Sans folyó

+10
Jaiba Mineo
Shiruba Tsuki
Tobi
Tessei
Rabada Genkou
Sanagi Natsu
Kenshiro Yuu
Takura Hitsu
Kitabatake Hitoshi
Shikoku Naoki
14 posters

6 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Shiruba Tsuki Vas. Okt. 27 2013, 21:42

- Szia Kisi, remélem nem bánod én is. Vagy is neked kell engem is vinni.
Meg simítom a hárpiát majd Mineo utasításainak engedelmeskedve. Persze Kisinek is, hiszen még is csak ő visz el engem a találkozó helyre. Elfoglalom a helyem és várom az újabb csodát. Ez utal is az utazás teljesen elbűvöl. A fellegek közt járunk ahol csak a madarak fordulnak elő. Vagy is a madarak birodalmában.
- Ez fantasztikus..............
Kiabálom hangosan a süvítő szelet lebirkózva hangommal.
Végül lassan meg érkezünk a kiszemelt területre a találkozó helyszínére. Egy kicsit félek, Kenseitöl ezt soha nem vallanám be még Mineonak sem.
- Mond bátyus, ha meg akarlak találni tea országában merre keresselek?
Shiruba Tsuki
Shiruba Tsuki
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 142

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Jaiba Mineo Vas. Okt. 27 2013, 22:32

Furcsa volt, hisz számomra már megszokott volt a repülés. Én is mindig szoktam csodálni a tájat, de én annyiszor repültem már, hogy nem volt benne számomra semmi újdonság. Ellenben Tsukit még mindig elvarázsolta. Azért mennyire más a mostani repülésünk, mint a legelső. Tudom, nem nézhettem hátra, meg volt tiltva nekem. Most meg, mint testvérek repülünk, az egyik barátomhoz, hogy kitanítsa Tsukit. Közben megismerkedtem az apámmal, akit úgy 15-16 éve halottnak hittem. Izgalmas volt ez a pár nap.
Mielőtt felelnék Tsuki kérdésére, jó közel ölök hozzá, szinte a fülébe súgom.
- A Tea Országában? Hmm… Hogy is magyarázzam el. Degarashi kikötővárostól nem messze van egy kis falu az erdőben, mi pedig a falu határában lakunk, már szinte az erdőben, egy kis házikóban. De ha Minamo Jaibát keresed, a helyiek biztos tudni fogják, merre kell menned. Meg amúgy is, Kensei már ismeri a járást, úgyhogy biztosan nem fogtok eltévedni.
Jaiba Mineo
Jaiba Mineo
Játékos Mesélő

Elosztható Taijutsu Pontok : 70

Tartózkodási hely : Tea Országa


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 604

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Shiruba Tsuki Pént. Nov. 22 2013, 22:32

- Kisi, Mineo mi lenne ha repülnénk még egy kicsit?
Majd csak fészkelődokk egy kicsit. van amit kérdezni akarok valahogy...valahogy nem merem. Mi a franc van már velem szégyenlős vagyok Mineo előtt? Ennyire meg bolondított volna, ennyit jelentene ha valakinek testvére van?
- Mineo kérlek vigyél haza. Nem nee ne oda ahol én lakok.... nekem most már két otthonom van. A másik ott van ahol te is vagy bár merre legyen is az.
Nem beszélek többet csak hallgatok csendben. Ennyi elég is, hiszen elmondtam mire vágyok mit szeretnék. Furcsa az egész én vágyok valamire. Nem nem is ez a furcsa, hogy vágyok valamire. Az inkább ahogy viselkedem, és vágyok arra Mineoval élhessek és vele legyek. 
- Majd valahol meg állhatnánk mert venni akarok valamit.
Ha idegenekkel találkozok, még jobban kel vigyáznom. Jobb ha eltakarom a szemeimet is a méltatlanok elöl. Ócska semmire kelő kis selejtek nem érhetnek fel hozzám. Épp ezért nem méltóak még arra sem szemeimet láthassák.
Shiruba Tsuki
Shiruba Tsuki
Játékos


Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 142

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Jaiba Mineo Pént. Nov. 22 2013, 23:42

Már épp a leszállást tervezgettem, amikor Tsuki szólt, hogy ne tegyem.
- Rendben, ha nem szeretnél menni, én nem erőltetem. Annak viszont örülök, hogy velem szeretnél lenni. Nekem is jobb, ha ott vagy mellettem, nem aggódom magam halálra. – ülök le mellé - Akkor a házunkhoz legközelebbi város mellett szállunk le, ha neked megfelel. Ott be tudod szerezni, amire szükséged van, és onnan Kenseinek is tudok üzenni, hogy ne várjon rád.
Közben tovább repültünk, látszódott a tenger, és végül elhagytuk a Szél Országát
- Remélem nem haragszol meg emiatt. – mondtam Tsukira mosolyogva, majd leültem mögé és átöleltem. Jó, hogy mellettem van. Az eszem tudja, hogy így kevésbé lesz jó, de a szívem nagyon örül ennek.
- Boldog vagyok, hogy hazajössz velem, és megismerheted Minamót.
Ekkor ugrott be, hogy én igazából nagy bajba is kerülhetek. Mi van akkor, ha nem jönnek ki egymással? Azt nem szeretném, ha veszekednének, és azt pláne nem, hogy nekem kelljen igazságot tennem, mert akkor egyikőjüket biztos megbántom. Próbáltam kiverni ezt a fejemből, mert felesleges ezen rágódnom, de mindig ott motoszkált.

