-= Kérdések =-

+56
Gamabunta
Hyuuga Junpei
Tensei Zento
Ageha, Yukiko
Kamizuru Misaki
Minovara Hitoshi
Nara Akane
Hirota Yukionna
Jou Issei
Katsumi Kawachi
Nosaru Kyoya
Shiren
Katana
Fukashigi Hibiki
Hyuuga Shakaku
Ayanokoji Takashi
Ebisu
Ishihara Aki
Shirosagi Akina
Yume
Kureiji Hanaro
Jiraiya
Osumi Hiroto
Misage
Misaki Kiyoko
Kaibutsu Hiroto
Obake Kaito
Rii Himeko
Dokumizu
Takahiro Sasaki
Akihiro Jaken
Shibo
Sai
Yamanaka Inako
Yuriko
Hamacho Yoshitaro
Shikoku Naoki
Koreko Rui
Ten
Togashi Kaito
Terumi Mei
Akira
Kushieda Unazaki Tessa
Naito Kenji
Lanmao
Shiranai Motam
Uchiha Kagami
Yamato
Monokūro Gouken
Takeyanagi Tomoko
Kihara Nana
Shiro
Datara
Uchiha Madara
Hazukage Kurono
Senju Tobirama
60 posters

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Kedd Júl. 12 2022, 19:29

Mégegy kérdés, ami már régóta érdekel: Más shinobik megidézése hogy működik? Mik az előfeltételei? Minek kell teljesülnie a létrejöttéhez?
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Szer. Júl. 13 2022, 07:29

Osumi Hiroto írta:Üdv.

Az lenne a kérdésem, hogy az NT-nek jelenleg mi a véleménye a "jövőben" írt tanulásokról? Hirotoval nen igazán tudnám máshova beilleszteni a technikák elsajátítását, mivel a Feltámasztott Istenek kaland előtt nem volt elég chakrája, azóta pedig 4 nap telt el in-game. Így viszont nem tudok olyan tanulásokat írni, amilyeneket szeretnék. Bár az élményt úgy írnám meg, hogy egy kisebb, de akár egy nagyobb jellemváltozás sem lenne hatással az elsajátítás módszerére, de ha elveszítené mind a két karját, az nagyban megnehezítené a dolgot Neutral Arra gondoltam, hogy esetleg nem lenne ellenőrizve, amíg nem tudjuk, hogy belefér-e a tanulás és csak az után nézne rájuk a Staff, de ez is olyan meh Neutral Őszintén szólva én is ez ellen vagyok, de azért gondoltam rákérdezek xD

A másik kérdésem, hogy az Engedélyeket a mini-adatlapon hogy vezetitek?
Engedélyek: [max engedély]/[kérvények]? Csak mert ez Shibo esetében jól van jelezve (kivéve, hogy 4/1 lenne, mert a szinteket már csak chakraszinthez kötitek), de Hirotonál 4/4 van, pedig csak két Engedélyköteles kérvényt adtam be (Edo Tensei, harmadik elem).

Minimális szintű időbeli ugrás esetében még elfogadható a dolog, amennyiben a fő száladban nem történhet olyan dolog, amely befolyásolhatná az élmény kimenetelét, mint példáué pár elvesztett végtag, meg ilyenek. Szóval aktív fórumkaland mellett kicsit nehézkes, de alapjáraton nem fogunk változást kérni, ha esetleg valami történik, hisz gyakorlatilag nem tudhattad mi fog történni, és ugye a múltba nem történhet a tanulás, hisz a már aktív szálljaidban még nem használhatod a technikáidat, melyet megtanultál az élménybe.

Az Engedélykérés is levonásnak számít. Ha egy kérvényedet elutasítják és levonós kérvényt pályáztál be, akkor az eredménytől függetlenül mindenképp beleszámít a limitbe. Ez azért kell, mert egyrészt több olyan technika is van, ami Engedélyköteles most, de régen nem volt az, vagy egy ideig egy másik főadmin alatt ismét szabad lett, majd visszazárult, így az éppen aktív oldaltechnikus ítélete alapján bárki birtokába juthatott egy-egy erősebb technikának. Ez az egyik ok. A másik, nyomósabb ok, hogy a játékosok NE pályázzanak addig, míg meg nem kapnak valamit. Így tényleg csak akkor érdemes pályázni, ha biztos vagy a dolgodba. Ha az NT úgy látha persze ad engedélyt újbóli bepályázásra, ha elutasítják, de látják a potenciált, ám ezt külön jelzik az ellenőrzésnél.


Osumi Hiroto írta:Mégegy kérdés, ami már régóta érdekel: Más shinobik megidézése hogy működik? Mik az előfeltételei? Minek kell teljesülnie a létrejöttéhez?

Röviden: egy erre specializált technika. Sima idézéssel nem lehetséges, mindenképp saját, vagy erre specializált jutsu kell, aminek az előfeltételei mindenképp az, hogy legyen valamilyen "engedélyed" a másik féltől, mint például egy vérrel írt aláírás, egy másikon elhelyezett pecsét, vagy egy chakraminta. Mindegyik esetben a másik fél bármikor ellenállhat az idézésnek, ha amaz nem akar megidéződni. Persze a megfelelő ellen chakra bevetésével, mint a Ninjuuk esetében.
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Szer. Júl. 13 2022, 10:16

Tudom, hogy a nem elfogadottakat is levonjátok és így az ember jobban meg is fontolja, mit pályázzon.. De én akkor is csak két Engedélyköteles kérvényt adtam be, az egyiket elutasították (Edo Tensei), a másikat elfogadták (harmadik elem feloldása). Ezen kívül volt azt hiszem kettő moderátori, de azokért nem jár levonás (Akadály: Dóm Módszer, Kage Bunshin).

Tehát akkor ez egy olyan technika, ami nincs benne a jutsulistában, de meg kell tanulni?
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Shibo Csüt. Júl. 14 2022, 12:34

Az előző (törölt) kérdésemre már megtaláltam a választ, mlst az lenne a kérdésem, hogy képes lehet-e valaki önmagába lepecsételni egy bijuut, vagy mindenképoen külső segítség kell hozzá?
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Kaibutsu Hiroto Csüt. Júl. 14 2022, 17:13

Oi!

