Határvidék

+31
Shibo
Uchiha Madara
Zawaki Hotaru
Inuzuka Tsume
Hiromi Akio
Pein
Hiyama Takeo
Jaiba Mineo
Shiruba Tsuki
Juurin Kensei
Jiraiya
Daizo Tensei
Tokuno Feng
Kamio Hiraku
Kinshu
Fujishima Hana
Hazukage Kurono
Sai
Doshiri Asuka
Orochimaru (Inaktív)
Djuka Kodomo
Tobi
Tessei
Sanagi Natsu
Hatake Kakashi(Inaktív)
Djuka Daisha
Konan1
Ayabito Kenzan
Yomi Yama
Koreko Rui
Shikoku Naoki
35 posters

10 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Zawaki Hotaru Hétf. Jún. 11 2018, 14:09

//Köszönöm szépen még egyszer, hogy elvállaltad a mesélést! A hosszas késésért pedig elnézést!//


Magányos órák… Hotaru számára ismerős volt, hiszen hazája falai között voltak évek, amiket magányosan élt át. A kunoichi beleborzongott, ahogy visszaemlékezett a korábbi éveire.
Száraz, majd egyre hidegebb szél fújt… a lány bandukolás közben észrevett egy füstöt felfelé szállni. Arra már rájött, hogy ha ott füst van, akkor embernek is kell lennie. De… hirtelen elgondolkozott. Vajon kik lehetnek?
Hotaru az egyik dűnére felmászott, miközben a szandáljába alaposan belement a homok, így megnehezítve a lány dolgát. Mikor felért, egy kisebb karavánt vett észre. A kunoichi úgy döntött, hogy nem hagyja őket figyelmen kívül, hisz nagyon régen beszélgetett emberekkel, bár nemrég beszélt egy sérült iwagakureivel, akit meg is ölt. A karavánnál nem nagyon látott fegyvert, így ő békésen közeledett a karavánhoz.
A lány odaérve a karavánhoz, elővette az övtáskájából a Sunagakure fejpántját, mely ezüstösen csillogott a tűz fényében, és átnyújtotta az embereknek.
- Zawaki Hotaru vagyok, egy sunagakurei genin – mutatkozott be a kunoichi. Az emberek megkínálták étellel és itallal, amit a kunoichi elfogadott. – milyen rendesek vagytok, hálásan köszönöm az ételt és italt! Szolgálatotokra, segítek bármiben, amiben kell!


A kunoichi sok mindenben segített az embereknek, amikben csak tudott. Dolga végeztével letelepedett a tűz köré a többiekkel, és hallgatta a történeteket, ezután ő is mesélt, hogy miket élt át a sivatagban magányosan. Az iwagakurei ninjával való találkozást nem említette, mert azt egyenesen a felettesével akarta megbeszélni. Volt valami, ami miatt össze volt zavarodva, de ezeket a gondolatokat ő félresöpörte. Ezek ráérnek. Megtudta azt is, hogy a város ismét szabad, és a Kazekage visszatért. Megtudta, hogy van egy sunagakurei chuunin is, de ő súlyosan megsebesült.
- Nappal szívesen megvizsgálom Yoshi-sant. Nem vagyok medikus ninja, de értek a növényekhez és az állatokhoz is. – ajánlotta fel a kunoichi a segítségét. – Holnap, ha tovább megyünk, kerítek gyógynövényeket, hogy segítsek ellátni a sérüléseket.


Mao hirtelen felkiáltva a felkavart porfelhőre mutatott, amit Hotaru is nagyon jól látott.
. Cöh, már csak ez hiányzott… először is őrizzük meg a hidegvérünket. Mindenképp segítek, hiszen ez a kötelességem sunagakurei kunoichiként. Először is, bújtassuk el a civileket, és takarjuk le mindent. Van egy ötletem.


Hotaru elővett egy tekercset, és a rajta lévő pecsétet feloldva egy üvegcse jelent meg, ami csordulig volt méreggel. Ha Mao rákérdezne, hogy ez micsoda:
- Királykobra mérge. Az egyik leghalálosabb, perceken belül kínokat él át az áldozat, ha a bőrén landol vagy bejut a szervezetbe a méreg. A tantot és a wakizashit kenem be ezzel a méreggel, és annyi banditát ölök meg, amennyit tudok – magyarázná a tervét a lány, miközben elkezdené bekenni a méreggel a fegyvereit. – mennyire vagy tapasztalt a közelharcban? Tudsz harcolni a katanával?
Ha Mao igennel felelne, akkor Hotaru a katanáját is bekenné méreggel, és átnyújtaná neki.
- Neked annyi a dolgod, hogy fedezz, és ne hagyd, hogy a karaván közelébe menjenek a banditák. A többi az én dolgom. Ne aggódj, az életem árán is meg foglak védeni titeket! – borzolná meg a fiú haját, miközben elmosolyodna. – A terv a következő. Figyeld innen a banditákat, és ha látsz egyet-kettőt erre jönni, próbáld meg megölni vagy megsebesíteni. Én meg előre megyek, és felmérem a helyzetet, és ennek függvényében cselekszem. Van kérdés?


//Sorry, hogy ennyire futotta, bele kell rázódnom ebbe... //

Zawaki Hotaru
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 65

Tartózkodási hely : Sunagakure no sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 303

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Uchiha Madara Szer. Jún. 20 2018, 00:13

Ahogy az esti órákban, mikor csupán a csillagok fénye világított a sötét tájon át, a két shinobi egymásra talált. Mao kedves volt és közlékeny. A családfővé vált ifjú szomorú volt, mikor a múltkor beszéltetek. Szerencsére a végére, mikor elértetek a jelenbe, egy őszinte mosoly húzódott szélesre a fülei között. Aranyos volt.
- Hát...ugyan én magam sem vagyok egy nagy szanitéc, de a sérülése nem méreg okozta, nem tudom, milyen növényed van, ami csonttörésre és belső sérülésekre lehet jó. Nincs jó állapotban, nagyon nincs
A beszélgetést félbeszakította a Mao által észrevett porfelhő. Banditák. Már csak ez kellett. A tábort eltakarni nem igazán volt időtök, szerencsére a kocsik úgy álltak, hogy közrefogják a tábort, s valamilyen szinten a tűz fényét is takarta. Ennek ellenére a porfelhő közeledett, s valószínűleg már észrevették a tábort. 
Mielőtt megindulnál az ismeretlen támadók ellen egymagad, Mao megragadná a kezed, s a szemedbe nézve pontosítaná a tervet.
- Nem tanácsos nekirontanod egymagad. Eltaposnának, mielőtt egyet is levágnál. Inkább ébresszük fel a lakosokat, ne álmukban haljanak meg. A banditák sokan vannak, de nekünk is van még néhány fegyverünk. Ketten nincs esélyünk. Hacsak...van nálad robbanójegyzet? Én sajnos már kifogytam belőlük, de van még néhány kunaiom. Esetleg meg tudjuk törni az első soraikat, akkor talán békén hagynak minket. Ébresszük fel az embereket, és közben dobjunk szét néhány jegyzetes kunait. Nem hagyhatjuk, hogy lemészárolják őket, mert akkor sohasem jutunk haza. Segíts nekem Hotaru.
Amennyiben maradnál a saját tervednél, ajánlatos legalább shinobitudásod alapjait felelevenítened, s olyan technikákhoz nyúlni, melyek elősegíthetik a szinte láthatatlan előrejutást. A meglepetés erejét akarod esetleg használni egyfajta rejtekkel vagy a shinobi adta gyorsaságoddal? A banditák rongyokkal és kendőkkel fedték el testüket, így védekezve a nappal és az éjszaka adta embertelen állapotokkal szemben. Fegyverzetük változó volt, legtöbbjük kezében ívelt, rozsdamarta pengék voltak. Összesen nyolc bandita tartott felétek, ebből ketten tevén vágtatva. Volt, akinél nem láttál elsőre fegyvert. Ők inkább a hátsó sorokban álltak meg. Amennyiben nyíltak támadnál rájuk, a két tevén ülő egyből feléd indulna, hogy állataikkal áttapossanak rajtad, vagy elhaladva melletted sebesítsenek meg. Az elsőt még el tudod kerülni, azonban a másik "lovas" biztosan megsebesít és a földre kényszerít egyetlen vágással, melyet a karodra kapsz.
Ha viszont hallgatsz Maora, és a kocsik körül megindulná egy kisebb körben, akkor az emberek sorra pattannának ki alvóhelyükről. Láthattad rajtuk, nem ez az első vészhelyzet. Civilekhez képest rendezetten  és gyorsan ugrottak ki, hogy kelthessék a többieket. Többen fogtak fegyvert a kezükbe. Leginkább mezőgazdasági eszközök voltak, kaszák, vasvillák, ekék és kapák. Nem valódi fegyverek voltak, de nem is katonákról beszélünk. A civil férfiak a kocsivonal mögött állnának fel, a nők pedig a tűz köré gyűlnének. Mao és te addig képesek vagytok kiszórni három három jegyzetet magatok köré, tanácsos jól megfontolni a távolságukat. Nem elég, hogy teljes hatósugarával elfedje az oldalad, így számolnod kell az ellenség taktikáival. Mit tesz a shinobi? 


+5 chakra a késésért. 
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Zawaki Hotaru Kedd Júl. 03 2018, 13:10

// Késés a vétkem, nem szokásom ennyit késni, ezért elnézést! A jutalmat elég a kaland végén adni, és a chakra jutalmat is! Smile //


- Később megnézem őt. Előbb intézzük el a banditákat – biccentett a kunoichi a felkavaró porfelhő felé, és mielőtt megindult volna, érezte Mao markolását. Hotaru kérdőn nézett a fiúra, aki pontosítja a tervét. Miután befejezte a mondandóját, a lány egy pillanatra lehunyta a szemét, és sóhajtott, majd a ninjatanoncra nézett.
- Csináljuk a terved szerint. Hat robbanó jegyzetem van – vett elő a kunoichi négy jegyzetet és nyújtott át a ninjatanoncnak. – kettő marad nálam tartalékban, ha esetleg hátasokon közlekednek. Utálom megölni azokat a szerencsétlen állatokat, de vannak helyzetek, mikor muszáj megtennem… ébresztem az embereket, és jövök segíteni. Van egy ötletem, hogyan végezzük ki azokat a nyomorékokat
 - mondandói után a kunoichi a táborba rohant, és elég volt felébreszteni néhány embert, a többiek sorra pattantak ki az alvóhelyükről. Hotaru észrevette rajtuk, hogy náluk ez már nem az első alkalom volt, így rájuk hagyta a dolgot. Ezután visszasietett Maóhoz.  
- Kész vagy a csapdákkal? 


Ha Mao igennel válaszolna, Hotaru a távoli porfelhőre nézne, és egy pillanatra lehunyná a szemét...


Ha esetleg nem lenne a válasz a ninjatanonc részéről, Hotaru segítene felállítani a csapdákat a fiúnak. Miután végeztek, a kunoichi a távoli porfelhőre nézne, és egy pillanatra lehunyná a szemét...


(pontozott vessző után mindkét esetben ugyanaz a helyzet)
... a felettesének elképzelt külsője jelent meg gondolataiban, ezzel megújítva lelkét. Emberek élete függött a döntéseitől, és attól, hogy mennyire gyorsan tud tervet kieszelni... hirtelen eszébe jutott az a nap, mikor genin lett, mikor büszkén vette át a falujának fejpántját. Vágyott arra, hogy újra lássa szeretett hazáját. 


Miután újra kinyitotta a szemét, a táborhoz visszarohanva megkeresné a megmaradt fegyvereket, és visszamenne Maóhoz (ha nem talál olyan fegyvert, amit nem használnak, akkor üres kézzel térne vissza, és elővenné a saját fegyvereit (1)). Ezután elővenne egy dobozt, amiben energiatabletták voltak. Kinyitotta, és egyet vett ki magának, amit rögtön meg is evett. Ezután Maónak is adna egy energiatablettát. 

Miután ezzel végzett, a lány eltenné a dobozt, majd az összes fegyvert megérintené a kezével:
- Soushuuha - ejtené ki a technika nevét, ezzel chakrafonalakat kapcsolna rá, ezután a fegyverek a levegőbe emelkednének. A kunoichi sóhajtott egyet, és várna. 

- Hazajutunk élve. Hány napi járásra van még távol a falu? - kérdezné Maót. 




//
1, ha esetleg talál olyan fegyvereket a táborban, amiket nem használ, és nála vannak, akkor is elővenné a sajátjait, a 10 m-es dróthuzalt nem veszi elő.) 