- Tsuki, remélem, majd jól kijössz Minamóval.
Jaiba Mineo
Jaiba Mineo
Játékos Mesélő

Elosztható Taijutsu Pontok : 70

Tartózkodási hely : Tea Országa


Adatlap
Szint: A
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 604

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Hiroya Szomb. Ápr. 21 2018, 11:54

// Uchiha Madara //

Több napja úton volt már. A kolostorából ideiglenesen száműzött szerzetes utóbbi hónapjai másról sem szóltak, mint a vándorlásról. Nem régiben egy kereskedelmi hajón vállalt munkát, afféle univerzális "mindenesként". Munkája főként abból állt, hogy súrolta a fedélzetet, és pakolta a ládákat, mikor megálltak árut felvenni egy-egy kikötőben, valamint mosogatott a konyhában is, segítve a hajószakácsnak. Egyhangúak és unalmasak voltak a napjai, éjszaka viszont - mikor már mindenki javában aludt - a fedélzeten gyakorolta a harcművészeti formákat. Hiroya nem pénzért dolgozott, hanem csak ételért, valamint azért, hogy majd kitegyék őt egy bizonyos helyen. 
  Ez így is történt. A Szél országában szállt partra a Vasmajom. Ez lesz a vezeklése útjának első kezdete. A sivatagot átszelve jutott el a Sans folyóig. Annak mondjuk már a legkevésbé sem örült, hogy telement a cipője homokkal, ahogyan a nagy melegnek sem. Szerencsére van nála ivóvíz bőven. A folyó partja mentén gyalogolt, hátán a zsákja, kezében a botja. Gyaloglás közben előtörtek belőle az emlékek, a apja megölésétől kezdve a kolostorban töltött évek edzései, és persze az a hírhedt éjszaka, amikor tombolt az a bizonyos démonmajom. Szülőföldjén most is szól szájhagyomány útján ez a rémmese, holott Hiroya már egy ideje nem is tartózkodik a Zöldség Országában. Egy cél lebeg a szeme előtt, a legnagyobb harcművészé szeretne vállni, a tudást keresi. A huzamosabb gyaloglás után, leült az egyik pálmafa alá, ivott egy kicsit, majd lótuszülésbe ült, és csenben meditálni kezdett. Botja maga mellett volt, neki támasztva a fa törzsének, hogy ha netán használnia kellene, akkor azonnal kézközelben legyen.

Hiroya
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 157


Adatlap
Szint: E
Rang: Étel, hústermék
Chakraszint: 0

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Uchiha Madara Kedd Május 22 2018, 12:43

Hiroya - Taneo arénája


A vezeklés sohasem volt épp könnyű. Elsőként biztos nem. S ha valaki a végtelen sivatagot választja bűnhődéseinek jóvátételének helyszínéül, valami olyat cselekedhetett, melyet nehéz lemosni magunkról. A bosszúvágy, a keserűség és az elégtétel számtalan formájában van jelen a világban. Suttogó szavakként, vagy épp nyomot hagyó csapás formájában, de befészkeli magát a tudatba. S ha egyszer bekerült, igen nehéz onnan eltávolítani. 
Hiroya vezeklése megkezdődött hát, méghozzá a Szél országának dűnéi között. Az ifjú talán nem is tudta, merre viszi az út, csupán vándorolt és vándorolt. Nem keresve az élet szépségeit, a megélhetés és a túlélésért dolgozva járta a városokat. Egyetlen cél lebegett előtte. Harcművészetének tudástárát bővíteni, a világ minden pontjából. 
Ám mit is találhat a sivatag közepén egy olyan, aki a tudást keresi? Itt nincsenek nagy városok, nincsenek paloták, sem nagyobb katonai erődítmények, ahol valaki taníthatná esetleg. Csak homok. 
A Sans folyó mentén haladva a fiú mégis rábukkan egy kisebb halászfalura. Az összesen tíz házból álló kis község épp a munkáját végezte. Voltak, akik a hajókon húzták ki épp a hálóba fogott halakat, volt aki ebédet főzött, s voltak, akik a sérült hajókat javították. Szegény kis környéknek tűnt, de mindenképp barátságosnak mondható. Mióta Iwagakure kivonta az utolsó erőit az országból, újból élet töltötte meg az elhagyatott településeket. A falu lakóitól hallhatsz némi pletykát a háborúról, s hogy ha harcolni akarsz, akkor keresd fel az északi térségekben Taneo arénáját. 
Egy kis szobában tölthetted az éjszakát, miután étellel és vízzel töltötted fel saját tartalékaidat. A kiadósnak ugyan nem mondható, de mindenképp jóleső kosztért és a kényelmes ágyért nem várnak el tőled pénzt, csupán, hogy segíts az ácsoknak néhány fadarab odébb rakásában. A hajók oldalaihoz kevesen vannak, így szükségük van a segítségedre.
Taneo arénájáról nem sokat tudhattál meg tőlük, csupán hogy innen ha karavánnal mész, hozzátették, javasolt a karaván használata, ugyanis a sivatagban az idegenek nem sokáig húzzák, akkor az út majdhogynem egy hétbe telik. Innen északnyugati irányba van az ország fővárosa, Sunagakure no Sato, ami csupán három napra van karavánnal. 
Egy karaván indul innen talán tíz kilométerre egyenest a város felé egy napon belül. Ha viszont kerülő úton akarod elérni a várost, mehetsz egyből tovább is, gyalog. Rajtad áll, mivel indulsz neki, amennyiben gyalog indulnál meg, az éjszaka beköszöntéig valamiféle tábort kell verned, ugyanis a sivatag nem vándoroknak való hely. Amennyiben bevárnád a karavánt, így azzal egyszerűbb az éjszakai tábor kialakítása, mint egyedül. 