Shibo, szerintem simán lehetséges. Madara és Obito is csinált lényegében ilyet, de ha jelenleg nincs ilyen technika az oldal listájában, akkor sajáttal meg lehet oldani.
Kaibutsu Hiroto
Kaibutsu Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 804
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 422 (B)
Erő : 480 (B)
Gyorsaság : 450 (B)
Ügyesség/Reflex : 450 (B)
Pusztakezes Harc : 502 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Chuunin
Chakraszint: 830

https://fairytail.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Shibo Csüt. Júl. 14 2022, 19:19

Utánanéztem és az ő módszerükhöz elvileg kell a Rinnegan. Amúgy egy viszonylag hosszú és gondolom fájdalmas folyamat, közben pedig a koncentrációt is fenn kéne tartani. De akkor ktt egy játéktechnikai kérdés is: Mekkora Állóképességgel kell rendelkezni a procedúra kibírásához?
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Csüt. Júl. 14 2022, 23:27

Osumi Hiroto írta:Tudom, hogy a nem elfogadottakat is levonjátok és így az ember jobban meg is fontolja, mit pályázzon.. De én akkor is csak két Engedélyköteles kérvényt adtam be, az egyiket elutasították (Edo Tensei), a másikat elfogadták (harmadik elem feloldása). Ezen kívül volt azt hiszem kettő moderátori, de azokért nem jár levonás (Akadály: Dóm Módszer, Kage Bunshin).

Tehát akkor ez egy olyan technika, ami nincs benne a jutsulistában, de meg kell tanulni?

Régen amúgy a Moderátori Engedélyek is levonódtak, nem csak az Engedélykötelesek, de ez a szabály még bőven 2021 előtt volt, és mivel neked ekkor volt a legelső pályázatod, így nem estél ebbe a kategóriába. Előfordulhat, hogy olyan visszatérő staff írta fel neked ezt, aki nem volt tisztában eme szabályváltozással, de ezt kiküszöbölve, visszaírtam 2/4-re.

A kiegészítő kérdésedre a válasz: Hozz létre saját technikát erre specializálva, vagy kérj meg olyan játékost, aki rendelkezik ezzel a technikával, hogy tanítsa meg neked. A második lehetőséggel sajnos az a baj, hogy az aktív játékosok közül TUDTOMMAL nem rendelkezik senki ilyen irányultságú technikával, így marad az első opció (hozz létre egy saját technikát erre a célra, a megfelelő topicban).


Shibo írta:Az előző (törölt) kérdésemre már megtaláltam a választ, most az lenne a kérdésem, hogy képes lehet-e valaki önmagába lepecsételni egy Bijuut, vagy mindenképpen külső segítség kell hozzá?

Lehetségesnek lehetséges, amennyiben bőven S+ szint fölött vagy. Sajnos túlságosan körülményes egy Bijuu emberbe való lepecsételése, és nem a pecsételt fél Állóképességétől függ, hanem a folyamaton, a pecsét típusán, illetve a pecsételő képességein. Ez nagyban befolyásolja a pecsételés túlélési esélyeit, de nem garantálja azt. Ezen felül persze a kompatibilitás se rossz, ha van. Ez alatt értem a birtokos és a Bijuu közötti "chakrakapcsolat" eredményességét.

Ui: Amúgy ne értsd félre, valamilyen szinten fáj a lepecsételés, de gondolj bele, hogyha bébi Naruto túlélte, egy felnőtt shinobi is kibírhatja. Az elhalálozás általában más ok-okozat miatt történik meg (pl a pecsételő alkalmatlansága).
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Shibo Csüt. Júl. 14 2022, 23:57

De Naruto Uzumaki volt Very Happy A magunkba pecsételéshez kell bőven S+ fölött lennünk, vagy akkor is, ha más pecsételi belénk? Surprised (Bocsi, utolsó kérdés xD De ez is régi karaktertervezet, csak akkor a karakter motivációja nem volt elég erős/reális.)
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Szomb. Júl. 30 2022, 08:16

Naruto se magának pecsételte le a Kyuubit, ha ezt arra értetted. Ha a shinobi idézésre, akkor szerintem másra gondolsz. Ha a Pein alatti harcra gondolsz, ott a békák idézték meg a klónt fordított idézéssel. Akárhogy is, a kérdésedre választ adva, ez az aktuális helyzettől és a karakter tudásszintjétől függ. Először mindenképp be kell pályázni, hogy mit akarsz magadba/másba pecsételni, és amennyiben engedélyt kapsz rá, a staff meg fogja határozni, hogy ezen művelethez mi az alap kritérium. Ez tényleg nagyon helyzetfüggő dolog, melyet rengeteg dolog befolyásol, így nem mondhatok erre fix dolgot, mivel nem biztos, hogy ez akkor is fenn fog állni, mikor sorra kerül a dolog.
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Hétf. Aug. 22 2022, 11:12

Ha még nem tanultuk meg, saját technikát "át lehet ruházni" multira? Hirotoval már van követésre alkalmas technikám, ahogy egy Hiraishinem is, Ai Byakuganjával is szerintem boldogulni fogok, Shiboval viszont még nincs ilyenem, így Hiroto Követési Technikáját szeretném "átadni" Shibonak ^^"
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Naito Kenji Csüt. Aug. 25 2022, 13:29

Sziasztok!

A Ranton, mint elem az eltűnt vagy csak én nem találom?

Feljebb megválaszolatlan kérdés található!Smile
Naito Kenji
Naito Kenji
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 721
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 500 (A)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 521 (A)
Ügyesség/Reflex : 450 (B)
Pusztakezes Harc : 250 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no Sato


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 686

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Csüt. Aug. 25 2022, 13:41

Most a Ninjutsu Stílusoknál található meg, itt ^^
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Naito Kenji Csüt. Aug. 25 2022, 17:33

Elég vak vagyok akkor .-. köszi Osumi ^^
Naito Kenji
Naito Kenji
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 721
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 500 (A)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 521 (A)
Ügyesség/Reflex : 450 (B)
Pusztakezes Harc : 250 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no Sato


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 686

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Hétf. Szept. 05 2022, 16:07

Osumi Hiroto írta:Ha még nem tanultuk meg, saját technikát "át lehet ruházni" multira? Hirotoval már van követésre alkalmas technikám, ahogy egy Hiraishinem is, Ai Byakuganjával is szerintem boldogulni fogok, Shiboval viszont még nincs ilyenem, így Hiroto Követési Technikáját szeretném "átadni" Shibonak ^^"