Nem vagyok jó harcleírásban, és stratégiában... mindegy, ezt is megtanulom Very Happy ha esetleg bármit rosszul csinálok, szólj kérlek Smile //

Zawaki Hotaru
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 65

Tartózkodási hely : Sunagakure no sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 303

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Uchiha Madara Csüt. Júl. 05 2018, 00:17

Mialatt te a táborba igyekeztél, hogy felkelts néhányat, az alvó civilek közül, addig Mao megindult előkészíteni a csapdákat. Elegendő ideje volt még, szerencsére a tábor nem volt nagy kiterjedésű, így mire felkeltettél három civilt, s fegyvert is szereztél, addig a fiú képes volt kiszórni a jegyzeteket a tábor köré. a kunaiok a homokba fúródtak, így még inkább eltakarták a kíváncsi szemek elől. A porfelhő közeledett. A civilek egyike megmutatta, melyik kocsin tárolják a "fegyvereiket", melyek leginkább mezőgazdasági eszközök voltak. Sarlók, kalapácsok, hosszas ekék, kaszák, vasvillák. Egyik se shinobifegyver, de talán a kisebbeket képes lehetsz felhasználni a technikádhoz. Öt kalapácsot, és hét sarlót vehetsz magadhoz a gyűjteményből, ennyi volt. Természetesen a nagyobb eszközökből is vihetsz, három legalább volt mindegyikből. 
Miután felfegyverezve visszatértél a tábor "bejáratához", Mao már elkészült a jegyzetekkel. Talán egy perc volt még, mire elérte a felhő a tábort. 
Lovas emberek nyergeltek felétek, ám ők is látták már, hogy a fogadóbizottság felállt. Hangosan nevettek, mikor meglátták a két gyereket, kezükben földműves eszközökkel. Az elsők irányt váltottak, s elkezdték körbelovagolni a területet. Nyolc lovas érkezett, mind becsatlakozott a körbe, s ellentétes irányokban fogták közre az egész tábort. Majd végül az egyik kitört a circle pitből és elindult felétek. Ekkor robbant a ló talpa alatt a jegyzet, mely az égbe küldte a lovasával együtt az alakot. Egyet kilőttetek. Sajnos a hat jegyzet nem fedi teljesen be a táborotokat, s nem is voltak olyan távol tőletek, így ezzel nem intézhetitek el az összeset. 
A körözés nem állt meg, folytatták a por felkavarását, csupán megfontoltabban. Mindegyikük fegyvert fogott a kezében, amelyek szintén nem shinobifegyverek voltak, de a kalapácsnál hasznosabb és élesebb, leginkább ívelt pengéjű szablyákat, kardok alkottak. Néhányuknál pajzsszerű falemez volt, melyeket állati bőrökkel és még több fával erősítettek meg. 
Hamarosan két újabb alak válik ki a sodródó lovasok közül, ott, ahol a társukat elvesztették, bízva benne, hogy még egyszer nem robban ugyanott a talaj. Mao ismét aktivált egyet, azonban túlságosan is messze volt a robbanás hatósugarától az egyik, így csak lelökte őt a lováról, ám hamar felkelt a földről, s dühödten, fegyverét lóbálva rontott nektek gyalog a másik lovas mögött. 
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Zawaki Hotaru Kedd Júl. 10 2018, 14:36

//Madarával egy gyors levélváltásban megbeszéltem, hogy módosítom a posztot. Köszönöm szépen a lehetőséget!//


Igyekeztem megőrizni a hidegvéremet, miközben a táborba igyekeztem, hogy felkeltsek néhány embert. Agyam zakatolt a sok kérdéstől. Mao tájékoztatása szerint a porfelhőt banditák okozzák. Vagyis… gyalog nem biztos, hogy ekkora port tudnak kavarni, náluk nagyobb testű élőlényre van szükség arra, hogy felverjék a pihenő homokot… és ezek csakis hátasállatok lehetnek. A fenébe is! Egyik probléma a másik után! Egyszerűen gyűlölöm azokat a helyzeteket, amikor egy szerencsétlen állat életét el kell vennem. Egy ártatlan élet… kifizethetetlen.

Amint odaértem az egyik alvó civilhez, és megráztam a vállát, azonnal kipattant a fekhelyéről, miután közöltem a banditák támadását. Miközben a többiek is ébredtek, láttam rajtuk, hogy ez nem az első eset, tehát nem volt számukra idegen ez a szituáció. Sóhajtottam egyet. Legalább ezzel a résszel nem kell foglalkoznom… eggyel kevesebb probléma.

Az egyik civil – miután megtudakoltam, hogy hol tartják a „fegyvereiket” – megmutatta nekem az eszközszállító szekeret, amit alaposan szemügyre is vettem. Kaszák, vasvillák, kalapácsok… összegezve ezek mezőgazdasági eszközök voltak, de… ezek leginkább elterelésre vagy nagyon minimális sérülés okozására voltak használhatók. Nem volt időm alaposan kiválogatni, és egyesével megszemlélni a „fegyvereket”, gyorsan kellett döntenem.

Hirtelen észbe kaptam gondolkozás közben. A technikáim! Ugyan keveset tudok, de ezeket meg kell tanulnom használni, hiszen minél többet használom, annál gyakorlottabb leszek ezekben, és a technikáim gyakorlottságától és a használati tapasztalataimtól, no meg az eszemtől fog függeni, hogy Kazekage-sama mennyire fog megbízni bennem, és mennyire fog elismerni. Nem harcoltam még banditák ellen, számomra ez az első szituáció.

De nézzük az eszközöket. Öt kalapácsot és hét sarlót vettem magamhoz, ezek tökéletesek voltak arra, hogy legalább eltereljem a banditák figyelmét, és öt vasvillát vettem ki, majd rohantam vissza a frontvonalra, ott letettem az eszközöket magam elé, és elővettem a maradék fegyvereimet.

A porfelhő csak közeledett. Körülbelül egy percem volt még a banditák megérkezéséig. A fegyvereket gyorsan megérintettem az ujjaimmal, és a chakrafonalakat csatoltam hozzájuk, miközben feszülten figyeltem a felénk közeledő porfelhőt. Lassan kezdtek kibontakozni a körvonalak, egyre jobban láttam, hogy kik és hányan vannak. És… lóval. Basszus! Ez már kész katasztrófa.

Valamit ki kell találnom a patás állatokhoz is! Ahogy figyeltem őket, eszembe jutott egy ötlet. Ha ezek lovakkal közelednek felénk… no lovagolni nem tudok, de… mondjuk nem látok rá esélyt, de meg kell próbálnom!

Feszülten figyeltem a banditák cselekvéseit, miközben az egyik úgy döntött, hogy felénk rohan… sajnos sikerült belelépnie a robbanójegyzetes csapdánkba, ami a levegőbe repítette őt a lovával együtt. Ha jól számoltam, eredetileg nyolc volt, most már hét maradt, mivel egyet kilőttünk.
Nemsokkal ezután újabb két alak… miután a ninja társam aktiválta a robbanó jegyzetet, az egyik bandita – mivel messzebb volt a robbanástól – csak leesett a lóról. A tolvaj hirtelen felpattant és a másik mögött megindult felénk… szóval először a lovast kell elintéznem!

Nincs időm a terveken agyalni. Gyorsan kell cselekednem, ennek fényében elővettem két füstbombát, és a lovas elé dobtam. Ezután előrántottam a jobb kezemmel a tantot, és berohanva a füstbe elkapnám a bal kezemmel a ló szárát (ezzel vezetik a lovat), és a jobb kezemmel gyorsan a bandita combjába vágnám a tantot és végighúznám a lábán – mély és fájdalmas sebet ejtve - lefelé, ezután lerántanám a ló hátáról, és gyorsan felpattannék a lóra, amivel kivágtatnék a füstből vissza a kiinduló helyemre, és miután leugranék a lóról, a technikát alkalmaznám:
- Shoushuuha! – kiáltanám a technika nevét, ezzel 4 makibishit, egy vasvillát, és 2 shurikent küldenék a másik bandita felé. Ezután felpattannék a lóra és figyelném a többi banditát. Ki tudja, hogy mikor lesz újra esélyem egy másik hátast megszerezni... 
 
 
//Elővett shinobi fegyverek: 1 db kunai, 5 db shuriken, 2 db fuuma shuriken, 10 db makibishi
Elhasznált füstbomba: 2 db
Elhasznált makibishi: 4 db//

Zawaki Hotaru
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 65

Tartózkodási hely : Sunagakure no sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 303

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Uchiha Madara Vas. Júl. 29 2018, 21:45

Az éjben érkező banditasereg körbevette a karavánt. Az eddig álmukban élő civileknek ismét riadókészültségben kellett felpattannia, s a "bázis" bejárata felé kellett sietniük. Az eszközök nagy részének odahordásában is segítettek, egymagad nehezen fogsz egy kör alatt magadhoz annyi különböző és darabszámú eszközt a két kezedben, de végül összeszedted az általad fontosnak vélt felszerelést.
A robbanójegyzet aktiválása után, hátasáról leeső alak még mérgesebben közelített felétek, neked azonban a nála is gyorsabban vágtató lovassal kellett először szembenézned. Terved improvizált volt, így talán beválhatott. Ám az is lehet, hogy olyan helyzeteket szül, melyek nagyobb bajba sodornak, mint amilyenben eddig is voltál.
Miután a füstbombákat a földre dobtad, aktivizálódtak, s temérdek mennyiségű füstöt köptek ki magukból. Te magad a füst felé indultál, hogy kellő rejtekben csaphass le áldozatodra. Nem számolhattál azonban egy éjszakai harc improvizálásában azzal, hogy az állat miként fog cselekedni. Talán ledobja magáról a banditát, s megrémülve odébb vágtat? Vagy netalán még inkább megrémülve, felbőszülve vágtat bele a füstbe, amerre te is tartasz? Egy felbőszült állattal pedig aligha tudsz valamit tenni egy olyan helyen, ahol az orrodig sem látsz. Egy megvadult paripával való találkozáskor nem biztos, hogy törékeny alkatú kunoichink jönne ki győztesként.
Szerencsédre a ló még a füstbombába való beérés előtt megtorpant, hátsó két lábaira emelkedett, ledobva magáról lovasát, s a jegyzetek felé rohant. Ugyan ezeket a füst miatt nem láthattad, hallhattad, amint a ló megtorpan, nyerít, majd egy hangos puffanást és egy hozzá tartozó káromkodást. Végül a füstöt az ismét felrobbanó jegyzet hulláma fújta odébb. Te alig öt méterre lehettél a füsttől, amikor a két, immáron gyalog, pontosabban futva érkező, feldühödött bandita ront feléd, egyenest a felhőből. Nem voltál messze az eszközkupactól, így a chakrafonalat megalkotva, képes voltál a civilek mezőgazdasági eszközeivel kilyuggatni a két bandita testét. 
A füstbomba hatása végleg elmúlt, te pedig csak szedted a skalpokat az éjszakai harc során. Azonban szembesülnöd kellett a szörnyű valósággal, mely szerint a megmaradt banditák felsorakoztak egymás mellé, a szekérbázis bejárata előtt, előtted. S vártak. Talán társaik halálát akarták megbosszulni, vagy éppen örültek, hogy kevesebb felé kell osztani a zsákmányt, nem tudhattad, az öt lovas egy végső rohamra készül.
Az előző támadásodban felhasználtad a civil földművesek eszközeinek egy részét, a kalapácsok és a sarlók még megvoltak, illetve egy-két vasvilla. Ám egyszerre nem fogod tudni támadni mind az öt lovast velük. Helyzeti előnyöd is csökken azáltal, hogy az imént újabb jegyzet robbant fel, így lényegében szabad utat kaptak felétek a banditák. Alig húsz-harminc méter lehetett köztetek, te voltál legelöl, Mao mögötted, a megmaradt civilek pedig apró kövekkel a kezükben helyezkedtek el a kocsik tetején és oldalában. Ők nem fogják elhagyni a tábor területét, ez biztos, menekülni pedig nincs értelme olyanokkal szemben, akik hátasokon utaznak. Kell valami terv, vagy itt, a várostól, a céljaidtól és az álmaidtól egy apró köpésre fogsz elbukni. 
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Zawaki Hotaru Vas. Aug. 05 2018, 16:03

Éles sikolyok, majd a két bandita már ernyedt teste huppant a homokba, miután eltaláltam őket a fegyvereimmel. Két legyet egy csapásra. És mindezt a füstben. A számban összeszaladt nyálat fintorogva köptem ki, ezzel jelezve, h nem tetszik a helyzet és fel vagyok készülve a legrosszabbra. Ezután halványan, alig észrevehetően elmosolyogtam, miközben a füst lassan szertefoszlott. A két bandita halott. Ugyanerre a sorsra fog jutni a többi bandita, kik meg merték bolygatni a falum népének álmát. Olyan emberek álmát, kik menekülni kényszerültek otthonukból, kik most visszavágynak... 

Miután a füst eloszlott, felmértem a terepet. A maradék öt bandita egymás mellé állt, szembe velem, mögöttem Mao helyezkedett el, azután volt a tábor. Arra már rájöttem, hogy a menekülésnek nincs értelme, sőt, számomra egyenesen gyávaság. Számomra az az illető elárulja nemcsak a bajtársait, hanem a hazáját, és a faluja hírnevét csorbítja... mindegy is. 

Az az öt rohadék egy végső rohamra készül. Lássuk csak... 25 méter a távolság köztünk (a lovasok és Hotaru között), mögöttem pár méterre Mao van, azután a fegyverkupac. Nincs más választásom, de ezt meg kell oldanom valahogy egyedül... Mao tartja majd a frontot, hiszen eddig jól csinálta. Egyedül nekiugrani az öt lovasnak egyenesen öngyilkosság. Ráadásul Mao még csak egy akadémiai tanuló, ez túl nagy feladat lenne neki, így olyan feladatot kell neki adnom, amit ő is simán tud teljesíteni. Nem mintha lebecsülném őt, de én vagyok az egyetlen, aki genin... cöh, mindegy. Érvelni ráér a banditák kibelezése  után. 

Nézzük... ha a sima bunshinokat küldöm feléjük, és ha azok egy füst formájában eltűnnek, szinte biztos vagyok abban, hogy a lovak megijednek, és ledobják a lovasukat... megvan! Láncreakció! Ha az egyik megijed, akkor a többi is meg fog! Fejemben gyorsan összeállítottam egy tervet a lovak megijesztésére. Két sima bunshint küldök feléjük, mind a kettő a kezében tart egy - egy füstbombát, így ha eltűnnek, akkor a füstbomba reakcióba lép... így a lovak akár meg is bokrosodhatnak. Nekem meg ezalatt az idő alatt kell a fegyverkupachoz jutnom... rizikós terv, de beválhat. A lényeg, hogy a hangsúly a gyorsaságon és a pontosságon múlik... 

Miután kiötöltem a tervemet, akcióba lendülnék. 
- Bunshin no jutsu! - mondanám a technika nevét, ezután halk pukkanással két klón jelenne meg mindkét oldalamon, egy méterre tőlem. Ezután elővennék két füstbombát, az egyiket a bal oldali klónom kezébe tenném, míg a másikat a jobb oldali klónom kezébe, akik elindulnának, miután megkapták a füstbombát.

(Klónok)
A klónjaim egy vonalban futnának, megtartva a két méter távolságot, a jobb oldali klón egy méterrel maradt le a bal oldali klóntól. Amint elérnék a banditák őket, és (akár megsérülnek, akár nem) a jutsu feloldódna, vagyis egyszerűen eltűnnének, elejtve a két füstbombát, ami akcióba lépne, és nagy füstöt csinálna. A paripák megbokrosodnának, ledobálva a lovasukat, még talán össze is taposnák őket. (de ezt a mesélő eldönti Very Happy )

(Az igazi)
Amint a klónjaim elindulnának, én hátrarohannék a fegyverkupachoz, és - miután a kezembe vettem a két fuuma shurikent - egymás után hajítanám el őket, ezzel feldarabolva talán egy két túlélő banditát. Ezután készenlétben várnék.