+10 TJP a várakozásért
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Hiroya Szer. Május 23 2018, 18:02

A meditálás után felállt, kulacsából ivott egy kicsit. Legalább pihent egy kicsit. Ám nem akart sokáig időzni azon a helyen, így tovább folytatta vándorútját. Nagyjából két órányi gyaloglás után rátalált egy igen aprócska halászfalura. Eleinte afféle elhagyatott, és lepukkadt helynek hitte, ám mikor ténylegesen beért a csöppnyi településre látta, hogy igen is zajlik itt az élet. Halat fognak, főznek, csónakot eszkábálnak. Mindenki teszi a dolgát. Ifjú harcművészünk neki is látott érdeklődni, az ügyben, hogy hol van a közelben olyan hely ahol a tudását bővítheti, vagy esetleg megmérettetheti magát. Említették neki a Taneo arénát. Hiroya nem hallott még erről a helyről, de a neve alapján illegális vagy féllegális küzdőveremnek gondolta. Harcolni kell, közönség előtt. Bár ő maga nem konkrétan ilyesmit szeretett volna, ugyanakkor úgy döntött, hogy érdemes megnézni azt a helyet. Hiszen sokféle különböző stílusú és tudású ember ellen küzdhet meg. Ez harci tapasztalat szerzés céljából, kitűnő lehetőség. A falusiak kedvesen elmesélték neki, hogy hogyan juthat el a Taneo arénához. A karavánt tanácsolták hősünknek, ezt a tanácsot ő meg is fogadja. Életében most van először sivatagban, nem bolond ő, hogy továbbra is egyedül bolyongjon a homokdűnék között, a perzselő melegben. Továbbá egy karavánon valamivel kényelmesebb is az utazás, noha még soha sem ült teve hátán. 
Az éjszakát - szerencséjére - az egyik háznál tölthette, szívesen vendégül látták. Pénzt sem kértek tőle, csupán némi segítséget. 
Másnap segített is a hajóácsolással foglalkozó férfiaknak. Noha ő maga nem ért ehhez a mesterséghez, ugyanakkor nem is lesz hálátlan. Hiroya amúgy is az a típus, aki ilyen esetekben inkább ledolgozza a tartozást, minthogy fizessen. Amúgy sincsen sok pénze, anyagilag nem erős a mi harcművészünk. De őt nem is a pénz motiválja. A pár órányi fizikai munka után, hősünk megkérdezte az egyik férfit.
- Kérem tudna mesélni nekem erről a Taneo arénájáról? Miféle hely az pontosabban? - kérdezi Hiroya, hiszen nem árt, ha tud egy-két plusz információt a helyről. Amennyiben megkapná a választ, megvárná a karavánt, és el is indulna velük.

Hiroya
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 157


Adatlap
Szint: E
Rang: Étel, hústermék
Chakraszint: 0

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Uchiha Madara Kedd Május 29 2018, 01:10

