltette. Amilyen a hajó, olyan a kapitány. Remélem hát, hogy egy kellemeset csalódok és nem egy bűzölgő bestia vermében találom magam. A legénység valamiért szúrós szemekkel tekint rám, amit nem értek, de egyáltalán nem is érdekel, ezért eltekintek egyenesen előre.
Hangokat hallok a szobából kiszűrődni, s akárhogy is, még a hülye is tudja, hogy miről van szó éppen. Végre lekerül rólam a lánc, s megdörzsölöm csuklóimat, csak azután húzom el a függönyt, hogy beléphessek a szobába. A lábam alatt heverő szőnyeg egészen kellemes hatást ért el nálam, egy ideig csak ott állok rajta és megmozgatom lábujjaimat, miközben alaposan körbenézek. Köteleket és hálókat látok a mennyezetről leengedve a tárolásra. Vitrineket értékes dolgokkal, viszont számomra egyik sem olyan értékes, legalábbis nem venném hasznát. Nem igazán kenyerem a csecsebecse. Erről jut eszembe... hol vannak az én cuccaim?
Megrázom a fejem, amikor a falban meglátom az előbbi koppanó hang forrását: egy kést. Odasétálok, s lassan kihúzom, de amint a pengére tekintek, két sárga szempárt vélek felfedezni. Hátrafordulok, de már nincs ott. A kést a kezemben tartom.
Feltesz egy kérdést, miután végre meglátom őt. Elképzelésem, és állításom nem csalt: amilyen a hajó, olyan a kapitány. Elegánsnak tűnt, igényesnek és kissé sötétnek. Szigorúnak is talán, azonban vonalaiban felfedeztem mást is. Egyelőre nem tudnám megmondani, mi az, de érzek az aurájában valamit, ami finomít a szigorú tekintetén.
Istenem! Ennyi kérdést hogy lehet egyszerre feltenni? Legalább várhatna kettő között, hogy válaszoljak, mert a bőség zavara mellett azt se tudom, melyikre válaszoljak.
Elsősorban leülök vele szemben, s visszacsúsztatom a kést közel hozzá. Nem vagyok egy kegyetlen gyilkos, aki minden előjel nélkül támadna, ahhoz először is kell valamilyen indíttatás.
- Attól függ. A szabadság egy relatív fogalom. Gyakran azok sem érzik magukat szabadnak, akiknek nincsenek láncok a lábaikon. Szabadság az, amikor nem félek, amikor tudok a saját törvényeim szerint élni. A lánc pedig akkor is lánc, ha aranyból készült. A szabadság belülről fakad. De csak a bolondok szabadok... Azt hiszem, múltamat tekintve még ebben a helyzetben is szabadabb vagyok, mint voltam ezelőtt - kissé megeredt a nyelvem, de azt hiszem, a helyzet megkövetelte. Ha azt hisszük, hogy mind szabadok vagyunk, bolondok vagyunk, mert sosem leszünk azok. Talán a kalózkirály velem szemben annak hiszi magát, de egyáltalán nem az: valami erő fogva tartja az ő lelkét is, valami, aminek a rabja.
- Nem vagy senkim - felelem, amikor a halál hajlandóságáról kérdez. Őszintén szólva akkor sem lennék szabad, ha meghalnék valakiért, vagy egy eszméért, s előző álláspontomban már kifejtettem, hogy miért lenne hülyeség. Maga a lázadás kérdése is magot vetett elmémben, hiszen a lázadók sem szabadok, csupán könnyebb lesz a lelkük. Nem lesz rajta annyi súly.
Valamiféle alkohollal kínál, amit szúrós tekintettel vizsgálok meg, ugyanis nem igazán bírom, de illetlenség lenne elutasítani. Kezembe veszem a kelyhet, s beleszagolok a nedűbe, majd éppen hogy beledugom nyelven, hogy megkóstoljam. Igazság szerint nem bírom az alkoholt. Egy korty is elég ahhoz, hogy sikerüljön kidőlnöm. 
- S te szabad vagy talán? - viszonzom kérdését, elvégre a kérdezz-felelek egy oda-vissza történő játszma. Nem félek tőle, legyen bárki fia is, így attól sem félek igazán, hogy rám kiabálna, vagy rosszabb. Attól rosszabbat ugyanis nem tudok elképzelni, amit a testvéreim műveltek velem. 
Belekortyolok végül az italba. 



*Girhes, Pókhas: Yumi mostantól így hívja a nyurgát és a kövér alakot
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Hétf. Feb. 27 2017, 21:53

// Wakizashi Yumi - Családi emlékek //

A túlviláginak ható, sárga szempár egy pillanatra sem vált el látványodtól. A szúrós szemek úgy akadtak meg rajtad akár egy vadászmadár pillantása a mélységben menekülő pocok láttán. Rengeteg hasonlattal lehetne még élni, de az biztos, hogy eddigi életed során még senki sem nézett így rád. A tekintete mély volt, s egy árva érzelmet sem sikerült leolvasnod róla. Csak meredt akár egy hulla, mely már üveges merengésében a túlvilági szörnyűségekkel néz farkasszemet. Ahogy leülsz elé, s visszatolod a kést lehunyja szemeit, majd jókorát kortyol az italából, míg hallgatja válaszod első kérdésére.
Míg monológod tart, a szúrós szempár egy érdekesnek ható, kérdő pillantásba vált át. Lehet csak a meglepettség a mély mondandód hallatán, de az is lehet, hogy sokkal kevesebbnek hitt mint ami valójában vagy. Utolsó szavadon csak bólint egyet, majd odakintről egy hatalmas robajlás hallatszik fel. A király komótos léptekkel sétál a kabinja végébe, a falon elterülő üvegablak elé, s hirtelen egy közeli villám árasztja el kékes fényével a szobát. A férfi meg sem mozdul, csak várja a további válaszokat és a további hozzászólásaidat, majd mikor a kérdéseddel próbálnál meg visszavágni egy halk hümmögés hagyja el a bajsza alját.
-
Belülről egy lélek fakad, s ha egy kard szabadítja ki azt az erőt gondolod valaki képes lenne annak megálljt parancsolni? Vajon onnantól válik az ember szabaddá amint elhagyja a fizikális valót, s egyé válik a természettel? Minden egy érdekes kérdésben végződik. Ez jelenti azt, hogy szabad vagy, mert amíg kérdéseket tehetsz fel, és borozgathatsz kényed kedved szerint egy vadidegennel nincs ami gátat szabna. Nem vagy rab amazon, s mégsem vagy szabad. – Jelenti ki végül költői kérdéseinek végeztével. Vissza fordul hozzád, kalapját leemeli a fejéről, s az asztalára erősített, kampósvégű szerkezetre akasztja. Enyhén hátranyalt fekete haja, precízre vágott bajsza és szakálla, a már sokat emlegetett szempárral olyan különös, megmagyarázhatatlan elegyet képzenek, melyek talán a legerősebb embereket is megtántorítanák.
-
Az, hogy vagyok e valakid mellékes, de csak hogy tudd: A tengerek sok mesét hordoznak hullámaikban, s egy hajós még ettől is több történettel szolgálhatnak. Maradjunk egyenlőre ennyiben, amazon. – biccent feléd halvány mosollyal az arcán, majd úgy tűnik egy kicsit elmereng a kérdéseden, ahogy ismét kényelembe helyezi magát karfás székében egy újabb kupa borral.
-
Igen. Szabadnak tartom magam, mert nem hagyom, hogy gátat szabjanak nekem. A legfőbb ellenfél ebben a felfogásban csak is magam lennék, hiszen a legtöbb ember a magának emelt falakat sem képes ledönteni, s így magukat zárják kalickába megfosztva az igazán fontos dolgoktól énjüket: A szabadságtól. – magyarázza, bár úgy tűnhet, hogy valamiért mondandójának igaz valóját ködbe burkolja ezekkel a bölcsnek látszó megannyi töltelék információval.
-
Remélem ízlik! – kel ismét egy kurta mosoly ajkain. Ő is ismét kortyol az italból, s jóízűen sóhajt. – Nem lenne ellenedre, ha végre hagynánk ezt a bárgyú mismásolást és a lényegre térnénk? – helyezi le az asztalra kupáját, majd összecsapja tenyereit és az egyik, átláthatatlan vitrinhez sétál. Egy kulcsot húz elő fekete köpenyének egyik mély zsebéből, s egy óvatos mozdulattal leakasztja a feloldott lakatot a szekrény ajtajáról. Egy fél percnyit szöszmötöl előtte, majd vissza indul feléd, s felszereléseidet az asztalra pakolja, mindet szépen sorban. Eközben a fából készült ereszen egyre szaporább kopogás tudtotokra adja, hogy a vihar ideért. A hajó gyöngéd himbálódzásba kezd, s a hullámok hangjai valahogy még is nyugtatóan hatnak a jelenlegi hangulatra.
-
A felszereléseid. Kitisztítottuk őket a fiúkkal, hisz nem voltak valami jó állapotban. Mától újra viselheted őket, természetesen csak akkor ha akarod. Ha úgy véled kicsit elavultak, esetleg egy másik.. hogy is mondjam: Arénába illőbbet is választhatsz. – emeli fel a fejét a ruháidról, majd a sarokban ágaskodó próbabábura mutat. A bábon egy láncból és lemezből készült páncélt fedezel fel. Gondosan megművelt páncél az, s ha jobban szemügyre veszed kellő mobilitást biztosítana a harcban. Vállán egy kurta, már a hajó lobogójáról felismert jellel ellátott, pikkelyszerű elem emelkedik ki. A kezeket és a lábakat egy igen elegáns, fémből készült csizma és kesztyű védené, míg a fejrészen egy különös, ezüstös korona védi.
- Csak bátran. – noszogat egy kicsit, majd visszaül az őt megillető helyre, s tovább folytatja az iszogatást miközben téged figyel.
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Hétf. Feb. 27 2017, 23:27