//A kékkel a klónok mozgását szemléltettem, Hotaru arra számít, hogy a lovak itt megijednek, és össze is tapossák a banditákat Very Happy persze, igyekeztem úgy megírni, hogy eldönthesd. A zöld, az igazi zárójeles a valódi Hotaru cselekvéseit szemlélteti. Remélem, jó lett a poszt, ha valami kusza, kérdezz nyugodtan PM-ben Very Happy //

Zawaki Hotaru
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 65

Tartózkodási hely : Sunagakure no sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 303

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Uchiha Madara Hétf. Aug. 13 2018, 00:19

A banditák felsorakoztak egymás mellé. Akár a vadnyugatos filmekben, ahol a seriff egymaga áll szemben a környéket riogató gazfickókkal. Egymagad álltál szemtől szemben velük, mélyen tekintetüket figyelve. Már csak az övtartón lógó fegyveren tartó kéz hiányzott a képből. Csakhogy a jelenei seriffnek nem volt pisztolya, s talán nem is ő volt a leggyorsabb. A középső tolvaj, vélhetőleg a főnök, egy-két lépéssel előrébb lépett.
- Kislány. El az útból, vagy eltaposunk. Ne akard a hőst játszani. Ebből az országból eltűntek a hősök. S lassan az egész ország is el fog tűnni. Sunagakure hanyatlásnak indult, ez pedig a töketlen vezető érme. Az a takonypóc...ő tesz tönkre mindent, nem mi. Mi csak meg akarunk élni. Úgyhogy el az útból.
Amennyiben odébb állsz, szó nélkül, a férfi felmosolyog, majd a csapatával együttesen lovagol be a táborba. A civilek rémülten bujkálnának a kocsik takarásában. Félnek, ugyanis ha egy shinobit legyőztek ezek a rablók, akkor a civil ember mégis miként vehetné fel a versenyt? Talán sehogy. 
Viszont ha nemet mondasz a bandita ajánlatára, a földre köp, majd megfordulna lovával.
- Jól van, fiúk. Égjen minden! A nőket visszük, azt a kis fruskát pedig hozzátok elém!
Ekkor a négy másik bandita kardot rántott, s elkezdett feléd ügetni. A lovak port kavartak maguk alatt, ahogy egyre jobban redukálták a köztetek lévő távolságot. 
Hotaru azonban fel volt készülve a rohamra, ám hibázott. Talán nem volt eléggé felkészült egy efféle helyzetre, ahol a túlerő jóval felülmúlhatja képességeit? Vagy talán az akadémián nem figyelt túlságosan is oda? Vagy csak szimplán tudta, hogy nincs esélye, s mértékelt olyan lehetőségek között, melyek közül mindegyike rossz volt, ő pedig...a nagyobbik rosszhoz nyúlt. 
A kunoichi, miután megalkotta a két bunshint, a zsebeiből elővett bombákat nyomta a kezükbe, pontosabban a kezüknek. Mivel a sima bunshinoknak nincs fizikális testük, így a mozdulattal együttesen semmisült meg a két klónod, s ejtetted a két bombát a földre. hatalmas füst lepett el téged. Sötét, kavargó, sűrű füst. Hangokat hallottál, lovak nyerítésének hangját, egy vagy talán két, egymástól különböző hangot. Majd hirtelen elvágtatott melletted egy ló, rajta pedig az egyik kendős férfi. Amilyen gyorsan jelent meg a füstben, oly gyorsan távozott, így esélytelen, hogy még csak meg is sebezd. Ahogy forogsz a hangok irányába, teljesen elveszted az érzékelőképességed, nem vagy képes megállapítani, honnan is érkeznek a támadók, s merre van mindaz, aminek a védelméért áldozod az életed. 
Újabb nyerítést hallasz, ezúttal a hátad mögül. A ló feje előbukkan a füstből, s az egyik bandita ül rajta. Kezében ívelt pengéjű fegyvert fogott, melyet maga mellé emelt, hogy elhaladva melletted, sebet ejthessen a testeden. A penge, a lónak köszönhetően, hihetetlenül gyorsan érkezett, esélytelen lett volna elkerülni. Talán a szemed is lehunyod, miközben a patkók kopogása keveredik a nyerítéssel és a pengék csúsásával, s ezen hangok szimfóniájában felkészülsz a halálra. 
A végzet, bármennyire is különös, nem fájt annyira, mint gondoltad. Sőt, egyáltalán nem éreztél semmi változást. Meghaltál vajon, vagy még nem? Amennyiben kinyitod a szemed, láthatod, hogy még mindig a füstben állsz, ám valami más volt, mint eddig. Valami volt előtted, s a lovas között. Homoknak tűnt, az is volt. Valamiféle homokgömb, mely eltakarta a tested azon részét, amelyre a bandita akart lecsapni. A homok lassan lepergett körülötted, ekkor megláttad mögötte a szintén homokkal körbevett hátast, s a hátán csapdába ejtett lovasát. A bandita állatának lábait erősen fogta a felkúszó homok, mely nem csak az állatot tartotta fogva, hanem a rablót is. A férfi a dereka felé nyúlt szabad kezével, hogy kiszabadítsa a rátekeredett homokszerűséget, mikor a mellkasába fúródott egy kunai. Amint a teste élettelenül esett le a lóról, a homok elengedte a hátast. 
A füstfelhő lassan kezdett szétoszlani, így ismét aktív résztvevőként figyelhetted az eseményeket. Nem maradt sok energiád, bárki is támadta meg a lovast, szükséged lesz a segítségére.
A füstön túl egy idegen alak állt, s kézpecséteket formálva vette célba a homokkal a másik három alakot is. Nem tartott sokáig elfogni őket, s nemes egyszerűséggel a homok alá zárni őket. Eltemette mind a három alakot még azelőtt, hogy azok könyöröghettek volna. Az idegen ezután feléd fordult, majd közeledni kezdet. Léptei könnyűek voltak, szinte halhatatlanok, lábait úgy emelte a homokban, mintha két évtizede csak abban járna. Nem egy esetlen, szenvedő járás volt, az biztos. A füst javarészt már tovaszállt, mégis, a felkavarodó porból nem tudtad rendesen kivenni az arcát. Miután melléd ért, láttad csak, hogy a fejét és testének java részét, szürkés, kopottas rongydarabok díszítették, melyek szinte tökéletesen belepasszolnak a homok végtelen és átlagos színeibe. Az alak magas volt, igen csak magas. Miután megállt előtted, a válladra helyezte a kezét.
- Jól vagy? Nem esett bajod? Mi a neved
Miután válaszolsz a férfi kérdéseire, ugyanis hangja alapján férfinak titulálhatod, leveszi a kezét a válladról, majd megfordul. A rajta lévő köpenyre húzott taktikai mellényéből kilógó részeken egy Skarabeusz jelképet vélhetsz felfedezni. A férfi megállna egy pillanatra, neked háttal. Fejét félig elfordítani a válla felett, majd annyit mondana,
- Jó munkát végeztél, Hotaru. Nélküled azoka civilek már nem élnének
Az ismeretlen, bár már talán találkoztál korábban a hátán viselt szimbólummal, mely Sunagakure egyik klánjához tartozott, a társadhoz, Maohoz indult, s tette fel ugyanezen kérdéseit. Végül a Skarabeusz a tábor felé vette az irányt, hogy a civil lakossággal együttesen ismét mozgósíthassák a kocsikat, s a Nap első sugaraiban elindulhassatok a város felé. A hatalmas fal, mely egykoron védte, dicső városát, ismét sunagakurei shinobikkal és zászlókkal volt őrizve. Miután pedig végigért a karaván a hosszas úton, megláthattátok újból Sunagakure no Satot. Mennyi idő telhetett is el, mióta utoljára a főúton sétálhattál? Mennyi szenvedés is ért téged, mióta el kellett hagynod eme csodás otthonod? 
A civilek eldobták a kezükben tartott értékeiket, s futottak, hogy megölelhessék otthonuk ajtajait. Ugyan a város még nem volt egykori pompájában, látszott rajta, hogy a javítási munkálatoknak köszönhetően sikerült helyrehozni. 
Maoval, a Skarabeusz kérésére a kórházba mentek, ahol ellátnak élelemmel, vízzel, s némi orvossággal, ami pótolhatja a sivatagban nélkülözésre ítélt energiátokat. A postod két napnyi pihenéssel érjen véget, melyet szigorúan a kórházban kell eltöltened.
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Zawaki Hotaru Hétf. Aug. 13 2018, 18:10

Higgadtan figyeltem, ahogy a középső bandita – ezek szerint a vezetőjük – előrébb lép, és elkezd dumálni. Felszegett fejjel hallgattam, amit mondott, én meg egyből tudtam a választ. A számban összeszaladt nyálat a földre köptem.
- Kizárt, hogy ilyen mocskos férgeknek, mint ti, átadjam a karavánt. Csak a holttestemen keresztül. És megmondom előre: ti fogtok meghalni! – köpöm oda a banditáknak a kemény szavakat. Láttam, ahogy a banditavezér odakiált a többieknek, és elkezdtek felém jönni. 
- Nem fogjátok elhagyni élve a csatateret! – kiáltottam oda a felém száguldozó lovasoknak, miközben a kézpecséteket formálva két sima bunshint hoztam létre, és mire megérintettem őket, nagy hibát követtem el: az érintéstől a két bunshin eloszlott, a füstbomba meg egyenesen a földre esett, és akcióba lépett. Óriási füst keletkezett, én meg összezavarodtam. De tudtam, hogy ez még nem a vég. Előrántottam a katanámat, és a hallásomra hanyatkozva figyeltem a környezetet. Lovak nyerítése, más hangok szűrődtek ki, de a nagy füstnek köszönhetően nem tudtam, hogy mi merre van. Az egyik ló nagyon gyorsan elvágtatott mellettem, még megsebezni se tudtam…
Újabb nyerítés, ami a hátam mögül jött. Mire a hang irányába fordultam, megjelent a lovas, aki támadni készült… a katanát tartó kezemet nem tudtam megmozdítani… túl sok chakrát használtam fel a harcok során. Behunytam a szememet, és vártam… vártam a halált…
De nem jött. Mire kinyitottam a szememet, az elém táruló látványtól a fenekemre estem, bele a homokba. Homokgömb volt előttem, ami lassan kezdett leperegni. Lélegzetemet visszafojtva figyeltem az előttem lezajló eseményeket.
Miután a homok lepergett, észrevettem, ahogy az előttem álló ninja egyszerűen leszúrja a banditát. A füst lassan eloszlott, miközben levegőhöz jutottam, és felálltam. A másik ninja nemes egyszerűséggel elintézte a másik három banditát a homokkal, és felém fordult.
- Ki vagy te? – kérdeztem meglepetten, miközben elkezdett felém lépni. Egyszerűen nem volt erőm semmire, még a beszéd is nagy megerőltetés volt.
Éreztem, ahogy a vállamra teszi a kezét, és megkérdezett néhány dolgot. A hangjából ítélve férfi. Kérdésére egyszerűen bólintottam, a bemutatkozásra összegyűjtöttem a maradék erőmet.
- Zawaki… Hotaru… - ezután a férfi levette a kezét a vállamról és megfordult. A köpenyén… a Szkarabeusz szimbólum… Sunagakure egyik klánja… hallottam róluk az Akadémián. Hangos sóhaj szakadt ki belőlem. Megmentett.
- Kazekage-sama… küldött? Honnan tudtatok… rólunk…?
Hallottam, ahogy megdicsér, amire csak mosolyogni tudtam.
- Ugyan, ez a kötelességem…
Miközben a Szkarabeusz feltette a kérdéseket Maonak, lassan elvánszorogtam a karaván felé, majd ahogy a Nap felkelt, elindultunk, és Sunagakure no satóig meg se álltunk. Én meneteltem továbbra is, hiába voltam hullafáradt, és hiába volt velünk a Szkarabeusz. Mire elértünk a falu őrhelyét, egy erős széllökés levert a lábamról, a fáradtságomnak köszönhetően. Esés közben először a bal kezemet támasztottam a homokba, majd az egész testem a homokban landolt…


*****
Három nap múlva


Ébredeztem, a szobámba beszűrődött a fény Felülve az ágyban körülnézve rájöttem, hogy kórházban vagyok. Ez... Sunagakure faluja. Végre! A tekintetemet az ágy mellett lévő éjjeliszekrényre szegeztem, és megláttam a ruháimat ott, a fejpántommal együtt. Hány napot aludtam át? 