Az aprócska falu lakosai rendkívül hálásak voltak a munkásságodért. Vidám arcú embereket láttál, akik a háború sújtotta országból kényszerültek elmenekülni, voltak, akik börtönben ültek mindez idáig. Most mégis a remény fényét látod az emberek szemében. Hogy ismét hazatérhetnek, s mindent, amit Iwagakure lerombolt ebben az országban, azt most újra felépítsék. Ez a remény csillogott a szemében a falu minden lakosának.
- Hát fiam, én csupán annyit hallottam egy konohai telepen - kezd bele egy idősebb férfi, az ebédszünetben - hogy van valami Taneo nevű fickó, akinek van valami pöpec kis kastélya vagy mifenéje. Asz mongyá' ez a Taneo versenyeket szokott tartani, valami bunyós versenyeket. A levélfalusi nő említette, hogy annak a testvére elment egyszer, s jól megverve ért haza. Elmászott ide mihozzánk csak azért, hogy elverjék a hátsóját. Háhá - nevetett fel a jókedélyű lakos. 
Ugyan nem tudod, mennyire lehet valós egy menekülttáborban hallott hír, egy olyan embertől, akinek az akcentusára pár pohár szaké már rásegített. Megtehette, idősebb volt, így a nehezebb munkából nem igazán tudta kivenni a részét. 
A munkát elvégeztétek, ebédet, illetve két napra való élelmet és vizet kaptál a falusiaktól. Ha jól beosztod, kitarthat Sunagakureig. Hátad mögött hagytad a kis falucskát, s útnak indultál a folyó mentén, hogy elérd a karaván indulási pontját. Utadat nem zavarta meg semmi, csupán a távolban láttál néhány embert hasonló irányba sétálni. Ugyan nem igazán vehetted ki a formájukból a szándékukat, de valószínűleg ők is láttak téged, ennek ellenére nem tettek semmiféle támadásra utaló megmozdulást.
Elérve a falusiak által megadott helyet, egy kisebb pálmafás oázisra bukkantál a dűnék között. Alig egy tucatnyi ember lehetett, javarészt civilek. Az oázison kereskedőbódék és sátrak sorakoztak egymás mellett. Leginkább élelmiszer, italok, dohányárú és némi shinobi fegyver volt a kínálat. Áraikban olcsónak számított, bár ez szubjektív egy olyannak, aki nem erről a földrészről származik. Párszáz ryoért kaphattál élelmet és vizet, ha vásárolni akartál. 
Az összesen hat kereskedősátrak előtt egy nagyobb várakozórész volt kialakítva. Néhány sunagakurei fejpántot viselő shinobi is jelen volt, akik az oázis, mint karaván csomópont, biztonságára ügyeltek. 
Meg is érkezett a megadott időben az élőállattal vontatott kocsisor. Leginkább tevékkel és nagyobb testű állatokkal volt az összesen nyolc kocsiból álló vonatszerű karaván szállítva. A kocsik egy része fedett volt, míg a többi tetején ponyvák voltak felfeszítve. A kocsikra hat-hat ember fért el. A "kabinok" fele üres volt, nem volt zsúfoltságig tele szerencsédre, így le tudtál ülni.
...
Este volt már, a Hold magasan járt. Hűvös volt. A kocsikat úgy állították be, hogy azok felfogják a szelet, s egy nagyobb farakás, meleget adó lángjait vették körbe. Sokan szálltak le a kocsikról, s ültek a homokba a tűz köré, míg voltak, akik a helyükön maradtak. Ugyan nem volt hivatalosan megszabva étkezési idő, mégis többen csak most vették elő a magukkal hozott élelmeket, s kezdték meg a vacsorájukat. Majd legtöbbjüket elnyomta az álom. A karavánt vezető férfi és segédlete váltják egymást az éjszakai őrségben, így éjszaka mindenki nyugodtan aludhatott. Vagy mégsem? 
Egy férfi kiáltására ébrednél fel, már ha elnyom az álom. 
- Bazdmeg, valami megcsípett! - rohant a tűz körül a fickó, több embert is felriasztva ezzel. A fickó el akarta érni a hátán érzett fájdalmat, ám nem érte el. Az egyik civil rohant közelebb, s miután lecsillapította a férfit, megvizsgálta a csípést. A civil elmondása szerint orvos, s ha a számításai nem csalnak, skorpió marta meg a férfit. Valószínűleg a homokból mászott elő, s csapott le arra, aki a homokban vert sátrat, s nem maradt a kocsin. Ekkor egy másik férfi is felugrott, akinek a lábát csípte meg a homokban valami. A két férfi perceken belül meghalt.
Pánik tört ki az éjszaka közepén, így arra a döntésre jutottak a vezetők, hogy ha nem is nagy utat, erről a helyről továbbmennek. Hátrahagyva a tüzet, s néhány sátrat, röpke negyed órán belül el is indult, neki a hideg éjszakának...
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Hiroya Szomb. Jún. 09 2018, 20:25

Hiroya végighallgatta az idős férfit. Az elmesélés alapján, afféle gazdag ficsúrnak tudná elképzelni ezt a Taneot. Ez a férfi pedig kedvtelésből bunyós versenyeket rendez. Alapvetően a szerzetesek által belé nevelt tanítások és normák szerint, vándoruknak nem lenne helyes kérkednie az erejével és harcművészeti tudásával, az efféle illegális küzdővermekben. Viszont tudja, hogy ez tapasztalatszerzés szempontjából kitűnő lehetőség. Hősünknek a legfőbb célja, hogy ismertté tegye az általa alapított stílust, és ha kell minden lehetőséget megragad ehhez. Legyen az elismert híres dojo-ban vívott mester elleni harc, vagy egy alvilági küzdőveremben történő bunyó egy ismeretlen fickó ellen. Most már elhatározta bárhogy is legyen, bejut abba az arénába. A Vasmajom ott is be fog mutatkozni. 
A falusiak nagyon kedvesek voltak vele, mert még némi élelmet is adtak neki az útra. Harcművészünk pedig be is várta a karavánt, majd el is indult azzal. Egyenesen Sunagakure-ba mennek. Halott már erről a shinobifaluról. Hiroya nem kedveli a nindzsákat, de most ezt az unszimpátiáját is félre teszi, mert neki aztán mindegy, hogy hol lesz a viadal. A karavánon történő utazás a sivatagban neki újdonság. Szerencséje volt, hogy nem volt nagy zsúfoltság a kocsikban. Azonban a meleggel még így is akadtak gondjai. A kolostor hegyeiben azért ennél kellemesebb volt a klíma, és persze jócskán dúsabb is volt a növényzet. De hát ez van, hisz elvégre sivatagban vannak. Maga az utazás, unalmasan telt el. A ponyvával fedett kocsi tetején nézte az egyhangú homoktengert. Akárhogy is végződik majd a Taneo arénában a viadal, az biztos hogy utána elhagyja a Szél Országát. A sivatag az nem az ő terepe. 
Mikor beesteledett és megálltak táborozni, egykori szerzetesünk szépen csöndben a kocsi tetején ülve meditált. Az éjszaka már jócskán hidegebb volt. A békés meditálást a férfi kiáltása zavarta meg. Ő maga is felriadva leugrott a kocsiról.
- Mi az, mi történt? -*kérdezi a hozzá legközelebb álló személyt, hogy tájékozódjon. Később aztán kiderült, hogy két embert megmart a skorpió, akik meg is halltak. Hiroyat tanították gyógyfőzet elkészítésére és alapvető gyógyításokra a kolostorban, ám ahonnan ő származik, ott skorpiók nem élnek, így nem is tudja, hogy mit is kellene csinálnia. 
~Még szerencse, hogy a szekéren maradtam. Ma is tanultam valamit. Földön senki se aludjon a sivatagban.~ gondolja magában, és örül, hogy neki nem esett semmi baja. Ezt követően a vezetők, úgy döntenek, hogy elhagyják a táborhelyet és folytatják tovább az utat. Hősünk továbbra is a szekéren marad. Próbál egy keveset aludni utazás közben.