Furcsa volt, hogy valaki így néz rám. Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy hol lehet a hiba, ezért egy gyors pillantást vetettem magamra, hogy megtaláljam, hol van a kutya elásva. De úgy tűnik, nem volt velem semmi gond, egyszerűen ez a férfi szeret az emberekre bambulni, s talán elméjében most több gondolat is megfogant, amíg csendben bámult rám. Feláll, majd az ablakhoz sétál. Követem a lépéseit, mivel érdekelnek a mozdulatai, és végtére is most megfigyelő állásban vagyok: minden érdekel, ami mozog, vagy mozdulatlan, élő vagy élettelen, tárgy vagy fogalom, hogy azokból is tanuljak. Hiszen csak úgy juthatok előrébb, ha képzem magam, s én teljes mértékben hajlamos is vagyok erre, nyitott vagyok az új dolgok iránt.
Nem vagyok rab, de mégsem vagyok szabad. Érdekes felvetés mindaz, amit mond.
- Mindenki a maga ura. Kivéve, aki hagyja, hogy uralkodjanak rajta - én nem hagyom. Legalábbis minden erőmmel azon vagyok, hogy ne hagyjam magam, hogy mások irányítsanak. Elég makacsnak vagyok mondható, nem ugrok az első szóra, ezt az utóbbi évek alatt pedig megtanultam, hogy aki szolga, az önmaga rabja, mintsem másoké.
Következő mondandója azonban szöget ütött a fejemben, mintha ismerne, s tudná, ki vagyok. Összevont szemöldökkel nézek tehát rá, így jogosan teszem fel magamnak a kérdést: barát vagy ellenség? Ezzel azonban egyelőre nem foglalkozok, ugyanis rengeteg más köti le a figyelmem, s az idegen szóval tart.
- Akkor ismered a nevem - felelem röviden. 


Szabad lenne? Azt mondja? De mire gondol valójában? Néha csak azt kívánom, bár belelátnék mások elméjébe. Nehezen igazodom ki a férfiakon, talán eddig mindig rossz közegben voltam, olyanokkal, akik nem tudták eltitkolni igaz érzéseiket, félelmeiket. Míg velük szemben ez a férfi nem csak tartásában, de gondolataiban, szavaiban is megfontolt volt, végképp nem tudtam, hogyan álljak hozzá. Úgy tűnik, a férfiakkal nincs szerencsém.
-Akkor valamiben hasonlítunk - ki az a marha, aki hagyja, hogy gátat szabjanak neki? Úgy ismerem magam, aki eddig minden akadályt legyőzött, gördítsenek elém bármennyit is. Akárhogy is nézzük, a legnagyobb falakat mindig én építettem fel magam elé... körülöttem is csak azért magasodik, mert nem akarok senkit sem igazán átengedni rajta. Nem félek megmászni, hiszen nekem ezeken a falakon szabad az átjárás... inkább attól kell tartani, ami azon kívül van.
Nem válaszolok a borízlelős megnyilvánulására, egyszerűen csak egy újabbat kortyolok az italból, s most már nyammogok is, mintha azzal nehezebben szállna majd a fejembe a bor, reménykedve abban, hogy letelepszik a nyelvemen, s onnan nem megy tovább. De... nem.
- Bánni? Nem. Szívesebben beszélgetek veled, mint Girhessel - nézek bele a kelyhembe, ahol a vörös nedű szinte áhítozott azért, hogy csak még egy kortyot igyak. Igazából lehet, nem is tudja, ki az a Girhes. De sejtheti. Tulajdonképpen kezd ízleni ez a bor.


Odakint egyre hangosabban hallom az eső kopogását a fedélzet fagerendáin, s ahogy az ablakokat verik a cseppek. A férfi kinyitja a vitrint, majd az asztalra helyezi rég elveszettnek hitt dolgaimat. A kehely tartalmát szinte azonnal kiittam a meglepettségtől, s kardomhoz nyúltam. Nem vettem a kezembe, egyszerűen csak végigsimítottam a markolaton, majd a hüvelyen. A ruháimon szinte meg sem látszottak a foltok, nem tudom, hogy csinálták. Úgy tűnik, a kalózok egyvalamihez nagyon értenek: a vér eltüntetéséhez.
- Miért adod nekem mindezt vissza? - nézek fel rá a nosztalgiás emlékek tömkelege után, miközben kezem a dobozt keresi, melyben Shin haja lapul. Még megvan. Hosszas ideig csak bámulom azt vacillálva, hogy milyen érzelmek törnek majd fel belőlem. Szomorúság, vagy ellenkezőleg... boldog vagyok? Az emlékek nem igazán jutnak el teljesen a tudatomig, csak azt tudom, hogy jó volt nekem vele, s boldog voltam. Talán csak ez számít. 
Elmosolyodom.