//Hoaru átaludta a két napot, szóval a harmadik napon ébredt fel. Sajnos nagyon sok eseménynek volt szemtanúja, ami rögtön jött egymás után, így mire a faluhoz értek, nem bírta tovább, és elájult, túl sok volt a chakravesztesége, legalábbis szerintem. Remélem, jó lett Very Happy ha nem, írj Pm-et//

Zawaki Hotaru
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 65

Tartózkodási hely : Sunagakure no sato


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 303

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Uchiha Madara Pént. Aug. 24 2018, 14:43

A Skarabeusz jellel ellátott shinobi segített a civileknek összekészülni, miközben kérdéseiddel bombáztad őt. 
- Ahogy mondod. A Kazekage kérésére kezdtük felkutatni a sivatag részeit, hogy az eltévedt karavánokat haza tudjuk épségben kísérni. A robbanásokat kilométerekről láttam, ezért is siettem ide. Hányan sérültek meg a mieink közül? - a férfi segítségével gyorsan elkészülhettetek, s elindulhattatok végre valahára...haza. A városba érve végleg kimerültél, talán a látvány, a tudat, vagy a sok chakrahasználat volt az oka, hogy elvesztetted eszméleted, s kómába estél. Abuso két kezével megragadott, s személyesen vitt be a kórházba, Maoval együtt. 
...
Miután felkeltél, a fehér kórházi szoba először ijesztőnek hathatott, ám az ablakon beszűrődő fénynek köszönhetően, mégis az otthon melegének ereje töltött fel. Vidám, játszadozó gyerekhangot hallhattál a fény felől. Az utcán gyerekek játszottak, miközben a felnőttek még mindig serényen dolgoztak. Ugyan a város javarészét képesek voltak rekonstruálni, ideje volt beköltözniük, s saját otthonukat is helyrehozni. A boltok ismét megteltek áruval és vásárlókkal. 
- Felkeltél, Hotaru? - kérdezte a hátad mögül egy ismerős hang. Mao állt az ajtóban. Mosolyogva futna feléd, s ölelne át. Egy nővér is belép a kórterembe, hogy egy utolsó vizsgálatot végezzen rajtad. Vérnyomás, légzési vizsgálat, minden, amit egy rutinvizsgálaton szokás. A nővér mosolyogva jelentené ki, egészséges vagy, egy kis evés és még egy kis pihenéssel pedig visszatérhetsz a shinobiság mindennapjaiba. Elmondta azt is, hogy a Kazekage kérésére két óra múlva jelenjetek meg az akadémia udvarán. 
Mao javaslatára elindultok az egyik helyi vendéglőbe enni. A választék ugyan nem oly nagy, de ízre bármelyiket is választod, biztosan tökéletes lesz. A jóleső ebéd közben Mao vidáman mesél, mi is történt vele az elmúlt két napban. Megpróbált megszökni egyik este a kórházból, annyira megkívánta a rament. 
...
Az akadémia udvarához érve számos gennint, chunnint és jounint láttok, külön csoportokba szedve. A csoportok közül a genninek két, a többiek egy sorban álltak, teljes vigyázzban. Vagy másfél tucatnyi gennin közé soroltak titeket is, s állítottak be a széles egyenes végére. Vagy negyed óra eltelt, mire a "tömeg" teljesen elcsendesült, s megkezdhették a megbeszélést. Az egyik épület tetején megjelent a vörös hajú Kazekage, Gaara. Néhány chunnin és jounin állt körülötte, testőrök lehettek. Miután a kazekage előre lépett, mindenki tiszteletes testtartásban állt meg.
- Örömnap ez a mai. A háborúnak vége, s a városunk is újból megtelt élettel. Vége a szenvedésnek, a menekülésnek. Vége a kínoknak, s ugyan sebeink nyomot hagynak egy életen át, a tudat, hogy élünk, felerősít minket. Hálás vagyok mindenkinek, aki képes volt visszatérni a faluba, s segítette a helyreállításokat. A civil lakosság javarésze még mindig próbálja visszaállítani a régi pompáját a városnak, most azonban a shinobikhoz szólok. Mindenkit csapatokba fogunk osztani ismételten, sok diák és tanár vesztette életét, így a régi rendszer nem működhet tovább. A jouninok és a chunninok megkapták már a listákat, így kérek mindenkit, hogy aki a nevét hallja, jelentkezzen az adott jouninnál. Még egyszer köszönöm nektek, hogy vagytok és éltek. Találkozunk még, most azonban rengeteg dolgom van még. Vigyázzatok magatokra, őrizzétek az álmot. Sunagakureért.
Miután a Kazekage elhagyta az akadémiát, néhány jounin lépett elő papírosokkal. Neveket kezdtek felolvasni, s hamarosan kialakultak az első csapatok. 
- Zawaki Hotaru, kilences csapat. Nidao Mao, kilences csapat. Sinaro Naigi, kilences csapat.
A kilences csapat három ifja odébb vonult. Maot ismerted már, Naigi azonban még ismeretlen volt a számodra. Fiatal kunoichi volt, szép arcú lány, rövid szőke hajjal. A hátán valamiféle táska vagy csomag lehetett, melyet vadul pólyába tekertek. A bábhasználók hordanak efféle felszerelést. Majd végül...megjelent a mesteretek. A Skarabeusz klánhoz tartozó férfi, aki alig három napja mentett meg. Talán a véletlen műve, vagy talán ő maga kérte személyesen? Nem tudhattad.
- Sziasztok, a nevem Yonmare Abuso. Én leszek a kilences csapat vezetője. A legjobb lenne, ha mindannyian bemutatkoznátok, s mesélnétek egy kicsit magatokról. 
- Én...én... ugrált felemelt kézzel Naigi. Abuso megadta neki a szót.
- A nevem Sinaro Naigi. Bábhazsnáló cslaádból származom, a bábjainkat mi magunk készítjük. A háború ideje alatt meghalt az édesanyám, úgyhogy most az édesapámmal és a testvéremmel együtt élek. Az az álmom, hogy én legyen a legjobb bábhasználó egész Sunagakureban...


+3 chakra a késésért. 
Uchiha Madara
Uchiha Madara
Kalandmester

Specializálódás : Fegyverek || Ninjuu kódex


Adatlap
Szint: S
Rang: Legenda
Chakraszint: Az öt Kage erejénél is nagyobb+10

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Shibo Szer. Márc. 27 2019, 19:12

Shibo elvakult dühvel indított újabb és újabb rohamokat a fehér alak ellen. Észre sem vette, hogy annak már vége volt. Az élettelen test -már ha volt benne élet valaha- ott feküdt előtte és Shibo a szívéért kutakodott volna, ám egy kirigakurei jounin a karjánál fogva visszarántotta. Shibo értette a célzást; újabb harcokba bonyolódott és teljesen megfeledkezett megfigyelői pozíciójáról. Nem tetszett neki, hogy nem ő irányítja az eseményeket, így már személyes harcnak tekintette a kialakuló zűrzavart, amit nem ő okozott. A környezetéből több "Akatsuki" kiáltást vélt kihallani -a sikolyok és halálhörgések mellett, így feltételezhetően ők állnak a történések hátterében. Nem figyelte a körülötte zajló eseményeket, így a különlegességet sem volt alkalma feljegyezni - remélhetőleg Kanashimi másképp tett.
Ahogy társa mellé ugrott, az első adandó alkalommal el is tűntek a nézőtérről. Nem foglalkoztak a kint esetlegesen dúló harcokkal, a halállal, a sérülésekkel. Kanashimi nehezen tartott lépést mesterével, szapora léptekkel, csendben kullogott utána, hozzászólni nem mert. Pedig nem zavarta volna Shibot. Legfeljebb otthon rótt volna ki rá némi "házimunkát". Igazából zavarta is a hirtelen csend.
Haladásuk során képes volt visszanyerni önuralmát és hirtelen azon kapta magát, hogy eltévedt. Megint. De most oka is volt talán a véletlen kóborlásra. Mindig is ösztönei hajtották és általában a jó irányba - remélte, hogy ez most sem lesz másképp. Az ösztönei hozták ide és az ösztönei engedték követni a pecsétes férfit, aki elvezette a lányhoz; talán most sem lesz másképp. Elfeledkezve önmagáról és másokról új utazásba kezdett, melynek célpontját nem ismerte, de szinte örömmel vágott bele.
Útjának során több helyi boltba, étterembe és intézménybe is benéztek, ahol mindenki csak azzal volt elfoglalva, mi történt az Arénában. Shibo sietősen a dolgára sietett és figyelmen kívül hagyta a kérdéseket, míg Kanashimi megpróbált engesztelően választ adni a furcsán rájuk bámuló tulajdonosok kérdéseire.
Egy étteremben kötöttek ki végül, ahol meg is álltak, nem csak betértek furcsa idegenekként, mintha keresnének valamit. Itt a Bánat becenevű férfi szusszanhatott egyet, míg Shibo az étlapot nézegette. A pincér furcsán méregette őket, de szólni nem mert. Végül Kanashimi intette neki és végre rendelhettek. De nem tették. Shibo nem foglalkozott "vendégükkel", a másik pedig így nem mert szólni egy szót sem. Az alkalmazott végül visszament pultja mögé és egyedül hagyta őket.
- Figyelnek; indulnunk kellene - mocorgott Kanashimi a nyugtalanul.
- Megváltó úrnőnk hamarosan itt lesz. Vagy itt - állt fel végül a pólyás és kilépett a bolt ajtaján. - Vagy itt. Vagy itt - motyogta a súlyos nehezék alatt, miközben minden lehetséges búvóhely alá benézett. Társa értetlenül vakargatta lapockáját.
Még sohasem látta ilyennek. Őrült volt talán, de nem bolond. Az elmúlt események nyilvánvalóan felzaklatták. Shibo végül nevetett egyet.
- Csak szívatlak, nyugi. Pontosan tudom hová tartunk - mondta és továbbindult, ugyanolyan elveszetten mint előtte. A másikat ez nem nyugtatta meg. Végül hamarosan ismerős környékre tévedtek. A sok bolyongás után eljutottak az ösvényre, melyen ideérkeztek; innen már csak a hajóig kell eljutni, ami hazaviszi őket. Shibo egyre lassabban lépdelt a kitaposott ösvényen és pólyáját kezdte el lecsavarni fejéről. Kanashimi lefagyott rémületében és verejtékezve figyelte az eseményeket. Elképedve bámulta mi fog történni.
Shibo
Shibo
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 698
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 410 (B)
Erő : 450 (B)
Gyorsaság : 330 (B)
Ügyesség/Reflex : 403 (B)
Pusztakezes Harc : 355 (B)


Adatlap
Szint: A
Rang: Vándor Ninja
Chakraszint: 619

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Sai Kedd Ápr. 02 2019, 12:14

[Shibo]

//szerintem halálosan jó volt ez az átvezető poszt amúgy Very Happy egyre jobban kedvelem a karaktered Very Happy //

Szó szerint kiverekedtétek magatokat a zűrzavarból. Senki nem tartóztatott fel benneteket, ahogy sietősen távoztatok a többi civil túlélővel egyetemben. A harc és sikolyok hangja viszont jó darabon elkísért még benneteket, s számos shinobi haladt veletek ellentétes irányba, akiknek egyéb feladataik voltak, a chuunin vizsgától távolabb, hogy most becsatlakozzanak a kétségbeesett védekezésbe. A civil lakosság pedig menekült, messzebb húzódott, de olyanok is akadtak, akik a háborútól megtépázottan, rezignált nemtörődömséggel ácsorogtak, követve az eseményeket, vagy épp nem is követve, hanem folytatva a tevékenységük az arénától távolabb. A hosszúra nyúlt háború ugyanis megtanította az emberek számára, hogy ha meg kell halni, hát meg kell halni, hiába menekülnek, nincs kibúvó olyan ádáz shinobik elöl, akik merészelnek olyan mérhetetlen pofátlanságra, hogy beköszönnek egy olyan rendezvényre, ahol mind az öt kage jelen van. 
Ahogy messzebb jutottatok, az indulatok is rendeződtek benned, és újra visszakúszott szemed elé a korábbi találkozás képe, s új cél hajtott: meg akartad találni a lányt. Társad számára is mondhatni eszelős igyekezettel kajtattál fel minden boltot, éttermet, nyitott intézményt, mondhatni ahova csak lehetett, bementél, hátha rá találsz - hátha rád talál. De hiába minden igyekezet, hiába minden áttalpalt sikátor, végül csalódottan kellett tapasztalnod, hogy már a kikötő felé tartotok, s még mindig nem találtál, csak kérdő és összezavarodott tekinteteket hagytál hátra, akik jó eséllyel jobban megjegyeztek, mint kellett volna zavarodott és eszelősnek, veszélyesnek ható viselkedésed miatt - annak ellenére is jobban megjegyeztek, hogy mindenkit lefoglalt az aréna pokla, ami valljuk be, azért valahol dicséret is ha az ember egoista vagy még rosszabb, nárcisztikus alkat. 
Te viszont legfőképp bosszús és csalódott lehettél, talán kissé el is gurult a gyógyszer eme érzelmek hatására, mert ahogy közeledtetek a kikötő felé, "kivetkőztél" magadból. Társad is aggódni kezdett, ami már vélhetően igen komoly figyelmeztető jelnek számított. De hiába minden elmebomlás, a lány, akivel olyan jól megtaláltátok a hangot, nem bukkant fel sehol. S bármi is történt, kénytelen voltál belátni, hogy vége, nincs tovább, immáron a kikötőbe kell menni, és felszállni egy hajóra Víz Országa felé. Valamit megtaláltál, de az arrogáns Akatsuki nevű szervezet miatt ki is csusszant a kezeid közül, s talán örökre elvesztetted. 
* * * 
Akármi is történt, míg oda kerültetek, már egy teljesen átlagos hajóról figyelted a távolodó partot. Állítólag a csata már elült, s a veszteségeket is elkezdték felbecsülni a megtámadt faluban. Füledbe jutott kikötői pletykákon keresztül, hogy a Hokagének nyoma veszett, s hogy a támadók új háborút hirdettek. Mások arról okoskodtak, amelyekből szintén elkaphattál fél szavakat, hogy újra felbukkantak az Uchihák, egy kihaltnak vélt egykori konohai klán. Annyira nem érdekelt volna, ha nem kapsz el fél füllel pár szót a Sharingan nevű doujutsuról, ami felélesztette a kíváncsiságod. Épp csak a kíváncsiságod elijesztette a pletykálkodókat. 
Az út hosszú volt még hajóval is. Végigkövettétek Szél Országa, majd Folyó Országa, Tűz Országa, Tea Országa ismét Tűz országa, Füst Országa, újból Tűz Országa partvidékeit. Eddig úgy ahogy rendben volt, de ekkor sem indultatok a tengeren befelé, Víz Országa felé, hanem kikerültétek Namugakure szigetcsoportját, míg végül Gőz Országában kötött ki a hajó. Ha akadékoskodtatok vagy protestáltatok, akkor fegyveresek fogtak közre, és a hajó fenekébe zártak benneteket, ha nem, akkor csak szó nélkül kötöttetek ki errefelé. Akármelyik módon is utaztatok, végül kitessékeltek benneteket Gőz Országa kikötőjében a partra, s - talán új remény csillant fel benned -, erőszakosan azzal zavartak el benneteket, hogy keressétek Kuro Yume-t, bár azt nem tudtátok meg, hogy e név mit rejt, személyt, szórakozóhelyet, egy utcát, bármi mást, így a kutakodás rajtatok áll. 