Hiroya
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 157


Adatlap
Szint: E
Rang: Étel, hústermék
Chakraszint: 0

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Uchiha Madara Hétf. Jún. 11 2018, 22:59

Az éjszaka közepén felordító férfi nem húzta sokáig. Az orvos hátrébb állt, amikor a férfi rémisztő tekintettel közeledett felé, szinte megparancsolva az azonnali elsősegélyt. Az orvos hiába mentegetőzött, hogy nincsenek nála azon eszközei, ahol egy ismeretlen állat mérgét kell eltávolítani. Civil létére úgymond alapvető tudással rendelkezett csupán, azonban a férfi hevessége nem könnyítette meg a helyzetet. Mire a dokinak sikerült lenyugtatnia a férfit, beállt a halál állapota, ahogy a méreg elérte az agyát, s végleg végzett vele. Erre a másik delikvens még hevesebben kezdte letámadni az orvost. Ő a doktor előtt rogyott térdre, és dőlt el a homokban.
A férfi, akit megkérdeztél, annyit felelt.
- Valamelyik barom a homokban akart aludni. Ez nem a máltai szeretetszolgálat, inkább egy nagyobb társaság, akik közösen élik túl a sivatagi veszélyeket, mintsem egyedül. Nincs ellátva a karaván orvosokkal,még az is szerencse, hogy legalább valaki konyít hozzá a jelenlévők közül. Nem is kell nekik, nem az a feladatuk, hogy egyben leszállítsanak mindenkit. Hiszen azt se tudják, kik vagyunk. Vannak közöttünk civilek és shinobik. Polgáremberek és bűnözők. Itt mégis a közösség részeit alkotjuk, mert több embert kevesebbszer támadnak meg
Miközben a karaván továbbhaladt az éjszakában, a férfi, amennyiben érdekel, mesél neked a sivatagról.
- Te nem idevalósi vagy. Nincs kikoptatva a homoktól a hajad meg a szemöldököd. A Szél országa nem egy túravidék. Itt ha nem ismered a sivatagot, akkor megdöglesz, ez ilyen egyszerű. Nappal a kibírhatatlan meleg, éjjel pedig a csontrázó hideg...meg a vadállatok, banditák, sivatagi démonok... Veszélyes hely a sivatag. Mégis ez a mi otthonunk. Minket ide köt a szívünk. Miért vagy itt? Letelepedni jöttél, vagy csak átutazóban? Ha egy kicsit korábban jössz, nem beszélgethetnénk most. Nemrég kaptuk vissza a szabadságunkat. Mi is most tartunk éppen, hogy felépíthessük újra, amit azok a buzi iwagakureiek leromboltak. Fú de rühellem őket. Koptatná ki az összes szemét a homok. Bocs, kölyök, elragadtattam magam
Amennyiben beszélsz neki a zarándok utadról, a templomról, így folytatná.
- Nem vagy kicsit fiatal ehhez az úthoz? Ugyan én magam nem konyítok sokat az efféle neveltetéshez, nem igazán jártam templomokban, s nem papok neveltek, hanem a szüleim, de...nem gondolod, hogy kissé túlságosan is szigorúak? Vagy nem is tudom...ez velejárója a harcművészetnek? Mi a bajuk a papoknak a majommal? - mosolyodik el, hangjából tudhatod, egyáltalán nem rossz indulatból mondja, hanem érdekli a te kultúrád, és a stílusod. Sajnálatos módon nem ő lesz, aki elvezet majd Taneo arénájába, elvégre azt sem tudja, hogy a harcművészetet tanítják vagy született adottság. Azonban érdeklődő, s roppant barátságos figura. Egy férfi, aki egyszerű földműves létére, egyszerűen látja a világot. Talán jobb elfoglaltság a vele való beszélgetés, mintsem a néma utazás. 


