Határmenti falu

+28
Nashimaru Shizu
Sai
Maito Gai
Hyuuga Emiko
Kihara Nana
Hazukage Kurono
Kurita Takashi
Hyuuga Hinata
Ishihara Aki
Senju Tobirama
Terumi Mei
Hirano Reina
Kaibutsu Hiroto
Areno Shinichi
Matsuko Kiyomi
Tsunomi Ai
Sado Kenji
Misaki Kiyoko
Kabuto Yakushi
Chen
Anso Saniko
Orochimaru (Inaktív)
Obotsu Ryu
Itanashi
Kenshiro Karu
Hikari Ayame
Tairjuko Rikuno
Uchiha Madara
32 posters

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Kihara Nana Szomb. Márc. 09 2019, 19:45

Mini Küldetés
Helyszín: Határnenti Falu
Akatsuki(Nana) 
Chakraszint: 122
Felszerelés: 
- Egyszerű ruházat, Ninja szandál, Fekete maszk
- Övtáska(2 kunai, 5 shurriken, 10 senbon, 3 füstbomba)
- 3 robbanójegyzetes kunai
- Robbanójegyzet(7db)
- 1db Ninjato(tekercsbe pecsételve)






Ninjatempóban, az épületek tetején haladva gyorsan elérem a kereszteződést, ahol a többiekhez hasonlóan elfoglalom a helyemet. Az egyik épület tetején, egyenlőre rejtve, egy kunaival a kézben. Egészséges mennyiségű félelemmel keveredik az izgalom, minden egyes eltelt másodperccel egyre jobban koncentrálok az előttem álló  feladatra, és semmi másra. Az utcát nézve semmi más nem létezik, csak én, a társaim, és természetesen Hatomaru.
Pillanatokon belül megérkezik a célpont a testőreivel, akiket Kurono fogad a sajátos stílusával. Bár alig figyelek oda arra, amit mondhat nekik, nyilvánvalóan felhívta magára a figyelmüket. Csakis rá figyelnek.
~ Menni fog. ~
A testőrök védekezően Hatomaru elé ugranak, egyenlőre csak szemmel tartva Kuronot, de ez egy pillanat alatt megváltozhat. Nekem pedig pont arra a pillanatra van szükségem.
Megfelelő pózba kerülve megcélzom Hatomarut, és amint a testőrök megindulnak Kurono felé, azonnal támadnák. Nem feltétlenül kell szó szerint neki ugraniuk, egy felé tett lépés vagy akár egy távolsági támadás is elég ahhoz, hogy célba tudjak találni. Végül is, a shurrikenjutsuk az erősségem. Jelenleg az egyetlen erősségem.
A kunai elhajítása után gyorsan összegyűjtenék egy kis chakrát a Fürge test jutsuhoz, amivel a szemközti épület tetejére juttatnám magam. Az új pozíciómból három shurrikent hajítanák a célpontok felé, ezúttal a testőröket célozva. Ellenük ez biztosan nem ér sokat, de egy pillanatra elterelné a figyelmüket, amit vagy Kurono, vagy Emiko ki tudna használni.
Senki se tud háromfelé nézni pár pillanat alatt.
Kihara Nana
Kihara Nana
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 77


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 284

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Hyuuga Emiko Pént. Márc. 15 2019, 22:30

Akatsuki és Emiko a tetőről figyelte, ahogy Kurono belekezdett az elterelésbe. Érdekes stílusban adta elő magát, viszont a kívánt hatást elérte.
*Talán egyeztetnünk kellett volna, ki miben jártas, hogy a lehető legjobb támadási stratégiát hozzuk össze. Amikor a Byakugannal megfigyeltem őket, néhány dolgot sikerült kiderítenem, viszont ez nem túl sok. Akatsukinak kevés a chakrája, bár ebből még nem szűrhetek semmi konkrétat. Kurono egyik eleme a Raiton, ami kapóra jöhet.*
Néha az ismeretlen férfira pillantott, aki egyelőre nem csinált semmi gyanúsat, ugyan úgy szemlélte az eseményeket. Aztán hirtelen beindult a terv, Kurono magára talán túlságosan is jól magára vonta a figyelmet. A kunoichi észrevett az egyik testőrnél egy hatalmas tekercset.
*Elképzelhető, hogy fegyverekre specializálódott, közelharcra van kiképezve. Vele jobb lesz vigyázni. A másikon semmi különösen nem látok, bármivel meglephet. Sokkal jobbak lennének az esélyeink, ha előtte kicsit tudtam volna elemezni a Byakugannal.*
Látószöge ugyan némileg csökkent, annyira nem lett rossz, hogy ne vegye észre Akatsukit, ahogy nekilát a tervének. Viszonylag gyorsan reagál, hamar a másik tetőre kerül és onnan támad. A Hyuuga lány sem tétlenkedik, ám ezúttal vigyáz a titkára, nehogy még nagyobb bajba kerüljön. Az Átokpecsét gyengén, mégis folyamatosan lüktet, némileg korlátozva a reagálási idejét.
*Ne most!* Szól rá testére, bár tudja, ezzel nem sok mindent tud kezdeni.
Vár egy kicsit, amíg a maszkos társa eldobja a fegyvereket, mert azokra bizonyosan reagálni fognak. Több irányból érkezik a támadás, vagyis előre láthatóan valaki Hatomaru mellett marad. Három irányba még a legképzettebb shinobik sem tudnak reagálni, vagyis ha Kurono kis cselére nem mennek elég messze, Akatsuki fegyverei okozhatnak némi fejfájást. Emiko előkészíti chakráját és a kézjelek elmutogatása után aktiválja a Raiton: Raitongu technikát. Ügyel arra, hogy Kurono kívül essen a jutsu hatáskörén, nehogy megrázó élményben legyen része. Elég sokáig kitartanak a villámok, amik az ujjai végéből jönnek elő.
Úgy gondolja, ezzel visszaszorítja azt a ninját, aki esetleg hátramaradt Hatomarut védeni. Talán sikerül eltalálnia a célpontot és gyorsan letudják a gondot, vagy legalább is valamennyire megsérül. Amennyiben támadás érkezik a testőröktől, megpróbál egyszerűen félre ugrani. Tartogat még néhány meglepetést, illetve a közelharci technikáit is hajlandó bevetni, ha arra kerülne a sor.
Hyuuga Emiko
Hyuuga Emiko
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1930
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 550 (A)
Erő : 800 (S)
Gyorsaság : 590 (A)
Ügyesség/Reflex : 590 (A)
Pusztakezes Harc : 900 (S)

Tartózkodási hely : Rémálmok mezején


Adatlap
Szint: S
Rang: Szökött Ninja
Chakraszint: 1322

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Hazukage Kurono Csüt. Jún. 27 2019, 13:36

//Alvilági üzletek - Mini küldetést //


Ahogy várható volt. Kibújt a szög a zsákból, és a tekercses férfi lépett előre, hogy felvegye velem a versenyt.
- Tőled nem akarok semmit. Csak a főnököd fejét akarom elválasztani a testétől. – Jegyzem meg neki, de csak laza mosollyal nyugtázza a dolgot. Közben Akatsuki is mozgolódik és elhajít egy kunait Hatomaru felé.
- Mint mondtam. Nem veled van dolgunk. – Állok továbbra is az alapállásomban. Arcom komolyabb tekintetet vesz fel és ezúttal én címzem a laza mosolyt. Akatsuki távolsági támadását az utolsó pillanatban hárítania kellet, ahogy a másik őrnek is, de van egy dolog amivel nem számoltak. A harmadik személlyel, az ifjú Hyuuga hölggyel Emikoval, aki egy hatalmas erejű villám támadást indított Hatomaru felé. Az őr Akatsukival volt elfoglalva, így vele a villám támadás azonnal végzett, viszont Hatomaru a levegőbe ugrott.
- Itt a vége. Jegyzem meg az előttem álló felé, ami után a testem körül elkezdenek a villámok cikázni. Igen ez a Raiton no Yoroi.

-  Ne viccelődj velem kölyök. Nem mész sehová! Sogu: Dai Tekkai! – Húzza elő a nagy tekercsét a pasas, aki látszólag be van szarva a csata végkimenetelétől.
~ Raishunshin no jutsu….~ Gondolom ki a technika nevét, amire igazából nem sok szükség lenne már, csupán a villám elemű charkámat kell vegyítenem egy egyszerű Shunshin no jutsuval. Az eredménye pedig egy hihetetlen gyorsaság, ami a legendás Konoha Sárga Villanásának sebességével vetekszik. Egy pillanat alatt hagyom hátra ellenfelem és érkezem Hatomaru elé. A szemeiben a rettegés és a félelem látszik, de az enyémben nem láthat semmit. Sem megvetést, se félelmet, sem örömöt, sem bánatot. Csupán beteljesítem azt amivel megbíztak. A lendületem tovább visz, elhaladva a férfi mellet, de a katanám már a kezemben és ezzel bevégzem azt amit megígértem. Együtt érünk földet áldozatommal, de már két részben. Ahogy ígértem úgy megtettem. Hatomaru feje el lett választva a testétől. A fejjel melyben a zsarnoki gondolatai születtek, és amivel azokat a parancsokat kiadta.
- Úgy tűnik egyedül maradtál. – Fordulok vissza előző ellenfelem felé, akit magára hagytam.

- Chö. Koszos kölykök! Hallani fogtok még rólam. – Jegyezte meg, és abban a pillanatban egy Shunshinnal el is menekült a helyszínről. ~ Úgy tűnik nem olyan hülye, mint vártam. ~ Az ipsének fontosabb volt az élete, mint a hűsége. Azt is biztosan csak megvették, és ahogy az ilyenkor várható, amint a pénzforrás elapad úgy a hűség is vele együtt odalesz.


Mindannyian összegyűlünk a test felett, köztünk az új megbízónk is.
- Akkor várjuk a fizetségünk. – Jegyzem meg neki a markomat nyújtva. Az én zsebem üres az övé teli. Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de nekem szükségem van arra a pénzre, de természetesen az ő részük az az övüké, az enyém az enyém. Nincs kedvem további harcokba keveredni, főleg nem velük. A lelkem se vinne rá.





//Köszönöm nektek az igényes játékot. A kalandot ezennel lezárom. Természetesen jöhetnek a befejező posztok és némi szabadjátékban is benne vagyok itt a helyszínen amennyiben van rá igény. 


A lezáráshoz való kérelmet megtaláljátok >> Itt <<//
Hazukage Kurono
Hazukage Kurono
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 704
Állóképesség : 300 (B)
Erő : 200 (C)
Gyorsaság : 100 (D)
Ügyesség/Reflex : 404 (B)
Pusztakezes Harc : 200 (C)

Tartózkodási hely : N/A


Adatlap
Szint: A
Rang: Jounin
Chakraszint: 658

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Kihara Nana Hétf. Júl. 01 2019, 16:19

Mini Küldetés
Helyszín: Határnenti Falu
Akatsuki(Nana) 
Chakraszint: 122
Felszerelés: 
- Egyszerű ruházat, Ninja szandál, Fekete maszk
- Övtáska(2 kunai, 5 shurriken, 10 senbon, 3 füstbomba)
- 3 robbanójegyzetes kunai
- Robbanójegyzet(7db)
- 1db Ninjato(tekercsbe pecsételve)






Ahogy azt előre sejtettem, a testőrök azonnal reagálnak Kurono színpadias belépőjére. Gyorsan Hatomaru elé ugranak, én pedig pontosan erre a pillanatra vártam. Lassan kilégzek, kiengedve minden kételyt, és zavaró gondolatokat, érzéseket. Csak én maradok, és a célpontjaim.
Egy kunait elhajítok Hatomaru felé, majd azonnal használatba veszem a Fürge test jutsut, amivel a szemközti épület tetején kötök ki. Onnan azonnal megcélzom Hatomaru egyik testőrét néhány shurrikennel, ami meg is hozza a kívánt hatást.
Némi csúszással, de szinte egyszerre két irányból sikerül támadjak, ami védekezésre készteti az őröket, elterelve a figyelmet a csapat harmadik tagjáról. Emiko gyorsan kihasználja az alkalmat a támadásra, és egy raiton jutsuval szinte azonnal elintézi az egyik őrt.
~ Nagyon gyorsak...~ a harci higgadtságom gyorsan döbbenetbe fordul, mikor meglátom Hatomaru holttestét landolni a földön. Szinte csak egy pillanat telt el, és Kurono azonnal végzett vele.
~ Sejtettem hogy gyorsabbak és erősebbek nálam...de ennyire? ~
A harc gyorsan kezdődött, és gyorsan véget is ért. Szinte nem is harc volt, hanem kivégzés, amiben én mindössze csak az elterelés voltam.
~ Remélem egyikükkel se kell megküzdjek. ~
A dolog lezártával csatlakozom a többiekhez, várva a fizetséget.




/Én kimondottan élveztem a kalandot Very Happy
Kihara Nana
Kihara Nana
Játékos

Elosztható Taijutsu Pontok : 77


Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 284

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Hyuuga Emiko Hétf. Júl. 08 2019, 21:46

A villámnyalábok folyamatosan cikáztak, a gömbök pedig egyre kisebbé váltak. Mégis, ez a jutsu elég volt arra, hogy Emiko kiiktassa az egyik őrt, ezzel előnyt szerezve Kurononak. Persze ehhez Akatsuki pontos időzítése kellett, aki sikeresen elvonta a kiszemelt ninja figyelmét. Bár alig pár órája ismerték egymást, mégis sikerült csapatként gondolkozniuk.
A kevésbé erős Raiton technika nem terhelte meg annyira a Hyuuga lány chakrahálózatát, ezért az Átokpecsét sem okozott fájdalmat. Vagy már kezdett hozzászokni a korlátozáshoz és kevésbé viselte meg. Mindenesetre remélte, a harc nem fog sokáig elhúzódni, mert egyik titkát sem szándékozta felfedni a másik két elveszett ninjának.
Bár csak jobb szemére támaszkodhat, mégis látja, amikor a csapat férfi tagja hihetetlen gyorsasággal és Villám chakrával átitatva érkezik meg Hatomaru elé.
*Jó kis technika, talán nekem is meg kéne tanulnom.* Jegyzi meg magának a kunoichi, miközben újabb támadástól tart. Talán az információ nem teljes és rejtőznek a közelben. Byakuganját azonban nem vetheti be, mert az túl nagy gyanút keltene. Másképp pedig nem igazán tudná kimagyarázni, miként fedezett fel újabb őröket.
Keze a jobb combjára rögzített fegyvertartóhoz pattan, majd elővesz egy kunait. Azzal igyekszik védekezni, ha esetleg újabb támadás érkezne. Minden irányba figyel, mert nem tudja, milyen meglepetések várnak még rájuk. Elemi támadás esetén igyekszik félre ugrani, fejben mindent megtervez előre. Az újabb csapás azonban nem érkezik, helyette Hatomaru feje hullik a porba, szinte egyszerre érkezik le Kuronoval.
Bár Akatsuki arcát a maszk miatt nem látja, mégis nagyjából tudja, mit gondolhat a lány. A támadás szinte szempillantás alatt zajlik le, még a jounin is meglepődik, hiszen nem minden lap lát ilyet az ember.
*Szép volt Kurono.* Hangzik el a dicséret, persze csak fejben, mert egy szót sem szól.
Hatomaru másik kísérője gyorsan távozik a helyszínről, vele már nem kell senkinek megküzdenie. Emiko elteszi a fegyverét és a ház falán leszaladva a test mellett ér földet. Miután mindenki összegyűlik, Kurono a fizetséget említi.
*Teljesítettük a megbízást, már csak a pénzt kéne megkapnunk. Ha ezzel végeztem, elindulok a Hang országa felé, ahová eredetileg terveztem menni.*

//Elnézést a csúszásért és köszönöm a játékot! Smile //
Hyuuga Emiko
Hyuuga Emiko
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 1930
Elosztható Taijutsu Pontok : 0

Állóképesség : 550 (A)
Erő : 800 (S)
Gyorsaság : 590 (A)
Ügyesség/Reflex : 590 (A)
Pusztakezes Harc : 900 (S)

Tartózkodási hely : Rémálmok mezején


Adatlap
Szint: S
Rang: Szökött Ninja
Chakraszint: 1322

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Sai Csüt. Aug. 08 2019, 10:06

 
// Alvilági üzletek miniküldetés ellenőrizve.