A technika megtanulható Multival is, HA ez a technika nem a saját karaktered által kifejlesztett technika. Amennyiben igen, úgy a karaktered nem tanulhatja meg, hisz csak a másik karid taníthatná csak meg a multidnak is, ami a multiszabály okán ezeddig tiltva van. Amennyiben viszont a karid ezt egy mestertől tanulta (ami nyomán mondjuk igazából már nem is lenne ugye saját jutsu~) úgy elviekben megtanulható lenne. Azonban nem igazán kedvelt a karakterek közötti közös saját jutsuk, mivel akkor elveszit az "egyediségüket". Ez alól teljes kivételt képez, hogy az említett technikát nem tanultad meg az érintett karival, ez esetben a másik karid automatikusan átveheti.
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Sakurai Benjiro Szomb. Okt. 01 2022, 23:05

Sziasztok!

Mint frissen regisztrált, szeretnék érdeklődni néhány dologban. Elsősorban a szerzetes shinobi lét érdekelne - én talán olyan 14-15 év körüli suhancot hoznék -, méghozzá az adott szempontok alapján. Elolvastam a leírásokat a vallásokról, ki mit hogyan követ. Az lenne a kérdésem, hogy mivel részben bőségzavarban szenvedek, azaz nem zártam ki semmit egyelőre, hová lenne beilleszthető a fiam, ha nem kimondottan egy adott gyülekezetben élő, inkább terjesztő létformát vagy letelepült létformát elérő, relatíve a valláson kívüli egyébként szabad gondolkodásmóddal, társadalmi kontaktokat megélő karaktert szeretnék vinni? Elsősorban nem egy minden áron a hadakozás útjára lépő fiatalt szeretnék beilleszteni a Gundan közösségébe, akinek fontosak lehetnek a kontaktok, a társadalmi fejlődés, szintlépés, mégis a hite az első helyen maradhat. Illetve kit kereshetek ezügyben, ha esetleg konkrét kérdéseim merülnének fel a vallásokkal kapcsolatban? 
A választ természetesen előre is köszönöm szépen. Smile
Sakurai Benjiro
Sakurai Benjiro
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 110
Elosztható Taijutsu Pontok : 46

Állóképesség : 120 (D)
Erő : 115 (D)
Gyorsaság : 150 (C)
Ügyesség/Reflex : 115 (D)
Pusztakezes Harc : 110 (D)

Tartózkodási hely : A világban


Adatlap
Szint: D
Rang: Vándorszerzetes / Souryo
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Shibo Kedd Okt. 04 2022, 16:11

A Kiméra Technikával kapcsolatban lennének kérdéseim, amik közül néhányat azt hiszem már feltettem, de nem kaptam rá választ.

A technikát tanulmányozva és tökéletesítve (tehát nem a jelenlegi formájában használva) elérhető lenne, hogy a karakternek emberi kinézete maradjon? Illetve B szintűnél komolyabb technikákat is tudjon használni? (Akár több kérvényt rááldozva)

Ha megvan az Engedély, akkor a "beolvasztandó" részeket külön-külön kell kérvényezni, vagy csak megszerezni?

Az összeolvadás a megidézett lényekkel ideiglenes? Ha igen, mi lesz utána az idézett lénnyel?

+1: Lehet így Sharingant szerezni?

Kimera no Jutsu // Kiméra Technika
-= Kérdések =- - Page 11 VowJirIJ_o-= Kérdések =- - Page 11 QJgK81JX_o
I. Szint
A technikát egy Hiruko nevezetű Elveszett konohai Ninja élesztette fel és újította meg.
Azt beszélik, hogy mint sok más később tiltottnak nyilvánított és befejezetlen technikát, úgy ezt is a Nidaime Hokage találta fel és rejtette el. Lényegében a tudás maradékát fellelve, Hiruko fejlesztette tovább a technikát, ám a végleges, tökéletes formáját sosem volt képes elérni!
Motivációja, hogy képtelen volt megelégedni vele, hogy semmilyen veleszületett adottsággal nem rendelkezik, így a fejébe vette, hogy megszerzi az öt nagy nemzet legerősebb Kekkei Genkai képességeit, és világuralomra tesz szert. Ebben volt segítségére a Kimera no Jutsu, mely testi módosítások árán képes beolvasztani mások génjeit, ezáltal testének részévé konvertálva azokat lényegében az adott test darabjaiból táplálkozva állítja elő az eredeti test, használó számára is irányítható chakrátípusát!
Ezt úgy sikerülhet elérnie a használónak, hogy konkrét szerveket és testrészeket ültet be magának az ellopni kívánt Kekkei Genkai testéből, így komoly testmódosításokra is szüksége van. A jutsu annak a metódusát írja le, hogy hogyan lehet ezt a módszert halál nélkül véghez vinni, továbbá, hogy miféle chakrahasználati módszerekben kell gyakorlatnak lenni annak érdekében, hogy a technikát tökéletesen kivitelezni tudják.
Ám a jutsu egészen odáig nem lehet teljes, amíg a használó el nem végez egy bonyolult és sok összetevős szertartást, mely rendkívül sok előkészülettel és megszerzendő dologgal jár. Amíg ez nincs meg, addig a beültetéssel elnyelt képességek csak gyengék és hiányosak.
Megjegyzés I.) : A technika elsajátítása után, ha sikerül harcban legyőzni bármilyen különleges, génjeiben hordozott képességgel rendelkező ninját a használónak, akkor a jutsut használva képes lehet arra, hogy beültesse a legyőzött személy darabjait a testébe, ezáltal szert tegyen az egyébként Engedélykötelesnek is nyilváníthatott képességre! Ám a megkötés, hogy maximum B szintű Technikákig lehet az így megszerzett Engedélyköteles ágazatot megtanulni!
Megjegyzés II.) : A technika tökéletes szintje öt (5) különböző tárolót képes létrehozni az emberi testben, - beolvasztott testrészek - ezen tárolókat használva a technikát ismerős képes magába olvasztani Kekkei Genkait, titkos klántechnikát, speciális képességet vagy elemet, gyakorlatilag mindent, amit a beolvasztott "tároló" génjei tartalmaznak. A technika tökéletlen használatával, azonban a technikát ismerő személy egyszerre csak három különböző tárolót helyezhet el a testében és azokat is csak alacsonyabb szinten képes használni! Ezeket a képességeket tároló cserével változtathatja! Példa: Valaki rendelkezik három különböző Kekkei Genkaial, de ha magába akar olvasztani egy újat, azt csak a már egyik meglévő helyére teheti be.
II. Szint
A képességek elnyelése még nem minden!
A technikát használni lehet idézések során is, ugyanis  a Kiméra technika ismerője képes lesz szó szerint Kimérákat idézni: Különféle igen erős, és szürreális több különböző fajból összetett hibrideket, kimérákat. Az egyetlen feltétel, hogy több fajjal is szerződésbe álljon, vagy pedig, hogy több idézhető lénnyel álljon szerződésbe. Ilyenkor a megidézni kívánt lényeket kombinálhatja akár akaratuk ellenére is!
Továbbá, a technikával a használó is képes lehet összeolvadni ezekkel a megidézett lényekkel!
Chakraszint: 900
Besorolás: S
ENGEDÉLYKÖTELES!
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Ginoo Yukizaki Szomb. Okt. 22 2022, 02:34