//következő poszt már Gőz országa Kikötőjébe menjen >>KATT<<//
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Hiromi Akio Hétf. Feb. 24 2020, 17:35

// Nohara Rin //

Semmi említésre méltó nem történt a kazekage irodájában, egész simán ment a dolog, már-már meglepően. Viszont chuunin lettem, hm. Az ember azt hinné, hogy a ceremónia hiánya és a shinobi lét iránt érzett érzéseim tompává formáltak ilyesmi dolog irányába... De nem. Meglepő melegség járja át a testem és valamiért egy apró öröm szikrát is érzek, mely szépen lassan elhalványul ugyan, de nem illan el teljesen. Furcsák az emberek, hisz az egy dolog hogy másokat nehezen tudunk megérteni, de hogy magunkat is olykor, az egy külön érdekesség. Talán ez az apró felfedezés adhat üzemanyagot az új utamnak, hisz megannyi emberrel fogok találkozni, vagy talán senkivel se? Egyáltalán mi vár rám? Vár egyáltalán valami rám?
Mielőtt túlságosan belemerültem volna a sajátos gondolat forgatagomba, gyorsan elhessegettem azokat. A fókuszomat egy irányba tereltem, még pedig az édesanyámmal való nagy beszélgetés felé. Ő nem tudta, hogy pontosan mit tervezek, hisz nem meséltem neki bővebben az érzéseimről. Na persze egy anya elől nem lehet mindent elrejtegetni, annak az esélyét sem zártam ki, hogy tudja mire készülök. Talán már rég el is fogadta, én meg feleslegesen agyalok, hogy hogyan hozzam fel neki ezt a témát.
Nem volt ok végül a habozásra, visszaindultam ugyanoda ahol elköszöntem tőle, bár meglepetésemre ő az épület előtt várt minden holminkkal együtt. Teszem hozzá ölbe tett kézzel nézett rám, amolyan rosszallóan, mintsem kíváncsian.
- Nos? - Kérdésére felemeltem a mellényt amit kaptam.
- Chuunin lettem. - Édesanyám nyakamba ugrott egy széles mosollyal, majd összeborzolta a - nem mellesleg abszolút jól álló - sörényemet.
- Gratulálok, fiam. Ha így folytatod se perc alatt jounin leszel! - Itt egy kis szünetet tartott, mint aki pontosan tudná mi fog történni. Szépen lassan alábbhagy is mosolya.
- Hát ezaz... Nem igazán szeretném folytatni. - Néztem el tekintete irányából. - Vagyis nem így. Nem tudok megbékélni mindazzal ami történt. Nem tudom magamat hova tenni és úgy érzem itt a faluban nem is fogom tudni.
- Így hát vándorolni fogsz. - Fejezte be gondolatmenetemet, mit egy keserédes félmosollyal nyugtáztam.
- Igen. Tudom, hogy nem régóta vagyunk újra együtt, de úgy érzem muszáj megtennem ezt a lépést.- Anyám íriszei megfagyni látszottak, szinte éreztem, ahogy szépen lassan morzsolódik a szíve. Nem is kellett sok, mire el kezdett könnyezni. Szorosan magamhoz öleltem.
- Tudom, anya. Ha lenne más út azt választanám, hidd el... Kérlek, ne aggódj értem, az első adandó alkalommal vissza fogok térni.
- Hogy kérheted egy szülőtől, hogy ne aggódjon a gyerekéért? - Magam sem tudom, igaza van. Kezei szorosan fogták ruhámat, miközben felnézett rám könnyes szemekkel. - Segítek neked pakolni. Ajánlom, hogy látogass meg minél többször, különben megtalállak akárhol is vagy és széttéplek! Megértetted? - Természetesen bólintottam. Örültem, hogy megtudtam vele beszélni és ahogy ismertem ezek a reakciók még a legpozitívabb kategóriába estek.
Másfél hét múlva útra készen álltam, minden felszerelésemet összepakoltam többször is(anyám keze által). Plusz dologként helyet kapott anyám térképe, melyet biztos hasznosítani tudok majd, plusz többféle gyógynövény, és egy nagy köpeny miket szintúgy anyámtól kaptam. Azt a szabadidőt amit nem Keikoval, pakolással, vagy felkészüléssel töltöttem, azt a bom forgatásával töltöttem ki. Mire észbe kaptam mindenem megvolt az útra, fel voltam pakolva. Hátamon minden, ami kell, beleértve a bomat is, mellkasomon a chuunin mellény, mi nehezebb, mint gondoltam és ezek fölött a nagy köpeny, mi ápol és eltakar. Utolsó poénként levettem bomat hátamról és sétabotnak használtam, pont úgy, ahogy anyám poénkodott vele. Egy utolsó mosoly megmelengette mindkettőnk szívét és ez így is volt rendjén.
A búcsúzás meglepően csendes és szó nélküli volt. Egy-egy szeretlek mindkettőnktől elhangzott és talán ennyi. Fel voltunk készülve mindketten erre... Remélem.
Így hát első kapun kívüli lépésem a homokba már vándorként volt, a következő ki tudja merre visz? Nem érdekelt, csak sétáltam, mentem amerre a szívem vitt. Első napomat a teljes béke jellemezte, még elmém szokásos túlgondolási ciklusai sem törtek a felszínre. Kellemes volt az éjszaka leple alatt aludni, mint ahogy a szabad ég alatt is kelni. Egy kis meditálás és reggeli után folytattam is utam, csendben, némán, figyelve a környezetemre. A környezetre, ami nem sok idő teltével változott is egy őrbódé személyében. Külseje elhasznált, majdnem úgy mint belseje is. Valaki mégis valószínűleg használja a por hiányosságából ítélve. Nem időztem sokat a helyen, a szívem máshova húzott, tudtam, nem maradhatok.
Tíz perc után egy falura bukkantam, hol nem meglepő mód nem láttak szívesen. Lerí rólam, hogy egy katona vagyok, vagy csak szimplán nem szeretik a hívatlan vendégeket? A háború után megértem. Mindenesetre egy kérdést megér, maximum elhajtanak és folytatom utam a távolba. 
Az első adandó alkalommal a lehető legbékésebb módomban megkérdezném valamelyik lakót, hogy miért olyan a helyzet, amilyen.
- Elnézést, itt mi történt? Tudok segíteni? - Az első mondataim vándorként. Nem is rossz kezdés.
Hiromi Akio
Hiromi Akio
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 560
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Biztos valahol elmélkedik


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 480

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Nohara Rin Csüt. Feb. 27 2020, 21:15

//Hiromi Akio//
Odaléptél egyikükhöz teljesen békésen, szavaid sem tükröztek semmi rossz szándékot, mégsem ezt kaptad viszont. Az alaknak a szemei egyre több gyűlöletet sugároztak a pillanatok elteltével.
- Mit érdekel téged, hogy mi történt? A magadfajták miatt lett az, ami.- Fröcsögte feléd, mire a maradék két személy is hasonlókat ordított. Érezhetted, hogy valami többnek esett áldozatául ez a falu, mint a háború, valami más, belsős tragédiáról lehet szó, melynek még homály fedte kilétét. 

Ők elküldtek, de mindeközben az a nő, aki az imént sétált be gyermekével a házba, kinyitotta az ajtót, és intett neked, hogy gyere közelebb. Amennyiben elindulsz felé, ahogy hallótávolságon belülre kerülsz, megszólal:
- Bejönnél egy teára? Én… azt hiszem te tudnál segíteni… az előbb hallottam, hogy kiabáltak veled, de hidd el, megvolt az okuk.- Hangja néhol megcsuklott, olyan volt, mint aki fél, vagy izgul, egész arca a megtöretettség, és fáradtság jeleit mutatta. Fejed fölött elnézve még láthattad a megvető pillantásokat, melyekben már némi aggodalom is volt, valószínűleg a nő iránt, aki beinvitált magához, de végtére is ráhagyták a dolgot, nem próbálták meg megakadályozni azt, hogy bemenj, ha elfogadtad az anya meghívását.

Belépve az ajtón, egy kedves, nyugodt környezet fogadott. Nem sokkal a bejárattól egy komód volt, amelyen a kötelező családi kép mellett egy váza foglalt helyet. Egy folyosó szelte ketté a teret, jobb oldalról kettő ajtó nyílt , majd a végén egy lépcső, mely az emeletre vezet. Az előtér után az étkezőbe mehettél be, ahonnan egy tolóajtóval volt elválasztva a konyha.
- Kérlek foglalj helyet, kérsz valami mást is a teán kívül? Esetleg szeretnél enni is valamit?- tette fel érdeklődve a kérdést, ha segítséget ajánlasz neki a konyhában, visszautasítja azt. Az étel-ital elkészítésével kicsit több időt töltött el, mint átlagban kellett volna, de a válaszodnak megfelelő dolgokkal tért vissza. A tálcán látszott, hogy keze kissé remeg, de sikerült neki úgy letenni, hogy a forró innivaló se lögybölődjön ki. Óvatosan ajkait a csésze széléhez helyezte, majd szürcsölt egy kicsit, végül visszatette az asztalra.

- Köszönöm, hogy bejöttél, egy… egy… nehéz dologról van szó.- Mondata olyan volt, mint amit már milliószor lejátszott a fejében, most mégsem tudja úgy mondani, és ez így is folytatódott még egy darabig. - Három nappal ezelőtt történt… a kislányom, Kumi, a bátyjával játszott kint az erdőben…, már sokszor voltak kint, biztonságos környék, soha…, de tényleg soha nem történt semmi...kivéve aznap. Kumi elmondása szerint egy köpenyes alakot látott hátulról, és egy katanát az oldalán… majd elvitte az én egyetlen kicsi fiamat, és semmit nem hagyott, semmit nem kért… csak elvitte.- Rád nézett, szemei könnybe voltak már lábadva. Nem várt sokat, láthattad, hogy van benne még valami, de talán nem azt mondta, amire számítottál, és nem is azt, amit ő igazán akart közölni, valamit elfojtott.

- Mindjárt megmutatom a képét.- Felállt, és kiment a már általad is észrevett fotóért. Átadta neked, a fényképen egy kócos, szőke hajú, zöld szemű kisfiú van, mögötte állt apja, ki még kezében tartotta lányát, régebben készülhetett. Miután szemügyre vetted a papirost folytatta, talán arról beszélt, amit eredetileg akart megosztani veled, talán teljesen másról. Frusztráltsága nőtt, és ez a létező összes gesztusában megmutatkozott, nem érezte jól magát a szituációban.
- A falu lakói is ezért voltak olyanok, amilyenek, nem tudják ki volt, mert itt mindenki ismer mindenkit már régóta, és senki nem tett volna ilyet. Valaki külsős lehetett csak. - Utolsó szavainál kimonojára nézett, majd rád. Néhány másodperc alatt előrántott egy kést ruhája ujjából, mely látható módon csak egy egyszerű spárgával volt lazán hozzákötve alkarjához. Megpróbált leszúrni vele, ha nem cselekszel, meg is teszi.
//Kérlek írd le, hogy mit válaszolsz neki a megszólalásaira, a következő posztban lereagálom, ha arra mond bármit is, a végén a kést akár észre is veheti a támadás előtt.//

_________________
Aktív mesélések:
Tsunomi Ai- Elrejtve
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Emiko

Fagyasztott:
Djuka Orimi- Kút mélyén
Yurasuhina Kaiji - Előre a múltba
Hamacho Yoshitaro - A feltámadt ifjú
Nohara Rin
Nohara Rin
Adminisztrátor

Specializálódás : Lila

Tartózkodási hely : Temető/ Végtelen Tsukuyomi


Adatlap
Szint: B
Rang: Shalalalala
Chakraszint: Chidori

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Hiromi Akio Kedd Márc. 10 2020, 19:51

Meglepő mód elég hamar egy helybéli lakásába találtam magam, pedig azt hittem tovább kell haladnom a nem éppen szívélyes fogadtatás révén. A kedves, nyugodt környezet közepén egy félelemmel és - véleményem szerint - egy jó adag stresszel küzdő hölgy állt. Első mondatára csak hümmögnék egyet legszívesebben, de friss ételre és italra nem mondok nemet, ki tudja mikor lesz legközelebb rá alkalmam. Nem árt egy kis óvatosság az ismeretlennel szembe, nem de?
- Kérnék szépen ételt is, ha nem probléma.
Édesanyámhoz képest kicsit több időt tölt a konyhába, bár nem tudom hibáztatni, anyum egy konyhatündér. Vao, egy hét se telt el és már anyám főztjén jár az eszem. Szép, Akio, szép. Amit lehet illedelmesen fogyasztok, természetesen figyelek a nő szavaira... Bár nem csak arra. A gesztusai mást is sugallnak, nem csak mondatai mögött rejtett érzelmeket, hanem valami más, mélyről fakadót is.
Valami nem okés. Jelez a harang a fejemben. Vagy csengő? Mi szokott jelezni, ha valami nem stimmel egy helyzetben? Sziréna? Hm. A sziréna túl hangos, legyen csengő. Az említett köpenyes fickó katanaval az oldalán leírás sajnálatos mód tökéletesen illik rám, így már nem nehéz kikövetkeztetni a miértjét a dolgoknak.
Óvatosan szemügyre venném vendéglátóm testbeszédét a mondanivalója után is. Persze könnyeit nehéz figyelmen kívül hagyni, de a szükség mindig is nagyúr volt. Sajnos. Legszívesebben nyúlnék a kezéhez, hogy megfogjam és biztosítsam arról, hogy megteszek mindent azért, hogy a fia előkerüljön. Hogy miért? Mert segíteni akarok annak, akinek tudok. Jó döntés lenne? Magam sem tudom, talán soha nem is fogom.
Lángelmének nem kell lenni, hogy rájöjjek a nő nem érzi biztonságba magát. Óvatosan körbenéznék, hogy megkeressem lányát, de bizonyára nem találnám sehol. Hát persze, nem akarná, hogy ismét trauma érje. A fényképet elvéve csak sóhajtanék egyet. A kis csengőim folyamatosan jeleznének, minek a vége az, hogy a nő rám is támad, mely nem érne nagy meglepetésként a szituációt tekintve.
Tudásomhoz mérten megpróbálnám gyorsan és hatékonyan kitekerni a nő kezéből a kést, majd földre teperni őt reflexszerűen. Rátérdelnék a hátára a lapockái közé, majd hátrafeszíteném karját, lehetőség szerint mindkettőt. Ha sikerül egyből szóra nyitom szám.
- E-elnézést hölgyem, csak nem akartam, hogy leszúrjon. - Mondanám feleszmélve. - Ó, ha ezt anyám látná elverne a serpenyőjével. Nem túl szoros a fogásom? Bocsánat, csak reflex volt. Ugye nem nyomom nagyon a hátát? Ó, egek, remélem nem fáj a m... me... melle. - A végén elpirulnék egy picit, tekintettel a szociális hiányosságaimra. Van, amit nehéz kezelni, shinobiként, vándorként, mindegy. 
- Khm. - Lazítanék picit a fogásomon. - Én csak beszélgetni jöttem, vándor vagyok és az életem új értelmét keresem. Ha tudok, segítek, de ehhez azt kérem, hogy ne szúrjon le... Hölgyem. - Fenébe, Akio! Az elején még olyan határozott voltál!