Jutalmak: Fejenként 20.000 Ryo, illetve +10 chakra.
Szép játék volt! Smile //
Sai
Sai
Főadminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Szomb. Május 09 2020, 21:32

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //


Van valami emberfelettien megnyugtató az éjszaka festészetében és zenéjében. Az eltúlzott, végtelen árnyékok világában az óriási éjkék, csillagokkal hintett égbolt hamar apróvá teszi az embert, felnyitva kicsiny szemeit a világ gigászi méreteire. Habár csak mozaikokat láttam ebből az égboltból a sűrű lombok miatt, nem éreztem másképp magam én sem. Létezésem jelentéktelensége volt az, mely altatóként hatott ezen ismeretlen földeken. 
Szelid szellők tömkelege ringatott álomba. Jó szolgálatott tett a dróthuzal amit nemrégiben vettem, annak ellenére, hogy korántsem ért körbe elégszer a fa vaskos törzse körül, mint ahányszor szerettem volna. Hátizsákom pántjai között húztam végig, ezzel biztosítva a holmajim gravitáció-ellenállását. Békés állathangok kísértek végig az álomvilágban, melyek vissza-vissza húztak a valóságba. Az egyik alkalommal viszont a megszokotnál kevésbé természetes morajok riasztották fel a szemhéjaimat.
- Emberek? - Kérdeztem meg magamtól suttogva, miközben kapkodva próbáltam felállni. A dróthuzal persze meggátólt ebben, s a folyamatos fészkelődés miatt a fémes súrlódás igen felfigyelhető hangot kölcsönzött az erdőnek. Egy mély levegővétel után döntöttem úgy, hogy lassítok kicsit a szabadulásomon. Lassan elkezdtem megpróbálni kibogozni testemet ebből a fémcsomóból amibe belekötöttem magam. Mindeközben a hangok egyre csak közeledtek, eléggé, hogy halljam is amiről beszélnek.
~ Rutin meló? Elintézzük azt is? ~ Kérdezem magamtól, miközben a gordiuszi csomó egyre csak kezdett alakot ölteni a kezem alatt. ~ Nem hangzanak valami bíztatóan ~ vonom le az egyértelmű következtetést. Mindeközben megkérdőjelezem a dróthuzal hosszát is magamban. Gyanús ugyanis számomra, hogy elméletileg nem vettem csak tíz métert, mégis úgy érzem mintha már az ötvenedik méterbe gabalyodna bele a lábam. ~ Nem hagyhatom hogy észrevegyenek. Csendben kell maradnom és... Chotto matte... ~ Húzom fel a szemöldökömet, mikor megpillantom a semmiből odatermett görcsöt mely odaláncolta a jobb karomat a fa törzséhez. Hosszas hümmögés és állvakarás kíséretében próbálok meg rájönni, hogy voltam képes összecsomózni egy fémből készült dróthuzalt. 
Végül, ahogy távolodtak a hangok, sikerült valahogy kimákászálódnom a katyvaszból, bár a holmijaim még mindig a fogságában voltak. Mindössze az övtáskám volt az oldalamon a főbb fegyvereimmel, illetve a wakizashit és a katanát tudtam kiszabadítani még, amik mire felálltam az ágon már a derekamon lógtak.
A vér összetéveszthetetlen szagára egyből felkaptam a fejem. Nagyot nyeltem a felismerésen, hogy ezek bizony nem eltévedt túrázók... Szinte torkomon éreztem a veszély markolatát, a haláltól való félelem ujjait, ahogy végigpásztázzák a hátamat... s mégsem éreztem, hogy meg kellene húznom magam... Hívott valami. Kalandvágy talán? De hisz hogy foghatnám fel ezt egy kalandnak? Meghalt valaki az istenért is. De mégis... 
Bal kezem végigsimítja a wakizashi markolatát. Egy mély levegőt veszek, majd meghozom a döntést; utánuk indulok. Tervem, hogy faágról-faágra ugrálva tartom velük a tempót viszont meghiúsult már az első lépéssel. Ahogy elrugaszkodtam valami visszahúzta ugyanis a lábamat. A nem várt fordulat villámként rázta meg a testemet; a jobb bokám még be volt akadva a dróthuzalba. Ahogy visszarántott, egy rövid, éles női sikítás formájában fejeztem ki meglepődöttségemet. Hiába is jött hirtelen a felismerés, a reflexeim nem jöttek vele. Még épp időben emeltem karjaimat az arcom elé, hogy tompítsam a fa törzsének való csapódást, bár még így is keményen becsengett tőle a fülem. A vele járó hang pedig megreptette a körülöttem a lombok között pihenő madarakat, akik tömegével emelkedtek most ki az erdőből.
- Ahh.. A rohadt életbe... - Súgom magamnak, miközben mindkét kezemmel a fejemet fogom. A lendülettől még ide-oda lengtem a jobb lábamnál fellógatva. Oldalamról a Wakizashi és a Katana egyszerűen csak kicsúszott és szabadesésben indult neki a földnek, amiből csak annyit vettem észre, hogy valami tompán belecsapódik a talajba.
Egy pár másodpercig még lógok. Nem csak azért, mert lüktet a fejem, de azért is, mert egy komoly önkritika kapta helyét most a gondolataim között, amire túlzó arckifejezésekkel reagáltak az arcizmaim.
~ Hát ez szép. Ez igen. Nem rossz Shizu. Ügyes vagy. Csak hagyd a lányra, akor körbetekert dróthuzalra köt görcsöket.

ha NEM vesznek észre
Szépen lassan visszaerőszakolom magamba az életkedvet, és hátrahagyom az önmarcangolást. Egy igen látványos manőver volt ez de ideje továbblépni. Chakrát vezetek a tenyerembe (függőleges terepen való megmaradás, csak a láb helyett a kézbe vezetve a chakrát), majd hozzáérintve a fához, odahúzom magam hozzá. Lassan visszamászok az ágra, majd kiszabadítva a lábaimat a dróthuzal fogságából, leereszkedek a földre felvenni a fegyvereimet. Ezek után bokorról bokorra követem a két személyt.

Ha észrevesznek
Szépen lassan visszaerőszakolom magamba az életkedvet, és hátrahagyom az önmarcangolást. Léptek zajára leszek figyelmes. Még nem is látom a közeledő személyeket, elvégre szemeim csukva vannak még a fájdalom miatt, de már be is vetem kimagyarázói képességeimet.
- Nos hát, ha kíváncsiak rá, nem hallottam SEMMIT, abból ami az imént elhangzott! Sem egy mondatot, sem egy szót, sem egy hangot. - Mondom ezt, miközben még mindig a fa ágáról lógok lefele. Ekkor megpróbálok felmászni a fa törzsén a faágra. - Ami azt illeti, azt se tudom hogy most kihez beszélek! Nincs itt senki rajtam kívül ebben az erdőben. Így van, maguk itt sem jártak, fogalmam sincs minek beszélek magamban. Hahaha. 
~ Basszus.

// Bocsi, hogy kicsit megcsappant az aktivitásom, megint eljött a zh-k és vizsgák időszaka, így megfogyatkoztam szabadideileg. Bár ez csak annyiban fog meglátszani, hogy most egy ideig valószínűleg csak hétvégén fogok posztolni Sad //
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Kedd Május 19 2020, 22:42

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //
 
Szabadulási próbálkozásod a közeledő zajok miatt nem éppen úgy történt, ahogyan egy áldozat próbálna meg menekülni üldözője elől. Persze préda még nem voltál, de tudtad, ha ilyen tempóban haladsz azzá válhatsz, a hallott beszélgetés alapján. Az egymásnak súrlódástól nem túl hangos fémes csikorgást eredményezett. Végül beláttad a kapálózás nem megoldás és lenyugodtál. A két férfi szerencsére nem hallotta meg szabadulási próbálkozásaid zaját. Igaz az erdő esete csendesebb, de még mindig van pár állat, ami aktív. Hangjuk sikeresen elnyomta a tiédet. Ám valami őrült érzés, talán halálvágy úrrá lett rajtad és úgy döntöttél megkísérted a sorsod. Utánuk eredsz, noha semmi terved nem volt mit fogsz tenni. Harcba szállsz velük önkényes igazságosztóként, vagy csak kihallgatod őket és a következő faluban feljelentést teszel, egy olyan bűnről, amiről azt sem tudod mi, vagy hol történt?
 
De legalább a követési terved meg volt, ám amint akcióba lendültél a levegőben érezted, hogy bokádat visszahúzzák. Ugrási lendületed hamar átment zuhanási sebességbe. Reflexeidnek köszönhetően ugyan sikerült arcodat megvédened, de fegyvereid kipotyogtak hüvelyeikből. Az állatok, pedig menekülni kezdtek a közeledből.
Tudtad, ha visszatérnek, csak magadat okolhatod a következményekért. Ahogy a menekülés hangja lecsillapodik bekövetkezik az, amitől félned kellett. Meghallottak és elindultak vissza. Menekülési terved nem volt a kutyaszorítóból. De legalább egy utolsó kétségbeesett próbálkozásod még volt.
- Igazán? Szeretek biztosra menni a dolgomban! - Felelte az egyik kicsit idegesebben, a hang a korábbi hangoskodótól származott. Majd hallottad, ahogyan egy pengét húznak elő a tokjából, ha tudod egy katanát milyen gyorsan lehet kirántani akkor érzékeled, hogy ez gyorsabb volt vagyis egy kisebb pengét használ.
- Hagyd, a hang egy kölyökhöz tartozik. Ki hinne neki, különben is a hangunkon kívül semmit nem tud rólunk, ilyen sötétben nem láthatta az arcunkat. Ha így lenne mi is láttuk volna őt. Inkább menjünk, nem tudhatjuk nem e indultak a keresésünkre. Ha pedig a lány az üldözés közben visszafut, mert nem tudjuk elkapni talán tényleg ráfázunk. – Csitította a másik, látszólag ő a duó esze, már ha nincs egy szótlan harmadik.
- Megegyeztünk! Senki sem járt erre sem te sem mi! – rövid, horrorisztikus szünet következett – Na, gyere már!
Ha nyugton maradsz és még nem öntötte el fejedet teljesen a vér akkor hallod, ahogyan a lépteik ismét távolodnak az úton.
 
Chakrád segítségével könnyedén visszamászol a fára és kibobozod bokádat a drótból. A folyamat közben észreveszed, hogy belevágott a drót a húsodba egy kicsit, az adrenalintól azonban még nem érzel fájdalmat. Ha sikerül rendesen ellátnod hamar begyógyulhat és mozogni is tudsz vele. Nem tudom tervezel e további alvást. Minden esetre fél óra múlva távozik belőled az adrenalin. Kézfejeid és a lábad is sajognak. Előbbiek közül a bal kézfejeden 2 ujjnyi területen a bőröd színe sárgás lett, ha rányúlsz fájdalmat érzel, nehezebben tudod mozgatni de nem gátol a mozgásban, 1-2 nap és rendbe jön. A jobb, ami a kisebb ütést kapta látható sérülés nélkül megúszta, 1 óra múlva abban már semmit nem érzel. Az igazi probléma a bokád. Megrándult, amitől kicsit belilult és enyhén megdagadt, rá tudsz lépni, de állandó enyhe fájdalmat érzel belőle. Lassabban tudsz haladni, sántítva akár futni is. Terhelése azonban nem ajánlott, valamint egy orvosi vizsgálat sem.
Reggel, ha tovább indulsz lassabb tempóval is 2 óra múlva eljutsz egy kis településre, ami falunak nem mondható. Egy tanyavilág 4 ház körülöttük pedig szántók, bevetett földek és legelők terülnek el.
Ahogy oda érsz az ott lakók már ki is mennek eléd, mint fogadóbizottság.[2 idősebb pár, 5 felnőtt(3 nő, 2 férfi, 1 tizenéves(lány) és 3 kisgyerek(2 lány, 1 fiú)]
- Üdv! Mi szél hozott erre? - kérdezi a 30-as éveiben járó férfi, akinek lábán egy 4 éves forma kislány csimpaszkodik.

// A lényeg, hogy nem tűnsz el teljesen az oldalról. Very Happy  Sok sikert a vizsgákhoz, remélem mind legalább olyan jól fog sikerülni, mint amilyennek szeretnéd. //
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Szomb. Jún. 27 2020, 13:15

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //


// Bocsánat az óriási kisésért. Nincs kifogásom rá, több időt vett el tőlem a munka az elmúlt egy hónapban, de messze lett volna időm és energiám írni. //


Csikorgó hanggal feszítette a vékony drótszálat a súlyom. A hirtelen, fenyegető válasz vaskos nyálgombócot indított el a torkomban. Kedélyes hozzáállásom a szituációhoz elvakított a fenyegetés mértékétől, de a realizáció pillanatában mozdulataim a stabil lábtámasz megtalálásáért fürgébbek és kapkodósabbak lettek. Akármennyire is éreztem magam biztonságban a sötétség leple alatt fent a magasban, hamar átfutott a gondolatomon hogy a Tűz Országa számtalan chakrahasználó otthona. Csak a fa által nyújtott magasság kevés védelmet nyújtana, ha úgy tudnának felszökkeni a törzsén mintha az vízszintes talaj lenne. 
~ Shimatta ne... ~ Fut át a fejemen a tömör gondolat miközben próbálom magamat a fa törzséhez húzni chakrámat a tenyerembe összpontosítva. Minden fegyverem a földre esett, s a kiszolgáltatottság hamar lehántotta arcomról azt a réteg bőrt ami akkora képet adott nekem, hogy ilyen, a veszély felé teljesen tiszteletlen módon próbáljam kimagyarázni magam a kellemetlen helyzetből. A félelem és a vele járó adrenalin lassan kezdett felkúszni a gerincemen, kirázva testemből a fájdalmat. Szívem egyre gyorsabban vert, s izmaim ha nem is sok, mind felkészülve állt rá hogy védekezésre ránduljanak. A penge távoli hangja szinte pofonként érte az arcomat. A gondolat, mely akaratlanul is felvetül ilyenkor az emberben, ahogy a hideg fém felhasítja a bőrt a húst, kisebb remegést váltott ki minden végtagomban.
Végül a társa mondandója volt az, mely eldöntötte a konfrontáció kimenetelét. A félelemet lassan legyőzte bennem a megkönnyebbülés, s ahogy elindultak tovább, szépen én is visszakúsztam a fa ágára. Hátamat a törzsnek támasztva fújtam ki magamból bőszen a levegőt. Bár szinte biztos voltam benne, hogy messze járnak már, pirkadatig képtelen voltam megmozdulni az ágról a félelem miatt. Régen éreztem magam ennyire sebezhetőnek.
Az erdő már élénk volt, rávettem magam hogy lemásszak a fáról és összeszedjem a lehullott fegyvereimet a földről. A fájdalom melyet néhány órája még elnyomott az adrenalin, most vígan kínozza a testem. Kissé lehorzsolt sárgás bőr, felduzzadt boka, bevágott hús... Amennyire szakértelmem engedi ellátom amit tudok az elsősegélykészlet segítségével. Fertőtlenítem és bekötöm a bokámnál bevágott húst, majd improvizációs képességeim segítségével egy fáslit varázslok rá, mely reményeim szerint engedi majd hogy könnyebben tudjak sétálni. Egy rövid szusszanás után sántítva ugyan, de folytatom az utat.