Az utadat megírhatod odáig, hogy Sunagakure hatalmas falai felbukkannak a post végén a távolban, de még el nem éritek. Másfél nap eseménytelen utazását, s a férfival való beszélgetést, a kérdéseid szeretném olvasni, melyben bátran mesélhetsz a Vasmajom név kiérdemléséről, a kung fu és a saját stílusodról.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Hiroya Csüt. Jún. 21 2018, 18:26

Figyelmesen hallgatta az öreg beszédét. Igyekezte megrágni a szavait. Bizony itt a sivatagban, hősünk az aki újfiúnak számít. A Zöldség Országa, teljesen más, nem csak az éghajlatot és a földrajzi dolgokat illetően, hanem társadalmilag is. Ott nem igazán vannak jelen shinobik, legfeljebb csak akkor ha időszakosan pár vándornindzsa betér az országba, átutazóként. Mikor az iwagakureieket hozza szóba az öreg, meghallgatja ám álláspontot nem tud foglalni. Nem ismeri a Föld Országát és annak lakóit, ahogyan igazából még a Szél Országát sem. A shinobikat alapjáraton sem kedveli, mint autentikus harcművész, elítéli a harcmodorukat. 
- Rólam annyit, hogy ideiglenesen száműztek a kolostorból. Az utazásaim a vezeklésről szólnak. Az általam kifejlesztett stílust szeretném demonstrálni, és megismertetni a világgal. Be akarom bizonyítani az egykori mestereimnek, hogy nem tévedtem. Bár elsősorban magamnak szeretnék bizonyítani. Hosszú és nehéz utat választottam magamnak. De véghez viszem! El akarom érni a kung-fu legmagasabb szintjét. Ahány helyre utazok, annyi helyen fogok harcolni. Ha kell végig küzdöm a világot is. Alapvetően nem is magamnak akarok hírnevet, egyszerűen csak megtaláltam az életcélomat. A Majom Stílus egy élet munkája lesz. Mikor majd elérem azt a tudás szintet és kort, akkor alapítok egy saját templomot és tanítani fogom a stílust. De addig még sok harcot kell megvívnom. Ugye egy harci stílus hatékonyságát, megvívott harcokkal lehet bizonyítani a legjobban. Pár dojo vezetőjével már megküzdöttem, többeket le is győztem, de ez még kevés. Öreg, ha majd egyszer meghallja valahol ezt a szót, hogy "Vasmajom" - ekkor magára mutat - emlékezzen vissza erre a beszélgetésünkre. -meséli Hiroya, hosszasan. Ennyit még soha senkinek sem beszélt a céljairól. Ez a társalgás jót tett neki, egyrészt mert nem unatkozott a hosszú és unalmas úton, másrészt valamennyi időre meg is feledkezett a sivatag sajátos kellemetlenségeiről. Alig várja már Taneo arénáját. Kíváncsi arra, hogy vajon milyen ellenfelekkel kell szembenéznie. Az út maradék részében igyekezett pihenni, hiszen szüksége lesz az erejére. 
Másnap reggel az út ugyanúgy folytatódik. Pokoli a forróság és a szárazság. Némi idő elteltével, hamarosan megpillantja Sunagakure no Sato falait. Meg is szemléli azt. Életében most lát először shinobifalut. Normál esetben be sem tenné ide a lábát, ám az aréna a falakon belül található, bent a faluban.

Hiroya
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 157


Adatlap
Szint: E
Rang: Étel, hústermék
Chakraszint: 0

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Uchiha Madara Szomb. Jún. 23 2018, 01:19

A sivatag végtelennek tűnő dűnéin már több, mint egy napja haladtatok. Alig álltatok meg, akkor is inkább csak az állatok pihentek, A városhoz már elég közel voltatok, így banditatámadástól nem nagyon kellett tartanotok. Utad során az idegen férfivel elég sokat beszéltél mind a te, mint az ő múltjáról. Sokat ismert meg rólad az egyszerűbb földműves, ám leginkább azt, hogy a szerzetesek fura emberek. 
- Hát kölyök...talán ha kicsit látod a világot a falakon kívül, akkor vagy elszörnyedsz a világban, vagy megtalálod a szépségét, s lehet, nem is akarsz visszamenni oda. Majd elválik. Nézd! Az ott már Sunagakure no Sato falai. 
A tájon megjelent a gigászi méretű hegyoldal, melynek fala simára volt dolgozva. A teteje szinte a felhőkig ért, s hatalmas árnyékot vetett a dűnékre. Később délutánra járt az idő, mikor elértétek a falat. Az óriási hegyvonalon egy szűkös járat volt vájva. A város bejárata előtt sunagakurei jouninok és chunninok állomásoztak, s elkérték a karaván összes utazójának a papírjait. Nem engedtek be senkit, aki nem tudta igazolni magát. Ugyan a vándorokkal mintha keményebben bántak volna, de végül az egész karaván áthaladhatott. Kisebb kíséret vezetett át titeket a sötét folyosón, s mikor a végére értetek, a Nap besütő fénye teljes mértékben elvakított titeket. 
Mikor a kép tisztulni kezdett, megelevenedett a Szél országának fővárosa, Sunagakure no Sato. Ugyan nem ragyogott régi pompájában, már ha ennek a városnak valaha is volt olyanja, látszott, hogy alapos felújítás alatt áll. A városba visszaérkező lakók őrjöngtek, volt aki sírt a boldogságtól. Hazatértek. Számos ember ugrott le a kocsikról, s futott a volt házának romjaihoz, vagy becsatlakoztak, ledobott ruhákkal és táskákkal, az építők közé, s máris a kezükbe véve a munkát kezdték el elősegíteni a város rekonstruálását. 
A városban lévő lehetőségeid:
Elmehetsz enni egy jót, az éttermek java része megnyílt, elvégre a dolgozóknak is kell enniük, így azokból szabadon választhatsz. Sunagakureban jó szakácsok vannak, biztos találsz valami kedvedre valót, s a hosszú út után végre ehetsz valamit. Lehetőséged van inni is a helyi ivókban, elvégre a munkásoknak inni is kell valamit. S ugye tudjuk, hogy a tégla és a feles közül melyik elengedhetetlen egy épülethez. 
Aludhatsz vagy pihentetheted magad a fürdők valamelyikében, esetleg egy csöndes szobát bérelni, s kialudni az elmúlt hetek fáradtságát. Javasolt az első három hely meglátogatása, mert egy éhes és szomjas, fáradt harcos sebezhető. Jobban teszed, ha a nap további részét ezen helyeken töltöd el.
Másnap felkeresheted a város dojoit, találsz is egy párat, ám leginkább az akadémiások, és a genninek edzőterepének lett kialakítva. Egyetlen helyről hallottál, a város északi szekciójában, ahol kézitusákat vívnak shinobik és civilek egyaránt. Érdemes lehet elmenni oda.