Jó napot!

Nem írtam még ide és most mivel a karakterem első igazán komoly bábját tervezgetem így egy kisebb kérdésözönnel érkeztem. Remélem elnézitek nekem.

Szóval 1.) Ha mechanikailag vagy jutsu segítségével a földbe ásom a bábomat annak a föld alatti mozgatásához és a helyzetének érzékeléséhez kell külön jutsut vagy tanulást írni?


2) Ha az előző kérdésemmel kapcsolatban a mechanika az lenne, hogy a kígyó bábom végén lévő pengét megcsavarnám, mint valamiféle fúró annak a használatához, hogy Ginoo elég gyorsan forgassa kéne tanulást írnom?


3)A Fuuinjutsu: Yoroigui // Pecséttechnika: Páncélfaló használatakor kötelező az egész tárgyat felemésztenem vagy lehet csak kisebb részein, akár ezer kar pecsétjével idézett bábalkatrészekel kivitelezni?


4)A fegyvermanipuláción alapuló jutsuknál leírt tekercsekből idézhető fegyverek elve, hogy működik? Jól értem, hogy nem kötelező megvenni mind a többszáz fegyvert elég csak a nyers chakrát olyan formában elzárni? 

5)Korábban volt szó róla és Kaito-nak mondtátok, hogy igen lehet ezeket a technikákat bábokkal is használni. Ebben az esetben ezek beleszámítanak a karakternél viselhető max tekercsmennyiségbe?

6)Olyan bábot amin van ilyen tekercs elhelyezve lehet ugyan úgy egy másik tekercsbe elzárni az egyszerűbb szállítás szempontjából vagy a kettő bezavar?


7)Szintén fegyvermanipulációs technikáknál található a Gyorai Shin // Torpedó Tűk jutsu. Ha korábban magasabbról senbonvetővel megsorozna valakit, azokon a tűkön Ginoo használhatná ezt a technikát vagy van valami olyan előfeltétele(pld: érintés), amit még el kell előtte végeznie.


8)Közkeletű ninjutsuknál van a kőtűk technika. "Ez a technika a paralizáció egyszerűbb változata. A hatása közel azonos azonban ennél a jutsunál két speciális kunait kell az ellenfél testébe szúrni. A használó chakrája ezeket és az ezekhez csatlakozó drótokon keresztül jut az áldozat testébe. Előnye, hogy nem szükséges akkora koncentráció.
Megkötés: Chakravezető Eszközök"
Ginoo viszont egy bábmester. A kugutsu no jutsu leírása szerint:"Egyfajta alaptechnika, a legtöbb bábhasználó ennek segítségével irányítja bábjait. Az ujjak végéből chakrafonalakat lehet létrehozni bábokhoz, vagy más külső, közeli tárgyakhoz, majd ezekkel marionetthez hasonlóan lehet mozgatni azokat. Egy ujjból maximálisan egy chakrafonál indulhat ki, egy átlagos báb irányításához pedig általában több fonalra is szükség van, főleg ha bonyolultabb mozdulatokat is véghez szeretnénk vinni vele. Chakrafonalak viszonylag gyorsan megalkothatóak és lebonthatóak. Minél messzebbről kívánjuk irányítani bábunkat, annál több chakrára és tapasztalatra lesz szükségünk, továbbá a báb is lassabban reagál ilyenkor. Lebegtetni, reptetni is lehet akár a céltárgyat, illetve ugyanezen chakrafonalak használhatóak olyan technikákhoz is, melyeknél chakrát közvetítő drótra, kötélre lenne szükség, amennyiben ezt a jutsut és az adott technikát is ismerjük." Szóval a kugutsu no jutsuval ki tudnám váltani a a kőtűk technika eszközhasználat megkötését?


9) Pecsétek: Bakemono Fūin no Jutsu // Szörny Pecsételő Technika

A technika segítségével a használó képes a célpontját chakraláncokkal lefogni, aki ezután nem lesz képes mozdulni. Általában arra használják, hogy nagyobb bestiákat fogjanak el vele, de akár emberek elfogására is hasznos.
Chakraszint: 300
Besorolás: B
Használó: Honoka


Nunoshibari no Jutsu // Szövetlekötő Technika

A technikával a használó szorosan egy szövetbe tekeri a célpontját és lepecsételi azt, ami így mozgásképtelen lesz. Ez az Edo Tensei "zombik" megállítására használt technika.
Chakraszint: 300
Besorolás: B
Használó: Maki, Nonota


Ezekkel kapcsolatban érdekelne, hogy a szörnypecsételésnél chakraláncokat kell létrehozni és azokkal lefogni, a szövetlekötőnél pedig egy szövetbe kell betekerni és egy pecsétet elhelyezni az áldozaton. Az előbbinél megérteném, hogy fenn is kell tartani a technikát, de az utóbbi esetben is vagy ott csak a pecsét felrajzolásához és aktiválásához kell chakrát használni. Miután feltettük valakire utána már passzívan rajta marad? Ezen kívül mivel a karakterem rendelkezik bábhasználattal és az összes drót technikával. Képes lehet azokat használni, hogy minél effektívebben távolról elfogjon valakit bábra tekert szövettel?