Két kört ha tett a percmutató az órán, mire épületeket láttam meg a távolban. Bár nem mondhatni városnak vagy falunak a település, annyiban biztos voltam, hogy ha vendégszeretetük engedik, egy-két napot biztosan eltöltenék itt, ameddig begyógyúlnak a sérüléseim. Lassan, közelítem meg az épületeket, ügyelve rá hogy látszódjon a sántításom a jobb lábamra (habár túlságosan nem kell megjátszanom a fájdalmat), hátha nagyobb szimpátiát érdemlek így ki a befogadásra. Ahogy a közelbe érek, az ittlakók már ki is értek elém, üdvözölve. A nagynak mondható család (vélhetően család), kissé hideg, vagy inkább óvatos fogadtatásban részesítettek, mint azt tették mások az utam során.
- Haijmemashite! Nashimaru Shizu vagyok. - Hajlok meg a férfi előtt, miközben pillanatnyi szemkontaktust teremtek a kislánnyal a lábánál. - Átutazó vagyok csupán, a Füst országa felé tartok. Egyáltalán nem akarok teher lenni számukra, de lenne-e számomra hely egy-két éjszakára az otthonukban? - Miután elhagyták a szavak a számat szinte egyből rá is jöttem mennyire önző kéréssel is fordulok hozzájuk. Kissé kapkodva folytatva próbálok javítani az első benyomásomon. - Ha szükséges segítek bármiben! Pénzzel is tudok szolgálni, nem szándékom ingyen megszállni.
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Vas. Júl. 05 2020, 17:33

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //
 
A miután sikerült kiszabadítanod magad a fán maradtál pirkadatig a biztonság kedvéért. Mivel minden cuccod a földön hevert fegyvereiddel egyetemben nem tudtad azonnal ellátni a sebed. Ami miatt fenn áll az elfertőződés veszélye, azon a részen ahol a húsodba vágott a drót. Miután lemerészkedtél első dolgod, volt ellátni magad. Kimostad és lefertőtlenítetted a sebet, majd gézzel körbetekerve elláttad ”védelemmel”, mert a vérzés miatt már nem kellett aggódnod. Az a fán töltött idő alatt elállt.

A tanyavilág lakosai közömbösek, de látszólag nem félnek az idegenektől. Nem tűnnek olyanoknak, mint akik találkoztak két hulla gyárossal. Vagy pont, hogy rejtegetik őket? Persze benne van a pakliban az is, hogy a biztonság kedvéért kikerülték a lakott területet. Mivel nem tudsz róluk semmit, csak a jó szerencsédben bízhatsz, hogy nincs közük hozzájuk. Odabicegsz hozzájuk kicsit rájátszva a sérülésre ezzel mutatva, hogy a sérülésed miatt nem jelenthetsz nagy veszélyt, valamint próbálsz hatni a szívükre is. Két legyet egy csapásra, ahogy mondani szokás.
Gyorsan bemutatkoztál és pár szóban megválaszoltad a férfi kérdéseit. Majd elébe menve a vendégszeretetüknek szállást kérsz, ám hamar rájössz ezt nem így kellett volna kezdened és javítasz ellenszolgáltatás felajánlásával. A családok összenéztek, nem tudván biztosra mit tegyenek. Mert nem tűnsz ártalmasnak, de mégis virít rajtad 2 fegyver is. Végül az egyik 30-as éveiben járó hölgy lépett előre, a közelében nem volt senki feltehetőleg vagy egyedül él vagy a családtagjai távol vannak.
- Akad számodra hely nálunk kövess! - Int is, hogy indulj el irányába, ahogy mellé érsz elindul melletted otthona irányába. - Az én nevem Chinatsu, örülök a találkozásnak Shizu!
A többiek pedig indulnak dolgukra, egy látogató miatt nem állhat meg örökre az élet. A felnőttek és az idősebb leányzó dolgozni kezdtek. A gyerekek kíváncsiságtól vezérelve kellő távolságból követtek titeket a házig, ahogy bementetek vártak még egy kicsit. De hamar megunták a dolgot és inkább elmentek játszani.
A házba belépve egy folyosón találtad magad, balról és jobbról 2-2 ajtó vezetett tovább, a veled szembeni oldalon pedig egy hátsó ajtó kapott helyet. Mellette pedig egy lépcső, ami az emeletre vezet. Jobb kézre az első ajtó a konyhába vezetett, onnan egy további a spájzba, a második a fürdőszobába. Balról az első, ami a konyhaival volt párhuzamos az étkezőbe vezetett. Az utolsó ajtó mögött, pedig a nappali kapott helyet. Az emeleten, ami egy beépített tetőtér 3 szoba kapott helyet, 2 nagyobb és egy kisebb vendégszoba. Téged a ház asszonya ide vezetett. Nem volt zsúfolásig tele, csak a legszükségesebb bútorok kaptak benne helyet. 1 ágy, egy éjjeli rajta egy asztali lámpával, egy ruhásszekrény és egy szék.
- Pakolj le nyugodtan, ha kész vagy szólj és, majd azután meglátjuk hogyan tovább. Addig is hátul leszek!
 
Ha berendezkedtél és kimész utána ő az álatokat látja el. Mikor meglát megkér, hogy segíts neki. A baromfiudvarban kezdtek, kiszórjátok az állatoknak a kukoricát, vizet öntötök az itatókba végül összeszeditek a tojásokat. A rengeteg ide oda rohangáló tyúkot és libát összesem lehet számolni annyian vannak. Miután végeztek a nyulakat látjátok el hasonló képen, 10 kisebb nagyobb ketrecről van szó. 6 nagyobb van azokban több található, elkülönítve hímek és nőstények. A legtöbb kicsiben ezzel ellentétben csupán 1-1 található, azok amiket anyának és bakoknak tartanak az állomány utánpótlásának érdekében. Az egyik anyánál kicsik is találhatóak. Amint itt végeztetek beküld a házba lábadra hivatkozva, ő pedig továbbindul ellátni a teheneket. Amint végez utánad megy ő is, lassan dél felé közelít az idő. Így a következő dolog, amivel foglakozik az nem más, mint az ebéd.
- Sajnálom, hogy lassan ebédidő és még csak most kezdek főzni. De a férjem és a fiam távol vannak, ilyenkor később kezdek főzni, hogy ne hűljön ki annyira és frissebb legyen mire haza érnek. Ha éhes lennél csinálhatok neked pár szendvicset mielőtt belekezdek. Mit szólsz hozzá?
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Vas. Júl. 26 2020, 22:36

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //


Apró kis színjátékom megtette a hatását, még ha nem is teljesen úgy kezelnek mint az előző falvakban, már annak is örülök, hogy szinte kérdés nélkül befogadnak így, sérülésekkel és fegyverekkel telepakolva. 
- Arigatou Gozaimasu! - Köszönöm meg fellelkesülve, és egy mély meghajlással a nőnek. - Én is nagyon örvendek. - A gondolat, hogy nem kell újra egy fa tetején aludnom, s lehetőség szerint le is tudok majd zuhanyozni, ne adj isten fürdeni, újra derűvel és energiával töltötte fel a testem. miközben a kissé közömbös nő bevezetett az otthonukba, én igyekeztem nem feltűnően ugyan, de felmérni hogy mi merre van; semmilyen hátsó szándék miatt, mindössze kellemetlen lenne eltévedni, vagy rossz ajtón benyitni a rossz időben.  Utunk egy kisebb szobába vezetett, kényelmesnek tűnő ággyal, és általános bútorzattal. Megvártam, míg a szállásadóm mondja, hogy pakoljak le nyugodtan, s csak utána helyezem le a holmijaimat az ágy mellé.
- Rendben, köszönöm. Néhány perc és megyek én is. - Erősítettem meg a nőt. Kissé talán felelőtlennek tartottam, hisz mégis csak egyedül hagy egy vadidegent a házukban, de messze állt tőlem a gondcsinálás, vagy lopkodás, úgyhogy ilyen értelemben szerencséjük volt.
Miután levedlettem magamról a táskákat és fegyvereket, egy percre bedőltem az ágyba, arccal lefelé. A könnyed takaró és párna úgy hiányzott a testemnek, mint forró sivatagban pár csepp víz. Miután kiűztem testemből az út fáradtságának egy részét, gyorsan felmértem a sebeim állapotát. Messze álltak ugyan a súlyostól, de egyértelmű volt számomra, hogy vigyáznom kell nehogy megerőltessem őket. Nem csak a fájdalom elkerülése miatt, de amiatt is, hogy gyorsabban helyrejöjjenek. Levettem a kabátomat, s felakasztottam a ruhásszekrényben. Kissé lazább és szellősebb ruházatban indulok a nő után. Ahol tudok segítek neki. Szerencsére csináltam hasonlókat még otthon is, így van már tapasztalatom az állatetetésben, még ha nem is sok. 
Hamar eljön a délidő is, mely az erősebb napsugarakkal a hasam korgását is magával hozza. Chinatsu egy rövid magyarázat után étellel kínál, amire csak szolidan megrázom a fejem.
- Ugyan, semmi szükség nincs rá. Viszont inkább segítenék a főzésben! Otthon sokat főztem, úgyhogy talán hasznom is lenne a konyhában. - Kuncogok kicsit. Annyira nem főztem sokat, de mindig ott voltam anya mellett, mikor készült az ebéd. - Mit csinálnánk?
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Szomb. Aug. 01 2020, 12:09

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //
 
Miután letetted csomagjaidat és ruházatod egy részétől is megszabadultál, a nő után mész, hogy segíts. Néhány lépésnél apró fájdalom nyílalt lábadba. Vajon miért nem lehet ülő munkában segédkezni? Szerencsére hamar elvégeztétek, amit kellett és mentetek vissza a házba, ahol gyorsan elkészíthető étellel kínáltak, ebéd előtt, amit végül elutasítottál.
- Ha nem, hát nem. Akkor kezdjünk főzni! Egyszerű tonkatsut fogunk készíteni, sertéskarajból, köretnek rizst, és egy kis salátát.
Ahogy befejezte levett két kötényt a konyhaszekrény melletti fogasról. Te pirosat kaptál, ő egy zöldet vett magára. Utána pedig elkezdte kipakolni a konyhai eszközöket: késeket, tálakat, vágódeszkát stb. valamint a hozzávalókat: a mosogatóból kivette a korábban kiolvasztásra félrerakott húst, zöldségeket a kamrából, tojást a hűtőből stb. Miután felosztottátok a munkát magatok közt neki is veselkedtetek a munkának.
Miután elkészültetek az ebéd minden elemével, a nő az ebédlőbe ment, ahol megterített négy főre. Alig hogy kész lett az asztal végszóra hazaért a ház ura és fia. Chinatsu gyorsan bemutatott téged Akionak a férjének, és fiának Akitonak. A gyors bemutatkozás után jöhetett az ebéd előtti kézmosás, majd a valószínűleg már várt étkezés. Akio átlagos testalkatú a 40-es évei elején járó férfi, fia ezzel szemben izmosabb testalkatú, alig lehet idősebb nálad mivel fél fejjel magasabb csak.
- Említetted, hogy a Füst országába tartasz, egy ilyen fiatal lány miért vág neki egy ilyen hosszú útnak?... Remélem nem tartasz ezért tolakodónak. - kezd bele a beszélgetésbe az asszony.
- A Füst országába? Mikor akarsz indulni? Legalább addig maradj, amíg a lábad helyre nem jön. Folytatja a férje, aki valószínűleg észrevette, hogy kicsit sántítasz. Ilyenek ezek a kis településen élő emberek, figyelmesek és kedvesek a másikkal. Nem úgy, mint a nagyobb városokban, ahol az emberek csak magukkal törődnek. De ezeknek az embereknek vajon van e hátsó szándékuk, vagy csak simán vendégszeretetből teszik?
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Kedd Szept. 22 2020, 22:04

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //



- Tonkatsu, hmm... - Könnyed mosoly vetül az arcomra ahogy elképzelem az ételt. Akarva akaratlanul is elkezd gerjedni a számban a nyáltermelés, hisz nyelvem hegyén már szinte érzem az ízét, még így is hogy jópár éve hogy utoljára ettem. Édesapám kevéssé favorizálja a sertéshúst, így kevés alkalma volt a fogásnak hogy terítést láthasson az asztalunkon. Szinte ironikus, hogy pont édesanyám és édesapám esküvőjén volt utoljára tálalva Tonkatsu.  Egyfajta poén volt anya részéről.
Lassan előkerülnek a kellékek a varázslathoz. Engedtem hogy Chinatsu diktálja az ütemet. Nem volt a fejemben sem a recept sem pedig kezemben a rutin, hogy magamtól tudjam a sorrendjét az étel elkészítésének. Jobb lábam meg-meg torpantott a főzésben, de gyenge háttéríz volt csupán az alkalmi fájdalom a konyhában kavargó finom illatok tengerében.
A kész étel végül önkontrollomat tette próbára. Kevés alkalom volt az elmúlt napokban, amikor ennyire ellen kellett állnom vágyaimnak, ahogy pedig Chinatsu elhagyta a konyhát, hogy megterítsen, szabályosan zsibbadni kezdett a testem. Gyomrom megérezte a közeledő táplálék jelenlétét, s őrült mód elkezdett korogni - néhányszor a főzés alatt is. Szemeimben megcsillant egy-egy könnycsepp, ahogy végigpásztázta a hús bundáját. Talán már a szemgödrömbe is eljutott a gyomorsav.
- Talán... - Néztem ki a az étkezőasztal felé, majd gyorsan vissza. - ...Talán nem vennék észre... - Vettem kezembe egy kést. - Talán jobb lenne előbb megkóstolni... - Közelítettem a kés pengéjének élét a könnyed és szaftos hús felé. - ...Mielőtt még tálalnánk... - Kezeim önálló életre kéltek. Ha akartam sem tudtam volna ellent mondani ösztöneimnek, s mire kettőt tudtam volna pislogni, már le is 'esett' egy apró darab az egyik szelet hús széléből.
- Nahááát. - Tettettem az üres szobának és magamnak az ártatlanságomat. - Hát ezzel a darabkával meg mi történt? - Felszúrtam a kés hegyére a levágott falatot majd a szám elé emeltem. Még gőzölgött a belseje.
- Jaj ne aggódj, majd én megmentelek. - Suttogtam a mit sem sejtő finomságnak, majd két fújás után már a számban ízlelhettem a falatot. Nem csalódtam. Szinte tudatalatt elindult a kezem, hogy vágjon még egy falatot, amikor meghallottam hogy megérkezett a ház ura és fia.
Bemutatkozás után eleget tettünk a higiéniai elvárásoknak is, mindezek után viszont eljött hát a várva várt ebéd. Habár kevés tartott vissza hogy két pofára tömjem magam, volt még bennem annyi tartás, hogy eleget téve az etikettnek, módos sebességgel nyeljem a falatokat.
- Igen, a Füst Országába. - Válaszoltam Chinatsunak, miközben szalvétát ragadva megtöröltem a szám szélét.
- Igazán nem akarok a terhükre lenni. - Válaszolom az aggodalmukra. - Nem lesz semmi bajom, megszoktam már hogy folyamatosan úton vagyok. - Mosolyogtam, miközben önkénytelenül is Chinatsu fia felé billentettem a fejem. A reflexből jövő, igazán modortalan gesztusomra egy félig-rémült tekintettel, és szemlesütéssel kontrázok rá. Csak egy másodperccel később jövök rá, hogy mosolyogni másokra igazán nem modortalan, s hogy ezt miért éreztem annak csak azért mert Chinatsu fia felé tettem, igazán rejtély számomra.