- Sokaknak csak amazon vagyok. Ami nem is baj, kezdek hozzászokni ehhez a becenévhez. De ha már te vagy a... mim is? Főnököm? Akkor jobban örülnék a Yuminak - azt hiszem, ezzel meg is lennénk a formaiságokkal, hogy megosszam vele a nevem, szóval most rajta a sor, legalábbis arra várok, hogy viszonozza a bemutatkozást. Közben a ruhához sétálok, amit alaposan szemügyre veszek és kezemmel megérintem. A férfira nézek várva, hogy mit is kellene most tennem. Végül leemelem a ruhát a babáról, s elvonulok a függöny mögé, hogy felpróbáljam.
- Ma a "vendégek" azt mondták, a megmentőjük vagyok... miért? - beszélgetek közben vele a függöny mögül. Azt hiszem, még egész kellemes is lehet ma a társaságom, ha nem kell megint Girhes képét látnom és egy koszfészekben aludnom. Nem mintha számítana. Érdekel, hogy pontosan mi is folyik itt.
Egy kis idővel később kilépek a függöny mögül, kissé bátortalanul, talán azért, mert még sosem volt rajtam ehhez hasonló ruházat. 
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Kedd Feb. 28 2017, 23:29

// Wakizashi Yumi - Családi emlékek //

Hangosan kacag fel a férfi mély hangján. Nevetése szinte olyannyira dallamos, hogy az esőcseppek és a távolból érkező mennydörgések zajai tökéletes zenei aláfestésként hatnak. Talán a kellemes véletlen, vagy esetleg egy jól elkapott szituáció szüleménye lenne ez a már percekig eltartó hahotázás? Végül könnyes szemekkel még egy utolsót ver az asztalra, megtörli kísérteties szemeit, s tekintetét rád emeli.
-
Gir…- röhögné el ismét magát, de még mielőtt újra kifakadna sikerül megemberelnie magát. Egy gyors krákogást követően összekulcsolja ujjait, majd a sok nevetéstől kipirult arccal folytatja a beszédet.
-
Girhes, ez jó! Tetszik az elnevezés, bár ha jól sejtem ő ezt is csak bóknak venné. Mi tagadás igencsak megtetszettél neki! De a legénység jól tudja, hogy esélye sincs nálad. Sokan még fogadtak is, s ezt érezd nyugodtan megtiszteltetésnek!– közli veled a már egy jó ideje nyilvánvaló információt.
 
Ahogy a ruháidra és a felszereléseidre tekintesz, s óvatosan köszöntöd régi fegyvered, a király ölbe tett kezekkel figyel téged. Kérdésed közben kalapjáért nyúl, majd óvatosan helyezi azt annak jogos helyére. Egy ideig csak áll, úgy tűnik a szavak bennragadnak, s az igaz valóját sem tudja annak, hogy miért akarná, vagy egyáltalán miért adta vissza a felszerelésed. Végül sóhajt egy mélyet, s úgy tűnik végre eszébe jutottak a szavak melyeket eddig keresgélt.
-
Tudod, vannak dolgok, eszközök, fegyverek melyek az első kalandunk óta velünk vannak, s ha szerencséjük, vagy szerencsénk van akkor egész életünkre elkísérnek bennünket. Gondoltuk a fiaimmal, hogy szükséged lehet még ezekre a ruhákra, fegyverekre hisz… Hisz ez vagy te, ha más nem csak voltál. Nem igazán ismerem a történetedet, de majd annak is találunk egy megfelelő időpontot. – húzódik ismét egy halvány mosoly az ajkaira, majd a te mosolyodat követő kérdésre meghőköl, s arcát elfordítja egy pillanatra. Kezét a szájához kapja, majd gyöngéden simítgatni kezdi a bajszát. Furcsán viselkedése jelen pillanatban teljesen indokolatlan. Talán tikkel a férfi mikor valaki bemutatkozik neki, vagy csak a hirtelen közvetlenség váltotta volna ki belőle ezt a különösképp furcsa viselkedést? Még mielőtt túlságosan is belefolynál ezekbe a gondolatokba vissza is fordul, kalapját leemeli a fejéről, majd a mellkasára helyezi. Jobb lábával előre lép, s a balt szorosan zárja mögötte, felsőteste előre lendül, balját hátra emeli,s így hajol meg előtted.
-  
Ryuuzaki kapitány szolgálatodra, Yumi. – Húzza össze ismét a szemét neved hallatán, majd a kalap ismét visszakerül a fejére, majd a következő kérdésedre meglepett pillantással reagál, s figyeli, hogy mit tevékenykedsz az új ruha mellett.
-
Az nem lehet… - súgja maga elé, melyből csak egy csipetnyi szösszenetet hallasz, de nem igazán tudod kivenni, hogy mit is akarhat ezzel mert egyből belekezd a folytatásba.
-
Az aréna minden évben megnyitja a kapuit. Minden kalózkirály elhozza a legjobb harcosait kik közül a végső győztes olyan jutalomban részesül, melyben keveseknek van részük a tengereken. Visszatérve a kérdésedre, évtizedekkel ezelőtt egy hozzád hasonló ember érkezett az egyik király alatt. Akkoriban még egyszerű matróz voltam, talán még az sem, de tisztán emlékszem az akkori történésekre. Az a „valaki” úgy küzdött mint még eddig senki más a történelmünkben. Nyugodt, határozott és elszánt volt. Könnyedén hárított minden akadályt mígnem felszabadította az összes harcost és rabszolgát. Lehet a múlt legendáinak hősét látják benned az arénában összegyűltek. – Fejezi be végül míg felpróbálod az új páncélod. Szemei ismét elkerekednek a már ismerős mosollyal, majd halk tapsolásba kezd.
Fejeden az ezüstös, szárnyas korona a kabin gyertyáinak köszönhetően teljesen beragyogják mind a négy sarkat. A mellvért, a kesztyűk, a csizma és az egész szettet mintha tényleg te rád öntötték volna. A taps szinte életre kelt, s már nem csak Ryuuzakitól hallod, hanem a fedélzetről is szűrődnek be a kurjantgató örömszavak!
-
Nocsak, a fiúk már nem bírják tovább. Gyere! – Kacag fel ismét, majd megfordít az ajtóba és így, vagy úgy kitessékel a fedélzetre. Az egész legénység előtted áll, s kezeiket, korsóikat, s zászlaikat lobogtatva ujjonganak érted. Vannak akik ölbe tett kezekkel mosolyognak, míg mások az árbocok köteleiről csüngnek, s lengedezve integetnek feléd. Ryuuzaki eléd lép, majd kezét a magasba emelve egy hirtelen feltűnő villámmal együtt csitítják el a tomboló tömeget.
- Fiaim! – szólítja meg őket nemes hangnemben, s felhangzik pár éljenző füttyszó. – Különleges nap ez a mai mindannyiunk számára! Egy olyan embert kell bemutatnom számotokra, ki a maga módján kilóg sorainkból, de még is hozzánk tartozik míg a hullámok el nem választanak bennünket! Köszöntsétek egyetlen húgotokat, családunk bajnokát, Yumit! – fordul hátra monológja közben, majd neved hallatán hirtelen emeli fel a kezedet az égbe, s a mindent elsöprő ujjongás újra felzendül. Sokan húzódnak közelebb hozzád, s rengeteg új névvel gazdagodik az ismertek repertoárja, de mire észbe kapnál az egyik nagyobb férfi már meg is ragad és a magasba emel. Nyakába ültet, s úgy jár veled örömtáncot ő, királyotok és az egész legénység. Ez az este, a te éjszakád.