// Ha lehetséges átdobnál a vándor ninják közé? Még sunagakurei shinobiként vagyok. Köszönöm! :3 //
Hiromi Akio
Hiromi Akio
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 560
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Biztos valahol elmélkedik


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 480

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Nohara Rin Hétf. Márc. 16 2020, 16:43

//Hiromi Akio//
Jól esett az a néhány, meleg falat, de nem volt az igazi, a feszültségtől fűtött helyzet nem engedte, hogy könnyen csússzon. Körbenézve nem láttad sehol a gyermeket, valószínűleg az emeleten van, vagy valamelyik lenti szobában, ugyanis nem hallottad, hogy kiment volna az ajtón, míg a hölggyel beszélgettél. A pengét könnyen kicsavartad kezéből, majd máris a földre teperted, melyet ő egy gyenge, élettelen sikoltással reagált le.Szavaid a kialakult szituációra meglepő nyugodtságot árasztottak, mintha egy természetes dolog lenne ez, bár a háborúhoz képest ez még valójában semmi.

Lazítva a fogáson érezted, hogy vesz egy nagyobb levegőt, mint aki megkönnyebbült ezzel, majd máris szinte üvöltötte tisztán azt, ami fejében zajlott, legalábbis így tűnt.
- Te voltál az, tudom!- Még mielőtt válaszolhattál volna rá érezted, hogy izmai megint teljesen befeszülnek, majd fejedben kimért, lassú lépések visszhangoznak. Valóságosak? Vagy csak a fejedben vannak? Röpke idő elteltével már nagyjából biztos lehetsz abban, hogy nem csak érzékeid hagynak cserben, hanem ténylegesen közeledik valaki, akinek kilétét nem is nehéz kitalálni.

- Anya?- Egy vékonyka hangszín, mely a lehető legtöbb ártatlanságot tartalmazta. Minden másodperc lelassult, ahogy minden egyes lépcsőfok nyikorog, ahogy ránehezedik a pehelysúlyú leányzó, ahogy a haragtól elborult nő kifújja, és belélegzi a levegőt, mindent tökéletesen érzékeltél. Hátad mögé tekintve láthattad, ahogy ott áll élő, pezsgő barna tincsekkel, de holtsápadt arccal a gyermek. Lesokkolódott, majd egy másodperc, és eljut agyáig a szituáció, szinte hallatszik, ahogy szívverése egyre inkább szaporábbá válik, majd kitör belőle a félelem, a normális, védelmi mechanizmus. Kiáltott egyet teli torokból majd futásnak eredt.
- Hadd menjek utána...kérlek.- mondta szenvedő hangon az anyja, aki próbált kiszabadulni fogásodból, még akkor is fektet bele erőt, ha elengeded teljesen. 

A vendéglátód egyből rohant ki, mint akit hirtelen nem is érdekel, hogy lehet te voltál az elkövető, mindent ott hagyva elmegy, hogy minél hamarabb tudhassa biztonságban azt, ami fontos, nem törődve azzal a kockázattal, hogy közben hátba szúrhatnád. Éppen hogy csak átlépted a küszöböt a lányt már sírva láttad, a földön ült, térde vérzett. Siethetett, és figyelmetlenné válhatott, így orra bukott. A szülő, egyből húzná fel a földről, és szorítja magához, mint aki utoljára ölelheti, s mint aki testével kész védeni.

Tekintet találkozott tekintettel, a kislány belenézve vöröses íriszedbe picit megnyugszik látszólag. A többi falusi közben megjelenik körülöttetek, egyesek már valami fegyver féleséggel állnak kint, mint akik képesek lennének felkoncolni, szinte már indulnának is, mikor a szipogó Kumi gyenge hanggal, de tömör kijelentést tett:
- Asszem nem ő volt.- Anyja szúrós tekintettel nézett rá, amire a kezei közt lévő kisember lesütötte szemét, mint aki sajnálja, hogy ilyet mondott.
- Badarság, amiket beszél, én tudom, hogy ő tette azt a szörnyűséget, a lányom csak nem érti szimplán mi a helyzet. - Szavai tele voltak indulattal, de a többi ember mégsem indult meg parancs hangzatú mondatára, mint akik elbizonytalanodtak, hogy mi az igaz. A gyermeki szó őszintének tűnt, de az anya gondolatában is volt ráció. Egy szituáció, amiben a kívülállók nem tudnak dűlőre jutni, viszont az is egyértelmű, ha most csak egyszerűen elfutnál, az számukra egyértelmű utalás lenne valamire, ami nem is a valóság. 
// Amennyiben te a lakásban maradnál, vagy más merre mennél, nyugodtan írd le azt.//

_________________
Aktív mesélések:
Tsunomi Ai- Elrejtve
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Emiko

Fagyasztott:
Djuka Orimi- Kút mélyén
Yurasuhina Kaiji - Előre a múltba
Hamacho Yoshitaro - A feltámadt ifjú
Nohara Rin
Nohara Rin
Adminisztrátor

Specializálódás : Lila

Tartózkodási hely : Temető/ Végtelen Tsukuyomi


Adatlap
Szint: B
Rang: Shalalalala
Chakraszint: Chidori

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Hiromi Akio Vas. Ápr. 26 2020, 14:07

// Elnézést a késésért ^^' //

Az események gyors lefolyása ellenében is igyekeztem megtartani a nyugalmam, úgy éreztem sikerült is. Miért ne sikerülne, nem de? Egy szegény falu lakosaival állok szemben akiket igazságtalanság ért, jogosan gondolkodnak úgy, ahogy. 
Amint elengedtem az indulatos anyát, sétáltam is utána nyugodtan, lassú léptekkel. Ahogy kiszaladt, akarva-akaratlanul is beugrott, ahogy édesanyám szaladhatott utánam kisebb koromban. Ezt a nosztalgia képzeletet a gyermek botlása és sérülése erősítette meg.
Szavai erőtlenek voltak, mégis kellemes zene volt füleimnek. Tudtam, ez egy fordulópont a lakosokkal való kapcsolat kiépítésében. Legszívesebben persze csak vakartam volna a fejem és mormogtam volna az orrom alá, hogy nem tudom miért hittem, hogy a jó szándék bármikor is elég lenne a segítségnyújtásra. Sajnos, semmi sem ilyen egyszerű... Talán, egyszer.
- A lány igazat mond. - Mindenkihez szólnék, nem csak a szülőt próbálnám meggyőzni. - Vándor shinobi vagyok és azért keltem útra, hogy minél több embernek tudjak segíteni és persze... - Kis szünetet tartanék, hisz a szavaknak kimondva vannak súlyai, és talán ekkor érezném csak igazán ezt. - ...Hogy messzebb kerülhessek az erőszaktól. Elég igazságtalanságot láttam, hogy tudjam, ez nem az én utam. Nézzék. - Nagyon lassú mozdulatokkal előhúznám apám egyetlen hagyatékát, a wakizashit, ami már régesrég az oldalamon nyugszik.
A falusiak egy ütött-kopott, rozsdás, használatra alkalmatlan fegyvert láthatnának maguk előtt. Ezt az eszközt lassan, kimérve helyezném a földre, békés szándékom igazolása gyanánt.
- Ez a fegyver memento, csak emlék. - Ugyanoda tenném bo-mat, kunaimat és shurikenjeimet is egyaránt. - Nem rossz szándékkal érkeztem, az hogy gyerekeket raboljak... - Itt komolyságom hirtelen megtörne. - ...Egek! Hogy mit kapnék anyámtól, ha akár már csak a gondolat is megszületne a fejembe! - Vakarnám fejemet zavaromba.
Minden, amit kihelyeztem a földre egy potenciális veszély számomra, hisz pár pillanattal ezelőtt is az életemre tört a nő. Figyelnék a reakciókra, esetleges indulatokra, de úgy érezném nem lenne védekezésre szükségem. Az anyuka se hiszem, hogy hirtelen haragból ismét nekem próbálna támadni a saját gyermeke és szomszédai láttára.
Nem mellesleg a fegyverletétel nem is lenne olyan rossz érzés, szinte megkönnyebbülés. Hm. Furcsa.
Hiromi Akio
Hiromi Akio
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 560
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Biztos valahol elmélkedik


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 480

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Nohara Rin Vas. Május 03 2020, 23:08

//Hiromi Akio//
Első mondatodat máris összesugdolózások követték, melyekből csak részleteket kaphattál el azoktól, akik tőled nem messze álltak. “Persze, hogy tagadja, én is ezt tenném.”, “A gyermeki szív őszinte, csak nem ő tette.”, ezek alapján tudhattad, a jelenlévők közül néhányan melletted, néhányan ellened foglaltak állást. Ennek ellenére végighallgattak, azok is, akiknek látszólag meggyőződésük volt, hogy te vagy az elkövető. Arcuk állásából sugárzott a gyűlölet, de legfeljebb csak halkan motyogtak valamit a mellettük lévő falusinak. Talán bennük is felmerült a kétely? Vagy csak szimplán ennyi tisztelet megvan bennük irántad? A fegyvereid a földön pihentek, és mikor elejtetted édesanyáddal kapcsolatos szavaidat néhányan mosolyogtak, néhányan tekintetüket szigorúbbra cserélték.

- Erre most szükség volt, mi? Mintha bármin is változtatna... az hogy így kezeled a helyzetet téged minősít. Egyébként is, ez még nem kizáró ok, minden amit felhoztál megcáfolható könnyedén, de aki egy kicsit is használja az eszét, az rájön, hogy ezek ellenére te is simán lehettél.- Folytatta volna, de egy másik férfi félbeszakította gondolatmenetét.
- Már nem azért, de ha el akarnál rabolni egy gyereket te csak szimplán idejönnél, mintha semmi nem történt volna?- Az úr érezte, hogy zsákutcába futott, amit rá egy pillanatra más már is lereagált.
- Hát pont azért cselekszik így, mert azt hinné így nem gyanúsítanánk őt, de én átlátok rajta.- Kiabálások, esztelen hangzavar, amiben ha szeretnél, részt vehetsz, mondhatsz amit akarsz, de annyit sejthetsz, hogy senkinek, aki eddig nem hitt neked, nem fogod tudni egy szem hunyásni idő alatt bebizonyítani ártatlanságodat. Próbálhatod őket csitítani, viszont ha ezt nem sikerül eredményesen megtenned a gyermeki hang ad magánat teret.
- Hagyjátok abba!- Mindenki rákapta fejét azonnal. - Azt mondtam nem ő rabolta el a testvéremet… attól még, hogy fiatal vagyok tudhatom mit láttam.- Karjait keresztbe tette, s morcosan nézett a szomszédaira. Az anyán látszott zavartsága, enyhén beleharapott ajkaiba, majd sóhajtott egyet, és megszólalt ő is újra.
- Sajnálom, hogy rád támadtam, engedd meg, hogy jóvá tegyem. Szeretném, ha ma este nálunk szállnál meg, ha más nem, a lányom kedvéért kérlek.- Ledöbbentség érkezett a többségtől, mely érthető volt. Eddig ellened érvelt az embereknek, most meg...ez. Vajon tervezett valamit? Vagy csak a lánya miatt ajánlotta fel ezt? 


Amennyiben elfogadtad a felajánlást a hölgy visszakísért a már ismert lakásba, s megmutatta szobád, amely a földszinten helyezkedett el. Nem volt nagy, de pont elég. Egy szekrény, és egy tatami. Nagy valószínűséggel csak vendég szobaként funkcionált, így nem volt szükséges több berendezési tárgy. A falon egy bambuszokat ábrázoló festmény lógott díszítés gyanánt, de ennyi. Az, hogy mit teszel a nap hátralévő részében az már a te döntésed, egy biztos, ha éjszakára nem is maradsz az anyukánál, gyermeke mindenképp körbe akar vezetni a faluba. Leginkább csak a lakóházakat mutogatja, majd a végén egy apró temetőbe vezet. Szája legörbült, szemei könnybe lábadtak.
- Itt van az apukám is… őt meggyilkolták, lehet már a bátyámat is...engem is meg fognak ölni?- Ha engeded átölel, látod rajta, hogy fél, viszont mielőtt nagy bőgésbe kezdene próbál neked valamit mesélni.
- Még anyu mesélte, hogy vannak gonosz szellemek, akik bosszút akarnak állni, lehet egy ilyen bánt?- A végén beszéde elhalt, leszegett fejjel folytak le a sós cseppek arcán, melyek aztán a földet itatták. A meleg könnyek talán megolvasztottak benned valamit?