10) Fuuka Houin // Tökéletes Elzárási Mód. Ezt egy bábra elhelyezve távolról is tudom aktiválni, hogy vele egy az őt, Ginoo-t, esetleg a társait célzó technikát amit a jelenlegi chakramennyiségem enged elzárjak?


Előre is köszönöm a válaszokat. Jelenleg ennyi érdekelne. :3
Ginoo Yukizaki
Ginoo Yukizaki
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 702
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 176 (C)
Erő : 117 (D)
Gyorsaság : 390 (B)
Ügyesség/Reflex : 405 (B)
Pusztakezes Harc : 114 (D)

Tartózkodási hely : Konohakagure


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin (Bábhasználó) / ANBU-tag
Chakraszint: 617

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Csüt. Okt. 27 2022, 10:37

Sakurai Benjiro írta:Sziasztok!

Mint frissen regisztrált, szeretnék érdeklődni néhány dologban. Elsősorban a szerzetes shinobi lét érdekelne - én talán olyan 14-15 év körüli suhancot hoznék -, méghozzá az adott szempontok alapján. Elolvastam a leírásokat a vallásokról, ki mit hogyan követ. Az lenne a kérdésem, hogy mivel részben bőségzavarban szenvedek, azaz nem zártam ki semmit egyelőre, hová lenne beilleszthető a fiam, ha nem kimondottan egy adott gyülekezetben élő, inkább terjesztő létformát vagy letelepült létformát elérő, relatíve a valláson kívüli egyébként szabad gondolkodásmóddal, társadalmi kontaktokat megélő karaktert szeretnék vinni? Elsősorban nem egy minden áron a hadakozás útjára lépő fiatalt szeretnék beilleszteni a Gundan közösségébe, akinek fontosak lehetnek a kontaktok, a társadalmi fejlődés, szintlépés, mégis a hite az első helyen maradhat. Illetve kit kereshetek ezügyben, ha esetleg konkrét kérdéseim merülnének fel a vallásokkal kapcsolatban? 
A választ természetesen előre is köszönöm szépen. Smile

A kérdést Chaten anno már megválaszoltam, de hogy az esetleges további érdeklődőknek is válaszoljak, itt is leírom utólag Very Happy A shinobi vallások nagy része nem igazán ragaszkodik a helyhez kötéshez, így nincs igazán megszabva nekik, hogy nem hagyhatják el templomjaikat. Persze ez teljesen kultúra és vallásfüggő, azonban, ha esetleg valakinek nem tetszene a jelenlegi vallások és szervezetek listája, nyugodtan létrehozhatja saját vallását, de előtte mindenképp keressen fel egy staffot ez ügyben, hogy elképzelései valóban világba illőek-e, ha nagyobb felekezetet akar csinálni. Ilyen térő kérdésekkel engem is fel lehet keresni, de ha már előre megvan a mesélőd, esetleg vele is egyeztethetsz ezügyben.

Shibo írta:A Kiméra Technikával kapcsolatban lennének kérdéseim, amik közül néhányat azt hiszem már feltettem, de nem kaptam rá választ.

A technikát tanulmányozva és tökéletesítve (tehát nem a jelenlegi formájában használva) elérhető lenne, hogy a karakternek emberi kinézete maradjon? Illetve B szintűnél komolyabb technikákat is tudjon használni? (Akár több kérvényt rááldozva)

Ha megvan az Engedély, akkor a "beolvasztandó" részeket külön-külön kell kérvényezni, vagy csak megszerezni?

Az összeolvadás a megidézett lényekkel ideiglenes? Ha igen, mi lesz utána az idézett lénnyel?

+1: Lehet így Sharingant szerezni?

A technika alap szintje nem befolyásolja túlságosan az emberi testet, így képes lehetsz megőrizni az emberi tulajdonságaidat, ha akarod. A második felére pedig egy egyértelmű: Nem. A technika kiköti, hogy nem lehet B szintnél komolyabb technikát elsajátítani vele, de ez már így is nagy engedély, hisz gyakorlatilag több, erőteljes KG-t is képes lehetsz elnyelni, ami valljuk be, nem kispályás dolog. Emiatt korlátozzuk csupán B szintre a technikák szintjét.

Minden beolvasztandó testrészt külön játéktéren meg kell szerezned, de a mesélőd határozza meg, hogy a szükséges részek "feldolgozása" sikeres volt-e vagy sem, így az sem feltétlen garancia, hogyha sikerült megfelelő alapanyagokat összeszednek.


Elviekben igen ideiglenes az összeolvadás, lévén nem tér ki rá a technika, hogy végleges lenne. Szétválasztás után a hibrid ugyanúgy irányításod alatt lesz, mint előtte.


Ha sikerül legyőznöd egy Uchihát ép szemekkel, megpróbálhatod beilleszteni, de erre is ugyanúgy vonatkozik a B szintű megkötéses dolog, így a Sharingan minden olyan dolga, ami B szint fölötti, nem használhatod. Értsd: ha a tulajának Mangekyo Sharinganja is volt, te akkor is legfeljebb 2 tomoe-s szintjével azonos erőben tudod csak használni, hiába erőteljesebb látszólag a szem.

Ginoo Yukizaki írta:Jó napot!

Nem írtam még ide és most mivel a karakterem első igazán komoly bábját tervezgetem így egy kisebb kérdésözönnel érkeztem. Remélem elnézitek nekem.

Szóval 1.) Ha mechanikailag vagy jutsu segítségével a földbe ásom a bábomat annak a föld alatti mozgatásához és a helyzetének érzékeléséhez kell külön jutsut vagy tanulást írni?


2) Ha az előző kérdésemmel kapcsolatban a mechanika az lenne, hogy a kígyó bábom végén lévő pengét megcsavarnám, mint valamiféle fúró annak a használatához, hogy Ginoo elég gyorsan forgassa kéne tanulást írnom?


3)A Fuuinjutsu: Yoroigui // Pecséttechnika: Páncélfaló használatakor kötelező az egész tárgyat felemésztenem vagy lehet csak kisebb részein, akár ezer kar pecsétjével idézett bábalkatrészekel kivitelezni?