//Ha bármi ötlet eszedbe jutna, hogy Yumi miként töltené az éjszakáját az új legénységgel nyugodtan írd le. Légy részese az ünnepségnek, s érezd jól magad! //
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Szer. Márc. 01 2017, 17:10

Meglepődtem a hirtelen nevetésén. Nem azért, mert nevetni hallok valakit, hanem inkább azért, mert az én vicceimen nevet! Pedig bevallom, nem igazán vagyok vicces... amin lehet, néha változtatnom kéne, ha egy másik társaságban vagyok. De mit tehetnék? Ez vagyok én. Ha máshogy viselkednék, akkor azt jelentené, hogy már nem én vagyok. De tulajdonképpen... azt sem tudom, hogy mi az alap állapotom, hogy szoktam viselkedni, hiszen eddig mindig ellenem voltak a körülmények, ami miatt sosem találtam magamra. Talán majd most sikerül? Tudom, hogy mélyen magamban nem vagyok mindig komoly, és ha kell, tudok hülyéskedni, de eddig sose volt rá alkalmam, vagy csak nagyon kevés, és nem éppen a megfelelő pillanatban. 
Elmosolyodtam, hogy tetszett neki az elnevezésem. Hogy még fogadást is kötöttek belőle, az csak hab a tortán, érdekelne, hogy mi volt a fogadás nyereménye... mellesleg ki az a legénység közül, aki arra fogad, hogy Girhesnek sikerül meghódítania? Hamarabb csókolok meg egy cápát, minthogy hagyjam Girhest hozzám érni.


Amit mond, az teljes mértékben igaz. Bár nem tudom, hogy szeretnék e még az az ember lenni, aki voltam, vagy inkább elfelejteném? Vannak dolgok, amiket jobb, ha megtartunk magunknak... de mások, amiktől megszabadulnánk. Nem lenne szabad többé hátratekintenem... de nem olyan egyszerű mindent csak úgy egy kis dobozkába zárni és eldobni a kulcsot. Hiszen az emlékek eldobásával is veszítünk valamit... valamit, amitől nem leszünk már egészen Mi. De minél hamarabb meg kell ezektől szabadulni, mert ha csak tartogatom, annál rosszabb lesz, és annál nehezebb lesz tőle elválni. Reménykedem, hogy időm sem lesz arra, hogy ezeken gondolkodjak. 
Bólintok egy halvány mosoly kíséretében, biztosan fogunk keríteni alkalmat rá, hogy megismerje a történetem. Azt hiszem, oda fel kell oldódnom, hogy bárkinek is el tudjam mondani, miken mentem keresztül.
Végül ő is bemutatkozik... de mintha kicsit nehezére esett volna. Nem tudom, miért, nem látok a fejébe... amit már pedig ezerszer mondtam, hogy jó lenne. Mennyivel sok felesleges mondatot spórolnék meg, ha tudnék gondolatban olvasni!


Az öltözés közben hallgatom a történetet, miszerint egy hozzám hasonló harcos addig küzdötte fel magát, míg el nem nyerte a szabadságát, és minden egyes rabszolgát felszabadított. Egy pillanatra lehajtottam a fejem elgondolkodva ezen. Nem tudom, miért látnának bennem egy ilyen személyt, vagy miért gondolják úgy, hogy a történelem megismétli önmagát. Tény, hogy a magam szemében szeretnék egy olyan ember lenni, aki rabszolgákat szabadít fel. De sok kockázattal is járna egy lázadás... főképp, ha utánunk jönnek. A látszat alapján nem hiszem, hogy a kalózkapitányok olyan gyengék, sőt... Ryuuzakira nézve, és eddigi cselekedetei alapján öt percet sem bírnék ki vele szemben, shinobi edzés ide vagy oda.
Kibújok az öltöző takarásából és dicsérő tapsot kapok. Bevallom, kicsit furcsa rajtam ez a ruha, mert... nem vagyok hozzászokva azokhoz, amik kinyomják a domborműveimet. De csak reménykedem abban, hogy a mozgásban nem fog hátráltatni. Az már másik kérdés, hogy az arénában használhatom e a fegyvereimet, vagy mint most is, kézhez kapok egy random fegyvert? Majd felteszem a kérdéseimet. Elsősorban szót fogadok, és kilépek vele együtt a fedélzetre, ahol elcsendesíti a tömeget és bemutat a legénységnek. Kissé furcsa... utoljára akkor mondta be valaki a nevem, amikor a chuunin vizsgán voltam, akkor mégsem izgultam ennyire, mint most. Pedig semmi okom nem lenne rá.
Alig kapok észbe, máris egy a legénysége közül a nyakába vesz, ami nekem azért is idegen, mert gyermekkoromban apám volt az egyetlen, aki a nyakába vett játékok alkalmával, másrészről talán csak az alkohol miatt, de rájöttem, hogy tériszonyom van. Belekapaszkodok az idegen hajába, de nem tépem, és bátortalanul suttogom, hogy tegyen le, mielőtt a nyakába küldök egy adag vörös trutyit. Ha letesz, akkor megigazítom magamon a ruhát és rámosolygok, nehogy azt higgye, hogy csak azért mondtam ezt, mert nem szeretek mások nyakába lógni. Bár erről az oldalról megközelítve eléggé abszurdul hangzik az én számból, mert egyáltalán nem szeretek mások nyakában lógni.


Először csendben csatlakoztam a matrózokhoz a kockázáshoz, s kitanultam annak minden csínját-bínját; mikor úgy éreztem, hogy magamtól is tudnék már játszani, akkor én indítottam a játékot. Fogadni nem tudtam sajnos pénzben, mivel az nem volt nálam, és nem akartam Ryuuzaki kincseire hivatkozni. Mi másra lehet? A matrózok szeretnek inni. Hm.
- Két kupa sörre, hogy ez a kör az enyém - teszem meg tétjeimet, de lehetséges, hogy magam ellen játszok, mivel nem bírom az alkoholt, de ez még nem köztudott. Közben Ryuuzakit keresem a szememmel, mégsem akarok távol lenni tőle, hiszen mégiscsak nagyobb biztonságban érzem magam mellette, mint bárki mással. És még kérdéseim vannak. De úgy tűnik, a távolból észreveszi, hogy őt vizslatom, s csatlakozik a játékunkhoz. Csendben fordulok hozzá kérdéseimet illetően, hogy a többieket ne zavarjam.
- Az előbb... hallottalak vitatkozni egy másik kalózzal. Mit akart? - kezdem ezzel, aztán csak szépen sorjában. Minden egyes kérdésem után megvárom a válaszát, csakis akkor teszem fel a másikat.
- Mi történik, ha megnyerem neked a harcokat? Miért jó ez neked, és miért jó nekem? Mi a díj? Mi történik a többi rabszolgával? - talán ez most sok volt egyszerre, de mind a másikhoz kötődött, ezért tudnom kellett róla.
- Miért vettél meg? S miért nem kezelsz úgy, mint a többi rabszolgát? Miért nézel rám furcsán? - megint a sok kérdés tömkelege, amire remélem, hogy tud majd egyszerre válaszolni. Azt hiszem, nagyon sokat kérdeztem, még én sem tudom pontosan, miket, vagy egyáltalán mi vett rá, hogy ilyeneket kérdezzek. Hiszen biztosan csak ugyanolyan ember vagyok itt, mint mindenki más, akik azért vannak itt, hogy megnyerjék a harcot a kalózkapitányuknak. Ami még nagyon érdekelne... hogy ő hogy ért el a matróztól a kalózkapitányig. De amint elérünk a történetünkhöz, akkor szeretném hallani.