// Ezer és egy bocsánat az óriási késésemért! Az a helyzet hogy kifogásokat felesleges lenne sorolnom, ígérni meg már egyszer ígértem hogy újra aktív leszek, úgyhogy ezúttal tényleg már csak bocsánatkérést tudok felajánlani :c //
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Szomb. Okt. 03 2020, 22:57

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //
 
Az asztal megterítése után a nyálcsorgató sertéshús megkezdte gaz csábítását, nem csak arany barnára sült panírja, de még az illata is egyre csak vonzott, hogy bűnbe ess és vendéglátó családod nélkül kezdj bele. S ugyan te szóban is tiltakoztál, a csábítás ereje nagyobb volt és apró lépésenként loptad a távolságot az asztalra kirakott ebéd irányába. Szóbeli tiltakozásaid nem használtak, de még a ház asszonyának figyelmét is felkeltetted. Mire az asztal mellé érsz, benéz az étkezőbe.
- Szóltál aranyoskám, netán baj van?
Mivel látszólag minden rendben van, egy gyors válasz után tovább is megy, te pedig befejezheted a kóstolást. Egy vágás, egy gyors harapás és kész a kóstolás. Persze ez az egész hercehurca felesleges volt, mivel főzés közben bármikor kóstolhattál volna Chinatsuval.
 
A család megérkezése után, hozzá is fogtatok az ebédhez, családias volt olyan, amiben egy ideje már nem lehetett részed. Olykor két falat közt ment az oda-vissza beszélgetés.
- Talán hozzá vagy szokva az utazáshoz, és a sárülésed sem hátráltat túlságosan, de ez csak addig lesz igaz, amíg nem találkozol valami veszélyforrással, vagy egy nehezebb útszakasszal. Hidd el, tudom mit beszélek, évek óta heti szinten utazok. Igaz csak egy rövid szakaszt ismétlek meg többször, de attól még folyamatosan csinálom.
Mosolyod és fejbiccentésed Akito felé, zavarba hozott mindkettőtöket, egy rövid időre fel sem néztek, a dolgot csak kínosabbá tette a dolog, hogy a fiú szülei ott ültek veletek. Ha felnézel látod, ahogy apró mosoly szökik arcukra. Mintha csak emlékeztettétek volna őket egy régi emlékre, talán annak idején ők is csak egy-egy szeleburdi mosollyal kezdték. Az egyre kellemetlenebbé váló csendet végül Akio törte meg.
- Egy szó, mint száz, maradj pár napot! A füst országa megvár, a lábadnak pedig kell a pihentetés.
Akito arcán mintha egy apró mosoly jelenne meg, mikor hallja, ahogy édesapja próbál meggyőzni a maradásról.
- Amiatt pedig ne aggódj, hogy a terhünkre lennél. Különben sem hiszem, hogy csak lógatnád a lábad. Most sem tudtad megállni, hogy ne segíts. Segítesz nekem egy keveset a ház körül, ami kielégíti a mozgás utáni vágyadat, utána pedig pihenteted a lábad. Pár ilyen nap és helyre is jön.
- Két nap múlva ismét árut szállítunk apával, maradj legalább addig és jöhetnél velünk.
A felnőttek igen elszántan, de szerencsére nem agresszívan próbálnak meggyőzni a maradásról és látszólag a srácnak sem okozna gondot a maradásod. Csak rajtad áll, hogyan döntesz. Maradsz pár napot, vagy holnap már tovább is állsz?

_________________
Mesélések:
Yamanaka Inako (átmenetileg fagyasztva)
Djuka Ryusuke (átmenetileg fagyasztva)
Minovara Hitoshi - átvéve
Nakahara Saki - átvéve
Kagemare Kuzomi 
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Szomb. Jan. 30 2021, 16:30

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //


- Ahaha... - Kuncogok zavart mosollyal az arcomon. Kellemes érzéssel tölt el a segítőkészségük, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem érzem magam piócának amiért csak így idegenként beállítva szállást kértem tőlük. Indokolatlan ez az érzés? Minden bizonnyal, de nem tudom kiverni a fejemből.
- Tényleg nagyon szépen köszönöm, de nem akarok visszaélni a vendégszeretetükkel. - Persze bokám ugyanezen szavak ellentétét harsongta fejemben végig, de így ülve legalább kevés vizet zavart. Meggondolandó persze, hogy átmeneti állapot számomra ez az ülőhelyzet, melyből igen kevés fog akadni az utam során. Vagy legalábbis kevés ilyen kényelmes. 
- Amiatt pedig ne aggódj, hogy a terhünkre lennél. Különben sem hiszem, hogy csak lógatnád a lábad. Most sem tudtad megállni, hogy ne segíts. Segítesz nekem egy keveset a ház körül, ami kielégíti a mozgás utáni vágyadat, utána pedig pihenteted a lábad. Pár ilyen nap és helyre is jön. - Chinatsu ezen ajánlata egyszerre volt menny és pokol. Egyrészről okot adott nekem, hogy anélkül élvezhessem a kényelmet a házukban, hogy piócaként tekintenék magamra, másrészről kifejezetten nehezen esik felülírnom a fejemben azon elhatározásomat, hogy márpedig holnap én már továbbállok. Hogy ez miért is ilyen nehéz nekem, arra válasz talán a túlzott önbizalmam, a vastag réteg bőr a képemen, és természetesen az érinthetetlen büszkeségem és makacsságom. Még így, az asztalnál is találok okot rá hogy elmosolyodjak mindezen; a saját baromságaimon és az apró dolgokon való fennakadásaimon. Kezd elszaladni a ló a hülyeségeimmel.
- Két nap múlva ismét árut szállítunk apával, maradj legalább addig és jöhetnél velünk. - Jött a kegyelemdöfés. Egy szépkellemes kétnapos határidő, mellyel mégnagyobb elnyomásba került bennem az érzés hogy hosszú távon a terhükre válnék ittlétem alatt. Mindezt tetőzve még egyfajta praktikusságot is rejtegetett ezen ajánlat, hisz nemcsak hogy nem kell egyedül megtennem az út egy részét, de kitudja talán még a lábamat is pihentethetem egy szekéren vagy hasonló. Akito te állat, tudod te hogyan kell üzletelni.
- Hát... - Igen, elfogadni készülöm az ajánlatot, habár belül megrökönyödök ettől. Oly magabiztosan és határozottan állítottam hogy mindösszesen egy esti pihenőt kívánok itt eltölteni, hogy megváltoztatva szándékomat megrepedt a képem magamról, miszerint képes vagyok határozott döntéseket hozni, s kitartani mellettük. 
~ Hjaj... ~ Sóhajtok fel magamban, ahogy megpróbálom összerakni a fejemben, hogy milyen szófordulatokkal tudom úgy elfogadni az ajánlatot, hogy ne tűnjek se gyengének, se sebezhetőnek, de legfőképp nem gyerekesnek.
- Hát ha csak két napig... - Nézek le az ölembe mint egy szégyenlős kisgyerek, mindeközben elképzelem ahogy többszörös ismétlésekkel belefejelek az asztalba. - És ha tényleg eleget tudok segíteni, hogy azzal megfizethessem ittlétemet... - kulcsolom össze ujjaimat az ölemben. Hangom persze képtelen ott maradni ahol kell neki, fel kell mennie egy terccel, csak hogy érződjön mennyire is zavarban vagyok. - Akkor szívesen maradnék még két napig. - Totál káosz. Katasztrófa. Legszívesebben káromkodva vágnám fel az ereimet egy vajazókéssel a szégyentől, de mindehelyett csöndben várom az ítéletet.

// Egy ideje már nem írtam Shizuval, lehet el fog telni egy kis időbe mire újra átérzem a jellemét, addig is bocsánat a minőségért és a rövidségért. //
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Kedd Feb. 09 2021, 19:49

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //


// Bocsánat ez egy kicsit rövidebbre sikerült, mint szerettem volna. //
 
A hosszas alkudozás és csatározás után, melyből utóbbit csak magaddal vívtad döntés született, miszerint élsz a vendéglátási ajánlattal. Ezután egy ideig zavartalanul folyt az étkezés.
- Akito ebéd után nem vezetnéd körbe Shizut? – Kérdezi fiát a ház ura.
- Hát... öhm… ha van kedve hozzá. – Válaszol a fiú, de közben megszeppenve téged figyel.
- Mi ez a tesze-tosza válasz? Nem vagy te lekvár!
Az ebéd után, ha élsz a lehetőséggel Akito körbevezet a tanyavilágban, közben magyaráz melyik házban kik laknak, mivel foglalkoznak. Az egyik család vadászatból tartja el magát, ketten földművelésből, vendéglátóid pedig állatokat tartanak. Sérülésedre tekintettel a fiú nem vezetett titeket távol a házaktól, amúgy sem lehetett volna sok minden újat mutogatni, amit nem láttál eddig is. Miközben sétáltok hátatok mögül gyermekhangok, pontosabban kisgyerek hangok hallatszottak elvégre ti magatok sem léptetek még be a felnőtt korba. Pusmogtak és sugdolóztak, néhány szót ki is lehetett venni: randiznak; szerelmesek; csókolózni fognak?; fujj ne beszélj undorító dolgokról
Ahogy tartottatok egy rövid pihenőt egy kidőlt farönknél Akito megelégelte a pusmogást és elétek vezényelte az aprónépet, akik félve léptek elő rejtekhelyükről, majd elmagyarázta nekik a helyzetet. De mi is a helyzet?
- Mint tudjátok Shizu megsérült, és amíg lábadozik nálunk marad. Ebből kifolyólag körbevezettem. Ennyi, érthető voltam!?
Egy hatalmas egybehangzó igennel jött a válasz. A csapat egyébként a korábban látott tíz év alatti gyerekekből állt, két fiú és egy lány. Az egyik srác egy alma méretű gumilabdát szorongatott kezében, valószínűleg azzal játszottak mielőtt követni kezdtek titeket. Hogy ne legyen kínos a csönd idegenvezetőd feldobta a közös játék ötletét. A gyerekek hatalmasra csillogó szemekkel várták válaszod. Ha belemész a dologba mindössze annyit történik, hogy dobálgatjátok egymásnak a labdát, hogy neked ne keljen sokszor ugrálnod a játékszerért Akito kizárólag neked passzolt. A gyerekek persze mindenkinek dobálták legtöbbször úgy, hogy futni, ugrani és vetődni kelljen érte. A játék után visszatértetek a házba, vacsora után a család a megérdemelt pihenését élvezte.

_________________
Mesélések:
Yamanaka Inako (átmenetileg fagyasztva)
Djuka Ryusuke (átmenetileg fagyasztva)
Minovara Hitoshi - átvéve
Nakahara Saki - átvéve
Kagemare Kuzomi 
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Szer. Feb. 17 2021, 17:07

// Umino Iruka - Családfakutatás: Félúton //


~ Körbevezetni, hmm. ~ Kaptam fel a fejem, majd egy kósza pillantást vetettem a fiú felé. Makacs mosoly tört fel az arcomra, melyet elnyomni sem tudtam teljesen.
~ Igazából miért is ne? ~ Folytattam a gondolatot, majd feltűnően hátradőltem a székben. Türelmetlenül vártam Akito válaszát, melyre gyermeteg vigyorgásommal, és szinte kacagó szemeimmel segítettem rá. Hamarosan persze nem csak a szemem fakadt kacajra, hisz Akito apjának beszólása megolvasztotta a szívemet.
~ Lekvár, hmm? ~ Kacérkodott a gondolattal.
- Természetesen van kedvem hozzá! - Mosolyogtam önnön tudatomon kívül. Viselkedésem ráción kívüli volt számomra, de valamiért nem éreztem szükségét, hogy ellent ússzak agyam ösztönös cselekedeteinek áradatával.
Különös kényelemben követtem Akitot. Hiába sírt a bokám minden apró mozdulatra, nem volt komor gondolat, mely lerángathatta volna mosolyomat arcomról, hisz őszinte volt a természete. A szokásosnál lassabb léptekkel követtem a fiút, reménykedve hogy bevár. Törhetetlen figyelemmel kísérem végig minden szavát, mindent amit bemutatott, az emberek neveit, a házakat, azok formáját és alakját, meg persze a funkcióikat. Az egyik forduló azonban új fondorlatosságokat tartogatott számomra, s látszólag Akito számára is. Vékony, aranyos gyermekhangok, mik galád mód mögöttünk rejtőzködve próbáltak a figyelmünk kívül maradni. A suttogások tartalmát sem lehetett nem említésre méltónak tartani. Halvány, finom pír ült ki az arcomra, mikor agyam összerakta az alig hallható furfangos szavakat, s jelentést társított hozzájuk. Legszívesebben ránéztem volna Akitora, de túlontúl akadályoztak aggályaim; nem akartam hogy lássa pirulásom, így csak hirtelen a földre tekintve, kuncogással kompenzáltam a kicsik cukiságát.
Utunk egy faronkhöz vezetett, ahol Akito úgy döntött kegyelmet nyújt bokámnak, s egy rövid pihenő erejéig megpihentünk. Amíg én kényelembe helyeztem magam a farönk tisztábbik részén, Akito előkerítette a huncutságokat, s erőteljes, határozott - vagy legalábbis annak tűnő - kisugárzással ismertette velük a helyzetet.
- Ó, én hősőm! - Öntöttem olajat a tűzre, már csak azért is, mert - bár nehezemre esett bevallanom - hihetetlenül élveztem a helyzetet. Reménykedtem benne, hogy kacérkodó hozzászólásom, nem csak édes mosolyt fest majd fel a kicsik arcára, de talán még Akitot is zavarba hozza. Kíváncsi voltam a reakciójára.
A közös játékba természetesen benne voltam. Mindig is imádtam játszani, s ebben az sem állítana meg, ha bokám teljesen használhatatlan lenne.
- Játsszunk hát! - Adtam meg válaszom örömteli hangnemben, majd felálltam a farönkről, s beálltam a körbe.
Hamar szemetütött számomra viszont idegenvezetőm részrehajlása.
~ Ejnye ejnye... Csak nekem tetszik dobálni? ~ Mosolyogtam ördögien. Persze pontosan tudtam, hogy csak segíteni akar, nem szeretné hogy megerőltessem magam, de ez így akkor sem járja.
- Tsk, tsk. - Kuncogtam, ahogy hozzám került a labda. Minimális chakratudásomat használva, óvatosan a dobókaromba összpontosítottam a chakrámat, egy erősebb hajítás elérése érdekében.
- Akito! Megy, kapd el! - Kiáltottam neki nevetve, majd minden erőmet felhasználva a fiú felé dobtam a labdát; pontosabban a fiú felé magasan, nagy ívben és messzire, hogy ne csak futnia kelljen utána, de még bizony vetődnie is! Pont ahogy a kisgyerekek játszanak!
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Umino Iruka Szer. Márc. 03 2021, 19:10

// Nashimaru Shizu – Családfakutatás: Félúton //
 
Miután Akito előparancsolta a gyerekeket úgy döntesz, megerősíted őket abban a tévhitben, amit maguknak kreáltak. Vagy mégsem csak kitaláció és a gyermeki szem észrevesz köztetek valamit, amit még sem te sem a srác nem vélt felfedezni?
Minden esetre kísérőd arca nem pirult el szavaid hallatán, csak hátrafordult és kicsit fájdalmas, kicsit értetlen arckifejezéssel válaszol némán. ” Ezt most miért kellett? ” Tükrözte a kérdést az arca.
- Hallottátok? Azt mondta a hőse. - örömködik a kislány, hogy igaza van és szeretitek egymást
- Biztos megmentette őt Akito-nii! Azért is fog náluk lakni, igen csak ez lehet, biztos megvédte őt valami vadtól és egyből egymásba szerettek.
- Biztos egy trollal találkoztak.
- Inkább sárkánytól, ahogyan a hercegnőket szokták a hercegek. Ezután biztos össze fognak házasodni is! - kontráz rá a kislány
Úgy tűnik a gyerekek fantáziája elszabadult és már el is felejtették a tényt, hogy egymagad érkeztél a településre, valószínűleg teljesen már irányból, mint a vendéglátóid kétharmada. Ennek ellenére a gyerekek szavai már kezdik kikezdeni Akito nyugodtságát és arca kezd kipirulni.
 