4)A fegyvermanipuláción alapuló jutsuknál leírt tekercsekből idézhető fegyverek elve, hogy működik? Jól értem, hogy nem kötelező megvenni mind a többszáz fegyvert elég csak a nyers chakrát olyan formában elzárni? 

5)Korábban volt szó róla és Kaito-nak mondtátok, hogy igen lehet ezeket a technikákat bábokkal is használni. Ebben az esetben ezek beleszámítanak a karakternél viselhető max tekercsmennyiségbe?

6)Olyan bábot amin van ilyen tekercs elhelyezve lehet ugyan úgy egy másik tekercsbe elzárni az egyszerűbb szállítás szempontjából vagy a kettő bezavar?


7)Szintén fegyvermanipulációs technikáknál található a Gyorai Shin // Torpedó Tűk jutsu. Ha korábban magasabbról senbonvetővel megsorozna valakit, azokon a tűkön Ginoo használhatná ezt a technikát vagy van valami olyan előfeltétele(pld: érintés), amit még el kell előtte végeznie.


8)Közkeletű ninjutsuknál van a kőtűk technika. "Ez a technika a paralizáció egyszerűbb változata. A hatása közel azonos azonban ennél a jutsunál két speciális kunait kell az ellenfél testébe szúrni. A használó chakrája ezeket és az ezekhez csatlakozó drótokon keresztül jut az áldozat testébe. Előnye, hogy nem szükséges akkora koncentráció.
Megkötés: Chakravezető Eszközök"
Ginoo viszont egy bábmester. A kugutsu no jutsu leírása szerint:"Egyfajta alaptechnika, a legtöbb bábhasználó ennek segítségével irányítja bábjait. Az ujjak végéből chakrafonalakat lehet létrehozni bábokhoz, vagy más külső, közeli tárgyakhoz, majd ezekkel marionetthez hasonlóan lehet mozgatni azokat. Egy ujjból maximálisan egy chakrafonál indulhat ki, egy átlagos báb irányításához pedig általában több fonalra is szükség van, főleg ha bonyolultabb mozdulatokat is véghez szeretnénk vinni vele. Chakrafonalak viszonylag gyorsan megalkothatóak és lebonthatóak. Minél messzebbről kívánjuk irányítani bábunkat, annál több chakrára és tapasztalatra lesz szükségünk, továbbá a báb is lassabban reagál ilyenkor. Lebegtetni, reptetni is lehet akár a céltárgyat, illetve ugyanezen chakrafonalak használhatóak olyan technikákhoz is, melyeknél chakrát közvetítő drótra, kötélre lenne szükség, amennyiben ezt a jutsut és az adott technikát is ismerjük." Szóval a kugutsu no jutsuval ki tudnám váltani a a kőtűk technika eszközhasználat megkötését?


9) Pecsétek: Bakemono Fūin no Jutsu // Szörny Pecsételő Technika

A technika segítségével a használó képes a célpontját chakraláncokkal lefogni, aki ezután nem lesz képes mozdulni. Általában arra használják, hogy nagyobb bestiákat fogjanak el vele, de akár emberek elfogására is hasznos.
Chakraszint: 300
Besorolás: B
Használó: Honoka


Nunoshibari no Jutsu // Szövetlekötő Technika

A technikával a használó szorosan egy szövetbe tekeri a célpontját és lepecsételi azt, ami így mozgásképtelen lesz. Ez az Edo Tensei "zombik" megállítására használt technika.
Chakraszint: 300
Besorolás: B
Használó: Maki, Nonota


Ezekkel kapcsolatban érdekelne, hogy a szörnypecsételésnél chakraláncokat kell létrehozni és azokkal lefogni, a szövetlekötőnél pedig egy szövetbe kell betekerni és egy pecsétet elhelyezni az áldozaton. Az előbbinél megérteném, hogy fenn is kell tartani a technikát, de az utóbbi esetben is vagy ott csak a pecsét felrajzolásához és aktiválásához kell chakrát használni. Miután feltettük valakire utána már passzívan rajta marad? Ezen kívül mivel a karakterem rendelkezik bábhasználattal és az összes drót technikával. Képes lehet azokat használni, hogy minél effektívebben távolról elfogjon valakit bábra tekert szövettel?

10) Fuuka Houin // Tökéletes Elzárási Mód. Ezt egy bábra elhelyezve távolról is tudom aktiválni, hogy vele egy az őt, Ginoo-t, esetleg a társait célzó technikát amit a jelenlegi chakramennyiségem enged elzárjak?


Előre is köszönöm a válaszokat. Jelenleg ennyi érdekelne. :3

Pfuuu... tit tényleg nem kegyelmeztek nekem Very Happy na mindegy is, kezdjünk bele
1. Elvi szinten, mivel a chakrád kapcsolódik hozzá, tudnod kéne, hogy hol tartózkodik a báb, hisz nem egyszer láttuk, hogy Kankuro is, majdnem vak foltokból mozgatta a bábjait. De alapjáraton is egy átlagos shinobi számítási képességei igen fejlettek, így nagyjábóli behatározással képes lehetsz amúgy is belőni, hol lehet a bábod. De én úgy vélem, hogy képes vagy megmondani, hogy hol a bábod.


2. Ha ez csak egy egyszerű penge, akkor nem lenne képes csak úgy fúróként működni. Persze puha földbe, vagy homokba nagy eséllyel, még képes lehetnél átfurakodni, de nagy eséllyel kőzeten már nem. Ahhoz mindenképp kéne egy technika, ami megerősíti a pengét. Alapjáraton, ha egyfajta motoros szerkezet hajtja, akkor elviekben megoldható a dolog, hogy simán chakrával meghajtod a bábfejet. Manuálisan egyszerűen nem tudnád elég gyorsan forgatni, így mindenképp egy rejtett szerkezet szükséges a dologhoz, ám mivel szerkezetet működtetnél, nem kellene hozzá technika.


3. rajtad áll, hogy mennyi anyagot bontasz le a technika elkészítéséhez, viszont vedd figyelembe, hogy minél kevesebb a beáldozott alapanyag mennyisége, a létrejövő elfogó anyag is annál csekélyebb lesz. Ez a technika tipikus példája valamit, valamiértnek, így rajtad áll, hogy mennyi bábrészt áldozol be a célpont elfogására.