Az éjszaka további része mulatozva telt el, főképp hogy sikerült teljesen elengednem magam. Nem tudom, minek köszönhetően... talán a legénység nyitottsága és közvetlensége, a megismerni akarás vágya hajtotta őket, s ezért én is engedékenyebb voltam, vagy talán az alkoholmennyiség, amit az éjszaka alatt fogyasztottam. Pedig tényleg nem ittam többet annál, amit Ryuuzaki kabinjában ittam, és két kupa sört. Még két lábamon állva, de kicsit szédelegve, és a levegőben kapaszkodva valami láthatatlan korlátban sétálok oda Ryuuzakihoz.
- Kapitány! Be kell vallanom valamit... - nézek rá kipirult arccal, és elengedek egy bájos mosolyt. Mintha csak egy vallomást szeretnék tenni... mondjuk a szemeire, hogy még sosem láttam hozzá hasonlót, és a meleg tekintete vizslató. Vagy a bajszaira, ami egyébként kicsit idétlen, de cirógatnivaló. 
- Nem bírom az alkoholt - pislogok rá nagy szemekkel, majd hirtelen sötétség ölel körbe...
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Márc. 02 2017, 00:15

// Wakizashi Yumi - Családi emlékek //

Hegedű szól melyet egy dallamos harmonika kísér. Páran egymásba karolva lejtenek valamiféle kalóz táncot, míg mások a köteleken heverészve dúdolnak egy fülbemászó dallamot, mely oly tökéletesen illik a muzsikára, hogy akár a legflancosabb hallgatókat is elvarázsolná.
 

Jó-hó, a zászló lengjen,
s ha elborít az ár,
hív-hó, tenger koldusa,
örök szabadság vár.

Van, aki meghalt de van, aki él
s ha tenger útjára tér
őrzi a kulcsot, mi nyitja a titkot,
s az ördögtől se fél.


Sikerül elcsenned az alábbi sorokat, melyek akaratlanul is egy szolid mosolyt csalnak az arcodra. Pár perc elteltével csörögnek a kockák a markodban, s jóízűen adod fel kihívásod a megannyi lelkes férfinak, kiknek inkább a saját bendőjük teletöltése a fontosabb mint hogy újdonsült húgukat a sárgaföldig leitassák. Kapitányotok a szemezgetésre végül beadja a derekát, majd melletted foglal helyet. Közelebbről nézve ruhája díszes, kellőképp elegáns a viselőjéhez viszonyítva. Különleges szimbólumok ölelik körbe az aranyozott gombokat, de még is oly egyszerűnek tűnik az egész, hogy egy ismeretlen ember meg sem tudná különböztetni a legénység tagjaitól. Természetesen a kisugárzás és maga a férfi aurája már más kérdés. Körbelengi valami egészen furcsa, megmagyarázhatatlan erő melyet szemei tetéznek.
Kérdésedre feléd fordítja boldogsággal teli arcát, s közben hevesen kocogtatja a kockákat a markában, majd még válasza előtt elveti azokat melyek bucskándozva pattognak végig a táblán.
-
Egy vetélytárs, ha nevezhetjük így nevén az ördögöt. Téged akart, de mindannyiunk védelme alatt állsz, így nem kell aggódnod. – Enged meg magának egy bíztató mosolyt mire a melletted ülő, hallgatózó férfi is helyeslően hümmög és bólogat.
-
Ha megnyered a játékokat belőlem király lesz, belőled pedig kapitány. Ez egy egyszerű szívesség és akár, ha úgy nézzük egy nemes cél a te részedről is. Már ha érdekel egyáltalán ez a kimenetele a dolgoknak. Az, hogy a többi rabszolgával mi lesz az az őket, bár csúnya szóval élve birtoklójukon múlik. Kivéve, ha a történelem nem ismétli meg önmagát. Már amúgy is „megmentőnek” hisznek, de lehet még nekik is tudnál meglepetéseket okozni. Jól mondom? – Kérdez a végén, bár még ebben az állapotodban is túlságosan költőinek hangzik a kérdés, melyet nem vagy köteles megválaszolni, s ehelyett inkább egy újabb kérdéssorozattal bombázod, melyeket további válaszokkal honorál míg a pattogó kockákat figyeli.
-
Mert emlékeztettél valakire. Miért kezelnélek egyáltalán áruként? Egyetlen egy „rabszolgám” van ha szeretnéd így nevezni,  és az te vagy. Már ne sértődj meg, de mint láthatod nem úgy kezellek, s senki nem is fog így kezelni hiszen már egy vagy közülünk. – utolsó kérdésedet nem válaszolja meg, csak kicsit felhúzza a szemöldökét mely hamar csillapul, s csak tovább nézi a táblát.
 
A mulatság lassan a végéhez közelít amint a kapitányodhoz sétálsz, s vallomásodat felhozva ájulsz el a fedélzeten.
-
Na, azt látom! – Nyögi maga elé miután elkap, s karod átdobja a vállán. Óvatosan karolja át a derekad majd egy segítőkész társával együtt visznek be a kapitányi fülkébe. Egy kisebb manőverezést követően sikerül ágyba fektetniük, s végül a takarót is rád húzzák anélkül hogy felébresztenének. Kapitányod némán emeli le rólad a fejdíszt, s helyezi melléd az asztalra. Pár pillanatig még az ágyad mellett áll s úgy tűnne, mintha mély gondolatok ejtették volna fogságba. Ahogy rád néz, szemei valójában egy teljesen más, egy idegen arcképét tükrözik vissza, melyben oly sok a hasonlóság. Hasonló, de még sem tudnád megmondani, hogy ki is lehet ez a titokzatos ember, kinek emlékét oly féltve őrzi a kapitányotok mint más a félretett fizetését egy kemény hónap után. Talán majd egyszer elérkezik a pillanat, hogy józanul, s nem csukott szemek mögött végül meglátod a részletekben elrejtőző fontosságot, s végre fény derül kapitányotok egyik legféltettebb titkára.
 
A reggel hamar elérkezik, s hangos horkantások jelzik a felbukkanó Napsugarak első, lágy érintéseit. Akár mint egy kakas az árbockosárban, enyhén pityókásan ébredő megfigyelő harangját megkongatva jelzi a legénységnek, hogy ideje lesz mindenkinek magához térnie a tegnap esti mulatásból, s illene elfoglalniuk mihamarabb helyeiket.
A másnaposságtól eltekintve te is kellemes reggelre virradsz. Különös, teaszerű ital illata csapja meg legelőször az orrodat, s szimatod követve magad mellett az éjjeliszekrényen találod meg az illat forrását. Egy nagy csésze, gőzölgő ital vár ott a fejdíszed mellet, s egy tálra helyezett alma cikkek és banánkarikák. Ahogy körbetekintesz, hogy megtaláld a reggeliért felelőst, a szoba túl végében tűnik fel kapitányod, ki fitten és üdén kortyolgatja a szokásos kupájából szokásos italát.