Ugyan Akito próbált figyelmes lenni, számodra ez nem igazán jött be elvégre nem vagy te hímes tojás, amit őrizni kell. Majd tudod, te mikor kell pihentetni, így amikor ismét hozzád került a labda, eldobtad a srác irányába, de direkt fölé célozva és még meg is bolondítottad a dolgot egy kis erőnléti chakra doppinggal. A labda méterekkel szállt a célszemély fölött, aki látva a hosszú indítást már futott is féloldalasan, hogy lássa meddig kell futnia. Mikor közeledett a labda az ég felé nyújtotta jobb kezét várva az érkező labdát. Mikor látta így esélytelen lesz felugrott, sajnos még így sem tudta elkapni, de el sem esett, ahogyan azt szeretted volna. Végül fölvette a földről a játékszert és tovább passzolta. A játék után haza indultatok.
 
A vacsora nem más volt, mint ami az ebédből maradt. Ami a gondos elrakás, és felmelegítés ellenére sem volt olyan, mint frissen. Az étkezés közben és után folytatólagos beszélgetés elég sablonos volt, arról kérdezgettek titeket, mit csináltatok és jól szórakoztatok e. Ezek után Chinatsu elment és előkészítette neked a fürdőszobát, rakott ki törülközőt és hálóingnek való ruhát, ha esetleg nem volna nálad váltásruha.
 
Másnap a család már korán kint az állatoknál ténykedett. Megetettek, megitattak, amit kellett pedig kihajtottak a legelőre. Visszatérésükkor megreggeliztetek, ezután pár órás pihenés kezdődött. Így úgy tűnik a farmer élet nem is olyan nehéz, reggel egy kis munka aztán pihenés, ez ismétlődik délután és este is. De ez azt is jelenti a szünetek közt is bármikor jöhet valami nem várt munka, amire nem lehet azt mondani, bocsi lejárt a munkaidőm. Valamit nincs se hétvége sem ünnepi megállás, az itteni munka bizony folyamatos. Napközben a gazdasszony begyűjtötte a tojásokat a baromfiudvarból, majd nekilátott a főzésnek. A férfiak eközben az ólakat és az istállókat takarították, majd hordtak az utóbbiba friss szénát. Délután négy óra környékén megjelentek a háznál a gyerekek, akik játékra hívtak titeket. Mivel a munka nagyja el volt végezve semmi akadálya nem volt, hogy Akitoval velük tartsatok. Néhány óra labdázás, kő- papír- olló, és ahogy kezdett esteledni egy kis bújócska után ismét azon kaptad magad, hogy visszaindultatok vendéglátóid házába.

_________________
Mesélések:
Yamanaka Inako (átmenetileg fagyasztva)
Djuka Ryusuke (átmenetileg fagyasztva)
Minovara Hitoshi - átvéve
Nakahara Saki - átvéve
Kagemare Kuzomi 
Umino Iruka
Umino Iruka
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: A
Rang: Akadémiai Tanár
Chakraszint: Mindenre IS elég

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Nashimaru Shizu Hétf. Márc. 07 2022, 09:24

// Umino Iruka | Gamabunta - Családfakutatás: Félúton //

 Üde kacaj hagyta el a számat, ahogy a gyerekek reakcióját hallgattam.
- Úgy, úgy! - Erősítettem rá az ártatlan feltételezésekre. Kissé éreztem arcomon a pírt, főleg ahogy a házasság is említésre került, de hamar elhesegettem a gondoltatot. Ha nem is tudtam, de legalábbis éreztem, hogy utam messze fog vinni attól az alternatívától. Ahogy a kezembe került a labda, egy vad félmosollyal az arcomon lendítettem azt teljes erővel Akito irányába. Habár chakrával ráerősített dobás volt ez, a fiú még így is gond nélkül elkapta. Kissé drámaibb végkifejlettet vártam ugyan - Esetleg bukdácsolás, elesés - de utólag belegondolva, talán nem célszerű ilyenekkel piszkálni a szállásadóimat.

Egy kellemes vacsora, meleg és frissítő zuhany, no meg egy édes-mézes álmokkal teli éjszaka után új nap indult a tanyán. Kissé ugyan lekéstem a reggeli kezdést, amint magamra találtam már öltöztem is és álltam be a segítő kéznek Chinatsu mellé.
A nap gyorsan eltelt; munka, rövid szünetek és esetenkénti beszélgetés övezte az idő múlását, s mire észbe kaptam, a többiekkel együtt indultam vissza vacsorázni. Sosem folytattam ehhez hasonló életstílust. Gyerekkoromtól kezdve, ha korán kellett kellnem az csupán azért volt, hogy időben odaérjek az oktatómhoz, s mégis, egy hosszú, munkával teli nap, valahogy sokkal nagyobb elégedettséget hozott a lelkembe. Olyannyira, hogy már a bokám fájdalma is kezdett tompulni.

A vacsora alatt pedig erőt is vettem magamon. Habár élveztem az itt töltött időt, úgy éreztem muszáj továbbállnom. Egy élettartamot is el tudnék itt tölteni, ezen a tanyán, de nem ezért keltem útra.
- Nagyon szépen köszönöm, hogy vendégül láttak! - Szólaltam fel az asztalnál. - Viszont úgy érzem, holnap tovább tudok már indulni. Tényleg nagyon szépen köszönöm, a kedvességüket, de nem szeretnék tovább a terhükre lenni. - Fejeztem be, kissé elhaló hanggal, majd visszaültem. Szemeimmel a leves felszínin úszó zsírbuborékokat bambultam, kerülve a szemkontaktust a családdal.

// Elnézést a késésért, és köszönöm hogy vitted akarakterem Iruka Very Happy //
Nashimaru Shizu
Nashimaru Shizu
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 457
Elosztható Taijutsu Pontok : 105

Állóképesség : 177 (C)
Erő : 160 (C)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 300 (B)


Adatlap
Szint: B
Rang: Vándor Ninja (Uchiha fogoly)
Chakraszint: 469

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Gamabunta Hétf. Márc. 07 2022, 14:18

Nashimaru Shizu - Családfakutatás

Talán jól esett egy kis kikapcsolódás a hosszú út során, és minden bizonnyal a két gyermek is szívesen fogadott téged közéjük. A család látszólag nem zavartatta magát, és örömmel láttak téged náluk, a kérdés pedig, hogy vajon meddig maradsz, látszólag meg se fordult a fejükben. Azonban nem maradhatott minden így. Tudtad, hogy nem itt van a helyed. Szavaid, ahogy azt nagyvalószínűség szerint sejtetted, a két csöppség rögtön ellenezni kezdték, és jól érezhetően dúltak-fúltak, azt remélve, hogy megpróbálnak téged jobb belátásra bírni, hogy maradj velük. Megkedveltek, ez hamar kiderült, de erről sajnos ők nem dönthettek.
Szüleik némán bólintottak, bár tisztán érezheted, hogy egyáltalán nem voltál a terhükre, és bár nem bánták volna, ha maradsz még egy kicsit, de nem akartak terhelni az utad során. Végtére is, mit ér az utazás maga, ha soha se éred el a célod.
Akár, hogy is az idő telt múlt, a gyerekek is szépen lassan elkezdtek beletörődni a dologba, és mikor elkövetkezett a búcsúzás, azok könnyes szemmel ölelgetve engedtek utadra. Kaptál némi ellátmányt, mely nagy eséllyel jól fog még jönni az utad során, illetve némi gyógyszert is, ha esetleg megsérülnél. A jószándék, mi a családból áradt, szinte sugárzott, mintha a szívükön hordanák a sorsodat.
Végül azonban, ahogy nagy eséllyel magad mögött hagyod a kis otthont és az utazás ismeretlenjébe „süllyedsz” vissza, szépen lassan.


// Üdv Shizu! A játékod ITT folytatódik! // 
Gamabunta
Gamabunta
Adminisztrátor


Adatlap
Szint: S
Rang: Békafőnök
Chakraszint: 667

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Ōtsutsuki Indra Vas. Szept. 04 2022, 21:37

// Matsuda Aya - Gyalog a sakktáblán //


Füst, vér, hamu.
Makacs kitartással égett előtted az iskola. Az egész épületen felkúsztak már a vöröses lángok. Kaparó, mély nyikorgással sírtak fel a gerendák, ahogy testükbe vájta magát a tűz. Ahogy Tetsuot behurcolták a végtelen sötétségbe, végül megadták magukat a tetőszerkezet súlya alatt. Sűrű hamu- és porfelhő szökött ki félelmetes erővel az ablakokon, ajtókon, ahogy magába omlott faépület. Egy ideig könnyes szemeid még láthatták az eltávolodó sziluetteket, Tetsuó tehetetlen testét, és a két alakot, de másodpercek alatt eggyé váltak az éjszakával.


- Akio! - Hallottad a tanácsos éles, de mély hangját a távolból. A tömegsír előtt állt. Habár arcát homály fedte, karakteres, erőt sugárzó széles kiállása és gazdagon díszített kimonója többet árult el róla, mint amit egy arc megtehetett volna. Szavaira az összes fekete ruhás alak megdermedt egy pillanatra, de csak az egyik fordult a hang irányába.
- Eizo és Shoichi átfésülik még egyszer a házakat. A többiek megkeresik a lányt. - Válaszolta kenhető hangon. A tanácsosnak ki sem kellett ejtenie száján a parancsokat. Egy határozott bólintás után elfordult a fekete ruhástól, aki ezt látván megengedett magának egy halvány mosolyt. Arcára esett elég láng-fény, hogy könnyeiddel megbírkózva vehess rá egy hosszú, felmérő pillantást. Szemei fűzöldként csillantak fel a tűz játéka mellett. Vajszőke fürtjei pofacsontjáig értek. Bőre tiszta volt és hamvas, akárcsak egy újdonsült menyasszonyé. Vonásai szinte hátborzongató szimmetriával rendelkeztek, éles állkapcsa mégis különös erőt és férfiasságot kölcsönöztek az összképének, melyre ráerősítettek a sűrű és vastag szemöldökei és éles szemei. Mindezeket elkapta egy frusztrált rángás, ahogy a tanácsos újra felé fordult. - És takarítsátok fel ezt a szennyt is. - Szúrt oda, majd nehéz és határozott léptekkel elindult a sötétségbe, amerre Tetsuót elvitték. Az Akio nevű férfi jellegtelen arccal engedte, hogy elmenjen mellette, majd ahogy elhagyta válla vonalát, mormogott az orra alatt valamit, épp eleget, hogy megállítsa a tanácsost, még ha csak pár szó cseréjére is. Mindezek után, Akio arcára különleges higgadtság ült ki, s ahogy a tanácsos elhagyta az iskola udvarát, kiabálva szólította meg társait.
- Eizo, Shoichi! - Tekintete mutatóujjként szegeződött a respektív emberekre. Az előbbi egy magasabb, körülbelül kétszáz centis behemót volt, kinek obija alá katana helyett odachi volt csúsztatva. Az egyébként kétkezes fegyver úgy lógott az oldalán mintha wakizashi lenne. A másik egy vékonyabb, de csak egy csöppet alacsonyabb férfi volt. A vastag fekete kimono persze jól takarta testük tényleges alakját, de szemeid hozzá lehettek már szokva, hogy meg tudják különböztetni hol ér véget a selyem, hol kezdődik a hús.
- Átnézitek a házakat. Ezúttal senki sem marad életben. -  Szavai fonalak voltak, melyekre marionettbábukként mozogtak emberei.
- Kenta! Te végigjárod a falu határát. Lábnyomokat keresel, törött ágakat, leszakadt ruhadarabokat, akármit. Reggelig van időd megtalálni a lányt. - Adta ki az egyértelmű parancsot, mire az egyik fekete ruhás fütyült egyet. Egy rozsdabarna felnyergelt ló rohant ki felé. Az állat megállás nélkül suhant el a hívója mellett, aki félelmetesen fluid mozdulatokkal vetette fel magát a ló hátára s tűnt el nem sokkal később az udvar másik végében. Mindeközben Akio folytatta a dirigálást.
- Koga, te széthordod a hullákat. Mégsem a mai nap lesz az a nap. Tudod mi a dolgod. Ha visszaért Nao és Hisao magad mellé veszed őket. - Akio egy bólintással jelezte, hogy kezdheti a munkát, majd elindult a Tanácsos után. Koga felvett jobb kezével a vállára egy öreg nőt - pontosabban annak élettelen testét -, kinek vére végigfolyt a férfi kimonóján. Csontig vágták a torkát, de az arca épségben maradt, így pontosan tudhattad ki volt ő. Kuni-san, reggelente minden gyerek első megállója volt az iskola előtt. Ingyen almát osztogatott nekik, s mivel standja az iskola előtt volt felállítva, közkedvelt volt a fiatalok körében. Ma ez véget ért.


Az öreg nő látszólag nem volt elég a férfinek. Egy szőke hajú kislányt vett még hónap alá, kinek jobb lába rendellenes pózban lóbálózott ide-oda a járására. Ha szemügyre veszed, látod, hogy egy célzott szúrás érte a szíve tájékán. Aránylag gyors és fájdalommentes halál, ha a látszólag törött lábat nem veszi figyelembe az ember. Ő volt Kis Aya. Habár jóval előtted itt élt már, nem sokkal ideérkezted után mégis ő kapott jelzőt a neve elé megkülönböztetés végett. Általában került is téged miatta, habár ez inkább volt nevetés tárgya a falusiak körében. 


Ha vársz egy percet a bokrok takarásában, előjön az említett két másik fekete ruhás is, s rövid szóváltás után Kogával, ők is belevetik magukat a hullatengerbe. Keselyűkként falatoznak az élettelen testek közül, válogatva az ínyencségeket. "Ez túl nehéz, a másikat akarom". "Én a nőkkel kezdem". "Vigyél a gyerekekből, belőlük tudsz egyszerre többet is". Morbid szavak, melyek mind elhangzottak, sok más hasonló variációjukkal együtt. Ha tovább várnál, eltűnnek a sötétben s néhány percenként visszatérnek új hullákért. 
A falu néhány tucat épületből állt csupán. Az utcákat sötétség fedte, számtalan lehetőséggel a lopakodásra. Időnként érezhetted a földet remegni, hallani a vágtatást a távolban, s negyed órával az előbbi események után hallod, ahogy a távolban elcsattan egy ostor. A kérdés tehát előtted áll; hogyan tovább?

// Nos, kezdjük is hát a kalandot! Habár kezdő vagy, maga az előtörténeted egy igen kényes szituációban végződött, aminek rezolúcióját nem akartam csak úgy kihagyni. A karaktered tehát jelenleg életveszélyes helyzetben van, döntéseid fogják eldönteni hogy milyen sorsa lesz. Bármely mozzanata, kimondott vagy kimondatlan szava, vagy akár rossz mozdulata is befolyásolhatja a történések irányát. Sok sikert és ha kérdésed van bármi kapcsán, keress nyugodtan Very Happy //
Ōtsutsuki Indra
Ōtsutsuki Indra
Adminisztrátor

Tartózkodási hely : Sasukében?


Adatlap
Szint: S+
Rang: Hindu isten
Chakraszint: az összes

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Matsuda Aya Szer. Szept. 14 2022, 16:29

// Ōtsutsuki Indra - Gyalog a sakktáblán //


   Ahogyan a gerendák elengedték az évszázados súlyt, megadva magukat a lángok perzselésének, az összeomló iskola képe a lány előtt, mint lassított felvétel játszódott le. A tekintete előtt romba dőlő iskola akár a világ, mi most benne is összeroskadt. Elméjében elcsendesültek a gondolatok, a történések halvány foszlányokként jutottak el hozzá. A világ süketítő sötétségbe burkolózott szemei előtt, ahogy a sűrű hamu- és porfelhő betakarta az éjszakát.