4. Hehe... sajnos nem úszod meg. Az adott technika ág, lényegében a Pecsételő technika egy harcban használható verziója. Lényegében minden egyes kilőtt fegyvert, minden egyes kilőtt kunait egyesével meg kell venned és materiálisan rendelkezned kell vele, melyet aztán elpecsételsz a pecsétbe. A technika legrosszabb része, az eltakarítás... most képzeld el, hogy ellősz 500+ fegyvert, aztán ezeket mind utána össze kell szedni és elzárni újra. Very Happy


5. Ha bábokat nem pecsételed le, akkor elvi keretek közt nem. A játékosok nyomán is csak azért van korlátozva, mivel irreális lenne 100+ tekerccsel rohangálva. Azonban ha a karakter pl visel a hátán egy emberi bábot, vedd figyelembe, hogy ott például, már nem tud nagy tekercset hordani. Illetve azért nem hordhatsz pecsételt bábba pecsétet, mivel pecsétet nem pecsételhetsz le... hm... túl sokat használtam a pecsét szót... remélem nem pecsételi meg ez az írásom komolyságát...


6. Mint ahogy feljebb is kitértem rá akarva-akaratlanul Very Happy Nem nem lehet. Ha rendelkezik valamilyen pecséttel, sajnos nem zárhatod már el egy másikba.


7. Ha kislövés előtt előkészülsz a technikára, akkor lehetséges ez a kombináció persze, hisz a tűz így is közvetetten, de interakcióba léphetnek a chakráddal.


8. Elvi szinten, míg a chakrafonalakat a célponthoz kötöd és belé fecskendezed a chakrádat, úgy elvi szinten, igen lehetséges.


9. Minden pecsét passzív technika azután már, hogy létre lett hozva, így igen, a pecsét létrehozásához kell csak chakra. Illetve a bábod köré használva a Szövetlekötő Technika nem működik, hisz az a bábodat fogja le, nem az áldozatot. A technika lényegébe gúzsba köti a célszemélyt és a pecsét megakadályozza, hogy a szövet szétbomoljon. De ha ezt a technikát a bábod köré fonod körbe, a bábodon belül a célszemély ugyanúgy tud mozogni. De alapjáraton a szövetet, ha szeretnéd tovább erősítheted egyéb módokon is, ha úgy szeretnéd, ez nem feltétlen kötelező.

10. Lehetségesnek lehetséges, de ha a bábod tönkre megy és a pecsét megtörik, a lepecsételt technika elszabadul. Illetve fedd figyelembe, hogy ez a technika egy lassú folyamat, mely egy gyorsan közeledő technika esetében nem működik.


Remélem mindenki számára kielégítő válaszokat tudtam adni.
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Shibo Kedd Dec. 20 2022, 12:12

Nem terveztem róla kérdést feltenni, de mégiscsak játékbeli javak átadásáról van szó..

Shiboval elég sok pénzem felgyülemlett (pedig még bordélyban is járt >.>), ezért arra gondoltam, hogy nyitok egy új témát, ahova játékosi versenyeket lehetne hirdetni (szigorúan csak olyat, ami belefér a karakterek életébe és mások is csak ilyen feltételek mellett jelentkezhetnének).
Konkrétan itt arról lenne szó, hogy mivel Shibo "civilben" "író", meghirdetne egy novellapályázatot, amire karakterek (csak és szigorúan a karaktereik stílusában) megírhatnának egy pályaművet, amiért Shibo jutalmat kínál fel. (Természetesen a zsűri is maga a karakter lenne.) A Staff ezt mennyire tudná támogatni/tolerálni? ^^"
(Megjegyzem, csak az ilyen jellegű versenyek hiánya miatt jutott eszembe >.>

A fegyverforgatási szintezést tervezitek visszahozni/revizionálni?


A hozzászólást Shibo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 06 2023, 16:31-kor.
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Uzumaki Kushina Pént. Jan. 06 2023, 16:11

Kedves Shibo!

A fegyverforgatási leírás és szintezés, sőt, maga az egész koncepció is könnyen lehet, hogy átdolgozásra kerül majd a közeljövőben, de jelenleg több projekt is fut a Ninja Tanács falain belül, amik leírásokat, technikai részeket is érintenek, ezeknek egy szegmense lenne a fegyverforgatás. Jelenleg még nem tudjuk megmondani, hogy mikor, milyen formában fog majd kikerülni.

A versenyre vonatkozó ötleted felkeltette a Ninja Tanács érdeklődését. Annak paramétereit PM-ben tudnánk átbeszélni, így kérlek, írj nekem üzenetet, hogy mik az elképzeléseid.

Köszönettel és további jó játékot,
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Uzumaki Kushina
Adminisztrátor

Elosztható Taijutsu Pontok : Serpenyőnyi


Adatlap
Szint: S
Rang: Háziasszony
Chakraszint: Ostor ez a nő!

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Hétf. Márc. 27 2023, 19:25

Üdv.


Lehet, hogy csak múló szeszély és hirtelen rámtörő unalom szülte az ötletet, de lehet, hogy másnak is segít majd a válasz.

Észrevettem (javítsatok ki, ha tévedek), hogy a régen beharangozott földbirtokos "kaszt" még mindig nem lett kidolgozva. Én most egy földbirtokos fiában gondolkodok, aki természetesen örökös, de még nem rendelkezik semmivel. Az első kérdésem az lenne, hogy ez mennyire engedélyköteles? Őszintén szólva minimum is egy becseréléses/engedélyes multiról lenne szó, úgyhogy a motivációmat majd leírom a megfelelő témába, jöjjön is a többi kérdés: mi a "garancia" a karakter biztonságára? Itt nem plot armorra gondolok, nem is arra, hogy ne lehessen bántani, csupán arra, hogy ha pl. egy játékosnak hirtelen szúrni kezdi a szemét és ki akarja iktatni az egy azonnali cselekedet, amit tulajdonképpen szerintem csak hosszas tervezéssel lehetne játéktéren megelőzni, amire nem igazán van jelenleg lehetőség.
Nem igazán értek a politikához és hasonló dolgokhoz, szóval mennyire lenne fontos utánanézni? Mennyiben tudtok segíteni?
Ha már karakterhalál... Sokkal "törékenyebbek", mint egy ninja (persze tudom, meg kell szervezni a védelmét), szóval mi pótolhatja egy ilyen karakter elvesztését? Elvégre tegyük fel már A szinten is rengeteg időt/energiát ölhetünk bele.