- Nocsak, ezek szerint túlélted az éjszakát! Mond, hogy aludtál? Remélem jól, hisz ma kemény nap elé nézünk!
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Csüt. Márc. 02 2017, 16:04

Éreztem, hogy fekszem, de mégis olyan volt, mintha állnék egy helyben és a saját tengelyem körül forognék. A világot fejjel lefelé láttam, néha eldőlve, s a fejem is úgy forgott, hogy azt hittem, kifordulok az ágyból. Még hallottam a kinti zajokat, de körülbelül egy óra múlva jutott el hozzám az az ének, amint a matrózok daloltak a fedélzeten, mindössze az agyam visszajátszotta azokat a képeket.

Hogyan kerültem a fedélzetre... A képek, amik megjelentek előttem, kissé horrorisztikusak és groteszkek voltak, amik számomra rémálomnak tűntek.
Girhes ostoba nyáladzó képe, és társa, amint a nyakleveseket osztogatja neki. Egy ezüsthajú idegen, aki rajtam nevet, kezében egy kitépett szív. Az arénában az általam megölt férfi kitekert nyakkal, szeme fényében könyörgést láttam, s eltorzult hangon beszélt hozzám: "Ments meg". 
Egyedül vagyok a tömegben meztelenül és sárosan, miközben kezek nyúlnak ki felém minden oldalról, s hozzám érnek. 
Ments meg! 
Tovább haladok a sötétből a fény felé, mögülem mintha kések döfködnének, hogy haladjak előre, előttem pedig egy szoba karmazsinvörös fényben úszva, ahol ott vár a kalózkapitány egy másik alakkal, ki rám vicsorítja fogait.
Az enyém leszel!
Meghőkölve lépek hátra, mintha palló lenne lábaim alatt, majd a vízbe esek. Köröttem csend és nyugalom, vár a vég. De kinyúl értem egy kéz... melynek tulajdonosa sárga szempárjával fénybe burkol engem.
Minden rendben lesz...


[***]


Köhögve ébredek fel, mintha pont akkor nyitottam volna ki a szemem, amikor az álmomban Ryuuzaki kihúzott a vízből, s újra levegőt kapok a ki tudja hány percnyi víz alatt töltött idő után. Körbenézek a szobában, először fel se tűnik, hogy a kapitány szobájában vagyok, s velem szemben ül a szoba túlsó végében. A teára összpontosítok, s azonnal lecsapok rá, hogy pár kortyot igyak a kiszáradt torkomra. Visszateszem a tálcára, s amikor hozzám szól a kapitány, csak akkor tudatosul bennem, hogy ő hozta nekem a reggelit. Kissé zavartan tekintek rá.
- Mindig ilyen lesz? - kérdésére kérdéssel válaszolok. - Mert akkor többet nem iszok - nyilván tudja, hogy arra gondolok, hogy az alkohol miatt aludni sem tudtam igazán.
- Furcsa álmom volt... - amit persze nem fogok az orrára kötni, ha nem kérdez rá. Tudom, hogy az agy olyan képeket vetít felénk az álmainkban, amik aznap történtek meg velünk, csak egy kicsit máshogy értelmezi, máshogy dolgozza fel, és ez lehet éppen kicsit sokkoló is.
- Köszönöm... - nézek az ételre, majd a kapitányra, s szinte azonnal az ölembe veszem, hogy megehessem, és új erőre kapjak. Ennek a segítségével valószínűleg már nem fogom érezni, hogy másnapos vagyok, valamint a hasam sem fog korogni. És nem lenne jó ugyebár, ha korgó gyomorral kerülnék szembe egy ellenfelemmel. Máris eldöntöttem, hogy harcolni fogok érte? De miért is tennék másképp? Hiszen nem vagyok a rabszolgája... s ha az álmom nem csal, akkor ő lesz a megmentőm, ahogy én neki, legyen szó bármiről is.
Nem tart sokáig, hogy elfogyasszam a reggelit, bár a szokásosnál azért mégis, mivel nem vagyok hozzászokva, ha valaki néz étkezés közben. De ahogy végeztem és kiürítettem a poharam is, felállok, odasétálok Ryuuzakihoz és megállok előtte.
- Megnyerem neked a harcokat - bólintok felé, s egy halovány mosoly játszik arcomon. Ezzel elfogadom, ami ezzel jár, várom a további teendőket és szabályokat... ha vannak.
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Kenshiro Yori Csüt. Márc. 02 2017, 23:07