~***~


   A nap még fel sem kelt, amikor a kislány anyjával már készen állt indulni. Vékony hótakaró fedte a tájat, ahogy útjukat vették a közeli káposztaföld felé. A távolból egy patak csordogálása hallatszódott. Lassan, lassan a nap első sugarai is kibújtak a havas hegycsúcsok közül. Korán keltek, mint minden reggel. Habár a lány fiatal volt, mint mindenkinek, neki is segítenie kellett szüleinek. Az út boldogan telt számára, ugrálva, táncolva követte édesanyját, miközben arról beszélgettek, mit fognak ma készíteni. Végül, ahogy elérték a földeket, gyozában állapodtak meg. Hamar ki is húzták a növényeket a puha, nedves földből, majd egy hatalmas kosárba tették őket. Mire hazaérték, jól átfagytak. Aya egy takaróba burkolózva ült a tűz mellett. Édesanyja egy bambusztálcát tett le mellé.


*Aya kinyitotta a bambusz virágokkal díszített fusumát, meghajolt, majd belépett a tatami szobába, egy tálcát egyensúlyozva kezei közt
- Aya-chan! Köszönöm a teát!*


Miután boldogan megitták a forró italt, hozzá is kezdtek az étel elkészítéséhez. Mint minden gyermek, Aya sem igazán szerette a házimunkát. Úgy fogta fel, mint egy nem túl kellemes, de hasznos és szükséges tennivalót. A sok-sok feladat közül azonban a főzés volt az egyetlen, amiben kérdés nélkül segített, élvezettel itta édesanyja szavait. Egy darabig együtt tettek-vettek az apró konyhában, majd, amikor már nagyjából elkészültek, a nő lánya felé fordult.
- Innentől boldogulni, fogok, köszönöm a segítségedet, – cirógatta meg arcát – szaladj, játssz egyet a barátaiddal!
A lány gyorsan bólintott, és már ugrott is szandáljába.


*- Köszönöm a segítségedet, mára azt hiszem nyugovóra térek – nevetett Yamada-san. A lány átvette a tekercseket, meghajolt, majd haza indult.*


Később, ebéd után a lány egy kék kendőbe csomagolt dobozkával indult útnak. Nem volt nagy a falu, csupán pár tucat házikóból állt. Édesanyja lelkére kötötte, hogy vigye el Yamato-sannak, egy idős úrnak, aki a falu határában élt. A bácsi mosolyogva fogadta a kis jövevényt, Aya pedig kezébe nyomta a csomagot.


*Hamar elérte Yamada-san régies házát. Azonban fény sehonnan sem szűrődött ki. Talán már le is feküdt volna? A kendőbe csomagolt ételt letette a verandán, majd jobb kezével óvatosan obijába rejtett wakizashijáért nyúlt a háta mögé.*


Aya hamar elálmosodott, miközben a bácsival csacsogott. Szerette nézni, ahogy az agyaggal dolgozik, kis kunyhója tömve volt szebbnél szebb edényekkel, díszített tálakkal, teáscsészékkel, kannákkal. Ahogy arra gondolt, hogy egy nap milyen jó lenne, ha tanítványává fogadná, szemei lecsukódtak, majd az álom birodalmába került.


*Aya mosolyogva emlékezett vissza kislánykorára, mikor is utazásaik során mestere történetekkel kötötte le őt a hosszú utakon. Kora délután volt még, így a lány úgy döntött elvonul egy kicsit pihenni.*


Nem emlékezett arra miről álmodott, de talán nem is volt az olyan fontos. Yamato-san gyengéd érintésére kelt. A bácsi játékosan megdorgálta a lányt, hiszen későre járt az idő, hamar besötétedett. Szerette, ha eljött látogatóba, nem érezte magát egyedül.


*A lány az alkonyat fényeire ébredt. Az álom szeméből nem múlt, az emlékképek olyan élénken táncoltak előtte, hogy akár megesküdött volna, mintha pillanatokkal ezelőtt történtek volna. Sokat gondolt vissza ezekre az időkre.*


A hazafele vezető út sötét és rideg volt. Mintha a napfénnyel együtt a boldogság is eltűnt volna. Kiáltások, vérfagyasztó sikolyok, haláltusa.


*Az iskola udvarán a falu tanácsa, gyermekek, szomszédok mind vérbefagyva hevertek*


Árnyruhába öltözött alakok leselkedtek rá.


*Úgy érezte az árnyékból figyeli valaki.*


Madarak károgása a messzeségben.


*Tollak hevernek a földön*


~***~


A lány elméjében összekeveredtek az emléktöredékek. Időérzékét teljesen elvesztve térdelt a bokrok takarásában. Szemeiből megállíthatatlan patakként hullottak a könnyek. Úgy érezte magát, mint sok-sok évvel ezelőtt az a kislány a szekrényben. Mihez kezdjen? Most senki sem érkezik megmentésére.


Kiáltani akart, dühöngeni saját tehetetlenségén, mint egy elvadult állat, aki mindent, mi fontos számára elvesztett. Azonban a hang torkán akadt. Mérgét inkább öklébe összpontosította, mely egészen eddig Benizakura markolatát szorította. Mélyen legbelül tudta, ha most elkapják, mindennek vége. A lány, mint ijedt vad, nem is mert cselekedni, úgy gondolta, ha készenlétben áll és kivár, több esélye lesz a túlélésre. Az agóniából, örlődésből egy éles hang szakította ki.


A tömegsír előtt álló sötét, díszes kimonót viselő figura szólt. Aya a távolság, sötétség és füst hármasának köszönhetően nem látta a férfi arcát, de erre nem is volt szükség. Hisz rég emlékezetébe véste már. A szavaira mindenki más láthatóan megdermedt, de csak egyvalaki fordult a tanácsos felé, feltehetőleg az a férfi, kit nevén szólított. 


Ahogy a tűz ropogása alábbhagyott, a beszéd is tisztábban hallható lett. A férfi mézes hangon válaszolt a tanácsonak, Aya pedig feszülten figyelt. Minden kis információ-morzsa közelebb juttatta ugyanis a túléléshez. Könnyes szemekkel figyelte a két alak interakcióját.


- Eizo és Shoichi átfésülik még egyszer a házakat. A többiek megkeresik a lányt - jelentett az Akio nevű férfi. Szóval tudnak róla. Aya elméjében csak úgy száguldoztak a gondolatok. Hol lenne a legbiztonságosabb? Mihez kezdjen?


Ahogy a füstfelhő felszállt, a férfi arcára vetülő lángoknak köszönhetően a lány alaposan meg tudta figyelni vonásait. Vajszőke, pofacsontjáig érő fürtjeit az éji szellő arcába sodorta, fűzöldként csillanó szemeiből hamar kisöpörte. Ha más szituációban lettek volna, Aya akár gyönyörűnek is találta volna. Bőre hamvas volt és tiszta, teljesen idegenként hatott az őt körülvevő látképben, a holtak tengerében. Egy frusztrált rángás futott végig férfias vonásain, ahogy a tanácsos visszafordult felé még egy utolsó szóra.


- És takarítsátok fel ezt a szennyt is – szúrta oda neki, majd mit sem törődve elindult az éjszakába. Aya vére szinte felforrt ereiben, az is megfordult a fejében, hogy nekiront a tanácsosnak. De mi haszna származna abból? Valószínűleg még azelőtt levágnák, hogy két méteres távolságra lenne tőle. Törött wakizashija helyett ugyan Benizakurát, a legendás kardot szorongatta kezeiben, de egy kard is csupán annyira erős, mint forgatója. Aya nyugalmat erőltetett magára.


Mielőtt még a tanácsos teljesen eltűnhetett volna a sötétségben, az Akio nevű férfi mormogott valamit az orra alatt, láthatóan még pár szót szóltak egymáshoz, a lány azonban ezeket nem hallotta. Túl messze voltak, és láthatóan bizalmasan, halkan beszéltek. Mindezek után Akio higgadtsággal az arcán fordult a többi feketeruhás felé. 


- Eizo, Shoichi! Átnézitek a házakat. Ezúttal senki sem marad életben – adta ki a kegyetlen parancsot a két férfinak. Előbbi egy magas behemót volt, kinek obija alá odachi volt csúsztatva. Messziről úgy nézett ki, mint egy hétköznapi katana, vagy wakizashi akár. Az bizonyos, hogy a férfi termete mellett eltörpült fegyvere. Talán nem is két kézzel forgatta, elég volt egy kézzel felemelnie a nehéz vasat. A másik egy kicsit alacsonyabb csupán, de sokkal vékonyabb alak volt. Kettejükkel bizonyosan nem tudna megküzdeni, de még talán külön-külön sem. Nem lenne jó szembe kerülni velük. Mindenképp lopakodnia kell. Nincs nála semmi, Benizakurán kívül. Elmenekülni sem tud élelem, pénz, vagy bármi nélkül. A lány tudta, hogy nem nagyon van más lehetősége, ha kereket akar oldani. Ekkor azonban egy újabb kérdés merült fel benne.


Vajon csak rá gondolt Akio? Vagy nincs mindenki itt az iskolánál, és talán megmenekültek páran, akik most elrejtőztek? Annyi holttest volt, hogy a lány nem tudta biztosan eldönteni.


- Kenta! Te végigjárod a falu határát. Lábnyomokat keresel, törött ágakat, leszakadt ruhadarabokat, akármit. Reggelig van időd megtalálni a lányt.


Ez még akár kapóra is jöhet. Ha tudja, hogy mit keresnek, el is terelheti a figyelmüket. Ugyanis Aya már döntött. Nem fog csak úgy elmenekülni. Hova menne? Mit kezdene? Egyetlen járható út lebegett a szeme előtt. Lelkiismerete, és a bushido is ezt diktálta. Ő az egyetlen, aki megmentheti Tetsuot.


Az egyik figura figyelmeztette a tanácsost, hogy nem tehetnek a fogollyal semmit, amíg a fővárosba nem érnek. Ezt kell kihasználnia! Sokan voltak ugyan, de ha szándékosan félrevezeti őket, akkor talán az ellenkező irányba küldenek egy keresőcsapatot utána, így kevesebb ellenféllel kellene „elbánnia”.


Egy éles füttyszó zökkentette ki a lányt. Kenta füttyentésére egy felnyergelt, barna sörényű ló rohant felé. Az állat megállás nélkül suhant el mellette, azonban a férfi egy pillantás alatt felugrott rá.
Nehezen fogja követni őket, ezt már látta. Az ellenségeinek lovai is voltak. Egy röpke pillanatra megfordult a fejében, hogy megvárja, míg a falu határában egyedül járőrözik a lovas, lecsap rá, a lóval pedig tartani tudja majd a lépést. Viszont az állattal sokkal nehezebb dolga lenne, elrejtőzni sem tudna, és az eredeti tervét sem tudná végrehajtani, mi szerint elterelné a figyelmüket. Pillanatnyi mérlegelés után le is mondott a lóháton való utazásról.


- Koga, te széthordod a hullákat. Mégsem a mai nap lesz az a nap. Tudod mi a dolgod. Ha visszatért Nao és Hisao, magad mellé veszed őket – a férfi egy bólintással jelezte, hogy kezdheti a munkát. Mit érthetett „az a nap” alatt?


Ayára még egyszer rázúdult a helyzet súlyossága. A távolból látható hullatenger magában is gyomorforgató volt, de ahogy Koga felkapta az egyik testet, a lányt elöntötte a viszolygás. A halott torkát csontig vágták, friss karmazsin vére beszennyezte a férfi kimonóját. Ayát a felismerés pillanatában elfogta a visszafojtott hányinger. Kuni-san élettenül sápadt arca rémületbe fagyott üres szemekkel tekintett vissza rá. Koga könnyedén elbírta az idős nőt fél vállán, jobbjával egy szőke kislányt vett hóna alá. Őt is felismerte. A „kis” Aya jóval előbb itt élt a faluban, mégis kora miatt ő kapott jelzőt neve elé. A kislány soha nem békélt meg vele, gyakran kerülte nevének bitorlóját. A halott arcáról csak úgy sütött a gyűlölet, Aya szinte hallotta, ahogy kis ajkai suttogják: „Erről is te tehetsz.”


Nem bírta tovább. El kellett fordulnia. Még várni akart, amíg az előbb említett két férfi – Nao és Hisao – visszatér, de nem tudta nézni, ahogy egykori közösségének tagjait, mint élettelen rongybabákat hurcolják. Biztonságosabbnak látta, ha később indul el. Így is el kell rejtőznie majd a két behemót elől, de hátha az iskolánál többen összegyűlnek, és kevesebb fegyverest kell kerülgetnie.


A bokrok jól takarták a lányt, emiatt nem kellett aggódnia. Hogy figyelmét elterelje, a közeli varjútollakat kezdte vizsgálni. Vajon már gyülekeznek a lakomára? Hisz nem úgy tűnt, hogy a halottaknak rendes tisztességet adnak, eltemetik őket. A madarak majd biztosan kapnak az alkalmon. Erre a gondolatra azonban újra elkapta a rosszullét.



Kis várakozás után megjelent a két férfi, így már hárman hordták a testeket. Keselyűkként válogattak a falu egykori lakói között, a könnyebbekért kapkodva, mintha csak versengtek volna, ki végezze a kevesebb „munkát”. Aya megfigyelte, hogy néhány percre eltűnnek a sötétségben, majd visszatérnek. Kileste az alkalmat, amikor hangtalanul kiléphetett a bokrok takarásából, majd minél sebesebben maga mögött hagyta az iskolát, s vele együtt könnyeit.



Koncentrálnia kellett. Minden gyanús zaj, amit csap, minden rossz mozdulat életének végét jelenthette. Amikor visszaért a faluba, sötét utcák fogadták. Úgy tűnt senki sem maradt. Nem akart belefutni a behemótokba, hiszen esélye se lett volna ellenük. Kivárta hát az egyik kertből, mikor tűnnek fel, majd óvatosan megkerülve a házakat saját kis kuckójuk felé vette az irányt. Valószínűleg itt keresték először, de ahogy nem jártak sikerrel a lány felkutatásában, így a többi ház felé vehették az irányt. Aya biztos volt benne, hogy ide is visszafognak térni később, így gyorsan kellett cselekednie. Nem vihet magával sok dolgot, így csak a legfontosabbakat kereste elő hangtalanul. Váltás ruhát és azt a kis összeget, mit mesterével összekuporgattak az évek során. Mindezt egy jellegtelen, feltűnést nem keltő szürke kendőbe csomagolta, melyet aztán a hátára erősített.



Megállt hallgatózni az éjszakában. A házba gond nélkül bejutott, de a menekülés pillanatát nagyon gondosan meg kellett választania. Az éj csöndjében egyszer csak egy ostor csattanását hallotta. Mint akit kilőttek, a hang keltette zavart kihasználva menekült a házból, remélve, hogy nem csak ő figyelt fel az éles zajra. Nem tudta követik-e, ezért gyorsan kellett cselekednie. A vágtatás hangjával ellentétes irányba indult a falu határába. Ott aztán az út közelében a bokrok közé rejtett egy szakadt rongyot, szandáljával pedig – amennyire az engedte – megpróbált lábnyomokat hagyni. Letépte a bokor leveleit, ágakat tört. Aya csak remélni tudta, hogy ez úgy fog hatni, mintha a másik falu irányába menekült volna.



Mostmár csak az ideális rejtekhely kiválasztása volt hátra.