_________________
Aktív mesélések:
Tsunomi Ai- Elrejtve
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Emiko

Fagyasztott:
Djuka Orimi- Kút mélyén
Yurasuhina Kaiji - Előre a múltba
Hamacho Yoshitaro - A feltámadt ifjú
Nohara Rin
Nohara Rin
Adminisztrátor

Specializálódás : Lila

Tartózkodási hely : Temető/ Végtelen Tsukuyomi


Adatlap
Szint: B
Rang: Shalalalala
Chakraszint: Chidori

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Hiromi Akio Kedd Május 12 2020, 16:45

// Rin //


Úgy néz ki tetteim meghozták gyümölcsét, noha nem egyöntetű sikert aratva. Mindenkinek nem tetszhet az, amit őszintén cselekszek, nem de? Elvégre nem egy jószívű író mesekönyvének főszereplője vagyok. A bocsánatkérést és az invitálást egy kis szünettel fogadtam el, hisz igaz, hogy az emberek véleménye gyorsan változhat, azért nem volt az olyan rég, hogy az életemre tört a nő. Oh, na, mit lehet tenni? Egy anyuka vendéglátását nem illik visszautasítani, plusz lehet, tényleg másképp kezdte el látni a dolgokat. Fegyvereimet és kipakolt holmijaimat visszaraktam eredeti helyükre, hisz mégsem szép dolog a szemetelés.
Vendéglátóm megmutatta az éjszakai helyemet, majd magamra hagyott. A szobám, mi esti fekhelyemnek szolgált igen csak kellemes, noha minimalista. Ki hitte volna, hogy nem a szabad ég alatt kell aludnom az első pár napomba? Még a végén kiderül, hogy szerencsés vagyok. Ezzel a lendülettel belerúgtam a szoba egyetlen szekrényének sarkába.
- Eeeáá Doton...! - Indulatos reflex szavaim kézrátétellel fojtottam el, shinobi sebességemnek hála villámgyorsan. - Khm. - Megigazítottam magam, majd fájdalmas könnyeim a lelkem mélyére taszítottam. Kislábujjam még egybe volt bizonyára, bár nem volt erőm megnézni, s talán soha nem is lesz. 
Lótuszülésben helyezkedtem el és kitisztítottam elmém amennyire csak lehetett. Egy halk gondolkozás/motyogás következett, Akio módra.
- *Sóhaj* Ha jót akarok az itt élőknek minél hamarabb elő kell kerítenem a kócos kis krapekot. Ehh... Akio. Azt hitted, hogy nem fog megtalálni az erőszak egyből, mi? Kis naiv. *Sóhaj* Lehet csak úgy lehetek békés vándor, ha harcos is vagyok? Létezik-e egyáltalán olyan, hogy békés harcos? Ha igen, én is az lehetek? - Szemeim a bambuszokat ábrázoló festményre szegeztem. - A bambusz is életet ad, mégis sokan fegyverként is tudják használni. A pandák szeretik például. Szívesen lennék panda. Hm. - Ezzel a végszóval egy bukfenccel keltem fel az ülésemből, majd ki is egyenesedtem egyből.
- Nincs mese, megvan mit kell tennem! - Csaptam bele tenyerembe.
A nap hátralevő részében kaptam egy túrát a kislánytól, aminek várhatóan egy komorabb végállomása volt. Mint említettem, ez nem egy mesekönyv. Fájó szavai után átölelt én pedig kezem vállára tettem, majd leguggoltam hozzá.
- Anyudnak igaza van, igen is vannak gonosz szellemek, útjaim során többel is találkoztam. - Gondoltam itt az irigységre, haragra és vérszomjra, mi oly gyakran megszállja az embereket. - Azonban vannak jó szellemek is, kik védelmeznek és ha kell, erőt is adnak. - Együttérzés, odaadás, önzetlenség. - Részvétem apukádért, sejtésem sincs milyen lehet elveszíteni egy szülőt... Azonban egy percig se hidd, hogy nem keresem meg a bátyádat. - Itt a legőszintébb félmosolyom tűnne fel arcomon, majd karjaimba zárnám a csöppséget. - Nem hagyom, hogy bármi vagy bárki is bántson, se téged, se senki mást... Ezért keltem útra. Ezért terelt ide a sors.
Hiromi Akio
Hiromi Akio
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 560
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Biztos valahol elmélkedik


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 480

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Nohara Rin Kedd Május 26 2020, 15:31

//Hiromi Akio//
A kislány sírástól való heves hüppögése lassan alábbhagyott, és ezzel együtt szorítása is enyhült.
- Nem gondolod, hogy vissza kéne mennünk? Kezdek éhes lenni.- nézett közben pocakjára. Az úton szállásod felé, ha engeded fogja kezed a gyermek, és arról mesél, hogy egyszer hercegnő lesz. A szél enyhén fújt, csak néha volt egy-egy nagyobb löket, bár még kellemesen hatott. A csöppség kicsit nyújtózkodva lenyomta a kilincset, majd belépett a házba. s egyből futó léptek cserélték fel sétáját. Pillanatokkal később te is láttad okát, egy számodra eddig ismeretlen férfi állt veled szemben. Fekete haj, vörös szemek, katana az oldalán, hétköznapi ruházat.
- Ibuki- bácsikám- hangzott el a kislánytól élettel telve, majd ölelte is.
- Bocsánat, hogy nem szóltam lesz még egy vendégünk, azt hittem később érkezik majd, hadd mutassam be neked. Ő itt Ibuki, a fivérem, kisfiam eltűnése miatt jött a faluba. Ibuki ő meg itt Hiromi Akio, aki önkéntes jótettként segít a keresésben neked.- Az asszony hangjában szomorúságot fedezhettél fel, nagyobb volt, mint az úr érkezése előtt.  - Befejezem a vacsorát, addig beszélgessetek nyugodtan, hátha összeraktok valamit.- Majd ezzel eltávozott, s magával vitte a kicsi Kumit is. A szobában hirtelen csend telepedett le, a férfiban valami különöst érezhettél, nem tudtad megmondani, hogy mit, a kisugárzása hatott rád negatívan valami miatt.
- És te? Mire jutottál eddig? Csak most jöttem, nem volt még időm senkit kérdezgetni.- tette föl a kérdést neked lekezelő hangsúllyal.

Néhány mondat, ennyit engedtek a szabad percek, majd a nő felszólítása hasította ketté eszmecseréteket.
- Gyertek!- Bemenve az étkező helységbe az asztalra már négy gőzölgő tál ramen volt kihelyezve, a kölyök türelmetlenül, csillogó szemekkel figyelte a felszálló illatfelhőt. Amint leültetek lassan kezdte el felszívni a tésztát, ő nem igazán figyelt rátok, felnőttekre. Ha beszélgetést nem kezdeményezel, akkor az asszony megteszi.
- És Akio, még nem is ismerünk igazán...Ibuki biztos örülne, ha tudná kivel dolgozik együtt...könnyebb volna a munka.- Az említett férfitől egy szemforgatás érkezett az ötletére, de ellene nem szólt, hagyta, hogy mesélj, ha akarsz. Természetesen ha indíttatást éreztél magadban nyugodtan kérdezhettél.

A vacsora eltelt, és eljött a lefekvés ideje, legalábbis a ház népének. Az, hogy te mit teszel azután, hogy mindenki álomba szenderült, már a te dolgod. A lakás is rejthet titkokat, a falu zugai is, s az erdő is. Ha semmi olyat nem teszel az éjszaka során, ami a reggeli korai órák cselekményét jelentős mértékben befolyásolná, Ibuki kopogása kelt fel. Reggel öt órára járt még csak, de ő egyből tettre készen várt, amint szemben állt veled, a szavakkal sem késlekedett.
- Össze kell szedni a gyanúsítottakat, mindennek utána kell nézni, alaposan, hol kezdjünk neki?- Íriszei ugyanazt mutatták, mint tegnap, s így az általa elmondottakkal némileg ellentétbe került. Hol látnál neki a nyomozásnak? Vagy talán már van is gyanúsítottad?

_________________
Aktív mesélések:
Tsunomi Ai- Elrejtve
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Emiko

Fagyasztott:
Djuka Orimi- Kút mélyén
Yurasuhina Kaiji - Előre a múltba
Hamacho Yoshitaro - A feltámadt ifjú
Nohara Rin
Nohara Rin
Adminisztrátor

Specializálódás : Lila

Tartózkodási hely : Temető/ Végtelen Tsukuyomi


Adatlap
Szint: B
Rang: Shalalalala
Chakraszint: Chidori

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Hiromi Akio Vas. Jún. 07 2020, 16:02

A kis hercegnő palánta kezét fogva indultam vissza a kiindulási pontunkhoz. Amint beléptünk kiderült, hogy egy plusz vendéggel gyarapodott az ideiglenes társaságunk, mire sóhajtottam magamban egyet. Remélem ő nem fog valami improvizált fegyverzettel az életemre törni evés közben.
Ezt a gondolatot félretéve gyorsan szemügyre vettem a kislány által Ibuki bácsikának titulált embert. Vörös szem, fekete haj, kard az oldalán. Kinézetünk hasonlóságára legszívesebben felvonnám a szemöldököm és beletolnám a mutató ujjamat az arcába, hogy: "Mégis miféle imposztor lop egy olyan kellemes stílust, mint az enyém? CH!", de aztán elhessegetem a gondolatot és inkább csak végighallgatom a nő és a férfi mondavalóját egyaránt.
- Semmire még. A falu kezdésnek nem éppen segítőkész a kívülállókkal szemben, de azt hiszem erről a rokonod is tudna mesélni. - Fejvakarás közepette folytatnám. - Az igazság az, hogy a holnapi napot akartam szánni az igazi kutatás reményének. Na persze, így csak jobb, hogy több szempár fog figyelni. - Udvarias stílusom mellé kezemet is nyújtanám azzal a reménnyel, hogy a negatív kisugárzását eloszlassam, vagy pont, hogy megerősítsem. Egy kézfogás sok mindent elárul az emberről. Milyen erősen szorít, belecsap-e, vagy egyáltalán elfogadja-e. Reményeim szerint elfogadja - még ha hezitálva is - a gesztust és alapos lenyomatot tudok venni a markáról. Vajon dísznek van-e az a katana? Mennyire kemény a bőre? Tudni illik a sok fegyverhasználattól a bőr is megkeményedik. A hétköznapi ruházat és a gyakori kardhasználat kombinációja nem váltana ki belőlem jó érzetet ki, az biztos. A kézrázás után egy szokásos "örülök, hogy megismerhetlek"-kel folytatnám, de a vacsora jelzése félbeszakítana.
A kislány éhsége természetesen rám is rám ragadna, így örülnék a friss ételnek. Az asztalhoz való kényelmes elhelyezkedés után összeraktam mindkét kezem, lehunytam szemeim, majd magamban megköszöntem a vacsorát. A tésztát számhoz emelve shinobikat megszégyenítő sebességgel szívnám a tésztát, mely a tésztából kicsapódva felemás képet fröcskölne az arcomra. Upsz. Eközben persze a vacsora készítője beszélgetést kezdeményezett, mire - többé-kevésbé sikeres - udvarias neveltetésem révén illett minél hamarabb válaszolnom. Hátra döntöttem fejem és erőltetett szívással szinte kiürítettem az egész tálat.
- Khm. KHM. Nos. - Nagy nyelés. - Egy sunagakurei chuunin volnék, ám bár sajátos indíttatásaim révén inkább vándorútra keltem. Szóval, azt hiszem egy vándor ninja volnék. - Kis szünet, majd belenéznék a tálam közepébe. - Elnézést, még kicsit új az érzés, nehezen jön a számra. - Ibukira néznék szempárját keresve. - Békét szeretnék hozni mindenhova, akárhova csak lehet. - Reakcióját szorosan figyelném, majd egyet-kettőt kérdeznék tőle is, ha már van esélyem rá. - Te is itt laksz a faluban, Ibuki-san? - Megvárnám válaszát, majd még egy kérdést feltennék. Természetesen lenne több is, de nem szeretném, hogy faggatásnak érezze az egészet. - Shinobi volnál, szamuráj, vagy esetleg csak egy jó kardforgató? - Pillantanék oldalán lógó fegyverére. Válaszaimat megkapva, hasamat teletömve megköszönném a kellemes étket és szobámba vonulnék.
Lótusz ülésbe helyezkednék és átfontolnám mindazt ami történt. Bűzlik nekem ez az Ibuki, ha nem is ő a tettes, azért tudhat olyat, amit nem oszt meg velünk. Talán ő a szervezője is mindennek a furcsa rablásnak. Egyáltalán miért visznek el egy kisgyereket? Különleges képességek? Adósság? Gyerekmunka? Esetleg el akarják adni... Addig addig járnának spirálban a gondolataim mire késő este nem lenne. Alvás helyett úgy döntenék van jobb dolgom is.
Kiosonnék a leghalkabb módon, majd az erdő felé venném az irányt. Az éj leple hátrányt nyújt ugyan, de nem véletlenül képeztek több éven keresztül, tájékozódásképp meg fogok birkózni egy erdő morajának leszűrésével. Botom levenném hátamról, majd sétabotnak használnám, e mellé még a köpenyem kapucniját is felhúznám és begörnyednék. A cél az lenne, hogy egy igazi vándorló öreg képét nyújtsam, hátha figyel valaki. Meg persze, ha másokat is rabolnak, csak a falusiak tudomásán kívül, akkor tökéletes csali is lehetek.
Három nap. Fekete köpenyes alak, oldalán katanaval. A nő hangja szomorúbb volt amikor Ibuki náluk volt. Rossz híreket kapott? Vagy esetleg valami más áll a háttérben... Lehet inkább Ibukinak kéne álcáznom magam az erdő mélyén, hátha vannak társai akik előjönnek. A küllem akár meg is lehetne... Eh. Lehet túlgondolom.
Hiromi Akio
Hiromi Akio
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 560
Elosztható Taijutsu Pontok : 5

Állóképesség : 300 (B)
Erő : 150 (C)
Gyorsaság : 300 (B)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 150 (C)

Tartózkodási hely : Biztos valahol elmélkedik


Adatlap
Szint: B
Rang: Chuunin
Chakraszint: 480

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Nohara Rin Szer. Jún. 17 2020, 23:05

//Hiromi Akio//
Ibuki csak bólintott egyet arra megértően, hogy még semmi különösebbet nem sikerült kiderítened, majd elfogadta kéznyújtásodat. Tapintása enyhén kemény, esetlegesen ha alkarját végigpásztázod egy-egy heget is láthattál bőrén. Azonban nem adatott sok idő, hogy részletesebben felmérd a hasonló apróságokat, ha az lett volna célod, ugyanis ő is észrevette volna esetlegesen, másrészt a forró étek már várt titeket. A nagy falásodat khm-ök követték, a kislány, s az anyuka ábrázata is reflex zerűen váltott aggódóra, míg a férfi hidegen pillantott rád, majd kimért mozdulattal emelte szájához a pálcikával a tésztát. Mielőtt bármit mondott volna, minden szavadra figyelt, érzelemnek nyomát sem láthattad rajta.
- Én n.- válaszolt volna kérdésedre, de az anyuka nem hagyta neki.
- Ő nem itt él.- a furcsa öröm hangjában már hamisságra mutatott, de az, hogy ez valójában így volt e, vagy sem, nem derült ki.
- Ha megbocsájtasz mesélnék én magamról.- ingerült hangsúly jellemezte szavait, majd ábrázata hirtelen váltott vissza a hideg, semleges, eddig jelenlévő állásba. - Egy innen körülbelül fél napnyi járóföldre lévő településen lakom, legalábbis nekem fél nap, neked valószínűleg hamarabb megvolna, ha sietnél.- Pillantásod, s kérdésed után szintén higgadtan kezdett bele mondandójába:
-Tény, nem tartózkodom ott sokat, mert- itt a vendéglátód ajkai megint szétnyíltak, de Ibuki hirtelen rászegezte tekintetét, majd mivel az enyhén megszeppent asszony csöndben maradt, folytatta.- Mert járom a vidéket, és próbálok segíteni, akinek tudok...és ehhez bizony szükségem van a fegyverre olykor, még az apám tanított rá, mi felénk nem volt szokás elmenni akadémiára, vagy bármi egyéb, mert közben a két kezünkre is volt otthon szükség.- Az étkezés innentől kezdve, magyarán az a pár röpke perc csöndben folytatódott.