A postodban a dojoig való eljutást szeretném olvasni. A nap bármelyik részén eljuthatsz oda. A város északi része lakottabb, sűrűbben épült házsorokkal volt tele. Itt volt a legtöbb romos épület. Taneo arénája nem a városban van, hanem még néhány napnyi járóföldre onnan, a város lakói nem igazán ismerik a hely nevét, a dojo talán választ adhat.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Hiroya Kedd Jún. 26 2018, 19:23

Megérkeztek Sunagakure no Sato-ba, a hatalmas falak előtt a városőrséghez tartozó shinobik ellenőriztek mindenkit. Bár az ellenőrzés szigorúnak volt mondható, ugyanakkor egykori szerzetesünknek nem okozott kellemetlenséget. Mindenféle ellenállás nélkül hagyta, hogy lebonyolítsák a dolgot. Mivel nem régiben ostromolták a várost így teljesen érthető a szigorúbb ellenőrzés. Mikor már ténylegesen belépett a városba körülnézett, mi tagadás jelen állapotok szerint valóban nem ragyogott teljes - egykori - pompájában a nindzsafalu. De ez nem is érdekelte különösebben Hiroyát, ő nem városnéző kirándulásra jött, neki Sunagakure nem több mint egy ideiglenes állomás, a célja elérése érdekében. Illendően elbúcsúzott az idős úrtól, akivel az úton sokat beszélgetett. Még mielőtt nekiállt volna nyomozni, az ügyben, hogy merre található az a bizonyos Taneo aréna, úgy döntött, hogy nem ártana előbb harapni valamit. A karavánúton szinte alig-alig evett valamit, legyengülten és éhesen pedig, nem lehet harcolni, de még csak edzeni sem. Ugyan sok pénze nem volt, ennek ellenére végig járt pár utcát és talált egy kis vendéglőt. Az egyik üres asztalnál helyet foglalt, először csak egy teát kért, utána nézegette az étlapot. Sült sertés, rizzsel és párolt zöldséggel, ezt kérte. Viszonylag olcsó, ám mégis laktató étel. Anno a kolostorban, csak kéthetente egyszer ettek húst, tehát mondhatni, hogy többnyire vegetáriánus ételeket evett hősünk, mikor még szerzetes volt. De mivel már nem az, azóta gyakrabban is eszik húsételeket. Miközben magányosan étkezett, azon gondolkodott, hogy hogyan készüljön fel a harcra, milyen edzésterv szerint készüljön. Ám arra a következtetésre jutott, hogy talán jobb lenne pihenni, hiszen a hosszú utazásait még nem pihente ki. Szinte mindig vagy szekéren, vagy gyalog, vagy hajón, de folyton folyvást úton volt. A sivatagi éghajlat, amúgy is betett neki. Az étkezés után, tovább bolyongott a városban. El is haladott egy fürdőház előtt. Bizony nem ártana már megfürödnie, egyrészt mert már vagy 2-3 napja nem fürdött (sivatagba ugye nem könnyű), elég csapzottan is néz ki, valamint ez is egyfajta pihenés. Be is lépett a fürdőbe, ott nagyjából 3 órán keresztül áztatta magát. A kiadós fürdés után, érdeklődött az utcán, hogy merre talál egy borbélyműhelyt. Egy ideje már, nem volt leborotválva a feje, és az arcán sem ápolt szakáll volt, hanem inkább rőzse. Kócos haja is úgy állt, mint a szénakazal, csupán azért nem látszódott, mert folyton fejkendőt vagy turbánt viselt. Szerencsétlen borbély - nem keveset bosszankodva - meg is szenvedett hősünkkel, de azért meg lett a végeredmény, tökéletesen sima, kopasz fej és sima arc. Hiroya kénytelen volt borravalót is adni a mesternek. Mi tagadás, ő mindig is a borbélyok réme volt, ilyen téren. 
Hősünk végre, inkább hasonlít emberre, mint majomra. Most, hogy rendbe tette/tetette magát, tovább sétált a faluban. Útközben megállt egy buddhista templomnál, oda betért, a szobor előtt meghajolt és meggyújtott egy füstölőt is. Utána a templom kertjébe leült egy fa alá meditálni, hosszasan meditált, rákészült a leendő megmérettetésre, egyenlőre csak szellemileg. Mire ezzel végzett, beesteledett, úgy döntött, hogy nem tér be egy fogadóba. Minek költse erre is azt az amúgy is kevéske pénzét? Kint is jó idő van. Elaludt a fa alatt.
Másnap reggel, egy kis gimnasztikával és nyújtással kezdte a napot. Ezt követően a városban bolyongva érdeklődött, hogy hol található a Taneo aréna, ám senki sem tudta. Azonban elmondták neki, hogy találhatóak a dojo-k. Utcáról utcára járt mire talált egyet. A dojo udvarába lépett, illendően meghajolt, majd mindjárt közeledett is az előtte pár méterrel arrébb magányosan gyakorló fiatal férfihoz, aki éppen a formagyakorlatokat űzte energikusan. Talán karate lehetett. Mikor amaz abbahagyta a gyakorlást, megszólította.
- Üdv! Elnézést a zavarásért, nem idevalósi vagyok és egy bizonyos helyet keresek. Az utcán a járókelők azt mondták, hogy talán a dojo-kban edző emberek ismerhetik ezt a helyet. A Taneo arénáját keresem. Esetleg meg tudod mondani, hogy merre találom? -kérdezte a férfit.