Visszatért hát az iskolához. A lángok már rég kialudtak, felemésztették az öreg épületeket, a levegő azonban nehéz volt a füstös szagtól. Úgy döntött, a legkevésbé arra fognak számítani, hogy a közelben rejtőzik el, ezért tisztes távolságban kiválasztott egy magas fát, majd mászni kezdett. A távolból még hallgatta a varjak hangját, akik elég zajt keltettek, hogy a levelek zörejét elnyomják. Benizakurát a nyakába kötötte, és egy közép magas ágon, a levelek takarásában várta a reggelt. Az eséstől nem félt, álom a szemére úgysem jöhetett. 
Matsuda Aya
Matsuda Aya
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 120
Elosztható Taijutsu Pontok : 47

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 100 (D)

Tartózkodási hely : Füsttenger


Adatlap
Szint: C
Rang: Szamuráj
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Ōtsutsuki Indra Hétf. Szept. 19 2022, 18:30

// Matsuda Aya - Gyalog a sakktáblán //


Természetellenes sötétség ereszkedett a falura. Apró testedet biztonságosan az árnyak között tartotta a sűrű bokor. Vékony ágai belemartak bőrödbe, éles levei csiklandoztak, mégis mindezek apró kényelmetlenségek voltak csupán ahhoz képest ami szemeid előtt lezajlott. Könnyeiden keserűen csillantak meg a lángok fényei, tompán cseppentek le a száraz poros földre. A feketébe öltözött bitangok kegyetlen közömbösséggel pakolták vállukra a hullákat, s tüntek el szemed elől a sötétbe. Testedben hirtelen minden izomszövet megfeszült, ahogy kisuhantál a temporális biztonságból. Lépteid könnyűek voltak, útjaikat mutatták a távoli lángok, halvány lámpafények és ki nem aludt fáklyák által vetett vékony árnyékok. Arcordról leszáradtak a könnyek, hajad összefonódott a feketeséggel akárhányszor árnyékba léptél. Vészjósló hangok terjengtek a gyengéd széllel. Deszkák repedése, reszketése, hús szakadása, vér melankolikus csepegése. Mind indikálták ellenségeid pozícióját a faluban, s még ha javarészt nem is láttad őket, egy-két merészebb lépés engedett számodra pár pillantást; A hullákat - ahogy azt parancsba adták nekik - szétfele hordták, szerte a faluban. Kegyetlenül adták át a testeket a gravitációnak, melyek olykor gyomorforgató tompa puffanó hanggal érkeztek a talajra. Ezek után lábbal igazgatták őket "természetesebb" pozícióba, mintha talán menekülés közben érte volna őket a halál. Némelyik fekete samurai feláldozva katanájuk élét, belehasítottak hullák közeli falakba, bútorokba, jól látható vágásnyomokat hagyva maguk után. Munkájukat javarészt szó nélkül végezték, ugyanakkor egyszer-kétszer felszólalt egy magasabb tónusú hang a távolból - vagy éppen a közelből, attól függően mennyire voltál bátor.
- Nnnenene neúgy! Húzd hátrébb ne legyen olyan közel a többihez. O-ott túl sokan vannak együtt.

Szélsebes léptekkel suhantál a falu utcáin vad kanyarokat véve minden tucatnyi lépés után. Jól ismerted a járást, tudtad hol tudsz rövidíteni, milyen kitérővel tudod elkerülni a hullahordókat. Lépteid hangja veled együtt veszett el a sötétségben. Perceken belül megpillantottad házatokat. Intenzív fényt sugároztak ki az ablakok a keskeny utcára, melyeket egy ide-oda járkáló magas ember árnyéka torzított csupán. Lába alatt remegett az épület faszerkezetete, visítottak a deszkák. Ha a sötétben maradsz, néhány másodperc múlva hallhatod ahogy a házban különböző tárgyak és bútorok találkoznak nagy sebességgel a földdel. Szekrények borulnak be, étkészletek éles csengéssel zuhannak ki tárolójukból. Végül egy mély sóhaj, halk kuncogás. Perceken belül az Eizo-nak nevezett óriás lép ki a feldúlt házatok ajtaján. Mérete miatt csak lehajolva fért ki az egyébként magas ajtón. Kezében egy nagyobb szütyőt dobálgatott, mely pénzérmék fémes hangjával csapódott bele újra és újra széles tenyerébe. Dörmögő, mély hanggal kiáltott fel.
- Sho!
- Mivan?
A hang egy távolabbi házból érkezett.
- Ezt nézd. - A szütyő félelmetes sebességgel szelte át a levegőt, tizedmásodpercek alatt megtéve a jelentős távolságot a két férfi között. Shoichi egy unott mozdulattal kapta el. Szemed szinte alig tudta követni a sötétben. - Úgy látszik sietve távozott a kislány. - Shoichi kivett a zsákocskából egy ötven ryo-s érmét, majd könyökkel nekitámaszkodott az ablakpárkánynak.
- Vagy még nem távozott. - Gondolkozott el, majd visszatette a pénzt a hejére. A szütyő Shoichi oldaltáskájában találta meg a helyét.
- Hé! Azt én találtam.
- Ja. De most már az enyém. Ide dobtad.
Másodpercekig tartó csönd állt be. Érezhetted a feszültséget a két férfi között, s habár vagy tizenöt méter hevert köztük, füledbe súgta az intuíciód hogy mindkettő akármikor rátámadhat a másikra. Mindkettő benne van a másik "vágás-zónájában".
- Aprópénz. - Oldotta fel a feszültésget Eizo, ahogy lassan ellazult nodachijának markolatán a keze. - Te találtál valamit?
- Csak egy kölyköt. Bent bújkált egy szekrényben. - Szinte a vaksötétben is láttad Eizo kérdő grimaszát. "Elintézted vagy sem?". Shoichi vékony felháborodottsággal hintette válaszszavait.
- Mit gondolsz? - Vonta meg a vállát.
Újabb csend állt be a két férfi között. Eizo lélegzetei őrjítően hangosak voltak a pillanatra beállt szótlanságban.
- Folytassuk akkor. - A két férfi bólintott, majd Shoichi eltűnt az ablakból. Eizo egy pillanatra még a házatok előtt állt, lassú mozdulatokkal igazgatta maszkját, fegyverét és öltözetét. Végül egy torokköszörülés kíséretével megindult a szomszédos házba.

Kialudtak a fények, mire beléptél a házatokba. A kinti hideg fogadta arcod, az otthon melege ki lett ölve már. Csak egy élettelen épület volt csupán oly sok mellett. A földön hevert minden, mi mozdítható volt. Kiborítva, eltörve, feltépve hevertek a szészakított tatamin. Valószínűleg nem volt meglepetés számodra hogy pénzt már nem találtál a házatokban. Kissé gyűrött váltásruhákat vettél magadhoz, majd mozdulatlanul a falu hangjaira vetetted teljes figyelmedet. Kisebb nagyobb zajok elárulták neked a kerülendő samuraiok pozícióját, megbízható pontossággal. A távoli ostor hangja fedte rapid kitörésed zaját. Céltudatosan vetetted be magad újra a falu utcáiba, s vetted az irányt az északi határ felé. Könnyed tested olyan fluiditással vetette át magát az utadba kerülő akadályokon, kerítéseken, mint ahogy egy hegyi patak csordul körül minden útjába akadó sziklán, farönkön, kavicson. Idegesítő susogással szaladtál át a széles fűtengeren, mely a falu utolsó háza és a határként szolgáló távolabbi fasor között terült el. Hamar szakadt rongyok és apró lábnyomok szolgáltattak hazug nyomokat az észak felé vezető földúton. Ugyanezen lábnyomok szolgáltatták lépéseid helyét a faluba visszavezető utadon is. Még vissza se értél teljesen a faluba, már a távolból hallottad a ló patáinak dobogását a földön. Sebes vágtával tette a köröket a Kenta nevű fegyveres, azonban ahogy a földútra tért, hirtelen megállt.

Már csak füstölgő hamu maradt az iskolából, amikor visszatértél. A hullák mind eltűntek, mindössze egy kisebb tóméretű vértócsa maradt az udvarban, melynek nagy részét már be is itta a föld. A füstben szellemként mozogtál az iskolához közeli erdősbe. Homlokodon ekkorra már kiülhetett az izzadtság, habár fáradtságot nem éreztél még. Aránylag könnyedén kapaszkodtál meg az ágakban, emelted fel könnyű tested a lombkoronák közé. A füst, súlya miatt csak a fák törzseinek szintjén kavargott, szagából kitörtél szinte az első vastagabb ágnál. A vér szaga viszont ott volt veled a magasban is. Mintha csak követett volna.


*** Valahol a távolban ***

Komótos mozdulattal vizsgálta a férfi a bokorba akadt ruhadarabot. Hüvelykujjával simította, kiérezte a szövet finomságát, majd arcához emelte s megszagolta. A lova törelmetlenül dobbantott a kemény földúton, ahol az apró lábnyomok elvesztek keréknyomok és a számtalan másik láb nyoma között. A férfi lassan elkezdett dobolni a katanája markolatán. Egy rettenetesen rekedtes hang kényszerítette fel tekintetét a szövetdarabról.
- Bizonytalannak tűnsz. - Szavai lassan estek ki szájából, már-már idegesítően lassan. Egy vékony cigarettát húzott elő a ruhája alól gyufával egybefogva. Egy követhetetlen mozdulattal rántott egyet a gyufán mire az sárgásan fellobbant. Kielégítően sercegett a cigaretta vége a lángban.
- Szétpakoltuk a hullákat. - Jelentette ki az első szippantás után. - Jöttem segíteni. Arra ment? - Biccentett cigarettájával az út irányába. Kenta hosszasan eltekintett ráncos szemeivel az út ismeretlen vége felé.
- A nyomok azt mondják. - Zsebébe tette a ruhadarabot.
- A nyomok azt mondják... - Ismételte meg Koga társa szavait egy élettelen félmosollyal az arcán. - Az ösztönöd mást mond. - Mélyet szippantott a cigarettába.
- A te ösztönöd mit mond? - Koga arca elráncosodott a mosolytól.
- Sietve menekült. A pénzét itthagyta, Shoék találták meg. - Mondta, majd megemelte az egyik megtört ágat a bokorról. - Éppen kinézném hogy van olyan figyelmetlen és van akkor pánikban hogy ilyen feltűnő nyomokat hagyjon. És mégis... - Gondolkodott el hosszan, miközben kifújta orrán a sűrű fehér cigarettafüstöt.
- Ha nevére vette Tetsuo, biztos látott benne valamit. - Fejezte be társa mondatát Kenta.
Hosszú szünet állt be, amit egy távoli sikoly szakított meg. A két férfi lusta tekinteteket vetett a falu irányába, majd Koga sóhajtott egy hosszat.
- Hozom a vérebeket. - Jelentette ki Kenta miközben jobb kezével megpaskolta zsebét, amibe a ruhadarabot tette. - Egy órán belül meglesz. 

***



Körülbelül fél óra telt el. A csillagok még javában élvezték helyüket az égen, amikor egy éles gyermeksikoly hasított bele az éjszaka csendjébe. Madarak százai repültek fel közel s távoli lombkoronákból. Másodperceken belül egy gyermek körvanalait láttad meg a sötétben. A hold csak vékony vonásaival adott fényt az égből, de felismerted. Chika volt az, egy hatéves kisfiú. Édesanyjával a falu szélén éltek. Magának való gyerek volt, nem sokat beszéltél hozzá. Legkorábbi emléked talán az lehetett róla, amikor másfél napja egy apró tojással szaladt végig előtted az utcán. Később pletykákból hallottad, hogy az erdőben találta, egy fészekből esett ki.
Ez a fiú rohant be az iskola udvarába. Mögötte hallottad a kiáltásokat. "Arra ment!", "kapjátok el". És már láttad is az egyik nagydarab férfit, ahogy a távolból közeledett felé.
- Segítség... Segítség. - Könyörgött a gyerek, miközben folyókén ömlöttek a könnyei. Mellkasához szorított valamit, de azt nem láttad hogy mit. Elkeseredett módon rohant az életéért, nyomában a közel két méteres biztos halállal, kinek már a kezében volt Nodachija. Ballagva kergette a fiút, aki az udvar közepére érve megbukott, beleesve a vértócsába. Kezéből kiesett az apró kavicsszerűség, néhány méterre maga elé. A gyerek megpróbált felállni. Reszketett a félelmtől, menekülési útját azonban elálta egy távoli árnyék. Az udvar másik végében megjelent Shoichi, ki ugyancsak csupasz pengével várta a fiút. A gyermek térdre roskadt, majd az életéért kezdett el könyörögni. Mindeközben láthattad azt is, hogy két másik férfi is az udvar felé közeledett. Csak ekkor vetted észre, hogy már tarkítja egy vöröslő folt a fiú ruháját a bal mellkasánál.

// Nagyon szép és hosszú posztot írtál Very Happy Remekül lereagáltad az eseményeket, jól játszottad a karakter jellemét, ügyes vagy. Csak így tovább! Smile //
Ōtsutsuki Indra
Ōtsutsuki Indra
Adminisztrátor

Tartózkodási hely : Sasukében?


Adatlap
Szint: S+
Rang: Hindu isten
Chakraszint: az összes

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Matsuda Aya Szer. Szept. 21 2022, 15:37

// Ōtsutsuki Indra - Gyalog a sakktáblán //


Aya körülbelül fél órája rejtőzködött a sötét lombtengerben. Elhivatottan várta a hajnal sugarait, közben gondolatai következő lépésén jártak. Csak reménykedni mert, hogy a szakadt rongy, amit egy váltás ruhából tépett le félre vezeti majd üldözőit.


Egy éles kiáltás rázta meg az éjszakát. Aya azonnal felfigyelt a hangra, amely igencsak úgy tűnt, hogy nem felnőttől származik. A lány szeme már hozzászokott a sötétséghez, azonban nehezére esett feltűnés nélkül kikukucskálni a lombok védő takarója alól. Egy apró gyermek körvonalazódott ki az éjszakában. Háttal fordult, de kócos, sűrű barna haja és zöld, itt-ott szakadozott kimonója azonnal elárulta. A kis Chika volt az, ki lélegzetét vesztve menekült üldözői elöl.


A fiú berohant az iskola udvarába menedéket keresni, de csak az épület maradványa, az elszenesedett gerendák és füstszag fogadta. A kétségbeesett sikolyát erőteljesebb, hangosabb, utasítás szerű kiáltások követték.

- Arra ment! Kapjátok el!

Az egyik nagydarab férfi hamar meg is jelent a kisfiú nyomában. A gyermek szemeiből patakként ömlöttek a könnyek, ahogy segítségért kiabált, s kis tenyereivel valamit mellkasához szorított kétségbeesetten.

Aya szíve összeszorult a torkában. Feszülten figyelte az eseményeket, miközben magában mérlegelt. Kérdés sem volt számára, hogy segítenie kell a gyermeken, de hogyan? Nem kerülhet üldözői kezére, hiszen akkor semmit sem tehet. Nem mentheti meg mesterét, és bizonyos, hogy őt is hamar megölik, a gyermekről nem is beszélve. A bushido is azt diktálja, hogy kötelessége a gyengéken és a bajbajutottakon segíteni, még akkor is, ha ő maga is pácban van. Meg kellett fontolnia következő lépését. A lány tudta, minél tovább gondolkozik, annál több értékes időt vesztít.