// Wakizashi Yumi - Családi emlékek //

Az éjszakád sajnos nem úgy alakult, mint ahogy azt elképzelted. Az álmok melyek feltörtek benned, talán az ital eredményeiként szakadtak fel tudatod legaljáról, s ezekkel a szörnyű képekkel élted át a tegnapot. Szinte riadtan ébredsz, s azonnal kiszáradt torkodat öblíted a még langyos teával. Ryuuzakit is felfedezed végül a kabinban, s másnapos tekintettel kérdezel felé.
-
Mindig, ha csak nem válsz rutinos fogyasztóvá, s válsz szinte immunissá. De mint láthatod rajtam, így nincs sok értelme az italozásnak, ha valakire már nincs is hatással. – sóhajt fel egy kicsit szomorúan, de azért felhajtja a kupájának tartalmát. Megjegyzésedre nem rögtön reagál. Kivár egy pár pillanatot, s ismét úgy tűnik mintha saját gondolataival viaskodna. Hogy miért teszi ezt majdnem minden egyes pillanatban mikor valami érdekesről próbáltok meg beszélni, arról még fogalmad sincs, de mondandóját némán hallgatod végig.
-
Minden álom furcsa a maga módján. Bevallom tényleg elég sokat ziháltál az éjjel. Lehet az alkohol okozta ezt a kuszaságot, vagy csak egy nem is egészen valós jövőképet láttál magadról. Bár nem vagyok egy álomfejtő, de azért még is kíváncsivá tettél, nem arról híres ez a kabin, hogy oly sokan álmodnak benne. – simítja végig az állát a férfi, majd a köszönetnyilvánításodra csak bólint, majd miután befejezted az étkezést elé állsz. Kicsit meglepetten néz fel rád a székéből, s el is vigyorodik jó kalóz módjára a kijelentéseden.
-
Ez már a harci szellem! Akkor ne is vesztegessük az időnket. A páncél már rajtad, még keresd elő a fegyvereidet, mert szükséged lesz ma rájuk azt garantálom. – Tápászkodik fel a székéből, majd ő is az egyik vitrinhez sétál, s egy könyvet ragad meg az egyik polcon. Egy hangosabb kattanás után, a polctól hátrébb lép, mire az megrezzen a falban, s elfordulva egy rejtett tárolót tár elétek. Benn egy hatalmas kardot vélsz felfedezni, melyet Ryuuzaki egykézel ragad meg, s erősíti a hátára. Látszik, hogy a tároló bendője még telis tele van különféle kardokkal, de amint összeszedted a felszerelésed útnak is indultok az arénához.
Csak ketten keltek útra, s a séta Ryuuzaki oldaláról elég csendesnek, sőtt nevezzük inkább némának bizonyul. Komor tekintettel mered maga elé, s sárga szemei a legapróbb részletekre, s változásokra is figyelnek. Paranoiás jelenségként hathat úgy mint kívülálló és csak rajtad múlik, hogy megtöröd e a csatba való menetelt.
Amint megérkeztek, a tomboló közönség fogad benneteket, s egy ideig a kapitányok lelátójáról figyeled az arénában történteket ahol kettő a kettő elleni párviadalok zajlanak. Ryuuzaki mellett sorban foglalnak helyet a kapitányok, s könnyen fedezed fel azt az embert is, ki szemet vetett rád. Kapitányod már említette a férfit, bár nem is lehetne túlságosan eltéveszteni az illetőt, hisz mióta megérkeztetek le sem veszi rólad a szemét. Előtted egy kéz lendül fel, s kapitányod magához int. A mellettetek sorakozó „kedvencek” is hasonló kép járnak el, s családfőd a füledhez hajolva suttog neked pár szót:
-
A mai nap a csapatjátékról szól. A múltkor előtted szereplő fiúval leszel párban, ha jól láttam és értesültem már megpróbált veled interakcióba lépni veled kisebb nagyobb sikerrel, de épp ez az az indok, amiért őt sorsoltuk melléd. – Vázolja fel a szituációt és még mielőtt ellenkezni tudnál, ha eszedbe lenne, már le is tessékel a porondról, s a többi kiválasztottal együtt a gyülekező helységbe vonultok.
A tüzes srác, lassan feltűnik a terembe vezető tekervényes csigalépcsőkön, s lelkes pillantásokat követve boldogan sétál hozzád, s kezét nyújtja.
-
Hokaru Banri, üdv amazon! – ragadja meg így is úgy is a kezedet, melyet lelkesen ráz meg egy különös vigyorral az arcán. Kezei forróak, s olyan különös és érthetetlen kisugárzást érzel felőle, melyre az eddigiek során még nem nagyon akadt példa.
-
Mi leszünk a kezdő páros úgyhogy, próbáljuk meg nem kinyírni egymást és inkább, koncentráljunk aaaaz ellenfélre. – csap egy idétlen grimasszal a saját öklébe. Szemeiben szinte égni látszik a vágy, s a tettrekészség csak úgy leír róla. Pár percet még vártok, melyet Banri szinte hiperaktív toporzékolással és bemelegítéssel tölt el, majd végül felzendülnek a kürtök, s mind a ketten az arénába léptek.
Ellenfeleitek már várnak rátok. Egyikőjük egy különleges technikát alkalmaz, s plusz két karral már a ketrec tetején kapaszkodik, míg szabad kezeivel egy felajzott íjjal próbál meg célba venni téged. A másikuknál egy csorba pajzsot, s egy tüskés hálót vélsz felfedezni. A melletted álló Banrira pillantasz ki felől egyre nagyobb hőséget érzel. Könnyed mozdulattal hántja le magáról a felsőjét, s félmeztelen teste valósággal gőzölögni, s füstölni kezd. Nyakán az erek megdagadnak, s enyhe fújtatásba kezd. Rád pillant és bólint, csak a jelre vár, hogy elkezdődjön a mai móka.

// A Banri oldalán vívandó harcot a két egzotikus ellenfél ellen te vezeted le! A csata kimenetele, a sérülések és a végeredmény is a te kezedben van. Egyetlen kikötés: Mind a kettőtöknek sérülést kell elszenvednetek, a súlyossága és a holléte is rajtad múlik. Ügyesen! //
Kenshiro Yori
Kenshiro Yori
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 852
Elosztható Taijutsu Pontok : 115

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 152 (C)
Gyorsaság : 500 (A)
Ügyesség/Reflex : 300 (B)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Mikával a paradicsomban. :3


Adatlap
Szint: S
Rang: Kenshiro Vezető
Chakraszint: 875

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Wakizashi Yumi Kedd Márc. 07 2017, 21:21

- Próbálj valami erősebbet – vonnám meg a vállam, ha lenne rá energiám, de ezt is annyira felesleges tettnek tartom, hogy inkább hagyom az egészet. Úgy tűnik, a tegnapi nap kicsit feldobott, hiszen eléggé megeredt a nyelvem, és most már előszeretettel vágok vissza az embereknek. Lehet, hogy nem kellene, hiszen még nem tudom, hogy Ryuuzakitól mit várhatok, de az eddigiek alapján egészen elcsaládisodott a hangulat. Ehhez pedig nem igazán vagyok hozzászokva. A mostohaanyámtól tizenhat év alatt nem kaptam annyi törődést, mint a kapitánytól és a legénységétől, pedig a mostohaanyám számára voltam is valaki, míg itt egy jelentéktelen alak vagyok. Mégis úgy tűnik, hogy fordult a kocka: itt vagyok valaki és jelentek valamit ezeknek az embereknek, ha mást nem, akkor hát egy harcost az arénában, míg a mostohaanyám számára ennyi se voltam. Csak egy senki, egy fattyú, akit fel kellene nevelnie, és állandóan a terhére van.
- Talán ha adódik rá alkalom, elmesélem az életemmel együtt. Biztosan kötődnek egymáshoz – felelem az álomfejtésére. Mi az, hogy nem olyan sokan álmodnak ebben a kabinban? Talán ő nem szokott egyáltalán álmodni? S ha ez így van, akkor következtetni tudok, hogy eddigi élete alatt teljesen egyedül volt. Mégis mióta van itt? Ez persze már egy másik jelenet, hiszen nincs itt az ideje, hogy újra nosztalgiázzunk.
Megígérem neki, hogy megnyerem neki a harcokat… de még nem tudom, hogy egyáltalán akarok e kapitány lenni, hiszen azt sem tudom, hogy kell hajót kormányozni, vagy miként lehetek jó kapitány. Ha persze mindenképpen szeretnék idővel az lenni, meg kell figyelnem a tetteit, a beszédét, s hogy ő miként teljesít. Vannak itt nálam jóval erősebbek, s nem hagyhatom, hogy lenyomjanak, hogy egy kis pitiáner „dolog” legyek… megint senki legyek.
El sem hiszem, hogy tudtam egész éjjel páncélban aludni! De már teljesen mindegy, legalább nem kell kétszer öltözködnöm. Ryuuzaki magához veszi saját fegyverét, én pedig mielőtt harcba indulnék, kérek egy kis időt a mosakodáshoz, hogy még jobban felfrissüljek, csak aztán csatlakozom hozzá. Az út alatt egyáltalán nem faggatom, hiszen most nincs miről beszélnünk. A páholyból figyelem a lent zajló harcokat, és egy pillanatra sem kerüli el a figyelmem a csatázó felek cselekedetei, ugyanis ki tudja, mit hoz a jövő? Talán egy napon velük is meg kell küzdenem, így jobb, ha minden apró részletre figyelek. Eddig is azt tettem, egy biztos megfigyelő állást vettem fel.
Úgy tűnik, hogy nem csak én, de Ryuuzaki rivális kapitánya is arra vetemedett, hogy megfigyeljen… engem. Szúrós szemekkel néztem rá, amikor végül elkapta a tekintetét. Talán túl kék neki a szemem fénye, és attól fél, hogy elveszne benne, mielőtt valaki elvágná a torkát. Nem tudom, miért, de nagyon előítéletes vagyok azzal az alakkal szemben. Lehetséges, hogy teljesen jogosan. Aggályaimat tervezem megosztani majd a kapitányommal… egy másik időben. Közel hajolok hozzá, amikor magához hív.
- Mhm – hümmögök, ezzel jelezve, hogy megértettem. Nem tudom azonban, hogy miért akart egyáltalán kapcsolatba lépni velem a fiú, és ez az indoka, amiért kisorsolták mellém? Legyen. De remélem, hogy nem fog hátráltatni. Ami a legbiztosabb az az, hogy mind a ketten együttműködünk.
 