Hiroya
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 157


Adatlap
Szint: E
Rang: Étel, hústermék
Chakraszint: 0

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Uchiha Madara Szomb. Jún. 30 2018, 23:43

Az evés, a pihenés és az alvás meghozta gyümölcsét. Ugyan a fa alatt korántsem volt az a pihepuha ágy, szerzetes létedre megtanultad már a nélkülözést. A templom fájának tövében nem rontottak rád a helyi szerzetesek, hagyták, hogy elmélyedhess gondolataidban. Az éjszaka jóval kibírhatóbb volt a hatalmas sziklafallal körbevett városban, mint a nyílt sivatagban. Ugyan hideg volt, s a bogarak is előkerültek a föld mélyéről, álmodat semmi sem zavarhatta meg. 
A reggeli gimnasztikának hála könnyedén nyújthattad ki minden elfáradt izmodat, s újult erővel vághattál neki a városnak. Miután a gyomrod és a külsőd megkapta a szükséges törődéseket már tegnap, mivel is foglalkozhatnál egész nap, mint a bizonyos aréna felkutatásával. Néhány információt szerezhettél a városlakóktól, ugyan nem Taneo arénájáról, hanem az itteni Dojok helyéről. Fel is kerested az egyiket, s miután beléptél, találtál egy magányosan edző alakot. Megadtad a tiszteletet, ám a férfi nem fordult feléd, s a kérdésedre sem válaszolt. Úgy tűnt, teljes transzban volt, koncentrált. Nem zavarhatta meg őt semmi. 
Amennyiben megvárod a gyakorlat végét, tapsot hallasz a terem, árnyékba burkolt része felől. A férfi meghajol, s csak ezután fordul feléd. 
- Üdvözletem, miben segíthetek? - teszi fel udvarias hangnemben a férfi kérdését. Ha megismétled a kérdésed, a férfi csupán elmosolyodna.
- Sajnos én ebben az ügyben nem tudok segíteni. Mokate mester azonban talán ismerheti.
Ám a férfi még be sem fejezhette a mondandóját, egy mély, zavart hang szól onnan, ahonnan még az előbb tapsot hallhattál. 
- Hük...Még, hogy...Tanyeo...hük...Atthóól...fügh, hogy ki kheres...hük...shiii - dadogja a két lábán alig álló férfi, aki kilépett a sötétségből. Magas, nagyon magas alak. Harmincas éveiben járhatott, hosszas fekete haja és szakálla volt, előbbi lófarokban hátrafogva. Derekán egy hátrahajló kimonó hevert, ezzel megmutatva a kidolgozott felsőtestét. Izmos volt, látszott rajta az évtizedes munka. A férfi megvárja, hogy bemutatkozz, majd megrázta a fejét, s folytatta.
- Taneo arénájába nem léphet be holmi jöttment csavargó...csak a nagy...hük...mesterek léphetnek be oda. Olyan, aki...hük...rendelkezik néhány dojo övével. Neked van öved...hük....fiú?
Mokate mosolyog, talán a helyzet hozta így, talán az alkohol, majd a mosoly után elfordul, s visszatér a sötétségbe. A sziluettjét láthatod, ahogy helyet foglal a dojo végében lévő tárgyon, majd mintha meditálni kezdene. 
Kihívhatod a dojo vezetőjét, hogy elnyerhesd az övét, vagy továbbmehetsz egy másik dojoba. 


Ide jöhet a következő postod. A fürdésért, a fodrászkofásért és az étkezésért vonj le az adatlapodról 420 Ryot.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Sans folyó - Page 6 Empty Re: Sans folyó

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.