Ahogy magában őrlődött, a kisfiú az udvar közepére érve megbotlott, megcsúszott a karmazsin vértócsában, majd egy nedves puffanással elterült benne. Aprócska kezeiből a kis kerek, kavicsszerű dolog pár méterre elé repült. Ruhája azonnal mohón elkezdte magába inni barátai, rokonai vérét, kopottas zöld színét mélyvörösre festve ezzel. A gyermek, mint nyárfalevél, reszketve megpróbált talpra állni, de kis lábai még párszor megcsúsztak és visszaesett a pocsolyába. Menekülő útját mindkét irányból elállták. Mögötte a kétméteres behemót nevetve forgatta a kezeiben egyszerű wakizashinak tűnő odachit, ahogy az esetlen gyermek elé lépett. Szadisztikus mosolya egyik fülétől a másikig ért, láthatóan jóízűen nevetett a fiú szerencsétlenkedésén. A férfi vonásai a felismerhetetlenségig eltorzultak, szemeiben őrült tűz égett. Az udvar másik végében a Shoichinek nevezett feketeruhás kivont pengével közeledett feléjük. A hold mögötte árnyékát oly hosszúra nyújtotta, hogy akár egy kéznyújtásnyira elérte volna vele a gyermeket, ki már az árny láttára is rémült tekintettel figyelt fel rá. Mint keselyűk a dög fölött, köröztek, kardjuk pengéjét villogtatták, mint éles karmokat, amik csak arra várnak, hogy húsba mélyesszék őket.


A gyermek térdre roskadt, nem próbált meg felállni többet. Szemei előtt bizonyosan lepergett rövidke élete. Még egyszer utoljára megpróbált könyörögni, mindhiába. A behemót kéjesen élvezte a gyermek utolsó pillanatait.


Lassan két másik férfi alakját is kirajzolta a hold sápadt fénye a távolban, ahogy közelítettek az iskola udvara, vagy inkább annak maradványai felé. Aya nem várhatott tovább, eljött a pillanat. Leugrott a faágról, amin eddig rejtőzködött, és egy hangtalan huppanással földet ért. Kirántotta kardját hüvelyéből, majd minden energiáját összeszedve koncentrált. Benizakura pengéjét a földbe döfte, majd jobb kezébe, mely a kardot tartotta, összpontosította chakráját. Kezéből aztán átirányította az energiát pengéjébe. Érezte, ahogy Benizakura mohón magába issza chakráját. A lány már jól ismerte ezt a technikát, számtalanszor gyakorolta már, mégis azon kapta magát, hogy feszülten reménykedik. Mindenképp sikerrel kell járnia. Remélhetőleg a chakra, amit a kard magába ivott, elég erőssé teszi majd a pengét, s az nem fog eltörni.


Már kinézte magának a legöregebb, legvastag törzsű, legmagasabb fát. Hangtalanul közel lopódzott, megvárta a pillanatot, amikor a behemót egy helyben áll, de még elég távol  van a gyermektől. Mély levegőt vett, és felkészült, hiszen gyorsan kell majd cselekednie. Szép, tiszta vágást ejtett, a kard pengéje gond nélkül vágott át az évszázados fa törzsén, mintha csak puha vajba mélyesztették volna, a kéreg egyenesen vált el a vágás nyomán.


A fa komótosan, lassan kezdett el a behemót irányába dőlni. Semmi sem merte útját állni, sem másik fa, sem ág nem tudta megtartani. A férfi annyira elmélyült a kéjelgésben, hogy észre sem vette a felé közelítő veszélyt. Egyszer csak, amikor a törzs súlya átdőlt a kritikus pontra, szélsebesen megindult a támadó felé. A férfi arcán megfagyott a vigyor, amikor a sötét lombkorona vetette árnyék bajjóslóan először látóterébe került, s meglátta, hogy az bizony felé közelít. Az őrülten égő szemek hamar tágra nyíltak a rémülettől. Hirtelen érte a csapás. Lábai földbe gyökereztek, talán, ha előbb feleszmél még lett volna ideje és lélekjelenléte kitérni, de a törzs hamar maga alá terítette.


Ayának több sem kellett, a gyermek mellé vetette magát, egyenesen a vértócsa közepébe, szandálját és zokniját vérvörösre áztatva, ez azonban most a legkevésbé sem érdekelte, arca koncentrált volt, vonásaiból elhivatottság tükröződött vissza. Nem volt ideje megvizsgálni a behemót él-e még, vagy csak eszméletét vesztette, teljesen elégedett volt művével, a férfi ki volt ütve. Baljával már kapott is a gyermek felé, derekát átkulcsolva akarta fölkapni, messze menekülni. Amikor azonban a gyermek alá nyúlt, az fájdalmasan nyikkant egyet. Tétlenkedésre nem volt ideje, már indult is volna, amikor a gyermek felkiáltott.


- A tojás!

A lány ekkor vette észre a tőlük pár méterre heverő apró, kavicsformájú dolgot. Ezt szorongatta Chika, miközben menekült! Gyorsan a tojás mellett termett, amit a kisfiú szaporán fel is kapott. Aya azonban elszámolta magát. Halk suhanást hallott jobbja felől. Mikor a hang irányába fordította fejét vette csak észre, hogy vakfoltja felől egy penge közeledik irányukba. Shoichi, aki az udvar másik végében várt, hamar bezárta a köztük lévő távolságot. A lánynak nem volt ideje kitérni, így jobbjában lévő katanájával próbált hárítani. Baljában a gyermekkel, fél kézzel azonban elvesztette egyensúlyát és mindketten hátraestek, tovább maszatolva magukat a vértócsában. A férfi bajjóslóan tornyosult felettük, majd lesajnálóan csak ennyit szólt.


- Hát csak megmutattad magad.


Több időt nem is hagyott nekik, már emelte is a kardot. Aya felpattant és minden maradék csepp chakráját pengéjébe irányított. Amikor azok találkoztak, hatalmas, vakító fehér fény töltötte be az éjszakát. A lány szemeit szorosan összezárta, hisz ismerte a Hikage technika hatását. Ahogy menekülőre fogta a gyermekkel kezében, a távolból fájdalmas nyögéseket hallott. Sok chakrát elhasznált erre az egy technikára, de minél nagyobb a fény, annál nagyobb sikerrel tudnak elmenekülni.



~***~


Minden áron meg kell mentenie a fiút! Hogy mihez kezdenek majd? Élelem, pénz nélkül, csekély váltóruhával, – az is csak magának – nem tudta. Csak azt tudta, hogy el kellett tűnniük az éjszakában. Lábai sebesen vitték őket az erdő irányába, áttörtek bokrokon, sűrűn benőtt területeken. Nem mert az ösvényen haladni, nem akarta, hogy hamar utolérjék. Sok éles kanyart tett, hol beletépve a bokrokba, hol vigyázva, mindezt azzal a céllal, hogy megnehezítse a nyomon követésüket. A távolból madarak károgása követte őket, a rikácsoló hangot a lány nem tudta kizárni fejéből. Mintha csak figyelmeztették volna: „fuss, fuss amíg a lábad bírja!” Útjuk messze az erdőbe vezetett, éppen ellentétes irányba, mint amerre Tetsuot elhurcolták. Nem volt választásuk, hiszen minden más irányból körbevették őket. A lány szíve fájt, hogy mesterét cserben hagyta, de úgy gondolta, miután a gyermeket megmenekítette, felkutatja majd a feketruhásokat. Nem jutottak messzire, Aya máris levegőért kapkodott. Körülöttük teljes sötétség, a hold fényének ezüst sugarai nehezen hatolták át a sűrű lombkoronákat.



A gyermek minden döccenésnél nyikkant egyet, és már a lány sem igazán tudott haladni. Letette hát, hogy egy kicsit szusszanjanak mindketten. Egy méretes fatörzsnek fektette a kis Chikát, aki azóta is óvatosan a kis tojásba kapaszkodott, védelmezve azt. A fiú szaporán vette a levegőt, talán túl szaporán. Ahogy az erdőben rohantak, a menetszél nagyjából megszárította vérfoltos ruháikat, azonban Chika mellkasának közepén nedves volt a kimonó. Ahogy ezt a lány észrevette, rossz érzés kerítette hatalmába. Csak nem? Aya óvatosan szétnyitotta a kimonót, és valóban, egy mély, szúrt sebet talált. Kétségbeesetten nézett a fiúra, majd nyugalmat erőltetve magára határozottan kijelentette:

- El kell vinnem téged egy orvoshoz! Minden rendben lesz!


A gyermek kis kék szemei megteltek könnyel, de mégis arcára szomorú, szinte szívfacsaró mosoly ült ki. Megrázta aprócska fejét, majd remegve Aya felé nyújtotta a kis „kavicsot”. Miután átadta, egy hosszú sóhajjal a távolba meredt. Szemeiből nem sokkal később kiszökött az élet, Aya pedig óvatosan lecsukta szemhéjait tenyerével. Csöndben, teljesen megsemmisülve ült a gyermek mellett a pici kővel tenyerében, miközben újra patakként ömlöttek könnyei.
Matsuda Aya
Matsuda Aya
Játékos

Elosztott Taijutsu Pontok : 120
Elosztható Taijutsu Pontok : 47

Állóképesség : 100 (D)
Erő : 100 (D)
Gyorsaság : 160 (C)
Ügyesség/Reflex : 160 (C)
Pusztakezes Harc : 100 (D)

Tartózkodási hely : Füsttenger


Adatlap
Szint: C
Rang: Szamuráj
Chakraszint: 175

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Ōtsutsuki Indra Hétf. Szept. 26 2022, 14:13

// Matsuda Aya - Gyalog a sakktáblán //


Egy erős, hideg fuvallatt szaladt végig az udvaron, gyöngéden magával rángatva a fák lombjait. A pillanatra beállt némaságban csupán a levelek susogása és a kis Chika zokogása szolgáltatott hangot. A nodachis óriás törte meg a csendet.
- Bocsi kölyök. - Hangja semleges volt, közömbös. Ráérős mozdulattal emelte fel fegyverét a magasba, de mielőtt mellkasa felé ért volna a penge, izmai megdermedtek. A suttogó reccsenés hangjára, melyet az eddig súlyodat tartó ág adott ki ahogy leugrottál róla, az összes feketeruhás megállt egy pillanatra. Mindösszesen tekintetükkel és finom arcmozdulatokkal kommunikáltak egymás felé, habár ezt aligha láthattad. Lábaid kecsesen érkeztek a földre, kissé belemélyedve a puha talajba. Benizakura pengéjébe belefonódott a chakrád, melynek acélja átlagos emberek számára természetellenes módon erősödött meg. Szinte érezted ahogy lelked beleáramlik a pengébe, a sokéves fegyverbe, melynek történelme mestered életén is túlmutatott. Karod szinte ösztönös mozdulattal vezette végig a szélben, bele a fa ellenálló húsába. Vajként suhant rajta végig, kettészelve az öreg lombost. Mintha észre sem vette volna, tizedmásodpercekig ugyanúgy állt tovább, s csak utána ocsúdott fel mély morgással és recsegéssel, s vetült lassan Eizo irányába. Szemeid ekkor viszont már teljesen más cél felé tekintetek. Szellemszerű könynedséggel vetődött ki tested a sűrű bokros takarásából, kivont pengédre lágy pillantást vetett a hold bársonyos fénye. Nedves toccsanással léptél bele a dermedt hideg vértócsákba. Nagyjából ebben a pillanatban hallottad meg baloldaladról a férfi halk suttogását.
- Issen.
Pengéje felületére vad folytonos sercegéssel vonta fel magát a férfi chakrája, majd szakadt le róla egy suhintással. A chakra halvány kékes színe végigsiklott a fa irányába, kegyetlen hatékonysággal vágva át gallyon, ágon, törzsön. A dőlő fa a közepvonalán magábaesett, a lombkorona teteje pedig méterekkel Eizo lába előtt csapódott bele a véres porba. A felkavart levegő újra széthordta az udvarban a véres levegő szagát, s ahogy belecsapódott az iskola hamvas-füstös maradványaiba, annak hamvai sötétvörösen izzottak fel, enyhe meleget és meleg fényt kölcsönözve arcodnak. A kitörő füst és hamu combmagasságban folyt ki az épületből. Mintha csak lágy tejben álltatok volna, úgy kavargott alattatok a vajszínű füst, mely átláthatatlan sűrűségben gomolygott lábaitok között. Akárcsak egy zavaros óceán, hektikus hullámzásokkal csapódott neki a férfiak combjának, neked pedig a derekadnak. A kis Chika csak mellkastól felfele látszódott ki, de szemeiben felcsillant a remény ahogy meglátott.
- Sa... Saya-chan? - Nézett rád értetlenül, ahogy könnyei vízesésként törtek rá. Láttad száján hogy több szó formáját is fel akarta venni, de örömkönnyei belefojtották mindet. Ahogy kezeid ráfonódtak a fiúra, az fájdalmasan összeszorította fogait. Oldalán meleg vérrel találkozott bőröd. - Várj... A tojás! - Nyikkant fel ártatlanul, feledékenyül a jelenlegi helyzetetekre.

Ösztöneid hirtelen beleordítottak füledbe. Izmaid maguktól rándultak össze, s vetették testedet bele a fiúval együtt a ködbe. Érezted, ahogy hajad végéből elválik öt centiméter. A chakrapenge elbűvölő kecsességgel suhant végig a füst felszínén, vajazókésként simítva el azt. A támadás Eizo fegyveréből indult. Az udvar túloldalán csilingelő hanggal találkozott Shoichi katanájáva.
- Te engem akarsz megölni?! - Kiáltott fel őrjítő haraggal. Ideges lépteket tett oda-vissza Eizo válaszára várva, aki csak megvonta a vállát. Ahogy az előtte elterülő füsttengerbe nézett beleharapott a szájába. - Nao, Hisao! - Szólalt meg, majd katanája végével rámutatott az udvar azon oldalára ahonnan jöttél. A két férfi félelmetes gyorsasággal rohant végig a füsstengeren, s vették fel pozíciójukat a bokor- és fasor előtt. A köd még féltucat méterig folytatódott, de kezdett oldódni a levegőben. A férfiak félkörben állták az udvar határait, combmagasságig füstben. Az égéstermékek alkalomadtán köhintésre késztették Naot és Hisaot, de testük látszólag edzett volt eléggé, hogy kibírja a kellemetlen levegőt.
Ugyanaz a füst viszont marta a légcsövedet, tüdődet ha beszippantottad. Erős ingerek ostromoltak köhögésre minden légvételnél. Ez Chikára mégjobban érvényes volt, ki kezeit szája és orra elé szorítva próbált benttartani minden árulkodó hangot. A füst sűrű és tejfehér volt a hold fényében, mintha csak az itt meghaltak lelkei kavarogta volna, próbálva elfedni jelenléted a támadók elől. Kiterjedt az iskola épületétől egészen a bokrok utáni pár méterig. A férfiak egyenlő távolságban, fegyverrel a kezükben kémlelték a füstlepelt, gondolkodva következő lépésükön. Az iksola romjai felizzottak a fa által generált levegőáramlattól, kájhaként melegítve fel újra a környéket, de a beszakadt gerendákon, falakon keresztül talán vezethetett út a sötétbe.
- Na és most? - Kérdezte a hang Nao irányából. Nem volt egyértelmű, hogy ezt a kérdést neked vagy társainak szánta-e.

// Megbeszéltük ugyan szóban, de itt is leírom hogy legyen nyoma Very Happy : Ugye te mint játékos, csak a karakteredet irányítod, így ha rátámadsz egy NJK-ra bár írhatod feltételes mód nélkül is, de a következő posztban a mesélő fogja eldönteni, hogy támadásod sikeres volt-e vagy sem. Hasonló a helyzet az NJK-k reakciójával, szökési/lopakodási kisérletekkel. Egyébként nagyon tetszett a posztod, látom kicsordul belőled a kreativitás, kicsit nekem is fáj hogy a nagy részét át kellett húznom Smile. Viszont egyébként remek poszt lett volna egy miniküldetésen vagy mellékszálkalandon Very Happy. Egy szó mint száz, a problémát megbeszéltük, egyébként nagyon jól játszol, hajrá hajrá :DDD //  
Ōtsutsuki Indra
Ōtsutsuki Indra
Adminisztrátor

Tartózkodási hely : Sasukében?


Adatlap
Szint: S+
Rang: Hindu isten
Chakraszint: az összes

Vissza az elejére Go down

Határmenti falu - Page 9 Empty Re: Határmenti falu

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.