Lelépek az arénába. Felszabadító végre úgy lépni ide be, hogy nincsenek láncok a csuklómon, elvégre most önszántamból harcolok. A fiú bemutatkozik. Hokaru Banri. Egy ideig csak bámulom a felém nyújtott kezét, és eléggé lassan nyújtom felé az enyém. Nem azért, mert lassú a reakcióidőm, csupán még mindig tartom a kellő távolságot. Bárhogy is teszek, Banri így is úgy is megragadja, s lelkesen rázza meg. Eléggé túlpörög ez a fiú, szóval remélem, hogy tényleg olyan jó, mint amilyennek mondják. Máris látom, ahogy mellettem füstölögni kezd a teste. Mégis mi ő? Még sosem láttam, hogy valakinek ilyen képességei legyenek… találkoztam már katon elemű emberekkel, de ez nem elem, inkább egy vérvonalképesség, ha a tanításaim nem csalnak. Az, hogy az a négykezű gorilla micsoda, már nem tudnám megmondani, de nem is érdekel, hogy miféle mutációt hajtottak rajta végre… ha pedig így született, akkor nagyon sajnálom, de ma véget ér az élete. Nem terveztem, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi embert leölök, és nem is áll szándékomban, de… valakinek muszáj. És az a valaki nem én leszek.
Egyetértek Banrival, próbáljuk meg nem kinyírni egymást, hiszen fontosabb, hogy az ellenfelünket győzzük most le.
- Tied a hálós – bólintok felé. Valamiért azt hiszem, a nehezebbet néztem ki magamnak, de bízom abban, hogyha bajban lennék, akkor Banri a segítségemre sietne, ahogy én az övére. Előkészítem a kardom, s várok a jelre. Először csak felmérem az ellenfelem. A terv, hogy kifárasztom, és igyekszem elérni nála, hogy minden ütőkártyáját elhasználja. A jelenlegi állásból az a meglátásom, hogy mivel plusz két keze van, így mindegyikre figyelnem kell, hiszen kettőre szüksége van ahhoz, hogy felhúzza az íjat. De mi van akkor, ha képes technikákat is használni? Akkor valóban duplán szükségem van a figyelmemre, sőt, triplán, mivel Banrira is ügyelnem kell. Előre látom, hogy az ürge eléggé távolságtartó, már csak az íjból és a kezeiből ítélve biztosan nem lehet közelharcos.
A harc végül megkezdődik, s amint megkaptuk a jelet, az ellenfelem rögtön ellőtte az íjat, amiről úgy hitte, hogy betalál majd. Törzsemmel kicsit elhajoltam, hogy elkerüljem az íjat, s még a levegőben kettészeltem, mielőtt valaki más testében érne véget. De nem voltam rest, azonnal cselekedtem, s előhúztam egy senbont, amit felé dobtam, amit bár könnyen elkerült, nem az volt vele a célom, hogy betaláljon, hanem hogy eltereljem a figyelmét. Amíg azzal volt elfoglalva, hogy kikerülje a senbont, minimális chakrát irányítottam a lábamba, hogy annak segítségével felugorjak, s felvegyem a küzdelmet ellenfelemmel. Aki persze, mivel négy karja volt, könnyebben hárította a támadásom, amire nem számítottam, így muszáj volt visszaugranom.
Eközben Banri, ahogy figyeltem, igyekezett visszafogni magát a képességeit illetően, így nem használta ki teljes potenciálját. Talán eléggé kimerítő lehet egy vérvonalképesség használata. Ellenfele nem tudta elkapni egykönnyen, hiszen Banri hiperaktív volt, és olyan gyors is, hogy a háló hozzá képest csak egy olyan könnyed zsák volt, amit a szél pillanatok alatt ragad magával és billenti tovább a semmibe, így a háló mindig üresen maradt.
Úgy tűnt, hogy ellenfelem nem igazán akart lejönni a ketrecről, minta azt vélte volna a legnagyobb mentsvárának, hogy távol lehet tőlem. Szóval egyáltalán nem akar közel kerülni hozzám? Ami pedig azt illeti, közel kell jutnom hozzá, hogy végre legyőzhessem. Ő úgy tűnt, hogy azzal támad, hogy folyamatosan védekezik. Nem akartam nagyon elhúzni a küzdelmet, így taktikát váltottam.
- Banri! – jeleztem neki, hogy amíg ide-oda ficánkolok, addig küldjön felém valamit. Banri vette a lapot, nagy sebességgel gyújtotta meg a pólóját, s dobta a manus irányába, aki amíg azzal foglalkozott, létrehoztam két klónt, hogy ne tudja, melyik vagyok én. Mindkét klón kezében volt egy-egy senbon, amit azonnal a pasas könyökhajlatába mélyítettek, hogy ne tudja használni azt a két kezét. A férfi ettől felordított, s amikor pont feloldódtak a klónjaim, és elugrottam tőle, egy nyílvesszőt küldött utánam, ami az oldalamban landolt. Gyakorlatilag most kiegészítettem a másikat, amit a kard által nyertem, így most két heget nyertem az oldalamra. Nem akarok ebből rendszert csinálni, a végén heges tetoválásokkal leszek tele, mint valami bennszülött törzs gyermeke.
A hirtelen jött csapástól összerogytam, s az oldalamhoz kaptam, amiből máris vér kezdett szivárogni. Banri eközben már végzett az ellenfelünkkel, viszont észrevettem meztelen felsőtestén, hogy több horzsolás is követi egymást, amit nyilván a háló tüskéi okoztak. A segítségemre sietett, és felvette a harcot az én ellenfelemmel is, de olyan dühös voltam, hogy amíg ő „szerencsétlenkedett” a férfival, addig én letörtem a nyíl kint lévő végét, hogy könnyebb legyen majd kihúzni. Így is nehéz lesz kibírni, mivel vissza fogja tépni a bőröm.
A törött nyílvesszővel a kezemben ugrottam fel a levegőbe a fájdalom ellenére, és akkor érkeztem meg a férfival szemben, amikor Banri félreugrott. Tökéletesen tudtam landolni a férfi mellkasán, vagyis a lábammal egy akkorát rúgtam rajta, hogy hátraessen. Amikor ez megtörtént, azonnal rávetettem magam, és a nyílvesszőt a nyakába szúrtam a gigája közé. Azt hiszem, most már joggal mondhatják, hogy amazon vagyok. Hiszen ők is barbárok voltak, nemde?

Lihegek, miközben a halott férfit nézem, aztán Banri állít fel, mert teljesen elfelejtem, hogy az oldalam megsérült.
Wakizashi Yumi
Wakizashi Yumi
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 711
Elosztható Taijutsu Pontok : 50

Állóképesség : 320 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 251 (C)
Ügyesség/Reflex : 280 (C)
Pusztakezes Harc : 200 (C)


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja - Chuunin
Chakraszint: 634

Vissza az elejére Go down

Kikötőváros Empty Re: Kikötőváros

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.