Elmentél a szobádba, és gondolkoztál, sok minden végig futott rajtad. Az egész különös volt, az anya és testvére kapcsolata, a kislány meséje, a szülő hozzáállása. Nem hagyott nyugodni az egész, és ez cselekvésre késztetett. Az erdő sötétjében a Hold, s a csillagok fénye mutatott utat, a fák ijesztő, komor tanúként magaslottak föléd, kik csak látták az elrablást, de zord jelenlétük alapján ők is lehettek voltak az elkövetők. Lépéseid zaját néha egy-egy levél ropogása, vagy éppen ág reccsenése zavarta meg. Ahogy haladtál valami zavarhatott, de nem tudtad mi, körülnézve senkit sem láttál, csak az érzékeid játéka lett volna? Lassú, néma percek, melyben a huhogás is sokkolóan hathatott, ami a semmiből jött, de amihez valahol egy bagoly is társult. Köd úszott be köréd, a szemed egyre kevésbé volt használható, míg nem már egyáltalán nem. Bármerre is indulnál, egy hang próbál gátat szabni mozgásodnak.
- Ne siess még úgy, állj meg.- A hangszín ismerősen hatott, Ibuki-sanéhoz hasonló volt, ám mégis eltérő. A fáradtság miatt tűnt csak annak, vagy esetlegesen a környezet adottságai miatt? Talán mindegy is.
- Örülök, hogy itt vagy, vártam erre a találkozóra.- hideg, gonosz atmoszféra lett úrrá a reggel békésnek tűnő helyen. Majd ruha susogását hallhattad tőled balra, rá pár másodpercre pedig a senbonok repülését, ahogy hasították a levegőt.
- Sajnálom, de...meg kell halnod, jobban tetted volna, ha a falura hagyod a falu dolgát.- szinte szemeid előtt volt Ibuki arca, ahogy ajkai,- hozzá nem illő módon-, de ívesre húzódnak.
//A senbonokat esetlegesen lehetőséged van kikerülni, ha úgy érzed, mert mennyiségre nem sok, továbbá az, hogy az erdőben lévő alak, és Ibuki színe ugyanaz a hasonló hang miatt van, lehetséges, hogy Ibuki az, lehet, hogy nem.//

_________________
Aktív mesélések:
Tsunomi Ai- Elrejtve
Hyuuga Shakaku
Hyuuga Emiko

Fagyasztott:
Djuka Orimi- Kút mélyén
Yurasuhina Kaiji - Előre a múltba
Hamacho Yoshitaro - A feltámadt ifjú
Nohara Rin
Nohara Rin
Adminisztrátor

Specializálódás : Lila

Tartózkodási hely : Temető/ Végtelen Tsukuyomi


Adatlap
Szint: B
Rang: Shalalalala
Chakraszint: Chidori

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Tsuuzoku Tomoe Kedd Júl. 07 2020, 15:23

     Szárazság, hőség, tűző nap és ameddig a szem ellát homok. Homok mindenhol, mármint tényleg mindenhol. Kietlen, sivár homokdűnék melyeket a szél formál, épít és rombol. Tömören ez a szél országa. Bár a hőség és a tűző nap nem zavarnak, a ruháim alá bejutott homokszemek annál inkább. Több órányi menetelés után kezd érezhető lenni, hogy ezek a homokszemek szüntelenül ingerlik és dörzsölik a bőröm. Mostanra kezd kissé kellemetlen lenni. Egy ördögi kör áldozata lettem. Felvehetnék oylan öltözéket mely jobban takar, ezzel védekezhetnék az apró homokszemek ellen, de akkor a hőség és a nap áldozatává lennék. Így pedig, hogy lengébben vagyok felöltözve az utóbbi kettő elviselhetőbb. Azt hiszem erre mondják, hogy valamit valamiért. Nincsenek növények se semmi, ami megközhetné a talajt és vissza fogná a szél süvítését. Teljes mértékben ki vagyunk téve a helyi viszontagságoknak. Bár kisebb gondom is nagyobb ennél. A karaván többi tagja beszélgetéssel tölti az idejét. Kiadják magukból a történteket, eszmecserét folytatnak, meg hasonló baromságok. Háttérzajnak elmegy, elnyomja a gondolataimat amelyek egyre csak egy kaptafára járnak. Legalábbis ezt hittem, a beszélgetés és a szél süvítésének a hangerejével arányosan nőtt a gondolataimé is. Mostanra olyan mintha üvöltenének, ugyanazt az egy dolgot szajkózzva végig. Gyenge vagyok. Megannyi edzéssel és gyakorlással töltött óra, a megpróbáltatások, úgy érzem mindhiába. Ennél már az is jobblet volna ha Konohában maradok macskát kergetni. Holmi fényevő ribanc vert el, ekkora szégyent. Azt a hülyeséget, hogy a koromhoz képest nagyon jól szerepeltem meg pláne nem veszem be. Egy vereség hogy lehet jó?


     Így haladok én a karavánnal, kissé lemaradva magam elé bámulva, betemetve a gondolataimmal. Mintha egy hatalmas szikla nehezedre rám, olyan érzés ezeknek a súlya. Egy szikla ami csak azért létezik, hogy engem agyon nyomjon. Rám tapadt mint egy pióca, amitől azóta nem tudok szabadulni mióta felkeltem az eszméletvesztésből. Néha még most is olyan mintha érezném ahogy átszúródik a kézfejem. Pedig az egész csak egy illúzió volt, egy darab karcolás nincs rajtam. Biztos az agyam műveli velem, hogy ne felejtsem el ezt az egészet. Azonban kezdek ráébredni valamire. A szomorúság helyét átveszi a düh, dühös vagyok magamra amiért nem tudtam jobb teljesítményt nyújtani. Ezt a dühöt kellene… Nem, ezt a dühöt fogom használni motivációként. Arra fog bátorítani, hogy többet és jobban edzek. Erősebbé kell válnom, akkor a hang a fejembe miszerint gyenge vagyok, talán elhallgat. Az akarat tüze fellobban bennem és elszántság tölt el. Mintha kissé már jobban is érzem magam, még az is lehet hogy becsatlakozok a beszélgetésbe.
Tsuuzoku Tomoe
Tsuuzoku Tomoe
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 596
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 173 (C)
Gyorsaság : 250 (C)
Ügyesség/Reflex : 250 (C)
Pusztakezes Harc : 173 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 495

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Ebisu Kedd Júl. 07 2020, 23:08

// Tsuuzoki Tomoe - Fellobbanó parázs //

A benned buzdulódó büszkeség épp annyi volt, mint az előtted elterülő sivatagi tengerben a vízcseppek száma. Az egy alatt, közel a nullához. Hiába úgy érezted, hogy minden viszontagság ellenére a legjobbat adtad magadból, szomorúan kellett konstatálni, hogy vajmi kevés volt a továbbjutáshoz. Düh és szégyenérzet kavargott most benned, mint ahogy a homokszemeket fújdogálja a szél keszekuszán.
Arról már ne is beszéljünk, hogy mikor a karavánba csatlakoztál a sok vigasztaló szavak mellett megjegyezték, hogy maga a Tűz Országának vezetősége kér tőled személyes jelentést a Chuunin-vizsgán történt különös incidensről. Valószínűleg a furcsa támadás mellé bukásodat is taglalni kell, ráadásul annak a gyülekezetnek, akiért te elvileg küzdesz és hűséged rejlik. Ez az ólomsúly minden egyes lépéssel egyre inkább testedre nehezedet, minden egyes mozdulat pedig már-már gépiesen mozgatta saját magát.
Az indulás előtt úgy döntöttetek, hogy nem a megszokott kijárt ösvényen fogtok haladni, amit a szekerek és a többi Shinobi előszeretettel használ, hanem áthajtotok egyenest a homoktengeren, ezzel pedig nyerve egy egész napot. Egyetlen hátránya az, hogy nehezebb terepen kell átvágni illetve hogy az adott évszakban nem ritkák a homokviharok. Hiába, ha az információ értékes, akkor minden nap számít a Shinobi világban. Az információ érték, előny, pusztít és öl. Ezt minden Shinobi tudja.
Felértetek az egyik nagy dűne tetejére, a csapat élén álló vezető egyelőre megálljt parancsolt a már így is erőltetett tempóban haladó csapatnak. Volt pár perced pihenni, s mint mindenki más, te is elővetted a kulacsodat és egy jó pár kortynyit lehúztál belőle. Ebben a hőségben nem is csoda, bár szerencsétekre sok volt a bárányfelhő az égen, ami néha-néha eltakarta az égető nap sugarait. Hamarosan visszatért az egyik Shinobi társ, akit a vezető előre küldött felderíteni a terepet. Mindketten félre vonultak és elkezdtek valamiről sustorogni.
-Úgy tű.... mokvih...em lenne jo...dulni?- mondja a felderítő
-Fen...bbe a küld...emiatt a köly...kudar...- majd itt a vezető erősen masszírozni kezdi az orrának a nyergét.- Szaro...le, megy...vább,... hal..., majd ú...a vélet...olna.- mondja szúrós tekintetekkel.
A futár arca elkomorodott, majd bólintott egyet s ahelyett hogy újra előre indult volna, leülepedett a többiek mellé. Egy-két percig még így voltatok, majd a vezető intet, hogy tovább. Ahogy felálltál a magas dűne tetejére láttad valahol a horizonton az emelkedő hegyek apró részét, vélhetőleg valami zöldet is, ami a fák lombkoronáját jelezné, de így is még több kilométerre voltatok. Akármennyire is húztad össze a szemedet abban a reményben, hogy észreveszed határt, az egészet eltakarta egy nagy vöröses, fodrozódó felhőréteg, ami gyanúsan a talajhoz közel alakult ki.
-Homokvihar.- mondja semmitmondóan a melletted álló maszkos Kunoichi. -Úgy tűnik át kell vágni magunkat rajta. - s elvégezz egy gyors láb és kéz nyújtást. -Készen állsz rá?- s picit elmosolyodik.
Ebisu
Ebisu
Mesélő

Specializálódás : Az Orrvérzés Nagymestere

Tartózkodási hely : Konohagakure no Sato


Adatlap
Szint: A
Rang: Tokubetsu Jounin
Chakraszint: 8d6 fire damage

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Tsuuzoku Tomoe Szer. Júl. 08 2020, 15:41

     A pihenő jól esik és bár csak pár percig tart, elegendő egy kis szusszanáshoz. Kicsit kifújom magam, mérlegelve azt, hogy vajon ezzel nem okozok-e több kárt mint hasznot. Nem épp a legkellemesebb a homokkal teli levegőt belélegezni, hiába nem látszik az aprócska homokszemeket felkapja a szél, hogy aztán a gyanútlan vándor -én- jól letüdőzzem. Ezek a szemek sok kis apró penge módjára szántják végig a torkom a légcsövemet. Ha az eszméletlen meleg és a száraz levegő nem lenne elég indok, most már emiatt is kulacsomért nyúlok. A frissítő víz bár már kissé langyos, megnyugtatja az imént megbántalmazott torkom. Amíg mindenki ugyan ezzel a mozdulatsorral van elfoglalva végigmérem őket. Eddig nem igazán volt rá alkalmam, jobban mondva nem igazán érdekelt a dolog. Elvoltam foglalva a gondolataimmal, melyek kissé halkulnak, de a tudatom hátsó sarkában még ott motoszkálnak.
~Na lássuk, van egy maszkos kunoichi. A körülményeket figyelembe véve nekem is jól jönne egy ilyen maszk, hogy eltakarjam az orrom és a szám. Ennek nem tulajdonítok nagy jelentőséget. Azonban a tény, hogy eléggé a sarkamban van már jobban aggaszt. A húszas évei elején járó nő, lényegében ennyi amit tudok. A kapitány, kijelölt vezető, tudomisén minek hívjuk. Na Ő már idősebb, a rangidős ha úgy tetszik. Harminc fölött, talán már a negyvenet tapossa. Marcona külső és morcos arckifejezés. Övült róla, hogy nyűg számára ez az egész, mondjuk kinek nem. Utolsó sorban pedig a most visszatért felderítő. Szintén fiatal -mondom ezt én- a húszas évei közepén járhat. A vérében lehet a tájékozódás és a felderítés, ha már csak így előre küldték ezen az ismeretlen terepen. Talán szenzor képességei is vannak.~


     Amíg a kapitány félrevonul a felderítővel én elrakom a kulacsom, próbálva fülelni hátha hallok valamit. A szél fütyülése és a kavargó homokszemek susogása semmiképp sem javít ezen, így csupán szavakat, szó töredékeket tudok kivenni a beszélgetésből.
~Kölyök és kudarc. Remek, nyilván az én hibám. Mintha én annyira élvezném ezt. Mitől olyan sürgős az, hogy visszamenjek a faluba és adj uram de máris jelentést tegyek. Meg miért pont én. Nálam képzettebb konohai shinobik is jelen voltak, mint például a Nő aki vizsgabiztos létére elaludt az írásbeli közben. Mégis mit várnak tőlem a vének? A vizsgán leszerepeltem, a nagy gebaszt meg a gyengélkedőn töltöttem elájulva. Lesz egy pár mondanivalóm de annak nem fognak örülni. Mindegy…
Mély sóhajjal zárom belső monológom, majd előrepillantok ezzel észrevéve azt, ami kissé beleverte az ideget a kapitányba.
-Homokvihar.
Mondjuk szinte egyszerre a kunoichivel.
-Átvágni mi? Rosszabb dolgokban is volt már részem, talán megbirkózom vele.

Kihasználva a maradék időmet amíg kedves Vezető-san forrong, leteszem a táskám a földre és előveszem egy kis ködszert. Nem vérzik, legalábbis egyenlőre, azonban talán vehetem más hasznát. Sietve az arcom köré kezdem tekerni, próbálva megtalálni az arany középutat a megfulladok olyan szoros és a leesik az arcomról olyan laza, között. Végül pedig ha a kapitány jelt ad nincs más teendőm, mint folytatni a sétát a remek társaságommal.
Tsuuzoku Tomoe
Tsuuzoku Tomoe
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 596
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 250 (C)
Erő : 173 (C)
Gyorsaság : 250 (C)
Ügyesség/Reflex : 250 (C)
Pusztakezes Harc : 173 (C)

Tartózkodási hely : Konohagakure


Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 495

Vissza az elejére Go down

Határvidék - Page 10 Empty Re: Határvidék

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.