Nem feltétlenül engem érintenek ezek a kérdések, de felmerültek és érdekelnek.
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Yamanaka Inako Vas. Ápr. 23 2023, 20:18

Tud valaki valamit Gedo-ról? Folyamatban van egy független küldetés vele, és a hiányzásokba nem írt. Nem sürgetésből írom, csak jó lenne tudni, hogyan számoljak Inako-val.
Yamanaka Inako
Yamanaka Inako
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 893
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 470 (B)
Erő : 360 (B)
Gyorsaság : 673 (A)
Ügyesség/Reflex : 500 (A)
Pusztakezes Harc : 390 (B)

Tartózkodási hely : Konoha


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 825

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Naito Kenji Vas. Május 07 2023, 06:24

Hoy!

A Köves utakon független küldetés, amit Kagami és Indra mesélnének, lehet tudni, hogy elindul-e vagy sem?
Naito Kenji
Naito Kenji
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 721
Elosztható Taijutsu Pontok : 15

Állóképesség : 500 (A)
Erő : 250 (C)
Gyorsaság : 521 (A)
Ügyesség/Reflex : 450 (B)
Pusztakezes Harc : 250 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure no Sato


Adatlap
Szint: A
Rang: Chuunin
Chakraszint: 686

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Gamabunta Kedd Május 09 2023, 00:44

Osumi Hiroto írta:Üdv.

Lehet, hogy csak múló szeszély és hirtelen rámtörő unalom szülte az ötletet, de lehet, hogy másnak is segít majd a válasz.

Észrevettem (javítsatok ki, ha tévedek), hogy a régen beharangozott földbirtokos "kaszt" még mindig nem lett kidolgozva. Én most egy földbirtokos fiában gondolkodok, aki természetesen örökös, de még nem rendelkezik semmivel. Az első kérdésem az lenne, hogy ez mennyire engedélyköteles? Őszintén szólva minimum is egy becseréléses/engedélyes multiról lenne szó, úgyhogy a motivációmat majd leírom a megfelelő témába, jöjjön is a többi kérdés: mi a "garancia" a karakter biztonságára? Itt nem plot armorra gondolok, nem is arra, hogy ne lehessen bántani, csupán arra, hogy ha pl. egy játékosnak hirtelen szúrni kezdi a szemét és ki akarja iktatni az egy azonnali cselekedet, amit tulajdonképpen szerintem csak hosszas tervezéssel lehetne játéktéren megelőzni, amire nem igazán van jelenleg lehetőség.
Nem igazán értek a politikához és hasonló dolgokhoz, szóval mennyire lenne fontos utánanézni? Mennyiben tudtok segíteni?
Ha már karakterhalál... Sokkal "törékenyebbek", mint egy ninja (persze tudom, meg kell szervezni a védelmét), szóval mi pótolhatja egy ilyen karakter elvesztését? Elvégre tegyük fel már A szinten is rengeteg időt/energiát ölhetünk bele.

Nem feltétlenül engem érintenek ezek a kérdések, de felmerültek és érdekelnek.

Üdv!
Alapjáraton, tudtommal nincs nagyon tervbe mostanság a földbirtokosi karakter indításának a lehetősége, mivel nem volt felé érdeklődés, mikor felmérés volt, azonban nem feltétlen lehetetlen, hogy a jövőben valamikor esetleg újra bekerüljön mint projekt. Azt viszont figyelembe kell venned, hogy ezek a karakterek elég nagy világmozgató döntéseket is tudnak hozni (természetesen, ha olyan hatalmi rendszerben vannak), így ezem karakterek idézőjeles "plotarmorja" elég csekély, bár vegyük figyelembe, hogy egy nagyobb hatalmú földesúrat nem kevés ember véd, még ha ezekből kevés is shinobi. És itt igazából az engedélykötelességre is kitérek itt, mivel azzal egyenes értékben nehezedik a pályázat kérvénye, minél nagyobb hatalmú személyről van szó. Így például egy tanyát birtokló földesúr kérelme nagyon alacsony, míg egy daimyou rokona/maga már nagyon súlyozott. A pótlás kérdése meg amúgy is sajnos nem annyira evidens, mivel ezt rengeteg dolog befolyásolja, így erre nem is igazán térnék ki igazán, mivel nem lehetne kielégítő választ adni ere sajnos. Amúgy meg egy ilyen karakter megtámadása nem kevés munkába telik a másik félnek is, szóval emiatt nem kell aggódni, pláne a "miért ne" alapon indokot nem szoktuk általában elfogadni egy földesúr gyilkolásra.

Yamanaka Inako írta:Tud valaki valamit Gedo-ról? Folyamatban van egy független küldetés vele, és a hiányzásokba nem írt. Nem sürgetésből írom, csak jó lenne tudni, hogyan számoljak Inako-val.

Gedo mostanság magánéleti dolgok miatt, nem mindig elérhető, így szeretnék a nevébe is szíves türelmeteket kérni ez ügyben. 

Naito Kenji írta:Hoy!

A Köves utakon független küldetés, amit Kagami és Indra mesélnének, lehet tudni, hogy elindul-e vagy sem?

Előzőleges egyeztetések után, a kalandot Kagami fogja csak vezetni, viszont az indulásra kis türelmet kérnénk csupán.


Köszönöm a türelmeteket!
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Osumi Hiroto Szer. Júl. 19 2023, 14:12

Még csak elméleti szinten érdekel, de egy Mokuton-használó Jinchuuriki képes lenne megfékezni magát ha elszabadul, vagy akkor már nem lenne képes a mrgfelelő koncentrációra? Elméleti síkon lehetséges? (Mondjuk ha még csak egy farok jött elő)
Osumi Hiroto
Osumi Hiroto
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1081
Elosztható Taijutsu Pontok : 10

Állóképesség : 600 (A)
Erő : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 470 (B)
Gyorsaság : 150 (C) - Súlyok Nélkül: 420 (B)
Ügyesség/Reflex : 550 (A)
Pusztakezes Harc : 541 (A)


Adatlap
Szint: S
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 1054

Vissza az elejére Go down

-= Kérdések =- - Page 11 Empty Re: -= Kérdések =-

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.